Қарағанды қаласының 2009 жылға арналған бюджеті туралы
Қарағанды қалалық мәслихатының IV шақырылған ХVI сессиясының 2008 жылғы 24 желтоқсандағы N 171 шешімі. Қарағанды облысы Қарағанды қаласы Әділет басқармасында 2008 жылғы 30 желтоқсанда N 8-1-86 тіркелді. Мерзімінің өтуіне байланысты қолданылуы тоқтатылды (Қарағанды қалалық мәслихат хатшысының 2011 жылғы 12 мамырдағы N 2-9/224 хатымен)
Ескерту. Мерзімінің өтуіне байланысты қолданылуы тоқтатылды (Қарағанды қалалық мәслихат хатшысының 2011.05.12 N 2-9/224 хатымен).
Қазақстан Республикасының 2008 жылғы 4 желтоқсандағы Бюджет кодексіне, Қазақстан Республикасы 2001 жылғы 23 қаңтардағы "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару туралы" Заңына сәйкес Қарағанды қалалық мәслихаты ШЕШІМ ЕТТІ:
1. 2009 жылға арналған қала бюджеті 1 қосымшаға сәйкес келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер - 23 217 419 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер - 11 857 470 мың теңге;
салықтық емес түсімдер - 84 383 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түскен түсімдер - 1 570 647 мың теңге;
трансферттер түсімдері - 9 704 919 мың теңге;
2) шығындар - 23 575 585 мың теңге;
3) қаржы активтерімен жасалатын операциялар бойынша сальдо - 298 723 мың теңге:
қаржы активтерін сатып алу - 300 000 мың теңге;
мемлекеттің қаржылық активтерін сатудан түсетін түсімдер – 1 277 мың теңге
4) бюджет тапшылығы - 656 889 мың теңге;
5) бюджет тапшылығын қаржыландыру - 656 889 мың теңге:
қарыздар түсімі - 850 000 мың теңге;
қарыздарды өтеу - 440 000 мың теңге.
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 246 889 мың теңге
Ескерту. 1 тармаққа өзгерту енгізілді - Қарағанды қалалық мәслихатының 2009.02.04 N 190 (2009.01.01 бастап қолданысқа енеді); 2009.04.24 N 204 (2009.01.01 бастап қолданысқа енеді); 2009.09.09 N 255 (2009.01.01 бастап қолданысқа енгізіледі); 2009.11.30 N 280 (2009.01.01 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімдерімен.
2. Бюджет кодексінің 52 бабының 1 тармағына сәйкес Қарағанды облыстық мәслихатының 2008 жылғы 12 желтоқсандағы XIII сессиясының "2009 жылға арналған облыстық бюджет туралы" N 175 шешімімен Қарағанды қаласы бюджетіне келесі көлемдегі аудару нормативтері бекітілді:
жеке табыс салығы бойынша - 50 пайыз;
әлеуметтік салық бойынша - 50 пайыз.
3. 2009 жылға арналған қала бюджет кірістері құрамында 2 қосымшаға сәйкес облыстық бюджеттен бюджеттік несиелер мен мақсатты трансферттер қарастырылғаны ескерілсін.
4. 2009 жылға арналған қала бюджеті дамуының бюджеттік бағдарламалардың 3 қосымшасына сәйкес, заңды тұлғалардың жарғылық капиталын ұлғайтуға немесе бюджеттік инвестициялық жобаларды (бағдарламаларды) қалыптастыруға және жүзеге асыруға бағытталған бюджеттік бағдарламалар тізімі бекітілсін.

О бюджете города Караганды на 2009 год
Решение XVI сессии IV созыва Карагандинского городского маслихата от 24 декабря 2008 года N 171. Зарегистрировано управлением юстиции города Караганды Карагандинской области 30 декабря 2008 года N 8-1-86. Прекратило свое действие в связи с истечением срока - (письмо секретаря Карагандинского городского маслихата от 12 мая 2011 года N 2-9/224)
Сноска. Прекратило свое действие в связи с истечением срока - (письмо Карагандинского городского маслихата от 12.05.2011 N 2-9/224).
В соответствии с Бюджетным кодексом Республики Казахстан от 4 декабря 2008 года, Законом Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении в Республике Казахстан" Карагандинский городской маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить бюджет города на 2009 год согласно приложению 1 к настоящему решению в следующих объемах:
1) доходы - 23 217 419 тысячи тенге, в том числе по:
налоговым поступлениям - 11 857 470 тысячи тенге;
неналоговым поступлениям - 84 383 тысячи тенге;
поступлениям от продажи основного капитала - 1 570 647 тысяча тенге;
поступлениям трансфертов - 9 704 919 тысяч тенге;
2) затраты - 23 575 585 тысяч тенге;
3) сальдо по операциям с финансовыми активами - 298 723 тысяч тенге:
приобретение финансовых активов - 300 000 тысяч тенге
поступления от продажи финансовых активов государства – 1 277 тысяч тенге
4) дефицит бюджета - 656 889 тысяч тенге;
5) финансирование дефицита бюджета - 656 889 тысяч тенге:
поступление займов - 850 000 тысячи тенге;
погашение займов - 440 000 тысячи тенге.
используемые остатки бюджетных средств – 246 889 тыс. тенге
Сноска. Пункт 1 с изменениями, внесенными решениями Карагандинского городского маслихата от 04.02.2009 N 190 (вводится в действие с 01.01.2009); от 24.04.2009 N 204 (вводится в действие с 01.01.2009); от 09.09.2009 N 255 (вводится в действие с 01.01.2009); от 30.11.2009 N 280 (вводится в действие с 01.01.2009).
2. Согласно пункту 1 статьи 52 Бюджетного кодекса решением XIII сессии Карагандинского областного маслихата от 12 декабря 2008 года N 175 "Об областном бюджете на 2009 год" утверждены нормативы отчислений в бюджет города Караганды в следующих размерах:
по индивидуальному подоходному налогу - 50 процентов;
по социальному налогу - 50 процентов.
3. Учесть, что в составе поступлений бюджета города на 2009 год предусмотрены целевые трансферты и бюджетные кредиты из областного бюджета согласно приложению 2.
4. Утвердить перечень бюджетных программ развития бюджета города на 2009 год, направленных на реализацию бюджетных инвестиционных проектов (программ) и формирование или увеличение уставного капитала юридических лиц, согласно приложению 3.

5. Қазыбек би атындағы ауданының және Октябрь ауданының бюджеттік бағдарламалары 4 қосымшаға сәйкес бекітілсін.
6. 2009 жылға арналған қала бюджет шығындары құрамында 5 қосымшаға сәйкес облыстық бюджеттен бюджеттік несиелер мен мақсатты трансферттер қарастырылғаны ескерілсін.
7. 303 949 мың теңге сома облыстық бюджетке бюджеттік алып қоюлар қарастырылсын.
8. 105 932 мың теңге сома 2009 жылға арналған Қарағанды қаласы әкімдігінің резерві бекітілсін.
Ескерту. 8-тармаққа өзгерту енгізілді - Қарағанды қалалық мәслихатының 2009.04.24 N 204 (2009.01.01 бастап қолданысқа енеді); 2009.09.09 N 255 (2009.01.01 бастап қолданысқа енгізіледі);  2009.11.30 N 280 (2009.01.01 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімдерімен.

5. Утвердить бюджетные программы района имени Казыбек би и Октябрьского района согласно приложению 4.
6. Учесть, что в составе расходов бюджета города на 2009 год предусмотрены целевые трансферты и бюджетные кредиты из областного бюджета, согласно приложению 5.
7. Предусмотреть бюджетные изъятия в областной бюджет в сумме 303 949 тысяч тенге.
8. Утвердить резерв акимата города Караганды на 2009 год в сумме 105 932 тысячи тенге.
Сноска. Пункт 8 с изменениями, внесенными решением Карагандинского городского маслихата от 24.04.2009 N 204 (вводится в действие с 01.01.2009); от 09.09.2009 N 255 (вводится в действие с 01.01.2009); от 30.11.2009 N 280 (вводится в действие с 01.01.2009).

9. 2009 жылға арналған қала бюджетін атқару барысында секвестрлеуге жатпайтын бюджеттік бағдарламалар тізбесі 6 қосымшаға сәйкес бекітілсін.
10. 2009 жылға арналған қала бюджетін атқару барысында еңбекақыны төлеу шығындары секвестрге жатпайтыны бекітілсін.
11. Осы шешім 2009 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енеді.
IV шақырылған Қарағанды
қалалық мәслихаттың XVI
сессияның төрағасы                         В. Долинский
Қарағанды қалалық
мәслихат хатшысы                           Қ. Бексұлтанов
Қарағанды қалалық мәслихатының
2008 жылғы 24 желтоқсандағы
ХVI сессиясының N 171 шешіміне
1 қосымша
Қарағанды қаласының 2009 жылға арналған бюджеті

9. Утвердить перечень бюджетных программ, не подлежащих секвестру в процессе исполнения бюджета города на 2009 год, согласно приложению 6.
10. Установить, что в процессе исполнения бюджета города на 2009 год не подлежат секвестру расходы на выплату заработной платы.
11. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2009 года.
Председатель XVI сессии
Карагандинского городского
маслихата IV созыва                        В. Долинский
Секретарь Карагандинского
городского маслихата                       К. Бексултанов
Приложение 1
к решению XVI сессии
Карагандинского городского маслихата
от 24 декабря 2008 года N 171
Бюджет города Караганды на 2009 год

15790
Қайтадан енгізілген білім беру нысандарын ұстауға
44209
Білім беру саласының мемлекеттік жүйесінде жаңа технология енгізуге
24230
Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмекті төлеуге және күнкөріс шегі мөлшерінің өсуіне байланысты 18 жасқа дейінгі балаларға ай сайын берілетін мемлекеттік жәрдемақыны төлеуге
6690
Медициналық-әлеуметтік мекемелердің тамақтану нормасын ұлғайтуға
5930
Қарағанды облысының 2006-2012 жылдарға арналған автомобиль жолдарын дамыту аймақтық бағдарламасын іске асыруға, тұрғын-үй коммуналдық шаруашылығын дамыту және "Менің аулам" бағдарламаларын іске асыруға
3775970
Өңірлік жұмыспен қамту және кадрларды қайта даярлау стратегиясын іске асыру шеңберінде мектептер және басқа да әлеуметтік объектілерін күрделі, ағымды жөндеуге
499938
Әлеуметтік жұмыс орындары және жастар тәжірибесі бағдарламасын кеңейтуге
333700
Нысаналы даму трансферттер
4916674
оның ішінде:
Өңірлік жұмыспен қамту және кадрларды қайта даярлау стратегиясын іске асыру шеңберінде инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымды дамытуға және елді-мекендерді көркейтуге
1231700
Қазақстан Республикасының 2008-2010 жылдарға арналған тұрғын үй құрылысы Мемлекеттік бағдарламасына сәйкес мемлекеттік коммуналдық тұрғын үй қорынан тұрғын үй салуға және (немесе) сатып алуға
138747
Қазақстан Республикасының 2008-2010 жылдарға арналған тұрғын үй құрылысы Мемлекеттік бағдарламасына сәйкес инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымды дамытуға, жайластыруға және (немесе) сатып алуға
2163700
"2002-2010 жылдарға арналған ауыз су" аймақтық бағдарламасына сәйкес сумен жабдықтау жүйесін дамытуға
59402
Жылу энергетикалық жүйесін даму
1307525
Қарағанды қаласында "Газалиева-Ключевая" көліктік шешу құрылысына жобалау-сметалық құжаттама әзірлеу
15600
Заңнаманың қабылдауына байланысты ысырапты өтеуге арналған трансферттер
49388
Бюджеттік кредиттер
850000
оның ішінде:
Қазақстан Республикасының 2008-2010 жылдарға арналған тұрғын үй құрылысы Мемлекеттік бағдарламасына сәйкес нольдік ставка сыйақы (мүдде) бойынша тұрғын үй салуға және (немесе) сатып алуға
850000
Қарағанды қалалық мәслихатының
2008 жылғы 24 желтоқсандағы
ХVI сессиясының N 171 шешіміне
3 қосымша
Инвестициялық жобаларды іске асыруға және қалыптастыруға немесе заңды тұлғалардың жарғылық капиталын ұлғайтуға бағытталған, 2009 жылға арналған қаланың бюджеттік даму бағдарламаларының тізбесі
Ескерту. 3-қосымша жаңа редакцияда Қарағанды қалалық мәслихатының 2009.09.09 N 255 (2009.01.01 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
Функционалдық топ
Кіші функция
Бюджеттік бағдарламалардың әкiмшiсi
Бағдарлама
Атауы
1
2
3
4
5
4
Білім беру
09
Білім беру саласындағы өзге де қызметтер

15790
На содержание вновь вводимых объектов образования
44209
На внедрение новых технологий государственной системы в сфере образования
24230
На выплату государственной адресной социальной помощи и ежемесячного государственного пособия на детей до 18 лет в связи с ростом размера прожиточного минимума
6690
На увеличение норм питания в медико-социальных учреждениях
5930
На реализацию региональной программы развития автомобильных дорог Карагандинской области на 2006-2012 годы, на реализацию программ развития жилищно-коммунального хозяйства и "Мой двор"
3775970
На капитальный, текущий ремонт школ и других социальных объектов в рамках реализации стратегии региональной занятости и переподготовки кадров
499938
На расширение программы социальных рабочих мест и молодежной практики
333700
Целевые трансферты на развитие
4916674
в том числе:
На развитие инженерно-коммуникационной инфраструктуры и благоустройство населенных пунктов в рамках реализации стратегии региональной занятости и переподготовки кадров
1231700
На строительство и (или) приобретение жилья государственного коммунального жилищного фонда в соответствии с Государственной программой жилищного строительства в Республике Казахстан на 2008-2010 годы
138747
На развитие, обустройство и (или) приобретение инженерно-коммуникационной инфраструктуры в соответствии с Государственной программой жилищного строительства в Республике Казахстан на 2008-2010 годы
2163700
На развитие системы водоснабжения, в соответствии с региональной программой "Питьевые воды на 2002-2010 годы"
59402
На развитие теплоэнергетической системы
1307525
Разработка проектно-сметной документации на строительство транспортной развязки "Газалиева-Ключевая" города Караганды
15600
Трансферты на компенсацию потерь в связи с принятием законодательства
49388
Бюджетные кредиты
850000
в том числе:
На строительство и (или) приобретение жилья по нулевой ставке вознаграждения (интереса) в соответствии с Государственной программой развития жилищного строительства в Республике Казахстан на 2008-2010 годы
850000
Приложение 3
к решению XVI сессии
Карагандинского городского маслихата
от 24 декабря 2008 года N 171
Перечень
бюджетных программ развития бюджета города на 2009 год, направленных на реализацию бюджетных инвестиционных проектов (программ) и формирование или увеличение уставного капитала юридических лиц
Сноска. Приложение 3 в редакции решения Карагандинского городского маслихата от 09.09.2009 N 255 (вводится в действие с 01.01.2009).
Функциональная группа
Функциональная подгруппа
Администратор бюджетных программ
Программа
Наименование
1
2
3
4
5
4
Образование
09
Прочие услуги в области образования