2009 жылға арналған қала бюджеті туралы
Қарағанды облысы Қаражал қалалық мәслихатының ХII сессиясының 2008 жылғы 22 желтоқсандағы N 99 шешімі. Қарағанды облысы Қаражал қаласы Әділет басқармасында 2008 жылғы 29 желтоқсанда N 8-5-60 тіркелді. Қолданылу мерзімінің өтуіне байланысты күші жойылды (Қарағанды облысы Қаражал қалалық мәслихатының аппаратының 2011 жылғы 22 сәуірдегі N 1-24/70 хатымен)
Ескерту. Қолданылу мерзімінің өтуіне байланысты күші жойылды (Қарағанды облысы Қаражал қалалық мәслихатының аппаратының 2011.04.22 N 1-24/70 хатымен).
РҚАО ескертпесі.
Мәтінде авторлық орфография және пунктуация сақталған.
2008 жылғы 4 желтоқсандағы Қазақстан Республикасының Бюджет Кодексіне, "Қазақстан Республикасындағы жергiлiктi мемлекеттiк басқару туралы" Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы Заңына сәйкес қалалық Мәслихат ШЕШIМ ЕТТI:
1. 2009 жылға арналған қалалық бюджет 1 қосымшасына сәйкес келесі көлемдерде бекiтiлсiн:
1) кiрiстер – 1 179 759 мың теңге, оның iшiнде:
салық түсімдері – 421 317 мың теңге;
салықтық емес түсімдері – 2 602 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түскен түсімдері – 281 мың теңге;
трансферттер түсімдері – 755 559 мың теңге;
2) шығындар – 1 174 568 мың теңге.
2-1) 2009 жылға арналған қалалық бюджет шығыстарының құрамында өңірлік жұмыспен қамту және кадрларды қайта даярлау стратегиясын іске асыруға 215923 мың теңге сомасында, оның ішінде:
210 073 мың теңге - халықтың жұмыспен қамтылуын қамтамасыз етуге;
5 850 мың теңге - әлеуметтік жұмыс орындары және жастар практикасы бағдарламасын кеңейтуге ағымдағы нысаналы трансферттер қарастырылғаны ескерілсін.
3) таза бюджеттік кредиттеу – 0 мың теңге, оның ішінде:
бюджеттік кредиттер – 0 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу - 0 мың теңге;
4) қаржылық активтерімен операция бойынша сальдо – 9 867 мың теңге, оның ішінде:
қаржылық активтерді алу – 9 867 0 мың теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер - 0 мың теңге;
5) бюджеттің дефициті (профициті) – алу 4676 мың теңге;
6) бюджет дефицитін (профицитін пайдалану) қаржыландыру – 4676 мың теңге, оның ішінде:
қарыздар түсімдері - 0 мың теңге;
қарыздарды өтеу - 0 мың теңге;
бюджет қаражаттарының пайдаланылған қалдықтары – 4676 мың теңге;
Ескерту. 1 тармаққа өзгерту енгізілді - Қаражал қалалық мәслихатының 2009.02.27 N 122; 2009.04.24 N 140 (2009.01.01 бастап қолданысқа енеді); 2009.07.03 N 165 (2009.01.01 бастап қолданысқа енеді); 2009.09.10 N 177 (2009.01.01 бастап қолданысқа енеді); 2009.10.13 N 182 (2009.01.01 бастап қолданысқа енеді); 2009.11.26 N 198 (2009.01.01 бастап қолданысқа енеді) шешімдерімен.

О бюджете города на 2009 год
Решение ХII сессии Каражалского городского маслихата Карагандинской области от 22 декабря 2008 года N 99. Зарегистрировано Управлением юстиции города Каражал Карагандинской области 29 декабря 2008 года N 8-5-60. Утратило силу в связи с истечением срока действия - (письмо аппарата Каражалского городского маслихата Карагандинской области от 22 апреля 2011 года № 1-24/70)
Сноска. Утратило силу в связи с истечением срока действия - (письмо аппарата Каражалского городского маслихата от 22.04.2011 № 1-24/70).
Примечание РЦПИ:
В тексте сохранена авторская орфография и пунктуация.
В соответствии с Бюджетным кодексом Республики Казахстан от 4 декабря 2008 года, Законом Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении в Республики Казахстан", городской Маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить городской бюджет на 2009 год согласно приложению 1 в следующих объемах:
1) доходы – 1 179 759 тысяч тенге, в том числе по:
налоговым поступлениям – 421 317 тысяч тенге;
неналоговым поступлениям – 2 602 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 281 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 755 559 тысяч тенге;
2) затраты - 1 174 568 тысяч тенге.
2-1) Учесть, что в составе расходов городского бюджета на 2009 год предусмотрены целевые текущие трансферты в сумме 215923 тысяч тенге на реализацию стратегии региональной занятости и переподготовки кадров, в том числе:
210073 тысяч тенге - на обеспечение занятости населения;
5 850 тысяч тенге - на расширение программы социальных рабочих мест и молодежной практики.
3) чистое бюджетное кредитование – 0 тысяч тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 0 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов - 0 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 9 867 тысяч тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов – 9 867 тысяч тенге;
поступление от продажи финансовых активов государства - 0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – минус 4676 тысяча тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета - 4676 тысяча тенге, в том числе:
поступление займов – 0 тысяч тенге;
погашение займов - 0 тысяч тенге;
движение остатков бюджетных средств - 4676 тысяча тенге;
Сноска. Пункт 1 с изменениями, внесенными решениями  Каражалского городского маслихата от 27.02.2009 N 122 (вводится в действие с 01.01.2009); от 24.04.2009 N 140 (вводится в действие с 01.01.2009); от 03.07.2009 N 165 (вводится в действие с 01.01.2009); от 10.09.2009 N 177 (вводится в действие с 01.01.2009); от 13.10.2009 N 182 (вводится в действие с 01.01.2009); от 26.11.2009 N 198 (вводится в действие с 01.01.2009).

2. Қала бюджетінің кірістерінің және шығындарының құрамында нысаналы трансферттер 267 711 мың теңге көлемінде қарастырылған, оның ішінде:
"2002-2010 жылдарға арналған ауыз су" аймақтық бағдарламаға сәйкес сумен жабдықтау жүйесін дамытуға – 122 861 мың теңге;
Қазақстан Республикасының 2008-2010 жылдарға арналған тұрғын үй құрылысы Мемлекеттік бағдарламасына сәйкес мемлекеттік коммуналдық тұрғын үй қорынан тұрғын үй салуға – 3000 мың теңге;
бастауыш, негізгі орта және жалпы білім беретін мемлекеттік мекемелерінде лингафондық және мультимедиялық кабинет құруға – 5 541 мың теңге;
бастауыш, негізгі орта және жалпы орта білім беретін мемлекеттік мекемелерінде физика, химия және биология кабинеттерін оқу жабдықтарымен жарақтандыруға – 4 096 мың теңге;
білім беру саласының мемлекеттік жүйесінде жаңа технология енгізуге - 19 072 мың теңге;
мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмекті және күнкөріс шегі мөлшерінің өсуіне байланысты 18 жасқа дейінгі балаларға ай сайынғы берілетін мемлекеттік жәрдемақыны төлеуге – 8 590 мың теңге;
заңдардың өзгеруіне байланысты жергілікті бюджеттердің шығындарына өтемақыға 104 551 мың теңге.
3. 2009 жылға арналған облыстық бюджеттен берілетін 302 496 мың теңге көлеміндегі субвенция қала бюджетінде қарастырылған.
4. 2009 жылға арналған қала бюджетінің шығыстарының құрамында мыналар қарастырылғаны ескерілсін:
аз қамтылған отбасылардың 18 жасқа дейінгі балаларына мемлекеттік жәрдемақы төлеуге – 4 437 мың теңге;
жұмыспен қамту бағдарламасын іске асыруға – 9 517 мың теңге;
мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек көрсетуге – 11 077 мың теңге;
жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтік көмек көрсетуге – 30 523 мың теңге;
Заңды тұлғалардың жарғылық капиталын қалыптастыру немесе ұлғайтуға – 9 867 мың теңге;
5. Жергілікті атқарушы органының резервіне - 12 984 мың теңге;
6. 2009 жылға арналған қалалық бюджеттің бюджеттік даму бағдарламаларының тізбесі 2 қосымшаға сәйкес бюджеттік инвестициялық жобаларды (бағдарламалар) іске асыруға және заңды тұлғаның жарғылық капиталын қалыптастыруға немесе арттыруға бағытталған бюджеттік бағдарламаларға бөлумен бекітілсін.
7. 2009 жылға арналған бюджетті атқару барысында секвестрлеуге жатпайтын бюджеттік бағдарламалар тізбесі 3 қосымшаға сәйкес бекітілсін.
8. Осы шешімнің 4, 5 қосымшаларына сәйкес, кент әкімдері аппараттары арқылы қаржыландырылатын бюджеттік бағдарламалардың шығындары бекітілсін.

2. В составе доходов и расходов бюджета города предусмотрены целевые трансферты в размере 267 711 тысяч тенге, в том числе:
на развитие системы водоснабжения в соответствии с региональной программой "Питьевые воды на 2002-2010 годы" - 122 861 тысяч тенге;
на строительство жилья государственного коммунального жилищного фонда в соответствии с Государственной программой жилищного строительства в Республике Казахстан на 2008-2010 годы – 3000 тысяч тенге;
на создание лингафонных и мультимедийных кабинетов в государственных учреждениях начального, основного среднего и общего среднего образования – 5 541 тысяч тенге;
на оснащение учебным оборудованием кабинетов физики, химии и биологии в государственных учреждениях начального, основного среднего и общего среднего образования – 4 096 тысяч тенге;
на внедрение новых технологии государственной системы в сфере образования – 19 072 тысяч тенге;
на выплату государственной адресной социальной помощи и ежемесячного государственного пособия на детей до 18 лет в связи с ростом размера прожиточного минимума – 8 590 тысяч тенге;
на компенсацию потерь местных бюджетов в связи с изменением законодательства в сумме 104 551 тысяч тенге.
3. Предусмотреть в городском бюджете на 2009 год объем субвенций, передаваемых из областного бюджета в сумме – 302 496 тысяч тенге.
4. Учесть, что в составе расходов бюджета города на 2009 год предусмотрены следующие виды расходов:
выплата государственных пособий на детей до 18 лет из малообеспеченных семей – 4 437 тысяч тенге;
реализация программы занятости – 9 517 тысяч тенге;
выплата государственной адресной социальной помощи – 11 077 тысяч тенге;
социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решению местных представительных органов – 30 523 тысяч тенге;
на формирование или увеличение уставного капитала юридических лиц – 9 867 тысяч тенге.
5. Утвердить резерв местного исполнительного органа в сумме - 12 984 тысяч тенге.
6. Утвердить перечень бюджетных программ развития городского бюджета на 2009 год с разделением на бюджетные программы, направленные на реализацию бюджетных инвестиционных проектов (программ) и формирование или увеличение уставного капитала юридических лиц, согласно приложению 2.
7. Утвердить перечень бюджетных программ, не подлежащих секвестру в процессе исполнения бюджета города на 2009 год согласно приложению 3.
8. Утвердить расходы бюджетных программ, финансируемые через аппараты акимов поселков согласно приложениям 4, 5 настоящего решения.

9. Осы шешiм 2009 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енедi.
XII сессия төрағасы                        Т. Қасымов
Қалалық Мәслихаттың хатшысы                Н. Кәдірсізов
КЕЛІСІЛДІ
Қаражал қаласының әкімі                    Ғ. Мұқашев
Қаражал қалалық Мәслихатының
2008 жылғы 22 желтоқсандағы
N 99 шешіміне
1-қосымша
2009 жылға арналған Қаражал қаласының бюджеті
Ескерту. 1-қосымша жаңа редакцияда - Қарағанды облысы Қаражал қалалық мәслихатының 2009.11.26 N 198 (2009.01.01 бастап қолданысқа енеді) шешімімен.
Санаты
Сома (мың теңге)
Сыныбы
Iшкi сыныбы
Атауы

9. Настоящее решение вводится в действие с 01 января 2009 года.
Председатель XІI сессии                    Т. Касымов
Секретарь городского Маслихата             Н. Кадирсизов
СОГЛАСОВАНО
Аким города Каражал                        Г. Мукашев
22.12.2008 г.
Приложение N 1
к решению Каражалского
городского Маслихата
от 22 декабря 2008 года N 99
Городской бюджет города Каражал на 2009 год
Сноска. Приложение 1 в редакции решения Каражалского городского маслихата от 26.11.2009 N 198 (вводится в действие с 01.01.2009).
Категория
Сумма (тыс. тенге)
Класс
Подкласс
Наименование

020
Өңірлік жұмыспен қамту және кадрларды қайта даярлау стратегиясын іске асыру шеңберінде елді-мекендер көшелерін жөндеу және ұстау
26729
Қаражал қалалық Мәслихатының
2008 жылғы 22 желтоқсандағы
N 99 шешіміне
5-қосымша
Шалғы кенті әкім аппаратынан қаржыландырылатын бюджеттік бағдарламаларының шығындары
Ескерту. 5-қосымша жаңа редакцияда - Қарағанды облысы Қаражал қалалық мәслихатының 2009.10.13 N 182 (2009.01.01 бастап қолданысқа енеді) шешімімен.
Бағдарлама
Сома (мың теңге)
Атауы
Кенттің барлық шығындары

020
Ремонт и содержание автомобильных дорог населенных пунктов в рамках реализации стратегии региональной занятости и переподготовки кадров
26729
Приложение N 5
к решению Каражалского
городского Маслихата
от 22 декабря 2008 года N 99
Расходы бюджетных программ, финансируемые через
пос. Шалгинск
Сноска. Приложение 5 в редакции решения Каражалского городского маслихата от 13.10.2009 N 182 (вводится в действие с 01.01.2009).
Программа
Наименование
Сумма
Всего расходов по поселку

3208
оның ішінде:
001
Қаладағы ауданның, аудандық маңызы бар қаланың, кенттің, ауылдың (селоның), ауылдық (селолық) округтің әкімі аппаратының қызметін қамтамасыз ету
3208

3208
в том числе:
001
Функционирование аппарата акима района в городе, города районного значения, поселка, аула (села), аульного (сельского) округа
3208