2009 жылға арналған аудандық бюджет туралы
Қарағанды облысы Қарқаралы аудандық мәслихатының 2008 жылғы 23 желтоқсандағы N 10/105 шешімі. Қарағанды облысы Қарқаралы ауданы Әділет басқармасында 2008 жылғы 29 желтоқсанда N 8-13-54 тіркелді. Шешім қабылданған мерзімінің өтуіне байланысты өзінің қолданылуын тоқтатады (Қарқаралы аудандық мәслихатының 2016 жылғы 3 наурыздағы № 51 хаты)
Ескерту. Шешім қабылданған мерзімінің өтуіне байланысты өзінің қолданылуын тоқтатады (Қарағанды облысы Қарқаралы аудандық мәслихатының 03.03.2016 № 51 хаты).
Қазақстан Республикасының 2008 жылғы 4 желтоқсандағы Бюджет кодексіне, Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару туралы" Заңына сәйкес аудандық Мәслихат ШЕШІМ ЕТТІ:
1. 1 қосымшаға сәйкес 2009 жылға арналған аудандық бюджет келесі көлемде бекітілсін:
1) кірістер – 2664206 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер бойынша – 329248 мың теңге;
салықтық емес түсімдер бойынша – 3552 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер бойынша – 6256 мың теңге;
трансферттер түсімдері бойынша – 2325150 мың теңге;
2) шығындар – 2689915 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 0 мың теңге, оның ішінде:
бюджеттік кредиттер – 0 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу - 0 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 10000 мың теңге, оның ішінде:
қаржы активтерін сатып алу – 10000 мың теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – алу 35709 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 35709 мың теңге, оның ішінде:
қарыздар түсімі – 0 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 0 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 12000 мың теңге.
Ескерту. 1-тармаққа өзгерту енгізілді - Қарағанды облысы Қарқаралы аудандық мәслихатының 2009.04.23 N 14/156 (2009.01.01 бастап қолданысқа енеді); 2009.07.30 N 15/167 (2009.01.01 бастап қолданысқа енеді); 2009.09.08 N 16/178 (2009.01.01 бастап қолданысқа енеді); 2009.10.29 N 17/183 (2009.01.01 бастап қолданысқа енеді); 2009.11.24 N 18/187 (2009.01.01 бастап қолданысқа енеді) шешімдерімен.
2. 2009 жылға арналған аудандық бюджет түсімдерінің құрамында 534822 мың теңге сомасында нысаналы трансферттер ескерілсін, оның ішінде:
бастауыш, негізгі орта және жалпы орта білім беретін мемлекеттік мекемелерде лингафондық және мультимедиялық кабинеттер құруға - 21056 мың теңге;
негізгі орта және жалпы орта білім беретін мемлекеттік мекемелердегі физика, химия, биология кабинеттерін оқу жабдығымен жарақтандыруға - 12150 мың теңге;
заңнаманың өзгеруіне байланысты бюджеттің ысырабын өтеуге - 8500 мың теңге;
мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмекті төлеуге - 15764 мың теңге;

О районном бюджете на 2009 год
Решение Каркаралинского районного маслихата Карагандинской области от 23 декабря 2008 года N 10/105. Зарегистрировано управлением юстиции Каркаралинского района Карагандинской области 29 декабря 2008 года N 8-13-54. Прекращено действие в связи с истечением срока, на который решение было принято (письмо Каркаралинского районного маслихата Карагандинской области от 3 марта 2016 года № 51)
Сноска. Прекращено действие в связи с истечением срока, на который решение было принято (письмо Каркаралинского районного маслихата Карагандинской области от 03.03.2016 № 51).
В соответствии с Бюджетным кодексом Республики Казахстан от 4 декабря 2008 года, Законом Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении в Республике Казахстан" районный Маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить районный бюджет на 2009 год согласно приложению 1 в следующих объемах:
1) доходы – 2664206 тысяч тенге, в том числе по:
налоговым поступлениям – 329248 тысячи тенге;
неналоговым поступлениям – 3552 тысяч тенге;
поступлениям от продажи основного капитала – 6256 тысяч тенге;
поступлениям трансфертов – 2325150 тысяч тенге;
2) затраты – 2689915 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 0 тысяч тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 0 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 0 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 10000 тысяч тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов – 10000 тысяч тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – минус 35709 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 35709 тысяч тенге, в том числе:
поступление займов – 0 тысяч тенге;
погашение займов – 0 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 12000 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 1 с изменениями, внесенными решениями Каркаралинского районного маслихата Карагандинской области от 23.04.2009 N 14/156 (вводится в действие с 01.01.2009); от 30.07.2009 N 15/167 (вводится в действие с 01.01.2009); от 08.09.2009 N 16/178 (вводится в действие с 01.01.2009); от 29.10.2009 N 17/183 (вводится в действие с 01.01.2009); от 24.11.2009 N 18/187 (вводится в действие с 01.01.2009).
2. Учесть в составе поступлений районного бюджета на 2009 год целевые трансферты в сумме 534822 тысяч тенге, в том числе:
на создание лингафонных и мультимедийных кабинетов в государственных учреждениях начального, основного среднего и общего среднего образования - 21056 тысяч тенге;
на оснащение учебным оборудованием кабинетов физики, химии, биологии в государственных учреждениях основного среднего и общего среднего образования - 12150 тысячи тенге;
на компенсацию потерь бюджета в связи с изменением законодательства - 8500 тысяч тенге;
на выплату государственной адресной социальной помощи - 15764 тысяч тенге;

18 жасқа дейінгі балаларға мемлекеттік жәрдемақы төлеуге - 22611 мың теңге;
ауылдық елді мекендердің әлеуметтік саласының мамандарын әлеуметтік қолдау шараларын іске асыруға - 7753 мың теңге;
сумен жабдықтау жүйесін дамытуға - 182822 мың теңге;
автомобиль жолдарын күтіп ұстауға және ағымдағы жөндеуге - 23562 мың теңге;
жылу энергетикалық жүйесін дамытуға - 51000 мың теңге;
өңірлік жұмыспен қамту және кадрларды қайта даярлау стратегиясын іске асыру шеңберінде мектептер және басқа да әлеуметтік нысандарды күрделі және ағымдағы жөндеуге - 39000 мың теңге;
өңірлік жұмыспен қамту және кадрларды қайта даярлау стратегиясын іске асыру шеңберінде аудандық маңызы бар автомобиль жолдарын, қалалар мен елді мекендер көшелерін жөндеуге және ұстауға - 17159 мың теңге;
өңірлік жұмыспен қамту және кадрларды қайта даярлау стратегиясын іске асыру шеңберінде кенттер, ауылдар (селолар), ауылдық (селолық) округтердің басымдылықты әлеуметтік жобаларын қаржыландыруға - 41731 мың теңге;
мемлекеттік коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үйлерін қайта жөндеуге - 79879 мың теңге;
әлеуметтік жұмыс орындарын және жастар саясаты бағдарламасын кеңейтуге - 11835 мың теңге.
Ескерту. 2-тармақ жаңа редакцияда - Қарағанды облысы Қарқаралы аудандық мәслихатының 2009.04.23 N 14/156 (2009.01.01 бастап қолданысқа енеді); өзгерту енгізілді - Қарағанды облысы Қарқаралы аудандық мәслихатының 2009.09.08 N 16/178 (2009.01.01 бастап қолданысқа енеді); 2009.11.24 N 18/187 (2009.01.01 бастап қолданысқа енеді) шешімдерімен.
3. Аудандық бюджеттің шығындарының құрамында мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмекке 29801 мың теңге қаражат қарастырылғаны есепке алынсын.
Ескерту. 3-тармаққа өзгерту енгізілді - Қарағанды облысы Қарқаралы аудандық мәслихатының 2009.04.23 N 14/156 (2009.01.01 бастап қолданысқа енеді); 2009.09.08 N 16/178 (2009.01.01 бастап қолданысқа енеді); 2009.10.29 N 17/183 (2009.01.01 бастап қолданысқа енеді) шешімдерімен.
4. "Жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтік көмек" бағдарламасы бойынша келесі санаттағы азаматтарға әлеуметтік көмек көрсетуге - 28103 мың теңге қаражат қарастырылсын:
Ұлы Отан Соғысының қатысушылары мен мүгедектерге және қайтыс болған соғыс жауынгерлерінің отбасыларына Жеңіс күніне бір реттік материалдық көмекке – 200 мың теңге;
туберкулез ауруына шалдыққан науқас адамдарға бір реттік көмекке – 1700 мың теңге;
Ұлы Отан Соғысының қатысушылары мен мүгедектерге және қайтыс болған соғыс жауынгерлерінің отбасыларына коммуналдық төлемдерге – 306 мың теңге;
жекелеген санаттағы азаматтардың өтініштері бойынша – 1800 мың теңге;
жауынгер–интернационалистерге материалдық көмекке – 400 мың теңге;
аз қамтылған азаматтарға нан бағасы қымбаттауына байланысты – 20778 мың теңге.
қарттар мен мүгедектер күніне материалдық көмекке – 2919 мың теңге.

на выплату государственного пособия на детей до 18 лет - 22611 тысяч тенге;
на реализацию мер социальной поддержки специалистов социальной сферы сельских населенных пунктов - 7753 тысяч тенге;
на развитие системы водоснабжения - 182822 тысяч тенге;
на содержание и текущий ремонт автомобильных дорог - 23562 тысяч тенге;
на развитие теплоэнергетической системы - 51000 тысяч тенге;
на капитальный и текущий ремонт школ и других социальных объектов в рамках реализации стратегии региональной занятости и переподготовки кадров - 39000 тысяч тенге;
на ремонт и содержание автомобильных дорог районного значения, улиц городов и населенных пунктов в рамках реализации стратегии региональной занятости и переподготовки кадров - 17159 тысяч тенге;
на финансирование приоритетных социальных проектов в поселках, аулах (селах), аульных (сельских) округах в рамках реализации стратегии региональной занятости и переподготовки кадров - 41731 тысячи тенге;
на реконструкцию жилья государственного коммунального жилищного фонда - 79879 тысяч тенге;
на расширение программы социальных рабочих мест и молодежной практики - 11835 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 2 в редакции решения Каркаралинского районного маслихата Карагандинской области от 23.04.2009 N 14/156 (вводится в действие с 01.01.2009); с изменениями, внесенными решениями Каркаралинского районного маслихата Карагандинской области от 08.09.2009 N 16/178 (вводится в действие с 01.01.2009); от 24.11.2009 N 18/187 (вводится в действие с 01.01.2009).
3. Учесть в составе расходов районного бюджета средства в сумме 29801 тысяч тенге на выплату государственной адресной социальной помощи.
Сноска. Пункт 3 с изменениями, внесенными решениями Каркаралинского районного маслихата Карагандинской области от 23.04.2009 N 14/156 (вводится в действие с 01.01.2009); от 08.09.2009 N 16/178 (вводится в действие с 01.01.2009); от 29.10.2009 N 17/183 (вводится в действие с 01.01.2009).
4. По программе "Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов" предусмотреть 28103 тысяч тенге на социальную помощь следующим категориям граждан:
единовременная материальная помощь ко дню Победы участникам и инвалидам Великой Отечественной Войны и семьям погибших воинов - 200 тысяч тенге;
единовременная помощь больным туберкулезом - 1700 тысяч тенге;
на коммунальные услуги участникам и инвалидам Великой Отечественной Войны и семьям погибших воинов - 306 тысяч тенге;
по заявлениям отдельных категорий граждан – 1800 тысяч тенге;
материальная помощь воинам-интернационалистам – 400 тысяч тенге;
малообеспеченным гражданам в связи с ростом цен на хлеб - 20778 тысяч тенге.
материальная помощь ко дню престарелых и инвалидов – 2919 тысяч тенге.

Ескерту. 4-тармаққа өзгерту енгізілді - Қарағанды облысы Қарқаралы аудандық мәслихатының 2009.04.23 N 14/156 (2009.01.01 бастап қолданысқа енеді); 2009.10.29 N 17/183 (2009.01.01 бастап қолданысқа енеді) шешімдерімен.
5. Аудан әкімдігінің 2009 жылға арналған резерві 3500 мың теңге сомасында бекітілсін.
Ескерту. 5-тармаққа өзгерту енгізілді - Қарағанды облысы Қарқаралы аудандық мәслихатының 2009.04.23 N 14/156 (2009.01.01 бастап қолданысқа енеді); 2009.07.30 N 15/167 (2009.01.01 бастап қолданысқа енеді) шешімдерімен.
6. 2009 жылға арналған аудандық бюджеттен қаржыландырылатын білім беру, мәдениет, әлеуметтік қамсыздандыру салаларында ауылдық (селолық) жерлерде жұмыс істейтін азаматтық қызметшілерінің осындай қызмет түрлерімен қалалық жағдайда айналысатын азаматтық қызметшілердің жалақылары мен мөлшерлемелерімен (ставка) салыстырғанда лауазымдық жалақылары мен тарифтік мөлшерлемелерін жиырма бес пайызға ұлғайту белгіленсін.

Сноска. Пункт 4 с изменениями, внесенными решениями Каркаралинского районного маслихата Карагандинской области от 23.04.2009 N 14/156 (вводится в действие с 01.01.2009); от 29.10.2009 N 17/183 (вводится в действие с 01.01.2009).
5. Утвердить резерв акимата Каркаралинского района на 2009 год в сумме 3500 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 5 с изменениями, внесенными решением Каркаралинского районного маслихата Карагандинской области от 23.04.2009 N 14/156 (вводится в действие с 01.01.2009); от 30.07.2009 N 15/167 (вводится в действие с 01.01.2009).
6. Установить на 2009 год гражданским служащим образования, культуры, социального обеспечения, работающим в аульной (сельской) местности, финансируемым из районного бюджета, повышенные на двадцать пять процентов должностные оклады и тарифные ставки по сравнению с окладами и ставками гражданских служащих, занимающихся этими видами деятельности в городских условиях.

7. 2009 жылға арналған аудандық бюджеттің бюджеттік даму бағдарламаларының тізбесі 2 қосымшаға сәйкес бюджеттік инвестициялық жобаларды (бағдарламалар) іске асыруға және заңды тұлғаның жарғылық капиталын қалыптастыруға немесе ұлғайтуға бағытталған бюджеттік бағдарламаларға бөлумен бекітілсін.
8. 2009 жылға арналған аудандық бюджетті орындау барысында секвестрлеуге жатпайтын бюджеттік бағдарламалардың тізбесі 3 қосымшаға сәйкес бекітілсін.

7. Утвердить перечень бюджетных программ развития районного бюджета на 2009 год с разделением на бюджетные программы, направленные на реализацию бюджетных инвестиционных проектов (программ) и формирование или увеличение уставного капитала юридических лиц, согласно приложению 2.
8. Утвердить перечень районных бюджетных программ, не подлежащих секвестру в процессе исполнения районного бюджета на 2009 год, согласно приложению 3.

003
Мемлекеттік коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үй құрылысы және (немесе) сатып алу
006
Сумен жабдықтау жүйесін дамыту
007
Қаланы және елді мекендерді көркейтуді дамыту
8
Мәдениет, спорт, туризм және ақпараттық кеңістiк
472
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) құрылыс, сәулет және қала құрылысы бөлімі
011
Мәдениет объектілерін дамыту
9
Отын-энергетика кешенi және жер қойнауын пайдалану
472
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) құрылыс, сәулет және қала құрылысы бөлімі
009
Жылу-энергетикалық жүйені дамыту
10
Ауыл, су, орман, балық шаруашылығы, ерекше қорғалатын табиғи аумақтар, қоршаған ортаны және жануарлар дүниесін қорғау, жер қатынастары
472
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) құрылыс, сәулет және қала құрылысы бөлімі
010
Ауыл шаруашылығы объектілерін дамыту
15
Трансферттер

003
Строительство и (или) приобретение жилья государственного коммунального жилищного фонда
006
Развитие системы водоснабжения
007
Развитие благоустройства городов и населенных пунктов
8
Культура, спорт, туризм и информационное пространство
472
Отдел строительства, архитектуры и градостроительства района (города областного значения)
011
Развитие объектов культуры
9
Топливно-энергетический комплекс и недропользование
472
Отдел строительства, архитектуры и градостроительства района (города областного значения)
009
Развитие теплоэнергетической системы
10
Сельское, водное, лесное, рыбное хозяйство, особоохраняемые природные территории, охрана окружающей среды и животного мира, земельные отношения
472
Отдел строительства, архитектуры и градостроительства района (города областного значения)
010
Развитие объектов сельского хозяйства
15
Трансферты

452
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) қаржы бөлімі
014
Заңды тұлғалардың жарғылық капиталын қалыптастыру немесе ұлғайту
2008 жылғы 23 желтоқсандағы
N 10/105 Қарқаралы аудандық
Мәслихатының шешіміне
N 3 қосымша
2009 жылға арналған аудандық бюджетті орындау барысында секвестрлеуге жатпайтын аудандық бюджеттік бағдарламалардың тізбесі
Ескерту. 3-қосымша жаңа редакцияда - Қарағанды облысы Қарқаралы аудандық мәслихатының 2009.10.29 N 17/183 (2009.01.01 бастап қолданысқа енеді) шешімімен.
Функционалдық топ
Бюджеттік бағдарламалардың әкімшісі
Бюджеттік бағдарламалардың әкімшісі
Атауы
1
2
3
4
Бiлiм беру
471
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) білім, дене шынықтыру және спорт бөлімі
004
Жалпы білім беру
2008 жылғы 23 желтоқсандағы
N 10/105 Қарқаралы аудандық
Мәслихатының шешіміне
N 4 қосымша
Қала, кент, селолық (ауылдық) округтердің 2009 жылға арналған бюджеттік бағдарламалары

452
Отдел финансов района (города областного значения)
014
Формирование или увеличение уставного капитала юридических лиц
Приложение N 3
к решению Каркаралинского
районного Маслихата
от 23 декабря 2008 года
N 10/105
Перечень районных бюджетных программ, не подлежащих секвестру в процессе исполнения районного бюджета на 2009 год
Сноска. Приложение 3 в редакции решения Каркаралинского районного маслихата Карагандинской области от 29.10.2009 N 17/183 (вводится в действие с 01.01.2009).
Функциональная группа
Функциональная подгруппа
Администратор бюджетных программ
Наименование
1
2
3
4
Образование
471
Отдел образования, физической культуры и спорта района (города областного значения)
004
Общеобразовательное обучение
Приложение N 4
к решению Каркаралинского
районного Маслихата
от 23 декабря 2008 года
Бюджетные программы города, поселка, сельских (аульных) округов на 2009 год