"Қостанай облысының 2008 жылға арналған облыстық бюджеті туралы" 2007 жылғы 12 желтоқсандағы N 32 шешіміне өзгерістер енгізу туралы
Қостанай облысы мәслихатының 2008 жылғы 11 сәуірдегі N 86 шешімі. Қостанай облысы әділет департаментінде 2008 жылғы 24 сәуірде N 3633 тіркелді. Қолданылу мерзiмiнің аяқталуына байланысты күші жойылды - Қостанай облысы әкімдігінің 2010 жылғы 10 қарашадағы № 08-08/3045 хатымен
Ескерту. Қолданылу мерзiмiнің аяқталуына байланысты күші жойылды – Қостанай облысы әкімдігінің 2010.11.10 № 08-08/3045 хатымен.
Қостанай облыстық мәслихаты  ШЕШТІ:
1. "Қостанай облысының 2008 жылға арналған облыстық бюджеті туралы"»2007 жылғы 12 желтоқсандағы  N 32 мәслихат шешіміне өзгерістер енгізілсін (2007 жылғы 4 желтоқсандағы мемлекеттік тіркеу нөмірі 3580, 2008 жылғы 4 қаңтардағы N 1-2 "Қостанай таңы", 2008 жылғы 4 қаңтардағы N 1 "Костанайские новости"), бұрын "Қостанай облысының 2008 жылға арналған облыстық бюджеті туралы"»2007 жылғы 12 желтоқсандағы N 32 шешіміне өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы"»Қостанай облыстық мәслихатының 2008 жылғы 11 қаңтардағы  N 50 шешімімен өзгерістер мен толықтырулар енгізілген (2008 жылғы 18 қаңтардағы мемлекеттік тіркеу нөмірі 3587, 2008 жылғы 29 қаңтардағы N 11 ("Қостанай таңы", 2008 жылғы 23 ақпандағы N 29; 2008 жылғы 26 ақпандағы N 30; 2008 жылғы 27 ақпандағы N 31; 2008 жылғы 1 наурыздағы N 33 "Костанайские новости"):
көрсетілген шешімнің  1-тармағы және  N 1 қосымшасы осы шешімнің N 1 қосымшасына сәйкес жаңа редакцияда жазылсын:
"1. Қостанай облысының 2008 жылға арналған облыстық бюджеті 1-қосымшаға сәйкес мынадай көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер - 59888238,8 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер - 2492338,0 мың теңге;
салықтық емес түсімдер - 25863,0 мың теңге;
трансферттер түсімдері - 57370037,8 мың теңге;
2) шығындар - 60177119,1 мың теңге;
3) операциялық сальдо - -288880,3 мың теңге;
4) таза бюджеттік кредиттеу - 436000,0 мың теңге, оның ішінде:
бюджеттік кредиттер - 636000,0 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу - 200000,0 мың теңге;
5) қаржылық активтермен операциялар бойынша сальдо - 69800,0 мың теңге, оның ішінде:
қаржылық активтерді сатып алу - 69800,0 мың теңге.
6) бюджет тапшылығы (профицит) - -794680,3 мың теңге;
7) тапшылықты қаржыландыру (бюджет профицитін пайдалану) - 794680,3 мың теңге.";
Көрсетілген шешімнің  2-7 тармағындағы 4 абзацында мынадай өзгерістер енгізілсін:
"14039,0" сандар "20363,0" сандармен ауыстырылсын;
"513542,0" сандар "507218,0" сандармен ауыстырылсын.
Көрсетілген шешімнің  5-тармағы жаңа редакцияда жазылсын:

О внесении изменений в решение от 12 декабря 2007 года N 32 "Об областном бюджете Костанайской области на 2008 год"
Решение маслихата Костанайской области от 11 апреля 2008 года N 86. Зарегистрировано департаментом юстиции Костанайской области 24 апреля 2008 года N 3633. Утратило силу в связи с истечением срока применения - письмо акимата Костанайской области от 10 ноября 2010 года № 08-08/3045
Сноска. Утратило силу в связи с истечением срока применения - письмо акимата Костанайской области от 10.11.2010 № 08-08/3045.
Костанайский областной маслихат  РЕШИЛ:
1. Внести изменения в решение маслихата от 12 декабря 2007 года  N 32 "Об областном бюджете Костанайской области на 2008 год" (номер государственной регистрации N 3580 от 4 декабря 2007 года, "Қостанай таңы" от 4 января 2008 года N 1-2, "Костанайские новости" от 4 января 2008 года N 1), ранее вносились изменения и дополнения решением Костанайского областного маслихата от 11 января 2008 года  N 50 "О внесении изменений и дополнений в решение от 12 декабря 2007 года N 32 "Об областном бюджете Костанайской области на 2008 год" (номер государственной регистрации N 3587 от 18 января 2008 года, "Қостанай таңы" от 29 января 2008 года N 11, "Костанайские новости" от 23 февраля 2008 года N 29; от 26 февраля 2008 года N 30; от 27 февраля 2008 года N 31; от 1 марта 2008 года N 33).
пункт 1 и  приложение N 1 к указанному решению изложить в новой редакции согласно приложению N 1 к настоящему решению:
"1. Утвердить областной бюджет Костанайской области на 2008 год согласно приложению N 1 в следующих объемах:
1) доходы - 59888238,8 тысяч тенге, в том числе по:
налоговым поступлениям - 2492338,0 тысяч тенге;
неналоговым поступлениям - 25863,0 тысяч тенге;
поступлениям трансфертов - 57370037,8 тысяч тенге;
2) затраты - 60177119,1 тысяч тенге;
3) операционное сальдо - -288880,3 тысячи тенге;
4) чистое бюджетное кредитование - 436000,0 тысяч тенге, в том числе:
бюджетные кредиты - 636000,0 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов - 200000,0 тысяч тенге;
5) сальдо по операциям с финансовыми активами - 69800,0 тысяч тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов - 69800,0 тысяч тенге.
6) дефицит (профицит) бюджета - - 794680,3 тысяч тенге;
7) финансирование дефицита (использование профицита бюджета) - 794680,3 тысяч тенге.";
В  абзаце 4 пункта 2-7 указанного решения внести следующие изменения:
цифры "14039,0" заменить цифрами "20363,0";
цифры "513542,0" заменить цифрами "507218,0".
Пункт 5 указанного решения изложить в новой редакции:

"5. 2008 жылға арналған облыстық бюджетте аудандар мен қалалар бюджеттеріне дамытуға арналған трансферттер және нысаналы ағымдағы трансферттер қарастырылғаны ескерілсін, оның ішінде:
білім беру ұйымдарының материалдық-техникалық базасын нығайтуға - 213700,0 мың теңге;
білім беру объектілерін күрделі жөндеуге - 93000,0 мың теңге;
коммуналдық шаруашылық объектілерінің материалдық-техникалық базасын нығайтуға - 154200,0 мың теңге;
коммуналдық шаруашылық объектілерінің қызметін қамтамасыз етуге - 25506,0 мың теңге;
сумен қамтамасыз ету жүйесінің қызмет етуіне - 21000,0 мың теңге;
мәдениет объектілерін жөндеуге - 10000,0 мың теңге;
"Тың-2008"»облыстық спартакиадасын өткізуге арналған іс-шараларға - 10055,0 мың теңге;
тұрмысы төмен отбасыдағы мектеп түлектеріне жоғары оқу орындарында оқуға материалдық көмек көрсетуге - 646,0 мың теңге;
коммуналдық шаруашылық объектілерін ағымдағы жөндеуге - 27272,0 мың теңге;
білім беру объектілерін салуға және қайта жаңартуға - 123867,0 мың теңге;
сумен қамтамасыз ету жүйесін дамытуға - 114513,0 мың теңге;
коммуналдық шаруашылықты дамытуға - 388556,0 мың теңге;
жылу энергетикалық жүйесін дамытуға - 304800,0 мың теңге;
көлік инфрақұрылымын дамытуға - 1079852,0 мың теңге.
Көрсетілген трансферттерді бөлу Қостанай облысы әкімдігінің қаулысы негізінде жүзеге асырылады."
Көрсетілген шешімнің  6-тармағы жаңа редакцияда жазылсын:
"6. Қостанай облысының 2008 жылға арналған жергілікті атқарушы орган резерві 790475,0 мың теңге сомасында бекітілсін, оның ішінде:
табиғи және техногендік сипаттағы төтенше жағдайларды жоюға - 50000,0 мың теңге;
шұғыл шығындарға - 700509,0 мың теңге;
соттар шешімдері бойынша міндеттемелерді орындауға - 39966,0 мың теңге.";
Көрсетілген шешімнің 2-қосымшасы N 2 қосымшаға сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.

"5. Учесть, что в областном бюджете на 2008 год предусмотрены целевые текущие трансферты и трансферты на развитие бюджетам районов и городов, в том числе:
на укрепление материально-технической базы организаций образования 213700,0 тысяч тенге;
на капитальный ремонт организаций образования - 93000,0 тысяч тенге;
на укрепление материально-технической базы объектов коммунального хозяйства - 154200,0 тысяч тенге;
на обеспечение функционирования объектов коммунального хозяйства - 25506,0 тысяч тенге;
на функционирование систем водоснабжения - 21000,0 тысяч тенге;
на ремонт объектов культуры - 10000 тысяч тенге;
на мероприятия для проведения областной спартакиады "Целина-2008" - 10055,0 тысяч тенге;
на материальную помощь выпускникам школ из малообеспеченных семей для обучения в высших учебных заведениях - 646,0 тысяч тенге;
на текущий ремонт объектов коммунального хозяйства - 27272,0 тысяч тенге;
на строительство и реконструкцию объектов образования - 123867,0 тысяч тенге;
на развитие системы водоснабжения - 114513,0 тысяч тенге;
на развитие коммунального хозяйства - 388556,0 тысяч тенге;
на развитие теплоэнергетической системы - 304800,0 тысяч тенге;
на развитие транспортной инфраструктуры - 1079852,0 тысяч тенге.
Распределение указанных трансфертов осуществляется на основании постановления акимата Костанайской области.";
Пункт 6 указанного решения изложить в новой редакции:
"6. Утвердить резерв местного исполнительного органа Костанайской области на 2008 год в сумме 790475,0 тысяч тенге, в том числе:
на ликвидацию чрезвычайных ситуаций природного и техногенного характера - 50000,0 тысяч тенге;
на неотложные затраты - 700509,0 тысяч тенге;
на исполнение обязательств по решениям судов - 39966,0 тысяч тенге.";
Приложение 2 указанного решения изложить в новой редакции согласно приложению N 2 к настоящему решению.

2. Осы шешім 2008 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгізіледі.
Қостанай облыстық мәслихаты
төртінші сессиясының
төрайымы
Қостанай облыстық
мәслихатының хатшысы
КЕЛІСІЛГЕН
Мәслихаттың
2008 жылғы 11 сәуірдің
N 86 шешіміне 1-қосымша
2008 жылға арналған облыстық бюджет
Санат
Сомасы, мың теңге
Сыныбы
Iшкi сыныбы
Атауы
I.КІРІСТЕР
59888238,8
1
Салықтық түсімдер
2492338,0
05
Тауарларға, жұмыстарға және қызметтерге салынатын iшкi салықтар
2492338,0
3
Табиғи және басқа да ресурстарды пайдаланғаны үшін түсетін түсімдер
2492338,0
2
Салықтық емес түсiмдер

2. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2008 года.
Председатель очередной,
четвертой сессии
Секретарь Костанайского
областного маслихата
СОГЛАСОВАНО
Приложение 1
к решению маслихата
от 11 апреля 2008 года
N 86
Областной бюджет на 2008 год
Категория
Сумма,
тысяч тенге
Класс
Подкласс
Наименование
I. ДОХОДЫ
59 888 238,8
1
Налоговые поступления
2 492 338,0
05
Внутренние налоги на товары, работы и услуги
2 492 338,0
3
Поступления за использование природных и других ресурсов
2 492 338,0
2
Неналоговые поступления