2009 жылға арналған қалалық бюджет туралы
Қарағанды облысы Сәтбаев қалалық мәслихатының 2008 жылғы 19 желтоқсандағы N 175 шешімі. Қарағанды облысы Сәтбаев қаласы Әділет басқармасында 2008 жылы 29 желтоқсанда N 8-6-74 тіркелді. Қолданылу мерзімінің өтуіне байланысты күші жойылды (Қарағанды облысы Сәтбаев қалалық мәслихатының 2011 жылғы 12 сәуірдегі N 94/5-5 хатымен)
Ескерту. Қолданылу мерзімінің өтуіне байланысты күші жойылды (Қарағанды облысы Сәтбаев қалалық мәслихатының 2011.04.12 N 94/5-5 хатымен).
Қазақстан Республикасының 2008 жылғы 4 желтоқсандағы Бюджеттік кодексіне, Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару туралы" Заңына, Қазақстан Республикасының 2008 жылғы 4 желтоқсандағы "2009-2011 жылдарға арналған республикалық бюджет туралы" Заңына және Қарағанды облыстық Мәслихатының 2008 жылғы 12 желтоқсандағы ХIII сессиясының "2009 жылға арналған облыстық бюджет туралы" N 175 шешіміне сәйкес қалалық мәслихат ШЕШІМ ЕТТІ:
1. 2009 жылға арналған қалалық бюджет осы шешімнің 1-қосымшасына сәйкес келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 2 млрд. 561 млн. 588 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер – 598 млн. 232 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 3 млн. 332 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 17 млн. 076 мың теңге;
ресми трансферттердің түсімдері – 1 млрд. 942 млн. 948 мың теңге;
2) шығындар – 2 млрд. 481 млн. 834 мың теңге;
3) таза бюджеттік несиелендіру – 0 мың теңге;
бюджеттік несиелер – 0 мың теңге;
бюджеттік несиелерді өтеу – 0 мың теңге;
4) қаржылық активтерімен операциялар бойынша сальдо – 91 млн. 208 мың теңге, оның ішінде:
қаржылық активтерді алу – 91 млн. 208 мың теңге;
мемлекеттің қаржылық активтерін сатудан түскен түсімдер – 0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы – алу 11 млн. 454 мың. теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру – 11 млн. 454 мың теңге, оның ішінде:
қарыздар түсімдері – 0 мың. теңге;
қарыздарды өтеу – 0 мың теңге;
бюджеттік қаражаттардың пайдаланылған қалдықтары – 11 млн. 454 мың теңге.
Ескерту. 1-тармаққа өзгерту енгізілді - Қарағанды облысы Сәтбаев қаласы мәслихатының 2009.04.24 N 217 (қолданысқа енгізілу тәртібін 3-тармақтан қараңыз); 2009.09.09 N 245 (2009.01.01 бастап қолданысқа енеді); 2009.11.20 N 262 (2009.01.01 бастап қолданысқа енеді) шешімдерімен.
2. Қалалық бюджет кірістерінің құрамында қарастырылғаны ескерілсін:
заңнаманың өзгеруіне байланысты жергілікті бюджеттердің шығасасының өтемақысына облыстық бюджеттен бөлінген ағымдағы нысаналы трансферттер - 153 млн. 935 мың теңге;
республикалық бюджеттен бөлінген ағымдағы нысаналы трансферттер:

О городском бюджете на 2009 год
Решение Сатпаевского городского маслихата Карагандинской области от 19 декабря 2008 года N 175. Зарегистрировано Управлением юстиции города Сатпаев Карагандинской области 29 декабря 2008 года N 8-6-74. Утратило силу в связи с истечением срока действия - (письмо Сатпаевского городского маслихата Карагандинской области от 12 апреля 2011 года N 94/5-5)
Сноска. Утратило силу в связи с истечением срока действия - (письмо Сатпаевского городского маслихата от 12.04.2011 № 94/5-5).
В соответствии с Бюджетным кодексом Республики Казахстан от 4 декабря 2008 года, Законом Республики Казахстан "О местном государственном управлении в Республике Казахстан" от 23 января 2001 года, Законом Республики Казахстан "О республиканском бюджете на 2009-2011 годы" от 4 декабря 2008 года и решением ХIII сессии Карагандинского областного Маслихата от 12 декабря 2008 года N 175 "Об областном бюджете на 2009 год" городской маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить городской бюджет на 2009 год согласно приложению 1 к настоящему решению в следующих объемах:
1) доходы - 2 млрд. 561 млн. 588 тыс. тенге, в том числе: налоговые поступления - 598 млн. 232 тыс. тенге;
неналоговые поступления - 3 млн. 332 тыс. тенге;
поступления от продажи основного капитала - 17 млн. 076 тыс. тенге;
поступления трансфертов - 1 млрд. 942 млн. 948 тыс. тенге;
2) затраты - 2 млрд. 481 млн. 834 тыс. тенге;
3) чистое бюджетное кредитование - 0 тыс. тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами - 91 млн. 208 тыс. тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов - 91 млн. 208 тыс. тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства - 0 тыс. тенге;
5) дефицит бюджета - минус 11 млн. 454 тыс. тенге;
6) финансирование дефицита бюджета - 11 млн. 454 тыс. тенге, в том числе:
поступление займов - 0 тыс. тенге;
погашение займов - 0 тыс. тенге;
используемые остатки бюджетных средств - 11 млн. 454 тыс. тенге.
Сноска. Пункт 1 с изменениями, внесенными решениями Сатпаевского городского маслихата Карагандинской области от 24.04.2009 N 217 (порядок введения в действие см. в пункте 3); от 09.09.2009 N 245 (вводится в действие с 01.01.2009); от 20.11.2009  N 262(вводится в действие с 01.01.2009).
2. Учесть, что в составе доходов городского бюджета предусмотрены:
целевые текущие трансферты из областного бюджета на компенсацию потерь местных бюджетов в связи с изменением законодательства - 153 млн. 935 тыс. тенге;
целевые текущие трансферты из республиканского бюджета:

аймақтық жұмыспен қамту және кадрларды қайта даярлау стратегиясын іске асыру аясында мәдениет нысандарын күрделі, ағымдық жөндеуге – 11 млн. 500 мың теңге;
аймақтық жұмыспен қамту және кадрларды қайта даярлау стратегиясын іске асыру аясында білім беру нысандарын күрделі, ағымдық жөндеуге – 37 млн. теңге;
әлеуметтік жұмыс орындары мен жастар тәжірибесі бағдарламасын кеңейтуге – 16 млн. 275 мың теңге;
жаңадан іске қосылатын білім беру объектілерін ұстауға – 97 млн. 909 мың теңге;
бастауыш, негізгі орта және жалпы орта білім беретін мемлекеттік мекемелердегі физика, химия және биология кабинеттерін оқу жабдығымен жарақтандыруға – 4 млн. 050 мың теңге;
білім беру саласында мемлекеттік жүйенің жаңа технологияларын енгізуге – 63 млн. 574 мың теңге;
республикалық бюджеттен бөлінген нысаналы даму трансферттері:
Қазақстан Республикасының 2008-2010 жылдарға арналған тұрғын үй құрылысы мемлекеттік бағдарламасына сәйкес инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымды дамытуға және жайластыруға – 46 млн. 899 мың теңге.
ауылдық елді мекендер саласының мамандарын әлеуметтік қолдау шараларын іске асыруға – 91 мың теңге.
Ескерту. 2-тармаққа өзгерту енгізілді - Қарағанды облысы Сәтбаев қаласы мәслихатының 2009.04.24 N 217 (қолданысқа енгізілу тәртібін 3-тармақтан қараңыз); 2009.09.09 N 245 (2009.01.01 бастап қолданысқа енеді); 2009.11.20 N 262 (2009.01.01 бастап қолданысқа енеді) шешімдерімен.
3. алынып тасталды - Қарағанды облысы Сәтбаев қаласы мәслихатының 2009.04.24 N 217 (қолданысқа енгізілу тәртібін 3-тармақтан қараңыз) шешімімен.
4. 2009 жылға арналған қалалық бюджетке кірістерді бөлу нормативтері келесі мөлшерлерде белгіленсін:
1) жеке табыс салығы бойынша – 25 пайыз;
2) әлеуметтік салық бойынша – 50 пайыз.
Ескерту. 4-тармаққа өзгерту енгізілді - Қарағанды облысы Сәтбаев қаласы мәслихатының 2009.11.20 N 262 (2009.01.01 бастап қолданысқа енеді) шешімімен.
5. 2009 жылға арналған қалалық бюджет шығыстарының құрамында заңнаманың өзгеруіне байланысты жергілікті бюджеттердің шығасысының өтемақысына облыстық бюджеттен 153 млн. 935 мың теңге ағымдағы нысаналы трансферттер қарастырылғаны ескерілсін.
Ескерту. 5-тармаққа өзгерту енгізілді - Қарағанды облысы Сәтбаев қаласы мәслихатының 2009.11.20 N 262 (2009.01.01 бастап қолданысқа енеді) шешімімен.
6. 2009 жылға арналған қалалық бюджет шығыстарының құрамында республикалық бюджеттен жаңадан іске қосылатын білім беру объектілерін ұстауға – 97 млн. 909 мың теңге сомасында ағымдағы нысаналы трансферттер қарастырылғаны ескерілсін.

на капитальный, текущий ремонт объектов культуры в рамках реализации Стратегии региональной занятости и переподготовки кадров – 11 млн. 500 тыс. тенге;
на капитальный, текущий ремонт объектов образования в рамках реализации Стратегии региональной занятости и переподготовки кадров – 37 млн. тенге;
на расширение программы социальных рабочих мест и молодежной практики – 16 млн. 275 тыс. тенге;
на содержание вновь вводимых объектов образования – 97 млн. 909 тыс. тенге;
на оснащение учебным оборудованием кабинетов физики, химии и биологии в государственных учреждениях начального, основного среднего и общего среднего образования - 4 млн. 050 тыс. тенге;
на внедрение новых технологий государственной системы в сфере образования - 63 млн. 574 тыс. тенге;
целевые трансферты развития из республиканского бюджета:
на развитие и обустройство инженерно - коммуникационной инфраструктуры в соответствии с Государственной программой жилищного строительства в Республике Казахстан на 2008-2010 годы - 46 млн. 899 тыс. тенге.
на реализацию мер социальной поддержки специалистов социальной сферы сельских населенных пунктов – 91 тыс. тенге.
Сноска. Пункт 2 с изменениями, внесенными решениями Сатпаевского городского маслихата Карагандинской области от 24.04.2009 N 217 (порядок введения в действие см. в пункте 3); от 09.09.2009 N 245 (вводится в действие с 01.01.2009); от 20.11.2009   N 262 (вводится в действие с 01.01.2009).
3. исключен решением Сатпаевского городского маслихата Карагандинской области от 24.04.2009 N 217 (порядок введения в действие см. в пункте 3).
4. Установить на 2009 год нормативы распределения доходов в городской бюджет в следующих размерах:
1) по индивидуальному подоходному налогу - 25 процентов;
2) по социальному налогу - 50 процентов.
Сноска. Пункт 4 с изменениями, внесенными решением Сатпаевского городского маслихата Карагандинской области от 20.11.2009 N 262 (вводится в действие с 01.01.2009).
5. Учесть, что в составе расходов городского бюджета на 2009 год предусмотрены целевые текущие трансферты из областного бюджета на компенсацию потерь местных бюджетов в связи с изменением законодательства - 153 млн. 935 тыс. тенге.
Сноска. Пункт 5 с изменениями, внесенными решением Сатпаевского городского маслихата Карагандинской области от 20.11.2009 N 262 (вводится в действие с 01.01.2009).
6. Учесть, что в составе расходов городского бюджета на 2009 год предусмотрены целевые текущие трансферты из республиканского бюджета на содержание вновь вводимых объектов образования - 97 млн. 909 тыс. тенге.

7. 2009 жылға арналған қалалық бюджет шығыстарының құрамында республикалық бюджеттен бастауыш, негізгі орта және жалпы орта білім беретін мемлекеттік мекемелердегі физика, химия және биология кабинеттерін оқу жабдығымен жарақтандыруға 4 млн. 050 мың теңге сомасында ағымдағы нысаналы трансферттер қарастырылғаны ескерілсін.
Ескерту. 7-тармаққа өзгерту енгізілді - Қарағанды облысы Сәтбаев қаласы мәслихатының 2009.11.20 N 262 (2009.01.01 бастап қолданысқа енеді) шешімімен.
8. 2009 жылға арналған қалалық бюджет шығыстарының құрамында республикалық бюджеттен білім беру саласында мемлекеттік жүйенің жаңа технологияларын енгізуге 63 млн. 574 мың теңге сомасында ағымдағы нысаналы трансферттер қарастырылғаны ескерілсін.
9. 2009 жылға арналған қалалық бюджет шығыстарының құрамында республикалық бюджеттен Қазақстан Республикасының 2008-2010 жылдарға арналған тұрғын үй құрылысы мемлекеттік бағдарламасына сәйкес инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымды дамытуға және жайластыруға 46 млн. 899 мың теңге сомасында ағымдағы нысаналы трансферттер қарастырылғаны ескерілсін.
Ескерту. 9-тармаққа өзгерту енгізілді - Қарағанды облысы Сәтбаев қаласы мәслихатының 2009.04.24 N 217 (қолданысқа енгізілу тәртібін 3-тармақтан қараңыз); 2009.09.09 N 245 (2009.01.01 бастап қолданысқа енеді) шешімдерімен.
9-1. 2009 жылға арналған қалалық бюджет шығыстарының құрамында республикалық бюджеттен аймақтық жұмыспен қамту және кадрларды қайта даярлау стратегиясын іске асыру аясында мәдениет нысандарын күрделі, ағымдық жөндеуге 11 млн. 500 мың теңге сомасында ағымдағы нысаналы трансферттер қарастырылғаны ескерілсін.
Ескерту. Шешім 9-1-тармақпен толықтырылды - Қарағанды облысы Сәтбаев қаласы мәслихатының 2009.04.24 N 217 (қолданысқа енгізілу тәртібін 3-тармақтан қараңыз) шешімімен.
9-2. 2009 жылға арналған қалалық бюджет шығыстарының құрамында республикалық бюджеттен аймақтық жұмыспен қамту және кадрларды қайта даярлау стратегиясы іске асыру аясында білім беру нысандарын күрделі, ағымдық жөндеуге 37 млн. теңге сомасында ағымдағы нысаналы трансферттер қарастырылғаны ескерілсін.
Ескерту. Шешім 9-2-тармақпен толықтырылды - Қарағанды облысы Сәтбаев қаласы мәслихатының 2009.04.24 N 217 (қолданысқа енгізілу тәртібін 3-тармақтан қараңыз) шешімімен.
9-3. 2009 жылға арналған қалалық бюджет шығыстарының құрамында республикалық бюджеттен әлеуметтік жұмыс орындары мен жастар тәжірибесі бағдарламасын кеңейтуге 16 млн. 275 мың теңге сомасында ағымдағы нысаналы трансферттер қарастырылғаны ескерілсін.
Ескерту. Шешім 9-3-тармақпен толықтырылды - Қарағанды облысы Сәтбаев қаласы мәслихатының 2009.04.24 N 217 (қолданысқа енгізілу тәртібін 3-тармақтан қараңыз); өзгерту енгізілді - Қарағанды облысы Сәтбаев қаласы мәслихатының 2009.09.09 N 245 (2009.01.01 бастап қолданысқа енеді) шешімдерімен.

7. Учесть, что в составе расходов городского бюджета на 2009 год предусмотрены целевые текущие трансферты из республиканского бюджета на оснащение учебным оборудованием кабинетов физики, химии и биологии в государственных учреждениях начального, основного среднего и общего среднего образования - 4 млн. 050 тыс. тенге.
Сноска. Пункт 7 с изменениями, внесенными решением Сатпаевского городского маслихата Карагандинской области от 20.11.2009 N 262 (вводится в действие с 01.01.2009).
8. Учесть, что в составе расходов городского бюджета на 2009 год предусмотрены целевые текущие трансферты из республиканского бюджета на внедрение новых технологий государственной системы в сфере образования - 63 млн. 574 тыс. тенге.
9. Учесть, что в составе расходов городского бюджета на 2009 год предусмотрены целевые трансферты развития из республиканского бюджета на развитие и обустройство инженерно - коммуникационной инфраструктуры в соответствии с Государственной программой жилищного строительства в Республике Казахстан на 2008-2010 годы - 46 млн. 899 тыс. тенге.
Сноска. Пункт 9 с изменениями, внесенными решениями Сатпаевского городского маслихата Карагандинской области от 24.04.2009 N 217 (порядок введения в действие см. в пункте 3); от 09.09.2009 N 245 (вводится в действие с 01.01.2009).
9-1. Учесть, что в составе расходов городского бюджета на 2009 год предусмотрены целевые текущие трансферты из республиканского бюджета на капитальный, текущий ремонт объектов культуры в рамках реализации Стратегии региональной занятости и переподготовки кадров в сумме 11 млн. 500 тыс. тенге.
Сноска. Решение дополнено пунктом 9-1 в соответствии с решением Сатпаевского городского маслихата Карагандинской области от 24.04.2009 N 217 (порядок введения в действие см. в пункте 3).
9-2. Учесть, что в составе расходов городского бюджета на 2009 год предусмотрены целевые текущие трансферты из республиканского бюджета на капитальный, текущий ремонт объектов образования в рамках реализации Стратегии региональной занятости и переподготовки кадров в сумме 37 млн. тенге.
Сноска. Решение дополнено пунктом 9-2 в соответствии с решением Сатпаевского городского маслихата Карагандинской области от 24.04.2009 N 217 (порядок введения в действие см. в пункте 3).
9-3. Учесть, что в составе расходов городского бюджета на 2009 год предусмотрены целевые текущие трансферты из республиканского бюджета на расширение программы социальных рабочих мест и молодежной практики в сумме 16 млн. 275 тыс. тенге.
Сноска. Решение дополнено пунктом 9-3 в соответствии с решением Сатпаевского городского маслихата Карагандинской области от 24.04.2009 N 217 (порядок введения в действие см. в пункте 3); с изменениями, внесенными решением Сатпаевского городского маслихата Карагандинской области от 09.09.2009 N 245 (вводится в действие с 01.01.2009).

9-4. 2009 жылға арналған қалалық бюджет шығыстарының құрамында республикалық бюджеттен ауылдық елді мекендер саласының мамандарын әлеуметтік қолдау шараларын іске асыруға 91 мың теңге сомасында ағымдағы нысаналы трансферттер қарастырылғаны ескерілсін.
Ескерту. Шешім 9-4-тармақпен толықтырылды - Қарағанды облысы Сәтбаев қаласы мәслихатының 2009.11.20 N 262 (2009.01.01 бастап қолданысқа енеді) шешімімен.
10. алынып тасталды - Қарағанды облысы Сәтбаев қаласы мәслихатының 2009.04.24 N 217 (қолданысқа енгізілу тәртібін 3-тармақтан қараңыз) шешімімен.

9-4. Учесть, что в составе расходов городского бюджета на 2009 год предусмотрены целевые текущие трансферты из республиканского бюджета на реализацию мер социальной поддержки специалистов социальной сферы сельских населенных пунктов – 91 тыс. тенге.
Сноска. Решение дополнено пунктом 9-4 в соответствии с решением Сатпаевского городского маслихата Карагандинской области от 20.11.2009 N 262 (вводится в действие с 01.01.2009).
10. исключен решением Сатпаевского городского маслихата Карагандинской области от 24.04.2009 N 217 (порядок введения в действие см. в пункте 3).

11. 2009 жылға арналған қалалық бюджеттің бюджеттік даму бағдарламаларының тізбесі бюджеттік инвестициялық жобаларды (бағдарламаларды) іске асыруға және заңды тұлғалардың жарғылық капиталын қалыптастыруға немесе ұлғайтуға бағытталған бюджеттік бағдарламаларға бөле отырып, осы шешімнің 2-қосымшасына сәйкес бекітілсін.
12. 2009 жылға арналған қалалық бюджеттің құрамында Жезқазған кентінің бюджеттік бағдарламаларының тізбесі осы шешімнің 3-қосымшасына сәйкес бекітілсін.

11. Утвердить перечень бюджетных программ развития городского бюджета на 2009 год с разделением на бюджетные программы, направленные на реализацию бюджетных инвестиционных проектов (программ) и формирование или увеличение уставного капитала юридических лиц, согласно приложению 2.
12. Утвердить в составе городского бюджета на 2009 год перечень бюджетных программ поселка Жезказган согласно приложению 3 к настоящему решению.

13. 2009 жылға арналған Сәтбаев қаласы әкімдігінің резерві 23 млн. 462 мың теңге сомасында бекітілсін.
Ескерту. 13-тармаққа өзгерту енгізілді - Қарағанды облысы Сәтбаев қаласы мәслихатының 2009.04.24 N 217 (қолданысқа енгізілу тәртібін 3-тармақтан қараңыз); 2009.11.20 N 262 (2009.01.01 бастап қолданысқа енеді) шешімдерімен.
14. 2009 жылға арналған қалалық бюджетті атқару барысында 4-қосымшаға сәйкес жергілікті бюджеттік бағдарламалар секвестрлеуге жатпайтын болып белгіленсін.

13. Установить, что в процессе исполнения городского бюджета не подлежат секвестру местные бюджетные программы согласно приложению 4.
14. Утвердить резерв акимата города на 2009 год в сумме 23 млн. 462 тыс. тенге.
Сноска. Пункт 14 с изменениями, внесенными решениями Сатпаевского городского маслихата Карагандинской области от 24.04.2009 N 217 (порядок введения в действие см. в пункте 3); от 20.11.2009 N 262 (вводится в действие с 01.01.2009).