"Павлодар қаласы жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі" мемлекеттік мекемесімен көрсетілетін мемлекеттік қызмет көрсету стандарттарын бекіту туралы
Павлодар облысы Павлодар қалалық әкімиятының 2008 жылғы 15 мамырдағы N 590/12 қаулысы. Павлодар облысы Павлодар қаласының әділет басқармасында 2008 жылғы 20 маусымда N 115 тіркелген. Күші жойылды - Павлодар облысы Павлодар қалалық әкімдігінің 2009 жылғы 19 маусымдағы N 842/12 қаулысымен
Ескерту. Күші жойылды - Павлодар облысы Павлодар қалалық әкімдігінің 2009.06.19 N 842/12 қаулысымен.
Қазақстан Республикасының 2000 жылғы 27 қарашадағы "Әкімшілік рәсімдер туралы" Заңының 9-1 бабына, Қазақстан Республикасының 2007 жылғы 12 қаңтардағы "Жеке және заңды тұлғалардың өтініштерін қарастыру тәртібі туралы" Заңының 8-бабына, Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2007 жылғы 30 маусымдағы "Мемлекеттік қызмет көрсетудің үлгі стандартын бекіту туралы" N 558, "Жеке және заңды тұлғаларға көрсетілетін мемлекеттік қызметтердің тізілімін бекіту туралы" N 561 қаулыларына сәйкес, сапалы мемлекеттік қызмет көрсету мақсатында Павлодар қаласының әкімдігі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Қоса беріліп отырған "Павлодар қаласы жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі" мемлекеттік мекемесімен көрсетілетін мемлекеттік қызмет көрсету стандарттары бекітілсін:
1) 1-қосымшаға сәйкес "Жұмыссыз азаматтарды тіркеу және есепке қою";
2) 2-қосымшаға сәйкес "Семей ядролық сынақ полигонында ядролық сынақтардың салдарынан зардап шеккен азаматтарды тіркеу және есепке қою";
3) 3-қосымшаға сәйкес "Мүгедектерге протездік-ортопедиялық көмек көрсету үшін құжаттарды ресімдеу";
4) 4-қосымшаға сәйкес "Мүгедектерді сурдо-, тифлоқұралдармен және міндетті гигиеналық құралдармен қамтамасыз ету үшін оларға құжаттар ресімдеу";
5) 5-қосымшаға сәйкес "18 жасқа дейінгі балалары бар отбасыларға мемлекеттік жәрдемақылар тағайындау";
6) 6-қосымшаға сәйкес "Тұрғын үй көмегін тағайындау";
7) 7-қосымшаға сәйкес "Мемлекеттік және мемлекеттік емес
медициналық - әлеуметтік мекемелерде әлеуметтік қызмет көрсетуге арналған құжаттарды ресімдеу";
8) 8-қосымшаға сәйкес "Жергілікті өкілетті органдардың шешімдері
бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген санаттарына әлеуметтік көмек тағайындау және төлеу";
9) 9-қосымшаға сәйкес "Үйде тәрбиеленетін және оқитын мүгедек балаларды материалдық қамтамасыз ету үшін құжаттар ресімдеу";
10) 10-қосымшаға сәйкес "Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек тағайындау";
11) 11-қосымшаға сәйкес "Жұмыссыз азаматтарға анықтамалар беру".

Об утверждении стандартов государственных услуг, оказываемых государственным учреждением "Отдел занятости и социальных программ города Павлодара"
Постановление акимата города Павлодара Павлодарской области от 15 мая 2008 года N 590/12. Зарегистрировано управлением юстиции города Павлодара Павлодарской области 20 июня 2008 года за N 115. Утратило силу постановлением акимата города Павлодара Павлодарской области от 19 июня 2009 года N 842/12.
Сноска. Утратило силу постановлением акимата города Павлодара Павлодарской области от 19 июня 2009 года N 842/12.
В соответствии со статьей 9-1 Закона Республики Казахстан от 27 ноября 2000 года "Об административных процедурах", со статьей 8  Закона Республики Казахстан от 12 января 2007 года "О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц", постановлениями Правительства Республики Казахстан от 30 июня 2007 года N 558 "Об утверждении Типового стандарта оказания государственной услуги", N 561 "Об утверждении реестра государственных услуг, оказываемых физическим и юридическим лицам", в целях качественного предоставления государственных услуг акимат города Павлодара ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Утвердить прилагаемые стандарты государственных услуг, оказываемых государственным учреждением "Отдел занятости и социальных программ города Павлодара":
1) "Регистрация и постановка на учет безработных граждан" согласно приложению 1;
2) "Регистрация и учет граждан, пострадавших вследствие ядерных испытаний на Семипалатинском испытательном ядерном полигоне" согласно приложению 2;
3) "Оформление документов на инвалидов для предоставления им протезно - ортопедической помощи" согласно приложению 3;
4) "Оформление документов на инвалидов для обеспечения их сурдо-, тифлосредствами и обязательными гигиеническими средствами" согласно приложению 4;
5) "Назначение государственных пособий семьям, имеющим детей до 18 лет" согласно приложению 5;
6) "Назначение жилищной помощи" согласно приложению 6;
7) "Оформление документов на социальное обслуживание в государственных и негосударственных медико-социальных учреждениях" согласно приложению 7;
8) "Назначение и выплата социальной помощи отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов" согласно приложению 8;
9) "Оформление документов для материального обеспечения детей - инвалидов, обучающихся и воспитывающихся на дому" согласно приложению 9;
10) "Назначение государственной адресной социальной помощи" согласно приложению 10;
11) "Выдача справок безработным гражданам" согласно приложению 11.

2. Осы қаулы алғаш рет ресми жарияланған күнінен бастап 10 (он) күнтізбелік күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
3. Осы қаулының орындалуын бақылау қала әкімі орынбасарының міндетін атқарушы С. Д. Асановқа жүктелсін.
Павлодар қаласының әкімі                           Б. Демеуов
Павлодар қаласы әкімдігінің
2008 жылғы 15 мамырдағы
N 590/12 қаулысымен бекітілген
1-қосымша
Мемлекеттік қызмет көрсету стандарты
"Жұмыссыз азаматтарды тіркеу және есепке қою"
1. Жалпы ереже
1. Осы мемлекеттік қызмет көрсету жұмыссыз азаматтарды тіркеу және есепке қою тәртібін анықтайды.
2. Көрсетілетін мемлекеттік қызмет көрсету нысаны толық автоматтандырылған.
3. Мемлекеттік қызмет Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы "Халықты жұмыспен қамту туралы" Заңының 8-бабы 4-тармағы және 15-бабы негізінде көрсетіледі.
4. Мемлекеттік қызмет көрсету Кривенко көшесі, 25 мекенжайы бойынша орналасқан "Павлодар қаласы жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі" мемлекеттік мекемесімен (бұдан әрі - Бөлім) ұсынылады, электрондық поштасы: uprzanpv@mail.ru, socprogzam@pavlodar.kz.
5. Мемлекеттік қызметті көрсетудің нәтижесі "АИСТ" бағдарламалық комплексінде жұмыссызды жеке есепке алудың дербес карточкасы (дербес есепке алу жүйесінің автоматтандырылған ақпарат, халықты жұмысқа орналастыруды бақылау және талдау) болып табылады.
6. Мемлекеттік қызмет көрсету Қазақстан Республикасының азаматтарына; Қазақстан Республикасында өмір сүруге құқығы бар азаматтығы жоқ тұлғаларға және шетелдіктер мен белгіленген заңнама тәртібінде тіркеуден өту туралы белгімен азаматтығы жоқ тұлғалардың жеке куәлігі; оралмандарға, халықтың көші-қон мәселелері жөніндегі уәкілетті органның аумақтық қызметтерімен берілген, жеке куәлігі бар оралмандарға (бұдан әрі - тұтынушы) көрсетіледі.
7. Мемлекеттік қызмет көрсету кезіндегі уақыт бойынша шектеу мерзімдері:
1) тұтынушы қажетті құжаттарды тапсырған сәттен бастап мемлекеттік қызмет көрсету мерзімдері: 10 (он) күннен кем емес;
2) қажетті құжаттарды тапсырған кезде кезек күтуге рұқсат берілген ең ұзақ уақыт: 40 (қырық) минуттан артық емес;
3) құжаттарды алған кезде кезек күтуге рұқсат берілген ең ұзақ уақыт: 40 (қырық) минуттан артық емес.
8. Мемлекеттік қызмет тегін көрсетіледі.
9. Мемлекеттік қызмет көрсету стандарты туралы ақпарат Бөлімдегі ақпараттық стендтерде, www. оzsp.kz. сайтында орналасқан.
10. Мемлекеттік қызметтер сағат 9.00 бастап 17.00 дейін, сәрсенбі, жексенбі және мерекелік күннен басқа күн сайын көрсетіледі.
Түске үзіліс 13.00 бастап 14.00 сағатқа дейін.
Қабылдау алдын-ала жазылусыз және тездетусіз көрсетіледі.

2. Настоящее постановление вводится в действие по истечении 10 (десять) календарных дней со дня его первого официального опубликования.
3. Контроль за выполнением настоящего постановления возложить на исполняющего обязанности заместителя акима города Асанова С. Д.
Аким города Павлодара                      Б. Демеуов
Приложение 1
утверждено постановлением
акимата города Павлодара
от 15 мая 2008 года
N 590/12
Стандарт
оказания государственной услуги
"Регистрация и постановка на учет безработных граждан"
1. Общие положения
1. Данная государственная услуга определяет порядок регистрации и постановки на учет безработных граждан.
2. Форма оказываемой государственной услуги полностью автоматизированная.
3. Государственная услуга оказывается на основании пункта 4 статьи 8 и статьи 15 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О занятости населения".
4. Государственная услуга предоставляется государственным учреждением "Отдел занятости и социальных программ города Павлодара" (далее - Отдел), расположенным по адресу: улица Кривенко, 25, адрес электронной почты: uprzanpv@mail.ru, socprogzam@pavlodar.kz.
5. Результатом оказания государственной услуги является карточка персонального учета безработного в программном комплексе "АИСТ" (автоматизированная информационная система персонального учета, контроля и анализа трудоустройства населения).
6. Государственная услуга оказывается гражданам Республики Казахстан; иностранцам и лицам  без гражданства, имеющим вид на жительство иностранца в Республике Казахстан и удостоверение лица без гражданства с отметкой о прохождении регистрации в установленном законодательством порядке; оралманам, имеющим удостоверение оралмана, выданное территориальными службами уполномоченного органа по вопросам миграции населения (далее - потребитель).
7. Сроки ограничений по времени при оказании государственной услуги:
1) сроки оказания государственной услуги с момента сдачи потребителем необходимых документов: не позднее 10 (десять) дней;
2) максимально допустимое время ожидания в очереди при сдаче необходимых документов: не более 40 (сорок) минут;
3) максимально допустимое время ожидания в очереди при получении документов: не более 40 (сорок) минут.
8. Государственная услуга оказывается бесплатно.
9. Информация о стандарте оказания государственной услуги размещена на информационных стендах в Отделе, на сайте www.ozsp.kz.
10. Государственная услуга представляется ежедневно, за исключением субботы, воскресенья и праздничных дней, с 9.00 до 18.00 часов.
Перерыв на обед с 13.00 до14.00 часов.
Прием проводится без предварительной записи и ускоренного обслуживания.

11. Мемлекеттік қызмет күту залы, үстел, кресло, ақпараттық стенд орналасқан N 111 кабинетте Бөлімнің ғимаратында көрсетіледі. Мүмкіндіктері шектеулі адамдар үшін пандустар бар, қауіпсіздік үшін екі шығар есік қарастырылған .
2. Мемлекеттік қызмет көрсету тәртібі
12. Мемлекеттік қызметті алу үшін тұтынушы мынадай құжаттарды ұсынуы қажет:
1) жеке куәлік (паспорт) - түпнұсқасы, құжат жоқ болған кезде оны Павлодар қаласы, Павлов көшесі, 48 үй, мекенжайы бойынша "Павлодар қаласы тұрғындарына қызмет көрсету орталығы" мемлекеттік мекемесінен тіркелген орны бойынша алуға болады;
2) жұмыс істеген қызметін растайтын құжат - түпнұсқасы (жұмыс орны бойынша жұмыс берушімен берілетін еңбек кітапшасы, жеке еңбек келісім-шарты);
3) әлеуметтік жеке кодты (ӘЖК) иелену туралы куәлік - түпнұсқасы, құжат жоқ болған кезде оны Павлодар қаласы, Академик Сәтбаев көшесі, 44 үй, мекенжайы бойынша "Қазақстан Республикасы Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау Министрлігінің Зейнетақы төлеу жөніндегі мемлекеттік орталық" Павлодар облысының филиалындағы республикалық мемлекеттік қазыналық кәсіпорында иеленген орны бойынша алуға болады;
4) салық төлеушінің тіркеу нөмірі (СТН) - түпнұсқасы, құжат жоқ болған кезде оны Павлодар қаласы, Жеңіс алаңы көшесі, 5 үй, мекенжайы бойынша "Павлодар қаласы бойынша салық комитеті" мемлекеттік мекемесінен тіркелген орны бойынша алуға болады;
5) өтініш сипатта болатын алынған кіріс туралы мәліметтер (мәліметтерді толтыру үшін бланк Кривенко көшесі, 25 үй, N 111 кабинет мекенжайы бойынша Бөлімнің жұмысқа орналасуға жәрдемдесу секторының мамандарымен беріледі);
6) Павлодар қаласында мекен-жайда тіркелуін растайтын құжаттар - түпнұсқасы, (азаматтарды тіркеу кітапшасының оның жоқ болу кезде Павлодар қаласы, Павлов көшесі, 48 үй, мекенжайы бойынша "Павлодар қаласы тұрғындарына қызмет көрсету орталығы" мемлекеттік мекемесіне ресімделген орны бойынша алуға болады; мемлекеттік тұрғын үй қорынан тұрғын үйді жалға алу шартының жоқ болуы кезінде оны Павлодар қаласы, Торайғыров көшесі, 70/1 үй мекенжайы бойынша атаулы бюромен берілетін, атаулы бюроның анықтамасы, Павлодар қаласы, Кривенко көшесі, 25 үй мекенжайы бойынша "Павлодар қаласы қаржы бөлімі" мемлекеттік мекемесінде ресімделетін орын бойынша әзірлеуге болады).
Шетелдіктер және азаматтығы жоқ адамдар жоғарыда аталған құжаттардан басқа - шетелдіктің Қазақстан Республикасында тұруға белгі қағазы, заңнамаға сәйкес органдарында тіркелу туралы белгімен азаматтығы жоқ адамның куәлігі. Оралмандар тұрғындардың көші - қон мәселелері бойынша аумақтық қызметтермен және уәкілетті органдармен берілген оралман куәлігін ұсынады.
Құжаттар жұмыссыз азаматтарды тіркеу және есепке қою үшін қажет, түпнұсқасы ұсынылады, есепке қойғаннан және тіркегеннен кейін тұтынушыға қайтарылады.

11. Государственная услуга предоставляется в здании Отдела в кабинете N 111, где имеется зал ожидания, стол, кресла, информационные стенды. Для безопасности предусмотрены два выхода, для людей с ограниченными возможностями имеется пандус.
2. Порядок оказания государственной услуги
12. Для получения государственной услуги потребителю необходимо предоставить следующие документы:
1) удостоверение личности (паспорт) - оригинал, при его отсутствии документ можно получить по месту регистрации в государственном учреждении "Центр обслуживания населения города Павлодара" по адресу: город Павлодар, улица Павлова, 48;
2) документ, подтверждающий трудовую деятельность - оригинал (трудовая книжка, индивидуальный трудовой договор, которые выдаются работодателем по месту работы);
3) свидетельство о присвоении социального индивидуального кода (СИК) - оригинал, при его отсутствии документ можно получить по месту присвоения в Павлодарском областном филиале республиканского государственного казенного предприятия "Государственный центр по выплате пенсий Министерства труда и социальной защиты  населения Республики Казахстан" по адресу: город Павлодар, улица Академика Сатпаева,44;
4) регистрационный номер налогоплательщика (РНН) - оригинал, при его отсутствии документ можно получить по месту регистрации в государственном учреждении "Налоговый комитет по городу Павлодару" по адресу: город Павлодар, площадь Победы, 5;
5) сведения о полученных доходах, которые носят заявительный характер (бланк для заполнения сведений выдаются специалистами сектора  содействия трудоустройству Отдела по  адресу: улица Кривенко, 25, кабинет N 111);
6) документы, подтверждающие регистрацию места жительства в городе Павлодаре - оригинал (книга регистрации граждан, при ее отсутствии ее можно получить по месту оформления в государственном учреждении "Центр обслуживания населения города Павлодара" по адресу: город Павлодар, улица Павлова, 48; договор найма жилья из государственного жилищного фонда, при его отсутствии его можно оформить по месту оформления в государственном учреждении "Отдел финансов города Павлодара", по адресу: город Павлодар, улица Кривенко, 25, справка с адресного бюро, которая выдается адресным бюро по адресу: город Павлодар, улица Торайгырова, 70/1).
Иностранцы и лица без гражданства предоставляют кроме вышеперечисленных документов - вид на жительство в Республике Казахстан иностранца, удостоверение лица без гражданства с отметкой о прохождении регистрации в установленном законодательством порядке. Оралманы предоставляют удостоверение оралмана, выданное территориальными службами уполномоченного органа по вопросам миграции населения.
Документы, необходимые для регистрации и постановки на учет безработных, предоставляются в подлинниках, после регистрации и постановки на учет возвращаются потребителю.

13. Мемлекеттік қызметті көрсету үшін бланктерді беру орны: Кривенко көшесі, 25, N 111 кабинет, "Павлодар қаласы жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі" мемлекеттік мекемесі.
14. Қажетті құжаттарды Кривенко көшесі, 25, N 111 кабинет мекенжайы бойынша Бөлімнің жұмысқа орналастыруға жәрдемдесу секторының мамандарына тапсырылады.
15. Тұтынушы мемлекеттік қызмет көрсетуді алу үшін барлық қажетті құжаттарды тапсырғаннан кейін жұмыссызға бірінші өтініш берген күні және келесі өтініш берудің күні автоматты түрде белгіленеді де жұмыссыздың дербес есепке алу карточкасын алады.
16. Мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесін жеткізу Бөлім мамандарының жеке келулері кезінде жүзеге асырылады.
Мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесін жеткізу электрондық пошта, сайт арқылы жүзеге асырылмайды.
Мемлекеттік қызмет көрсетудің соңғы нәтижесі - "АИСТ" бағдарламалық комплексінде жұмыссыздарды дербес есепке алу карточкасын толтыру Кривенко көшесі, 25, N 111 кабинет мекенжайы бойынша жұмысқа орналастыруға жәрдемдесу секторының мамандарымен жүргізіледі.
17. Мемлекеттік қызмет көрсетуді ұсынудан бас тарту негіздері:
1) есепке қою және тіркеу үшін қажетті құжаттардың толық болмауы;
2) мекенжайы бойынша емес өтініш беру;
3) жұмыспен қамтылған тұрғындарға, жұмысқа жарамсыз тұрғындарға жататыны болып табылады.
Мемлекеттік қызметті көрсетуді ұсыну үшін негіздеме - жоқ.
3. Жұмыс қағидаттары
18. Мемлекеттік органның қызмет көрсетуді тұтынушыға қатысты басшылыққа алатын жұмыс қағидаттары: заңдылық, тұтынушы құжаттарының мазмұны туралы ұсынылған ақпараттың қорғалуын және құпиялылығын қамтамасыз ету, өзінің қызметтік міндеттерін орындау, көрсетілетін мемлекеттік қызмет туралы толық ақпаратты ұсыну, сыпайылық және сыйлылық.
4. Жұмыс нәтижелері
19. Тұтынушыларға мемлекеттік қызмет көрсету нәтижелері осы стандарттың қосымшасына сәйкес сапа және қол жетімділік көрсеткіштерімен өлшенеді.
20. Мемлекеттік қызмет көрсететін мемлекеттік органның, мекеменің немесе өзге де субъектілердің жұмысы бағаланатын мемлекеттік қызметтердің сапа және қол жетімділік көрсеткіштерінің нысаналы мәнін жыл сайын арнайы құрылған жұмыс топтары бекітеді.
5. Шағымдану тәртібі
21. Бөлімнің әрекетіне (әрекетсіздігіне) шағымдану тәртібі және шағым дайындауға жәрдем көрсету Кривенко көшесі, 25 үй, N 315 кабинет, телефон 32-55-05 мекенжайы бойынша түсіндіріледі.
22. Шағым Кривенко көшесі, 25, N 303 кабинет, телефон 32-00-96 мекенжайы бойынша Бөлім бастығының атына немесе жоғары тұрған органдарға беріледі.
Шағым пошта арқылы хат түрінде немесе жұмыс күндері Кривенко көшесі, 25, N 303 кабинет мекенжайы бойынша әдейі Бөлімнің кеңсесі арқылы қабылданады.

13. Место выдачи бланка для оказания государственной услуги: государственное учреждение "Отдел занятости и социальных программ города Павлодара", улица Кривенко, 25, кабинет N 111.
14. Необходимые документы предоставляются специалистам сектора содействия трудоустройству Отдела по адресу: улица Кривенко, 25, кабинет N 111.
15. После представления всех необходимых документов для получения государственной услуги потребитель получает заполненную карточку персонального учета безработного, где автоматически фиксируется дата первого обращения и дата следующего обращения.
16. Оказание государственной услуги осуществляется при личном посещении  специалистов Отдела.
Оказание государственной услуги посредством электронной почты, сайта - не осуществляется.
Конечный результат оказания государственной услуги - заполнение карточки персонального учета безработного в программном комплексе "АИСТ" производится специалистами сектора содействия трудоустройству по адресу: улица Кривенко, 25, кабинет N 111.
17. Основанием для отказа в предоставлении государственной услуги является:
1) отсутствие документов необходимых для регистрации и постановки на учет;
2) обращение не по месту жительства;
3) отнесение к занятому и нетрудоспособному населению.
Основания для приостановления оказания государственной услуги - нет.
3. Принципы работы
18. Принципы работы, которыми руководствуется государственный орган по отношению к потребителю услуг: законность, защита и конфиденциальность  предоставленной информации о содержании документов потребителя, исполнение своих служебных обязанностей, предоставление исчерпывающей информации об оказываемой государственной услуге, вежливость и корректность.
4. Результаты работы
19. Результаты оказания государственной услуги потребителям измеряются показателями качества и доступности в соответствии с приложением к настоящему стандарту.
20. Целевые значения показателей качества и доступности государственных услуг, по которым оценивается работа государственного органа, учреждения или иных субъектов, оказывающих государственные услуги, ежегодно утверждаются специально созданными рабочими группами.
5. Порядок обжалования
21.  Порядок обжалования действия (бездействия) Отдела и оказания содействия в подготовке жалобы разъясняются по адресу: улица Кривенко, 25, кабинет N 315, телефон 32- 55-05.
22. Жалоба подается на имя начальника Отдела по адресу: улица Кривенко, 25, кабинет N 303, телефон 32-00-96 или в вышестоящий орган.
Жалоба принимается в письменном виде, по почте, либо нарочно через канцелярию Отдела по адресу: улица Кривенко, 25, кабинет N 303, в рабочие дни.

23. Шағымның қабылданғанын растайтын және берілген шағымға жауап алатын мерзім мен орынды көздейтін құжат талон болып табылады. Шағымның қаралу барысы туралы 32-97-18 телефон бойынша Бөлімнің сектор меңгерушілерінен білуге болады.
6. Байланыс ақпараты
24. "Павлодар қаласы жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі" ММ бастығы, апта сайын 16.00 бастап 18.00 сағатқа дейін, әр сәрсенбі сайын жеке қабылдайды, мекенжайы: Павлодар қаласы, Кривенко көшесі, 25, N 303 кабинет, телефоны: 32-00-96, 32-33-32, электрондық поштасының мекенжайы: uprzanpv@mail.ru, socprogzam@ pavlodar.kz.
"Павлодар қаласы жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі" ММ бастығының орынбасары, апта сайын 16.00 бастап 18.00 сағатқа дейін, әр бейсенбі сайын жеке қабылдайды, мекенжайы: Павлодар қаласы, Кривенко көшесі, 25, N 109 кабинет, телефон: 32-18-50, электрондық поштасының мекенжайы: uprzanpv@ mail.ru.
25. Қосымша қызметтер туралы тұтынушы үшін ақпарат:
1) жұмысқа тұрудың мүмкіндіктері туралы өтініш берген азаматтарды және жұмыссыздарды ақпараттандыру;
2) жұмысқа орналасуға жәрдемдесу;
3) олардың келісімі бойынша қоғамдық жұмыстарға жұмыссыздарға жолдама беру;
4) кәсіби оқуға жұмыссыздарға жолдама беру;
5) оның жұмыссыз ретінде тіркелгендігі туралы жұмыссызға анықтама беру.
"Жұмыссыз азаматтарды
тіркеу және есепке қою"
мемлекеттік қызмет
көрсетудің стандартына
қосымша
Кесте. Сапа және қол жетімділік көрсеткіштерінің мәні
Сапа және қол
жетімділік
көрсеткіштері
Көрсеткіштің
нормативтік
мәні
Көрсеткіштің
келесі жылдағы
нысаналы
мәні
Көрсеткіштің
есепті жылдағы
ағымдағы
мәні
1
2
3
4

23. Документом, подтверждающим принятие жалобы и предусматривающим срок и место получения ответа, является талон. О ходе рассмотрения жалобы можно узнать у заведующей  сектором Отдела по телефону 32-97-18.
6. Контактная информация
24. Начальник ГУ "Отдел занятости и социальных программ города Павлодара" осуществляет личный прием еженедельно по средам c 16.00 до 18.00 часов по адресу город Павлодар, улица Кривенко, 25, кабинет N 303. Телефоны: 32-00-96, 32-33-32, адрес электронной почты: uprzanpv@mail.ru, socprogzam@pavlodar.kz.
Заместитель начальника ГУ "Отдел занятости и социальных программ города Павлодара" осуществляет личный прием еженедельно по четвергам c 16.00 до 18.00 часов по адресу: город Павлодар, улица Кривенко, 25, кабинет N 109. Телефон: 32-18-50, адрес электронной почты: uprzanpv@mail.ru.
25. Информация для потребителя о дополнительных услугах:
1) информирование обращающихся граждан и безработных о возможностях получения работы;
2) оказание содействия в трудоустройстве;
3) направление безработных с их согласия на общественные работы;
4) направление безработных на профессиональное обучение;
5) выдача безработному справки, что он зарегистрирован как безработный.
Приложение
к стандарту оказания
государственной услуги
"Регистрация и постановка
на учет безработных граждан"
Таблица. Значения показателей качества и доступности
Показатели качества и доступности
Нормативное значение
показателя
Целевое значение показателя в последующем
году
Текущее
значение
показателя в отчетном году
1
2
3
4

1. Жалпы ереже
1. Осы мемлекеттік қызмет көрсету Семей ядролық сынақ полигонындағы ядролық сынақтардың салдарынан зардап шеккен азаматтарды тіркеу және есепке қою тәртібін анықтайды.
2. Көрсетілетін мемлекеттік қызмет көрсету нысаны ішінара автоматтандырылған.
3. Мемлекеттік қызмет көрсету Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2006 жылғы 20 ақпандағы "Семей ядролық сынақ полигонындағы ядролық сынақтардың салдарынан зардап шеккен азаматтарға біржолғы мемлекеттік ақшалай өтемақы төлеудің кейбір мәселелері туралы" N 110 қаулысы негізінде көрсетіледі.
4. Мемлекеттік қызмет көрсету Кривенко көшесі, 25 мекенжайы бойынша орналасқан "Павлодар қаласы жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі" мемлекеттік мекемесімен (бұдан әрі - Бөлім) ұсынылады, электрондық поштасы: uprzanpv@mail.ru, socprogzam@pavlodar.kz.
5. Мемлекеттік қызметті көрсетудің нәтижесі берілген өтінішке сәйкес, есепке қою және тіркеу туралы ауызша және жазбаша хабарлама болып табылады.
6. Мемлекеттік қызмет көрсету Семей ядролық сынақ полигонындағы ядролық сынақтардың салдарынан зардап шеккен барлық азаматтарға (бұдан әрі - тұтынушы) көрсетіледі.
7.Мемлекеттік қызмет көрсету кезіндегі уақыт бойынша шектеу мерзімдері:
1) мемлекеттік қызметті алу үшін тұтынушы қажетті құжаттарды
тапсырған сәттен бастап мемлекеттік қызметті көрсету мерзімі: жиырма күннен артық емес; макет істердің арнайы комиссиямен қарастыру мерзімі, қажет болған жағдайда тексерістер, қосымша сұраныстар өткізген жағдайда төрағамен ұзартылуы мүмкін, бірақ бір 30 (отыз) күнтізбелік күннен артық емес мерзімге дейін.
2) қажетті құжаттарды тапсырған кезде кезек күтуге, электрондық сауалды қалыптастыруға рұқсат берілген ең ұзақ уақыт: бір сағаттан артық емес;
3) мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесі ретінде құжаттарды
алған кезде кезек күтуге рұқсат берілген ең ұзақ уақыт, файлдың рұқсат берілген жоғары мөлшері: 20 (жиырма) минуттан артық емес.
8. Мемлекеттік қызмет тегін көрсетіледі.
9. Мемлекеттік қызмет көрсету стандарты туралы ақпарат Бөлімдегі ақпараттық стендтерде, www. оzsp.kz. сайтында орналасқан.
10. Мемлекеттік қызметтер сағат 9.00 бастап 17.00 дейін, сәрсенбі, жексенбі және мерекелік күннен басқа күн сайын көрсетіледі.
Түске үзіліс 13.00 бастап 14.00 сағатқа дейін.
Қабылдау алдын-ала жазылусыз және тездетусіз көрсетіледі.
11. Мемлекеттік қызмет күту залы, үстел, кресло, ақпараттық стенд орналасқан N 203 кабинетте Бөлімнің ғимаратында көрсетіледі. Мүмкіндіктері шектеулі адамдар үшін пандустар бар, қауіпсіздік үшін екі шығар есік қарастырылған.

1. Общие положения
1. Данная государственная услуга определяет порядок регистрации и учета граждан, пострадавших вследствие ядерных испытаний на Семипалатинском испытательном ядерном полигоне.
2. Форма оказываемой государственной услуги частично автоматизированная.
3. Государственная услуга оказывается на основании постановления Правительства Республики Казахстан от 20 февраля 2006 года N 110 "О некоторых вопросах выплаты единовременной государственной денежной компенсации гражданам, пострадавшим вследствие ядерных испытаний на Семипалатинском испытательном ядерном полигоне".
4. Государственная услуга предоставляется государственным учреждением "Отдел занятости и социальных программ города Павлодара" (далее - Отдел), расположенным по адресу: улица Кривенко, 25, адрес электронной почты: uprzanpv@mail.ru, socprogzam@pavlodar.kz.
5. Результатом оказания государственной услуги является уведомление о принятом решении специальной комиссии уполномоченного органа о регистрации и постановке на учет.
6. Государственная услуга оказывается гражданам, пострадавшим вследствие ядерных испытаний на Семипалатинском испытательном ядерном полигоне (далее - потребитель).
7. Сроки ограничений по времени при оказании государственной услуги:
1) сроки оказания государственной услуги с момента сдачи потребителем необходимых документов для получения государственной услуги: не более двадцати дней; в случаях, когда необходимо проведение дополнительных запросов, проверок, сроки рассмотрения специальными комиссиями макетов дел могут быть продлены ее председателем, но не более чем на 30 (тридцать) календарных дней;
2) максимально допустимое время ожидания в очереди при сдаче необходимых документов: не более одного часа;
3) максимально допустимое время ожидания в очереди при получении документов, максимально допустимый размер файла, как результат оказания государственной услуги не более 20 (двадцать) минут.
8. Государственная услуга оказывается бесплатно.
9. Информация о стандарте оказания государственной услуги размещена на информационных стендах в Отделе, на сайте www.ozsp.kz.
10. Государственная услуга представляется ежедневно, за исключением субботы, воскресенья и праздничных дней, с 9.00 до 18.00 часов.
Перерыв на обед с 13.00 до14.00 часов.
Прием проводится без предварительной записи и ускоренного обслуживания.
11. Государственная услуга предоставляется в здании Отдела в кабинете N 203, где имеется зал ожидания, стол, кресла, информационные стенды. Для безопасности предусмотрены два выхода, для людей с ограниченными возможностями имеется пандус.

2. Мемлекеттік қызмет көрсету тәртібі
12. Мемлекеттік қызметті алу үшін тұтынушы мынадай құжаттарды ұсынуы қажет:
1) Кривенко көшесі, 25, N 203 кабинет мекенжайы бойынша Бөлімнің мүгедектермен және ардагерлермен жұмыс жөніндегі сектордың мамандарымен берілетін, белгіленген үлгідегі өтініш;
2) жеке куәлік (түпнұсқасы және көшірмесі) құжаттың жоқ болуы кезінде Павлодар қаласы, Павлов көшесі, 48 үй, мекенжайы бойынша "Павлодар қаласы тұрғындарына қызмет көрсету орталығы" мемлекеттік мекемесіне тіркелген орны бойынша алуға болады;
3) салық төлеушінің тіркеу нөмірін иелену туралы куәлігі (түпнұсқасы және көшірмесі) жоқ болуы кезінде оны Павлодар қаласы, Жеңіс алаңы көшесі, 5 үй, мекенжайы бойынша "Павлодар қаласы бойынша салық комитеті" мемлекеттік мекемесінен тіркелген орны бойынша алуға болады;
4) тұратын мекенжайын растайтын құжаттар - (түпнұсқасы және көшірмесі) - азаматтарды тіркеу кітапшасының оның жоқ болу кезде Павлодар қаласы, Павлов көшесі, 48 үй, мекенжайы бойынша "Павлодар қаласы тұрғындарына қызмет көрсету орталығы" мемлекеттік мекемесіне ресімделген орны бойынша алуға болады; мемлекеттік тұрғын үй қорынан тұрғын үйді жалға алу шартының жоқ болуы кезінде оны Павлодар қаласы, Торайғыров көшесі, 70/1 үй мекенжайы бойынша атаулы бюромен берілетін, атаулы бюроның анықтамасы, Павлодар қаласы, Кривенко көшесі, 25 үй мекенжайы бойынша "Павлодар қаласы қаржы бөлімі" мемлекеттік мекемесінде ресімделетін орын бойынша әзірлеуге болады;
5) радиациялық қауіп аймағына сай тұрған кезеңдерін және деректерді растайтын құжаттар (мұрағаттық анықтама, ауылдық, кенттік (ауыл) халықтық Кеңестің депутаттарының, тұрғын үй - эксплуатация басқармаларынан, үй басқарамаларынан, кенттік, ауылдың (селоның), ауылдық (селолық) округтардың әкімдерінен, жеке меншік пәтер кооперативтерінен анықтама (түпнұсқасы); еңбек кітапшасы; оқу орнын бітіргендігі туралы диплом; әскери билеті; негізгі мектепті бітіргені туралы куәлік, орта білімі туралы аттестат, туу туралы куәлік; белгіленген тәртіппен берілген Семей ядролық сынақ полинонындағы ядролық сынақтардың салдарынан зардап шеккендерге жеңілдік құқығын растайтын куәлік болуы мүмкін (түпнұсқасы және көшірмесі).
Мемлекеттік қызметті көрсету үшін қажетті құжаттар салыстыру үшін түпнұсқасы және көшірмесі ұсынылады, осыдан кейін өтініш берушіге құжаттың түпнұсқасы қайтарылады.
13. Мемлекеттік қызметті көрсету үшін бланктерді беру орны: Кривенко көшесі, 25, N 203 кабинет, "Павлодар қаласы жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі" мемлекеттік мекемесі.

2. Порядок оказания государственной услуги
12. Для получения государственной услуги потребителю необходимо предоставить  следующие документы:
1) заявление установленного образца, которое выдается специалистом сектора по работе с инвалидами и ветеранами Отдела по адресу: улица Кривенко, 25, кабинет N 203;
2) удостоверение личности (оригинал и копия), при его отсутствии документ можно получить по месту регистрации в государственном учреждении "Центр обслуживания населения города Павлодара" по адресу: город Павлодар, улица Павлова, 48;
3) свидетельство о присвоении регистрационного номера налогоплательщика (оригинал и копия), при его отсутствии документ можно получить по месту регистрации в государственном учреждении "Налоговый комитет по городу Павлодару" по адресу: город Павлодар, площадь Победы, 5;
4) документ, подтверждающий место жительства (оригинал и копия) - книга регистрации граждан, при ее отсутствии ее можно получить по месту оформления в государственном учреждении "Центр обслуживания населения города Павлодара" по адресу: город Павлодар, улица Павлова, 48; договор найма жилья из государственного жилищного фонда, при его отсутствии его можно оформить по месту оформления в государственном учреждении "Отдел финансов города Павлодара", по адресу: город Павлодар, улица Кривенко, 25, справка с адресного бюро, которая выдается адресным бюро по адресу: город Павлодар, улица Торайгырова, 70/1;
5) документы, подтверждающие факт и период проживания в соответствующих зонах радиационного риска (архивные справки, справки сельских, поселковых (аульных) Советов народных депутатов, жилищно-эксплуатационных управлений, домоуправлений, акимов поселка, аула (села), аульного (сельского) округа, кооперативов собственников квартир (оригиналы); трудовая книжка; диплом об окончании учебного заведения; военный билет; свидетельство о рождении, аттестат о среднем образовании, свидетельство об окончании основной школы; удостоверение, подтверждающее право на льготы пострадавшему (ей) вследствие ядерных испытаний на Семипалатинском испытательном ядерном полигоне, выданное в установленном законодательством порядке (оригиналы и копии).
Документы, необходимые для оказания государственной услуги предоставляются  в оригиналах и копиях для сверки, после чего оригиналы документов возвращаются заявителю.
13. Место выдачи бланков заявлений для оказания государственной услуги: государственное учреждение "Отдел занятости и социальных программ города Павлодара", улица Кривенко, 25, кабинеты N 203.

14. Өтініштерді және басқада құжаттарды Кривенко көшесі, 25, N 203 кабинет мекенжайы бойынша Бөлімнің ардагерлермен және мүгедектермен жұмыс жөніндегі секторының мамандарына тапсырады.
15. Тұтынушы мемлекеттік қызмет көрсетуді алу үшін барлық қажетті құжаттарды тапсырғаннан кейін құжатты қабылдау күні, құжаттардың саны көрсетілген жыртылмалы талон алады, сондай-ақ құжаттарды қабылдаған маман туралы мәлімет.
16. Мемлекеттік қызмет көрсету Бөлім мамандарының жеке келулері кезінде жүзеге асырылады.
Мемлекеттік қызмет көрсету электрондық пошта, сайт арқылы жүзеге асырылмайды.
Есепке алу және тіркеуден бас тарту туралы хабарлама өтініш берушінің мекенжайы бойынша курьермен жеткізіледі. Мемлекеттік қызмет көрсетудің соңғы нәтижесі - есепке алу және тіркеу туралы уәкілетті органдардың арнайы комиссиясының шешімі туралы ауызша және жазбаша хабарлама Кривенко көшесі, 25, N 203 кабинет мекенжайы бойынша бойынша Бөлім мамандарымен беріледі.
17. Мемлекеттік қызмет көрсетуді ұсынудан бас тарту үшін негіздеме:
1) қажетті құжаттар тізімінің толық болмауы;
2) анық емес ақпараттарды ұсыну болып табылады.
Мемлекеттік қызметті көрсетуді ұсыну үшін негіздеме - жоқ.
3. Жұмыс қағидаттары
18. Мемлекеттік органның қызмет көрсетуді тұтынушыға қатысты басшылыққа алатын жұмыс қағидаттары: заңдылық, тұтынушы құжаттарының мазмұны туралы ұсынылған ақпараттың қорғалуын және құпиялылығын қамтамасыз ету, өзінің қызметтік міндеттерін орындау, көрсетілетін мемлекеттік қызмет туралы толық ақпаратты ұсыну, сыпайылық және сыйлылық.
4. Жұмыс нәтижелері
19. Тұтынушыларға мемлекеттік қызмет көрсету нәтижелері осы стандарттың қосымшасына сәйкес сапа және қол жетімділік көрсеткіштерімен өлшенеді.
20. Мемлекеттік қызмет көрсететін мемлекеттік органның, мекеменің немесе өзге де субъектілердің жұмысы бағаланатын мемлекеттік қызметтердің сапа және қол жетімділік көрсеткіштерінің нысаналы мәнін жыл сайын арнайы құрылған жұмыс топтары бекітеді.
5. Шағымдану тәртібі
21. Бөлімнің әрекетіне (әрекетсіздігіне) шағымдану тәртібі және шағым дайындауға жәрдем көрсету Кривенко көшесі, 25 үй, N 315 кабинет, телефон 32-55-05 мекенжайы бойынша түсіндіріледі.
22. Шағым Кривенко көшесі, 25, N 315 кабинет, телефон 32-00-96 мекенжайы бойынша Бөлім бастығының атына немесе жоғары тұрған органдарға беріледі.
Шағым пошта арқылы хат түрінде немесе жұмыс күндері Кривенко көшесі, 25, N 315 кабинет мекенжайы бойынша Павлодар қаласы әкімі аппаратының құжатты қамтамасыз ету бөлімінің кеңсесі арқылы қабылданады.
23. Шағымның қабылданғанын растайтын және берілген шағымға жауап алатын мерзім мен орынды көздейтін құжат талон болып табылады. Шағымның қаралу барысы туралы Павлодар қаласы, Кривенко көшесі, 25, N 315 кабинет немесе 32-55-05 телефон бойынша Павлодар қаласы әкімі аппаратының құжатты қамтамасыз ету бөлімінен білуге болады.

14. Заявление и другие необходимые документы предоставляются специалистам сектора  по работе с инвалидами и ветеранами Отдела по адресу улица Кривенко, 25, кабинет N 203.
15. После представления всех необходимых документов для получения государственной услуги потребитель получает отрывной талон, в котором указывается дата принятия и количество документов, а также данные о специалисте, принявшем документы.
16. Оказания государственной услуги осуществляется при личном посещении  специалистов Отдела.
Оказание государственной услуги посредством электронной почты, сайта не осуществляется.
Конечный результат оказания государственной услуги - уведомление о решении специальной комиссии уполномоченного органа о регистрации и постановке на учет выдается специалистами Отдела по адресу: улица Кривенко 25, кабинет N 203.
17. Основанием для отказа в предоставлении государственной услуги является:
1) неполный перечень необходимых документов;
2) предоставление недостоверных сведений.
Основания для приостановления оказания государственной услуги - нет.
3. Принципы работы
18. Принципы работы, которыми руководствуется государственный орган по отношению к потребителю услуг: законность, защита и конфиденциальность предоставленной информации о содержании документов потребителя, исполнение своих служебных обязанностей, предоставление исчерпывающей информации об оказываемой государственной услуге, вежливость и корректность.
4. Результаты работы
19. Результаты оказания государственной услуги потребителям измеряются показателями качества и доступности в соответствии с приложением к настоящему стандарту.
20. Целевые значения показателей качества и доступности государственных услуг, по которым оценивается работа государственного органа, учреждения или иных субъектов, оказывающих государственные услуги, ежегодно утверждаются специально созданными рабочими группами.
5. Порядок обжалования
21. Порядок обжалования действия (бездействия) Отдела и оказания содействия в подготовке жалобы разъясняются по адресу: улица Кривенко, 25, кабинет N 315, телефон 32- 55-05.
22. Жалоба подается на имя заместителя акима города Павлодара, курирующего Отдел,  по адресу: улица Кривенко, 25, кабинет N 315 или в вышестоящий орган.
Жалоба принимается в письменном виде, по почте, либо нарочно по адресу: город  Павлодар, улица Кривенко, 25, кабинет N 315.
23. Документом, подтверждающим принятие жалобы и предусматривающим срок и место получения ответа, является талон. О ходе рассмотрения жалобы можно узнать в отделе документационного обеспечения аппарата акима города Павлодара по адресу: улица Кривенко, 25, кабинет N 315 или по телефону 32-55-05.

6. Байланыс ақпараты
24. "Павлодар қаласы жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі" ММ бастығы, апта сайын 16.00 бастап 18.00 сағатқа дейін, әр сәрсенбі сайын жеке қабылдайды, мекен-жайы: Павлодар қаласы, Кривенко көшесі, 25, N 303 кабинет, телефоны 32-00-96, 32-33-32, электрондық поштасының мекенжайы: uprzanpv@ mail.ru, socprogzam@ pavlodar.kz.
"Павлодар қаласы жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі" ММ бастығының орынбасары, апта сайын 9.00 бастап 13.00 сағатқа дейін, әр дүйсенбі сайын жеке қабылдайды, мекенжайы: Павлодар қаласы, Кривенко көшесі, 25, N 304 кабинет, телефон: 32-11-80, электрондық поштасының мекенжайы: socprogzam@ pavlodar.kz.
25. Тұтынушы үшін басқа да пайдалы ақпарат:
Кеңес беру және қабылдау апта сайын сағат 9.00-ден 17.00 дейін, түскі үзіліс сағат 13.00 бастап 14.00 дейін, Павлодар қаласы, Кривенко көшесі, 25 үй, N 306 кабинет, телефон 32-07-36 мекенжайы бойынша ардагерлермен және мүгедектермен жұмыс жөніндегі сектордың меңгерушісімен жүзеге асырылады.
"Семей ядролық сынақ полигонындағы
ядролық сынақтардың салдарынан зардап
шеккен азаматтарды тіркеу және есепке қою"
мемлекеттік қызмет көрсетудің стандартына
қосымша
Кесте. Сапа және қол жетімділік көрсеткіштерінің мәні
Сапа және қол
жетімділік
көрсеткіштері
Көрсеткіштің
нормативтік
мәні
Көрсеткіштің
келесі жылдағы
нысаналы
мәні
Көрсеткіштің
есепті жылдағы
ағымдағы
мәні
1
2
3
4

6. Контактная информация
24. Начальник ГУ "Отдел занятости и социальных программ города Павлодара" осуществляет личный прием еженедельно по средам c 16.00 до 18.00 часов по адресу: город Павлодар, улица Кривенко, 25, кабинет N 303. Телефоны: 32-00-96, 32-33-32, адрес электронной почты: uprzanpv@mail.ru, socprogzam@pavlodar.kz
Заместитель начальника ГУ "Отдел занятости и социальных программ города Павлодара" осуществляет личный прием еженедельно по понедельникам c 9.00 до 13.00 часов по адресу: город Павлодар, улица Кривенко, 25, кабинет N 304. Телефон 32-11-80, адрес электронной почты: socprogzam@pavlodar.kz.
25. Другая полезная информация для потребителя:
прием и консультации заведующим сектором по работе с инвалидами и ветеранами осуществляются в рабочие дни с 9.00 до 17.00 часов, перерыв на обед с 13.00 до14.00 часов, по адресу: город Павлодар, улица Кривенко, 25, кабинет N 306, телефон 32-07-36.
Приложение
к стандарту оказания
государственной услуги
"Регистрация и учет граждан
пострадавших вследствие ядерных
испытаний на Семипалатинском
испытательном ядерном полигоне"
Таблица. Значения показателей качества и доступности
Показатели качества и доступности
Нормативное значение
показателя
Целевое значение показателя в последующем
году
Текущее
значение
показателя в отчетном
году
1
2
3
4

4.4. шағымдану мерзіміне
қанағаттанған тұтынушылардың %
(үлесі)
90%
85%
85%
5. Сыпайылық
5.1. қызметкерлердің сыпайылығына
қанағаттанған тұтынушылардың %
(үлесі)
90%
90%
90%
Павлодар қаласы әкімдігінің
2008 жылғы 15 мамырдағы
N 590/12 қаулысымен бекітілген
3-қосымша
Мемлекеттік қызмет стандарты
"Мүгедектерге протездік - ортопедиялық көмек көрсету үшін
құжаттарды ресімдеу"
1. Жалпы ереже
1. Осы мемлекеттік қызмет көрсету мүгедектерге протездік-ортопедиялық көмек көрсету үшін құжаттарды ресімдеу тәртібін анықтайды.
Мүгедектерді протездік-ортопедиялық құралдармен қамтамасыз ету бойынша дәрігерлік-техникалық көмек түрімен мамандандыру және оларды оқуға пайдалану.
2. Көрсетілетін мемлекеттік қызмет көрсету нысаны автоматтандырылмаған.
3. Мемлекеттік қызмет көрсету Қазақстан Республикасының 2005 жылғы 13 сәуірдегі "Қазақстан Республикасында мүгедектерді әлеуметтік қорғау туралы" Заңының 22-бабы, 21-бабы 1-тармақтың 2-тармақшасы, 17-бабы, мүгедектерді протездік-ортопедиялық көмекпен және техникалық қосалқы (өтемдеуші) құралдармен қамтамасыз ету Ережесі, Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2005 жылғы 20 шілдедегі "Мүгедектерді оңалтудың кейбір мәселелері туралы" қаулысымен бекітілген негізінде көрсетіледі.
4. Мемлекеттік қызмет көрсету Кривенко көшесі, 25 мекенжайы бойынша орналасқан "Павлодар қаласы жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі" мемлекеттік мекемесімен (бұдан әрі - Бөлім) ұсынылады, электрондық поштасы: uprzanpv@mail.ru, socprogzam@pavlodar.kz.
5. Мемлекеттік қызметті көрсетудің нәтижесі протездік-ортопедиялық көмекке жолдама беру болып табылады.
6. Мемлекеттік қызмет:
1) Ұлы Отан соғысының қатысушыларына, мүгедектеріне, сондай-ақ Ұлы Отан соғысы мүгедектеріне берілетін жеңілдік және кепілдік бойынша тең тұлғаларға;
2) Қазақстан Республикасы Қарулы Күштерінде қызметін міндетін атқарып жүрген кезде мүгедек болған жауынгерлерге;
3) әскери қызметін атқарып жүрген кезде мүгедек болған, халықтық қауіпсіздік органдарында, ішкі істер органдар құрамында басқарушы және қатардағы тұлғаларға;
4) жалпы аурумен ауыратын мүгедектерге;
5) бала күнінен мүгедектерге;
6) мүгедек-балаларға (бұдан әрі - тұтынушы) көрсетіледі.
Жалпы аурумен ауыратын үшінші топтағы және бала күнінен мүгедектерді ортопедиялық құралдармен қамтамасыз етуге 50-пайыз жеңілдік құнымен беріледі.
7. Мемлекеттік қызмет көрсету кезіндегі уақыт бойынша шектеу мерзімдері:
1) тұтынушы қажетті құжаттарды тапсырған сәттен бастап мемлекеттік қызмет көрсету мерзімдері: 30 (отыз) күннен артық емес;

4.4. % (доля) потребителей, удовлетворенных сроками обжалования
90%
85%
85%
5. Вежливость
5.1. % (доля) потребителей,
удовлетворенных вежливостью персонала
90%
90%
90%
Приложение 3
утверждено постановлением
акимата города Павлодара
от 15 мая 2008 года
N 590/12
Стандарт
оказания государственной услуги
"Оформление документов на инвалидов
для предоставления им протезно-ортопедической помощи"
1. Общие положения
1. Данная государственная услуга определяет порядок оформления документов на инвалидов для предоставления им протезно - ортопедической помощи.
Протезно - ортопедическая помощь - специализированный вид медико - технической помощи по обеспечению инвалидов протезно - ортопедическими средствами и обучение пользованию ими.
2. Форма оказываемой государственной услуги неавтоматизированная.
3. Государственная услуга оказывается на основании: статьи 17, подпункта 2 пункта 1 статьи 21, статьи 22 Закона Республики Казахстан от 13 апреля 2005 года "О социальной защите инвалидов в Республике Казахстан", Правил обеспечения инвалидов протезно-ортопедической помощью и техническими вспомогательными (компенсаторными) средствами, утвержденных постановлением Правительства Республики Казахстан от 20 июля  2005 года N 754 "О некоторых вопросах реабилитации инвалидов".
4. Государственная услуга предоставляется государственным учреждением "Отдел занятости и социальных программ города Павлодара" (далее - Отдел), расположенным по адресу: улица Кривенко 25, адрес электронной почты: uprzanpv@mail.ru, socprogzam@pavlodar.kz.
5. Результатом оказания государственной услуги является выдача направления на протезно - ортопедическую помощь.
6. Государственная услуга оказывается:
1) участникам, инвалидам Великой Отечественной войны, а также лицам, приравненным по льготам и гарантиям к инвалидам Великой Отечественной войны;
2) военнослужащим, инвалидность которых наступила в связи с исполнением служебных обязанностей в Вооруженных Силах Республики Казахстан;
3) лицам начальствующего и рядового состава органов внутренних дел, органов национальной безопасности, инвалидность которых наступила в связи с исполнением служебных обязанностей;
4) инвалидам от общего заболевания;
5) инвалидам с детства;
6) детям - инвалидам (далее - потребитель).
Инвалидам третьей группы общего заболевания и с детства ортопедические средства выдаются с 50 - процентной скидкой стоимости.
7. Сроки ограничений по времени при оказании государственной услуги:
1) сроки оказания государственной услуги с момента сдачи потребителем необходимых документов: не более 30 (тридцать) дней;

2) қажетті құжаттарды тапсырған кезде кезек күтуге рұқсат берілген ең ұзақ уақыт: 40 (қырық) минуттан артық емес;
3) мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесі ретінде құжаттарды алған кезде кезек күтуге рұқсат берілген ең ұзақ уақыт: 40 (қырық) минуттан артық емес.
8. Мемлекеттік қызмет тегін көрсетіледі.
9. Мемлекеттік қызмет көрсету стандарты туралы ақпарат Бөлімдегі ақпараттық стендтерде, www. оzsp.kz. сайтында орналасқан.
10. Мемлекеттік қызметтер сағат 9.00 бастап 17.00 дейін, сәрсенбі, жексенбі және мерекелік күннен басқа күн сайын көрсетіледі.
Түске үзіліс 13.00 бастап 14.00 сағатқа дейін.
Қабылдау алдын-ала жазылусыз және тездетусіз көрсетіледі.
11. Мемлекеттік қызмет күту залы, үстел, кресло, ақпараттық стенд орналасқан N 116 кабинетте Бөлімнің ғимаратында көрсетіледі. Мүмкіндіктері шектеулі адамдар үшін пандустар бар, қауіпсіздік үшін екі шығар есік қарастырылған.
2. Мемлекеттік қызмет көрсету тәртібі
12. Мемлекеттік қызметті алу үшін тұтынушы мынадай құжаттарды ұсынуы қажет:
1) Кривенко көшесі, 25, N 116 кабинет мекенжайы бойынша Бөлімнің мүгедектермен және ардагерлермен жұмыс жөніндегі сектордың мамандарымен берілетін, белгіленген үлгідегі өтініш;
2) жеке куәлік (түпнұсқасы және көшірмесі) құжаттың жоқ болуы кезінде Павлодар қаласы, Павлов көшесі, 48 үй, мекенжайы бойынша "Павлодар қаласы тұрғындарына қызмет көрсету орталығы" мемлекеттік мекемесіне тіркелген орны бойынша алуға болады;
3) зейнеткерлік куәлігі (түпнұсқасы және көшірмесі) Павлодар қаласы, Академик Сәтбаев көшесі, 44 үй, мекенжайы бойынша Қазақстан Республикасы Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау Министрлігінің Зейнетақы төлеу жөніндегі мемлекеттік орталықтың Павлодар қалалық бөлімшесімен беріледі;
4) мүгедектің жеке оңалту бағдарламасы - түпнұсқасы және көшірмесі, жоқ болған кезде дәрігерлік-әлеуметтік сараптама комиссиясымен мекенжайы бойынша беріледі;
5) мүгедек туралы анықтама - түпнұсқасы және көшірмесі, жоқ болған кезде дәрігерлік-әлеуметтік сараптама комиссиясымен мекенжайы бойынша беріледі;
6) Павлодар қаласында тіркелген мекенжайын растайтын құжаттар - түпнұсқасы және көшірмесі, азаматтарды тіркеу кітапшасының оның жоқ болу кезде Павлодар қаласы, Павлов көшесі, 48 үй, мекенжайы бойынша "Павлодар қаласы тұрғындарына қызмет көрсету орталығы" мемлекеттік мекемесіне ресімделген орны бойынша алуға болады; мемлекеттік тұрғын үй қорынан тұрғын үйді жалға алу шартының жоқ болуы кезінде оны Павлодар қаласы, Торайғыров көшесі, 70/1 үй мекенжайы бойынша атаулы бюромен берілетін, атаулы бюроның анықтамасы, Павлодар қаласы, Кривенко көшесі, 25 үй мекенжайы бойынша "Павлодар қаласы қаржы бөлімі" мемлекеттік мекемесінде ресімделетін орын бойынша әзірлеуге болады.
Мемлекеттік қызметті көрсету үшін қажетті құжаттар салыстыру үшін түпнұсқасы және көшірмесі ұсынылады.

2) максимально допустимое время ожидания в очереди при сдаче необходимых документов: не более 40 (сорок) минут;
3) максимально допустимое время ожидания в очереди при получении документов: не более 40 (сорок) минут.
8. Государственная услуга оказывается бесплатно.
9. Информация о стандарте оказания государственной услуги размещена на информационных стендах в Отделе, на сайте www.ozsp.kz.
10. Государственная услуга представляется ежедневно, за исключением субботы, воскресенья и праздничных дней, с 9.00 до 18.00 часов.
Перерыв на обед с 13.00 до14.00 часов.
Прием проводится без предварительной записи и ускоренного обслуживания.
11. Государственная услуга предоставляется  в здании Отдела в кабинете N 116, где имеется зал ожидания, стол, кресла, информационные стенды. Для безопасности предусмотрены два выхода, для людей с ограниченными возможностями имеется пандус, работают три лифта.
2. Порядок оказания государственной услуги
12. Для получения государственной услуги потребителю необходимо предоставить  следующие документы:
1) заявление установленного образца, которое выдаются  специалистом сектора  по работе с инвалидами и ветеранами Отдела по адресу: улица Кривенко, 25, кабинет N 116;
2) удостоверение личности (оригинал и копия), при его отсутствии документ можно получить по месту регистрации в государственном учреждении "Центр обслуживания населения города Павлодара" по адресу: город Павлодар, улица Павлова 48;
3) пенсионное удостоверение (оригинал и копия), которое выдается Павлодарским городским отделением государственного центра по выплате пенсий Министерства труда и социальной защиты населения Республики Казахстан по адресу: город Павлодар, улица Академика Сатпаева, 44;
4) индивидуальная программа реабилитации инвалида - оригинал и копия, которая при отсутствии выдается по месту жительства комиссией медико - социальной экспертизы;
5) справка об инвалидности - оригинал и копия, которая при отсутствии выдается по месту жительства комиссией медико - социальной экспертизы;
6) документы, подтверждающие регистрацию места жительства в городе Павлодаре,  оригинал и копия (книга регистрации граждан, при ее отсутствии еҰ можно получить по месту оформления в государственном учреждении "Центр обслуживания населения города Павлодара" по адресу: город Павлодар, улица Павлова, 48; договор найма жилья из государственного жилищного фонда, при его отсутствии его можно оформить по месту оформления в государственном учреждении "Отдел финансов города Павлодара", по адресу: город Павлодар, улица Кривенко, 25, справка с адресного бюро,  которая выдается адресным бюро по адресу: город Павлодар, улица Торайгырова, 70/1).
Документы, необходимые для оказания услуги предоставляются в оригиналах и копиях для сверки.

13. Мемлекеттік қызметті көрсету үшін бланктерді беру орны: Кривенко көшесі, 25, N 116 кабинет, "Павлодар қаласы жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі" мемлекеттік мекемесі.
14. Өтініштерді және басқада құжаттарды Кривенко көшесі, 25, N 116 кабинет мекенжайы бойынша Бөлімнің ардагерлермен және мүгедектермен жұмыс жөніндегі сектордың мамандарына тапсырылады.
15. Тұтынушы мемлекеттік қызмет көрсетуді алу үшін барлық қажетті құжаттарды тапсырғаннан кейін кейін құжатты қабылдау күні, кезек тәртібімен көмек көрсету туралы ақпарат, қандай мамандар қабылдағаны көрсетілген ашық талон алады.
16. Мемлекеттік қызмет көрсету нәтежиесін жеткізу Бөлім мамандарының жеке келулері кезінде жүзеге асырылады.
Мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесін жеткізу электрондық пошта, сайт арқылы жүзеге асырылмайды.
Протездік-ортопедиялық көмекті ұсыну үшін құжаттарды рәсімдеуден бас тарту туралы хабарлама өтініш берушінің мекенжайы бойынша курьермен жеткізіледі.
Мемлекеттік қызмет көрсетудің соңғы нәтижесі - Кривенко көшесі, 25, N 116 кабинет мекенжайы бойынша Бөлімнің мамандарымен жолдама беріледі.
17.Мемлекеттік қызмет көрсетуді тоқтата тұру немесе
мемлекеттік қызметті ұсынудан бас тарту негіздері болып табылады:
1) мүгедекті жеке оңалту бағдарламасының жоқ болуы;
2) мүгедектігі туралы анықтаманың мерзімі өткені;
3) Павлодар қаласында тіркемесі жоқ болуы;
4) жұмыс берушінің кінәсі бойынша, еңбекте зақымданған немесе кәсіби аурулардың салдарынан мүгедек болғандар, Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес жұмыс берушінің қаржы есебінен мүгедектің жеке оңалту бағдарламасына сәйкес протездік-ортопедиялық көмекпен қамтамасыз етіледі.
Мемлекеттік қызметті көрсетуді ұсыну үшін негіздеме - жоқ.
3. Жұмыс қағидаттары
18. Мемлекеттік органның қызмет көрсетуді тұтынушыға қатысты басшылыққа алатын жұмыс қағидаттары: заңдылық, тұтынушы құжаттарының мазмұны туралы ұсынылған ақпараттың қорғалуын және құпиялылығын қамтамасыз ету, өзінің қызметтік міндеттерін орындау, көрсетілетін мемлекеттік қызмет туралы толық ақпаратты ұсыну, сыпайылық және сыйлылық.
4. Жұмыс нәтижелері
19. Тұтынушыларға мемлекеттік қызмет көрсету нәтижелері осы стандарттың қосымшасына сәйкес сапа және қол жетімділік көрсеткіштерімен өлшенеді.
20. Мемлекеттік қызмет көрсететін мемлекеттік органның, мекеменің немесе өзге де субъектілердің жұмысы бағаланатын мемлекеттік қызметтердің сапа және қол жетімділік көрсеткіштерінің нысаналы мәнін жыл сайын арнайы құрылған жұмыс топтары бекітеді.
5. Шағымдану тәртібі
21. Бөлімнің әрекетіне (әрекетсіздігіне) шағымдану тәртібі және шағым дайындауға жәрдем көрсету Кривенко көшесі, 25 үй, N 315 кабинет, телефон 32-55-05 мекенжайы бойынша түсіндіріледі.

13. Место выдачи бланка заявления для оказания государственной услуги: государственное учреждение "Отдел занятости и социальных программ города Павлодара",  улица Кривенко, 25, кабинет N 116.
14. Заявление и другие необходимые документы предоставляются специалисту сектора по работе с инвалидами и ветеранами Отдела по адресу: улица Кривенко, 25, кабинет N 116.
15. После представления всех необходимых документов для получения государственной   услуги потребитель получает отрывной талон, в котором указывается дата принятия  документов, информация об оказании помощи в порядке очередности, каким специалистом принято.
16. Оказание государственной услуги осуществляется при личном посещении  специалистов Отдела.
Оказание государственной услуги посредством электронной почты, сайта - не осуществляется.
Конечный результат оказания государственной услуги - направление на протезно - ортопедическую помощь, выдается специалистами Отдела по адресу: улица Кривенко 25, кабинет N 116.
17. Основанием для отказа в предоставлении государственной услуги является:
1) отсутствие индивидуальной программы реабилитации инвалида;
2) просроченная справка об инвалидности;
3) отсутствие прописки в городе Павлодаре;
4) инвалиды от трудового увечья или профессионального заболевания, полученного по вине работодателя, обеспечиваются протезно - ортопедической помощью согласно индивидуальной программе реабилитации инвалида за счет средств работодателя в соответствии с законодательством Республики Казахстан.
Основания для приостановления оказания государственной услуги - нет.
3. Принципы работы
18. Принципы работы, которыми руководствуется государственный орган по отношению к потребителю услуг: законность, защита и конфиденциальность предоставленной информации о содержании документов потребителя, исполнение своих служебных обязанностей, предоставление исчерпывающей информации об оказываемой государственной услуге, вежливость и корректность.
4. Результаты работы
19. Результаты оказания государственной услуги потребителям измеряются показателями качества и доступности в соответствии с приложением к настоящему стандарту.
20. Целевые значения показателей качества и доступности государственных услуг, по которым оценивается работа государственного органа, учреждения или иных субъектов, оказывающих государственные услуги, ежегодно утверждаются специально созданными рабочими группами.
5. Порядок обжалования
21. Порядок обжалования действия (бездействия) Отдела и оказания содействия в подготовке жалобы разъясняются по адресу: улица Кривенко, 25, кабинет N 315, телефон 32- 55-05.

22. Шағым Кривенко көшесі, 25, N 315 кабинет, телефон 32-00-96 мекенжайы бойынша Бөлім бастығының атына немесе жоғары тұрған органдарға беріледі.
Шағым пошта арқылы хат түрінде немесе жұмыс күндері Кривенко көшесі, 25, N 315 кабинет мекенжайы бойынша Павлодар қаласы әкімі аппаратының құжатты қамтамасыз ету бөлімінің кеңсесі арқылы қабылданады.
23.Шағымның қабылданғанын растайтын және берілген шағымға жауап алатын мерзім мен орынды көздейтін құжат талон болып табылады. Шағымның қаралу барысы Павлодар қаласы, Кривенко көшесі, 25, N 315 кабинет немесе 32-55-05 телефон бойынша Павлодар қаласы әкімі аппаратының құжатты қамтамасыз ету бөлімінен білуге болады.
6. Байланыс ақпараты
24. "Павлодар қаласы жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі" ММ бастығы, апта сайын 16.00 бастап 18.00 сағатқа дейін, әр сәрсенбі сайын жеке қабылдайды, мекенжайы: Павлодар қаласы, Кривенко көшесі, 25, N 303 кабинет, телефоны 32-00-96, 32-33-32, электрондық поштасының мекенжайы: uprzanpv@ mail.ru socprogzam@ pavlodar.kz.
"Павлодар қаласы жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі" ММ бастығының орынбасары, апта сайын 9.00 бастап 13.00 сағатқа дейін, әр дүйсенбі сайын жеке қабылдайды, мекенжайы: Павлодар қаласы, Кривенко көшесі, 25, N 304 кабинет, телефон: 32-11-80, электрондық поштасының мекенжайы: socprogzam@ pavlodar.kz.
25. Тұтынушы үшін басқа да пайдалы ақпарат:
Кеңес беру және қабылдау апта сайын сағат 9.00-ден 17.00 дейін, түскі үзіліс сағат 13.00 бастап 14.00 дейін, Павлодар қаласы, Кривенко көшесі, 25 үй, N 306 кабинет, телефон 32-07-36 мекенжайы бойынша ардагерлермен және мүгедектермен жұмыс жөніндегі сектордың меңгерушісімен жүзеге асырылады.
"Мүгедектерге протездік - ортопедиялық
көмек көрсету үшін құжаттарды ресімдеу"
мемлекеттік қызмет көрсетудің стандартына
қосымша
Кесте. Сапа және қол жетімділік көрсеткіштерінің мәні
Сапа және қол
жетімділік
көрсеткіштері
Көрсеткіштің
нормативтік
мәні
Көрсеткіштің
келесі жылдағы
нысаналы
мәні
Көрсеткіштің
есепті жылдағы
ағымдағы
мәні
1
2
3
4

22. Жалоба подается  на заместителя акима города Павлодара, курирующего Отдел, по адресу: улица Кривенко, 25, кабинет N 315 или в вышестоящий орган.
Жалоба принимается в письменном виде, по почте, либо нарочно через канцелярию отдела документационного обеспечения аппарата акима города Павлодара по адресу: улица Кривенко, 25, кабинет N 315.
23. Документом, подтверждающим принятие жалобы и предусматривающим срок и место получения ответа, является талон. О ходе рассмотрения жалобы можно узнать в отделе документационного обеспечения аппарата акима города Павлодара по адресу: улица Кривенко, 25, кабинет N 315 или по телефону 32-55-05.
6. Контактная информация
24. Начальник ГУ "Отдел занятости и социальных программ города Павлодара" осуществляет личный прием еженедельно по средам c 16.00 до 18.00 часов по адресу: город Павлодар, улица Кривенко, 25, кабинет N 303. Телефоны: 32-00-96, 32-33-32, адрес электронной почты: uprzanpv@mail.ru, socprogzam@pavlodar.kz.
Заместитель начальника ГУ "Отдел занятости и социальных программ города Павлодара" осуществляет личный прием еженедельно по понедельникам c 9.00 до 13.00 часов по адресу: город Павлодар, улица Кривенко, 25, кабинет N 304. Телефон: 32-11-80, адрес электронной почты: socprogzam@pavlodar.kz.
25. Другая полезная информация для потребителя:
прием и консультации заведующим сектором по работе с инвалидами и ветеранами адресной социальной помощи осуществляются ежедневно с 9.00 до 17.00 часов, перерыв на обед с 13.00 до 14.00 часов, по адресу: город Павлодар, улица Кривенко, 25, кабинет N 306, телефон 32-07-36.
Приложение
к стандарту оказания
государственной услуги
"Оформление документов
на инвалидов для предоставления
протезно-ортопедической помощи"
Таблица. Значения показателей качества и доступности
Показатели качества и доступности
Нормативное значение
показателя
Целевое
значение
показателя в последующем
году
Текущее
значение
показателя в отчетном
году
1
2
3
4

1. Жалпы ереже
1. Осы мемлекеттік қызмет көрсету мүгедектерді сурдо-, тифлоқұралдармен және міндетті гигиеналық құралдармен қамтамасыз ету үшін оларға құжаттар ресімдеу тәртібін анықтайды.
Сурдоқұралдар - есту ақауларының өтемдерін және түзетуге арналған техникалық құралдар, егер де байланыс және ақпараттар беру құралдары күшейтетін болған жағдайда.
Тифлоқұралдар - мүгедектердің көру ақауы жоғалтқан нәтижесінде өтемақыға және түзетуге бағытталған құралдар.
Міндетті гигиеналық құралдар - табиғи физиологиялық мұқтаждықтарды қажеттіліктерін атқару үшін арналған құралдар.
2. Көрсетілетін мемлекеттік қызмет көрсету нысаны ішінара автоматтандырылған.
3. Мемлекеттік қызмет көрсету Қазақстан Республикасының 2005 жылғы 13 сәуірдегі "Қазақстан Республикасында мүгедектерді әлеуметтік қорғау туралы" Заңының 22-бабы, 21-бабы 1-тармақтың 2-тармақшасы, 17-бабы, Қазақстан Республикасының 2002 жылғы 11 шілдедегі "Мүмкіндігі шектеулі балаларға әлеуметтік және дәрігерлік-педагогикалық түзетуді қолдау туралы" Заңының 3-бабы, Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2005 жылғы 20 шілдедегі "Мүгедектерді оңалтудың кейбір мәселелері туралы" N 754 қаулысы негізінде көрсетіледі.
4. Мемлекеттік қызмет көрсету Кривенко көшесі, 25 мекенжайы бойынша орналасқан "Павлодар қаласы жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі" мемлекеттік мекемесімен (бұдан әрі - Бөлім) ұсынылады, электрондық поштасы: uprzanpv@mail.ru, socprogzam@pavlodar.kz.
5. Мемлекеттік қызметті көрсетудің нәтижесі мүгедектерді сурдо-, тифлоқұралдармен және міндетті гигиеналық құралдармен қамтамасыз ету үшін құжаттар ресімдеу туралы ауызша немесе жазбаша хабарлама беру болып табылады.
6. Мемлекеттік қызмет көрсету жеке оңалту бағдарламасына сәйкес мүгедек - балаларға, мүгедектерге (бұдан әрі - тұтынушы) көрсетіледі.
7. Мемлекеттік қызмет көрсету кезіндегі уақыт бойынша шектеу мерзімдері:
1) тұтынушы қажетті құжаттарды тапсырған сәттен бастап мемлекеттік қызмет көрсету мерзімдері:
1) мемлекеттік қызмет көрсету кезіндегі уақыт бойынша шектеу мерзімдері: 15 (он бес) күнтізбелік күн ішінде.
2) қажетті құжаттарды тапсырған кезде кезек күтуге рұқсат берілген ең ұзақ уақыт: 40 (қырық) минуттан артық емес;
3) құжаттарды алған кезде кезек күтуге рұқсат берілген ең ұзақ уақыт: 40 (қырық) минуттан артық емес.
8. Мемлекеттік қызмет тегін көрсетіледі.
9. Мемлекеттік қызмет көрсету стандарты туралы ақпарат Бөлімдегі ақпараттық стендтерде, www. оzsp.kz. сайтында орналасқан.
10. Мемлекеттік қызметтер сағат 9.00 бастап 17.00 дейін, сәрсенбі, жексенбі және мерекелік күннен басқа күн сайын көрсетіледі.

1. Общие положения
1. Данная государственная услуга определяет порядок оформления документов на инвалидов для обеспечения их сурдо-, тифлосредствами и обязательными гигиеническими средствами.
Сурдотехнические средства - технические средства для коррекции и компенсации дефектов слуха, в том числе усиливающие средства связи и передачи информации.
Тифлотехнические средства - средства, направленные на коррекцию и компенсацию утраченных возможностей инвалидов в результате дефекта зрения.
Обязательные гигиенические средства - средства, предназначенные для отправления естественных физиологических нужд и потребностей.
2. Форма оказываемой государственной услуги частично автоматизированная.
3. Государственная услуга оказывается на основании статьи 17, подпункта 2 пункта 1 статьи 21, статьи 22 Закона Республики Казахстан от 13 апреля 2005 года "О социальной защите инвалидов в Республике Казахстан", статьи 3 Закона Республики Казахстан от 11 июля 2002 года "О социальной и медико-педагогической коррекционной поддержке детей с ограниченными возможностями", постановления Правительства Республики Казахстан от 20 июля 2005 года N 754 "О некоторых вопросах реабилитации инвалидов".
4. Государственная услуга предоставляется государственным учреждением "Отдел занятости и социальных программ города Павлодара" (далее - Отдел), расположенным по адресу: улица Кривенко, 25, адрес электронной почты: uprzanpv@mail.ru, socprogzam@pavlodar.kz.
5. Результатом оказания государственной услуги является выдача уведомления об оформлении документов для обеспечения инвалидов сурдо-, тифлосредствами и обязательными гигиеническими средствами.
6. Государственная услуга оказывается инвалидам, детям - инвалидам (далее - потребитель).
7. Сроки ограничений по времени при оказании государственной услуги:
1) сроки оказания государственной услуги с момента сдачи потребителем необходимых документов: в течение 15 (пятнадцать) календарных дней.
2) максимально допустимое время ожидания в очереди при сдаче необходимых документов: не более 40 (сорок) минут;
3) максимально допустимое время ожидания в очереди при получении документов: не более 40 (сорок) минут.
8. Государственная услуга оказывается бесплатно.
9. Информация о стандарте оказания государственной услуги размещена на информационных стендах в Отделе, на сайте www.ozsp.kz.
10. Государственная услуга представляется ежедневно, за исключением субботы, воскресенья и праздничных дней, с 9.00 до 18.00 часов.

Түске үзіліс 13.00 бастап 14.00 сағатқа дейін.
Қабылдау алдын-ала жазылусыз және тездетусіз көрсетіледі.
11. Мемлекеттік қызмет күту залы, үстел, кресло, ақпараттық стенд орналасқан N 116 кабинетте Бөлімнің ғимаратында көрсетіледі. Мүмкіндіктері шектеулі адамдар үшін пандустар бар, қауіпсіздік үшін екі шығар есік қарастырылған.
2. Мемлекеттік қызмет көрсету тәртібі
12. Мемлекеттік қызметті алу үшін тұтынушы мынадай құжаттарды ұсынуы қажет:
1) Кривенко көшесі, 25, N 116 кабинет мекенжайы бойынша Бөлімнің мүгедектермен және ардагерлермен жұмыс жөніндегі сектордың мамандарымен берілетін, белгіленген үлгідегі өтініш;
2) жеке куәлік (түпнұсқасы және көшірмесі) құжаттың жоқ болуы кезінде Павлодар қаласы, Павлов көшесі, 48 үй, мекенжайы бойынша "Павлодар қаласы тұрғындарына қызмет көрсету орталығы" мемлекеттік мекемесіне тіркелген орны бойынша алуға болады;
3) жеңілдікке құқығы бар туралы белгімен зейнеткерлік куәлігі (түпнұсқасы және көшірмесі) Павлодар қаласы, Академик Сәтбаев көшесі, 44 үй, мекенжайы бойынша Қазақстан Республикасы Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау Министрлігінің Зейнетақы төлеу жөніндегі мемлекеттік орталықтың Павлодар қалалық бөлімшесімен беріледі;
4) мүгедектің жеке оңалту бағдарламасы - түпнұсқасы және көшірмесі, жоқ болған кезде дәрігерлік-әлеуметтік сараптама комиссиясымен мекенжайы бойынша беріледі;
5) мүгедек туралы анықтама - түпнұсқасы және көшірмесі, жоқ болған кезде дәрігерлік-әлеуметтік сараптама комиссиясымен мекенжайы бойынша беріледі;
6) Павлодар қаласында тіркелген мекенжайын растайтын құжаттар - түпнұсқасы және көшірмесі, (азаматтарды тіркеу кітапшасының оның жоқ болу кезде Павлодар қаласы, Павлов көшесі, 48 үй, мекенжайы бойынша "Павлодар қаласы тұрғындарына қызмет көрсету орталығы" мемлекеттік мекемесіне ресімделген орны бойынша алуға болады; мемлекеттік тұрғын үй қорынан тұрғын үйді жалға алу шартының жоқ болуы кезінде оны Павлодар қаласы, Торайғыров көшесі, 70/1 үй мекенжайы бойынша атаулы бюромен берілетін, атаулы бюроның анықтамасы, Павлодар қаласы, Кривенко көшесі, 25 үй мекенжайы бойынша "Павлодар қаласы қаржы бөлімі" мемлекеттік мекемесінде ресімделетін орын бойынша әзірлеуге болады).
Ұлы Отан соғысының мүгедектері мен қатысушылары, Ұлы Отан соғысының мүгедектеріне жеңілдік пен кепілдік бойынша теңелген тұлғалар жеңілдікті растайтын құжаттарды ұсынады.
13. Мемлекеттік қызметті көрсету үшін бланктерді беру орны: Кривенко көшесі, 25, N 116 кабинет, "Павлодар қаласы жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі" мемлекеттік мекемесі.

Перерыв на обед с 13.00 до 14.00 часов.
Прием проводится без предварительной записи и ускоренного обслуживания.
11. Государственная услуга предоставляется в здании Отдела в кабинете N 116, где расположен зал ожидания, стол, кресла, информационные стенды. Для безопасности предусмотрены два выхода, для людей с ограниченными возможностями имеется пандус, работают три лифта.
2. Порядок оказания государственной услуги
12. Для получения государственной услуги потребителю необходимо предоставить  следующие документы:
1) заявление установленного образца, которое выдаются  специалистом сектора  по работе с инвалидами и ветеранами Отдела по адресу: улица Кривенко, 25, кабинет N 116;
2) удостоверение личности (оригинал и копия), при его отсутствии документ можно получить по месту регистрации в государственном учреждении "Центр обслуживания населения города Павлодара" по адресу: город Павлодар, улица Павлова, 48;
3) пенсионное удостоверение с отметкой о праве на льготы (оригинал и копия) которое выдается Павлодарским городским отделением государственного центра по выплате пенсий Министерства труда и социальной защиты  населения Республики Казахстан по адресу: город Павлодар, улица Академика Сатпаева, 44;
4) индивидуальная программа реабилитации инвалида (оригинал и копия), которая выдается по месту жительства комиссией медико - социальной экспертизы;
5) справка об инвалидности - оригинал и копия, которая выдается по месту жительства комиссией медико - социальной экспертизы;
6) документы, подтверждающие регистрацию места жительства в городе Павлодаре -  оригинал и копия (книга регистрации граждан, при ее отсутствии ее можно получить по месту оформления в государственном учреждении "Центр обслуживания населения города Павлодара" по адресу: город Павлодар, улица Павлова, 48; договор найма жилья из государственного жилищного фонда, при его отсутствии его можно оформить по месту оформления в государственном учреждении "Отдел финансов города Павлодара", по адресу: город Павлодар, улица Кривенко, 25, справка с адресного бюро, которая выдается адресным бюро по адресу: город Павлодар, улица Торайгырова, 70/1).
Инвалиды и участники Великой Отечественной войны, лица приравненные по льготам и гарантиям к инвалидам Великой Отечественной войны предоставляют документы, подтверждающие льготы.
13. Место выдачи бланка заявления для оказания государственной услуги: государственное учреждение "Отдел занятости и социальных программ города Павлодара", улица Кривенко, 25, кабинет N 116.

14. Өтініштерді және басқада құжаттарды Кривенко көшесі, 25, N 116 кабинет мекенжайы бойынша Бөлімнің ардагерлермен және мүгедектермен жұмыс жөніндегі сектордың мамандарына тапсырылады.
15. Тұтынушы мемлекеттік қызмет көрсетуді алу үшін барлық қажетті құжаттарды тапсырғаннан кейін кейін құжатты қабылдау күні, кезек тәртібімен көмек көрсету туралы ақпарат, қандай мамандар қабылдағаны көрсетілген ашық талон алады.
16. Мемлекеттік қызмет көрсету Бөлім мамандарының жеке келулері кезінде жүзеге
асырылады.
Мемлекеттік қызмет көрсету электрондық пошта, сайт арқылы жүзеге асырылмайды.
Мемлекеттік қызмет көрсетудің соңғы нәтижесі-құжаттарды рәсімдеу туралы хабарлама Кривенко көшесі, 25, N 116 кабинет мекенжайы бойынша Бөлімнің мамандарымен беріледі.
17. Мемлекеттік қызмет көрсетуді бас тарту негіздері болып табылады:
1) мүгедектігі туралы мерзімінің өткені;
2) ауру диагнозының өзгеруі;
3) жеке оңалту бағдарламасының жоқ болуы;
4) жұмыс берушінің кінәсі бойынша, еңбекте зақымданған немесе кәсіби аурулардың салдарынан мүгедек болғандар Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес жұмыс берушінің қаржы есебінен мүгедектің жеке оңалту бағдарламасына сәйкес сурдо-, тифлоқұралдармен және міндетті гигиеналық құралдармен қамтамасыз етіледі.
Мемлекеттік қызметті көрсетуді ұсыну үшін негіздеме - жоқ.
1) мүгедектігі туралы мерзімінің өткені;
2) ауру диагнозының өзгеруі.
3. Жұмыс қағидаттары
18. Мемлекеттік органның қызмет көрсетуді тұтынушыға қатысты басшылыққа алатын жұмыс қағидаттары: заңдылық, тұтынушы құжаттарының мазмұны туралы ұсынылған ақпараттың қорғалуын және құпиялылығын қамтамасыз ету, өзінің қызметтік міндеттерін орындау, көрсетілетін мемлекеттік қызмет туралы толық ақпаратты ұсыну, сыпайылық және сыйлылық.
4. Жұмыс нәтижелері
19. Тұтынушыларға мемлекеттік қызмет көрсету нәтижелері осы
стандарттың қосымшасына сәйкес сапа және қол жетімділік көрсеткіштерімен өлшенеді.
20. Мемлекеттік қызмет көрсететін мемлекеттік органның,
мекеменің немесе өзге де субъектілердің жұмысы бағаланатын
мемлекеттік қызметтердің сапа және қол жетімділік көрсеткіштерінің
нысаналы мәнін жыл сайын арнайы құрылған жұмыс топтары бекітеді.
5. Шағымдану тәртібі
21. Бөлімнің әрекетіне (әрекетсіздігіне) шағымдану тәртібі және шағым дайындауға жәрдем көрсету Кривенко көшесі, 25 үй, N 315 кабинет, телефон 32-55-05 мекенжайы бойынша түсіндіріледі.
22. Шағым Кривенко көшесі, 25, N 303 кабинет, телефон 32-00-96 мекенжайы бойынша Бөлім бастығының атына жоғары тұрған органдарға беріледі.

14. Заявление и другие необходимые документы предоставляются специалистам сектора по работе с инвалидами и ветеранами Отдела по  адресу: улица Кривенко, 25, кабинет N 116.
15. После представления всех необходимых документов для получения государственной услуги потребитель получает отрывной талон заявления, в котором указывается дата принятия документов, информация об оказании услуги в порядке очередности, каким специалистом принято.
16. Оказание государственной услуги осуществляется при личном посещении  специалистов Отдела.
Оказание государственной услуги посредством электронной почты, сайта - не осуществляется.
Конечный результат оказания государственной услуги - уведомление об               оформлении документов выдается специалистами Отдела по адресу: улица Кривенко 25,  кабинет N 116.
17. Основаниями отказа в предоставлении государственной услуги являются:
1) истечение срока инвалидности;
2) изменение диагноза заболевания;
3) отсутствие индивидуальной программы реабилитации инвалида.
4) инвалиды от трудового увечья или профессионального заболевания, полученного по вине работодателя, обеспечиваются сурдо-, тифлосредствами, обязательными гигиеническими  средствами согласно индивидуальной программе реабилитации инвалида за счет средств работодателя в соответствии с законодательством Республики Казахстан.
Основаниями для приостановления оказания государственной услуги являются:
1) истечение срока инвалидности;
2) изменение диагноза заболевания.
3. Принципы работы
18. Принципы работы, которыми руководствуется государственный орган по отношению к потребителю услуг: законность, защита и конфиденциальность предоставленной информации о содержании документов потребителя, исполнение своих служебных обязанностей, предоставление исчерпывающей информации об оказываемой государственной услуге, вежливость и корректность.
4. Результаты работы
19. Результаты оказания государственной услуги потребителям измеряются показателями качества и доступности в соответствии с приложением к настоящему стандарту.
20. Целевые значения показателей качества и доступности государственных услуг, по которым оценивается работа государственного органа, учреждения или иных субъектов, оказывающих государственные услуги, ежегодно утверждаются специально созданными рабочими группами.
5. Порядок обжалования
21. Порядок обжалования действия (бездействия) Отдела и оказания содействия в подготовке жалобы разъясняются по адресу: улица Кривенко, 25, кабинет N 315, телефон 32- 55-05.
22. Жалоба подается на имя начальника Отдела по адресу: улица Кривенко, 25, кабинет N 303, телефон 32-00-96 или в вышестоящий орган.

Шағым пошта арқылы хат түрінде немесе жұмыс күндері Кривенко көшесі, 25, N 303 кабинет мекенжайы бойынша Бөлімінің кеңсесі арқылы қабылданады.
23.Шағымның қабылданғанын растайтын және берілген шағымға
жауап алатын мерзім мен орынды көздейтін құжат талон болып табылады. Шағымның қаралу барысы туралы 32-97-18 телефон бойынша Бөлімнің сектор меңгерушілерінен білуге болады.
6. Байланыс ақпараты
24. "Павлодар қаласы жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі" ММ бастығы, апта сайын 16.00 бастап 18.00 сағатқа дейін, әр сәрсенбі сайын жеке қабылдайды, мекенжайы: Павлодар қаласы, Кривенко көшесі, 25, N 303 кабинет, телефоны 32-00-96, 32-33-32,электрондық поштасының мекенжайы: uprzanpv@ mail.ru,socprogzam@ pavlodar.kz.
"Павлодар қаласы жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі" ММ бастығының орынбасары, апта сайын 9.00 бастап 13.00 сағатқа дейін, әр дүйсенбі сайын жеке қабылдайды, мекенжайы: Павлодар қаласы, Кривенко көшесі, 25, N 304 кабинет, телефон: 32-11-80, электрондық поштасының мекенжайы: socprogzam@ pavlodar.kz.
25. Тұтынушы үшін басқа да пайдалы ақпарат:
Кеңес беру және қабылдау апта сайын сағат 9.00-ден 17.00 дейін, түскі үзіліс сағат 13.00 бастап 14.00 дейін, Павлодар қаласы, Кривенко көшесі, 25 үй, N 306 кабинет, телефон 32-07-36 мекенжайы бойынша ардагерлермен және мүгедектермен жұмыс жөніндегі сектордың меңгерушісімен жүзеге асырылады.
"Мүгедектерді сурдо-, тифлоқұралдармен
және міндетті гигиеналық құралдармен
қамтамасыз ету үшін оларға құжаттар ресімдеу"
мемлекеттік қызмет көрсетудің стандартына
қосымша
Кесте. Сапа және қол жетімділік көрсеткіштерінің мәні
Сапа және қол
жетімділік
көрсеткіштері
Көрсеткіштің
нормативтік
мәні
Көрсеткіштің
келесі жылдағы
нысаналы
мәні
Көрсеткіштің
есепті жылдағы
ағымдағы
мәні
1
2
3
4

Жалоба принимается в письменном виде, по почте, либо нарочно через канцелярию Отдела  по адресу: улица Кривенко, 25, кабинет N 303, в рабочие дни.
23. Документом, подтверждающим принятие жалобы и предусматривающим срок и место получения ответа, является талон. О ходе рассмотрения жалобы можно узнать у заведующей  сектором Отдела по телефону 32- 97-18.
6. Контактная информация
24. Начальник ГУ "Отдел занятости и социальных программ города Павлодара" осуществляет личный прием еженедельно по средам c 16.00 до 18.00 часов по адресу: город Павлодар, улица Кривенко, 25, кабинет N 303. Телефоны: 32-00-96, 32-33-32, адрес электронной почты: uprzanpv@mail.ru, socprogzam@pavlodar.kz.
Заместитель начальника ГУ "Отдел занятости и социальных программ города Павлодара" осуществляет личный прием еженедельно по понедельникам c 9.00 до 13.00 часов по адресу: город Павлодар, улица Кривенко, 25, кабинет N 304. Телефон: 32-11-80, адрес электронной почты: socprogzam@pavlodar.kz.
25. Другая полезная информация для потребителя:
прием и консультации заведующим сектором  по работе с инвалидами и ветеранами адресной социальной помощи осуществляются в рабочие дни с 9.00 до 17.00 часов, перерыв на обед с 13.00 до 14.00 часов, по адресу: город Павлодар, улица Кривенко, 25, кабинет N 306, телефон 32-07-36.
Приложение
к  стандарту оказания
государственной услуги
"Оформление документов
на инвалидов для обеспечения
их сурдо-, тифлосредствами и
обязательными гигиеническими
средствами"
Таблица. Значения показателей качества и доступности
Показатели качества и доступности
Нормативное значение
показателя
Целевое
значение
показателя в
последующем году
Текущее
значение
показателя в отчетном году
1
2
3
4

2. Көрсетілетін мемлекеттік қызмет көрсету нысаны ішінара автоматтандырылған.
3. Мемлекеттік қызмет Қазақстан Республикасының 2005 жылғы 28 маусымдағы "Балалары бар отбасыларына мемлекеттік жәрдемақы тағайындау туралы" Заңының 12-бабы, 11-бабы, 10-бабы 2-тармағы, 1-тармағы 3-тармақшасы, 9-бабы, 6-бабы, 5-бабы, 4-бабы 1-тармағы 3-тармақшасы, Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2005 жылғы 2 қарашадағы "Қазақстан Республикасының "Балалары бар отбасыларына мемлекеттік жәрдемақы тағайындау туралы" Заңын іске асырудың кейбір шаралары туралы" N 1092 қаулысы негізінде көрсетіледі.
4. Мемлекеттік қызмет көрсету Кривенко көшесі, 25 мекенжайы бойынша орналасқан "Павлодар қаласы жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі" мемлекеттік мекемесімен (бұдан әрі - Бөлім) ұсынылады, электрондық поштасы: uprzanpv@mail.ru, socprogzam@pavlodar.kz.
5. Мемлекеттік қызметті көрсетудің нәтижесі 18 жасқа дейінгі бабалары бар отбасыларына мемлекеттік жәрдемақы тағайындау туралы хабарлама болып табылады.
6. Мемлекеттік қызмет көрсету әрбір отбасы мүшесінің жан басына шаққандағы орташа табысы өнідірістік себеті мөлшерінен төмен 18 жасқа дейінгі балалары бар отбасыларына (бұдан әрі - тұтынушы) көрсетіледі.
7. Мемлекеттік қызмет көрсету кезіндегі уақыт бойынша шектеу
мерзімдері:
1) мемлекеттік қызметті алу үшін тұтынушы қажетті құжаттарды
тапсырған сәттен бастап мемлекеттік қызметті көрсету мерзімі: 10 (он) күн ішінде;
2) қажетті құжаттарды тапсырған кезде кезек күтуге, электрондық сауалды қалыптастыруға рұқсат берілген ең ұзақ уақыт: бір сағаттан артық емес;
3) мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесі ретінде құжаттарды алған кезде кезек күтуге рұқсат берілген ең ұзақ уақыт: 40 (қырық) минуттан артық емес.
8. Мемлекеттік қызмет тегін көрсетіледі.
9. Мемлекеттік қызмет көрсету стандарты туралы ақпарат Бөлімдегі ақпараттық стендтерде www. оzsp.kz. сайтында орналасқан.
10. Мемлекеттік қызметтер сағат 9.00 бастап 17.00 дейін, сәрсенбі, жексенбі және мерекелік күннен басқа күн сайын көрсетіледі.
Түске үзіліс 13.00 бастап 14.00 сағатқа дейін.
Қабылдау алдын-ала жазылусыз және тездетусіз көрсетіледі.
11. Мемлекеттік қызмет күту залы, үстел, кресло, ақпараттық стенд орналасқан N 120, 121 кабинетте Бөлімнің ғимаратында көрсетіледі. Мүмкіндіктері шектеулі адамдар үшін пандустар бар, қауіпсіздік үшін екі шығар есік қарастырылған.
2. Мемлекеттік қызмет көрсету тәртібі
12. Мемлекеттік қызметті алу үшін тұтынушы мынадай құжаттарды ұсынуы қажет:
1) белгіленген үлгідегі өтініштер Павлодар қаласының ауылдық аймақтарда, қаланың шағын аудандарында мекенжайы бойынша немесе Кривенко көшесі, 25, N 120, 121 кабинет мекенжайы бойынша Бөлімнің атаулы әлеуметтік көмек көрсету секторының мамандарымен беріледі;

2. Форма оказываемой государственной услуги частично автоматизированная.
3. Государственная услуга оказывается на основании подпункта 3 пункта 1 статьи 4, статьи 5, статьи 6, статьи 9, подпункта 3 пункта 1, пункта 2 статьи 10, статьи 11, статьи 12 Закона Республики Казахстан от 28 июня 2005 года "О государственных пособиях семьям, имеющим детей", постановления Правительства Республики Казахстан от 2 ноября  2005 года N 1092 "О некоторых мерах по реализации Закона Республики Казахстан "О государственных пособиях семьям, имеющим детей".
4. Государственная услуга предоставляется государственным учреждением "Отдел занятости и социальных программ города Павлодара" (далее - Отдел), расположенным по адресу: улица Кривенко, 25, адрес электронной почты: uprzanpv@mail.ru, socprogzam@pavlodar.kz.
5. Результатом оказания государственной услуги является извещение о назначении государственного пособия семьям, имеющим детей до 18 лет.
6. Государственная услуга оказывается семьям, имеющим детей в возрасте до 18 лет, со среднедушевым доходом на  каждого члена семьи ниже величины продовольственной корзины (далее - потребитель).
7. Сроки ограничений по времени при оказании государственной услуги
1) сроки оказания государственной услуги с момента сдачи потребителем необходимых документов: в течение 10 (десять) дней;
2) максимально допустимое время ожидания в очереди при сдаче необходимых документов: не более одного часа;
3) максимально допустимое время ожидания в очереди при получении документов: не более 40 (сорок) минут.
8. Государственная услуга оказывается бесплатно.
9. Информация о стандарте оказания государственной услуги размещена на информационных стендах в Отделе, на сайте www.ozsp.kz.
10. Государственная услуга представляется ежедневно, за исключением субботы, воскресенья и праздничных дней, с 9.00 до 18.00 часов.
Перерыв на обед с 13.00 до 14.00 часов.
Прием проводится без предварительной записи и ускоренного обслуживания.
11. Государственная услуга предоставляется в здании Отдела, в кабинетах N 120, 121, где имеется зал ожидания, стол, кресла, информационные стенды. Для безопасности предусмотрены два выхода, для людей с ограниченными возможностями имеется пандус.
2. Порядок оказания государственной услуги
12. Для получения государственной услуги потребителю необходимо предоставить  следующие документы:
1) заявление установленного образца, которое выдается специалистами сектора адресной социальной помощи Отдела по адресу: улица Кривенко, 25, кабинеты N 120, 121 или по месту жительства в микрорайонах города, сельской зоне города Павлодара;

2) баланың туу туралы куәлігі (түпнұсқасы және көшірмесі) оның жоқ болуы кезінде осы құжатты Павлодар қаласы, Павлов көшесі, 48 үй, мекенжайы бойынша "Павлодар қаласы тұрғындарына қызмет көрсету орталығы" мемлекеттік мекемесіне тіркелген орны бойынша алуға болады;
3) өтініш берушінің жеке тұлғасын куәландыратын құжаттың (түпнұсқасы және көшірмесі) оның жоқ болуы кезінде осы құжатты Павлодар қаласы, Павлов көшесі, 48 үй, мекенжайы бойынша "Павлодар қаласы тұрғындарына қызмет көрсету орталығы" мемлекеттік мекемесіне тіркелген орны бойынша алуға болады;
4) отбасының мекенжайын растайтын құжат - (түпнұсқасы және көшірмесі) - (азаматтарды тіркеу кітапшасының оның жоқ болу кезде Павлодар қаласы, Павлов көшесі, 48 үй, мекенжайы бойынша "Павлодар қаласы тұрғындарына қызмет көрсету орталығы" мемлекеттік мекемесіне ресімделген орны бойынша алуға болады; мемлекеттік тұрғын үй қорынан тұрғын үйді жалға алу шартының жоқ болуы кезінде оны Павлодар қаласы, Торайғыров көшесі, 70/1 үй мекенжайы бойынша атаулы бюромен берілетін, атаулы бюроның анықтамасы, Павлодар қаласы, Кривенко көшесі, 25 үй мекенжайы бойынша "Павлодар қаласы қаржы бөлімі" мемлекеттік мекемесінде ресімделетін орын бойынша әзірлеуге болады);
5) кәсіпкерлік қызметтен және басқа да қызметтің түрлерінен келген табыстар, балаларға және басқа да асырауға алимент түрлерінен түскен табыстар; жеке қосалқы шаруашылықтың табыстары, құжатпен расталған басқа да табыстыр; әлеуметтік төлемдер, еңбек төлемдері түрінде алған, отбасы мүшелерінің табысы туралы мәліметтер.
Жәрдемақы тағайындау туралы өтінішімен қамқоршы немесе қорғаншылардың, ата-анасының бірі жеке өтініш беруге мүмкіндігі болмаған жағдайда, қамқоршы немесе қорғаншылардың, ата-аналарының белгіленген тәртіппен берілген сенімхат негізінде жәрдемақы тағайындау туралы өтінішпен басқа тұлғаларды уәкілетті етуге құқығы бар.
Құжаттар 18 жасқа дейінгі балалары бар отбасыларына мемлекеттік жәрдемақы тағайындау үшін қажет, түпнұсқасы мен көшірмесі салыстыру үшін ұсынылады, есепке қойғаннан және тіркегеннен кейін тұтынушыға қайтарылады.
13. Мемлекеттік қызметті көрсету үшін өтініш бланктерінің нысанын беру орны: Кривенко көшесі, 25, N 120, 121 кабинет немесе Павлодар қаласының ауылдық аймақтарда, қаланың шағын аудандарында мекенжайы бойынша, "Павлодар қаласы жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі" мемлекеттік мекемесі.
14. Өтініштерді және басқада құжаттарды Кривенко көшесі, 25, N 120, 121 кабинеттер мекенжайы бойынша Бөлімнің атаулы әлеуметтік көмек көрсету секторының мамандарына тапсырылады.

2) свидетельство о рождении ребенка (оригинал и копия), при его отсутствии данный документ можно получить по месту регистрации в государственном учреждении "Центр обслуживания населения города Павлодара" по адресу: город Павлодар, улица Павлова, 48;
3) документ, удостоверяющий личность заявителя (оригинал и копия), при его отсутствии данный документ можно получить по месту регистрации в государственном учреждении "Центр обслуживания населения города Павлодара" по адресу: город Павлодар, улица Павлова, 48;
4) документ, подтверждающий место жительства семьи и состав семьи (оригинал и копия) - (книга регистрации граждан, при ее отсутствии ее можно получить по месту оформления в государственном учреждении "Центр обслуживания населения города Павлодара" по адресу: город Павлодар, улица Павлова, 48; договор найма жилья из государственного жилищного фонда, при его отсутствии его можно оформить по месту оформления в государственном учреждении "Отдел финансов города Павлодара", по адресу: город Павлодар, улица Кривенко, 25, справка с адресного бюро, которая выдается адресным бюро по адресу: город Павлодар, улица Торайгырова, 70/1);
5) сведения о доходах членов семьи, полученные в виде оплаты труда, социальных выплат; доходы от предпринимательской деятельности и других видов деятельности, доходы в виде алиментов на детей и других иждивенцев; доходы от личного подсобного хозяйства; иные доходы, которые подтверждаются документально).
В случае невозможности личного обращения одного из родителей, опекунов или попечителей с заявлением о назначении пособий родители, опекуны или попечители вправе уполномочить других лиц на обращение с заявлением о назначении пособий на основании доверенности, выданной в установленном порядке.
Документы, необходимые для назначения государственного пособия семьям, имеющим детей до 18 лет, предоставляются в оригиналах и копиях для сверки, после чего оригиналы документов возвращаются заявителю.
13. Место выдачи бланков заявлений, форм для оказания государственной услуги: государственное учреждение "Отдел занятости и социальных программ города Павлодара", улица Кривенко, 25, кабинеты N 120, 121 или по месту жительства в микрорайонах города, сельской зоне города Павлодара.
14. Заявление и другие необходимые документы предоставляются специалистам сектора адресной социальной помощи Отдела по адресу: улица Кривенко, 25, кабинеты N 120, 121 или по месту жительства в микрорайонах города, сельской зоне города Павлодара.

15. Тұтынушы мемлекеттік қызмет көрсетуді алу үшін барлық қажетті құжаттарды тапсырғаннан кейін құжатты қабылдау күні және қандай мамандар қабылдағаны көрсетілген жыртылмалы талон алады.
16. Мемлекеттік қызмет көрсету Бөлім мамандарының жеке келулері кезінде жүзеге асырылады.
Мемлекеттік қызмет көрсету электрондық пошта, сайт арқылы жүзеге асырылмайды.
Мемлекеттік қызмет көрсетудің соңғы нәтижесі - 18 жасқа дейінгі балалары бар отбасыларына мемлекеттік жәрдемақы тағайындау туралы хабарлама Кривенко көшесі, 25, N 119 кабинет мекенжайы бойынша Бөлім мамандарымен беріледі.
17. Мемлекеттік қызмет көрсетуді ұсынудан бас тарту үшін негіздеме болып:
1) қажетті құжаттар тізімінің толық болмауы;
2) ұсынылған құжаттарының сәйкес келмеуі;
3) өтініш берушімен ұсынылған мәліметтердің анық еместігі;
4) табысы туралы мәліметті жасырып қалуы;
5) баланың 3 (үш) жасқа толған кезінде жұмысқа жарамды ата - анасын жұмыссыз ретінде есепке қоюдан бас тарту;
6) баланың 18 жасқа толғанға дейін;
7) тоқсанға сай өндірістік себетінің мөлшерін айына бір адамға орташа жиынтық табысынан асыруы болып табылады.
Мемлекеттік қызметті көрсетуді ұсыну үшін негіздеме - жоқ.
баланың 18 жасқа толғанға дейін;
3. Жұмыс қағидаттары
18. Мемлекеттік органның қызмет көрсетуді тұтынушыға қатысты басшылыққа алатын жұмыс қағидаттары: заңдылық, тұтынушы құжаттарының мазмұны туралы ұсынылған ақпараттың қорғалуын және құпиялылығын қамтамасыз ету, өзінің қызметтік міндеттерін орындау, көрсетілетін мемлекеттік қызмет туралы толық ақпаратты ұсыну, сыпайылық және сыйлылық.
4. Жұмыс нәтижелері
19. Тұтынушыларға мемлекеттік қызмет көрсету нәтижелері осы стандарттың қосымшасына сәйкес сапа және қол жетімділік көрсеткіштерімен өлшенеді.
20. Мемлекеттік қызмет көрсететін мемлекеттік органның, мекеменің немесе өзге де субъектілердің жұмысы бағаланатын мемлекеттік қызметтердің сапа және қол жетімділік көрсеткіштерінің нысаналы мәнін жыл сайын арнайы құрылған жұмыс топтары бекітеді.
5. Шағымдану тәртібі
21. Бөлімнің әрекетіне (әрекетсіздігіне) шағымдану тәртібі және шағым дайындауға жәрдем көрсету Кривенко көшесі, 25 үй, N 315 кабинет, телефон 32-55-05 мекенжайы бойынша түсіндіріледі.
22. Шағым Кривенко көшесі, 25, N 315 кабинет мекенжайы бойынша Бөлімді жетекшілік ететін Павлодар қаласы әкімінің орынбасарының атына немесе жоғары тұрған органдарға беріледі.
Шағым пошта арқылы хат түрінде немесе жұмыс күндері Кривенко көшесі, 25, N 315 кабинет мекенжайы немесе 32-55-05 телефон бойынша Павлодар қаласы әкімі аппаратының құжатты қамтамасыз ету бөлімінің кеңсесі арқылы қабылданады.

15. После представления всех необходимых документов потребитель получает отрывной талон заявления, в котором указывается дата принятия документов и данные о специалисте, принявшем документы.
16. Оказание государственной услуги осуществляется при личном посещении  специалистов Отдела.
Оказание государственной услуги посредством электронной почты, сайта - не осуществляется.
Конечный результат оказания государственной услуги - извещение о назначении государственного пособия семьям, имеющим детей до 18 лет, выдается специалистами Отдела по адресу: улица Кривенко 25, кабинеты N 120, 121.
17. Основанием для отказа в предоставлении государственной услуги является:
1) неполный перечень необходимых документов;
2) несоответствие предоставленных документов;
3) недостоверность сведений, предоставленных заявителем;
4) сокрытие сведений о доходах;
5) отказ от постановки на учет в качестве безработного трудоспособных родителей при достижении ребенком 3 (три) лет;
6) достижение ребенком 18 лет.
7) превышение среднедушевого дохода на человека в месяц над размером продовольственной корзины на соответствующий квартал.
Основание для приостановления оказания государственной услуги:
достижение ребенком 18 лет.
3. Принципы работы
18. Принципы работы, которыми руководствуется государственный орган по отношению к потребителю услуг: законность, защита и конфиденциальность предоставленной информации о содержании документов потребителя, исполнение своих служебных обязанностей, предоставление исчерпывающей информации об оказываемой государственной услуге, вежливость и корректность.
4. Результаты работы
19. Результаты оказания государственной услуги потребителям измеряются показателями качества и доступности в соответствии с приложением к настоящему стандарту.
20. Целевые значения показателей качества и доступности государственных услуг, по которым оценивается работа государственного органа, учреждения или иных субъектов, оказывающих государственные услуги, ежегодно утверждаются специально созданными рабочими группами.
5. Порядок обжалования
21. Порядок обжалования действия (бездействия) Отдела и оказания содействия в подготовке жалобы разъясняются по адресу: улица Кривенко, 25, кабинет N 315, телефон 32- 55-05.
22. Жалоба подается на имя заместителя акима города Павлодара, курирующего Отдел, по адресу: улица Кривенко, 25, кабинет N 315 или в вышестоящий орган.
Жалоба принимается в письменном виде, по почте, либо нарочно по адресу: город Павлодар, улица Кривенко, 25, кабинет N 315.
23. Документом, подтверждающим принятие жалобы и предусматривающим срок и место   получения ответа, является талон. О ходе рассмотрения жалобы можно узнать в отделе документационного обеспечения аппарата акима города Павлодара по адресу: улица Кривенко, 25, кабинет N 315 или по телефону 32-55-05.

6. Байланыс ақпараты
24. "Павлодар қаласы жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі" ММ бастығы, апта сайын 16.00 бастап 18.00 сағатқа дейін, әр сәрсенбі сайын жеке қабылдайды, мекенжайы: Павлодар қаласы, Кривенко көшесі, 25, N 303 кабинет, телефоны: 32-00-96, 32-33-32, электрондық поштасының мекенжайы: uprzanpv@ mail.ru, socprogzam@pavlodar.kz.
"Павлодар қаласы жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі" ММ бастығының орынбасары, апта сайын 9.00 бастап 13.00 сағатқа дейін, әр дүйсенбі сайын жеке қабылдайды, мекенжайы: Павлодар қаласы, Кривенко көшесі, 25, N 304 кабинет, телефон 32-11-80, электрондық поштасының мекенжайы: socprogzam@ pavlodar.kz.
25. Тұтынушы үшін басқа да пайдалы ақпарат:
Кеңес беру және қабылдау апта сайын сағат 9.00 -ден 17.00 дейін, түскі үзіліс сағат 13.00 бастап 14.00 дейін, Павлодар қаласы, Кривенко көшесі, 25 үй, N 118 кабинет, телефон 32-08-79 мекенжайы бойынша атаулы әлеуметтік көмек көрсету секторының меңгерушісімен жүзеге асырылады.
"18 жасқа дейінгі балалары бар отбасыларға
мемлекеттік жәрдемақылар тағайындау"
мемлекеттік қызмет көрсетудің стандартына
қосымша
Кесте. Сапа және қол жетімділік көрсеткіштерінің мәні
Сапа және қол
жетімділік
көрсеткіштері
Көрсеткіштің
нормативтік
мәні
Көрсеткіштің
келесі жылдағы
нысаналы
мәні
Көрсеткіштің
есепті жылдағы
ағымдағы
мәні
1
2
3
4

6. Контактная информация
24. Начальник ГУ "Отдел занятости и социальных программ города Павлодара" осуществляет личный прием еженедельно по средам c 16.00 до 18.00 час по адресу: город Павлодар, улица Кривенко, 25, кабинет N 303. Телефоны: 32-00-96, 32-33-32, адрес электронной почты: uprzanpv@mail.ru, socprogzam@pavlodar.kz.
Заместитель начальника ГУ "Отдел занятости и социальных программ города Павлодара" осуществляет личный прием еженедельно по понедельникам c 9.00 до 13.00 часов, по адресу: город Павлодар, улица Кривенко, 25, кабинет N 304. Телефон: 32-11-80, адрес электронной почты: socprogzam@pavlodar.kz.
25. Другая полезная информация для потребителя:
прием и консультации заведующей сектором адресной социальной помощи осуществляются в рабочие дни с 9.00  до 17.00 часов, перерыв на обед с 13.00 до 14.00 часов, по адресу: город Павлодар, улица Кривенко, 25, кабинет N 118, телефон 32-08-79.
Приложение
к стандарту оказания
государственной услуги
"Назначение государственных пособий
семьям, имеющим детей до 18 лет"
Таблица. Значения показателей качества и доступности
Показатели качества и доступности
Нормативное значение
показателя
Целевое
значение
показателя в последующем году
Текущее
значение
показателя в отчетном
году
1
2
3
4

4.4. шағымдану мерзіміне
қанағаттанған тұтынушылардың %
(үлесі)
90%
85%
85%
5. Сыпайылық
5.1. қызметкерлердің сыпайылығына
қанағаттанған тұтынушылардың %
(үлесі)
90%
85%
85%
Павлодар қаласы әкімдігінің
2008 жылғы 15 мамырдағы
N 590/12 қаулысымен бекітілген
6-қосымша
Мемлекеттік қызмет стандарты
"Тұрғын үй көмегін тағайындау"
1. Жалпы ереже
1. Осы мемлекеттік қызмет көрсету тұрғын үй көмегін тағайындау тәртібін анықтайды.
2. Көрсетілетін мемлекеттік қызмет көрсету нысаны ішінара автоматтандырылған.
3. Мемлекеттік қызмет Қазақстан Республикасының 1997 жылғы 16 сәуірдегі "Тұрғын үй қатынастары туралы" Заңының 97-бабы 2-тармағы, Павлодар қалалық мәслихатының 2003 жылғы 4 шілдедегі "Павлодар қаласы бюджетінен коммуналдық қызметті пайдалануға және тұрғын үйді ұстауды төлеу бойынша аз қамтамасыз етілген азаматтарға тұрғын үй көмегін көрсету Ережесін бекіту туралы" N 62/32 шешімі негізінде көрсетіледі.
4. Мемлекеттік қызмет көрсету Кривенко көшесі, 25 мекенжайы бойынша орналасқан "Павлодар қаласы жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі" мемлекеттік мекемесімен (бұдан әрі - Бөлім) ұсынылады, электрондық поштасы: uprzanpv@mail.ru, socprogzam@pavlodar.kz.
5. Мемлекеттік қызметті көрсетудің нәтижесі тұрғын үйді тағайындау туралы келісім-шартты беру болып табылады.
6. Мемлекеттік қызмет көрсету мемлекеттік тұрғын үй қорынан тұрғын үйді жалдаушы, жеке меншік иесі болып табылатын, Қазақстан Республикасының азаматтарына, Қазақстан Республикасында өмір сүруге кұқығы бар азаматтығы жоқ тұлғаларға және шетелдіктер мен оралмандарға, Павлодар қаласының тұрақты тұрғынына (бұдан әрі - тұтынушы) көрсетіледі.
7. Мемлекеттік қызмет көрсету кезіндегі уақыт бойынша шектеу мерзімдері:
1) тұтынушы қажетті құжаттарды тапсырған сәттен бастап мемлекеттік қызмет көрсету мерзімдері: 30 (отыз) күнтізбелік күн ішінде;
2) қажетті құжаттарды тапсырған кезде кезек күтуге рұқсат берілген ең ұзақ уақыт: бір сағаттан артық емес;
3) құжаттарды алған кезде кезек күтуге рұқсат берілген ең ұзақ уақыт: 40 (қырық) минуттан артық емес.
8. Мемлекеттік қызмет тегін көрсетіледі.
9. Мемлекеттік қызмет көрсету стандарты туралы ақпарат Бөлімдегі ақпараттық стендтерде, www. оzsp.kz. сайтында орналасқан.
10. Мемлекеттік қызметтер сағат 9.00 бастап 17.00 дейін, сәрсенбі, жексенбі және мерекелік күннен басқа күн сайын көрсетіледі.
Түске үзіліс 13.00 бастап 14.00 сағатқа дейін.
Қабылдау алдын-ала жазылусыз талоны бойынша көрсетіледі.
11. Мемлекеттік қызмет күту залы, үстел, кресло, ақпараттық стенд орналасқан N 120, 121 кабинетте Бөлімнің ғимаратында көрсетіледі. Мүмкіндіктері шектеулі адамдар үшін пандустар бар, қауіпсіздік үшін екі шығар есік қарастырылған.

4.4. % (доля) потребителей, удовлетворенных сроками обжалования
90%
85%
85%
5. Вежливость
5.1. % (доля) потребителей, удовлетворенных вежливостью персонала
90%
85%
85%
Приложение 6
утверждено постановлением
акимата города Павлодара
от 15 мая 2008 года
N 590/12
Стандарт
оказания государственной услуги
"Назначение жилищной помощи"
1. Общие положения
1. Данная государственная услуга определяет порядок назначения жилищной помощи.
2. Форма оказываемой государственной услуги частично автоматизированная.
3. Государственная услуга оказывается на основании пункта 2 статьи 97 Закона Республики Казахстан от 16 апреля 1997 года "О жилищных отношениях", решения Павлодарского городского маслихата от 4 июля 2003 года N 62/32 "Об утверждении Правил оказания жилищной помощи малообеспеченным гражданам по оплате содержания жилища и потребления коммунальных услуг из бюджета города Павлодара".
4. Государственная услуга предоставляется государственным учреждением "Отдел занятости и социальных программ города Павлодара" (далее - Отдел), расположенным по адресу: улица Кривенко, 25, адрес электронной почты: uprzanpv@mail.ru, socprogzam@pavlodar.kz.
5. Результатом оказания государственной услуги является выдача договора о назначении жилищной помощи.
6. Государственная услуга оказывается гражданам Республики Казахстан, оралманам, иностранным гражданам и лицам без гражданства, имеющим вид на жительство в Республике Казахстан, постоянно проживающим в городе Павлодаре, являющимися собственниками, нанимателями жилища из государственного жилищного фонда (далее  - потребитель).
7. Сроки ограничений по времени при оказании государственной услуги:
1) сроки оказания государственной услуги с момента сдачи потребителем необходимых документов: в течение 30 (тридцать) календарных дней;
2) максимально допустимое время ожидания в очереди при сдаче необходимых документов: не более одного часа;
3) максимально допустимое время ожидания в очереди при получении документов: не более 40 (сорок) минут.
8. Государственная услуга оказывается бесплатно.
9. Информация о стандарте оказания государственной услуги размещена на информационных стендах в Отделе, на сайте www.ozsp.kz.
10. Государственная услуга представляется ежедневно, за исключением субботы, воскресенья и праздничных дней, с 9.00 до 18.00 часов.
Перерыв на обед с 13.00 до 14.00 часов.
Прием проводится по талонам предварительной записи.
11. Государственная услуга предоставляется в здании Отдела в кабинетах N 120, 121, где имеется зал ожидания, стол, кресла, информационные стенды. Для безопасности предусмотрены два выхода, для людей с ограниченными возможностями имеется пандус.

2. Мемлекеттік қызмет көрсету тәртібі
12. Мемлекеттік қызметті алу үшін тұтынушы мынадай құжаттарды ұсынуы қажет:
1) тұрғын үй меншік иесімен (жалға алушы) бірге тұратын барлық отбасы мүшелерінің жеке куәліктері (түпнұсқасы және көшірмесі), оның жоқ болуы кезінде осы құжатты Павлодар қаласы, Павлов көшесі, 48 үй, мекенжайы бойынша "Павлодар қаласы тұрғындарына қызмет көрсету орталығы" мемлекеттік мекемесіне тіркелген орны бойынша алуға болады;
2) жеке меншік құқығында тұрған, тұрғын үйдің (пәтердің, үйдің) бірлік саны туралы ақпараттық анықтама (түпнұсқасы) Павлов көшесі, 48 үй, мекенжайы бойынша "Павлодар қаласы тұрғындарына қызмет көрсету орталығы" мемлекеттік мекемесімен беріледі;
3) тұрғын үйге құқығын куәландыратын құжат - түпнұсқасы және көшірмесі (жекешелендіру, сыйға тарту, сатып алу-сату, мұрагерлік туралы құқығы және тағы да басқа келісім-шарттары) - жылжымалы мүлікке мемлекеттік тіркеу құқығы "Павлодар облысы әділет департаменті" мемлекеттік мекемесімен жүзеге асырылады, тіркеу үшін құжаттарды қабылдауы Павлов көшесі, 48 үй, мекенжайы бойынша "Павлодар қаласы тұрғындарына қызмет көрсету орталығы" мемлекеттік мекемесімен жүзеге асырылады;
4) азаматтарды тіркеу кітапшасы (түпнұсқасы және көшірмесі), Павлодар қаласы, Павлов көшесі, 48 үй, мекенжайы бойынша "Павлодар қаласы тұрғындарына қызмет көрсету орталығы" мемлекеттік мекемесіне ресімделген орны бойынша алуға болады;
5) өтініштің бұрынғы тоқсандағы, тоқсан үшін отбасы табысы туралы мәліметтер (еңбекақысы туралы анықтама, зейнетақы және жәрдемақы мөлшері туралы мәлімет, алименттік жазалау туралы соттың қаулысы және көрсетілетін әлеуметтік көмектің мөлшері, алименттің мөлшері туралы анықтама);
6) еңбек қызметін растайтын құжаттар - түпнұсқасы және көшірмесі (жұмыс орны бойынша жұмыс берушімен берілетін еңбек кітапшасы, жеке еңбек келісім-шарты);
7) өткен тоқсандағы өтініштердің (тұрғын үй көмегін аудару үшін қызметті таңдау өтініш берушінің қарауы бойынша жүргізіледі), тоқсандағы байланыс қызметі және тұрғын үйді ұстау мен коммуналдық қызмет үшін шығындардың есебін төлегенін растайтын қызмет берушілерден құжаттар;
8) екінші деңгейдегі банкпен берілетін банктегі жеке есеп шотының нөмірі немесе алтын карта (түпнұсқасы және көшірмесі) немесе "Казпошта" акционерлік қоғамдығы Павлодар қаласы филиалымен берілетін жеке есеп шотының нөмірі (көшірмесі);
9) салық төлеушінің тіркеу нөмірі (СТН) - түпнұсқасы және көшірмесі, құжат жоқ болған кезде оны Павлодар қаласы, Жеңіс алаңы көшесі, 5 үй, мекенжайы бойынша "Павлодар қаласы бойынша салық комитеті" мемлекеттік мекемесінен тіркелген орны бойынша алуға болады;
Құжаттар тұрғын үйді тағайындау үшін қажет, салыстыру үшін түпнұсқасы мен көшірмесі ұсынылады, осыдан кейін өтініш берушіге құжаттар қайтарылады.

2. Порядок оказания государственной услуги
12. Для получения государственной услуги потребителю необходимо предоставить следующие документы:
1) удостоверения личности всех членов семьи, проживающих совместно с собственником (нанимателем) жилища (оригиналы и копии), при его отсутствии документ можно получить по месту регистрации в государственном учреждении "Центр обслуживания населения города Павлодара" по адресу: город Павлодар, улица Павлова, 48;
2) информационная справка о количестве единиц жилья (квартиры, дома), находящихся на праве собственности (оригинал), которая выдается государственным учреждением "Центр обслуживания населения города Павлодара" по адресу: улица Павлова, 48;
3) документ правоустанавливающий право на жилище - оригинал и копия (договор приватизации, дарения, купли - продажи, право о наследстве и другие) - государственная регистрация прав на недвижимое имущество осуществляется государственным учреждением "Департамент юстиции Павлодарской области", прием документов на регистрацию осуществляет государственное учреждение "Центр обслуживания населения города Павлодара" по адресу: улица Павлова, 48;
4) книга регистрации граждан (оригинал и копия), при ее отсутствии ее можно получить по месту оформления  в государственном учреждении "Центр обслуживания населения города Павлодара" по адресу: город Павлодар, улица Павлова, 48;
5) сведения о доходах семьи за квартал, предшествующий кварталу обращения (справка о заработной плате, сведения о размере пенсий и пособий, постановление суда о взыскании алиментов и справка о размере алиментов, размеры оказываемой  социальной помощи);
6) документы, подтверждающие трудовую деятельность - оригинал и копия (трудовая книжка, индивидуальный трудовой договор, которые выдаются  работодателем по месту работы);
7) документы от услугодателей, подтверждающие начисление оплаты за коммунальные услуги и расходы на содержание жилища и услуги связи за квартал, предшествующий кварталу обращения (выбор службы для перечисления жилищной помощи производится по усмотрению заявителя);
8) номер лицевого счета в банке или алтын карта (оригинал и копия), которые выдается банками второго уровня, либо номер лицевого счета (оригинал и копия), который выдается Павлодарским филиалом акционерного общества "Казпочта";
9) регистрационный номер налогоплательщика (РНН) - оригинал и копия, при его отсутствии документ можно получить по месту регистрации в государственном учреждении "Налоговый комитет по городу Павлодару" по адресу: город Павлодар, площадь Победы, 5.
Документы, необходимые для назначения жилищной помощи, предоставляются в подлинниках и копиях для  сверки, после чего подлинники документов возвращаются заявителю.

13. Мемлдекеттік қызметті көрсету үшін өтініш бланктері нысанасын беру орны: Кривенко көшесі, 25, N 120, 121 кабинеттер мекенжайы, "Павлодар қаласы жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі" мемлекеттік мекеме.
14. Өтініштерді және басқада құжаттарды Кривенко көшесі, 25, N 120, 121 кабинеттер мекенжайы бойынша Бөлімнің атаулы әлеуметтік көмек көрсету секторының мамандарына тапсырылады.
15. Тұтынушы мемлекеттік қызмет көрсетуді алу үшін барлық қажетті құжаттарды тапсырғаннан кейін құжатты қабылдау күні және қандай мамандар қабылдағаны көрсетілген жыртылмалы талон алады.
16. Мемлекеттік қызмет көрсету Бөлім мамандарының жеке келулері кезінде жүзеге асырылады.
Мемлекеттік қызмет көрсету электрондық пошта, сайт арқылы жүзеге асырылмайды.
Мемлекеттік қызмет көрсетудің соңғы нәтижесі - тұрғын үй көмегін тағайындау туралы келісім-шарт Кривенко көшесі, 25, N 120, 121 кабинеттер мекенжайы бойынша Бөлім мамандарымен беріледі.
17. Мемлекеттік қызмет көрсетуді тоқтата тұру немесе мемлекеттік қызметті ұсынудан бас тарту негіздері:
1) тұрғын үй көмегі (пәтер, үй) бір бірліктен аса (үлес) жеке меншік үйлері бар отбасыларына тағайындалмайды;
2) тұрғын үйді жалға берушілер (жалдаушы);
3) Павлодар қаласы аумағында орналасқан тұрғын үйді жалға алушы (жалдаушы) немесе меншік иесі бола алмайды;
4) жұмыссыз ретінде уәкілетті органда тіркеуде жоқ, жұмыссыздығы бар;
5) тұрғын үйде нақты тұратын, тіркелген тұлғалар саны коммуналдық қызмет есебінің кейбір жүргізілген сандарымен сәйкес келмеген жағдайда;
6) егер отбасының жиынтық табысы коммуналдық қызметті пайдалану мөлшерімен және өтемақы шараларымен қамтамасыз етілетін коммуналдық қызметті пайдалану нормативтері және тұрғын үй алаңы нормалары шеңберінде коммуналдық қызметті пайдалану және тұрғын үйді ұстауға төлем шығындары осы мақсатқа жіберілетін шығындар шегінің үлесінен аспайтын болса ғана болып табылады.
Мемлекеттік қызметті көрсетуді ұсыну үшін негіздеме - жоқ.
3. Жұмыс қағидаттары
18. Мемлекеттік органның қызмет көрсетуді тұтынушыға қатысты басшылыққа алатын жұмыс қағидаттары: заңдылық, тұтынушы құжаттарының мазмұны туралы ұсынылған ақпараттың қорғалуын және құпиялылығын қамтамасыз ету, өзінің қызметтік міндеттерін орындау, көрсетілетін мемлекеттік қызмет туралы толық ақпаратты ұсыну, сыпайылық және сыйлылық.
4. Жұмыс нәтижелері
19. Тұтынушыларға мемлекеттік қызмет көрсету нәтижелері осы стандарттың қосымшасына сәйкес сапа және қол жетімділік көрсеткіштерімен өлшенеді.
20. Мемлекеттік қызмет көрсететін мемлекеттік органның, мекеменің немесе өзге де субъектілердің жұмысы бағаланатын мемлекеттік қызметтердің сапа және қол жетімділік көрсеткіштерінің нысаналы мәнін жыл сайын арнайы құрылған жұмыс топтары бекітеді.

13. Место выдачи бланков заявлений, форм для оказания государственной услуги: государственное учреждение "Отдел занятости и социальных программ города Павлодара", улица Кривенко, 25, кабинеты N 120, 121.
14. Заявление и другие необходимые документы предоставляются специалистам сектора  адресной социальной помощи Отдела по адресу: улица Кривенко, 25, кабинеты N 120, 121.
15. После представления всех необходимых документов для получения государственной услуги потребитель получает отрывной талон заявления, в котором указывается дата принятия документов и данные о специалисте, принявшем документы.
16. Оказание государственной услуги осуществляется  при личном посещении  специалистов Отдела.
Оказание государственной услуги посредством электронной почты, сайта не осуществляется.
Конечный результат оказания государственной услуги - договор о назначении жилищной помощи выдается специалистами Отдела по адресу: улица Кривенко 25, кабинеты N 120, 121.
17. Основанием для отказа в предоставлении государственной услуги является:
1) наличие в частной собственности более одной единицы (доли) жилья (квартиры, дома);
2) сдача жилища в наем (поднаем);
3) отсутствие прав собственника или нанимателя (арендатора) жилья, расположенного на территории города Павлодара;
4) имеющих безработных, не зарегистрированных в уполномоченном органе в качестве безработных;
5) не соответствие числа прописанных лиц с числом фактически проживающих в жилище, на которых производится начисление коммунальных услуг;
6) если расходы на оплату содержания жилища и потребления коммунальных услуг в пределах нормы площади жилища и нормативов потребления коммунальных услуг, обеспечиваемого компенсационными мерами и размерами потребления коммунальных услуг в совокупном доходе семьи, не превышают долю предельно допустимых расходов на эти цели.
Основания для приостановления оказания государственной услуги - нет.
3. Принципы работы
18. Принципы работы, которыми руководствуется государственный орган по отношению к потребителю услуг: законность, защита и конфиденциальность предоставленной информации о содержании документов потребителя, исполнение своих служебных обязанностей, предоставление исчерпывающей информации об оказываемой государственной услуге, вежливость и корректность.
4. Результаты работы
19. Результаты оказания государственной услуги потребителям измеряются показателями качества и доступности в соответствии с приложением к настоящему стандарту.
20. Целевые значения показателей качества и доступности государственных услуг, по которым оценивается работа государственного органа, учреждения или иных субъектов, оказывающих государственные услуги, ежегодно утверждаются специально созданными рабочими группами.

5. Шағымдану тәртібі
21. Бөлімнің әрекетіне (әрекетсіздігіне) шағымдану тәртібі және шағым дайындауға жәрдем көрсету Кривенко көшесі, 25 үй, N 315 кабинет, телефон 32-55-05 мекенжайы бойынша түсіндіріледі.
22. Шағым Кривенко көшесі, 25, N 303 кабинет, телефон 32-00-96 мекенжайы бойынша Бөлім бастығының атына немесе жоғары тұрған органдарға беріледі.
Шағым пошта арқылы хат түрінде немесе жұмыс күндері Кривенко көшесі, 25, N 303 кабинет мекенжайы бойынша Павлодар қаласы әкімі аппаратының құжатты қамтамасыз ету бөлімінің кеңсесі арқылы қабылданады.
23. Шағымның қабылданғанын растайтын және берілген шағымға жауап алатын мерзім мен орынды көздейтін құжат талон болып табылады. Шағымның қаралу барысы туралы 32-97-18 телефон бойынша Бөлімнің сектор меңгерушілерінен білуге болады.
6. Байланыс ақпараты
24. "Павлодар қаласы жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі" ММ бастығы, апта сайын 16.00 бастап 18.00 сағатқа дейін, әр сәрсенбі сайын жеке қабылдайды, мекенжайы: Павлодар қаласы, Кривенко көшесі, 25, N 303 кабинет, телефоны 32-00-96, 32-33-32, электрондық поштасының мекенжайы: uprzanpv@ mail.ru, socprogzam@ pavlodar.kz.
"Павлодар қаласы жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі" ММ бастығының орынбасары, апта сайын 9.00 бастап 13.00 сағатқа дейін, әр бейсенбі сайын жеке қабылдайды, мекенжайы: Павлодар қаласы, Кривенко көшесі, 25, N 304 кабинет, телефон: 32-11-80, электрондық поштасының мекенжайы: socprogzam@ pavlodar.kz.
25. Тұтынушы үшін басқа да пайдалы ақпарат:
Кеңес беру және қабылдау апта сайын сағат 9.00-ден 17.00 дейін, түскі үзіліс сағат 13.00 бастап 14.00 дейін, Павлодар қаласы, Кривенко көшесі, 25 үй, N 118 кабинет, телефон 32-08-79 мекенжайы бойынша атаулы әлеуметтік көмек көрсету секторының меңгерушісімен жүзеге асырылады.
"Тұрғын үй көмегін тағайындау"
мемлекеттік қызмет
көрсетудің стандартына
қосымша
Кесте. Сапа және қол жетімділік көрсеткіштерінің мәні
Сапа және қол
жетімділік
көрсеткіштері
Көрсеткіштің
нормативтік
мәні
Көрсеткіштің
келесі жылдағы
нысаналы
мәні
Көрсеткіштің
есепті жылдағы
ағымдағы
мәні
1
2
3
4

5. Порядок обжалования
21. Порядок обжалования действия (бездействия) Отдела и оказания содействия  в подготовке жалобы разъясняются по адресу: улица Кривенко, 25, кабинет N 315, телефон 32- 55-05.
22. Жалоба подается  на имя начальника Отдела по адресу: улица Кривенко, 25, кабинет N 303, телефон 32-00-96 или в вышестоящий орган.
Жалоба принимается в письменном виде, по почте, либо нарочно через канцелярию Отдела по адресу: улица Кривенко, 25, кабинет N 303, в рабочие дни.
23. Документом, подтверждающим принятие жалобы и предусматривающим срок и место получения ответа, является талон. О ходе рассмотрения  жалобы можно узнать у заведующей  сектором Отдела по телефону 32- 97-18.
6. Контактная информация
24. Начальник ГУ "Отдел занятости и социальных программ города Павлодара" осуществляет личный прием еженедельно по средам c 16.00 до 18.00 часов по адресу: город Павлодар, улица Кривенко, 25, кабинет N 303, телефоны: 32-00-96, 32-33-32, адрес электронной почты: uprzanpv@mail.ru, socprogzam@pavlodar.kz.
Заместитель начальника ГУ "Отдел занятости и социальных программ города Павлодара" осуществляет личный прием еженедельно по понедельникам c 9.00 до 13.00 часов по адресу: город Павлодар, улица Кривенко, 25, кабинет N 304. Телефон: 32-11-80, адрес электронной почты: socprogzam@pavlodar.kz.
25. Другая полезная информация для потребителя:
прием и консультации заведующим сектором адресной социальной помощи осуществляются  в рабочие дни с 9.00 до 17.00 часов, перерыв на обед с 13.00 до 14.00 часов, по адресу: город Павлодар, улица Кривенко, 25, кабинет N 118, телефон 32-08-79.
Приложение
к стандарту оказания
государственной услуги
"Назначение жилищной помощи"
Таблица. Значения показателей качества и доступности
Показатели качества и доступности
Нормативное значение
показателя
Целевое
значение
показателя в последующем году
Текущее
значение
показателя в отчетном
году
1
2
3
4

1. Жалпы ереже
1. Осы мемлекеттік қызмет көрсету мемлекеттік және мемлекеттік емес әлеуметтік-медициналық мекемелерде әлеуметтік қызмет көрсетілуіне құжаттарды ресімдеу тәртібін анықтайды.
2. Көрсетілетін мемлекеттік қызмет көрсету нысаны автоматтандырылмаған.
3. Мемлекеттік қызмет Қазақстан Республикасының 2005 жылғы 13 сәуірдегі "Қазақстан Республикасында мүгедектерді әлеуметтік қорғау туралы" Заңының 24 - бабы, Қазақстан Республикасының Еңбек және тұрғындарды әлеуметтік қорғау министрінің міндетін атқарушысының 2005 жылғы 1 желтоқсандағы "Әлеуметтік қызмет көрсету Типтік Ережелерін бекіту туралы" N 306 - ө бұйрығы негізінде көрсетіледі.
4. Мемлекеттік қызмет көрсету Кривенко көшесі, 25 мекенжайы бойынша орналасқан "Павлодар қаласы жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі" мемлекеттік мекемесімен (бұдан әрі - Бөлім) ұсынылады, электрондық поштасы: uprzanpv@mail.ru, socprogzam@pavlodar.kz.
5. Мемлекеттік қызметті көрсетудің нәтижесі "Мүгедектер мен қарттарға арналған интернат - Үйі" мемлекеттік мекемесіне, "Қайырымдылық Үйі" мемлекеттік мекемесіне әлеуметтік қызмет көрсету үшін жолдама беру болып табылады.
6. Мемлекеттік қызмет көрсету "Қайырымдылық Үйі" мемлекеттік мекемесіне құжаттар рәсімдеу үшін:
1) отбасы құрамына қарамастан Ұлы Отан соғысының мүгедектері мен қатысушыларға;
2) дәрігерлік-кеңестік комиссияның анықтамасына сәйкес толығымен немесе жартылай қозғалу белсенділігінен және өзіне қызмет көрсету қабілеттілігінен айырылған және ұзақ мерзім бойы бөтен адамның көмегін қажет ететін тұлғаларға;
3) жалғызбасты зейнеткерлерге;
4) 1 және 2 топтағы жалғызбасты зейнеткерлерге;
5) балалары жоқ жалғызбасты отбасы жұптарына;
6) медициналық-әлеуметтік оңалту кезінде ми қан айналымы бұзылған және қаңқа-ми жарақаттары бар мүгедектер мен зейнеткерлер болып табылмайтын жалғызбасты тұлғаларға;
7) емделу және оңалту кезінде туысқандарымен тұратын зейнеткерлер мен мүгедектерге;
8) емделу және оңалту кезінде жұмыс істейтін балалары бар зейнеткерлер мен мүгедектерге;
9) зейнеткерлік алдындағы жастағы жалғызбасты тұлғаларға;
10) толығымен немесе жартылай қозғалу белсенділігінен және өзіне қызмет көрсету қабілеттілігінен айырылған, тек қана мекемелерде денсаулық жағдайы бойынша бөтен адамның күтімін қажет ететін қартайған, мүгедек және басқа да тұлғаларға;
11) төтенше жағдайлар кезінде жазатайым уақиғаға ұшырағандар, зілзала апаты, өрт салдарынан зардап шеккен тұлғаларға (төтенше жағдайлар жөніндегі басқарма немесе өртке қарсы қызмет қорытындысы бойынша) (бұдан әрі - тұтынушы) көрсетіледі.
Мемлекеттік қызмет "Мүгедектер мен қарттарға арналған интернат - Үйі" мемлекеттік мекемесіне құжаттар рәсімдеу үшін:

1. Общие положения
1. Данная государственная услуга определяет порядок оформления документов на социальное обслуживание в государственных и негосударственных медико - социальных учреждениях.
2. Форма оказываемой государственной услуги неавтоматизированная.
3. Государственная услуга оказывается на основании статьи 24 Закона Республики Казахстан от 13 апреля 2005 года "О социальной защите инвалидов в Республике Казахстан", Приказа исполняющего обязанности Министра труда и социальной защиты населения Республики Казахстан от 1 декабря 2005 года N 306-п "Об утверждении Типовых Правил социального обслуживания".
4. Государственная услуга предоставляется государственным учреждением "Отдел занятости и социальных программ города Павлодара" (далее - Отдел), расположенным по адресу: улица Кривенко, 25, адрес электронной почты: uprzanpv@mail.ru, socprogzam@pavlodar.kz.
5. Результатом оказываемой государственной услуги является выдача направления на социальное обслуживание в государственное учреждение "Дом Милосердия", ходатайство в департамент координации занятости и социальных программ Павлодарской области о направлении в государственное учреждение "Дом - интернат для инвалидов и престарелых".
6. Государственная услуга для оформления документов в государственное учреждение  "Дом Милосердия" оказывается:
1) инвалидам и участникам Великой Отечественной войны независимо от состава семьи;
2) лицам полностью или частично утратившим двигательную активность и способность к самообслуживанию и нуждающиеся в длительном постороннем уходе, согласно справке врачебно - консультативной комиссии;
3) одиноким пенсионерам;
4) одиноким инвалидам 1 и 2 группы;
5) одинокопроживающим семейным парам, не имеющим детей;
6) одиноким лицам, не являющимся пенсионерами и инвалидами, с нарушениями мозгового кровообращения и черепно - мозговыми травмами на период медико - социальной реабилитации.
7) пенсионерам и инвалидам, проживающим с родственниками на период лечения и реабилитации;
8) пенсионерам и инвалидам, имеющим работающих детей на период лечения и реабилитации;
9) одиноким лицам предпенсионного возраста;
10) престарелым, инвалидам, иным лицам полностью или частично утратившим двигательную активность и способность к самообслуживанию, нуждающимся по состоянию здоровья в постороннем уходе непосредственно в учреждении;
11) лицам, пострадавшим вследствие пожара, стихийного бедствия, несчастного случая, чрезвычайной ситуации (по заключению противопожарной службы или управления по  чрезвычайным ситуациям) - (далее - потребитель).
Государственная услуга для оформления документов в государственное учреждение "Дом - интернат для инвалидов и престарелых" оказывается:

1) денсаулық жағдайы бойынша тұрақты бөтен адамның күтімін және медициналық қызмет көрсетуді қажет ететін қартайған азаматтарға;
2) денсаулық жағдайы бойынша тұрақты бөтен адамның күтімін және медициналық қызмет көрсетуді қажет ететін бірінші және екінші топтағы мүгедектерге (бұдан әрі - тұтынушы) көрсетіледі.
7. Мемлекеттік қызмет көрсету кезіндегі уақыт бойынша шектеу мерзімдері:
1) тұтынушы қажетті құжаттарды тапсырған сәттен бастап мемлекеттік қызмет көрсету мерзімдері: 30 (отыз) күнтізбелік күннен артық емес;
2) қажетті құжаттарды тапсырған кезде кезек күтуге рұқсат берілген ең ұзақ уақыт: бір сағаттан артық емес;
3) құжаттарды алған кезде кезек күтуге рұқсат берілген ең ұзақ уақыт: 40 (қырық) минуттан артық емес.
8. Мемлекеттік қызмет тегін көрсетіледі.
9. Мемлекеттік қызмет көрсету стандарты туралы ақпарат Бөлімдегі ақпараттық стендтерде, www. оzsp.kz. сайтында орналасқан.
10. Мемлекеттік қызметтер сағат 9.00 бастап 17.00 дейін, сәрсенбі, жексенбі және мерекелік күннен басқа күн сайын көрсетіледі.
Түске үзіліс 13.00 бастап 14.00 сағатқа дейін.
Қабылдау алдын-ала жазылусыз және тездетусіз көрсетіледі.
11. Мемлекеттік қызмет күту залы, үстел, кресло, ақпараттық стенд орналасқан N 311 кабинетте Бөлімнің ғимаратында көрсетіледі. Мүмкіндіктері шектеулі адамдар үшін пандустар бар, қауіпсіздік үшін екі шығар есік қарастырылған.
2. Мемлекеттік қызмет көрсету тәртібі
12. Мемлекеттік қызметті алу үшін тұтынушы мынадай құжаттарды ұсынуы қажет:
1) белгіленген үлгідегі өтініш Кривенко көшесі, 25, N 311 кабинет мекенжайы бойынша Бөлімнің азаматтардың өтініштерімен және мемелекеттік мекемелермен жұмыс жасау жөніндегі сектордың мамандарымен беріледі;
2) күні, мөрі, бас дәрігердің қолы көрсетілген, емделу-сауықтыру мекемесімен рәсімделетін, интернат-үйі бағдары көрсетілген медициналық карта;
3) флюорография (түпнұсқасы) кеуденің сипаттамасы және суретте күні көрсетілген мекенжайы бойынша мемлекеттік мекемемен беріледі;
4) жалпы несеп анализі (RW және АҚТҚ) - түпнұсқасы, мекенжайы бойынша мемлекеттік мекемемен беріледі;
5) ішек тобына анализ (түпнұсқасы) - мекенжайы бойынша мемлекеттік мекемемен беріледі;
6) дәрігерлік-кеңестік комиссиядан үзінді - түпнұсқасы және көшірмесі, үзіндінің мерзімі 2-3 айдан аспаған мекенжайы бойынша дәрігерлік мекемемен беріледі;
7) үзіндінің мерзімі 2-3 айдан аспаған, психоневрологиялық диспансерден үзінді (түпнұсқасы) - Усолка көшесі, 42, мекенжайы бойынша "Облыстық психоневрологиялық диспансер" мемлекеттік мекемесімен беріледі;

1) престарелым гражданам, нуждающимся по состоянию здоровья в постоянном постороннем уходе и медицинском обслуживании;
2) инвалидам первой и второй группы, нуждающимся по состоянию здоровья в постоянном  постороннем уходе и медицинском обслуживании (далее - потребитель).
7. Сроки ограничений по времени при оказании государственной услуги:
1) сроки оказания государственной услуги с момента сдачи потребителем необходимых документов: не более 30 (тридцать) календарных дней;
2) максимально допустимое время ожидания в очереди при сдаче необходимых документов: не более одного часа;
3) максимально допустимое время ожидания в очереди при получении документов: не более 40 (сорока) минут.
8. Государственная услуга оказывается бесплатно.
9. Информация о стандарте оказания государственной услуги размещена на информационных стендах в Отделе, на сайте www.ozsp.kz.
10. Государственная услуга представляется ежедневно, за исключением субботы, воскресенья и праздничных дней, с 9.00 до 18.00 часов.
Перерыв на обед с 13.00 до14.00 часов.
Прием проводится без предварительной записи и ускоренного обслуживания.
11. Государственная услуга предоставляется  в здании Отдела в кабинете N311, где имеется зал ожидания, стол, кресла, информационные стенды. Для безопасности предусмотрены два выхода, для людей с ограниченными возможностями  имеется пандус, работают три лифта.
2. Порядок оказания государственной услуги
12. Для получения государственной услуги потребителю необходимо предоставить следующие документы:
1) заявление установленного образца, которое выдается специалистом сектора по работе с обращениями граждан и социальными учреждениями Отдела по адресу: улица Кривенко, 25, кабинет N 311;
2) медицинская карта с указанием профиля дома - интерната (оригинал), которая оформляется лечебно-профилактическими учреждениями с указанием даты, печати, подписи главного врача;
3) флюорография (оригинал), которая выдается медицинскими учреждениями по месту жительства с указанием даты на снимке и описанием;
4) общий анализ мочи (RW и ВИЧ) - оригинал, который выдается по месту жительства медицинскими учреждениями;
5) анализ на кишечную группу (оригинал), который выдается по месту жительства медицинскими учреждениями;
6) выписка врачебно - консультативной комиссии (ВКК) - оригинал и копия, которая выдается по месту жительства медицинскими учреждениями сроком выписки не более 2-3 месяца;
7) выписка психоневрологического диспансера (оригинал), которая выдается государственным учреждением "Областной психоневрологический диспансер" по адресу: улица Усолка, 42, сроком выписки не более 2-3 месяца;

8) тұрмыстық-тұрғын үй жағдайларының актісі Кривенко көшесі, 25, N 311 кабинет мекенжайы бойынша Бөлімнің азаматтардың өтініштерімен және мемлекеттік мекемелермен жұмыс жасау жөніндегі сектордың мамандарымен жасалады;
9) тіркеуден алу туралы мөрі бар шығару парағы - (түпнұсқасы) Павлодар қаласы, Павлов көшесі, 48 үй, мекенжайы бойынша "Павлодар қаласы тұрғындарына қызмет көрсету орталығы" мемлекеттік мекемесінде беріледі;
10) жеке куәлігі (түпнұсқасы және көшірмесі) құжаттың жоқ болуы кезінде Павлодар қаласы, Павлов көшесі, 48 үй, мекенжайы бойынша "Павлодар қаласы тұрғындарына қызмет көрсету орталығы" мемлекеттік мекемесіне тіркелген орны бойынша алуға болады;
11) әлеуметтік жеке коды ӘЖК (көшірмесі) - (түпнұсқасы және көшірмесі) құжат жоқ болған кезде оны Павлодар қаласы, Академик Сәтбаев көшесі, 44 үй, мекенжайы бойынша "Қазақстан Республикасы Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау Министрлігінің Зейнетақы төлеу жөніндегі мемлекеттік орталық" Павлодар облысының филиалындағы республикалық мемлекеттік қазыналық кәсіпорында иеленген орны бойынша алуға болады;
12) салық төлеушінің тіркеу нөмірі (СТН) - (түпнұсқасы және көшірмесі) құжат жоқ болған кезде оны Павлодар қаласы, Жеңіс алаңы көшесі, 5 үй, мекенжайы бойынша "Павлодар қаласы бойынша салық комитеті" мемлекеттік мекемесінен тіркелген орны бойынша алуға болады;
Қызметті ұсыну үшін қажетті құжаттарды салыстыру үшін түпнұсқасы және көшірмесі ұсынылады.
13. Мемлекеттік қызметті көрсету үшін бланктерді беру орны: Кривенко көшесі, 25, N 311 кабинет, "Павлодар қаласы жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі" мемлекеттік мекемесі.
14. Өтініштерді және басқада құжаттарды Кривенко көшесі, 25, N 311 кабинет мекенжайы бойынша Бөлімнің азаматтардың өтініштерімен және әлеуметтік мекемелермен жұмыс жөніндегі сектордың мамандарына тапсырылады.
15. Әлеуметтік көмек көрсетуді алу үшін барлық қажетті құжаттарды тапсырғаннан кейін құжатты қабылдау күні және қандай мамандар қабылдағаны көрсетілген жыртылмалы талон беріледі.
16. Мемлекеттік қызмет көрсету Бөлім мамандарының жеке келулері кезінде жүзеге асырылады.
Мемлекеттік қызмет көрсету электрондық почта, сайт арқылы жүзеге асырылмайды.
Мемлекеттік қызмет көрсетудің соңғы нәтижесі - жолдама Кривенко көшесі, 25, N 311 кабинет мекенжайы бойынша Бөлім мамандарымен беріледі.
17. Мемлекеттік қызмет көрсетуді ұсынудан бас тарту негіздері:
Құжаттардың тізімі толық болмауы;
медициналық-әлеуметтік мекемелерде - туберкулездік белсенді түрімен, психикалық аурумен, неврозды, соматикалық аурулар кезеңдегі невроз жағдайын, жындылықтың жеңіл түрлерін, түрлі этиологиядағы селкілдік белгілерін (2-3 айда кем дегенде бір рет) анда-санда талмаларды, жарыместікті және жеке тұлғадағы өзгерістерді қоспағанда, карантиндық инфекциялар, тері мен шаштың жұқпалы аурулары, жыныстық аурулар, ЖҚТБ, арнайы мамандандырылған медициналық мекемелерде емдеуді қажет ететін әлеуметтік қызмет көрсетуге медициналық қарсы көрсетімдер болып табылады.
Мемлекеттік қызметті көрсетуді ұсыну үшін негіздеме - жоқ.

8) акт жилищно - бытовых условий, который составляется специалистами сектора по работе с обращениями граждан и социальными учреждениями Отдела по  адресу: улица Кривенко, 25, кабинет N 311;
9) листок убытия со штампом о снятии с регистрации (оригинал), который выдается государственным учреждением "Центр обслуживания населения города Павлодара" по адресу: улица Павлова, 48;
10) удостоверение личности (оригинал и копия), при его отсутствии документ можно получить по месту регистрации в государственном учреждении "Центр обслуживания населения города Павлодара" по адресу: город Павлодар, улица Павлова, 48;
11) социальный индивидуальный код - СИК (оригинал и копия), при его отсутствии документ можно получить по месту присвоения в Павлодарском областном филиале республиканского государственного казенного предприятия "Государственный центр по выплате пенсий Министерства труда и социальной защиты  населения Республики Казахстан" по адресу: город Павлодар, улица Академика Сатпаева, 44;
12) регистрационный номер налогоплательщика (РНН) - (оригинал и копия), при его отсутствии документ можно получить по месту регистрации в государственном учреждении "Налоговый комитет по городу Павлодару" по адресу: город Павлодар, площадь Победы, 5.
Документы, необходимые для оказания услуги предоставляются в оригиналах и копиях для сверки.
13. Место выдачи бланков, форм  для оказания государственной услуги: государственное учреждение "Отдел занятости и социальных программ города Павлодара",  улица Кривенко, 25, кабинет N 311.
14. Заявление и другие необходимые документы предоставляются специалисту сектора по работе с обращениями граждан и социальными учреждениями Отдела по адресу: улица Кривенко, 25, кабинет N 311.
15. После представления всех необходимых документов для получения государственной услуги выдается отрывной талон заявления, в котором указывается дата принятия документов и каким специалистом принято.
16. Оказание  государственной услуги осуществляется при личном посещении  специалистов Отдела.
Оказание государственной услуги посредством электронной почты, сайта - не осуществляется.
Конечный результат оказания государственной услуги направление, ходатайство выдается специалистами Отдела по адресу: улица Кривенко 25, кабинет N 311.
17. Основанием для отказа в предоставлении государственной услуги:
неполный перечень документов;
медицинские противопоказаниями к социальному обслуживанию в медико-социальных учреждениях - наличие туберкулеза в активной стадии процесса, психических заболеваний, за исключением неврозов, неврозоподобных состояний при соматических заболеваниях, легкой степени дебильности, судорожных синдромов различной этиологии с редкими (не более 1 раза в 2-3 месяца) припадками, без слабоумия и выраженных изменений личности, карантинных инфекций, заразных заболеваний кожи и волос, венерических заболеваний, СПИД, требующих лечения в специализированных медицинских организациях.
Основания для приостановления оказания государственной услуги - нет.

1. Жалпы ереже
1. Осы мемлекеттік қызмет көрсету жергілікті өкілетті органдардың шешімдері бойынша мұқтаж азаматтардың жекеленген санаттарына әлеуметтік көмек тағайындау және төлеу тәртібін анықтайды.
2. Көрсетілетін мемлекеттік қызмет көрсету нысаны ішінара автоматтандырылған.
3. Мемлекеттік қызмет көрсету Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару туралы" Заңының 31 - бабы 1 - тармағы 14 - тармақшасы негізінде көрсетіледі.
4. Мемлекеттік қызмет көрсету Кривенко көшесі, 25 мекенжайы бойынша орналасқан "Павлодар қаласы жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі" мемлекеттік мекемесімен (бұдан әрі - Бөлім) ұсынылады, электрондық поштасы: uprzanpv@mail.ru, socprogzam@pavlodar.kz.
5. Мемлекеттік қызметті көрсетудің нәтижесі әлеуметтік көмекті тағайындау және төлеу туралы ауызша хабарлама болып табылады.
6. Мемлекеттік қызмет көрсету жергілікті өкілетті органдардың шешімдері бойынша тұрғындардың әлеуметтік әлжуаз тобынан мұқтаж азаматтардың жекеленген санаттарына көрсетіледі.
7. Мемлекеттік қызмет көрсету кезіндегі уақыт бойынша шектеу
мерзімдері:
1) тұтынушы қажетті құжаттарды тапсырған сәттен бастап мемлекеттік қызмет көрсету мерзімдері: 30 (отыз) күнтізбелік күн ішінде;
2) қажетті құжаттарды тапсырған кезде кезек күтуге рұқсат берілген ең ұзақ уақыт: бір сағаттан кем емес;
3) құжаттарды алған кезде кезек күтуге рұқсат берілген ең ұзақ уақыт: 40 (қырық) минуттан кем емес.
8. Мемлекеттік қызмет тегін көрсетіледі.
9. Мемлекеттік қызмет көрсету стандарты туралы ақпарат Бөлімдегі ақпараттық стендтерде, www. оzsp.kz. сайтында орналасқан.
10. Мемлекеттік қызметтер мынадай күнде және сағатта көрсетіледі: күн сайын сағат 9.00 бастап 17.00 дейін, сәрсенбіден басқа, түске үзіліс 13.00 бастап 14.00 дейін; демалыс күндері - сенбі, жексенбі. Қабылдау алдын-ала жазылусыз және тездетусіз көрсетіледі.
11. Мемлекеттік қызмет күту залы, стол, кресло, ақпараттық стенд орналасқан Бөлімнің ғимаратында көрсетіледі. Мүмкіндіктері шектеулі адамдар үшін пандустар бар, қауіпсіздік үшін екі шығар есік қарастырылған, үш лифт жұмыс істейді.
2. Мемлекеттік қызмет көрсету тәртібі
12. Мемлекеттік қызметті алу үшін тұтынушы мынадай құжаттарды ұсынуы қажет:
1) осы әлеуметтік төлемақыға құқығы бар тұлғалардың өтініші;
2) өтініш берушінің жеке тұлға ретінде куәландыратын құжаттың көшірмелері;

1. Общие положения
1. Данная государственная услуга определяет порядок назначения и выплаты социальной помощи отдельным категориям нуждающихся граждан по решению местных представительных органов.
2. Форма оказываемой государственной услуги частично автоматизированная.
3. Государственная услуга оказывается на основании подпункта 14 пункта 1 статьи 31 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении в Республике Казахстан".
4. Государственная услуга предоставляется государственным учреждением "Отдел занятости и социальных программ города Павлодара" (далее - Отдел), расположенным по адресу: улица Кривенко, 25, адрес электронной почты: uprzanpv@mail.ru, socprogzam@pavlodar.kz.
5. Результатом оказания государственной услуги является уведомление о назначении и выплате социальной помощи в письменном или устном виде.
6. Государственная услуга оказывается отдельным категориям нуждающихся граждан из социально уязвимых слоев населения по решениям местных представительных органов.
7. Сроки ограничений по времени при оказании государственной услуги:
1) сроки оказания государственной услуги с момента сдачи потребителем необходимых документов: в течение 30 (тридцать) календарных дней;
2) максимально допустимое время ожидания в очереди при сдаче необходимых документов: не более одного часа;
3) максимально  допустимое время ожидания в очереди при получении документов: не более 40 (сорок) минут.
8. Государственная услуга оказывается бесплатно.
9. Информация о стандарте оказания государственной услуги размещена на информационных стендах в Отделе, на сайте www.ozsp.kz.
10. Государственная услуга представляется ежедневно, за исключением субботы, воскресенья и праздничных дней, с 9.00 до 18.00 часов.
Перерыв на обед с 13.00 до14.00 часов.
Прием проводится без предварительной записи и ускоренного обслуживания.
11. Государственная услуга предоставляется в здании Отдела кабинеты N 120, 121, где имеется зал ожидания, стол, кресла, информационные стенды. Для безопасности предусмотрены два выхода, для людей с ограниченными возможностями  имеется пандус.
2. Порядок оказания государственной услуги
12. Для получения государственной услуги потребителю необходимо предоставить  следующие документы:
1) заявление установленного образца лица, имеющего права на данную социальную выплату, которое выдается специалистам сектора адресной социальной помощи Отдела по адресу: улица Кривенко, 25, кабинеты N 120, 121;
2) удостоверение личности заявителя (оригинал и копия), при его отсутствии  документ можно получить по месту регистрации в государственном учреждении "Центр обслуживания населения города Павлодара" по адресу: город Павлодар, улица Павлова, 48;

3) салық төлеушінің тіркеу нөмірі;
4) отбасы мекенжайын растайтын құжаттың көшірмелері;
5) дербес шот нөмірі мен банк атауы;
6) отбасы құрамын растайтын құжат;
7) зейнеткерлік куәлігінің көшірмесі;
8) жеке санаттағылар үшін - отбасы мүшелерінің табысы туралы мәлімет.
Әлеуметтік көмекті тағайындау үшін қажетті құжаттар салыстыру үшін түпнұсқасы және көшірмесі ұсынылады, осыдан кейін құжаттардың түпнұсқасы өтініш берушіге қайтарылады.
13. Әлеуметтік көмекті тағайындау және төлеуге өтініш бланктері Бөлімнің атаулы әлеуметтік көмек көрсету секторының мамандарымен, мына мекенжайы бойынша Кривенко көшесі, 25, N 120, 121 кабинеттерінде беріледі.
14. Өтініштерді және басқа да құжаттарды Бөлімнің атаулы әлеуметтік көмек көрсету секторының мамандарымен, мына мекенжайы бойынша Кривенко көшесі, 25, N 120, 121 кабинеттерге тапсырылады.
15. Мемлекеттік қызмет көрсетуді алу үшін тұтынушы барлық қажетті құжаттарды тапсырғаннан кейін құжатты қабылдау күні және қандай мамандар қабылдағаны көрсетілген жыртылмалы талон алады.
16. Мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесін жеткізу Бөлім мамандарының жеке келулері кезінде немесе 32-03-83 телефоны бойынша жүзеге асырылады.
Мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесін жеткізу электрондық пошта, сайт арқылы жүзеге асырылмайды.
Әлеуметтік көмекті тағайындаудан бас тарту туралы хабарлама өтініш берушінің мекенжайы бойынша курьермен жеткізіледі.
Мемлекеттік қызмет көрсетудің соңғы нәтижесі Бөлімнің мамандарымен Кривенко көшесі, 25, N 115 кабинет мекенжайы немесе 32-03-83 телефоны бойынша беріледі.
17. Мемлекеттік қызмет көрсетуді тоқтата тұру немесе мемлекеттік қызметті ұсынудан бас тарту негіздері:
1) қажетті құжаттар тізімінің толық болмауы;
2) табысы туралы мәліметті жасырып қалуы;
3) осы төлеу түрі үшін тиісті табыстың асуы;
4) өтініш берушіден мүгедектікті алып тастау;
5) жұмыссыз ретінде есепке қоюдан бас тарту;
6) құжатты тапсырған мерзімінің өтуі.
3. Жұмыс қағидаттары
18. Мемлекеттік органның қызмет көрсетуді тұтынушыға қатысты басшылыққа алатын жұмыс қағидаттары: заңдылық, тұтынушы құжаттарының мазмұны туралы ұсынылған ақпараттың қорғалуын және құпиялылығын қамтамасыз ету, өзінің қызметтік міндеттерін орындау, көрсетілетін мемлекеттік қызмет туралы толық ақпаратты ұсыну, сыпайылық және сыйлылық.
4. Жұмыс нәтижелері
19. Тұтынушыларға мемлекеттік қызмет көрсету нәтижелері осы стандарттың қосымшасына сәйкес сапа және қол жетімділік көрсеткіштерімен өлшенеді.
20. Мемлекеттік қызмет көрсететін мемлекеттік органның, мекеменің немесе өзге де субъектілердің жұмысы бағаланатын мемлекеттік қызметтердің сапа және қол жетімділік көрсеткіштерінің нысаналы мәнін жыл сайын арнайы құрылған жұмыс топтары бекітеді.
5. Шағымдану тәртібі
21. Бөлімнің әрекетіне (әрекетсіздігіне) шағымдану тәртібі және шағым дайындауға жәрдем көрсету Кривенко көшесі, 25 үй, N 315 кабинет, телефон 32-55-05 мекенжайы бойынша түсіндіріледі.
22. Шағым Кривенко көшесі, 25, N 303 кабинет, телефон 32-00-96 мекенжайы бойынша Бөлім бастығының атына беріледі.
23. Шағымның қабылданғанын растайтын және берілген шағымға
жауап алатын мерзім мен орынды көздейтін құжат талон болып табылады. Шағымның қаралу барысы туралы 32-97-18 телефон бойынша Бөлімнің сектор меңгерушілерінен білуге болады.
6. Байланыс ақпараты
24. "Павлодар қаласы жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі" ММ бастығы, апта сайын 16.00 бастап 18.00 сағатқа дейін, әр сәрсенбі сайын жеке қабылдайды, мекенжайы: Павлодар қаласы, Кривенко көшесі, 25, N 303 кабинет, телефоны: 32-00-96, 32-33-32, электрондық поштасының мекенжайы: uprzanpv@ mail.ru, socprogzam@pavlodar.kz.

3) регистрационный номер налогоплательщика (оригинал и копия), при его отсутствии документ можно получить по месту регистрации в государственном учреждении "Налоговый комитет по городу Павлодару" по адресу: город Павлодар, площадь Победы, 5;
4) документ, подтверждающий место жительства и состав семьи - оригинал и копия (книга регистрации граждан, при ее отсутствии ее можно получить по месту оформления  в государственном учреждении "Центр обслуживания населения города Павлодара" по адресу: город Павлодар, улица Павлова, 48; договор найма жилья из государственного жилищного фонда, при его отсутствии его можно оформить по месту оформления в государственном учреждении "Отдел финансов города Павлодара", по адресу: город Павлодар, улица Кривенко, 25; справка с адресного бюро (оригинал), которая выдается адресным бюро по адресу: город Павлодар, улица Торайгырова, 70/1);
5) номер лицевого счета в банке или алтын карта (оригинал и копия), которые выдается банками второго уровня, либо номер лицевого счета (оригинал и копия), который выдается Павлодарским филиалом акционерного общества "Казпочта".
Назначение и выплата социальной помощи отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов осуществляется согласно Инструкции по назначению социальной помощи, которая ежегодно утверждается постановлением акимата города Павлодара.
Согласно Инструкции по назначению социальной помощи по каждому виду социальной помощи определен свой перечень необходимых документов для назначения социальной помощи.
Социальная помощь по отдельным видам помощи назначается социально уязвимым слоям населения по базам данных, которые ведутся Отделом и Павлодарским городским отделением государственного центра по выплате пенсий Министерства труда и социальной защиты  населения Республики Казахстан.
Документы, необходимые для назначения социальной помощи предоставляются в подлинниках и копиях для сверки, после чего подлинники документов возвращаются заявителю.
13. Место выдачи бланка заявления для оказания государственной услуги: государственное учреждение "Отдел занятости и социальных программ города Павлодара", улица Кривенко, 25, кабинеты N 120, 121.
14. Заявление и другие необходимые документы представляются специалистам сектора  адресной социальной помощи Отдела по  адресу:  улица Кривенко, 25, кабинеты N 120, 121.
15. После представления всех необходимых документов для получения государственной услуги потребитель получает отрывной талон заявления, в котором указывается дата принятия документов и данные о специалисте, принявшем документы.
16. Оказание государственной услуги осуществляется при личном посещении специалистов Отдела или по телефону 32-03-83.
Оказание государственной услуги посредством электронной почты, сайта - не осуществляется.
Конечный результат оказания государственной услуги - уведомление в письменном или устном виде выдается специалистами Отдела по адресу: улица Кривенко 25, кабинеты N  115 или по телефону 32-03-83.
17. Основанием для отказа в предоставлении государственной услуги является:
1) неполный перечень необходимых документов;
2) сокрытие сведений о доходах;
3) превышение допустимого дохода для данного вида выплат;
4) снятие инвалидности с заявителя;
5) отказ от постановки на учет в качестве безработного;
6) истечение срока подачи документов.
Основания для приостановления оказания государственной услуги - нет.
3. Принципы работы
18. Принципы работы, которыми руководствуется государственный орган по отношению к потребителю услуг: законность, защита и конфиденциальность предоставленной информации о содержании документов потребителя, исполнение своих служебных обязанностей, предоставление исчерпывающей информации об оказываемой государственной услуге, вежливость и корректность.
4. Результаты работы
19. Результаты оказания государственной услуги потребителям измеряются показателями качества и доступности в соответствии с приложением к настоящему стандарту.
20. Целевые значения показателей качества и доступности государственных услуг, по которым оценивается работа государственного органа, учреждения или иных субъектов, оказывающих государственные услуги, ежегодно утверждаются специально созданными рабочими группами.
5. Порядок обжалования
21. Порядок обжалования действия (бездействия) Отдела и оказания содействия в подготовке жалобы разъясняются по адресу: улица Кривенко, 25, кабинет N 315, телефон 32-55-05.
22. Жалоба подается на имя начальника Отдела по адресу: улица Кривенко, 25, кабинет N 303, телефон 32-00-96 или в вышестоящий орган.
Жалоба принимается в письменном виде, по почте, либо нарочно через канцелярию Отдела по адресу: улица Кривенко, 25, кабинет N 303, в рабочие дни.
23. Документом, подтверждающим принятие жалобы и предусматривающим срок и место получения ответа, является талон. О ходе рассмотрения жалобы можно узнать у заведующей  сектором Отдела по телефону 32-97-18.
6. Контактная информация
24. Начальник ГУ "Отдел занятости и социальных программ города Павлодара" осуществляет личный прием еженедельно по средам c 16.00 до 18.00 часов по адресу: город Павлодар, улица Кривенко, 25, кабинет N 303. Телефоны: 32-00-96, 32-33-32, адрес электронной почты: uprzanpv@mail.ru, socprogzam@pavlodar.kz.

4.4. шағымдану мерзіміне
қанағаттанған тұтынушылардың %
(үлесі)
90%
85%
85%
5. Сыпайылық
5.1. қызметкерлердің сыпайылығына
қанағаттанған тұтынушылардың %
(үлесі)
90%
85%
85%
Павлодар қаласы әкімдігінің
2008 жылғы 15 мамырдағы
N 590/12 қаулысымен бекітілген
9-қосымша
Мемлекеттік қызмет стандарты
"Үйде тәрбиеленетін және оқитын мүгедек балаларды материалдық
қамтамасыз ету үшін құжаттарды ресімдеу"
1. Жалпы ереже
1. Осы мемлекеттік қызмет көрсету үйде тәрбиеленетін және оқитын мүгедек балаларды материалдық қамтамасыз ету үшін құжаттарды ресімдеу тәртібін анықтайды.
2. Көрсетілетін мемлекеттік қызмет көрсету нысаны ішінара автоматтандырылған.
3. Мемлекеттік қызмет көрсету Қазақстан Республикасының "Қазақстан Республикасында мүгедектерді әлеуметтік қорғау туралы" Заңының 29 бабы 6- тармағы; 21-бабы 1-тармақтың 3-тармақшасы; 17-бабы, Қазақстан Республикасының 2002 жылғы 11 шілдедегі "Мүмкіндігі шектеулі балаларға әлеуметтік және дәрігерлік-педагогикалық түзетуді қолдау туралы" Заңының 3-бабы негізінде көрсетіледі.
4. Мемлекеттік қызмет көрсету Кривенко көшесі, 25 мекенжайы бойынша орналасқан "Павлодар қаласы жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі" мемлекеттік мекемесімен (бұдан әрі - Бөлім) ұсынылады, электрондық поштасы: uprzanpv@mail.ru, socprogzam@pavlodar.kz.
5. Мемлекеттік қызметті көрсетудің нәтижесі үйде тәрбиеленетін және оқитын мүгедек балаларды материалдық қамтамасыз ету үшін құжаттарды рәсімдеу туралы ауызша немесе жазбаша хабарлама беру болып табылады.
6. Мемлекеттік қызмет көрсету үйде тәрбиеленетін және оқитын мүгедек баланың ата-анасының біреуіне немесе оның заңды өкілетіне (бұдан әрі - тұтынушы) көрсетіледі.
7. Мемлекеттік қызмет көрсету кезіндегі уақыт бойынша шектеу мерзімдері:
1) тұтынушы мемлекеттік қызметті алу үшін қажетті құжаттарды тапсырған сәттен бастап мемлекеттік қызмет көрсету мерзімдері: 30 (отыз) күнтізбелік күннен артық емес.
2) қажетті құжаттарды тапсырған кезде кезек күтуге рұқсат берілген ең ұзақ уақыт: бір сағаттан артық емес;
3) құжаттарды алған кезде кезек күтуге рұқсат берілген ең ұзақ уақыт: 40 (қырық) минуттан артық емес.
8. Мемлекеттік қызмет тегін көрсетіледі.
9. Мемлекеттік қызмет көрсету стандарты туралы ақпарат Бөлімдегі ақпараттық стендтерде, www. оzsp.kz. сайтында орналасқан.
10. Мемлекеттік қызметтер сағат 9.00 бастап 17.00 дейін, сәрсенбі, жексенбі және мерекелік күннен басқа күн сайын көрсетіледі.
Түске үзіліс 13.00 бастап 14.00 сағатқа дейін.
Қабылдау алдын-ала жазылусыз және тездетусіз көрсетіледі.
11. Мемлекеттік қызмет күту залы, үстел, кресло, ақпараттық стенд орналасқан N 116 кабинетте Бөлімнің ғимаратында көрсетіледі. Мүмкіндіктері шектеулі адамдар үшін пандустар бар, қауіпсіздік үшін екі шығар есік қарастырылған.

4.4. % (доля) потребителей, удовлетворенных сроками обжалования
90%
85%
85%
5. Вежливость
5.1. % (доля) потребителей, удовлетворенных вежливостью персонала
90%
85%
85%
Приложение 9
утверждено постановлением
акимата города Павлодара
от 15 мая 2008 года
N 590/12
Стандарт
оказания государственной услуги
"Оформление документов для материального
обеспечения детей - инвалидов,
обучающихся и воспитывающихся на дому"
1. Общие положения
1. Данная государственная услуга определяет порядок оформления документов для материального обеспечения детей инвалидов, обучающихся и воспитывающихся на дому.
2. Форма оказываемой государственной услуги не автоматизированная.
3. Государственная услуга оказывается на основании статьи17; подпункта 3 пункта 1 статьи 21; пункта 6 статьи 29 Закона Республики Казахстан "О социальной защите инвалидов в Республике Казахстан", статьи 3 Закона Республики Казахстан от 11 июля 2002 года  "О социальной и медико - педагогической коррекционной поддержке детей с ограниченными возможностями".
4. Государственная услуга предоставляется государственным учреждением "Отдел занятости и социальных программ города Павлодара" (далее - Отдел), расположенным по адресу: улица Кривенко, 25, адрес электронной почты: uprzanpv@mail.ru, socprogzam@pavlodar.kz.
5. Результатом оказания государственной услуги является уведомление об оформлении документов на материальное обеспечение детей - инвалидов, обучающихся и воспитывающихся на дому.
6. Государственная услуга оказывается одному из родителей ребенка - инвалида, обучающегося и воспитывающегося на дому, либо его законному представителю (далее - потребитель).
7. Сроки ограничений по времени при оказании государственной услуги:
1) сроки оказания государственной услуги с момента сдачи потребителем необходимых документов для получения государственной услуги: не более 30 (тридцать) календарных дней;
2) максимально допустимое время ожидания в очереди при сдаче необходимых документов: не более одного часа;
3) максимально допустимое время ожидания в очереди при получении документов: не более 40 (сорок) минут.
8. Государственная услуга оказывается бесплатно.
9. Информация о стандарте оказания государственной услуги размещена на информационных стендах в Отделе, на сайте www.ozsp.kz.
10. Государственная услуга представляется ежедневно, за исключением субботы, воскресенья и праздничных дней, с 9.00 до 18.00 часов.
Перерыв на обед с 13.00 до14.00 часов.
Прием проводится без предварительной записи и ускоренного обслуживания.
11. Государственная услуга предоставляется в здании Отдела в кабинете N 116, где имеется зал ожидания, стол, кресла, информационные стенды. Для безопасности предусмотрены два выхода, для людей с ограниченными возможностями имеется пандус.

2. Мемлекеттік қызмет көрсету тәртібі
12. Мемлекеттік қызметті алу үшін тұтынушы мынадай құжаттарды ұсынуы қажет:
1) дербес шот нөмірі мен банк атауы бар ата-анасының бірі немесе оны ауыстыратын тұлғаның өтініші;
2) салық төлеушінің тіркеу нөмірі (түпнұсқасы және көшірмесі) жоқ болуы кезінде оны Павлодар қаласы, Жеңіс алаңы көшесі, 5 үй, мекенжайы бойынша "Павлодар қаласы бойынша салық комитеті" мемлекеттік мекемесінен тіркелген орны бойынша алуға болады;
3) психолого-медико-педагогикалық кеңесінің қорытындысы (түпнұсқасы) Павлодар қаласы, Катаев көшесі, 22, мекенжайы бойынша психолого-медико-педагогикалық кеңесінде беріледі;
4) дәрігерлік -кеңестік комиссиясы хаттамасының көшірмесі (ДКК) (түпнұсқасы және көшірмесі) қалалық емхананың дәрігерлік амбулаториялық және отбасы - дәрігерлік амбулаторияларда мекенжайы бойынша беріледі;
5) мүгедектігі туралы анықтама (түпнұсқасы және көшірмесі) дәрігерлік - әлеуметтік сараптама комиссиясы мекенжайы бойынша береді;
6) отбасы құрамын растайтын құжат (тоқсан сайын) кенттік, ауылдық аймақтағы әкімдермен, тұрғын үйдік коорперативтік меншікті иеленуші тұтынушылармен мекенжайы бойынша беріледі.;
7) баланың туу куәлігінің (түпнұсқасы және көшірмесі) құжаттың жоқ болуы кезінде Павлодар қаласы, Павлов көшесі, 48 үй, мекенжайы бойынша "Павлодар қаласы тұрғындарына қызмет көрсету орталығы" мемлекеттік мекемесіне тіркелген орны бойынша алуға болады;
Әлеуметтік көмекті тағайындауға және төлеуге құжаттарды жаңарту олардың іс-әрекетінің мерзімі өткенге дейін бір ай бұрын міндетті түрде жүргізіледі.
Материалдық қамтамасыз етуді тағайындау үшін қажетті құжаттар салыстыру үшін түпнұсқасы және көшірмесі ұсынылады, осыдан кейін құжаттардың түпнұсқасы өтініш берушіге қайтарылады.
13. Мемлекеттік қызметті көрсету үшін бланктерді беру орны: Кривенко көшесі, 25, N 116 кабинет, "Павлодар қаласы жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі" мемлекеттік мекемесі.
14. Өтініштерді және басқада құжаттарды Кривенко көшесі, 25, N 116 кабинет мекенжайы бойынша Бөлімнің ардагерлермен және мүгедектермен жұмыс жөніндегі сектордың мамандарына тапсырылады.
15. Тұтынушы мемлекеттік қызмет көрсетуді алу үшін барлық қажетті құжаттарды тапсырғаннан кейін құжатты қабылдау күні, құжаттардың саны көрсетілген жыртылмалы талон алады, сондай-ақ құжаттарды қабылдаған маман туралы мәлімет.
16. Мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесін жеткізу Бөлім мамандарының жеке келулері кезінде немесе 32-25-13 телефоны бойынша жүзеге асырылады.
Мемлекеттік қызмет көрсету электрондық пошта, сайт арқылы жүзеге асырылмайды.
Мемлекеттік қызмет көрсету электрондық почта, сайт арқылы жүзеге асырылмайды.
Мемлекеттік қызмет көрсетудің соңғы нәтижесі - құжаттарды рәсімдеу туралы хабарлама Кривенко көшесі, 25, N 116 кабинет мекенжайы бойынша немесе 32-25-13 телефоны бойынша Бөлімнің мамандарымен беріледі.

2. Порядок оказания государственной услуги
12. Для получения государственной услуги потребителю необходимо предоставить  следующие документы:
1) заявление одного из родителей  либо лица, его заменяющего, с указанием в нем  лицевого счета и наименования банка;
2) регистрационный номер налогоплательщика (оригинал и копия), при его отсутствии документ можно получить по месту регистрации в государственном учреждении "Налоговый комитет по городу Павлодару" по адресу: город Павлодар, площадь Победы, 5;
3) заключение психолого - медико - педагогической консультации (оригинал), которое выдается психолого - медико - педагогической консультацией по адресу: город Павлодар,  улица Катаева, 22;
4) выписка из протокола врачебно - консультационной комиссии (оригинал и копия), которая выдается по месту жительства в городских поликлиниках, во врачебных амбулаториях и семейно - врачебных амбулаториях;
5) справка об инвалидности (оригинал и копия), которая выдается по месту жительства комиссией медико - социальной экспертизы;
6) документ, подтверждающий состав семьи (ежеквартально), который выдается по месту жительства потребительскими кооперативами собственников квартир, в сельской зоне акимами сел, поселка;
7) свидетельство о рождении ребенка (оригинал и копия), при его отсутствии документ можно получить по месту регистрации в государственном учреждении "Центр обслуживания населения города Павлодара" по адресу: улица Павлова, 48.
Обновление документов на назначение и выплату социальной помощи производится в обязательном порядке, за месяц до истечения срока их действия.
Документы, необходимые для назначения материального обеспечения, предоставляются  в подлинниках и копиях для сверки, после чего подлинники документов возвращаются заявителю.
13. Место выдачи бланка заявления для оказания государственной услуги: государственное учреждение "Отдел занятости и социальных программ города Павлодара", улица Кривенко, 25, кабинет N 116.
14. Заявление и другие необходимые документы предоставляются специалистам сектора по работе с инвалидами и ветеранами Отдела по адресу: улица Кривенко, 25, кабинет N 116.
15. После представления всех необходимых документов для получения государственной услуги потребитель получает отрывной талон заявления, в котором указывается дата принятия документов и данные о специалисте, принявшем документы.
16. Оказание государственной услуги осуществляется при личном посещении специалистов Отдела.
Оказание государственной услуги посредством электронной почты, сайта - не осуществляется.
Конечный результат оказания государственной услуги - уведомление об оформлении документов выдается специалистами Отдела по адресу: улица Кривенко 25, кабинет N 116.

2. Көрсетілетін мемлекеттік қызмет көрсету нысаны ішінара автоматтандырылған.
3. Мемлекеттік қызмет көрсету Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 7 шілдедегі "Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек туралы" Заңының 4 - бабы, Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2001 жылғы 24 желтоқсандағы "Қазақстан Республикасының "Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек туралы" Заңының іске асыру бойынша шаралар туралы" N 1685 қаулысы негізінде көрсетіледі.
4. Мемлекеттік қызмет көрсету Кривенко көшесі, 25 мекенжайы бойынша орналасқан "Павлодар қаласы жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі" мемлекеттік мекемесімен ұсынылады, электрондық поштасы: uprzanpv@mail.ru, socprogzam@pavlodar.kz.
5. Мемлекеттік қызметті көрсетудің нәтижесі мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмекті тағайындау туралы хабарлама болып табылады.
6. Мемлекеттік қызмет көрсету орташа табысы кедейшілік шегінен аспайтын Қазақстан Республикасының азаматтарына, оралмандарға, босқын мәртебесі бар тұлғалар, шетелдіктер, Қазақстан Республикасының тұрақты тұрғыны және өмір сүруге құқығы бар азаматтығы жоқ тұлғаларға (бұдан әрі - тұтынушы) көрсетіледі.
Атаулы әлеуметтік көмек жұмыспен қамту мәселесі бойынша уәкілетті органдарында тіркелмеген жұмыссыздарға, олардың бір айдан аса стационарлық емделуде жүрген кездеріндегі тұлғалар мен мүгедектерден басқа, оқушылар мен студенттерге, күндізгі оқу нысанасындағы тыңдаушылар мен курсанттарға, магистратура мен аспирантураны қосқанда, сондай-ақ І және ІІ топтағы мүгедектерді, сексен жастан асқан тұлғаларды, жеті жасқа дейінгі жастағы балаларды күтумен айналысатын азаматтарға тағайындалмайды.
Ұсынылған жұмыстан немесе жұмысқа орналастырудан орынсыз себептерден бас тартқан, қоғамдық жұмысқа қатысуды, оқуды немесе қайта оқуды өз еркімен тоқтатқан жұмыссыздар алты айға атаулы әлеуметтік көмекті алу құқығынан айрылады.
7. Мемлекеттік қызмет көрсету кезіндегі уақыт бойынша шектеу мерзімдері:
1) тұтынушы қажетті құжаттарды тапсырған сәттен бастап мемлекеттік қызмет көрсету мерзімдері: 10 (он) күнтізбелік күн ішінде;
2) қажетті құжаттарды тапсырған кезде кезек күтуге рұқсат берілген ең ұзақ уақыт: 40 (қырық) минуттан кем емес;
3) құжаттарды алған кезде кезек күтуге рұқсат берілген ең ұзақ уақыт: 40 (қырық) минуттан кем емес.
8. Мемлекеттік қызмет тегін көрсетіледі.
9. Мемлекеттік қызмет көрсету стандарты туралы ақпарат Бөлімдегі ақпараттық стендтерде, www. оzsp.kz. сайтында орналасқан.
10. Мемлекеттік қызметтер сағат 9.00 бастап 17.00 дейін, сәрсенбі, жексенбі және мерекелік күннен басқа күн сайын көрсетіледі.

2. Форма оказываемой государственной услуги частично автоматизированная.
3. Государственная услуга оказывается на основании  статьи 4 Закона Республики Казахстан от 17 июля 2001 года "О государственной адресной социальной помощи", постановления Правительства Республики Казахстан от 24 декабря 2001 года N 1685 "О мерах по реализации Закона Республики Казахстан "О государственной адресной социальной помощи".
4. Государственная услуга предоставляется государственным учреждением "Отдел занятости и социальных программ города Павлодара" (далее - Отдел), расположенным по адресу: улица Кривенко, 25, адрес электронной почты: uprzanpv@mail.ru, socprogzam@pavlodar.kz.
5. Результатом оказания государственной услуги является извещение о назначении  государственной адресной социальной помощи.
6. Государственная услуга оказывается гражданам Республики Казахстан, оралманам, лицам, имеющим статус беженца, иностранцам, лицам без гражданства, имеющим вид на жительство и постоянно проживающим в Республике Казахстан, со среднедушевым доходом, не превышающим черты бедности (далее - потребитель).
Адресная социальная помощь не назначается безработным, не зарегистрированным в уполномоченных органах по вопросам занятости, кроме инвалидов и лиц в период их нахождения на стационарном лечении более одного месяца, учащихся и студентов, слушателей и курсантов дневной формы обучения, включая магистратуру и аспирантуру, а также граждан, занятых уходом за инвалидами первой и второй групп, лицами старше восьмидесяти лет, детьми в возрасте до семи лет.
Безработные, без уважительных причин отказавшиеся от предложенной работы или трудоустройства, самовольно прекратившие участие в общественных работах, обучении или переобучении, теряют право на получение адресной социальной помощи на шесть месяцев.
7. Сроки ограничений по времени при оказании государственной услуги:
1) сроки оказания государственной услуги с момента сдачи потребителем необходимых документов: в течение 10 дней;
2) максимально допустимое время ожидания в очереди при сдаче необходимых документов: не более 40 (сорок) минут;
3) максимально  допустимое время ожидания в очереди при получении документов: не более 40 (сорок) минут.
8. Государственная услуга оказывается бесплатно.
9. Информация о стандарте оказания государственной услуги размещена на информационных стендах в Отделе, на сайте www.ozsp.kz.
10. Государственная услуга представляется ежедневно, за исключением субботы, воскресенья и праздничных дней, с 9.00 до 18.00 часов.

Түске үзіліс 13.00 бастап 14.00 сағатқа дейін.
Қабылдау алдын-ала жазылусыз және тездетусіз көрсетіледі.
11. Мемлекеттік қызмет күту залы, үстел, кресло, ақпараттық стенд орналасқан N 120, 121 кабинетте Бөлімнің ғимаратында көрсетіледі. Мүмкіндіктері шектеулі адамдар үшін пандустар бар, қауіпсіздік үшін екі шығар есік қарастырылған.
2. Мемлекеттік қызмет көрсету тәртібі
12. Мемлекеттік қызметті алу үшін тұтынушы мынадай құжаттарды ұсынуы қажет:
1) белгіленген үлгідегі өтініш;
2) азаматтарды тіркеу кітабына сәйкес отбасы мүшелерінің құрамы туралы мәліметтер;
3) азаматтарды тіркеу кітабына сәйкес отбасы мүшелерінің табысы туралы мәліметтер (әлеуметтік төлемдер, еңбек төлемдері түрінде алған табыстар, кәсіпкерлік қызметтен және басқа да қызметтің түрлерінен келген табыстар, балаларға және басқа да асырауға алимент түрлерінен түскен табыстар; жеке қосалқы шаруашылықтың табыстары, құжатпен расталған басқа да табыстар);
4) жеке қосалқы шаруашылығы бар болуы туралы мәліметтер.
Жоғарыда көрсетілген барлық құжаттардың нысаны Павлодар қаласының ауылдық аймағында және қаланың шағын ауданындарында мекенжайы бойынша немесе Кривенко көшесі, 25, N 120, 121 кабинеттер мекенжайы бойынша Бөлімде тұтынушылармен толтыру үшін Бөлімнің атаулы әлеуметтік көмек көрсету секторының мамандарымен беріледі.
Ата-анасының біреуі жеке өтінішпен келуге мүмкіндігі болмаған жағдайда қамқоршылардың немесе қорғаншылардың жәрдемақылар тағайындау туралы өтінішімен, қамқоршылар немесе қорғаншылардың белгіленген тәртіппен берілген, сенімхат негізінде жәрдемақылар тағайындау туралы өтініш берушінің өтінішімен басқа тұлғаға уәкілеттік беруге құқығы бар.
13. Мемлекеттік қызметті көрсету үшін өтініш бланктерінің нысанын беру орны: Кривенко көшесі, 25, N 120, 121 кабинет немесе Павлодар қаласының ауылдық аймақтарда, қаланың шағын аудандарында мекенжайы бойынша, "Павлодар қаласы жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі" мемлекеттік мекемесі.
14. Өтініштерді және басқа да құжаттарды Бөлімнің атаулы әлеуметтік көмек көрсету секторының мамандарымен, Павлодар қаласының ауылдық аймақтарда, қаланың шағын аудандарында мекенжайы бойынша мекенжайы бойынша немесе Кривенко көшесі, 25, N 120, 121 кабинеттерге тапсырылады.
15. Мемлекеттік қызмет көрсетуді алу үшін тұтынушы барлық қажетті құжаттарды тапсырғаннан кейін құжатты қабылдау күні және қандай мамандар қабылдағаны көрсетілген жыртылмалы талон алады.
16. Мемлекеттік қызмет көрсету Бөлімнің мамандарының жеке келулері кезінде жүзеге асырылады.
Мемлекеттік қызмет көрсету электрондық почта, сайт арқылы жүзеге асырылмайды.

Перерыв на обед с 13.00 до 14.00 часов.
Прием проводится без предварительной записи и ускоренного обслуживания.
11. Государственная услуга предоставляется в здании Отдела, в кабинетах N 120,121, где имеется зал ожидания, стол, кресла, информационные стенды. Для безопасности предусмотрены два выхода, для людей с ограниченными возможностями  имеется пандус.
2. Порядок оказания государственной услуги
12. Для получения государственной услуги потребителю необходимо предоставить  следующие документы:
1) заявление установленного образца;
2) сведения о составе семьи в соответствии с книгой регистрации граждан;
3) сведения о полученных доходах членов семьи заявителя (доходы, полученные в виде  оплаты труда, социальных выплат; доходы от предпринимательской деятельности и других видов деятельности, доходы в виде алиментов на детей и других иждивенцев; доходы от личного подсобного хозяйства; иные доходы, которые подтверждаются документально);
4) сведения о наличии личного подсобного хозяйства.
Все формы вышеперечисленных документов выдаются специалистами сектора адресной социальной помощи Отдела для заполнения потребителем в Отделе по адресу: улица Кривенко, 25, кабинеты N 120, 121 или по месту жительства в микрорайонах города и сельской зоне города Павлодара.
В случае невозможности личного обращения одного из родителей, опекунов или попечителей с заявлением о назначении пособий родители, опекуны или попечители вправе уполномочить других лиц на обращение с заявлением о назначении  пособий на основании доверенности, выданной в установленном порядке.
13. Место выдачи бланков заявлений, форм для оказания государственной услуги: государственное учреждение "Отдел занятости и социальных программ города Павлодара", улица Кривенко, 25, кабинеты N 120, 121 или по месту жительства в микрорайонах города, сельской зоне города Павлодара.
14. Заявление и другие  необходимые документы предоставляются специалистам сектора  адресной социальной помощи Отдела по адресу: улица Кривенко, 25, кабинеты N 120, 121 или по месту жительства в микрорайонах города, сельской зоне города Павлодара.
15. После представления всех необходимых документов потребитель получает отрывной талон заявления, в котором указывается дата принятия документов и данные о специалисте, принявшем документы.
16. Оказание государственной услуги осуществляется при личном посещении  специалистов Отдела.
Оказание государственной услуги посредством электронной почты, сайта - не осуществляется.

Мемлекеттік қызмет көрсетудің соңғы нәтижесі атаулы әлеуметтік көмекті тағайындау туралы хабарлама Бөлімнің мамандарымен Кривенко көшесі, 25, N 119 кабинет мекенжайы бойынша беріледі.
17. Мемлекеттік қызмет көрсетуді ұсынудан бас тарту негіздері:
1) қажетті құжаттар тізімінің толық болмауы;
2) ұсынылған құжаттарының сәйкес келмеуі;
3) өтініш берушімен ұсынылған мәліметтің дұрыс еместігі;
4) табысы туралы мәліметті жасырып қалуы;
5) баласы 7 (жеті) жасқа жеткен кезде ата - анасының жұмысқа жарамды жұмыссыз ретінде есепке қою, жұмыс ұсынысынан бас тарту;
6) тиісті тоқсанға кедейшілік шегінің мөлшерінен бір адамға бір айда орташа табысының асуы.
Мемлекеттік қызметті көрсетуді ұсыну үшін негіздеме - жоқ.
3. Жұмыс қағидаттары
18. Мемлекеттік органның қызмет көрсетуді тұтынушыға қатысты басшылыққа алатын жұмыс қағидаттары: заңдылық, тұтынушы құжаттарының мазмұны туралы ұсынылған ақпараттың қорғалуын және құпиялылығын қамтамасыз ету, өзінің қызметтік міндеттерін орындау, көрсетілетін мемлекеттік қызмет туралы толық ақпаратты ұсыну, сыпайылық және сыйлылық.
4. Жұмыс нәтижелері
19. Тұтынушыларға мемлекеттік қызмет көрсету нәтижелері осы стандарттың қосымшасына сәйкес сапа және қол жетімділік көрсеткіштерімен өлшенеді.
20. Мемлекеттік қызмет көрсететін мемлекеттік органның, мекеменің немесе өзге де субъектілердің жұмысы бағаланатын мемлекеттік қызметтердің сапа және қол жетімділік көрсеткіштерінің нысаналы мәнін жыл сайын арнайы құрылған жұмыс топтары бекітеді.
5. Шағымдану тәртібі
21. Бөлімнің әрекетіне (әрекетсіздігіне) шағымдану тәртібі және шағым дайындауға жәрдем көрсету Кривенко көшесі, 25 үй, N 315 кабинет, телефон 32-55-05 мекенжайы бойынша түсіндіріледі.
22. Шағым Кривенко көшесі, 25, N 315 кабинет, телефон 32-00-96 мекенжайы бойынша Бөлімді жетекшілік ететін Павлодар қаласы әкімінің орынбасарының атына немесе жоғарыда тұрған органдардың атына беріледі.
Шағым пошта арқылы хат түрінде немесе жұмыс күндері Кривенко көшесі, 25, N 315 кабинет мекенжайы немесе 32-55-05 телефон арқылы қабылданады.
23. Шағымның қабылданғанын растайтын және берілген шағымға жауап алатын мерзім мен орынды көздейтін құжат талон болып табылады. Шағымның қаралу барысы туралы Кривенко көшесі, 25, N 315 кабинет немесе 32-55-05 телефон бойынша Бөлімнің сектор меңгерушілерінен білуге болады.
6. Байланыс ақпараты
24. "Павлодар қаласы жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі" ММ бастығы, апта сайын 16.00 бастап 18.00 сағатқа дейін, әр сәрсенбі сайын жеке қабылдайды, мекенжайы: Павлодар қаласы, Кривенко көшесі, 25, N 303 кабинет, телефоны: 32-00-96, 32-33-32, электрондық поштасының мекенжайы: uprzanpv@mail.ru socprogzam@ pavlodar.kz.
"Павлодар қаласы жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі" ММ бастығының орынбасары, апта сайын 9.00 бастап 13.00 сағатқа дейін, әр бейсенбі сайын жеке
қабылдайды, мекенжайы: Павлодар қаласы, Кривенко көшесі, 25, N 304 кабинет, телефон 32-11-80, электрондық поштасының мекенжайы: socprogzam@ pavlodar.kz.

Конечный результат оказания государственной услуги - извещение о назначении адресной социальной помощи выдается специалистами Отдела по адресу: улица Кривенко 25, кабинеты N 119.
17. Основанием для отказа в предоставлении государственной услуги является:
1) неполный перечень необходимых документов;
2) несоответствие представленных документов;
3) недостоверность сведений представленных заявителем;
4) сокрытие сведений о доходах;
5) отказ от постановки на учет в качестве безработного трудоспособных родителей при достижении ребенком 7 (семь) лет;
6) превышение среднедушевого дохода на человека в месяц над размером черты бедности на соответствующий квартал.
Основания для приостановления оказания государственной услуги - нет.
3. Принципы работы
18. Принципы работы, которыми руководствуется государственный орган по отношению к потребителю услуг: законность, защита и конфиденциальность предоставленной информации о содержании документов потребителя, исполнение своих служебных обязанностей, предоставление исчерпывающей информации об оказываемой государственной услуге, вежливость и корректность.
4. Результаты работы
19. Результаты оказания государственной услуги потребителям измеряются показателями качества и доступности в соответствии с приложением к настоящему стандарту.
20. Целевые значения показателей качества и доступности государственных услуг, по которым оценивается работа государственного органа, учреждения или иных субъектов, оказывающих государственные услуги, ежегодно утверждаются специально созданными рабочими группами.
5. Порядок обжалования
21. Порядок обжалования действия (бездействия) Отдела и оказания содействия в подготовке жалобы разъясняются по адресу: улица Кривенко, 25, кабинет N 315, телефон 32- 55-05.
22. Жалоба подается на заместителя акима города Павлодара, курирующего Отдел, по адресу: улица Кривенко, 25, кабинет N 315 или в вышестоящий орган.
Жалоба принимается в письменном виде, по почте, либо нарочно по адресу: город Павлодар, улица Кривенко, 25, кабинет N 315.
23. Документом, подтверждающим принятие жалобы и предусматривающим срок и место получения ответа, является талон. О ходе рассмотрения  жалобы можно узнать в отделе документационного обеспечения аппарата акима города Павлодара по адресу: улица Кривенко, 25, кабинет N 315 или по телефону 32-55-05.
6. Контактная информация
24. Начальник ГУ "Отдел занятости и социальных программ города Павлодара" осуществляет личный прием еженедельно по средам c 16.00 до 18.00 часов по адресу: город Павлодар, улица Кривенко, 25, кабинет N 303. Телефоны: 32-00-96, 32-33-32, адрес электронной почты: uprzanpv@mail.ru, socprogzam@pavlodar.kz.
Заместитель начальника ГУ "Отдел занятости и социальных программ города Павлодара" осуществляет личный прием еженедельно по понедельникам c 9.00 до 13.00 часов, по адресу: город Павлодар, улица Кривенко, 25, кабинет N 304. Телефон: 32-11-80, адрес электронной почты: socprogzam@pavlodar.kz.

2. Көрсетілетін мемлекеттік қызмет көрсету нысаны автоматтандырылмаған.
3. Мемлекеттік қызмет Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы "Халықты жұмыспен қамту туралы" Заңының 8 - бабы, 1 - тармағы, 8 - тармақшасы негізінде көрсетіледі.
4. Мемлекеттік қызмет көрсету Кривенко көшесі, 25 мекенжайы бойынша орналасқан "Павлодар қаласы жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі" мемлекеттік мекемесімен (бұдан әрі - Бөлім) ұсынылады, электрондық поштасы: uprzanpv@mail.ru, socprogzam@pavlodar.kz.
5. Мемлекеттік қызметті көрсетудің нәтижесі анықтама болып табылады.
6. Мемлекеттік қызмет көрсету жұмыссыз ретінде есепте тұрған азаматтарға (бұдан әрі - тұтынушы) көрсетіледі.
7. Мемлекеттік қызмет көрсету кезіндегі уақыт бойынша шектеу
мерзімдері:
1) тұтынушы қажетті құжаттарды тапсырған сәттен бастап мемлекеттік қызмет көрсету мерзімдері: 15 (он бес) күнтізбелік күнге дейін;
2) қажетті құжаттарды тапсырған кезде кезек күтуге рұқсат берілген ең ұзақ уақыт: бір сағаттан артық емес;
3) құжаттарды алған кезде кезек күтуге рұқсат берілген ең ұзақ уақыт: 40 (қырық) минуттан артық емес.
8. Мемлекеттік қызмет тегін көрсетіледі.
9. Мемлекеттік қызмет көрсету стандарты туралы ақпарат Бөлімдегі ақпараттық стендтерде, www. оzsp.kz. сайтында орналасқан.
10. Мемлекеттік қызметтер сағат 9.00 бастап 17.00 дейін, сәрсенбі, жексенбі және мерекелік күннен басқа күн сайын көрсетіледі.
Түске үзіліс 13.00 бастап 14.00 сағатқа дейін.
Қабылдау алдын-ала жазылусыз және тездетусіз көрсетіледі.
11. Мемлекеттік қызмет күту залы, үстел, кресло, ақпараттық стенд орналасқан N 106 кабинетте Бөлімнің ғимаратында көрсетіледі. Мүмкіндіктері шектеулі адамдар үшін пандустар бар, қауіпсіздік үшін екі шығар есік қарастырылған.
2. Мемлекеттік қызмет көрсету тәртібі
12. Мемлекеттік қызметті алу үшін тұтынушы мынадай құжаттарды ұсынуы қажет: белгіленген үлгідегі өтініш Павлодар қаласы, Кривенко көшесі, 25, N 106 кабинет мекенжайы бойынша Бөлімнің жұмысқа орналасуға жәрдемдесу секторының мамандарымен беріледі;
жеке куәлігі (түпнұсқасы) құжаттың жоқ болуы кезінде Павлодар қаласы, Павлов көшесі, 48 үй, мекенжайы бойынша "Павлодар қаласы тұрғындарына қызмет көрсету орталығы" мемлекеттік мекемесіне тіркелген орны бойынша алуға болады;
13. Мемлекеттік қызметті көрсету үшін бланктерді беру орны: Кривенко көшесі, 25, N 106 кабинет, "Павлодар қаласы жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі" мемлекеттік мекемесі.
14. Өтініштерді және басқа да құжаттарды Бөлімнің жұмысқа орналасуға жәрдемдесу секторының мамандарымен, мына мекенжайы бойынша Кривенко көшесі, 25, N 106 кабинетке тапсырылады.

2. Форма оказываемой государственной услуги не автоматизированная.
3. Государственная услуга оказывается на основании подпункта 8 пункта 1 статьи 8 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О занятости населения".
4. Государственная услуга предоставляется государственным учреждением "Отдел занятости и социальных программ города Павлодара" (далее - Отдел), расположенным по адресу: улица Кривенко 25, адрес электронной почты: uprzanpv@mail.ru, socprogzam@pavlodar.kz.
5. Результатом оказываемой государственной услуги является - справка.
6. Государственная услуга оказывается гражданам, состоящим на учете в качестве безработных (далее - потребитель).
7. Сроки ограничений по времени при оказании государственной услуги:
1) сроки оказания государственной услуги с момента сдачи потребителем необходимых документов для получения государственной услуги: до 15 (пятнадцать) календарных дней;
2) максимально допустимое время ожидания в очереди при сдаче необходимых документов: не более одного часа;
3) максимально допустимое время ожидания в очереди при получении документов: не более 40 (сорок) минут.
8. Государственная услуга оказывается бесплатно.
9. Информация о стандарте оказания государственной услуги размещена на информационных стендах в Отделе, на сайте www.ozsp.kz.
10. Государственная услуга представляется ежедневно, за исключением субботы, воскресенья и праздничных дней, с 9.00 до 18.00 часов.
Перерыв на обед с 13.00 до14.00 часов.
Прием проводится без предварительной записи и ускоренного обслуживания.
11. Государственная услуга предоставляется  в здании Отдела в кабинете N 106, где имеется зал ожидания, стол, кресла, информационные стенды. Для безопасности предусмотрены два выхода, для людей с ограниченными возможностями  имеется пандус.
2. Порядок оказания государственной услуги
12. Для получения государственной услуги потребителю необходимо предоставить  следующие документы:
заявление установленного образца, которое выдается специалистом сектора содействия трудоустройству Отдела по адресу: город Павлодар, улица Кривенко, 25, кабинет N 106;
удостоверение личности (оригинал), при его отсутствии документ можно получить по месту регистрации в государственном учреждении "Центр обслуживания населения города Павлодара" по адресу: город Павлодар, улица Павлова, 48;
13. Место выдачи бланка заявления для оказания государственной услуги: государственное учреждение "Отдел занятости и социальных программ города Павлодара", улица Кривенко, 25, кабинет N 106.
14. Заявление и необходимые документы предоставляются специалисту сектора содействия трудоустройству Отдела по адресу: город Павлодар, улица Кривенко, 25, кабинет  N106.

15. Тұтынушы барлық қажет көрсету құжаттарды тапсырғаннан кейін өтінішті қабылдау күні және құжатты қабылдаған маман туралы мәліметтер көрсетілген өтініштің жыртылмалы талонын алады.
16. Мемлекеттік қызмет көрсету Бөлім мамандарының жеке келулері кезінде немесе почталық байланыс арқылы жүзеге асырылады.
Мемлекеттік қызмет көрсету электрондық почта, сайт арқылы жүзеге асырылмайды.
Мемлекеттік қызмет көрсетудің соңғы нәтижесі - анықтама, Бөлімнің мамандарымен Кривенко көшесі, 25, N 106 кабинет мекенжайы бойынша беріледі.
17. Мемлекеттік қызмет көрсетуді ұсынудан бас тарту негіздері:
1) жеке куәлік құжатының болмауы;
2) қызметті тұтынушы жұмыссыз ретінде уәкілетті органдарда тіркелген жоқ.
Мемлекеттік қызметті көрсетуді ұсыну үшін негіздеме - жоқ.
3. Жұмыс қағидаттары
18. Мемлекеттік органның қызмет көрсетуді тұтынушыға қатысты басшылыққа алатын жұмыс қағидаттары: заңдылық, тұтынушы құжаттарының мазмұны туралы ұсынылған ақпараттың қорғалуын және құпиялылығын қамтамасыз ету, өзінің қызметтік міндеттерін орындау, көрсетілетін мемлекеттік қызмет туралы толық ақпаратты ұсыну, сыпайылық және сыйлылық.
4. Жұмыс нәтижелері
19. Тұтынушыларға мемлекеттік қызмет көрсету нәтижелері осы стандарттың қосымшасына сәйкес сапа және қол жетімділік көрсеткіштерімен өлшенеді.
20. Мемлекеттік қызмет көрсететін мемлекеттік органның, мекеменің немесе өзге де субъектілердің жұмысы бағаланатын мемлекеттік қызметтердің сапа және қол жетімділік көрсеткіштерінің нысаналы мәнін жыл сайын арнайы құрылған жұмыс топтары бекітеді.
5. Шағымдану тәртібі
21. Бөлімнің әрекетіне (әрекетсіздігіне) шағымдану тәртібі және шағым дайындауға жәрдем көрсету Кривенко көшесі, 25 үй, N 315 кабинет, телефон 32-55-05 мекенжайы бойынша түсіндіріледі.
22. Шағым Кривенко көшесі, 25, N 315 кабинет, телефон 32-00-96 мекенжайы бойынша Бөлімді жетекшілік ететін Павлодар қаласы әкімінің орынбасарының атына немесе жоғарыда тұрған органдардың атына беріледі.
Шағым пошта арқылы хат түрінде немесе жұмыс күндері Кривенко көшесі, 25, N 315 кабинет мекенжайы бойынша Павлодар қаласы әкімі аппаратының құжатты қамтамасыз ету
бөлімінің кеңсесі арқылы қабылданады.
23. Шағымның қабылданғанын растайтын және берілген шағымға жауап алатын мерзім мен орынды көздейтін құжат талон болып табылады. Шағымның қаралу барысы туралы 32-97-18 телефон бойынша Бөлімнің сектор меңгерушілерінен білуге болады.
6. Байланыс ақпараты
24. "Павлодар қаласы жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі" ММ
бастығы, апта сайын 16.00 бастап 18.00 сағатқа дейін, әр сәрсенбі сайын жеке қабылдайды, мекенжайы: Павлодар қаласы, Кривенко көшесі, 25, N 303 кабинет, телефоны: 32-00-96, 32-33-32, электрондық поштасының мекенжайы: uprzanpv@mail.ru, socprogzam@ pavlodar.kz.

15. После сдачи всех необходимых документов потребитель получает отрывной талон заявления, в котором указывается дата принятия заявления и данные о специалисте, принявшем документы.
16. Оказание государственной услуги осуществляется при личном посещении  специалистов Отдела или через почтовую связь.
Оказание государственной услуги посредством электронной почты, сайта - не осуществляется.
Конечный результат оказания государственной услуги - справка, выдается специалистом Отдела по адресу: улица Кривенко 25, кабинет N 106.
17. Основанием для отказа в предоставлении государственной услуги является:
1) отсутствие документа, удостоверяющего личность;
2) потребитель услуги не регистрировался в уполномоченном органе в качестве безработного.
Основания для приостановления оказания государственной услуги - нет.
3. Принципы работы
18. Принципы работы, которыми руководствуется государственный орган по отношению к потребителю услуг: законность, защита и конфиденциальность предоставленной информации о содержании документов потребителя, исполнение своих служебных обязанностей, предоставление исчерпывающей информации об оказываемой государственной услуге, вежливость и корректность.
4. Результаты работы
19. Результаты оказания государственной услуги потребителям измеряются показателями качества и доступности в соответствии с приложением к настоящему стандарту.
20. Целевые значения показателей качества и доступности государственных услуг, по которым оценивается работа государственного органа, учреждения или иных субъектов, оказывающих государственные услуги, ежегодно утверждаются специально созданными рабочими группами.
5. Порядок обжалования
21. Порядок обжалования действия (бездействия) Отдела и оказания содействия в подготовке жалобы разъясняются по адресу: улица Кривенко, 25, кабинет N 315, телефон 32- 55-05.
22. Жалоба подается на заместителя акима города Павлодара, курирующего Отдел, по адресу: улица Кривенко, 25, кабинет N 315 или в вышестоящий орган.
Жалоба принимается в письменном виде, по почте, либо нарочно через канцелярию отдела документационного обеспечения аппарата акима  города Павлодара по адресу: улица Кривенко, 25, кабинет N 315.
23. Документом, подтверждающим принятие жалобы и предусматривающим срок и место получения ответа, является талон. О ходе рассмотрения жалобы можно узнать в отделе документационного обеспечения аппарата акима города Павлодара по адресу: улица Кривенко, 25, кабинет N 315 или по телефону 32-55-05.
6. Контактная информация
24. Начальник ГУ "Отдел занятости и социальных программ города Павлодара" осуществляет личный прием еженедельно по средам c 16.00 до 18.00 часов по адресу: город Павлодар, улица Кривенко, 25, кабинет N 303. Телефоны: 32-00-96, 32-33-32, адрес электронной почты: uprzanpv@mail.ru, socprogzam@pavlodar.kz.

"Павлодар қаласы жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі" ММ бастығының орынбасары, апта сайын 16.00 бастап 18.00 сағатқа дейін, әр бейсенбі сайын жеке қабылдайды, мекенжайы: Павлодар қаласы, Кривенко көшесі, 25, N 109 кабинет, телефон 32-18-50, электрондық поштасының мекенжайы: uprzanpv@ mail.ru.
25. Қосымша қызметтер туралы тұтынушы үшін ақпарат:
1) жұмысқа тұру мүмкіндігі туралы өтініш беретін азаматтарды және жұмыссыздарды ақпараттандыру;
2) жұмысқа орналастыруға жәрдемдесу;
3) жұмыссыздарды олардың келісімімен қоғамдық жұмыстарға жіберу;
4) жұмыссыздарды кәсіби оқуға жіберу.
"Жұмыссыз азаматтарға
анықтамалар беру"
мемлекеттік қызмет
көрсетудің стандартына
қосымша
Кесте. Сапа және қол жетімділік көрсеткіштерінің мәні
Сапа және қол
жетімділік
көрсеткіштері
Көрсеткіштің
нормативтік
мәні
Көрсеткіштің
келесі жылдағы
нысаналы
мәні
Көрсеткіштің
есепті жылдағы
ағымдағы
мәні
1
2
3
4

Заместитель начальника ГУ "Отдел занятости и социальных программ города Павлодара" осуществляет личный прием еженедельно по четвергам c 16.00 до 18.00 часов по адресу: город Павлодар, улица Кривенко, 25, кабинет N 109. Телефон: 32-18-50, адрес электронной почты: uprzanpv@mail.ru.
Информация для потребителя о дополнительных услугах:
1) информирование обращающихся граждан и безработных о возможностях получения работы;
2) оказание содействия в трудоустройстве;
3) направление безработных с их согласия на общественные работы;
4) направление безработных на профессиональное обучение.
Приложение
к стандарту оказания
государственной услуги
"Выдача справок
безработным гражданам"
Таблица. Значения показателей качества и доступности
Показатели качества и доступности
Нормативное значение
показателя
Целевое
значение
показателя в
последующем году
Текущее
значение
показателя в отчетном
году
1
2
3
4