Қазақстан Республикасының Қарулы Күштеріне, басқа әскерлеріне және әскер құрылымдарына азаматтарды 2007 жылдың сәуір-маусымында, қазан-желтоқсанында кезекті шақыруды жүргізуді ұйымдастыру және қамтамасыз ету туралы
Қостанай облысы әкімдігінің 2008 жылғы 7 сәуірдегі N 200 қаулысы. Қостанай облысы әділет департаментінде 2008 жылғы 10 сәуірде N 3631 тіркелді. Қолданылу мерзiмiнің аяқталуына байланысты күші жойылды - Қостанай облысы әкімдігінің 2010 жылғы 10 қарашадағы № 08-08/3045 хатымен
Ескерту. Қолданылу мерзiмiнің аяқталуына байланысты күші жойылды – Қостанай облысы әкімдігінің 2010.11.10 № 08-08/3045 хатымен.
"Әскери міндеттілік және әскери қызмет туралы"Қазақстан Республикасының  Заңына , Қазақстан Республикасы Президентінің 2008 жылғы 1 сәуірдегі N 563 "Белгіленген әскери қызмет мерзімін өткерген мерзімді әскери қызметтегі әскери қызметшілерді запасқа шығару және Қазақстан Республикасының азаматтарын 2008 жылдың сәуір-маусымында және қазан-желтоқсанында кезекті мерзімді әскери қызметке шақыру туралы"  Жарлығына сәйкес Қостанай облысының әкімдігі  ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Қосымшаға сәйкес облыстық шақыру комиссия құрамы бекітілсін.
2. Қалалардың және аудандардың әкімдіктері:
1) қалалық және аудандық шақыру және медициналық комиссиялардың жұмыстарын ұйымдастырсын және қамтамасыз етсін, қорғаныс істері жөніндегі бөлімдерге (басқармаларға) керек мөлшерде дәрігер-мамандар мен техникалық қызметкерлерді бөлсін;
2) шақыру және медициналық комиссиясын өтуі yшін және оларды әскери қызметті өтеу yшін жіберілуіне алыс жерлерде тұратын азаматтардың жеткізілуін қамтамасыз етсін;
3) әскери қызметті өтеу yшін жіберілгендерді салтанатты шығарып салу жөнінде іс-шараларды ұйымдастырсын;
4) шақыру пункттерін дәрі-дәрмектермен, аспаптармен, медициналық және шаруашылық мүліктерімен, көлік құралдарымен, сонымен қатар байланыс құралдарымен қамтамасыз етсін;
5) хабарлау, шақыруды жүргізу, медициналық куәландыруды және шақырушыларды аудандық және қалалық шақыру пункттеріне, облыстық жиналу пунктіне, медициналық комиссияға жеткізу және әскерге жіберу бойынша шараларды орындауға байланысты шығындар облыстық, аудандық және қалалық бюджет есебінен қарастырылған қаржы шегінде жүргізілсін;
6) облыстық жиналу пунктіне және шақыру учаскелеріне жұмыс істеу үшін жіберілген шақыру комиссиясы мүшелерінің, медициналық және техникалық жұмыскерлердің және қызмет ететін тұлғалардың, яғни осы азаматтарды жіберіп отырған мекемелерінде атқаратын лауазымы, жалақысы, жұмыс орнының сақталатынын еске салсын;
7) қорғаныс істері жөніндегі бөлімдерге (басқармаларға) шақыру пунктінде жабдықталған бөлмелерді бөлу жөнінде шаралар қолдансын.

Об организации и обеспечении проведения очередного призыва граждан на срочную воинскую службу в Вооруженные Силы, другие войска и воинские формирования Республики Казахстан в апреле-июне, октябре-декабре 2008 года
Постановление Акимата Костанайской области от 7 апреля 2008 года N 200. Зарегистрировано Департаментом юстиции Костанайской области 17 апреля 2008 года N 3631. Утратило силу в связи с истечением срока применения - письмо акимата Костанайской области от 10 ноября 2010 года № 08-08/3045
Сноска. Утратило силу в связи с истечением срока применения - письмо акимата Костанайской области от 10.11.2010 № 08-08/3045.
В соответствии с  Законом Республики Казахстан "О воинской обязанности и воинской службе",  Указом Президента Республики Казахстан от 1 апреля 2008 года N 563 "Об увольнении в запас военнослужащих срочной воинской службы, выслуживших установленный срок воинской службы, и очередном призыве граждан Республики Казахстан на срочную воинскую службу в апреле - июне и октябре - декабре 2008 года"»акимат Костанайской области  ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Утвердить состав областной призывной комиссии согласно приложению.
2. Акиматам городов и районов:
1) обеспечить работу городских и районных призывных и медицинских комиссий, выделить отделам (управлению) по делам обороны необходимое количество медицинских специалистов и технических работников;
2) обеспечить доставку граждан, проживающих в отдаленной местности, для прохождения медицинской и призывной комиссий и отправку их для прохождения воинской службы;
3) организовать мероприятия по торжественным проводам призывников, направляемых для прохождения воинской службы;
4) оборудовать призывные пункты, снабдить их медикаментами, инструментарием, медицинским и хозяйственным имуществом, автомобильным транспортом, а также средствами связи;
5) расходы, связанные с выполнением мероприятий по оповещению, проведению призыва, медицинскому освидетельствованию и доставке призывников к районным, городским призывным пунктам, областному сборному пункту на медицинскую комиссию и на отправку в войска, проводить за счет районных и городских бюджетов в пределах предусмотренных ассигнований;
6) принять к сведению, что за членами призывных комиссий, медицинскими и техническими работниками и лицами обслуживающего персонала, направленными для работы на призывных участках и областном сборном пункте, сохраняется заработная плата, место работы и занимаемая должность в организациях, от которых направляются данные граждане;
7) принять меры по выделению отделам (управлению) по делам обороны оборудованных помещений под призывные пункты;

8) Шақыру және әскерге жөнелтуді ұйымдастыру және өткізу жөніндегі іс-шараларды 2007 жылғы бюджетте қарастырылған қаржы шегінде уақытында жүзеге асырсын.
3. "Қостанай облысының денсаулық сақтау департаменті" мемлекеттік мекемесі облыстық, қалалық және аудандық медициналық комиссияны жетіспейтін дәрігер-мамандармен, медициналық аспаптармен және мүліктермен, сонымен қатар флюоропленкалармен және химиялық реактивтермен толықтыру жөніндегі жұмыстарды ұйымдастырсын, облыстық медициналық комиссия құрамында жұмыс істеу үшін дәрігер мамандарды бөлсін;
4. "Қазақстан темір жолы" ұлттық компаниясы" акционерлік қоғамының Қостанай тасымалдау бөлімшесіне "Қостанай облысының қорғаныс істері жөніндегі департаменті" мемлекеттік мекемесі (келісім бойынша) өтінімі бойынша жас шақырушылар командаларын қызмет орнына жөнелту үшін жолаушылар поездынан қажетті орын санын бөлу ұсынылсын.
5. "Қостанай облысының қорғаныс істері жөніндегі департаменті" мемлекеттік мекемесінің бастығы (келісім бойынша) Қазақстан Республикасының "Мемлекеттік сатып алу туралы" Заңына сәйкес облыстық жиналу пунктінде азық-түлік және ыстық тамақ сатуды ұйымдастырсын;
6. "Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігінің Қостанай облысының ішкі істер департаменті" мемлекеттік мекемесіне (келісім бойынша) шақыруды өткізу және командаларды жөнелту кезеңінде ұсынылсын:
1) әскери міндетті орындаудан бас тартқан тұлғаларды ұстау және іздестіруді өзінің қызмет бабы шегінде іске асырсын;
2) облыстық жиналу пунктінде, қалалық және аудандық шақыру пункттерінде шақырушылар арасында қоғамдық тәртіпті қолдау үшін тәуліктік полиция нарядын бөлсін;
3) шақырушыларды жөнелту кезінде облыстық жиналу пунктінде және темір жол вокзалында қоғамдық тәртіпті қолдау  қамтамасыз етілсін.
7. Орындалған жұмыс туралы ақпарат облыс әкімдігі аппаратына 2008 жылғы 10 шілдеге және 2009 жылғы 10 қаңтарға дейін берілсін.
8. Осы қаулының орындалуын бақылау облыс әкімінің орынбасары С.Ш. Бектұрғановқа жүктелсін.
9. Осы қаулы ресми жарияланған  күнінен бастап қолданысқа енгізіледі.
Қостанай облысының әкімі
Әкімдік мүшелері:
КЕЛІСІЛДІ
Әкімдіктің
2008 жылғы 7 сәуірдегі
N 200 қаулысына қосымша
Облыстық шақыру комиссиясының құрамы
Негізгі құрамы:
Жұмабаев Дүйсембай             - «"Қостанай облысының қорғаныс
Қималиденұлы                      істері жөніндегі департаменті"
мемлекеттік мекемесінің
бастығы, төраға (келісім
бойынша)
Бисимбаев Жанабай Жолтайұлы    - «"Қостанай облысы әкімінің
аппараты"»мемлекеттік мекемесі
әлеуметтік-саяси бөлімінің
меңгерушісі, орынбасар
Комиссия мүшелері:
Мақаев Қаумен Шалабанұлы       - «"Қазақстан Республикасы Ішкі
істер министрлігінің Қостанай
облысының ішкі істер
департаменті"»мемлекеттік
мекемесі бастығының орынбасары
(келісім бойынша)
Дүйсенов Сәлім Айтбайұлы       - «"Қостанай облысының қорғаныс
істері жөніндегі департаменті"
мемлекеттік мекемесі бастығының
көмекшісі, медициналық
комиссияның төрағасы (келісім
бойынша)
Брызгалова Надежда Михайловна  - «"Қостанай облысының қорғаныс
істері жөніндегі департаменті"
мемлекеттік мекемесі шақыру
бөлімі бастығының аға көмекшісі,
комиссия хатшысы (келісім
бойынша)
Резервтік құрамы:
Травин Игорь Геннадьевич       -  "Қостанай облысының қорғаныс
істері жөніндегі департаменті"
мемлекеттік мекемесі бастығының
орынбасары, пункт (жиналу)
бастығы, төраға (келісім
бойынша)
Суднев Алексей Леонидович      -  "Қостанай облысының жұмылдыру
дайындығы, азаматтық қорғаныс,
авариялар мен дүлей апаттардың
алдын алуды және жоюды
ұйымдастыру басқармасы"
мемлекеттік мекемесі жұмылдыру
даярлығы  бөлімінің бастығы,
орынбасары
Комиссия мүшелері:
Қамзин Ермұрат Базыкенұлы      -  "Қазақстан Республикасы Ішкі
істер министрлігінің Қостанай
облысының ішкі істер департаменті"
мемлекеттік мекемесі бастығының
орынбасары (келісім бойынша)
Бауэр Эммануил Иванович        - «"Қостанай облыстық ауруханасы"
мемлекеттік коммуналдық қазыналық
кәсіпорнының дәрігер-хирургі,
медициналық комиссияның төрағасы
Маевская Татьяна Геннадьевна   - «"Қостанай облыстық ауруханасы"
мемлекеттік коммуналдық қазыналық
кәсіпорнының мейірбікесі,
комиссия хатшысы

8) осуществлять своевременное финансирование мероприятий по организации и проведению призыва и отправке в войска в пределах ассигнований, предусмотренных в бюджетах 2008 года.
3. Государственному учреждению "Департамент здравоохранения Костанайской области" организовать работу по укомплектованию областной, городских и районных медицинских комиссий необходимым количеством врачей-специалистов, медицинским инструментарием и имуществом, в том числе флюорографической пленкой и химическими реактивами, выделить для работы в составе областной медицинской комиссии врачей-специалистов.
4. Костанайскому отделению перевозок акционерного общества "Национальная компания "Қазақстан темiр жолы" (по согласованию) выделять по заявкам государственному учреждению "Департамент по делам обороны Костанайской области" необходимое количество мест в пассажирских поездах для отправки команд с молодым пополнением к месту службы.
5. Начальнику государственного учреждения "Департамент по делам обороны Костанайской области" (по согласованию) в соответствии с Законом Республики Казахстан "О государственных закупках" организовать на областном сборном пункте торговлю продовольственными товарами и горячее питание.
6. Государственному учреждению "Департамент внутренних дел Костанайской области Министерства внутренних дел Республики Казахстан" (по согласованию) в период проведения призыва и отправок команд:
1) в пределах своей компетенции осуществлять розыск и задержание лиц, уклоняющихся от выполнения воинской обязанности;
2) для поддержания общественного порядка среди призывников на областном сборном пункте, городских и районных призывных пунктах выделить круглосуточный наряд полиции;
3) при отправке призывников обеспечить поддержание общественного порядка на областном сборном пункте и железнодорожном вокзале.
7. Информацию о проделанной работе представить в аппарат акима области к 10 июля 2008 года и к 10 января 2009 года.
8. Контроль за исполнением данного постановления возложить на заместителя акима области Бектурганова С.Ч.
9. Настоящее постановление вводится в действие со дня официального опубликования.
Аким Костанайской области
Члены акимата:
СОГЛАСОВАНО
Приложение
к постановлению акимата
от 7 апреля 2008 года N 200
Состав областной призывной комиссии
Основной состав:
Жумабаев Дюсембай Кималиденович
- начальник государственного учреждения  "Департамент по делам обороны Костанайской области", председатель (по согласованию)
Бисимбаев Жанабай Жолтаевич
- заведующий социально-политическим отделом государственного учреждения "Аппарат акима Костанайской области", заместитель
Члены комиссии:
Макаев Каумен Шалабанович
- заместитель начальника государственного учреждения«"Департамент внутренних дел Костанайской области Министерства внутренних дел Республики Казахстан" (по согласованию)
Дюйсенов Салим Айтпаевич
- помощник начальника государственного учреждения  "Департамент по делам обороны Костанайской области", председатель медицинской комиссии (по согласованию)
Брызгалова Надежда Михайловна
- старший помощник начальника отдела призыва государственного учреждения "Департамент по делам обороны Костанайской области", секретарь комиссии (по согласованию)
Резервный состав:
Травин Игорь Геннадьевич
- заместитель начальника государственного учреждения "Департамент по делам обороны Костанайской области", начальник пункта (сборного), председатель (по согласованию)
Суднев Алексей Леонидович
- начальник отдела мобилизационной подготовки
государственного учреждения "Управление по мобилизационной подготовке, гражданской обороне,
организации предупреждения и ликвидации аварий и
стихийных бедствий Костанайской области",
заместитель
Члены комиссии:
Камзин Ермурат Базикенович
- заместитель начальника государственного учреждения "Департамент внутренних дел Костанайской области Министерства внутренних дел Республики Казахстан"»(по согласованию)
Бауэр Эммануил Иванович
- врач-хирург государственного коммунального
казенного предприятия "Костанайская областная
больница", председатель медицинской комиссии
Маевская Татьяна Геннадьевна
- медсестра государственного коммунального
казенного предприятия "Костанайская областная
больница", секретарь комиссии