2008 жылы қоғамдық жұмыстарды ұйымдастыру туралы
Қостанай облысы Қостанай ауданы әкімдігінің 2008 жылғы 18 тамыздағы № 387 қаулысы. Қостанай облысы Қостанай ауданының Әділет басқармасында 2008 жылғы 1 қазанда № 9-14-86 тіркелді
Қазақстан Республикасының "Халықты жұмыспен қамту туралы" Заңының 20-бабының 5-тармағына, Қазақстан Республикасының "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару туралы" Заңының 31-бабының 1-тармағының 13-тармақшасына, Қазақстан Республикасы Үкіметінің "Қазақстан Республикасының "Халықты жұмыспен қамту туралы" 2001 жылғы 23 қаңтардағы Заңын іске асыру жөнінде іс-шаралар туралы» 2001 жылғы 19 маусымдағы № 836 қаулысымен бекітілген қоғамдық жұмыстарды ұйымдастыру және қаржыландыру Ережелеріне сәйкес, қоғамдық жұмыстарды ұйымдастыру мақсатында Қостанай ауданының әкімдігі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Ауданда қоғамдық жұмыстарды өткізуге 220 адамға жұмыс орнын берумен бір кәсіпорын – "Көмек" коммуналдық мемлекеттік кәсіпорнынан өтініш түсуге байланысты, жоғарыда көрсетілген кәсіпорын қоғамдық жұмыстар өткізілетін ұйым ретінде бекітілсін.
2. "Көмек" коммуналдық мемлекеттік кәсіпорнымен ұсынылатын қоғамдық жұмыстардың түрлері, көлемдері, және нақты шарттары қосымшаға сәйкес бекітілсін.
3. Қоғамдық жұмыстарда жұмыс істеп жүрген жұмыссыздардың жалақысы аудандық бюджет қаражатынан бір жарым минималды жалақыдан көп емес көлемде бекітілсін.
4. Қостанай ауданы әкімиятының "Жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі" мемлекеттік мекемесі "Көмек" коммуналдық мемлекеттік кәсіпорнымен қоғамдық жұмыстарды орындауға типтік келісім-шарт жасасын.
5. Қостанай ауданы әкімдігінің "2008 жылы төлемақылы қоғамдық жұмыстарды ұйымдастыру туралы" 2008 жылғы 15 қаңтардағы № 46 қаулысының күші жойылды деп танылсын (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу Тіркелімінде 2008 жылғы 7 ақпанда 9-14-70 нөмірмен тіркелген, аудандық "Көзқарас-Взгляд" газетінде 2008 жылғы 25 қаңтарда ресми жарияланған).
6. Осы қаулының орындалуын бақылау аудан әкімінің орынбасары А.Ч. Досжановқа жүктелсін.
7. Осы қаулы алғаш ресми жарияланған күнінен бастап он күнтізбелік күн өткеннен кейін қолданысқа енгізіледі.
Қостанай ауданының әкімі                   Г. Тюркин
Әкімдіктің
2008 жылғы 18 тамыздағы
№ 387 қаулысымен бекітілген
"Көмек" коммуналдық мемлекеттік кәсіпорнымен
ұсынылатын қоғамдық жұмыстардың түрлері,
көлемі және жағдайлары
№ р/с
Жұмыстарды өткізу орны
Қоғамдық жұмыстардың
түрлері мен көлемдері
1.
Александров селолық округі
Александров селосының автобус аялдамаларын, саябақтар мен көшелерін жинастыру, шөпті шабу, ағаштарды бордюрлерді, шартақтарды ақтау, ағаштарды, бұталарды кесу, қоқыстарды шығару; 29236 шаршы метр көше шартақтарын жөндеу, газ трубаларын және тіреуіштерді сырлау.
Александров орта мектебін және Давыденов негізгі мектебін, 5000 шаршы метр отбасылық дәрігерлік амбулаториясын жөндеу.
2.
Воскресенов селосы
Воскресенов селосының 11800 шаршы метр саябақтары мен көшелерін жинастыру, ағаштарды, бұталарды кесу, ағаштарды ақтау шартақтарды ақтау, қоқыстарды шығару;
1000 шаршы метр Воскресенов орта мектебін, фельдшерлік-акушерлік пунктті, поштаны жөндеу, сырлау, ақтау.
3.
Владимиров селолық округі

Об организации общественных работ в 2008 году
Постановление акимата Костанайского района Костанайской области от 18 августа 2008 года № 387. Зарегистрировано Управлением юстиции Костанайского района Костанайской области 1 октября 2008 года № 9-14-86
В соответствии с пунктом 5 статьи 20 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О занятости населения", подпунктом 13) пункта 1 статьи 31 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении в Республике Казахстан", Правилами организации и финансирования общественных работ, утвержденных постановлением Правительства Республики Казахстан от 19 июня 2001 года № 836 "О мерах по реализации Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О занятости населения", с целью организации общественных работ акимат Костанайского района ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. В связи с поступлением заявки на проведение общественных работ в районе от одного предприятия - коммунального государственного предприятия "Комек", с предоставлением рабочих мест на 220 человек, утвердить вышеуказанные предприятие, в качестве организации, в которой будут проводиться общественное работы.
2. Утвердить виды, объемы и конкретные условия предоставляемых коммунальным государственным предприятием "Комек" общественных работ согласно приложению.
3. Утвердить оплату труда безработных, занятых на общественных работах, в размере не более полутора минимальных заработных плат из средств районного бюджета.
4. Государственному учреждению "Отдел занятости и социальных программ" акимата Костанайского района заключить с коммунальным государственным предприятием "Комек" типовой договор на выполнение общественных работ.
5. Признать утратившим силу постановление акимата Костанайского района "Об организации оплачиваемых общественных работ в 2008 году" от 15 января 2008 года № 46 (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов 7 февраля 2008 года под номером 9-14-70, официально опубликовано 25 января 2008 года в районной газете "Козкарас-Взгляд").
6. Контроль за выполнением настоящего постановления возложить на заместителя акима района А. Досжанова.
7. Настоящее постановление вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Аким Костанайского района                  Г. Тюркин
Утвержден
постановлением акимата
от 18 августа 2008 года
№ 387
Виды, объемы и условия общественных работ,
предоставляемых коммунальным государственным
предприятием "Комек"
№ п/п
Место проведения работ
Виды, объемы
общественных работ
1.
Александров-ский сельский округ
Уборка улиц, парка, автобусных остановок села Александровка, кошение травы, побелка деревьев, бордюров, изгороди, подрезка деревьев, кустарников, вывоз мусора; ремонт уличных ограждений, покраска газовых труб и опор - 29236 квадратных метров, вывоз мусора.
Ремонт Александровской средней школы и Давыденовской основной школы, семейной врачебной амбулатории - 5000 квадратных метров.
2.
село Воскресеновка
Уборка парка, улиц села Воскресеновка 11800 квадратных метров; подрезка деревьев, кустарников, побелка деревьев, покраска заборов, вывоз мусора.
Ремонт Воскресеновской средней школы - 1000 квадратных метров, фельдшерско-акушерского пункта, почты: покраска, побелка.
3.
Владимировский сельский округ

Владимиров селосының 19600 шаршы метр көшелерін жинастыру, жолдарды тазарту, арам шөптерді жұлу, ағаштар мен бұталарды кесу, ағаштарды ақтау, қоқыс шығару; екі қоғамдық құдықты жөндеу, 150 түп ағаш отырғызу және оларды күту;
500 шаршы метр әкім аппараты ғимаратын, Сормов селосының 60 шаршы метрлік фельдшерлік-акушерлік пунктін, 600 шаршы метр Владимиров орта мектебін жөндеу (сырлау, ақтау).
Владимиров селосының 822 ауласында, Янушев селосының 79 ауласында, Сормов селосының 107 ауласында, қосалқы шаруашылықтар мен халық санағын алу.
4.
Заречный селолық округі
Заречный, Талапкер, Осинов, Рыспай селоларының 63000 шаршы метр аумағын жинастыру: саябақтар, автобус аялдамаларын, бұталар мен ағаштарды кесу, шөпті шабу, ағаштарды бордюрлерді, шартақтарды ақтау, арам шөптерді жұлу, жамылған қарларды жинау, қоқысты жинау. Гүл клумбасын 50 шаршы метрін қолмен суару және арам шөптерді жұлу, 100 түп ағаш отырғызу. 455 шаршы метр Талапкер мектебін жөндеу.
5.
Озерный селолық округі
Озерный селосының 31888 шаршы метр аумағын жинастыру:
көшелерді, саяжай, стадион, саябақ зират аумағын жинастыру, бордюрлерді ақтау, шартақтарды сырлау, ағаштар мен бұталарды кесу, шөпті шабу, қоқыс шығару. 100 шаршы метр гүл клумбасын суару және арам шөптерін жұлу, отырғызылған ағаштарды күту.
Әкімдік ғимаратын, 410 шаршы метр Озерный орта мектебін жөндеу
6.
Садчиков селолық округі
Садчиков селосының 89475 шаршы метр аумағын жинау: әкімдік, ескерткіш айналасын, тас жол жиегін, автобус аялдамаларын, стадионды, саябақты, ағаштарды, бұталы ағаштарды кесу, ағаштарды, бордюрлерді, шартақтарды ақтау, тиеу және қоқысты шығару.
450 шаршы метр Константинов негізгі мектебін жөндеу.
7.
Мичурин селолық округі
Мичурин селосының 17500 шаршы метр көше аумағын, аллеясын, саяжайын жинастыру, бұталар мен ағаштарды кесу, шөпті шабу, қоқысты шығару.
Садовый және Алтынсарин селоларының 982 шаршы метр фельдшерлік-акушерлік пункттерінің ішін және сыртын жөндеу.
8.
Октябрь селолық округі
Октябрь селосының аумағын жинау: 5000 шаршы метр стадионды, 4725 шаршы метр Октябрь селосы мен Нечаев селосының саябақтарын, зираттарын, 375 шаршы метр ескерткіштерді.
Сайларды тазарту: Октябрь селосының 400 шаршы метрін, Лиманное селосының 300 шаршы метрін, Рыбный селосының 400 шаршы метрін.
Ағаштарды, бұталы ағаштарды кесу, ағаштарды ақтау, қоқысты шығару.
Ағаштарды отырғызу және оны күту, 14 құдықты тазарту. 12125 шаршы метр Совхоз орта, Нечаев негізгі, Рыбный және Ленин бастауыш мектептерін жөндеу.

Уборка улиц села Владимировка - 19600 квадратных метров, очистка дорог, прополка сорняка, подрезка деревьев и кустарников, побелка деревьев, вывоз мусора, ремонт общественных колодцев, посадка 150 деревьев и уход за ними.
Ремонт здания аппарата акима - 500 квадратных метров, фельдшерско-акушерского пункта села Сормовка – 60 квадратных метров, Владимировской средней школы - 600 квадратных метров (побелка, покраска).
Перепись населения и подсобного хозяйства в 822 дворах села Владимировка, 79 дворах села Янушевка, 107 дворах села Сормовка.
4.
Заречный сельский округ
Уборка территории сел Заречное, Талапкер, Осиновка, Рыспай - 63000 квадратных метра, парка, автобусных остановок, свалки, подрезка деревьев и кустарников, кошение травы, побелка деревьев, бордюров и столбов, прополка сорняка, уборка снежного покрова; уборка и сжигание мусора; прополка и полив вручную 50 квадратных метров цветочной клумбы, посадка деревьев - 100 штук. Ремонт Талапкерской школы - 455 квадратных метров.
5.
село Озерное
В селе Озерное уборка территории 31888 квадратных метров: улиц, парка, стадиона, скверов, кладбища, побелка деревьев, бордюров, покраска и побелка ограждений, подрезка, деревьев и кустарников, кошение травы, вывоз мусора; перекопка, посадка, прополка и полив цветочных клумб - 100 квадратных метров, уход за посаженными деревьями.
Ремонт здания акимата, Озерной средней школы - 410 квадратных метров,
6.
Садчиковский
сельский округ
Уборка территории Садчиковского сельского округа - 89475 квадратных метров: вокруг памятников, акимата, вдоль трассы, автобусной остановки, парка, стадиона, подрезка кустарников, деревьев, побелка автобусной остановки, деревьев, бордюров, изгороди, погрузка и вывоз мусора.
Ремонт Константиновской основной школы - 450 квадратных метров.
7.
Мичуринский сельский округ
Уборка улиц, сквера, парка, аллеи, автобусной остановки села Мичурино - 17500 квадратных метров, подрезка деревьев и кустарников, побелка деревьев, бордюров и столбов, кошение травы, вывоз мусора.
Наружный и внутренний ремонт фельдшерских акушерских пунктов сел Садовое и Алтынсарино - 982 квадратных метра.
8.
Октябрьский сельский округ
Уборка территории села Октябрьское: стадиона - 5000 квадратных метров, кладбища, скверов сел Октябрьское и Нечаевка - 4725 квадратных метров, обелисков, очистка кюветов 375 квадратных метров; села Октябрьское - 400 квадратных метров, села Лиманное - 300 квадратных метров, села Рыбное - 400 квадратных метров.
Подрезка деревьев и кустарников, побелка деревьев, вывоз мусора.
Посадка деревьев и уход за ними, очистка 14 колодцев.
Ремонт Совхозной средней, Нечаевской основной, Рыбнинской и Ленинской начальных школ - 12125 квадратных метров.

Октябрь селосының 455 ауласына, Лиманное селосының 91 ауласына, Рыбный селосының 67 ауласына, Молоканов селосының 132 ауласына, Нечаев селосының 193 ауласына, Шоқ-Қарағай селосының 48 ауласына қосалқы шаруашылықтар мен халық санағын алу.
9.
Белозер селолық округі
292300 шаршы метр Белозер, Балықты, Сергеев селолары аумағын жинау: стадион, саябақ, жарқырауық ескерткіштерін жөндеу, қоқысты шығару.
200 шаршы метр әкім аппаратының ғимаратын, 1865 шаршы метр Белозер, Балықты, Сергеев селоларының мектептерін, 200 селолық дәрігерлік амбулаторияны жөндеу.
10.
Майкөл селолық округі
Майкөл селолық округінің 36220 шаршы метр аумағын жинау, ағаштардың басын қию, арам шөптерін жұлу, қоқысты шығару.
250 шаршы метр Майкөл селосының кеңсе ғимаратын, 240 шаршы метр Арман бастауыш мектебін, 480 шаршы метр Рязанов бастауыш мектебін, 450 шаршы метр, Шеминов орта мектебін жөндеу.
11.
Шишкин
селолық
округі
7245 шаршы метр Шишкин селолық округін жөндеу: ағаштарды және бұтақтарды кесу, ағаштарды, бордюрлер және бағандарды ақтау, қоқысты шығару.

Перепись населения и подсобного хозяйства села Октябрьское - в 455 дворах, села Лиманное - в 91 дворе, села Рыбное - 67 дворах, села Молокановка - в 132 дворах, села Нечаевка - в 193 дворах, села Шок-Карагай - в 48 дворах.
9.
Белозерский сельский округ
Уборка территории сел Белозерка, Балыкта, Сергеевка - 292300 квадратных метров: стадионов, скверов, ремонт обелисков, вывоз мусора.
Ремонт здания аппарата акима - 200 квадратных метров, школ сел Белозерка, Балыкта, Сергеевка - 1865 квадратных метров, СВА - 200 квадратных метров.
10.
Майкольский сельский округ
Уборка территории Майкольского сельского округа - 36220 квадратных метров: улиц, стадиона, парка, подрезка деревьев и кустарников, прополка сорняка, кошение травы, вывоз мусора.
Ремонт здания конторы села Майколь - 250 квадратных метров, Арманской начальной школы - 240 квадратных метров, Рязановской начальной школы - 480 квадратных метров, Шеминовской средней школы - 450 квадратных метров.
11.
Шишкинский сельский округ
Уборка территории Шишкинского сельского округа - 7245 квадратных метров: подрезка деревьев и кустарников, побелка деревьев, бордюров и столбов, вывоз мусора.

5050 шаршы метр Шишкин орта мектебін, 820 шаршы метр фельдшерлік – акушерлік пунктін жөндеу, 720 шаршы метрлік әкімдік ғимаратын жөндеу
12.
Дружба селолық округі
Дружба селосының аумағын жинастыру: әкімдік ғимаратын айналасының қарын тазарту, ағаштарды кесу, бағандар мен ағаштарды ақтау, арам шөп жұлу, шартақтарды сырлау, зират маңын жинастыру – 209500, 250 шаршы метр гүл өсетін клумбаларға гүл отырғызу және қолдан суару, арам шөптерін жұлу, 244 аула халық пен қосалқы шаруашылықтың санағын алу.
Киров, Васильев, Жданов селоларындағы фельдерлік пункеттер мен мектептерді жөндеу – 1499 шаршы метр.
13.
Мәскеу селолық округі
Мәскеу селосының 4500 шаршы метр аумағын жинау, бұталар мен ағаштарды кесу, бағандарды және ағаштарды ақтау, арам шөптерді жұлу, қоқысты шығару, 4019 шаршы метр Мәскеу орта және Озерный негізгі мектептерін, фельдшерлік-акушерлік пунктін, отбасылық дәрігерлік амбулаториясын жөндеу.
14.
Ульянов селолық округі
Ульянов селосының 13000 шаршы метр аумағын, көше, саябақ, ескерткіштерді жинау, ағаштарды кесу, бордюрлер мен, ағаштарды ақтау, қоқысты шығару.
587 шаршы метр Ульянов орта мектебін жөндеу.
15.
Глазунов селолық округі
Глазунов селосының 33000 шаршы метр аумағын, аллеясын, ескерткіштерді жинау, бұталар мен ағаштарды кесу, бордюрлерді, шартақтарды, ағаштарды ақтау, қураған ағаштарды кесу, шөп кесу, арам шөптерді жұлу, қоқыс шығару.
Халық санағын және 499 ауладағы қосалқы шаруашылық санағын алу.
16.
Половников селолық округі
Половников селосының 12320 шаршы метр аумағын: саябақ, көше, ескерткіштерді, шартақтар мен ағаштарды ақтау, арам шөптерді жұлу, қираған ғимараттарды тазарту, төрт қоғамдық құдықтарды, жөндеу. 106 шаршы метр әкім аппараты ғимаратын жөндеу.
17.
БорисРоманов селосы
БорисРоманов селосының 5305 шаршы метр аумағын жинау, шөпті шабу, ағаштарды кесу, бордюрлер мен, ағаштарды ақтау, қоқысты шығару. 1600 клубты, мектептің қосымша құрылысын жөндеу.
18.
Надеждин селолық округі
Надеждин селосындағы 4000 шаршы метр көшелерді, саяжайды, 5400 шаршы метр стадионды тазарту, 100 шаршы метр шартақтарды сырлау, ағаштар мен бұталарды кесу, ағаштарды ақтау, шөпті шабу, қоқыс шығару.
19.
Жамбыл селолық округі
Жамбыл селосының аумағын жинау: 75000 шаршы метр көшені, саяжайды, дарбазаларды, бұталарды, ағаштарды кесу, бордюрлерді, ағаштарды ақтау, 40 шаршы метр гүл өсетін клумбаларға гүл отырғызу, қазу және оны суару. Қоқыс шығару.
20.
Затобол кенті

Ремонт Шишкинской средней школы - 5050 квадратных метров, фельдшерского акушерского пункта - 820 квадратных метров, здания акимата -720 квадратных метров.
12.
Дружбинский сельский округ
Уборка территории Дружбинского сельского округа: очистка снежного покрова вокруг здания акимата, подрезка деревьев, побелка деревьев и столбов, кошение травы, покраска изгороди, уборка кладбища -209500, посадка, прополка и ручной полив цветочных клумб 250 квадратных метров, перепись населения и подсобного хозяйства 244 двора.
Ремонт фельдшерских пунктов и школ в селах Кировка, Васильевка, Ждановка, - 1499 квадратных метров.
13.
Московский сельский округ
Уборка территории села Московское - 45000 квадратных метров: подрезка кустарников и деревьев, побелка столбов и деревьев, прополка сорняка, кошение травы, вывоз мусора.
Ремонт Московской средней, Озерной основной школ, фельдшерского акушерского пункта, семейной врачебной амбулатории - 4019 квадратных метров.
14.
Ульяновский сельский округ
Уборка территории села Ульяновское - 13000 квадратных метров: улиц, сквера, обелиска, подрезка деревьев и кустарников, побелка бордюров и деревьев, вывоз мусора.
Ремонт Ульяновской средней школы - 587 квадратных метров.
15.
Глазуновский сельский округ
Уборка территории Глазуновского сельского округа - 33000 квадратных метров улиц, обелиска, аллеи, сквера, подрезка деревьев и кустарников, побелка деревьев, бордюров, ограждений, вырубка сухостоя, кошение травы, прополка сорняка, вывоз мусора.
Перепись населения и подсобного хозяйства в 499 дворах
16.
Половниковский сельский округ
Уборка территории села Половниковка - 12320 квадратных метров: парка, улиц, обелиска, побелка деревьев и ограждений, прополка сорняка, ремонт 4 общественных колодцев, стелы, перекопка, посадка, прополка и полив цветочной клумбы.
Ремонт здания аппарата акима - 106 квадратных метров.
17.
село БорисРомановка
Уборка территории села БорисРомановка - 5305 квадратных метров, побелка бордюров, деревьев, кошение травы, подрезка деревьев, вывоз мусора.
Ремонт клуба, пристройки школы 1600 квадратных метров.
18.
Надеждинский сельский округ
В селе Надеждинка уборка территории 4000 квадратных метров; улиц, парка, стадиона - 5400 квадратных метров, покраска изгороди-100 квадратных метров, подрезка деревьев и кустарников, побелка деревьев, кошение травы, вывоз мусора.
19.
Жамбылский сельский округ
Уборка территории села Жамбыл: улиц, сквера, аллеи, подрезка кустарников, деревьев, побелка бордюров, деревьев, столбов, покраска заборов, фасадов 75000 квадратных метров.
Перекопка, посадка, прополка и полив цветочных клумб 40 квадратных метров. Вывоз мусора.
20.
поселок Затобольск

Затобол кентіндегі тротуарларды, адам жүретін жолдарды, әкімшілік ғимаратының айналасын қардан тазарту, 284679 шаршы метр көшені жинау: Калинин, Терешкова, Попович, Школьный, Қалабаев, 40 лет Октября, Механизаторлар, Семин, орталық алаң, саябақ, ескерткіштерді, жол жиегін, зираттар, аудандағы сақиналы айналма жолдарды жинау, мерекелерді өткізуге байланысты алаңды жинауға көмектесу, ағаштарды, бұталы ағаштарды кесу, жас көшеттерді отырғызу, кепкен ағаштарды кесу, бордюрлерді, ағаштарды ақтау, гүл өсетін клумбаларды қазу, шөпті шабу, тиеу және қоқыстарды шығару.
Қоғамдық жұмыстарды орындаудың жағдайлары:
Қоғамдық жұмыскердің жұмыс күні бес күндік жұмыс аптасында сегіз сағаттан аспайды. Төлем ай сайын жүргізіледі және ол орындалған жұмыс көлеміне байланысты есептеледі. Еңбекті қорғау заңнамасына сәйкес қоғамдық жұмысшы арнайы киіммен, құрал сайманмен қамтамасыз етіледі; қолданыстағы заңнамаға сәйкес қоғамдық жұмыстарға қатысатын жұмыссыздардың еңбек жарақатына немесе басқа да ауытқуларға әкелген, денсаулығына келтірілген зиянды өтеуге, уақытша жұмысқа қабілетсіздігіне әлеуметтік жәрдемақылармен қамтамасыз ету; коммуналдық мемлекеттік кәсіпорынның Қазақстан Республикасының еңбек, зейнетақылық қамтамасыз ету және сақтандыру туралы заңнамаларын сақтауы.

Уборка территории поселка Затобольск: очистка тротуаров, пешеходных дорожек, вокруг административных зданий от снега, уборка мусора по улицам Калинина, Терешковой, Поповича, Школьной, Калабаева, 40 лет Октября, Ленина, Механизаторов, Семина, центральной площади, сквера, обелиска, очистка обочин, кладбища, объездных дорог в районе кольца, помощь в подготовке площади и уборке после праздничных мероприятий, подрезка деревьев, кустарников, спиливание сухостоя, посадка молодых саженцев, побелка бордюров, деревьев, покраска изгороди, перекопка цветочных клумб, кошение травы, погрузка и вывоз мусора -284679 квадратных метров.
Условия выполнения общественных работ:
Рабочий день общественного работника не превышает восьми часов при пятидневной рабочей неделе. Оплата производится ежемесячно и зависит от объема выполненных работ. Общественный работник обеспечивается спецодеждой, инструментом, оборудованием в соответствии с законодательством об охране труда; обеспечение выплаты социального пособия по временной нетрудоспособности, возмещения вреда, причиненного увечьем или иным повреждением здоровья, безработным, участвующим в общественных работах, в соответствии с действующим законодательством; соблюдение коммунальным государственным предприятием законодательства Республики Казахстан о труде, пенсионном обеспечении и страховании.