Қостанай қаласының 2009 жылға арналған бюджеті туралы
Қостанай облысы Қостанай қаласы мәслихатының 2008 жылғы 18 желтоқсандағы № 142 шешімі. Қостанай облысы Қостанай қаласының Әділет басқармасында 2008 жылғы 25 желтоқсанда № 9-1-114 тіркелді
"Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 6-бабы 1-тармағы 1) тармақшасына сәйкес Қостанай қалалық мәслихаты ШЕШТІ:
Ескерту. Кіріспеге өзгерту енгізілді - Қостанай облысы Қостанай қаласы мәслихатының 2009.04.21 № 196 шешімімен.
1. 2009 жылға арналған қалалық бюджет 1-қосымшаға сәйкес келесі көлемде бекітілсін:
1) Кірістер 15339364 мың теңге, оның ішінде мыналар бойынша:
салықтық түсімдер 9531224 мың теңге;
салықтық емес түсімдер 48351 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер 758000 мың теңге;
трансферттер түсімдері 5001789 мың теңге;
2) шығыстар 15424391,2 мың теңге;
3) таза бюджеттік несиелеу -11875 мың теңге, оның ішінде бюджеттік несиелерді өтеу -11875 мың теңге;
4) қаржы активтерімен жасалатын операциялар бойынша сальдо 42828 мың теңге, оның ішінде;
қаржы активтерін сатып алу 42828 мың теңге;
5) тапшылық – 115980,2 мың теңге;
6) тапшылықты қаржыландыру 115980,2 мың теңге.
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда - Қостанай облысы Қостанай қалалық мәслихатының 2009.11.20 № 251 шешімімен.
2. Бюджет Кодексіне сәйкес 2009 жылы қала бюджетіне, облыстық және республикалық бюджеттердің кірісіне есептелетіннен басқа, кірістер толық көлемде есептелінеді деп белгіленсін:
1) салықтық түсімдер:
жеке табыс салығы; әлеуметтік салық; мүлікке салынатын салықтар; жер салығы; көлік құралдарына салынатын салық; акциздер, республикалық бюджетке есептелетіннен басқа; табиғи және басқа ресурстарды пайдаланғаны үшін түсетін түсімдер, облыстық бюджетке есептелетіннен басқа; кәсіпкерлік және кәсіби қызметті жүргізгені үшін алынатын алымдар; мемлекеттік баж, республикалық бюджетке есептелетіннен басқа;
2) салықтық емес түсімдер:
мемлекеттік кәсіпорындардың таза кірісі бөлігіндегі түсімдер; мемлекет меншігіндегі мүлікті жалға беруден түсетін кірістер; ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) бюджетінен берілген несиелер бойынша сыйақылар (мүдделер); мұнай секторы кәсіпорындарынан түсетін түсімдерді қоспағанда, мемлекеттік бюджеттен қаржыландырылатын, сондай-ақ Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкінің бюджетінен (шығыстар сметасынан) ұсталатын және қаржыландырылатын мемлекеттік мекемелер салатын айыппұлдар, өсімпұлдар, санкциялар, өндіріп алулар; қалалық бюджетке түсетін басқа да салықтық емес түсімдер;

О бюджете города Костаная на 2009 год
Решение маслихата города Костаная Костанайской области от 18 декабря 2008 года № 142. Зарегистрировано Управлением юстиции города Костаная Костанайской области 25 декабря 2008 года № 9-1-114
В соответствии с подпунктом 1) пункта 1 статьи 6 Закона Республики Казахстан "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан" Костанайский городской маслихат РЕШИЛ:
Сноска. Преамбула с изменениями, внесенными решением маслихата города Костаная Костанайской области от 21.04.2009 № 196.
1. Утвердить городской бюджет на 2009 год согласно приложению 1 в следующих объемах:
1) Доходы 15339364 тысяч тенге, в том числе по:
налоговым поступлениям 9531224 тысяч тенге;
неналоговые поступления 48351 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала 758000 тысяч тенге;
поступления трансфертов 5001789 тысяч тенге;
2) затраты 15424391,2 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование -11875 тысяч тенге, в том числе погашение бюджетных кредитов -11875 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами 42828 тысяч тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов 42828 тысяч тенге;
5) дефицит -115980,2 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита 115980,2 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 1 в редакции решения маслихата города Костаная Костанайской области от 20.11.2009 № 251.
2. Установить, что в соответствии с Бюджетным Кодексом в 2009 году в бюджет города в полном объеме зачисляются доходы, кроме зачисляемых в доход областного и республиканского бюджетов:
1) налоговые поступления:
индивидуальный подоходный налог; социальный налог; налоги на имущество; земельный налог; налог на транспортные средства; акцизы, кроме зачисляемых в республиканский бюджет; поступления за использование природных и других ресурсов, кроме зачисляемых в областной бюджет; сборы за ведение предпринимательской и профессиональной деятельности; государственная пошлина, кроме зачисляемой в республиканский бюджет;
2) неналоговые поступления:
поступления части чистого дохода государственных предприятий; доходы от аренды имущества, находящегося в государственной собственности; вознаграждения (интересы) по кредитам, выданным из бюджета района (города областного значения); штрафы, пеня, санкции, взыскания, налагаемые государственными учреждениями, финансируемыми из государственного бюджета, а также содержащимися и финансируемыми из бюджета (сметы расходов) Национального Банка Республики Казахстан, за исключением поступлений от предприятий нефтяного сектора; прочие неналоговые поступления в городской бюджет;

3) негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер:
мемлекеттік мекемелерге бекітілген мемлекеттік мүлікті сату; жерді сату.
3. "2009-2011 жылдарға арналған республикалық бюджет туралы" Қазақстан Республикасының Заңына сәйкес бюджеттің кірісіне бұрын Зейнетақы қорына, Зейнетақы төлеу жөніндегі мемлекеттік орталыққа, Міндетті медициналық сақтандыру қорына, Мемлекеттік әлеуметтік сақтандыру қорына, Жұмыспен қамтуға жәрдемдесу қорына аударылған жарналар жөніндегі берешекті, сондай-ақ бұрын Жол қорына түсіп келген автомобиль жолдарын пайдаланушылардың аударымдарын бірыңғай бюджеттік жіктеменің кірістер жіктемесінің "Әлеуметтік салық" коды бойынша есептеленеді деп мәліметке алынсын.
4. 2009 жылға арналған қала бюджетінен облыстық бюджетке бюджеттік алымдардың көлемі 4271669 мың теңге сомасында белгіленсін.
5. Қостанай қаласының 2009 жылға арналған бюджетінде ағымдағы нысаналы трансферттер және облыстық бюджеттен даму трансферттері ескерілсін, соның ішінде:
бастауыш, негізгі орта және жалпы орта білім беретін мемлекеттік мекемелердің материалдық-техникалық базасын нығайтуға 17626 мың теңге сомасында, соның ішінде химия кабинеттерін оқу жабдықтарымен жабдықтауға 15273 мың теңге сомасында, компьютерлік сыныптарды сатып алуға 2353 мың теңге сомасында;
коммуналдық меншік объектілерінің материалдық-техникалық базасын нығайтуға 50330 мың теңге сомасында;
білім алумен байланысты, бөлек шығындарды өтеу үшін жастарға әлеуметтік көмек көрсетуге (әкім гранттары) 3534 мың теңге сомасында;
коммуналдық меншік объектілерін көріктендіруге 318700 мың теңге сомасында;
автомобиль жолдарының жұмыс істеуін қамтамасыз етуге 394008 мың теңге сомасында;
жобалық-сметалық құжаттаманы әзірлеуге 20998,2 мың теңге сомасында;
сумен жабдықтау жүйесін дамытуға 120746,2 мың теңге сомасында;
коммуналдық шаруашылықты дамытуға 142161 мың теңге сомасында;
жылу-энергетикалық жүйені дамытуға 213914,6 мың теңге сомасында;
қалалар мен елді мекендерді көркейтуді дамытуға 500 мың теңге сомасында;
көлік инфрақұрылымын дамытуға 523413 мың теңге сомасында.
Ескерту. 5-тармақ жаңа редакцияда - Қостанай облысы Қостанай қалалық мәслихатының 2009.11.20 № 251 шешімімен.
5-1. Қостанай қаласының 2009 жылға арналған бюджетінде ағымдағы нысаналы трансферттер және республикалық бюджеттен даму трансферттері ескерілсін, соның ішінде:
26300 мың теңге жаңадан енгізілген білім объектілерін күтіп ұстауға;
2300 мың теңге мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмегін төлеуге;
14624 мың теңге табысы аз отбасылардың ішінен 18 жасқа дейінгі балаларға мемлекеттік жәрдемақыны төлеуге;
19995 мың теңге негізгі орта және жалпы орта білім беретін мемлекеттік мекемелерінде физика, химия, биология кабинеттерін оқу жабдықтарымен жабдықтауға;
2317 мың теңге медициналық-әлеуметтік мекемелерде тамақтану нормасын ұлғайтуға;
314274 мың теңге білім объектілерінің құрылысына және қайта жаңартуына;
207413 мың теңге мемлекеттік коммуналдық тұрғын үй қорынан тұрғын үй құрылысына және (немесе) сатып алуға;
991808 мың теңге инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымды дамыту, жайластыру және (немесе) сатып алуға..

3) поступления от продажи основного капитала:
продажа государственного имущества, закрепленного за государственными учреждениями; продажа земли.
3. Принять к сведению, что в соответствии с Законом Республики Казахстан "О республиканском бюджете на 2009-2011 годы" в доход бюджета зачисляется по коду "Социальный налог" классификации доходов единой бюджетной классификации – задолженность по взносам, ранее перечислявшимся в Пенсионный фонд, Государственный центр по выплате пенсий, Фонд обязательного медицинского страхования, Фонд государственного социального страхования, Фонд содействия занятости, а также отчисления пользователей автомобильных дорог, ранее поступавшие в Дорожный фонд.
4. Установить объем бюджетных изъятий в областной бюджет из бюджета города на 2009 год в сумме 4271669 тысяч тенге.
5. Учесть в бюджете города Костаная на 2009 год, целевые текущие трансферты и трансферты на развитие из областного бюджета, в том числе:
на укрепление материально-технической базы государственных учреждений начального, основного среднего и общего среднего образования в сумме 17626 тысяч тенге, в том числе на оснащение учебным оборудованием кабинетов химии в сумме 15273 тысяч тенге, на приобретение компьютерных классов в сумме 2353 тысяч тенге;
на укрепление материально - технической базы объектов коммунальной собственности в сумме 50330 тысяч тенге;
на оказание социальной помощи молодежи, для частичного возмещения расходов, связанных с получением образования (гранты акима) в сумме 3534 тысячи тенге;
на благоустройство объектов коммунальной собственности в сумме 318700 тысяч тенге;
на обеспечение функционирования автомобильных дорог в сумме 394008 тысяч тенге;
на разработку проектно-сметной документации в сумме 20998,2 тысяч тенге;
на развитие системы водоснабжения в сумме 120746,2 тысяч тенге;
на развитие коммунального хозяйства в сумме 142161 тысяч тенге;
на развитие теплоэнергетической системы в сумме 213914,6 тысяч тенге;
на развитие благоустройства городов и населенных пунктов в сумме 500 тысяч тенге;
на развитие транспортной инфраструктуры в сумме 523413 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 5 в редакции решения маслихата города Костаная Костанайской области от 20.11.2009 № 251.
5-1. Учесть в бюджете города Костаная на 2009 год, целевые текущие трансферты и трансферты на развитие из республиканского бюджета, в том числе:
на содержание вновь вводимых объектов образования 26300 тысяч тенге;
на выплату государственной адресной социальной помощи 2300 тысяч тенге;
на выплату государственных пособий на детей до 18 лет из малообеспеченных семей 14624 тысяч тенге;
на оснащение учебным оборудованием кабинетов физики, химии, биологии в государственных учреждениях основного среднего и общего среднего образования 19995 тысяч тенге;
на увеличение норм питания в медико-социальных учреждениях 2317 тысяч тенге;
на строительство и реконструкцию объектов образования 314274 тысяч тенге;
на строительство и (или) приобретение жилья государственного коммунального жилищного фонда 207413 тысяч тенге;
на развитие, обустройство и (или) приобретение инженерно-коммуникационной инфраструктуры 991808 тысяч тенге.

Ескерту. Шешім 5-1-тармақпен толықтырылды - Қостанай облысы Қостанай қалалық мәслихатының 2009.01.15 № 152; 5-1-тармақ жаңа редакцияда - Қостанай облысы Қостанай қалалық мәслихатының 2009.11.20 № 251 шешімдерімен.
5-2. Қостанай қаласының 2009 жылға арналған бюджетінде республикалық бюджет есебінен 436000 мың теңге тұрғын үйді салу және иеленуге несие беру ескерілсін.
Ескерту. Шешім 5-2-тармақпен толықтырылды - Қостанай облысы Қостанай қалалық мәслихатының 2009.01.15 № 152 шешімімен.
5-3. Қостанай қаласының 2009 жылға арналған бюджетінде ағымдағы нысаналы трансферттер мен республикалық және облыстық бюджеттерден даму трансферттері ескерілсін, соның ішінде:
әлеуметтік жұмыс орындар және жастар практикасы бағдарламасын кеңейтуге 116828 мың теңге;
өңірлік жұмыспен қамту және кадрларды қайта даярлау стратегиясын іске асыру шеңберінде білім объектілерін күрделі, ағымды жөндеуге 809294 мың теңге;
өңірлік жұмыспен қамту және кадрларды қайта даярлау стратегиясын іске асыру шеңберінде инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымды жөндеу және елді мекендерді көркейтуге 182642 мың теңге;
өңірлік жұмыспен қамту және кадрларды қайта даярлау стратегиясын іске асыру шеңберінде инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымды дамытуға 222753 мың теңге;
өңірлік жұмыспен қамту және кадрларды қайта даярлау стратегиясын іске асыру шеңберінде аудандық маңызы бар автомобиль жолдарының және қалалар мен елді мекендер көшелерінің құрылысы мен қайта жаңартуына 285310 мың теңге.

Сноска. Решение дополнено пунктом 5-1 в соответствии с решением маслихата города Костаная Костанайской области от 15.01.2009 № 152; пункт 5-1 в редакции решения маслихата города Костаная Костанайской области от 20.11.2009 № 251.
5-2. Учесть в бюджете города Костаная на 2009 год кредитование на строительство и приобретение жилья за счет республиканского бюджета 436000 тысяч тенге.
Сноска. Решение дополнено пунктом 5-2 в соответствии с решением  маслихата города Костаная Костанайской области от 15.01.2009 № 152.
5-3. Учесть в бюджете города Костаная на 2009 год, целевые текущие трансферты и трансферты на развитие из республиканского и областного бюджетов, в том числе:
на расширение программы социальных рабочих мест и молодежной практики 116828 тысяч тенге;
на капитальный, текущий ремонт объектов образования в рамках реализации стратегии региональной занятости и переподготовки кадров 809294 тысяч тенге;
на ремонт инженерно-коммуникационной инфраструктуры и благоустройство населенных пунктов в рамках реализации стратегии региональной занятости и переподготовки кадров 182642 тысяч тенге;
на развитие инженерно-коммуникационной инфраструктуры в рамках реализации стратегии региональной занятости и переподготовки кадров 222753 тысяч тенге;
на строительство и реконструкцию автомобильных дорог районного значения, улиц городов и населенных пунктов в рамках реализации стратегии региональной занятости и переподготовки кадров 285310 тысяч тенге.

Ескерту. Шешім 5-3-тармақпен толықтырылды - Қостанай облысы Қостанай қалалық мәслихатының 2009.04.21 № 196; 5-3-тармақ жаңа редакцияда - Қостанай облысы Қостанай қалалық мәслихатының 2009.11.20 № 251 шешімдерімен.
6. 33673 мың теңге сомасында 2009 жылға арналған жергілікті атқарушы органының резерві бекітілсін.
7. Бюджеттiк инвестициялық жобаларды (бағдарламаларды) iске асыруға және заңды тұлғалардың жарғылық капиталын қалыптастыруға немесе ұлғайтуға бағытталған бюджеттiк бағдарламаларға бөлумен 2009 жылға арналған қалалық бюджет дамуының бюджеттiк бағдарламалар тiзбесi 2-қосымшаға сәйкес бекiтiлсiн.

Сноска. Решение дополнено пунктом 5-3 в соответствии с решением маслихата города Костаная Костанайской области от 21.04.2009 № 196; пункт 5-3 в редакции решения маслихата города Костаная Костанайской области от 20.11.2009 № 251 .
6. Утвердить резерв местного исполнительного органа на 2009 год в сумме 33673 тысяч тенге.
7. Утвердить перечень бюджетных программ развития городского бюджета на 2009 год с разделением на бюджетные программы, направленные на реализацию бюджетных инвестиционных проектов (программ) и на формирование или увеличение уставного капитала юридических лиц согласно приложению 2.

8. 2009 жылға арналған жергілікті бюджеттін орындау барысында қысқартуға жатпайтын бюджеттік бағдарламалардың тізбесі 3-қосымшаға сәйкес бекiтілсiн.
9. Осы шешім 2009 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледі.
Сессия төрағасы, № 8 сайлау
округі бойынша депутаты                    Н.Шонов
Қалалық мәслихаттың хатшысы                С.Төкенов
КЕЛІСІЛДІ
Мәслихаттың
2008 жылғы 18 желтоқсандағы
№ 142 шешіміне 1 қосымша
Қостанай қаласының 2009 жылға арналған бюджеті

8. Утвердить перечень бюджетных программ, не подлежащих секвестру в процессе исполнения местного бюджета на 2009 год согласно приложению 3.
9. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2009 года.
Председатель сессии, депутат
по избирательному округу № 8               Н. Шонов
Секретарь городского Маслихата             С. Тукенов
СОГЛАСОВАНО:
Приложение 1
к решению маслихата
от 18 декабря 2008 года № 142
Бюджет города Костаная на 2009 год