"Қостанай облысының 2008 жылға арналған облыстық бюджеті туралы" 2007 жылғы 12 желтоқсандағы N 32 шешіміне өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Қостанай облысы мәслихатының 2008 жылғы 11 шілдедегі N 107 шешімі. Қостанай облысы Әділет департаментінде 2008 жылғы 18 шілдеде N 3646 тіркелді
Қостанай облыстық мәслихаты ШЕШТІ:
"Қостанай облысының 2008 жылға арналған облыстық бюджеті туралы" мәслихаттың 2007 жылғы 12 желтоқсандағы N 32 шешіміне өзгерістер және толықтырулар енгізілсін (2007 жылғы 4 желтоқсандағы мемлекеттік тіркеу нөмірі 3580, 2008 жылғы 4 қаңтардағы NN 1-2 "Қостанай таңы", 2008 жылғы 4 қаңтардағы N 1 "Костанайские новости" жарияланған); "Қостанай облысының 2008 жылға арналған облыстық бюджеті туралы" 2007 жылғы 12 желтоқсандағы N 32 шешіміне өзгерістер және толықтырулар енгізу туралы" Қостанай облыстық мәслихатының 2008 жылғы 11 қаңтардағы N 50 (2008 жылғы 18 қаңтардағы мемлекеттік тіркеу нөмірі 3587, 2008 жылғы 29 қаңтардағы N 11 "Қостанай таңы", 2008 жылғы 23 ақпандағы N 29; 2008 жылғы 26 ақпандағы N 30; 2008 жылғы 27 ақпандағы N 31; 2008 жылғы 1 наурыздағы N 33 "Костанайские новости" жарияланған); "Қостанай облысының 2008 жылға арналған облыстық бюджеті туралы" 2007 жылғы 12 желтоқсандағы N 32 шешіміне өзгерістер енгізу туралы" 2008 жылғы 11 сәуірдегі N 86 (2008 жылғы 24 сәуірдегі мемлекеттік тіркеу нөмірі 3633, 2008 жылғы 29 сәуірдегі N 51 "Қостанай таңы", 2008 жылғы 2 шілдедегі N 92 "Костанайские новости" жарияланған) шешімдерімен бұрын өзгерістер және толықтырулар енгізілген:
көрсетілген шешімнің 1-тармағы мен 1) тармақшасы осы шешімнің N 1 сәйкес жаңа редакцияда жазылсын:
"1. Қостанай облысының 2008 жылға арналған облыстық бюджеті 1-қосымшаға сәйкес мынадай көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер - 60556421,8 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер - 2696862,0 мың теңге;
салықтық емес түсімдер - 221012,0 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер - 327,0 мың теңге;
трансферттер түсімдері - 57638220,8 мың теңге;
2) шығындар - 60593659,1 мың теңге;
3) операциялық сальдо - -37237,3 мың теңге;
4) таза бюджеттік кредиттеу - 689000,0 мың теңге, оның ішінде:
бюджеттік кредиттер - 836000,0 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу - 147000,0 мың теңге;
5) қаржы активтермен операциялар бойынша сальдо - 68443,0 мың теңге, оның ішінде:
қаржы активтерін сатып алу - 69800,0 мың теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер - 1357,0 мың теңге;
6) бюджет тапшылығы (профицит) - -794680,3 мың теңге;
7) тапшылықты қаржыландыру (бюджет профицитін пайдалану) - 794680,3 мың теңге.";
2-тармақ жаңа редакцияда жазылсын:

О внесении изменений и дополнений в решение от 12 декабря 2007 года № 32 "Об областном бюджете" Костанайской области на 2008 год
Решение маслихата Костанайской области от 11 июля 2008 года № 107. Зарегистрировано департаментом юстиции Костанайской области 18 июля 2008 года № 3646
Костанайский  областной маслихат РЕШИЛ:
1. Внести изменения и дополнения в решение маслихата от 12 декабря 2007 года N 32 "Об областном бюджете Костанайской области на 2008 год" (номер государственной регистрации 3580 от 4 декабря 2007 года, опубликовано "Қостанай таңы" от 4 января 2008 года NN 1-2, "Костанайские новости" от 4 января 2008 года N 1), ранее вносились изменения и дополнения решением Костанайского областного маслихата от 11 января 2008 года N 50 "О внесении изменений и дополнений в решение от 12 декабря 2007 года N 32 "Об областном бюджете Костанайской области на 2008 год" (номер государственной регистрации 3587 от 18 января 2008 года, опубликовано "Қостанай таңы" от 29 января 2008 года N 11, "Костанайские новости" от 23 февраля 2008 года N 29; от 26 февраля 2008 года N 30; от 27 февраля 2008 года N 31; от 1 марта 2008 года N 33); от 11 апреля 2008 года N 86 "О внесении изменений в решение от 12 декабря 2007 года N 32 "Об областном бюджете Костанайской области на 2008 год" (номер государственной регистрации 3633 от 24 апреля 2008 года, опубликовано  "Қостанай таңы" от 29 апреля 2008 года N 51, "Костанайские новости" от 2 июля 2008 года N 92;):
пункт 1 изложить в следующей редакции:
"1. Утвердить областной бюджет Костанайской области на 2008 год согласно приложению 1 в следующих объемах:
1) доходы - 60556421,8 тысячи тенге, в том числе по:
налоговым поступлениям - 2696862,0 тысячи тенге;
неналоговым поступлениям - 221012,0 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала- 327,0 тысяч тенге;
поступлениям трансфертов - 57638220,8 тысячи тенге;
2) затраты - 60593659,1 тысячи тенге;
3) операционное сальдо - -37237,3 тысячи тенге;
4) чистое бюджетное кредитование - 689000,0 тысяч тенге, в том числе:
бюджетные кредиты - 836000,0 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов - 147000,0 тысяч тенге;
5) сальдо по операциям с финансовыми активами - 68443,0 тысячи тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов - 69800,0 тысяч тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства- 1357,0 тысяч тенге;
6) дефицит (профицит) бюджета - - 794680,3 тысячи тенге;
7) финансирование дефицита (использование профицита бюджета) - 794680,3 тысячи тенге.";
пункт 2 изложить в следующей редакции:

"2. Аудандар және қалалар бюджеттеріне облыстық бюджетке аударылатын кірістерден басқа 100 пайыз көлеміндегі кірістер аударылатыны белгіленсін:
қоршаған ортаны ластағаны үшін төлем төлеу;
облыстық маңызы бар ақылы мемлекеттік автокөлік жолдарымен жүрген үшін жиындар;
облыстық маңызы бар жалпы пайдаланылуға арналған автокөлік жолдарының бұру жолағындағы сыртқы (көрнекі) жарнамаларды орналастырғаны үшін төлем;
жер үсті көздеріндегі су ресурстарын пайдаланғаны үшін төлем;
орманды пайдаланғаны үшін төлем;
жергілікті маңызы бар айрықша қорғалатын табиғи аумақтарды пайдаланғаны үшін төлем;
коммуналдық меншіктен түсетін кірістер;
облыстық әкімдігінің шешімі бойынша құрылған мемлекеттік коммуналдық кәсіпорындардың таза кіріс бөлігінің түсімдері;
облыстық коммуналдық меншікке жататын мемлекеттік акциялар пакеттеріне түсетін дивиденттер;
облыстық коммуналдық меншікке кіретін заңды тұлғалардың қатысу үлесінің кірістері;
облыстық коммуналдық меншікті жалға беруден түсетін түсімдер;
облыстық бюджеттен берілген кредиттер бойынша сыйақылар (мүдделер);
уақытша бос бюджеттік ақшаларын депозиттерге орналастыруынан түскен сыйақылар (мүдделер);
облыстық коммуналдық меншіктен түсетін басқа да кірістер;
облыстық бюджеттен қаржыландырылатын мемлекеттік мекемелердің тауарларын (жұмыстар, қызметтер) іске асырудан түсетін түсімдер;
облыстық бюджеттен қаржыландырылатын мемлекеттік мекемелермен ұйымдастырылатын мемлекеттік сатып алулары өткізуден түсетін түсімдер;
облыстық бюджеттен қаржыландырылатын мемлекеттік мекемелермен салынатын айыппұлдар, өсiмпұлдар, санкциялар, төлетулер;
облыстық бюджетке түсетін басқа да салықтық емес түсімдер;
облыстық бюджеттен қаржыландырылатын мемлекеттік мекемелерге бекітілген мемлекеттік мүлікті сатудан түсетін ақша облыстық бюджетке негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер болып табылады.
Облыстық коммуналдық меншікке жататын мемлекеттің қаржы активтерін сатудан алынатын түсімдер облыстық бюджетке аударылады.";
көрсетілген шешімнің 2-11 тармағының 1-абзацында:
"447000,0" сандар "574000,0" сандармен ауыстырылсын;
көрсетілген шешімнің 2-15 тармағының 1-абзацында:
"3661300,0" сандар "3521222,0" сандармен ауыстырылсын;
көрсетілген шешім мынадай мазмұндағы 2-20, 2-21 тармақпен толықтырылсын:
"2-20. 2008 жылға арналған облыстық бюджетте жалақының минималды мөлшерінің көбейтілуіне байланысты жергілікті бюджеттерінің ысыраптарын өтеуге 265586,0 мың теңге сомасында республикалық бюджеттен нысаналы ағымдағы трансферттердің түсімі ескерілсін, оның ішінде аудандар мен қалалар бюджеттеріне - 265586,0 мың теңге.
Көрсетілген трансферттерді бөлу  Қостанай облысы әкімдігінің қаулысы негізінде жүзеге асырылады.

"2. Установить, что в бюджеты районов и городов в объеме 100 процентов зачисляются доходы, кроме доходов, которые зачисляются в областной бюджет:
плата за загрязнение окружающей среды;
сбор за проезд по платным государственным автомобильным дорогам областного значения;
плата за размещение наружной (визуальной) рекламы в полосе отвода автомобильных дорог общего пользования областного значения;
плата за пользование водными ресурсами поверхностных источников;
плата за лесные пользования;
плата за использование особоохраняемых природных территорий местного значения;
доходы от коммунальной собственности;
поступления части чистого дохода коммунальных государственных предприятий, созданных по решению областного акимата;
дивиденды на государственные пакеты акций, находящиеся в областной коммунальной собственности;
доходы на доли участия в юридических лицах, находящиеся в областной коммунальной собственности;
поступления от аренды имущества областной коммунальной собственности;
вознаграждения (интересы) по кредитам, выданным из областного бюджета;
вознаграждения (интересы), полученные от размещения в депозиты временно свободных бюджетных денег;
другие доходы от областной коммунальной собственности;
поступления от реализации товаров (работ, услуг) государственными учреждениями, финансируемыми из областного бюджета;
поступления денег от проведения государственных закупок, организуемых государственными учреждениями, финансируемыми из областного бюджета;
штрафы, пеня, санкции, взыскания, налагаемые государственными учреждениями, финансируемыми из областного бюджета;
другие неналоговые поступления в областной бюджет;
поступлениями в областной бюджет от продажи основного капитала являются деньги от продажи государственного имущества, закрепленного за государственными учреждениями, финансируемыми из областного бюджета.
В областной бюджет зачисляются поступления от продажи финансовых активов государства, находящихся в областной коммунальной собственности.";
в абзаце 1 пункта 2-11 указанного решения:
цифры "447000,0" заменить цифрами "574000,0";
в абзаце 1 пункта 2-15 указанного решения:
цифры "3661300,0"заменить цифрами "3521222,0";
дополнить указанное решение пунктами 2-20, 2-21 следующего содержания:
"2-20.Учесть в областном бюджете на 2008 год поступление целевых текущих трансфертов из республиканского бюджета на компенсацию потерь местным бюджетам в связи с увеличением минимального размера заработной платы в сумме 265586,0 тысяч тенге, из них бюджетам районов и городов - 265586,0 тысяч тенге.
Распределение указанных трансфертов осуществляется на основании постановления акимата Костанайской области.

2-21. 2008 жылға арналған облыстық бюджетте жергілікті атқарушы органдарының мемлекеттік білім тапсырысы негізінде техникалық және кәсіптік, орта білімнен кейінгі білім беру ұйымдары оқушыларына стипендияны төлеуге республикалық бюджеттен 15675,0 мың теңге сомасында нысаналы ағымдағы трансферттердің түсімі ескерілсін.";
көрсетілген шешім мынадай мазмұндағы 4-2 тармақпен толықтырылсын:
"4-2. Жергілікті атқарушы органдар 1998-1999 жылдары алған бюджеттік несиелер үшін облыстық бюджет алдында 147000,0 мың теңге сомасындағы  қарызды өтеуі тиіс екені белгіленсін, оның ішінде:
Таран ауданы - 20000,0 мың теңге;
Ұзынкөл ауданы - 20000,0 мың теңге;
Федоров ауданы - 7000,0 мың теңге;
Қостанай қаласы - 100000,0 мың теңге.".
көрсетілген шешімнің 5-тармағы мынадай редакцияда жазылсын:
"5. 2008 жылға арналған облыстық бюджетте аудандар мен қалалар бюджеттеріне нысаналы ағымдағы трансферттер және дамытуға арналған трансферттер ескерілсін, оның ішінде:
білім беру ұйымдарының материалдық-техникалық базасын нығайтуға - 213700,0 мың теңге;
білім беру ұйымдарын күрделі жөндеуге - 93000,0 мың теңге;
Құмкешу селосындағы жаңа енгізілетін орта мектепті ағымдағы ұстауға - 3087,0 мың теңге;
балабақша ғимаратын коммуналдық меншікке сатып алуға - 50000,0 мың теңге;
Мереке орта мектебінің ағымдағы жөндеу жұмыстарын жүргізуге және материалдық-техникалық базасын нығайтуға - 170000 мың теңге;
коммуналдық меншік объектілерінің материалдық-техникалық базасын нығайтуға - 154200,0 мың теңге;
коммуналдық шаруашылық объектілерінің қызмет етуін қамтамасыз етуге - 25506,0 мың теңге;
елді мекендерді көркейтуге - 50000,0 мың теңге;
сумен қамтамасыз ету жүйесінің қызмет етуіне - 21000,0 мың теңге;
мәдениет объектілерін жөндеуге - 10000,0 мың теңге;
"Тың-2008" облыстық спартакиаданы жүргізуге арналған іс-шараларға - 10055,0 мың теңге;
тұрмысы төмен отбасылардағы мектеп түлектерін жоғары оқу орындарында оқытуға арналған материалдық көмекке - 15684,0 мың теңге;
коммуналдық меншік объектілерін ағымдағы жөндеуге - 27272,0 мың теңге;
техникалық-экономикалық негіздемені әзірлеуге - 20000,0 мың теңге;
автомобиль жолдарының қызмет етуін қамтамасыз етуге - 242008,0 мың теңге;
білім беру объектілерін салуға және қайта жаңғыртуға - 123867,0 мың теңге;
мемлекеттік коммуналдық тұрғын үй  қорының тұрғын үйін салуға - 5000,0 мың теңге;
инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымды дамытуға және жайластыруға - 12583,0 мың теңге;
сумен қамтамасыз ету жүйесін дамытуға - 138613,0 мың теңге;

2-21. Учесть в областном бюджете на 2008 год поступление целевых текущих трансфертов из республиканского бюджета на выплату стипендий обучающимся в организациях технического и профессионального, послесреднего образования на основании государственного образовательного заказа местных исполнительных органов в сумме 15675,0 тысяч тенге.";
дополнить указанное решение пунктом 4-2 следующего содержания:
"4-2. Установить, что местные исполнительные органы должны погасить долг перед областным бюджетом за ранее полученные бюджетные ссуды в 1998-1999 годах в сумме 147000,0 тысяч тенге, в том числе:
Тарановский район - 20000,0 тысяч тенге;
Узункольский район - 20000,0 тысяч тенге;
Федоровский район - 7000,0 тысяч тенге;
город Костанай - 100000,0 тысяч тенге.";
пункт 5 указанного решения изложить в следующей редакции:
"5. Учесть, что в областном бюджете на 2008 год предусмотрены целевые текущие трансферты и трансферты на развитие бюджетам районов и городов, в том числе:
на укрепление материально-технической базы организаций образования 213700,0 тысяч тенге;
на капитальный ремонт организаций образования - 93000,0 тысяч тенге;
на текущее содержание вновь вводимой средней школы в селе Кумкешу - 3087,0 тысяч тенге;
на выкуп здания детского сада в коммунальную собственность - 50000,0 тысяч тенге;
на проведение текущих ремонтных работ и укрепление материально-технической базы Мерекенской средней школы - 17000,0 тысяч тенге;
на укрепление материально-технической базы объектов коммунального хозяйства - 154200,0 тысяч тенге;
на обеспечение функционирования объектов коммунального хозяйства - 25506,0 тысяч тенге;
на благоустройство населенных пунктов - 50000,0 тысяч тенге;
на функционирование систем водоснабжения - 21000,0 тысяч тенге;
на ремонт объектов культуры - 10000,0 тысяч тенге;
на мероприятия для проведения областной спартакиады "Целина-2008" - 10055,0 тысяч тенге;
на материальную помощь выпускникам школ из малообеспеченных семей для обучения в высших учебных заведениях - 15684,0 тысячи тенге;
на текущий ремонт объектов коммунального хозяйства - 27272,0 тысячи тенге;
на разработку технико-экономического обоснования - 20000,0 тысяч тенге;
на обеспечение функционирования автомобильных дорог - 242008,0 тысяч тенге;
на строительство и реконструкцию объектов образования - 123867,0 тысяч тенге;
на строительство жилья государственного коммунального жилищного фонда - 5000,0 тысяч тенге;
на развитие и обустройство инженерно-коммуникационной инфраструктуры - 12583,0 тысячи тенге;
на развитие системы водоснабжения - 138613,0 тысяч тенге;

коммуналдық шаруашылықты дамытуға - 368556,0 мың теңге;
жылу энергетикалық жүйесін дамытуға - 304800,0 теңге;
көлік инфрақұрылымын дамытуға - 1105544,0 мың теңге.
Көрсетілген трансферттерді бөлу  Қостанай облысы әкімдігінің қаулысы негізінде жүзеге асырылады.
көрсетілген шешімнің 6-тармағы мынадай редакцияда жазылсын:
"6. Қостанай облысының 2008 жылға арналған жергілікті атқарушы органның резерві 396020,0 мың теңге сомасында бекітілсін, оның ішінде:
табиғи және техногендік сипаттағы төтенше жағдайларды жоюға - 50000,0 мың теңге";
шұғыл шығындарға - 302395,0 мың теңге;
соттар шешімдері бойынша міндеттемелерді атқаруға - 43625,0 мың теңге.".

на развитие коммунального хозяйства - 368556,0 тысяч тенге;
на развитие теплоэнергетической системы - 304800,0 тысяч тенге;
на развитие транспортной инфраструктуры - 1105544,0 тысячи тенге.
Распределение указанных трансфертов осуществляется на основании постановления акимата Костанайской области.";
пункт 6 указанного решения изложить в следующей редакции:
"6. Утвердить резерв местного исполнительного органа Костанайской области на 2008 год в сумме 396020,0 тысяч тенге, в том числе:
на ликвидацию чрезвычайных ситуаций природного и техногенного характера - 50000,0 тысяч тенге;
на неотложные затраты - 302395,0 тысяч тенге;
на исполнение обязательств по решениям судов - 43625,0 тысяч тенге.".