2008 жылға арналған Ұзынкөл ауданында ақылы қоғамдық жұмыстарды ұйымдастыру туралы
Қостанай облысы Ұзынкөл ауданы әкімдігінің 2008 жылғы 26 наурыздағы № 51 қаулысы. Қостанай облысы Ұзынкөл ауданының Әділет басқармасында 2008 жылғы 17 сәуірде № 9-19-71 тіркелді. Мерзімі өткендіктен қолданыс тоқтатылды
"Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару туралы" Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы № 148-II Заңының 31 бабына, "Халықты жұмыспен қамту туралы" Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы № 149 Заңының 7 бабының 5) тармақшасына, 20 бабына, "Халықты жұмыспен қамту туралы" Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы № 149 Заңын іске асыру жөніндегі шаралар туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2001 жылғы 19 маусымдағы № 836 қаулысына сәйкес, Ұзынкөл ауданының әкімдігі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Қоғамдық жұмыстарды қаржыландыру ұйымдастырылсын.
2. 2008 жылға арналған Ұзынкөл ауданындағы қоғамдық жұмыстарды ұйымдастыру үшін уақытша жұмыс орындарын ұсынатын ұйымдардың және қоғамдық жұмыстардың түрлері мен көлемінің қоса берілген Тізбесі бекітілсін.
3. "Ұзынкөл ауданының жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі" мемлекеттің мекемесінің бастығына:
1) жұмыс берушілермен қоғамдық жұмыстарды орындауға арналған қызметтерді көрсету жөніндегі шарт жасассын;
2) мақсатты топтарға кіретін жұмыссыздардың қоғамдық жұмыстарға басым тәртіппен қатысуға құқығы бар жұмыссыздарды ақылы қоғамдық жұмыстарға жіберу, оларды өткізуге арналған 2008 жылғы аудандық бюджетте қарастырылған қаражаттар шегінде жүзеге асырсын;
3) жергілікті бюджет қаражаттарынан қоғамдық жұмысқа қатысушыларын ең төменгі өтем ақы төлемдері көлемінде 150 % еңбек ақысын, сонымен қатар 2008 жылға белгіленген міндетті зейнетақы жарналарын, табыс салығын төлеу үшін, жұмыс берушілердің есеп шоттарына қаржылық қаражаттарды аударсын;
4) жұмыс берушілердің Қазақстан Республикасының қолданыстағы заңнамасымен белгіленген мөлшерінде әлеуметтік сақтандырудың мемлекеттік қорына әлеуметтік аударуларды төлеуге арналған шығындарын, талап етуге дейінгі немесе банкінің ақшалай төлем карточка есеп шоттарына еңбекақыны аудару мен төлеу және шотқа басқа ақшалай төлемдер бойынша екінші деңгейдегі банктердің қызметі үшін комиссиондық сыйақыны төлеуге арналған шығындарын лайықты бюджеттен шарт бойынша белгіленген мөлшерде өтесін.
4. "Ұзынкөл ауданының қаржы бөлімі" мемлекеттік мекемесіне қоғамдық жұмыстарға қатысушылардың еңбек ақысын төлеуге арналған аудандық бюджеттің қаражаттарын дұрыс шығындауға бақылау жасауды кезекті тексерістер арқылы жүзеге асырсын.

Об организации оплачиваемых общественных работ в Узункольском районе на 2008 год
Постановление акимата Узункольского района Костанайской области от 26 марта 2008 года № 51. Зарегистрировано Управлением юстиции Узункольского района Костанайской области 17 апреля 2008 года № 9-19-71. Прекращено действие в связи с истечением срока
В соответствии со статьей 31 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года № 148-II "О местном государственном управлении в Республике Казахстан", с подпунктом 5) статьи 7, статьей 20 Закона Республики Казахстан "О занятости населения" от 23 января 2001 года № 149, с постановлением Правительства Республики Казахстан от 19 июня 2001 года № 836, "О мерах по реализации Закона Республики Казахстан от 19 июня 2001 года № 149 "О занятости населения", акимат Узункольского района ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Организовать финансирование общественных работ.
2. Утвердить прилагаемый Перечень организации, предоставляющих временные рабочие места для организации общественных работ, виды и объемы общественных работ в Узункольском районе на 2008 год.
3. Рекомендовать начальнику государственного учреждения "Отдел занятости и социальных программ Узункольского района":
1) заключить договора с работодателями по оказанию услуг на выполнение общественных работ;
2) осуществлять направление безработных на оплачиваемые общественные работы, приоритетное право участия в общественных работах имеют безработные, входящие в целевые группы, в пределах средств предусмотренных на их проведение в бюджете района на 2008 год;
3) перечислить из средств местного бюджета денежные средства на расчетные счета работодателей, для оплаты труда участников общественных работ в размере 150 % минимальной заработной платы, в том числе обязательные пенсионные взносы, подоходный налог, установленные на 2008 год;
4) возмещать работодателям расходы на оплату социального налога, социальных отчислений в государственный фонд социального страхования, в размере установленном действующим законодательством Республики Казахстан, расходы на уплату комиссионного вознаграждения за услуги банков второго уровня по зачислению и выплате заработной платы и других денежных выплат на лицевые счета до востребования или на счета дебетовых платежных карточек банка, причитающихся участникам общественных работ, в размерах, установленных договором, из соответствующего бюджета.
4. Рекомендовать государственному учреждению "Отдел финансов Узункольского района" осуществлять контроль за правильным расходованием средств районного бюджета на оплату труда участников общественных работ путем последующих проверок.

5. Қосымшаға сәйкес Тізбеде анықталған ұйымдар басшыларына мыналар ұсынылсын:
1) тек қана жұмыссыздарға арналған уақытша жұмыс орындары берілсін;
2) қоғамдық жұмыстарға қатысушылардың еңбек ақысы нақтылы істелген жұмыс үшін жеке еңбек шартының негізінде салымдар бойынша талап етуге дейінгі есеп шоттарына немесе екінші деңгейлі банктердің ақшалай төлем карточкаларының шоттарына еңбек ақыны және де басқа ақшалай төлемдерді аудару арқылы төлесін;
3) жұмысқа алу туралы бұйрықтан көшірмесін, жұмыс уақытын есепке алу тізімдігін, еңбек ақыны есептеу тізімдемесін, орындалған жұмыстардың кесімін "Ұзынкөл ауданының жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі" мемлекеттік мекемесіне ай сайын ұсынсын.
6. Осы қаулының орындалуына бақылау жасау аудан әкімінің орынбасары М. В. Слесарьға жүктелсін.
7. "2007 жылға арналған Ұзынкөл ауданында ақылы қоғамдық жұмыстарды ұйымдастыру туралы" (мемлекеттік тіркеу нөмірі 2007 жылғы 26 ақпандағы 9-19-41, "Нұрлы жол" 2007 жылғы 22 наурыздағы № 12) Ұзынкөл ауданы әкімдігінің 2007 жылғы 26 қаңтардағы № 30 қаулысының күші жойылды деп танылсын.
8. Осы қаулы алғаш рет ресми жарияланған күннен бастап он күнтізбелік күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Ұзынкөл
ауданының әкімі
А. Сейфуллин

5. Рекомендовать руководителям организаций, определенных в Перечне, согласно приложению:
1) предоставить временные рабочие места, предназначенные специально для безработных;
2) производить оплату труда участников общественных работ за фактическое отработанное время на основании индивидуального трудового договора путем зачисления заработной платы и других денежных выплат на лицевые счета по вкладам до востребования или на счета дебетовых платежных карточек банков второго уровня;
3) ежемесячно предоставлять в государственное учреждение "Отдел занятости и социальных программ Узункольского района" выписки из приказа о приеме на работу, табель учета рабочего времени, ведомость начисления заработной платы, акт выполненных работ.
6. Контроль за исполнение настоящего постановления возложить на заместителя акима Слесарь М. В.
7. Признать утратившим силу постановление акимата Узункольского района от 26 января 2007 года № 30 "Об организации оплачиваемых общественных работ в Узункольском районе на 2007 год" (номер государственной регистрации 9-19-41 от 26 февраля 2007 года, "Нұрлы жол" от 22 марта 2007 года № 12).
8. Настоящее постановление вводится в действие по истечению десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Аким
Узункольского района
А. Сейфуллин