"Кенжекөл ауылдық округі әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесімен көрсетілетін мемлекеттік қызмет көрсету стандарттарын бекіту туралы
Павлодар облысы Павлодар қаласы Кенжекөл ауылдық округтік әкімиятының 2008 жылғы 1 шілдедегі N 282 шешімі. Павлодар облысы Павлодар қаласының әділет басқармасында 2008 жылғы 18 шілдеде N 120 тіркелген. Күші жойылды - Павлодар облысы Кенжекөл ауылдық округтік әкімінің 2009 жылғы 10 маусымдағы N 17-1-03/32 шешімімен
Ескерту. Күші жойылды - Павлодар облысы Кенжекөл ауылдық округтік әкімінің 2009 жылғы 10 маусымдағы N 17-1-03/32 шешімімен.
Қазақстан Республикасының 2000 жылғы 27 қарашадағы "Әкімшілік рәсімдер туралы" Заңының 9-1 бабына, Қазақстан Республикасының 2007 жылғы 12 қаңтардағы "Жеке және заңды тұлғалардың өтініштерін қарау тәртібі туралы" Заңының 8 – бабына, Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2007 жылғы 30 маусымдағы "Мемлекеттік қызмет көрсетудің үлгі стандартын бекіту туралы" N 558 , "Жеке және заңды тұлғаларға көрсетілетін мемлекеттік қызметтердің тізілімін бекіту туралы" N 561 қаулыларына сәйкес, сапалы мемлекеттік қызмет көрсету мақсатында  Кенжекөл ауылдық округінің әкімі ШЕШІМ ЕТЕДІ:
1. "Кенжекөл ауылдық округі әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесінде мемлекеттік қызметті көрсетудің стандарттары N 1, N 2, N 3, N 4, N 5, N 6, N 7, N 8, N 9, N 10, N 11 қосымшалары бойынша бекітілсін.
2. Шешім алғаш рет ресми жарияланған күнінен бастап 10 (он) күнтізбелік күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
3. Осы шешімнің орындалуына бақылау жасау әкімнің көмекшісі Ақтайлақова Несібелді Қалкеновнаға міндеттелсін.
Б. Баритов
Кенжекөл ауылдық округі әкімінің
2008 жылғы 1 шілдедегі
N 282 шешімімен бекітілген
1 қосымша
Мемлекеттік қызмет көрсету стандарты
Кәмелетке толмағандарға тиесілі тұрғын үйді банкке
несие ресімдеу үшін кепілге қоюға рұқсат беру
1. Жалпы ережелер
1. Осы стандарт кәмелетке толмағандарға тиесілі тұрғын үйді банкке несие ресімдеу үшін кепілге қоюға рұқсат беру бойынша мемлекеттік қызмет көрсету (бұдан әрі – мемлекеттік қызмет көрсету) тәртібін белгілейді.
2. Көрсетілетін мемлекеттік қызмет көрсету нысаны автоматтандырылмаған.
3. Мемлекеттік қызмет Қазақстан Республикасының 1994 жылғы 27 желтоқсандағы Азаматтық кодексінің 24-бабы, Қазақстан Республикасының 1997 жылғы 16 сәуірдегі "Тұрғын үй қатынастары туралы" Заңының 13 бабы, 3-тармағы, Қазақстан Республикасының 1998 жылғы 17 желтоқсандағы "Неке және отбасы туралы" Заңының 114 бабы негізінде көрсетіледі.
4. Мемлекеттік қызметті Кенжекөл ауылы, Конституция алаңы, 3, мекен жайы бойынша орналасқан "Кенжекөл ауылдық округінің әкім аппараты" мемлекеттік мекемесі (бұдан әрі – Әкім аппараты) N 5 кабинет, телефоны 352472 көрсетеді.

Об утверждении стандартов государственных услуг, оказываемых государственным учреждением "Аппарат акима Кенжекольского сельского округа"
Решение акима Кенжекольского сельского округа города Павлодара Павлодарской области от 1 июля 2008 года N 282. Зарегистрировано управлением юстиции города Павлодара Павлодарской области 18 июля 2008 года за N 120. Утратило силу решением акима Кенжекольского сельского округа Павлодарской области от 10 июня 2009 года N 17-1-03/32
Сноска. Утратило силу решением акима Кенжекольского сельского округа Павлодарской области от 10 июня 2009 года N 17-1-03/32.
В соответствии со статьей 9-1 Закона Республики Казахстан от 27 ноября 2000 года "Об административных процедурах", статьей 8 Закона Республики Казахстан от 12 января 2007 года "О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц", с Постановлениями  Правительства Республики Казахстан от 30 июня 2007 года "Об утверждении типового стандарта оказания государственных услуг" N 558 ,  "Об утверждении реестра государственных услуг, оказываемых физическим и юридическим лицам" N 561 и в целях качественного предоставления государственных услуг, аким Кенжекольского сельского округа РЕШИЛ:
1. Утвердить стандарты государственных услуг, оказываемых  государственным учреждением "Аппарат акима Кенжекольского сельского округа" согласно приложениям N 1, N 2, N 3, N 4, N 5, N 6, N 7, N 8,  N 9, N 10, N 11.
2. Решение вводится в действие по истечению 10 (десяти) календарных дней со дня первого официального опубликования.
3. Контроль за исполнением данного решения возложить на Актайлакову Несибельды Калкеновну, помощника акима сельского округа.
Приложение 1
Утверждено решением акима
Кенжекольского сельского округа
от 1 июля 2008 года N 282
Стандарт
оказания государственной услуги
Выдача разрешений в банки для оформления ссуды под залог
жилья,принадлежащего несовершеннолетнему 1. Общие положения
1. Данный стандарт определяет порядок оказания государственной услуги по выдаче разрешений в банки для оформления ссуды под залог жилья, принадлежащего несовершеннолетнему (далее – государственная услуга).
2. Форма оказываемой государственной услуги не автоматизированная.
3. Государственная услуга оказывается на основании статьи 24 Гражданского кодекса Республики Казахстан от 27 декабря 1994 года, пункта 3 статьи 13 Закона Республики Казахстан от 16 апреля 1997 года "О жилищных отношениях", статьи 114 Закона Республики Казахстан "О браке и семье" от 17 декабря 1998 года.
4. Государственную услугу оказывает государственное учреждение "Аппарат акима Кенжекольского сельского округа" (далее – Аппарат акима), расположенное по адресу: село Кенжеколь, площадь Конституции 3, кабинет N 5, телефон 352472.

5. Мемлекеттік қызметті көрсетуді аяқтау нысаны болып кәмелетке толмаған балаға тиесілі тұрғын үйді кепілге қойып несие ресімдеуге банкке рұқсат беру анықтамасын беру болып табылады.
6. Мемлекеттік қызмет Қазақстан Республикасының азаматтарына көрсетіледі (бұдан әрі – тұтынушы).
7. Мемлекеттік қызмет көрсету кезінде уақыт бойынша шектеу мерзімдері:
1) мемлекеттік қызметті алу үшін тұтынушы қажетті құжаттарды тапсырған сәттен бастап мемлекеттік қызмет көрсету мерзімдері бір күн ішінде;
2) қажетті құжаттарды тапсыру кезінде кезекте күту ең мүмкін уақыт - 30 минуттан аспайды;
3) мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесі ретінде құжаттарды алған кезде кезек күтуге рұқсат берілген ең ұзақ уақыты - 30 минутқа дейін.
8. Мемлекеттік қызмет тегін көрсетіледі.
9. Мемлекеттік қызмет көрсету туралы ақпарат Әкім аппаратының стендінде орналастырылған.
10. Мемлекеттік қызмет көрсету мына күндер мен сағаттарда көрсетіледі: дүйсенбі, жұмада сағат 9.00-ден 18.00 –ге дейін, үзіліс сағат 13.00-ден 14.00-ге дейін.
Қабылдау алдын ала жазылмастан және жеделдетілген қызмет көрсетуде жүргізілмейді.
11. Мемлекеттік қызмет өтініштер үлгілері бар стенді,  орындықтары, үстелдері бар N 5 кабинетте Әкім аппаратының ғимаратында көрсетіледі.
2. Мемлекеттік қызмет көрсету тәртібі
12. Банкке рұқсат беру анықтамасын алу үшін ұсынылады:
1) осы стандартты кәмелетке толмаған балалардың ата-анасының (ерлі-зайыптылардан) әрқайсысынан өтініш;
2) ата-аналарының жеке куәліктер түпнұсқасы мен көшірмелері;
3) баланың туу туралы куәлігінің түпнұсқасы мен көшірмесі (балалардың, 10 жастан және одан жоғары өзінің болуы (18 жасқа дейін);
4) неке қию туралы куәлігінің түпнұсқасы мен көшірмесі;
5) басқа да құжаттардың түпнұсқасы мен көшірмесі (ажырасу куәлігі, қаза болу туралы, некелік қатынаста болмағанын растайтын құжат;
6) баланың некеден тыс туылғаны жөніндегі N 4 нұсқалы анықтама;
7) кәмелетке толмаған балаға тиесілі тұрғын үйді кепілге қоюға рұқсат беру үшін анықтама беру туралы банк хаты;
8) ерлі-зайыптылардың біреуі жоқ болса, олардың біреуінен алынған сенімхат (нотариуспен расталған);
9) жақын туыстарынан, кәмелетке толмаған баланың ата-аналарынан нотариалды расталған кепілді мүлікке өтініш.
13. Мемлекеттік қызметті көрсету үшін өтініштердің үлгілері Кенжекөл ауылы, Конституция алаңы, 3, N 5 кабинет мекен жайы бойынша беріледі.
14. Мемлекеттік қызметті алу үшін өтініш және өзге де құжаттар Әкім аппаратының мамандарына, Кенжекөл ауылы, Конституция алаңы, 3, N 5 кабинет мекен жайы бойынша тапсырылады.
15. Барлық қажетті құжаттарды тапсырғаннан соң тұтынушы мемлекеттік қызметті алу мерзімі көрсетілген құжаттарды тапсырғанын растайтын тұрғын үйді кепілге беруге рұқсат берілген анықтаманы алады.
16. Мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесін жеткізуді әкім аппаратының мамандары өздері тікелей барып жүзеге асырады.
Электронды пошта, сайт арқылы анықтама берілмейді.
Қызмет көрсетудің соңғы нәтижесін ауылдық округтің маманымен, Кенжекөл ауылы, Конституция алаңы, 3, N 5 кабинет мекен жайында бойынша беріледі.
17. Мемлекеттік қызмет бас тарту өтініш берушінің құжаттарды толық тапсырмаған жағдайында жүзеге асырылады.
Мемлекеттік қызметті көрсетуді тоқтатуға негіз жоқ.
3. Жұмыс қағидаттары
18. Тұтынушыға қатысты әкім аппараты келесі қағидаттарды басшылыққа алады:
1) адамның конституциялық құқықтарын және еркіндігін ескеру;
2) қол жетімділік;
3) сыпайылық;
4) әуре-сарсаңға салуға жол бермеу;
5) құжаттардың сақталуын қамтамасыз ету.
4. Жұмыс нәтижелері
19. Тұтынушыларға мемлекеттік қызмет көрсету нәтижелері осы стандарттың қосымшасына сәйкес сапа, қол жетімділік және сыпайылық көрсеткіштерімен өлшенеді.

5. Результатом оказания государственной услуги является выдача справки в банки для оформления ссуды под залог жилья, принадлежащего несовершеннолетнему.
6. Государственная услуга оказывается гражданам Республики Казахстан.
7. Сроки ограничений по времени при оказании государственной услуги:
1) сроки оказания государственной услуги с момента сдачи в течение одного дня;
2) максимально допустимое время ожидания в очереди при получение документов, не более 30 минут;
3) максимально допустимое время ожидания в очереди при получении документов, не более 30 минут.
8. Государственная услуга оказывается бесплатно.
9. Информация о стандарте оказания государственной услуги размещена на информационных стендах села Кенжеколь, площадь Конституции, 3.
10. Государственная услуга предоставляется ежедневно, за исключением субботы, воскресенья и праздничных дней с 9.00 до 18.00 часов, с перерывом на обед с 13.00 до 14.00 часов.
Прием проводится без предварительной записи и ускоренного обслуживания.
11. Государственная услуга предоставляется в кабинете N 5 здании Аппарата акима, где расположены кресла, скамьи, стол, имеются стенды с образцами заявлений.
2. Порядок оказания государственной услуги
12. Для получения данной государственной услуги потребителю необходимо предоставить следующие документы:
1) заявление в установленной форме от обеих родителей (супругов) несовершеннолетних детей, в аппарате акима Кенжекольского сельского округа, кабинет 5;
2) оригинал и копия удостоверения личности заявителя, при его отсутствии документ можно получить по месту регистрации в государственном учреждении "Центр обслуживания населения города Павлодара" по адресу: город Павлодар, улица Павлова, 48, ежедневно с 9.00 до 20.00 часов без перерыва;
3) свидетельства о рождении ребенка (детей), при его отсутствии документ можно получить в Отделе ЗАГС Управления юстиции города Павлодара по адресу: город Павлодар, улица Павлова, 48, кабинет N 207, при оформлении необходимо присутствие детей 10 лет и старше ( до 18 лет).
4) оригинал и копии документов на квартиру (договор, свидетельство о государственной регистрации прав на недвижимость, технический паспорт на квартиру, домовая книга), при их отсутствии данные документы можно получить по месту регистрации в государственном учреждении "Центр обслуживания населения города Павлодара" по адресу: город Павлодар, улица Павлова, 48, ежедневно с 9.00 до 20.00 часов без перерыва;
5) оригинал и копия свидетельства о браке, при его отсутствии документ можно получить в Отделе ЗАГС Управления юстиции города Павлодара по адресу: город Павлодар, улица Павлова, 48, кабинет N 207;
6) оригинал и копии документов (свидетельство о расторжении брака, о смерти, документ, подтверждающий, что в браке не состоял (а), при его отсутствии документы можно получить в Отделе ЗАГС Управления юстиции города Павлодара по адресу: город Павлодар, улица Павлова, 48, кабинет N 207;
7) письмо из банка о выдаче справки на разрешение залога жилья, принадлежащего несовершеннолетнему (в случае предоставления ссуды под залог жилья, принадлежащего несовершеннолетнему);
8) доверенность, заверенная нотариусом, от супруга (-и), если кто-либо из них отсутствует в любой нотариальной конторе города Павлодара;
9) заявление на гарантийное жилье от заявителя, нотариально заверенное в любой нотариальной конторе города Павлодара.
13. Место выдачи формы заявлений для оказания государственной услуги здание по адресу: село Кенжеколь, площадь Конституции, 3, кабинет N 5.
14. Заявления и другие документы, необходимые для получения государственной услуги сдаются специалистам Аппарата акима по адресу: село Кенжеколь, площадь Конституции 3, кабинет N 5.
15. После сдачи всех необходимых документов заявитель получает талон, подтверждающий предоставление документов, в котором содержится дата получения потребителем государственной услуги.
16. Выдача справки осуществляется сотрудниками аппарата акима в соответствии с установленным графиком работы на основании принятых документов.
Выдача справки посредством электронной почты, сайта не осуществляется.
Справка выдается при личном посещении.
В случаях, если заявитель не обратился за получением документов в срок, аппарат акима осуществляет хранение выданных справок и рассмотренных документов в течение месяца.
17. Аппарат акима сельского округа в представлении государственной услуги может быть отказано в случае не предоставления потребителем одного из документов, указанных в пункте 12 настоящего стандарта, а так же:
нарушение прав и интересов несовершеннолетнего в результате продажи или обмена жилой площади, принадлежащей ему.
После получения отказа Аппарат акима информирует потребителя в течение одного рабочего дня после их получения и выдает письменные обоснования причин отказа.
3. Принципы работы
18. По отношению к потребителям Аппарат акима руководствуется следующими принципами:
1) соблюдения конституционных прав и свобод человека;
2) доступность;
3) вежливость и корректность;
4) своевременность;
5) защита и конфендициальность информации.
4. Результаты работы
19. Результаты оказания государственной услуги потребителям измеряются показателями качества и доступности согласно приложению к настоящему стандарту.

20. Әкім аппаратының жұмысы бағаланатын мемлекеттік қызметтің сапасы мен қол жетімділігі көрсеткіштерінің мақсатты мәнін жыл сайын арнайы құрылған жұмыс тобы бекітеді.
5. Шағымдану тәртібі
21. Әкім аппаратының әрекетіне (әрекетсіздігіне) шағымдану тәртібі және шағым дайындауға жәрдем көрсету Павлодар қаласы, Кривенко көшесі, 25, N 315 кабинет, телефоны 325505 мекен жайы бойынша түсіндіріледі.
22. Шағым Павлодар қаласы әкімінің атына, Павлодар қаласы, Кривенко көшесі, 25, N 315 кабинет мекен жайы бойынша жазылады.
23. Шағымның қабылданғанын растайтын және берілген шағымға жауап алатын мерзім мен орынды көздейтін құжат талон болып табылады. Шағымның қаралу барысы туралы 325505 телефоны бойынша мамандардан білуге болады.
6. Байланыс ақпараты
24. Ауылдық округтің әкімі: қабылдау күні – бейсенбі сағат 15.00-ден 18.00-ге дейін Кенжекөл ауылы, Конституция алаңы, 3, N 1 кабинет, телефоны 35-28-24.
25. Тұтынушыға қажетті басқа да ақпарат:
Бас маманның ақпарат беру кестесі апта сайын 9-00 ден 13-00 дейін, демалыс күндері: сенбі, жексенбі, 352475, 352472 телефоны бойынша.
"Кәмелетке толмағандарға тиесілі
тұрғын үйді банкке несие ресімдеу
үшін кепілге қоюға рұқсат беру"
мемлекеттік қызмет көрсету
стандартына қосымша
Сапа мен
қолжетімділік
көрсеткіштері
Көрсеткіштің
нормативтік
мәні
Көрсеткіштің
келесі
жылдағы
мақсатты
мәні
Көрсеткіштің
есепті
жылдағы
ағымдық
мәні

20. Целевые значения показателей качества и доступности государственных услуг, по которым оценивается работа Аппарата акима, ежегодно утверждаются специально созданной рабочей группой.
5. Порядок обжалования
21. Порядок обжалования действия (бездействия) аппарата акима и оказание содействия в подготовке жалобы разъясняются по адресу: город Павлодар, улица Кривенко, 25, кабинет 315, телефон 325505.
22. Жалоба подается на имя акима города Павлодара по адресу: город Павлодар, улица Кривенко, 25, кабинет 315.
23. Документом, подтверждающим принятие жалобы и предусматривающим срок и место получения ответа, является талон. О ходе рассмотрения жалобы можно узнать у специалистов по телефону 325505.
6. Контактная информация
24.Аким Кенжекольского сельского округа: приемные дни – четверг с 15.00 до 18.00 часов, село Кенжеколь, площадь Конституции 3, кабинет N 1, телефон 352824.
25. Другая полезная информация для потребителя:
Консультации главного специалиста ежедневно, кроме субботы и воскресенья, с 9.00 -13.00 часов по телефонам 352475, 352472.
Приложение
к стандарту оказания государственной услуги
"Выдача разрешений в банки для оформления
ссуды под залог жилья, принадлежащего
несовершеннолетнему".
Показатели качества
и доступности
Нормативное
значение
показателя
Целевое
значение
показателя
в
последующем
году
Текущее
значение
показателя
в отчетном
году

4.4. шағымдану мерзіміне
қанағаттанған
тұтынушылардың %
(үлесі)
90 %
75 %
75 %
5. Сыпайылық
5.1. қызметкерлердің
сыпайылығына
қанағаттанған
тұтынушылардың
% (үлесі)
90 %
85 %
70 %
Кенжекөл ауылдық округі әкімінің
2008 жылғы 1 шілдедегі
N 282 шешімімен бекітілген
2 қосымша
Мемлекеттік қызмет көрсету стандарты
Қорғаншылық және қамқоршылық туралы анықтама беру
1. Жалпы ережелер
1. Осы стандарт қорғаншылық және қамқоршылық туралы анықтама  беру бойынша мемлекеттік қызмет көрсету (бұдан әрі – мемлекеттік қызмет көрсету) тәртібін белгілейді.
2. Көрсетілетін мемлекеттік қызмет көрсету нысаны автоматтандырылмаған.
3. Мемлекеттік қызмет Қазақстан Республикасының 1998 жылғы 17 желтоқсандағы "Неке және отбасы туралы" Заңының 100 , 101 , 102 бабы, Қазақстан Республикасының 2002 жылғы 8 тамыздағы "Қазақстан Республикасында бала құқықтары туралы" Заңының 27 бабы, Қазақстан Республикасы Үкіметінің 1999 жылғы 9 қыркүйектегі "Қазақстан Республикасының қорғаншылық және қамқоршылық органдары туралы және Патронат туралы ережелерді және Ата-анасының қамқорлығынсыз қалған балаларды орталықтандырылған есепке алуды ұйымдастыру ережесін бекіту туралы" N 1346 қаулысының негізінде көрсетіледі.
4. Мемлекеттік қызметті Кенжекөл ауылы, Конституция алаңы, 3, N 5 кабинет мекен жайында орналасқан "Кенжекөл ауылдық округінің әкім аппараты" мемлекеттік мекемесі (бұдан әрі – Әкім аппараты) көрсетеді.
5. Мемлекеттік қызмет көрсетудің нәтижесі - қорғаншылық және қамқоршылық туралы анықтама беру.
6. Мемлекеттік қызмет Қазақстан Республикасының азаматтарына көрсетіледі (бұдан әрі – тұтынушы).
7. Мемлекеттік қызмет көрсету кезінде уақыт бойынша шектеу мерзімдері:
1) мемлекеттік қызметті алу үшін тұтынушы қажетті құжаттарды тапсырған сәттен бастап, мемлекеттік қызметті көрсету мерзімдері - 15 күнге дейін;
2) қажетті құжаттарды тапсырған кезінде кезек күтуге, ең ұзақ  уақыт - 30 минутқа дейін;
3) мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесі ретінде құжаттарды алған кезде кезек күтуге рұқсат берілген ең ұзақ уақыты - 30 минутқа дейін.
8. Мемлекеттік қызмет тегін көрсетіледі.
9. Мемлекеттік қызмет көрсету туралы ақпарат Әкім аппаратының стендінде орналастырылған.
10. Мемлекеттік қызмет сенбі және жексенбі демалыс күндерінен басқа және мерекелік күндерден басқа күнделікті сағат 9.00-ден 18.00-ге дейін, үзіліс 13.00-ден 14.00-ге дейін көрсетіледі.
Қабылдау алдын ала жазылмастан және жеделдетілген қызмет көрсетуде жүргізілмейді.
11. Мемлекеттік қызмет өтініштер үлгілері бар стенді,  орындықтары, үстелдері бар N 5 кабинетте Әкім аппаратының ғимаратында көрсетіледі.

4.4. % (доля) потребителей, удовлетворенных сроками обжалования
90%
75%
75%
5. Вежливость
5.1. % (доля) потребителей, удовлетворенных вежливостью персонала
90%
85%
70%
Приложение 2
Утверждено решением акима
Кенжекольского сельского округа
от 1 июля 2008 года N 282
Стандарт
оказания государственной услуги
Выдача справок по опеке и попечительству 1. Общие положения
1. Данный стандарт определяет порядок оказания государственной услуги по выдаче справок по опеке и попечительству (далее – государственная услуга).
2. Форма оказываемой государственной услуги не автоматизированная.
3. Государственная услуга оказывается на основании статей 100 101 102 Закона Республики Казахстан от 17 декабря 1998 года "О браке и семье", статьи 27 Закона Республики Казахстан от 8 августа 2002 года "О правах ребенка в Республике Казахстан", постановления Правительства Республики Казахстан от 9 сентября 1999 года N 1346 "Об утверждении Положений об органах опеки и попечительства Республики Казахстан, о патронате и Правил организации централизованного учета детей, оставшихся без попечения родителей".
4. Государственную услугу оказывает государственное учреждение "Аппарат акима Кенжекольского сельского округа" (далее – Аппарат акима), расположенное по адресу: село Кенжеколь, площадь Конституции 3, кабинет N 5, телефон 352472.
5. Результатом оказания государственной услуги является выдача справки по опеке и попечительству.
6. Государственная услуга оказывается гражданам Республики Казахстан (далее – заявитель).
7. Рассмотрение документов в течение пятнадцати рабочих дней:
1) со дня регистрации заявления экспертиза представленных документов осуществляется в течение десяти рабочих дней, справка оформляется в течение пяти рабочих дней, после чего выдается заявителю;
2) максимально допустимое время ожидания в очереди при сдаче необходимых документов - до 30 минут;
3) максимально допустимое время ожидания в очереди при получении документов, как результат оказания государственной услуги - до 30 минут.
8. Государственная услуга оказывается бесплатно.
9. Информация о стандарте оказания государственной услуги размещена на информационных стендах в здании Аппарате акима по адресу: село Кенжеколь, площадь Конституции 3.
10. Государственная услуга предоставляется ежедневно, за исключением субботы, воскресения и праздничных дней с 9.00 до 18.00 часов, с перерывом на обед с 13.00 – 14.00 часов.
Прием проводится без предварительной записи и ускоренного обслуживания.
11. Государственная услуга предоставляется в кабинете N 5 здании Аппарата акима, где расположены кресла, скамьи, стол, имеются стенды с образцами заявлений.

2. Мемлекеттік қызмет көрсету тәртібі
12. Қорғаншылық және қамқоршылық жөнінде анықтама алу үшін ұсынылады:
1) қор ғ аншылықты (қамқоршылықты) растайтын құжат көшірмесі, қорған туралы сот шешімі, екі жақтық патронат шарты;
2) өтініш берушінің жеке куәлігінің түпнұсқасы мен көшірмесі;
3) баланың жеке басын куәландыратын құжаттар - туу туралы куәлік түпнұсқасы мен көшірмесі, жеке куәлік түпнұсқасы мен көшірмесі;
4) мекенжайынан анықтама (Кенжекөл ауылдық округінің анықтамасы).
13. Мемлекеттік қызметті көрсету үшін өтініштің үлгісін Кенжекөл ауылы, Конституция алаңы, 3, N 5 кабинет мекен жайы бойынша алуға болады.
14. Мемлекеттік қызметті алу үшін өтініш және өзге де құжаттар Кенжекөл ауылы, Конституция алаңы, 3, N 5 кабинет мекен жайы бойынша Әкім аппаратының мамандарына тапсырылады.
15. Барлық қажетті құжаттарды тапсырғаннан соң тұтынушы мемлекеттік қызметті алу мерзімі көрсетілген құжаттарды тапсырғанын растайтын тұрғын үйді кепілге беруге рұқсат берілген анықтаманы алады.
16. Мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесін жеткізуді Әкім аппаратының мамандары өздері тікелей барып жүзеге асырады.
Электронды пошта, сайт арқылы анықтама берілмейді.
Қызмет көрсетудің соңғы нәтижесін Кенжекөл ауылы, Конституция алаңы, 3, N 5 кабинет мекен жайында Әкім аппаратының мамандары береді.
17. Мемлекеттік қызмет бас тарту өтініш берушінің құжаттарды толық тапсырмаған жағдайында жүзеге асырылады.
Мемлекеттік қызметті көрсетуді тоқтатуға негіз жоқ.
3. Жұмыс қағидаттары
18. Тұтынушыға қатысты әкім аппараты келесі қағидаттарды басшылыққа алады:
1) адамның конституциялық құқықтарын және еркіндігін ескеру;
2) қол жетімділік;
3) сыпайылық;
4) көрсетілетін мемлекеттік қызметі туралы толық ақпарат;
5) құжаттардың сақталуын қамтамасыз ету.
4. Жұмыс нәтижелері
19. Тұтынушыларға мемлекеттік қызмет көрсету нәтижелері осы стандарттың қосымшасына сәйкес сапа, қол жетімділік және сыпайылық көрсеткіштерімен өлшенеді.
20. Әкім аппаратының жұмысы бағаланатын мемлекеттік қызметтің сапасы мен қол жетімділігі көрсеткіштерінің мақсатты мәнін жыл сайын арнайы құрылған жұмыс тобы бекітеді.
5. Шағымдану тәртібі
21. Әкім аппаратының әрекетіне (әрекетсіздігіне) шағымдану тәртібі және шағым дайындауға жәрдем көрсету Павлодар қаласы, Кривенко көшесі, 25, N 315 кабинет, телефоны 35505 мекен жайы бойынша түсіндіріледі.
22. Шағым Павлодар қаласы, Кривенко көшесі, 25, N 315 кабинет, телефон 325505 мекен жайы бойынша қала әкімінің атына жазылады.
23. Шағымның қабылданғанын растайтын және берілген шағымға жауап алатын мерзім мен орынды көздейтін құжат талон болып табылады. Шағымның қаралу барысы туралы қала әкім аппаратының мамандарынан 355505 телефоны бойынша білуге болады.
6. Байланыс ақпараты
24. Ауылдық округтің әкімі: қабылдау күні – бейсенбі сағат 15.00-ден 18.00-ге дейін. Кенжекөл ауылы, Конституция алаңы, 3, N 1 кабинеті, телефоны 35-28-24.
25. Тұтынушыға қажетті басқа да ақпарат:
Бас маманның ақпарат беру кестесі апта сайын 9-00 ден 13-00 дейін, демалыс күндері: сенбі, жексенбі, 352475, 352472 телефоны бойынша.
"Қамқорлық және қамқоршы
жөнінде анықтама беру"
стандартына қосымша
Сапа мен
қолжетімділік
көрсеткіштері
Көрсеткіштің
нормативтік
мәні
Көрсеткіштің
келесі
жылдағы
мақсатты
мәні
Көрсеткіштің
есепті
жылдағы
ағымдық
мәні

2. Порядок оказания государственной услуги
12. Для получения справки по опеке и попечительству предоставляются:
1) копия документа, подтверждающая опекунство (попечительство), решение суда об установлении опекунства, двухсторонний патронатный договор можно получить в аппарате акима Кенжекольского сельского округа, улица площадь Конституции 3, кабинет, кабинет 5;
2) оригинал и копия удостоверения личности заявителя, при отсутствии данного документа можно получить в государственном учреждении  "Центр обслуживания населения города Павлодара" по адресу: город Павлодар, улица Павлова, 48, ежедневно с 9.00 до 20.00 часов без перерыва;
3) документы, удостоверяющие личность ребенка - оригинал и копия свидетельства о рождении, при их отсутствии данные документы можно получить в Отделе ЗАГС Управления юстиции города Павлодара по адресу: город Павлодар, улица Павлова, 48, кабинет N 207;
4) справка с места жительства  выдаваемая по месту регистрации в государственном учреждении "Аппарат акима Кенжекольского сельского округа", по адресу: село Кенжеколь, площадь Конституции, 3, кабинет N 2.
13. Место выдачи бланков форм заявлений государственной услуги осуществляется в здании Аппарата акима по адресу: село Кенжеколь, площадь Конституции, 3 кабинет N 5.
14. Заявления и другие документы, необходимые для получения государственной услуги сдаются специалистам Аппарата акима по адресу: село Кенжеколь, площадь Конституции 3, кабинет N 5.
15. После сдачи всех необходимых документов потребитель получает талон, подтверждающий предоставление документов, в котором содержится дата получения потребителем государственной услуги.
16. Выдача справки осуществляется сотрудниками аппарата акима в соответствии с установленным графиком работы на основании принятых документов.
Выдача справки посредством электронной почты, сайта не осуществляется.
Справка выдается при личном посещении.
В случаях, если заявитель не обратился за получением документов в срок, аппарат акима осуществляет хранение выданных справок и рассмотренных документов в течение месяца.
17. Аппаратом акима сельского округа в представлении государственной услуги может быть отказано в случае не предоставления потребителем одного из документов, указанных в пункте 12 настоящего стандарта.
После получения отказа аппарат акима информирует потребителя в течение одного рабочего дня после их получения и выдает письменные обоснования причин отказа.
3. Принципы работы
18. По отношению к потребителям Аппарат акима руководствуется следующими принципами:
1) соблюдение конституционных прав и свобод человека;
2) доступность;
3) вежливость и корректность;
4) своевременность;
5) беспечение защиты и конфиденциальности информации о содержании документа потребителя.
4. Результаты работы
19. Результаты оказания государственной услуги потребителям измеряются показателями качества и доступности согласно приложению к настоящему стандарту.
20. Целевые значения показателей качества и доступности государственных услуг, покоторым оценивается работа Аппарата акима, ежегодно утверждаются специально созданной рабочей группой.
5. Порядок обжалования
21. Порядок обжалования действия (бездействия) Аппарата акима и оказание содействия в подготовке жалобы разъясняются по адресу: город Павлодар, улица Кривенко, 25, кабинет 315, телефон: 325505.
22. Жалоба подается на имя акима города Павлодара по адресу: город Павлодар, улица Кривенко, 25, кабинет 315, телефон: 325505.
23. Документом, подтверждающим принятие жалобы и предусматривающим срок и место получения ответа, является талон. О ходе рассмотрения жалобы можно узнать у специалистов аппарата акима города по телефону 325505.
6. Контактная информация
24. Аким сельского округа: приемные дни – четверг с 15.00 до 18.00 часов, село Кенжеколь, площадь Конституции 3, кабинет N 1, телефон 352824.
25. Другая полезная информация для потребителя:
Консультации главного специалиста ежедневно, кроме субботы и воскресенья, с 9.00- 13.00 часов по телефону 352475, 352472.
Приложение
к стандарту оказания государственной услуги
"Выдача справок по опеке и попечительству".
Показатели качества
и доступности
Нормативное
значение
показателя
Целевое
значение
показателя
в
последующем
году
Текущее
значение
показателя
в отчетном
году

4.4. шағымдану
мерзіміне
қанағаттанған
тұтынушылардың %
(үлесі)
90 %
75 %
75 %
5. Сыпайылық
5.1. қызметкерлердің
сыпайылығына
қанағаттанған
тұтынушылардың %
(үлесі)
90 %
85 %
70 %
Кенжекөл ауылдық округі әкімінің
2008 жылғы 1 шілдедегі
N 282 шешімімен бекітілген
3 қосымша
Мемлекеттік қызмет көрсету стандарты
Ата-аналарының қамқорынсыз қалған балалардың,
жетім балалардың әлеуметтік қамтамасыздандыру
құжаттарын хаттау
1. Жалпы ережелер
1. Осы стандарт ата-аналарының қамқорынсыз қалған балалардың, жетім балалардың әлеуметтік қамтамасыздандыру құжаттарын хаттау бойынша мемлекеттік қызмет көрсету (бұдан әрі – мемлекеттік қызмет көрсету) тәртібін белгілейді.
2. Көрсетілетін мемлекеттік қызмет көрсету нысаны автоматтандырылмаған.
3. Мемлекеттік қызмет Қазақстан Республикасының 1998 жылғы 17 желтоқсандағы "Неке және отбасы туралы" Заңының 100 , 101 , 102 бабы, Қазақстан Республикасының 2002 жылғы 8 тамыздағы "Қазақстан Республикасында бала құқықтары туралы" Заңының 27 бабы, Қазақстан Республикасы Үкіметінің 1999 жылғы 9 қыркүйектегі "Қазақстан Республикасының қорғаншылық және қамқоршылық органдары туралы және Патронат туралы ережелерді және Ата-анасының қамқорлығынсыз қалған балаларды орталықтандырылған есепке алуды ұйымдастыру ережесін бекіту туралы" N 1346 қаулысының негізінде көрсетіледі.
4. Мемлекеттік қызметті Кенжекөл ауылы, Конституция алаңы, 3,  N 5 кабинет мекен жайында орналасқан "Кенжекөл ауылдық округінің әкім аппараты" мемлекеттік мекемесі (бұдан әрі – Әкім аппараты) көрсетеді.
5. Мемлекеттік қызмет көрсетудің нәтижесі - ата-аналарының қамқорынсыз қалған балалардың, жетім балалардың әлеуметтік қамтамасыздандыру құжаттарын хаттау анықтама беру.
6. Мемлекеттік қызмет Қазақстан Республикасының азаматтарына көрсетіледі (бұдан әрі – тұтынушы).
7. Мемлекеттік қызмет көрсету кезінде уақыт бойынша шектеу мерзімдері:
1) мемлекеттік қызметті алу үшін тұтынушы қажетті құжаттарды тапсырған сәттен бастап мемлекеттік қызмет көрсету мерзімдері - 15 күнге дейін;
2) қажетті құжаттарды тапсырған кезде кезек күтуге ең ұзақ  уақыт - 30 минутқа дейін;
3) мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесі ретінде құжаттарды алған кезде кезек күтуге рұқсат берілген ең ұзақ уақыты - 30 минутқа дейін.
8. Мемлекеттік қызмет тегін көрсетіледі.
9. Мемлекеттік қызмет көрсету туралы ақпарат Әкім аппаратының стендінде орналастырылған.
10. Мемлекеттік қызмет сенбі және жексенбі демалыс күндерінен басқа және мерекелік күндерден басқа күнделікті сағат 9.00-ден 18.00-ге дейін, үзіліс 13.00-ден 14.00-ге дейін көрсетіледі.
Қабылдау алдын ала жазылмастан және жеделдетілген қызмет көрсетуде жүргізілмейді.

4.4. % (доля) потребителей, удовлетворенных сроками обжалования
90%
75%
75%
5. Вежливость
5.1. % (доля) потребителей, удовлетворенных вежливостью персонала
90%
85%
70%
Приложение 3
Утверждено решением акима
Кенжекольского сельского округа
от 1 июля 2008 года N 282
Стандарт
оказания государственной услуги
Оформление документов на социальное обеспечение сирот,
детей, оставшихся без попечения родителей 1. Общие положения
1. Данный стандарт определяет порядок оказания услуги по оформлению документов на социальное обеспечение сирот, детей, оставшихся без попечения родителей (далее – государственная услуга).
2. Форма оказываемой государственной услуги не автоматизированная.
3. Государственная услуга оказывается на основании подпункта 2 пункта 1 статьи 110 Закона Республики Казахстан от 17 декабря 1998 года "О браке и семье", статьи 12 Закона Республики Казахстан от 8 августа 2002 года "О правах ребенка в Республике Казахстан", постановления Правительства Республики Казахстан от 9 сентября 1999 года N 1346 "Об утверждении Положений об органах опеки и попечительства Республики Казахстан, о патронате и Правил организации централизованного учета детей, оставшихся без попечения родителей".
4. Государственную услугу оказывает государственное учреждение "Аппарат акима Кенжекольского сельского округа" (далее – Аппарат акима), расположенное по адресу: село Кенжеколь, площадь Конституции, 3, кабинет N 5.
5. Формой завершения оказываемой государственной услуги, является выдача справка – подтверждения о принятии решения о назначении либо об отказе в назначении пенсии или пособия уполномоченным государственным органом по назначению пенсий и пособий.
6. Государственная услуга оказывается гражданам Республики Казахстан (далее – потребитель).
7. Сроки ограничений по времени при оказании государственной услуги:
1) сроки оказания государственной услуги с момента сдачи потребителем необходимых документов для получения государственной услуги - до 15 дней;
2) максимально допустимое время ожидания в очереди при сдаче необходимых документов до 30 минут;
3) максимально допустимое время ожидания в очереди при получении документов, не более 30 минут.
8. Государственная услуга оказывается бесплатно.
9. Информация о стандарте оказания государственной услуги размещена на информационных стендах Аппарата акима по адресу: село Кенжеколь, площадь Конституции, 3.
10. Государственная услуга предоставляется ежедневно, за исключением субботы, воскресенья и праздничных дней с 9.00 до 18.00 часов, с перерывом на обед с 13.00 до 14.00 часов.
Прием проводится без предварительной записи и ускоренного обслуживания.

11. Мемлекеттік қызмет өтініштер үлгілері бар стенді,  орындықтары, үстелдері бар N 5 кабинетте әкім аппаратының ғимаратында көрсетіледі.
2. Мемлекеттік қызмет көрсету тәртібі
12. Осындай мемлекеттік қызметті алу үшін тұтынушы мынадай құжаттарды тапсыру қажет:
1) қамқоршы болуға ниеті туралы өтініш;
2) қорғаншы болуға тілек білдірген тұлғаның жұбайының, егер некеде тұрса, Павлодар қаласының әрбір нотариалдық конторында куәландірілген келісімі;
3) тұтынушының жеке куәлігі және көшірмесі, құжаттың болмауы жағдайында оны Павлодар қаласы, Павлова көшесі, 48 мекен жайы бойынша орналасқан "Павлодар қаласының халқына қызмет көрсету орталығында" күнделікті үзіліссіз сағат 9.00-дан 20.00-ге дейін алуға болады;
4) қорғаншының және оның жұбайының денсаулық туралы анықтама тіркеуде тұрған жердегі медициналық мекемесінде;
5) некеде жоқтығы туралы нотариалды бекітілген анықтама, осы құжатты Павлодар қаласы Павлов көшесі, 48, АХАЖ бөлімі, N 207 кабинетінде алуға болады;
6) ниетті тұлғаның өмірбаяны;
7) ниетті тұлғаның жұмыс орнынан мінездемесі;
8) ниетті тұлғаның жұмыс орнынан анықтама;
9) жалақысы туралы анықтама;
10) тұрған жері туралы анықтама, осы құжатты орны - Кенжекөл ауылы, Конституция алаңы, 3, N 5 кабинет мекен жайы бойынша алуға болады;
11) бар тұрғын үйдің құжаттардың көшірмесі, тіркеуде тұрған жерде "Халыққа қызмет көрсету орталығы" мемлекеттік мекемесінде алуға болады, әр күн сайын 9.00-ден 20.00-ге дейін, үзіліссіз. Мекенжайы: Павлодар қаласы Павлов көшесі, 48 үй;
12) Тұтынушының сотталынбауы туралы анықтама;
Заңға байланысты қорғаншылыққа (қамқоршылық) берілетін әр балаға балалар үйінен және қалалық білім бөлімінен керекті құжаттар:
- баланы тәрбиелеуге ниетті тұлғаның тұрмыстық, өмір сүру жағдайы туралы тексеру актісі;
- мектеп директорымен бекітілген 10 жастан асқан баланың жазбаша келісімі;
- баланың туу туралы кітабы, жоқ болған жағдайда Павлодар қаласы, Павлов көшесі, 48, бойынша әділет басқармасының АХАЖ бөлімі N 207 кабинеттен алуға болады;
- баланың денсаулығы және дамуы туралы медициналық анықтама;
- баланың қорғаншысы жоқтығын растайтын құжаттар, ата-анасы туралы мәліметтер, некесіз жағдайда туылған балаға N 4 формасы бойынша анықтама;
- білім беру ұйымынан баланың оқуы туралы анықтама;
- балалардың зейнетақысы туралы кітапша, алимент алу туралы сот шешімінің көшірмесі;
- ағалары және апаларының тұрған мекендері туралы мәліметтер.

11. Государственная услуга предоставляется в кабинете N 5 здании Аппарата акима, где расположены кресла, скамьи, стол, имеются стенды с образцами заявлений.
2. Порядок оказания государственной услуги
12. Для получения документа подтверждающего опекунство (попечительство) предоставляются:
1) заявление о желании стать опекуном (попечителем), или патронатным воспитателем, по образцу, заверяется в любой нотариальной конторе города Павлодара;
2) согласие супруга (и), нотариально заверенное, если лицо, желающее быть опекуном (попечителем) патронатным воспитателем, состоит в браке;
3) оригинал и копия удостоверения личности заявителя и супруга (и), если лицо, желающее стать опекуном (попечителем), патронатным воспитателем, состоит в браке, при отсутствии данного документа можно получить в государственном учреждении "Центр обслуживания населения города Павлодара" по адресу: город Павлодар, улица Павлова, 48, ежедневно с 9.00 до 20.00 часов без перерыва;
4) медицинское заключение о состоянии здоровья лица, желающего стать опекуном (попечителем) и его супруга, выдаваемое тубдиспансером, кожвендиспансером, наркодиспансером, психдиспансером, терапевтом медицинского учреждения по месту проживания;
5) справка, если заявитель не состоит в браке данный документ можно получить в Отделе ЗАГС Управления юстиции города Павлодара по адресу: город Павлодар, улица Павлова, 48, кабинет N 207;
6) автобиография заявителя, оформляется в произвольной форме;
7) характеристика заявителя, выданная с места работы;
8) справка с места работы;
9) справка с заработной платы можно получить в бухгалтерии с места работы;
10) справка с места жительства, выдается аппаратом акима кабинет 2;
11) копия домовой книги;
свидетельство о заключении брака (копия) в Отделе ЗАГС Управления юстиции города Павлодара по адресу: город Павлодар, улица Павлова, 48, кабинет N 207;
12) справка об отсутствии судимости заявителя и его супруга (и) данный документ можно получить в Центре правовой статистики по адресу: город Павлодар, улица Мира 22;
А также, согласно законодательству, на каждого ребенка, передаваемого под опеку (попечительство), патронатным воспитателем, администрация детского учреждения или Аппарат акима представляет следующие документы:
акт обследования условий жизни лица, претендующего на воспитание ребенка над которым устанавливается опека (попечительство), патронат;
согласие ребенка, заверенное директором школы по месту учебы (если ребенок старше 10 лет);
свидетельства о рождении ребенка, выдаваемое детским учреждением;
медицинская справка о состоянии здоровья ребенка и выписка из истории развития ребенка, выдаваемая детским учреждением;
документы о родителях, (копия свидетельства о смерти, приговор или решения суда, справка о болезни или розыске родителей, справка по форме N 4 в случае рождения ребенка вне брака, и другие документы, подтверждающие утрату ребенком попечения родителей)
документ об образовании ребенка;
пенсионная книжка на детей, получающих пенсию, копию решения суда о взыскании алиментов.

13. Мемлекеттік қызметті көрсету үшін өтініштің үлгісін Кенжекөл ауылы, Конституция алаңы, 3, N 5 кабинет мекен жайы бойынша алуға болады.
14. Мемлекеттік қызметті алу үшін өтініш және өзге де құжаттар Кенжекөл ауылы, Конституция алаңы, 3, N 5 кабинет мекен жайы бойынша Әкім аппаратының мамандарына тапсырылады.
15. Барлық қажетті құжаттарды тапсырғаннан соң тұтынушы мемлекеттік қызметті алу мерзімі көрсетілген құжаттарды тапсырғанын растайтын тұрғын үйді кепілге беруге рұқсат берілген анықтаманы алады.
16. Мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесін жеткізуді Әкім аппаратының мамандары өздері тікелей барып жүзеге асырады.
Электронды пошта, сайт арқылы анықтама берілмейді.
Қызмет көрсетудің соңғы нәтижесін Кенжекөл ауылы, Конституция алаңы, 3, N 5 кабинет мекен жайында Әкім аппаратының мамандары береді.
17. Мемлекеттік қызмет бас тарту өтініш берушінің құжаттарды толық тапсырмаған жағдайында жүзеге асырылады.
Мемлекеттік қызметті көрсетуді тоқтатуға негіз жоқ.
3. Жұмыс қағидаттары
18. Тұтынушыға қатысты Әкім аппараты келесі қағидаттарды басшылыққа алады:
1) адамның конституциялық құқықтарын және еркіндігін ескеру;
2) қол жетімділік;
3) сыпайылық;
4) көрсетілетін мемлекеттік қызметі туралы толық ақпарат;
5) құжаттардың сақталуын қамтамасыз ету.
4. Жұмыс нәтижелері
19. Тұтынушыларға мемлекеттік қызмет көрсету нәтижелері осы стандарттың қосымшасына сәйкес сапа, қол жетімділік және сыпайылық көрсеткіштерімен өлшенеді.
20. Әкім аппаратының жұмысы бағаланатын мемлекеттік қызметтің сапасы мен қол жетімділігі көрсеткіштерінің мақсатты мәнін жыл сайын арнайы құрылған жұмыс тобы бекітеді.
5. Шағымдану тәртібі
21. Әкім аппаратының әрекетіне (әрекетсіздігіне) шағымдану тәртібі және шағым дайындауға жәрдем көрсету Павлодар қаласы, Кривенко көшесі, 25, N 315 кабинет, телефоны 355505 мекен жайы бойынша түсіндіріледі.
22. Шағым Павлодар қаласы, Кривенко көшесі, 25, N 315 кабинет, телефоны 355505 мекен жайы бойынша қала әкімінің атына жазылады.
23. Шағымның қабылданғанын растайтын және берілген шағымға жауап алатын мерзім мен орынды көздейтін құжат талон болып табылады. Шағымның қаралу барысы туралы қала әкім аппаратының мамандарынан  325505 телефоны бойынша білуге болады.
6. Байланыс ақпараты
24. Ауылдық округтің әкімі: қабылдау күні – бейсенбі сағат 15.00-ден 18.00-ге дейін Кенжекөл ауылы, Конституция алаңы, 3, N 1 кабинет, телефоны 35-28-24.

13. Место выдачи формы заявлений для оказании государственной услуги здание по адресу: село Кенжеколь, площадь Конституции, 3, кабинет N 5.
14. Заявления и другие документы, необходимые для получения государственной услуги сдаются специалистам Аппарата акима по адресу: село Кенжеколь, площадь Конституции, 3, кабинет N 5.
15. После сдачи всех необходимых документов потребитель получает талон, подтверждающий предоставление документов, в котором содержится дата получения потребителем государственной услуги.
16. Доставка результата оказания государственной услуги осуществляется при личном посещении специалистов Аппарата акима.
Выдача справки посредством электронной почты, сайта не осуществляется.
Конечный результат оказания услуги выдается специалистами Аппарата акима по адресу: село Кенжеколь, площадь Конституции, 3, кабинет N 5.
17. Аппаратом акима в представлении государственной услуги может быть отказано в случае не предоставления потребителем одного из документов, указанных в пункте 12 настоящего стандарта, а также:
в случае возникновения сомнений в достоверности представленных документов уполномоченный государственный орган по назначению пенсий и пособий направляет запросы в соответствующие организации с уведомлением об этом потребителя.
3. Принципы работы
18. По отношению к потребителям Аппарат акима руководствуется следующими принципами:
1) соблюдение конституционных прав и свобод человека;
2) доступность;
3) вежливость и корректность;
4) своевременность;
5) обеспечение защиты и конфиденциальности информации о содержании документа потребителя.
4. Результаты работы
19. Результаты оказания государственной услуги потребителям измеряются показателями качества и доступности согласно приложению к настоящему стандарту.
20. Целевые значения показателей качества и доступности государственных услуг, покоторым оценивается работа Аппарата акима, ежегодно утверждаются специально созданной рабочей группой.
5. Порядок обжалования
21. Порядок обжалования действия (бездействия) Аппарата акима и оказание содействия в подготовке жалобы разъясняются по адресу: город Павлодар, улица Кривенко, 25, кабинет 315, телефон: 325505.
22. Жалоба подается на имя акима города Павлодара по адресу: город Павлодар, улица Кривенко, 25, кабинет 315, телефон: 325505.
23. Документом, подтверждающим принятие жалобы и предусматривающим срок и место получения ответа, является талон. О ходе рассмотрения жалобы можно узнать у специалистов аппарата акима города по телефону 325505.
6. Контактная информация
24. Аким Кенжекольского сельского округа: приемные дни – четверг с 15.00 до 18.00 часов, село Кенжеколь, площадь Конституции 3, кабинет N 1, телефон 352824.

4.4. шағымдану мерзіміне
қанағаттанған
тұтынушылардың %
(үлесі)
90 %
75 %
75 %
5. Сыпайылық
5.1. қызметкерлердің сыпайылығына
қанағаттанған
тұтынушылардың %
(үлесі)
90 %
85 %
70 %
Кенжекөл ауылдық округі әкімінің
2008 жылғы 1 шілдедегі
N 282 шешімімен бекітілген
4 қосымша
Мемлекеттік қызмет көрсету стандарты
Балаларды патронаттық тәрбиеге алуға тілек білдірген
отбасылардан өтініш қабылдау
1. Жалпы ережелер
1. Осы стандарт балаларды патронаттық тәрбиеге алуға тілек білдірген отбасылардан өтініш қабылдау бойынша мемлекеттік қызмет көрсету (бұдан әрі – мемлекеттік қызмет көрсету) тәртібін белгілейді.
2. Көрсетілетін мемлекеттік қызмет көрсету нысаны автоматтандырылмаған.
3. Мемлекеттік қызмет Қазақстан Республикасының 1998 жылғы 17 желтоқсандағы "Неке және отбасы туралы" Заңының 119 , 120 , 121 , 122 123 бабы, Қазақстан Республикасының 2002 жылғы 8 тамыздағы "Қазақстан Республикасында бала құқықтары туралы" Заңы 27 бабының 4 тармағы,  Қазақстан Республикасы Үкіметінің 1999 жылғы 9 қыркүйектегі  "Қазақстан Республикасының қорғаншылық және қамқоршылық органдары туралы және Патронат туралы ережелерді және Ата-анасының қамқорлығынсыз қалған балаларды орталықтандырылған есепке алуды ұйымдастыру ережесін бекіту туралы" N 1346 қаулысы негізінде көрсетіледі.
4. Мемлекеттік қызметті Кенжекөл ауылы, Конституция алаңы, 3,  N 5 кабинет, мекен жайында орналасқан "Кенжекөл ауылдық округінің" мемлекеттік мекемесі (бұдан әрі – Әкім аппараты) көрсетеді.
5. Мемлекеттік қызмет көрсетудің нәтижесі - балаларды патронаттық тәрбиеге алуға тілек білдірген отбасылардан өтінішін қабылдау туралы анықтама беру.
6. Мемлекеттік қызмет Қазақстан Республикасының азаматтарына көрсетіледі (бұдан әрі – тұтынушы).
7. Мемлекеттік қызмет көрсету кезінде уақыт бойынша шектеу мерзімдері:
1) мемлекеттік қызметті алу үшін тұтынушы қажетті құжаттарды тапсырған сәттен бастап мемлекеттік қызмет көрсету мерзімдері - 15 күнге дейін;
2) қажетті құжаттарды тапсырған кезде кезек күтуге ең ұзақ  уақыт - 30 минутқа дейін;
3) мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесі ретінде құжаттарды алған кезде кезек күтуге рұқсат берілген ең ұзақ уақыты - 30 минутқа дейін.
8. Мемлекеттік қызмет тегін көрсетіледі.
9. Мемлекеттік қызмет көрсету туралы ақпарат Әкім аппаратының стендінде орналастырылған.
10. Мемлекеттік қызмет сенбі және жексенбі демалыс күндерінен басқа және мерекелік күндерден басқа күнделікті сағат 9.00-ден 18.00-ге дейін, үзіліс 13.00-ден 14.00-ге дейін көрсетіледі.
Қабылдау алдын ала жазылмастан және жеделдетілген қызмет көрсетуде жүргізілмейді.

4.4. % (доля) потребителей, удовлетворенных сроками обжалования
90%
75%
75%
5. Вежливость
5.1. % (доля) потребителей, удовлетворенных вежливостью персонала
90%
85%
70%
Приложение 4
Утверждено решением акима
Кенжекольского сельского округа
от 1 июля 2008 года N 282
Стандарт
оказания государственной услуги
Прием заявки от семьи, желающей взять детей на
патронатное воспитание 1. Общие положения
1. Данный стандарт определяет порядок оказания государственной услуги по приему заявки от семьи, желающей взять детей на патронатное воспитание (далее – государственная услуга).
2. Форма оказываемой государственной услуги не автоматизированная.
3. Государственная услуга оказывается на основании статей 119 120 121 122 123 Закона Республики Казахстан от 17 декабря 1998 года "О браке и семье", пункта 4 статьи 27 Закона Республики Казахстан от 8 августа 2002 года "О правах ребенка в Республике Казахстан", постановления Правительства Республики Казахстан от 9 сентября 1999 года N 1346 "Об утверждении Положений об органах опеки и попечительства Республики Казахстан, о патронате и Правил организации централизованного учета детей, оставшихся без попечения родителей".
4. Государственную услугу оказывает государственное учреждение "Аппарат акима Кенжекольского сельского округа" (далее – Аппарат акима), расположенное по адресу: село Кенжеколь, площадь Конституции, 3, кабинет N 5.
5. Формой завершения оказываемой государственной услуги, является выдача экземпляра двухстороннего патронатного договора между государственным учреждением аппаратом акима Кенжекольского сельского округа и патронатным воспитателем.
6. Государственная услуга оказывается гражданам Республики Казахстан (далее – потребитель).
7. Рассмотрение документов в течение пятнадцати рабочих дней:
1) со дня регистрации заявления экспертиза представленных документов осуществляется в течение десяти рабочих дней, заключение двухстороннего патронатного договора оформляется в течение пяти рабочих дней, после чего выдается потребителю;
2) максимально допустимое время ожидания в очереди при сдаче необходимых документов - до 30 минут;
3) максимально допустимое время ожидания в очереди при получении документов, не более 30 минут.
8. Государственная услуга оказывается бесплатно.
9. Информация о стандарте оказания государственной услуги размещена на информационных стендах в Аппарате акима.
10. Государственная услуга предоставляется ежедневно, за исключением суббота, воскресенья и праздничных дней с 9.00 до 18.00 часов, с перерывом на обед с 13.00 до 14.00 часов.
Прием проводится без предварительной записи и ускоренного обслуживания.

11. Мемлекеттік қызмет өтініштер үлгілері бар стенді, орындықтары, үстелдері бар N 5 кабинетте Әкім аппаратының ғимаратында көрсетіледі.
2. Мемлекеттік қызмет көрсету тәртібі
12. Осындай мемлекеттік қызметті алу үшін тұтынушы мынадай құжаттарды тапсыру қажет:
1) патронатты қ т ә рбиеші болу ғ а тілек білдірген ниетті т ұ л ғ аны ң Павлодар қ аласыны ң ә рбір нотариалды қ конторында ку ә ландірілген өтініші (үлгі бойынша) ;
2) патронатты қ болу ғ а тілек білдірген т ұ л ғ аны ң жұбайының, егер некеде тұрса, Павлодар қ аласыны ң ә рбір нотариалды қ конторында ку ә ландірілген келісімі;
3) жеке куәліктің көшірмесі, құ жатты ң болмауы жа ғ дайында оны Павлодар қ аласы, Павлова көшесі, 48, мекен жайы бойынша орналасқан  "Павлодар қаласының халқына қызмет көрсету орталығында" күнделікті үзіліссіз сағат 9.00 – дан 20.00 – ге дейін алуға болады;
4 ) патронатты қ болу ғ а тілек білдірген т ұ л ғ аны ң және оның жұбайының денсауылық туралы анықтама тіркеуде тұрған жердегі медициналық мекемесінде;
5) некеде болмағандығы туралы құжаттар;
6) үй құжаттарының түпнұсқасы және көшермесі, егер ол жоқ болса, құжатты Павлодар қ аласы, Павлова көшесі, 48, мекен жайы бойынша орналасқан "Павлодар қаласының халқына қызмет көрсету орталығында" күнделікті үзіліссіз сағат 9.00 – дан 20.00 – ге дейін алуға болады;
7) қамқорлығы жоқтығы туралы факті;
8) патронаттық тәрбиеші болуға тілек білдірген ниетті тұлғаның тұрмыстық және өмір сүруі туралы тексеру актісі, Кенжекөл ауылы, Конституция алаңы, 3, N 5 кабинетінен алуға болады;
9) патронаттық тәрбиеші болуға тілек білдірген ниетті тұлғаға тәрбиеленуге берілетін баланы тұрмыстық және өмір сүруі туралы тексеру актісі, Кенжекөл ауылы, Конституция алаңы, 3, N 5 кабинетінен алуға болады;
10) балалардың туу туралы куәліктерінің түпнұсқасы және көшірмесі, егер ол жоқ болса, кұжатты  Павлодар қ аласы, Павлова көшесі, 48, мекен жайы бойынша орналасқан "Павлодар қаласының халқына қызмет көрсету орталығында" күнделікті үзіліссіз сағат 9.00 – дан 20.00 – ге дейін алуға болады;
11) басқа да керекті құжаттардың түпнұсқасы және көшірмесі ( өлімі, некеде болмамағандығы туралы құжаттар );
12) мектеп директорымен куәландырылған 10 жастан асқан баланың жазбаша келісімі;
13 ) оқу мекемесінде берілетін баланың оқуы туралы анықтама;
1 4 ) білім ұйымынан берілетін баланың денсаулығы туралы анықтама және даму тарихынан жазылым;
15 ) зейнетақы алатын балалардың зейнетақы кітапшасы, білім мекемесінде берілетін алименттерді өндіріп алу туралы соттың шешімі;
16) мектептен, оқу орнынан балаға мінездеме;
17 ) апасының , а ғ асыны ң аны қ тамасы .

11. Государственная услуга предоставляется в кабинете N 5 здании Аппарата акима, где расположены кресла, скамьи, стол, имеются стенды с образцами заявлений.
2. Порядок оказания государственной услуги
12.Для заключения и получения двухстороннего патронатного договора представляются:
1) заявление физического лица на имя акима сельского округа о своем желании быть патронатным воспитателем, оформляется в произвольной форме;
2) согласие супруга(-и), нотариально заверенное, если лицо, желающее быть патронатным воспитателем, состоит в браке;
3) оригинал и копия удостоверения личности заявителя и супруга(-и), если лицо, желающее быть патронатным воспитателем, состоит в браке; при отсутствие данного документа  можно получить в государственном учреждении "Центр обслуживание население города Павлодара" по адресу: город Павлодар, улица Павлова 48, ежедневно с 09.00-20.00 часов кроме воскресения;
4) медицинское заключение о состоянии здоровья лица, желающего стать патронатным воспитателем выдаваемое тубдиспансером, кожвендиспансером, наркодиспансером, психдиспансером, терапевтом медицинского учреждения по месту проживания;
5) медицинское заключение о состоянии здоровья супруга, если лицо, желающее быть патронатным воспитателем, состоит в браке;
6) справка, если заявитель не состоит в браке, данный документ можно получить в государственном учреждении "Центр обслуживание население города Павлодара" по адресу: город Павлодар, улица Павлова 48, ежедневно с 09.00-20.00 часов кроме воскресения;
7) автобиография заявителя, оформляется в произвольной форме;
8) характеристика заявителя, выданная с места работы;
9) справка с места работы;
10) справка о заработной плате можно получить по месту работы;
11) справка с места жительства, которая выдается аппаратом акима Кенжекольского сельского округа, кабинет N 2;
12) копия домовой книги;
13) свидетельство о заключении брака (копия), при отсутствие данного документа  можно получить в государственном учреждении "Центр обслуживание население города Павлодара" по адресу: город Павлодар, улица Павлова 48, ежедневно с 09.00-20.00 часов кроме воскресения;
14) справка об отсутствии судимости заявителя и его супруга(-и) из Центра правовой статистики по адресу: Мира 22;
А также, согласно законодательству, на каждого ребенка, передаваемого патронатным воспитателям, администрация детского учреждения или Аппарат акима Кенжекольского сельского округа представляют следующие документы:
акт обследования условий жизни лица, претендующего на воспитание ребенка;
согласие ребенка, заверенное администрацией школы (если ребенок старше 10 лет), оформляется в произвольной форме;
свидетельство о рождении ребенка, передаваемого под патронат, выдаваемое детским учреждением;
медицинская справка о состоянии здоровья ребенка и выписка из истории развития ребенка, передаваемого под патронат, выдаваемая детским учреждением;
документы о родителях (копия свидетельства о смерти, приговор или решение суда, справка о болезни или розыске родителей, справка по форме N 4 в случае рождения ребенка вне брака, и другие документы, подтверждающие утрату ребенком попечения родителей);
документ об образовании ребенка;
пенсионная книжка на детей, получающих пенсию, копию решения суда о взыскании алиментов;
сведения о братьях и сестрах и их местонахождении.

13. Мемлекеттік қызметті көрсету үшін өтініштің үлгісін Кенжекөл ауылы, Конституция алаңы, 3, N 5 кабинет мекен жайы бойынша алуға болады.
14. Мемлекеттік қызметті алу үшін өтініш және өзге де құжаттар Кенжекөл ауылы, Конституция алаңы, 3, N 5 кабинет мекен жайы бойынша Әкім аппаратының мамандарына тапсырылады.
15. Барлық қажетті құжаттарды тапсырғаннан соң тұтынушы мемлекеттік қызметті алу мерзімі көрсетілген құжаттарды тапсырғанын растайтын тұрғын үйді кепілге беруге рұқсат берілген анықтаманы алады.
16. Мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесін жеткізуді Әкім аппаратының мамандары өздері тікелей барып жүзеге асырады.
Электронды пошта, сайт арқылы анықтама берілмейді.
Қызмет көрсетудің соңғы нәтижесін Кенжекөл ауылы, Конституция алаңы, 3, N 5 кабинет мекен жайында Әкім аппаратының мамандары береді.
17. Мемлекеттік қызмет бас тарту өтініш берушінің құжаттарды толық тапсырмаған жағдайында жүзеге асырылады.
Мемлекеттік қызметті көрсетуді тоқтатуға негіз жоқ.
3. Жұмыс қағидаттары
18. Тұтынушыға қатысты Әкім аппараты келесі қағидаттарды басшылыққа алады:
1) адамның конституциялық құқықтарын және еркіндіктерін ескеру;
2) қол жетімділік;
3) сыпайылық;
4) әуре-сарсаңға салуға жол бермеу;
5) құжаттардың сақталуын қамтамасыз ету.
4. Жұмыс нәтижелері
19. Тұтынушыларға мемлекеттік қызмет көрсету нәтижелері осы стандарттың қосымшасына сәйкес сапа, қол жетімділік және сыпайылық көрсеткіштерімен өлшенеді.
20. Әкім аппаратының жұмысы бағаланатын мемлекеттік қызметтің сапасы мен қол жетімділігі көрсеткіштерінің мақсатты мәнін жыл сайын арнайы құрылған жұмыс тобы бекітеді.
5. Шағымдану тәртібі
21. Әкім аппаратының (әрекетсіздігіне) шағымдану тәртібі және шағым дайындауға жәрдем көрсету Павлодар қаласы, Кривенко көшесі, 25,  N 315 кабинет, телефоны 355505 мекен жайы бойынша түсіндіріледі.
22. Шағым Павлодар қаласы, Кривенко көшесі, 25, N 315 кабинет, телефоны 355505 мекен жайы бойынша қала әкімінің атына жазылады.
23. Шағымның қабылданғанын растайтын және берілген шағымға жауап алатын мерзім мен орынды көздейтін құжат талон болып табылады. Шағымның қаралу барысы туралы  қала әкім аппаратының мамандарынан 325505, телефоны бойынша білуге болады.
6. Байланыс ақпараты
24. Ауылдық округтің әкімі: қабылдау күні – бейсенбі сағат 15.00-ден 18.00-ге дейін Кенжекөл ауылы, Конституция алаңы, 3, N 1 кабинеті, телефоны 35-28-24.
25. Тұтынушыға қажетті басқа да ақпарат:
Бас маманның ақпарат беру кестесі апта сайын 9-00 ден 13-00 дейін, демалыс күндері: сенбі, жексенбі, 352475, 352472 телефоны бойынша.
"Балаларды патронаттық тәрбиеге алуға тілек
білдірген отбасылардан өтініш қабылдау"
стандартына қосымша
Сапа мен
қолжетімділік
көрсеткіштері
Көрсеткіштің
нормативтік
мәні
Көрсеткіштің
келесі
жылдағы
мақсатты
мәні
Көрсеткіштің есепті
жылдағы
ағымдық
мәні
1. Уақыттылығы
1.1. құжаттарды
тапсырған сәттен
бастап белгіленген
мерзімде қызметті
ұсыну оқиғаларының
% (үлесі)
95 %
90 %
85 %
1.2. қызмет алуды кезекте 40 минуттан
аспайтын уақыт күткен
тұтынушылардың %
(үлесі)
85 %
80 %
75 %
2. Сапасы
2.1. қызметті ұсыну
үдерісінің сапасына
қанағаттанған
тұтынушылардың %
(үлесі)
90 %
80 %
75 %
2.2. құжаттарды дұрыс
рәсімдеген жағдайдың
% (үлесі)
99%
98%
98%
3. Қол жетімділік
3.1. қызметті ұсыну
тәртібі туралы сапаға
және ақпаратқа
қанағаттанған
тұтынушылардың %
(үлесі)
90 %
85 %
85 %
3.2. тұтынушы
құжаттарды дұрыс толтырған және
бірінші реттен тапсырған оқиғалардың
% (үлесі
80 %
65 %
65 %
3.3. Интернет арқылы
қол жетімді
қызметтерінің
ақпарат % (үлесі)
50 %
40 %
40 %
4 Шағымдану үдерісі

13. Место выдачи формы заявлений для оказания государственной услуги здание по адресу: село Кенжеколь, площадь Конституции, 3, кабинет N 5.
14. Заявления и другие документы, необходимые для получения государственной услуги сдаются специалистам Аппарата акима по адресу: село Кенжеколь, площадь Конституции, 3, кабинет N 5.
15 . После сдачи всех необходимых документов потребитель получает талон, подтверждающий предоставление документов, в котором содержится дата получения потребителем государственной услуги.
16. Выдача двухстороннего патронатного договора осуществляется сотрудником аппарата акима ежедневно на основании принятых документов.
Выдача двухстороннего патронатного договора между аппаратом акима Кенжекольского сельского округа и патронатным воспитателем.
Посредством электронной почты, сайта не осуществляется.
Двухсторонний патронатный договор выдается при личном посещении.
В случаях, если заявитель не обратился за получением документов в срок, аппарат акима осуществляет бессрочное хранение выданных двухсторонних патронатных договоров и рассмотренных документов.
17. Аппаратом акима в представлении государственной услуги может быть отказано в случае не предоставления потребителем одного из документов, указанных в пункте 12 настоящего стандарта, а также:
1) отсутствия денежных средств для выплаты труда патронатных воспитателей и содержания детей, находящихся на попечении воспитателей;
2) в соответствии с Положением о патронате, утвержденным постановлением Правительства Республики Казахстан от 9 сентября 1999 года N 1346, где указано, что патронатными воспитателями могут быть только совершеннолетние лица обоего пола, за исключением:
лиц, признанных судом недееспособными или ограниченно дееспособными;
лиц, лишенных по суду родительских прав или ограниченных судом в родительских правах;
отстраненных от обязанностей опекуна (попечителя) за ненадлежащее исполнение возложенных на него законом обязанностей;
бывших усыновителей, если усыновление отменено судом по их вине;
3) лицам, которые по состоянию здоровья не могут осуществлять обязанности по воспитанию ребенка. Список болезней приведен в постановлении Правительства Республики Казахстан от 24 июня 1999 года N 842 "Об утверждении Перечня заболеваний, при наличии которых лицо не может усыновить (удочерить) ребенка, принять его под опеку (попечительство), патронат".
После получения отказа аппарат акима информирует потребителя в течение одного рабочего дня после их получения и выдает письменные обоснования причин отказа.
3. Принципы работы
18. По отношению к потребителям Аппарат акима руководствуется следующими принципами:
1) соблюдение конституционных прав и свобод человека;
2) доступность;
3) вежливость и корректность;
4) своевременность;
5) защита и конфиденциальность информации.
4. Результаты работы
19. Результаты оказания государственной услуги потребителям измеряются показателями качества и доступности согласно приложению к настоящему стандарту.
20. Целевые значения показателей качества и доступности государственных услуг, по которым оценивается работа аппарата акима, ежегодно утверждаются специально созданной рабочей группой.
5. Порядок обжалования
21. Порядок обжалования действия (бездействия) Аппарата акима и оказание содействия в подготовке жалобы разъясняются по адресу: город Павлодар, улица Кривенко, 25, кабинет 315, телефон: 325505.
22. Жалоба подается на имя акима города Павлодара по адресу: город Павлодар, улица Кривенко, 25, кабинет 315, телефон: 325505.
23. Документом, подтверждающим принятие жалобы и предусматривающим срок и место получения ответа, является талон. О ходе рассмотрения жалобы можно узнать у специалистов аппарата акима города по телефону 325505.
6. Контактная информация
24. Аким Кенжекольского сельского округа: приемные дни – четверг с 15. 00 до 18. 00 часов, село Кенжеколь, площадь Конституции, 3, кабинет N 1, телефон 352824.
25. Другая полезная информация для потребителя:
Консультации главного специалистам ежедневно, кроме субботы и воскресенья, с 9.00- 13.00 часов по телефонам 352475, 352472.
Приложение
к стандарту оказания государственной услуги
"Прием заявки от семьи, желающих
взять детей на патронатное воспитание"
Показатели качества и доступности
Нормативное значение показателя
Целевое значение показателя в последующем году
Текущее значение показателя в отчетном году
1. Своевременность
1.1. % (доля) случаев предоставления услуги в установленный срок с момента подачи документов и выполнения установленных требований
95%
80%
75%
1.2. % (доля) потребителей, ожидавших получения услуги в очереди не более 40 минут
85%
75%
70%
2. Качество
2.1. % (доля) потребителей, удовлетворенных качеством процесса предоставления услуги
90%
70%
60%
2.2. % (доля) случаев правильно оформленных документов
99%
85%
75%
3. Доступность
3.1. % (доля) потребителей, удовлетворенных качеством информации о порядке предоставления услуги
90%
80%
75%
3.2. % (доля) случаев правильно заполненных потребителем документов и сданных с первого раза
80%
65%
65%
3.3. % (доля) услуг, информация о которых доступна через Интернет
50%
40%
40%
4. Процесс обжалования

2. Көрсетілетін мемлекеттік қызмет көрсету нысаны автоматтандырылмаған.
3. Мемлекеттік қызмет Қазақстан Республикасының 1994 жылғы 27 желтоқсандағы Азаматтық кодексінің 24-бабы, Қазақстан Республикасының 1997 жылғы 16 сәуірдегі "Тұрғын үй қатынастары туралы" Заңының 13 бабы, 3-тармағы, Қазақстан Республикасының 1998 жылғы 17 желтоқсандағы "Неке және отбасы туралы" Заңының 114 бабы, Қазақстан Республикасы Үкіметінің 1999 жылғы 9 қыркүйегіндегі "Қазақстан Республикасы қамқорлық және қамқоршылық органдардың Ережелерін бекіту туралы, ата-ананың қамқорлығынсыз қалған балаларды орталықтандырылған тіркеуді ұйымдастыру Ережелері және патронаты туралы" N 1346 қаулысының негізінде көрсетіледі.
4. Мемлекеттік қызметті Кенжекөл ауылы, Конституция алаңы, 3, N 5 кабинет мекен жайында орналасқан "Кенжекөл ауылдық округінің әкім аппараты" мемлекеттік мекемесі (бұдан әрі – әкім аппараты) көрсетеді.
5. Мемлекеттік қызметті көрсетуді аяқтау нысаны болып зейнетақы жинақын алуға рұқсат беру анықтамасы, ІІМ Жол полициясы комитетінің аумақтық бөлімшелеріне кәмелетке толмаған балаларға тиесілі мөлікпен әрекеттерді жүзеге асыруға арналған келісу анықтамасын беру болып табылады.
6. Мемлекеттік қызмет Қазақстан Республикасының азаматтарына көрсетіледі (бұдан әрі – тұтынушы).
7. Мемлекеттік қызмет көрсету кезінде уақыт бойынша шектеу мерзімдері:
1) мемлекеттік қызметті алу үшін тұтынушы қажетті құжаттарды тапсырған сәттен бастап мемлекеттік қызмет көрсету мерзімдері бір күн ішнде;
2) қажетті құжаттарды тапсырған кезде кезек күтуге ең ұзақ  уақыт - 30 минутқа дейін;
3) мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесі ретінде құжаттарды алған кезде кезек күтуге рұқсат берілген ең ұзақ уақыты - 30 минутқа дейін.
8. Мемлекеттік қызмет тегін көрсетіледі.
9. Мемлекеттік қызмет көрсету туралы ақпарат Әкім аппаратының стендінде орналастырылған.
10. Мемлекеттік қызмет сенбі және жексенбі демалыс күндерінен басқа және мерекелік күндерден басқа күнделікті сағат 9.00-ден 18.00-ге дейін, үзіліс 13.00-ден 14.00-ге дейін көрсетіледі.
Қабылдау алдын ала жазылмастан және жеделдетілген қызмет көрсетуде жүргізілмейді.
11. Мемлекеттік қызмет өтініштер үлгілері бар стенді, орындықтары, үстелдері бар N 5 кабинетте Әкім аппаратының ғимаратында көрсетіледі.
2. Мемлекеттік қызмет көрсету тәртібі
12. Осындай мемлекеттік қызметті алу үшін тұтынушы мынадай құжаттарды тапсыру қажет:
1) ата- анасыны ң ұ байы) ө тініші;
2)т ұ тынушыны ң жеке куәлігі (паспорты) құ жатты ң болмауы жа ғ дайында оны Павлодар қ аласы, Павлова көшесі, 48, мекен жайы бойынша орналасқан "Павлодар қаласының халқына қызмет көрсету орталығында" күнделікті үзіліссіз сағат 9.00 – дан 20.00 – ге дейін алуға болады;

2. Форма оказываемой государственной услуги не автоматизированная.
3. Государственная услуга оказывается на основании статьи 24 Гражданского кодекса Республики Казахстан от 27 декабря 1994 года, пункта 3 статьи 13 Закона Республики Казахстан от 16 апреля 1997 года "О жилищных отношениях", статьи 114 Закона Республики Казахстан "О браке и семье" от 17 декабря 1998 года, постановления Правительства Республики Казахстан от 9 сентября 1999 года N 1346 "Об утверждении Положений об органах опеки и попечительства Республики Казахстан, о патронате и Правил организации централизованного учета детей, оставшихся без попечения родителей".
4. Государственную услугу оказывает государственное учреждение "Аппарат акима Кенжекольского сельского округа" (далее – Аппарат акима), расположенное по адресу: село Кенжеколь, площадь Конституции, 3, кабинет N 5.
5. Формой завершения оказываемой государственной услуги, является выдача справки-разрешения на получение пенсионных накоплений, справки-согласия в территориальные подразделения Комитета дорожной полиции МВД на осуществление действий с имуществом, принадлежащим несовершеннолетним.
6. Государственная услуга оказывается гражданам Республики Казахстан (далее – потребитель).
7. Сроки ограничений по времени при оказании государственной услуги:
1) сроки оказания государственной услуги с момента сдачи потребителем необходимых документов для получения государственной услуги, - в течение одного дня.
2) максимально допустимое время ожидания в очереди при сдаче необходимых документов не более 30 минут.
3) максимально допустимое время ожидания в очереди при получении документов, не более 30 минут.
8. Государственная услуга оказывается бесплатно.
9. Информация о стандарте оказания государственной услуги размещена на информационных стендах в Аппарате акима.
10. Государственная услуга предоставляется ежедневно, за исключением суббота, воскресенья и праздничных дней: с 9.00 до 18.00 часов, с перерывом на обед с 13.00 до 14.00 часов.
Прием проводится без предварительной записи и ускоренного обслуживания.
11. Государственная услуга предоставляется в кабинете N 5 здании Аппарата акима, где расположены кресла, скамьи, стол, имеются стенды с образцами заявлений.
2. Порядок оказания государственной услуги
12. Для получения данной государственной услуги потребителю необходимо предоставить следующие документы:
1) заявление от родителей несовершеннолетних детей на оформления наследства;
2) оригинал и копия удостоверения личности заявителя, при его отсутствии документ можно получить по месту регистрации в государственном учреждении "Центр обслуживания населения города Павлодара" по адресу: город Павлодар, улица Павлова, 48, ежедневно с 9.00 до 20.00 часов без перерыва;

3) балалардың туу туралы куәліктері, егер ол жоқ болса, құжатты Павлодар қаласы, Павлов көшесі, 48, мекенжайы бойынша орналасқан Павлодар қаласының әділет басқармасының АХАЖ бөлімінің N 207  кабинетінен алуға болады, 10 жасқа толған балалардың жеке келуі;
4) неке қ ию туралы ку ә лік, құ жат болма ғ ан жа ғ дайда оны Павлодар қаласы, Павлова көшесі, 48, мекен жайы бойынша орналасқан, күнделікті, үзіліссіз сағат 9.00 – дан 20.00 – ге дейін Павлодар қаласы әділет Басқармасының АХАЖ Бөлімінде алуға болады;
5) м ұ рагерлікке құқ ы ғ ы бар ку ә лі, құ жатты ң болмауы жа ғ дайында оны Павлодар қ аласыны ң ә рбір нотариалды қ конторында ку ә ландірілген өтініші ;
6) т ұ тынушы ж ұ байыны ң қ айтыс болуы туралы ку ә лік, құ жат болма ғ ан жа ғ дайда оны Павлодар қаласы, Павлова көшесі, 48, мекен жайы бойынша орналасқан әділет Басқармасының АХАЖ Бөлімінде алуға болады;
7) көлік құжатының түпнұсқасы мен көшірмесі (техпаспорт) егер анықтама ІІМ Жол полициясы комитеті аумақтық бөлімшелеріне керек болған жағдайда, машина құжаттың (техпаспорт) түпнұсқасы мен көшірмесі.
13. Мемлекеттік қызметті көрсету үшін өтініштің үлгісін Кенжекөл ауылы, Конституция алаңы, 3, N 5 кабинет мекен жайы бойынша алуға болады.
14. Мемлекеттік қызметті алу үшін өтініш және өзге де құжаттар Кенжекөл ауылы, Конституция алаңы, 3, N 5 кабинет мекен жайы бойынша Әкім аппаратының мамандарына тапсырылады.
15. Барлық қажетті құжаттарды тапсырғаннан соң тұтынушы мемлекеттік қызметті алу мерзімі көрсетілген құжаттарды тапсырғанын растайтын тұрғын үйді кепілге беруге рұқсат берілген анықтаманы алады.
16. Мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесін жеткізуді Әкім аппаратының мамандары өздері тікелей барып жүзеге асырады.
Электронды пошта, сайт арқылы анықтама берілмейді.
Қызмет көрсетудің соңғы нәтижесін Кенжекөл ауылы, Конституция алаңы, 3, N 5 кабинет мекен жайында Әкім аппаратының мамандары береді.
17. Мемлекеттік қызмет бас тарту өтініш берушінің құжаттарды толық тапсырмаған жағдайында жүзеге асырылады.
Мемлекеттік қызметті көрсетуді тоқтатуға негіз жоқ.
3. Жұмыс қағидаттары
18. Тұтынушыға қатысты Әкім аппараты келесі қағидаттарды басшылыққа алады:
1) адамның конституциялық құқықтарын және еркіндіктерін ескеру;
2) қол жетімділік;
3) сыпайылық;
4) көрсетілетін мемлекеттік қызметі туралы толық ақпарат;
5) құжаттардың сақталуын қамтамасыз ету.
4. Жұмыс нәтижелері
19. Тұтынушыларға мемлекеттік қызмет көрсету нәтижелері осы стандарттың қосымшасына сәйкес сапа, қол жетімділік және сыпайылық көрсеткіштерімен өлшенеді.
20. Әкім аппаратының жұмысы бағаланатын мемлекеттік қызметтің сапасы мен қол жетімділігі көрсеткіштерінің мақсатты мәнін жыл сайын арнайы құрылған жұмыс тобы бекітеді.

3) свидетельства о рождении ребенка (детей), при его отсутствии документ можно получить в Отделе ЗАГС Управления юстиции города Павлодара по адресу: город Павлодар, улица Павлова, 48, кабинет N 207, при оформлении необходимо присутствие детей 10 лет и старше (до 18 лет);
4) оригинал и копия свидетельство о заключении брака заявителя;
5) свидетельство о праве на наследство, при его отсутствии документ можно оформить в любой нотариальной конторе города Павлодара;
6) оригиналы и копии других документов (свидетельство о расторжении брака, о смерти, документ, подтверждающий, что в браке не состоял (-а);
7) оригинал и копия документа на машину (техпаспорт) в случае, если справка нужна в территориальное подразделения комитета дорожной полиции Министерства внутренних дел;
13. Место выдачи формы заявлений для оказания государственной услуги здание по адресу: село Кенжеколь, площадь Конституции, 3, кабинет N 5.
14. Заявления и другие документы, необходимые для получения государственной услуги сдаются специалистам Аппарата акима по адресу: село Кенжеколь, площадь Конституции, 3, кабинет N 5.
15. После сдачи всех необходимых документов потребитель получает талон, подтверждающий предоставление документов, в котором содержится дата получения потребителем государственной услуги.
16. Выдача справки осуществляется сотрудником аппарата акима сельского округа ежедневно на основании принятых документов.
Выдача справки посредством электронной почты, сайта не осуществляется.
Справка выдается при личном посещении.
В случаях, если заявитель не обратился за получением документов в срок, аппарат акима осуществляет хранение выданных справок и рассмотренных документов в течение месяца.
17. Аппаратом акима в представлении государственной услуги может быть отказано в случае не предоставления потребителем одного из документов, указанных в пункте 12 настоящего стандарта.
После получения отказа аппарат акима информирует потребителя в течение одного рабочего дня после их получения и выдает письменные обоснования причин отказа.
3. Принципы работы
18. По отношению к потребителям Аппарат акима руководствуется следующими принципами:
1) соблюдение конституционных прав и свобод человека;
2) доступность;
3) вежливость и корректность;
4) своевременность;
5) защита и конфиденциальность информации.
4. Результаты работы
19. Результаты оказания государственной услуги потребителям измеряются показателями качества и доступности согласно приложению к настоящему стандарту.
20. Целевые значения показателей качества и доступности государственных услуг, по которым оценивается работа Аппарата акима, ежегодно утверждаются специально созданной рабочей группой.

4.4. шағымдану мерзіміне қанағаттанған тұтынушылардың %
(үлесі)
90 %
75 %
75 %
5. Сыпайылық
5.1. қызметкерлердің
сыпайылығына
қанағаттанған
тұтынушылардың %
(үлесі)
90 %
85 %
70 %
Кенжекөл ауылдық округі әкімінің
2008 жылғы 1 шілдедегі
N 282 шешімімен бекітілген
6 қосымша
Мемлекеттік қызмет көрсету стандарты
Ата-анасының қамқорынсыз қалған балаларды және
жетім балаларды аймақтық есепке алу
1. Жалпы ережелер
1. Осы стандарт ата-анасының қамқорынсыз қалған балаларды және жетім балаларды аймақтық есепке алу бойынша мемлекеттік қызмет көрсету  (бұдан әрі – мемлекеттік қызмет көрсету) тәртібін белгілейді.
2. Көрсетілетін мемлекеттік қызмет көрсету нысаны автоматтандырылмаған.
3. Мемлекеттік қызмет Қазақстан Республикасының 1998 жылғы 17 желтоқсандағы "Неке және отбасы туралы" Заңының 100 , 101 бабы, Қазақстан Республикасы 2002 жылғы 8 тамызындағы "Қазақстан Республикасында баланың құқығы туралы" Заңы , Қазақстан Республикасының қорғаншылық және қамқоршылық органдары туралы және Патронат туралы ережелерді және Ата-анасының қамқорлығынсыз қалған балаларды орталықтандырылған есепке алуды ұйымдастыру ережесін бекіту туралы" N 1346 қаулысының негізінде көрсетіледі.
4. Мемлекеттік қызметті Кенжекөл ауылы, Конституция алаңы, 3, N 5 кабинет, мекен жайында орналасқан "Кенжекөл ауылдық округінің әкім аппараты" мемлекеттік мекемесі (бұдан әрі – Әкім аппараты) көрсетеді.
5. Мемлекеттік қызмет көрсетудің нәтижесі - ата-анасының қамқорынсыз қалған балаларды және жетім балаларды аймақтық есепке алу туралы анықтама беру.
6. Мемлекеттік қызмет Қазақстан Республикасының азаматтарына көрсетіледі (бұдан әрі – тұтынушы).
7. Мемлекеттік қызмет көрсету кезінде уақыт бойынша шектеу мерзімдері:
1) мемлекеттік қызметті алу үшін тұтынушы қажетті құжаттарды тапсырған сәттен бастап көрсету мерзімдері екі жұмыс күн ішінде;
2) қажетті құжаттарды тапсырған кезде кезек күтуге ең ұзақ  уақыт - 30 минутқа дейін;
3) мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесі ретінде құжаттарды алған кезде кезек күтуге рұқсат берілген ең ұзақ уақыты - 30 минутқа дейін.
8. Мемлекеттік қызмет тегін көрсетіледі.
9. Мемлекеттік қызмет көрсету туралы ақпарат Әкім аппаратының стендінде орналастырылған.
10. Мемлекеттік қызмет сенбі және жексенбі демалыс күндерінен басқа және мерекелік күндерден басқа күнделікті сағат 9.00-ден 18.00-ге дейін, үзіліс 13.00-ден 14.00-ге дейін көрсетіледі.
Қабылдау алдын ала жазылмастан және жеделдетілген қызмет көрсетуде жүргізілмейді.
11. Мемлекеттік қызмет өтініштер үлгілері бар стенді, орындықтары, үстелдері бар N 5 кабинетте Әкім аппаратының ғимаратында көрсетіледі.

4.4. % (доля) потребителей, удовлетворенных сроками обжалования
90%
75%
75%
5. Вежливость
5.1. % (доля) потребителей, удовлетворенных вежливостью персонала
90%
85%
70%
Приложение 6
Утверждено решением акима
Кенжекольского сельского округа
от 1 июля 2008 года N 282
Стандарт
оказания государственной услуги
Постановка на региональный учет детей – сирот и детей,
оставшихся без попечения родителей 1. Общие положения
1. Данный стандарт определяет порядок оказания государственной услуги по постановке на региональный учет детей – сирот и детей, оставшихся без попечения родителей (далее – государственная услуга).
2. Форма оказываемой государственной услуги не автоматизированная.
3. Государственная услуга оказывается на основании статьи 100 ,  101 Закона Республики Казахстан от 17 декабря 1998 года "О браке и семье", статьи 27 Закона Республики Казахстан от 8 августа 2002 года "О правах ребенка в Республике Казахстан", постановления Правительства Республики Казахстан от 9 сентября 1999 года N 1346 "Об утверждении Положений об органах опеки и попечительства Республики Казахстан, о патронате и Правил организации централизованного учета детей, оставшихся без попечения родителей".
4. Государственную услугу оказывает государственное учреждение "Аппарат акима Кенжекольского сельского округа" (далее – Аппарат акима), расположенное по адресу: село Кенжеколь, площадь Конституции, 3, кабинет N 5.
5. Результатом оказания государственной услуги является справка о постановке на региональный учет детей – сирот и детей, оставшихся без попечения родителей.
6. Государственная услуга оказывается гражданам Республики Казахстан (далее – потребитель).
7. Рассмотрение документов в течение пяти рабочих дней:
1) со дня регистрации заявления экспертиза представленных документов осуществляется в течение трех рабочих дней, постановка на региональный учет оформляется в течение двух рабочих дней;
2) максимально допустимое время ожидания в очереди при сдаче необходимых документов до 30 минут;
3) максимально допустимое время ожидания в очереди при получении документов, не более 30 минут.
8. Государственная услуга оказывается бесплатно.
9. Информация о стандарте оказания государственной услуги размещена на информационных стендах в Аппарате акима.
10. Государственная услуга предоставляется ежедневно, за исключением субботы, воскресенья и праздничных дней, с перерывом на обед с 13.00 до 14.00 часов.
Прием проводится без предварительной записи и ускоренного обслуживания.
11. Государственная услуга предоставляется в кабинете N 5 здании Аппарата акима, где расположены кресла, скамьи, стол, имеются стенды с образцами заявлений.

2. Мемлекеттік қызмет көрсету тәртібі
12. Осындай мемлекеттік қызметті алу үшін тұтынушы мынадай құжаттарды тапсыру қажет:
1) ата-анасының қамқорынсыз қалған балаларды және жетім балаларды аймақтық есепке алуға жауапты адамдардың ө тініші;
2) қорғаншысыз қалған балалардың туу туралы куәліктерінің түпнұсқасы және көшірмесі, егер ол жоқ болса, құжатты Павлодар қ аласы, Павлова көшесі, 48, мекен жайы бойынша орналасқан "Павлодар қаласының халқына қызмет көрсету орталығында" күнделікті үзіліссіз сағат 9.00 – дан 20.00 – ге дейін алуға болады;
3) ата – анасының өлімі туралы анықтама, егер бала осы себептен қамқоршысыз қалған жағдайда, құжаттар жоқ болса, Павлодар қ аласы, Павлова көшесі, 48, мекен жайы бойынша орналасқан Павлодар қаласының әділет басқармасының қызмет көрсету орталығында" күнделікті үзіліссіз сағат  9.00 – дан 20.00 – ге дейін алуға болады;
4) ата – анасының ауырғандығы туралы тұрған мекенінен медициналық анықтама, (егер бала осы себептен қамқоршысыз қалса);
5) ата – анасының балаға құқығы айырылғандығы туралы сот шешімі түпнұсқасы және көшірмесі;
6) ата – анасының әрекет қабілетсіздігінің құқығының шектелуі туралы сот шешімінің түпнұсқасы және көшірмесі, (егер бала осы себептен қамқоршысыз қалса);
7) ата – анасының әрекет қабілетсіздігін мойындау туралы сот шешімінің түпнұсқасы және көшірмесі, (егер бала осы себептен қамқоршысыз қалса);
8) ата – анасының баланы тәрбиелеу және асыраудан бас тарту туралы өтініші, басқа да керекті құжаттардың әрбір нотариалдық мекемесінде бекітілген түпнұсқасы және көшермесі (өлімі, некеде жоқтығы туралы куәліктер, ата – анасының балаға құқығы айырылғандығы туралы сот шешімі, ата- анасының әрекет қабілетсіздігі құқығының шектелуі туралы сот шешімі) егер ол жоқ болса, кұжатты Павлодар қ аласы, Павлова көшесі, 48, мекен жайы бойынша орналасқан Павлодар қаласының әділет басқармасының АХАЖ бөлімінің N 207 кабинетінен, сот орындарынан алуға болады;
9) балаға толтырылған анкета;
10) тасталған бала туралы акт (егер ол бала ішкі істер ұйымдарында немесе медициналық мекемеде табылған жағдайда).
13. Мемлекеттік қызметті көрсету үшін өтініштің үлгісін Кенжекөл ауылы, Конституция алаңы, 3, N 5 кабинет мекен жайы бойынша алуға болады.
14. Мемлекеттік қызметті алу үшін өтініш және өзге де құжаттар Кенжекөл ауылы, Конституция алаңы, 3, N 5 кабинет мекен жайы бойынша Әкім аппаратының мамандарына тапсырылады.
15. Барлық қажетті құжаттарды тапсырғаннан соң тұтынушы мемлекеттік қызметті алу мерзімі көрсетілген құжаттарды тапсырғанын растайтын тұрғын үйді кепілге беруге рұқсат берілген анықтаманы алады.

2. Порядок оказания государственной услуги
12. Для получения данной государственной услуги потребителю необходимо предоставить следующие документы и выполнить требования:
1) заявление ответственных лиц о постановке на региональный учет ребенка, оставшихся без попечения родителей оформляется в произвольной форме;
2) свидетельство о рождении ребенка, оставшегося без попечения родителей;
3) справка о смерти родителей (в случае ребенка, который остался без попечения родителей вследствие их смерти);
4) справка о болезни родителей (в случае ребенка, который остался без попечения родителей вследствие их плохого состояния здоровья) с медицинского учреждения по месту проживания;
5) решение суда о лишении родительских прав родителей ребенка (в случае ребенка, который остался без попечения родителей вследствие лишения их родительских прав);
6) решение суда об ограничении родительских прав родителей ребенка (в случае ребенка, который остался без попечения родителей вследствие ограничения их родительских прав);
7) решение суда о признании родителей недееспособными (в случае ребенка, который остался без попечения родителей вследствие недееспособности их родительских прав);
8) заявление - отказ от обоих родителей, от воспитания и содержания ребенка, в случае отсутствия заявление от одного из родителей, справка - подтверждение об его отсутствии (справка о смерти, справка по форме N 4 в случае рождения ребенка вне брака, решение суда о лишении или ограничении родительских прав, о признании недееспособным);
9) анкета на ребенка;
10) акт о брошенном (подброшенном) ребенке (в случае брошенного ребенка, найденного органами внутренних дел, или оставленного в медицинских учреждениях).
13. Место выдачи бланков форм заявлений государственной услуги осуществляется в здании Аппарата акима по адресу: село Кенжеколь, площадь Конституции, 3 кабинет N 5.
14. Заявления и другие документы, необходимые для получения государственной услуги предоставляются специалисту Аппарата акима по адресу: село Кенжеколь, площадь Конституции, 3, кабинет N 5.
15. После сдачи всех необходимых документов потребитель получает талон, подтверждающий предоставление документов, в котором содержится дата получения потребителем государственной услуги.

4.4. шағымдану мерзіміне қанағаттанған тұтынушылардың
% (үлесі)
90 %
75 %
75 %
5. Сыпайылық
5.1. қызметкерлердің
сыпайылығына
қанағаттанған
тұтынушылардың %
(үлесі)
90 %
85 %
70 %
Кенжекөл ауылдық округі әкімінің
2008 жылғы 1 шілдедегі
N 282 шешімімен бекітілген
7 қосымша
Мемлекеттік қызмет көрсету стандарты
Ер жетпеген балаларға жататын тұрғын алаңды
сатуға немесе ауыстыруға нотариалдық кеңсеге рұқсат
туралы анықтама беру
1. Жалпы ережелер
1. Осы стандарт ер жетпеген балаларға жататын тұрғын алаңды сатуға немесе ауыстыруға нотариалдық кеңсеге рұқсат туралы анықтама беру бойынша мемлекеттік қызмет көрсету (бұдан әрі – мемлекеттік қызмет көрсету) тәртібін белгілейді.
2. Көрсетілетін мемлекеттік қызмет көрсету нысаны автоматтандырылмаған.
3. Мемлекеттік қызмет Қазақстан Республикасының 1994 жылғы 27 желтоқсандағы Азаматтық кодексінің 24-бабы, Қазақстан Республикасының 1997 жылғы 16 сәуірдегі "Тұрғын үй қатынастары туралы" Заңының 13 бабы, 3-тармағы, Қазақстан Республикасының 1998 жылғы 17 желтоқсандағы "Неке және отбасы туралы" Заңының 114 бабы негізінде көрсетіледі.
4. Мемлекеттік қызметті Кенжекөл ауылы, Конституция алаңы, 3, N 5 кабинет мекен жайында орналасқан "Кенжекөл ауылдық округінің әкім аппараты" мемлекеттік мекемесі (бұдан әрі – Әкім аппараты) көрсетеді.
5. Мемлекеттік қызмет көрсетудің нәтижесі - ер жетпеген балаларға жататын тұрғын алаңды сатуға немесе ауыстыруға нотариалдық кеңсеге рұқсат туралы анықтама беру болып табылады.
6. Мемлекеттік қызмет Қазақстан Республикасының азаматтарына көрсетіледі (бұдан әрі – тұтынушы).
7. Мемлекеттік қызмет көрсету кезінде уақыт бойынша шектеу мерзімдері:
1) мемлекеттік қызметті алу үшін тұтынушы қажетті құжаттарды тапсырған сәттен бастап көрсету мерзімдері - 1 күн ішінде;
2) қажетті құжаттарды тапсырған кезде кезек күтуге ең ұзақ  уақыт - 30 минутқа дейін;
3) мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесі ретінде құжаттарды алған кезде кезек күтуге рұқсат берілген ең ұзақ уақыты - 30 минутқа дейін.
8. Мемлекеттік қызмет тегін көрсетіледі.
9. Мемлекеттік қызмет көрсету туралы ақпарат Әкім аппаратының стендінде орналастырылған.
10. Мемлекеттік қызмет сенбі және жексенбі демалыс күндерінен басқа және мерекелік күндерден басқа күнделікті сағат 9.00-ден 18.00-ге дейін, үзіліс 13.00-ден 14.00-ге дейін көрсетіледі. Қабылдау алдын ала жазылмастан және жеделдетілген қызмет көрсетуде жүргізілмейді.
11. Мемлекеттік қызмет өтініштер үлгілері бар стенді, орындықтары, үстелдері бар N 5 кабинетте Әкім аппаратының ғимаратында көрсетіледі.

4.4. % (доля) потребителей, удовлетворенных сроками обжалования
100%
100%
100%
5. Вежливость
5.1. % (доля) потребителей, удовлетворенных вежливостью персонала
100%
100%
100%
Приложение 7
Утверждено решением акима
Кенжекольского сельского округа
от 1 июля 2008 года N 282
Стандарт
оказания государственной услуги
Выдача справок в нотариальную контору для разрешения обмена или
продажи жилой площади, принадлежащей несовершеннолетним детям 1. Общие положения
1. Данный стандарт определяет порядок оказания государственной услуги по выдаче справок в нотариальную контору для разрешения обмена или продажи жилой площади, принадлежащей несовершеннолетним детям (далее – государственная услуга).
2. Форма оказываемой государственной услуги не автоматизированная.
3. Государственная услуга оказывается на основании статьи 24 Гражданского кодекса Республики Казахстан от 27 декабря 1994 года, пункта 3 статьи 13 Закона Республики Казахстан от 16 апреля 1997 года "О жилищных отношениях", статьи 114 Закона Республики Казахстан "О браке и семье".
4. Государственную услугу оказывает государственное учреждение "Аппарат акима Кенжекольского сельского округа" (далее – Аппарат акима), расположенное по адресу: село Кенжеколь, площадь Конституции, 3, кабинет N 5.
5. Формой завершения оказываемой государственной услуги, является выдача справки в нотариальную контору для разрешения обмена или продажи жилой площади, принадлежащей несовершеннолетним детям.
6. Государственная услуга оказывается гражданам Республики Казахстан (далее – заявитель).
7. Рассмотрение документов в течение двух рабочих дней:
1) со дня регистрации заявления экспертиза представленных документов осуществляется в течение одного рабочего дня, справка в нотариальную контору оформляется в течение одного рабочего дня, после чего выдается заявителю;
2) максимально допустимое время ожидания в очереди при сдаче необходимых документов до 30 минут;
3) максимально допустимое время ожидания в очереди при получении документов, не более 30 минут.
8. Государственная услуга оказывается бесплатно.
9. Информация о стандарте оказания государственной услуги размещена на информационных стендах в Аппарате акима.
10. Государственная услуга предоставляется ежедневно, за исключением субботы, воскресенья и праздничных дней с 9.00 до 18.00 часов, перерывом на обед с 13.00 до 14.00 часов.
Прием проводится без предварительной записи и ускоренного обслуживания.
11. Государственная услуга предоставляется в кабинете N 5 здании Аппарата акима, где расположены кресла, скамьи, стол, имеются стенды с образцами заявлений.

2. Мемлекеттік қызмет көрсету тәртібі
12. Осындай мемлекеттік қызметті алу үшін тұтынушы мынадай құжаттарды тапсыру қажет:
1) к ә мелетке жасы толма ғ ан балаларды ң ата – анасыны ң ұ байы) ө тініші, ( қ аланы ң кез келген нотариалды қ конторында бекітуге болады) ;
2) кәмелетке жасы болмаған балалардың ата – анасының (жұбайлары), жақын туыстарының кепілдікке берілетін үйге өтініші (қаланың кез келген нотариалдық конторында бекітуге болады);
3) пәтердің (үйдің) жекешелендіру, сатып алу-сату, ауыстыру туралы құжаттарының, үй кітабінің, техникалық төлқұжатының шарттарының, жылжымайтын мүлікті мемлекеттік тіркеу туралы куәліктің түпнұсқасы және көшірмесі (қаланың кез келген нотариалдық конторында бекітуге болады);
4) кәмелетке жасы толмаған балалардың ата – анасының (жұбайлары), жеке куәлігі (төлқұжат) егер ол жоқ болса, құжатты Павлодар қаласы, Павлов көшесі, 48, мекенжайы бойынша орналасқан, күнделікті сағат 9.00 – 20.00 дейін үзіліссіз жұмыс істейтін "Павлодар қаласының тұрғындарға қызмет көрсету орталығы" мемлекеттік мекемесінен тіркеу орны бойынша алуға болады;
5) балалардың туу туралы куәліктерінің түпнұсқасы және көшірмесі, егер ол жоқ болса, құжатты Павлодар қаласы, Павлов көшесі, 48, мекенжайы бойынша орналасқан Павлодар қаласының әділет басқармасының АХАЖ бөлімінің N 207 кабинетінен алуға болады (10 жастан асқан (18 дейін) балалардың қатысуы қажет);
6) неке туралы куәліктің түпнұсқасы және көшірмесі (қаланың кез келген нотариалдық конторында бекітуге болады), егер ол жоқ болса, құжатты Павлодар қаласы, Павлов көшесі, 48, мекенжайы бойынша орналасқан Павлодар қаласының әділет басқармасының АХАЖ бөлімінің N 207 кабинетінен алуға болады;
7) басқа да керекті құжаттардың түпнұсқасы және көшірмесі (некені айырылу, өлімі, некеде болмағандығы туралы құжаттар), егер ол жоқ болса, құжатты Павлодар қаласы, Павлов көшесі, 48, мекенжайы бойынша орналасқан АХАЖ бөлімінің N 207 кабинетінен алуға болады;
8) некесіз туған балаға N 4 форма бойынша анықтама (Павлодар қаласының әділет басқармасының АХАЖ бөлімінің N 207 кабинетінен алуға болады);
9) жұбайынан (зайыбы) қаланың кез келген нотариалдық конторында бекітілген сенімхаты.
13. Мемлекеттік қызметті көрсету үшін өтініштің үлгісін Кенжекөл ауылы, Конституция алаңы, 3, N 5 кабинет мекен жайы бойынша алуға болады.
14. Мемлекеттік қызметті алу үшін өтініш және өзге де құжаттар Кенжекөл ауылы, Конституция алаңы, 3, N 5 кабинет мекен жайы бойынша Әкім аппаратының мамандарына тапсырылады.

2. Порядок оказания государственной услуги
12. Для получения справки в нотариальную контору предоставляется:
1) заявление установленной формы от обоих родителей (супругов) несовершеннолетних детей, который можно получить по адресу: село Кежеколь, ул. площадь Конституции 3, в кабинете N 5;
2) заявление на гарантийное жилье: от близких родственников, от родителей несовершеннолетних, нотариально заверенное в любой нотариальной конторе города Павлодара;
3) оригинал и копия документов на квартиру (договор, свидетельство о государственной регистрации прав на недвижимость, технический паспорт на квартиру, домовая книжка), при отсутствии можно получить в государственном учреждении "Центр обслуживания населения" по адресу: город Павлодар, ул. Павлова 48, ежедневно с 09-00- 20-00 часов, выходной (воскресенья);
4) оригинал и копия удостоверений личности заявителей – родителей по отношению к несовершеннолетнему, при отсутствие удостоверения личности можно получить в государственном учреждении "Центр обслуживания населения" по адресу: город Павлодар, ул. Павлова 48, ежедневно с 09-00- 20-00 часов, кроме (воскресенья);
5) оригинал и копия свидетельства о рождении ребенка (детей), при его отсутствии документ можно получить в Отделе ЗАГС Управления юстиции города Павлодара по адресу: город Павлодар, улица Павлова, 48, кабинет N 207, при оформлении необходимо присутствие детей 10 лет и старше (до 18 лет).
6) оригинал (копия) свидетельства о браке, при его отсутствии документ можно получить в государственном учреждении "Центр обслуживания населения" по адресу: город Павлодар, ул. Павлова 48, ежедневно с 09-00- 20-00 часов, выходной (воскресенья);
7) оригинал (копия) других документов (свидетельство о расторжении брака, о смерти, документ, подтверждающий, что в браке не состоял (-а), при его отсутствии документ можно получить в государственном учреждении "Центр обслуживания населения" по адресу: город Павлодар, ул. Павлова 48, ежедневно с 09-00- 20-00 часов, выходной (воскресенья);
8) справка по форме N 4 в случае рождения ребенка вне брака при его отсутствии документ можно получить в Отделе ЗАГС Управления юстиции города Павлодара по адресу: город Павлодар, улица Павлова, 48, кабинет N 207,;
9) доверенность (заверенная нотариусом) от супруга (-и), если кто-либо из них отсутствует.
13. Место выдачи бланков форм заявлений государственной услуги осуществляется в здании Аппарата акима по адресу: село Кенжеколь, площадь Конституции, 3 кабинет N 5.
14. Заявления и другие документы, необходимые для получения государственной услуги сдаются специалистам Аппарата акима по адресу: село Кенжеколь, площадь Конституции, 3, кабинет N 5.

Бас маманның ақпарат беру кестесі апта сайын 9-00 ден 13-00 дейін, демалыс күндері: сенбі, жексенбі, 352475, 352472 телефоны бойынша.
"Ер жетпеген балаларға жататын
тұрғын алаңды сатуға немесе ауыстыруға
нотариалдық кеңсеге рұқсат туралы анықтама беру"
мемлекеттік қызмет көрсету
стандартына қосымша
Сапа мен
қолжетімділік
көрсеткіштері
Көрсеткіштің
нормативтік
мәні
Көрсеткіштің
келесі жылдағы
мақсатты мәні
Көрсеткіштің есепті
жылдағы ағымдық
мәні

Консультации главного специалиста ежедневно, кроме субботы и воскресенья с 9.00 – 13.00. часов по телефонам 352475, 352472.
Приложение
к стандарту оказания государственной услуги
"Выдача справок в нотариальную контору
для разрешения обмена или продажи жилой площади,
принадлежащей несовершеннолетним детям"
Показатели качества и доступности
Нормативное значение показателя
Целевое значение показателя в последующем году
Текущее значение показателя в отчетном году

4.4. шағымдану мерзіміне қанағаттанған тұтынушылардың
% (үлесі)
90 %
75 %
75 %
5. Сыпайылық
5.1. қызметкерлердің сыпайылығына
қанағаттанған
тұтынушылардың %
(үлесі)
90 %
85 %
70 %
Кенжекөл ауылдық округі әкімінің
2008 жылғы 1 шілдедегі
N 282 шешімімен бекітілген
8 қосымша
Мемлекеттік қызмет көрсету стандарты
Мектепке дейінгі балалар мекемесіне жіберу үшін
мектеп жасына дейінгі (7 жасқа дейін) балаларды тіркеу
1. Жалпы ережелер
1. Осы стандарт мектепке дейінгі балалар мекемесіне жіберу үшін мектеп жасына дейінгі (7 жасқа дейін) балаларды тіркеу беру бойынша мемлекеттік қызмет көрсету (бұдан әрі – мемлекеттік қызмет көрсету) тәртібін белгілейді.
2. Көрсетілетін мемлекеттік қызмет көрсету формасы автоматтандырылмаған.
3. Мемлекеттік қызмет Қазақстан Республикасының "Білім туралы" Заңының 6 бабы, 4-тармағы, 4-тармақшасы, Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2004 жылғы 21 желтоқсандағы "Мектепке дейiнгi бiлiм беру ұйымдары қызметiнiң үлгі ережесiн бекіту туралы" N 1353 қаулысы негізінде көрсетіледі.
4. Мемлекеттік қызметті Кенжекөл ауылы, Конституция алаңы, 3, N 5 кабинет мекен жайында орналасқан "Кенжекөл ауылдық округінің әкім аппараты" мемлекеттік мекемесі (бұдан әрі – Әкім аппараты) көрсетеді.
5. Мектепке дейінгі балалар мекемесіне жіберу үшін мектеп жасына дейінгі (7 жасқа дейін) балаларды тіркеу хабарлама ұсынады.
6. Мемлекеттік қызмет Қазақстан Республикасының азаматтарына көрсетіледі (бұдан әрі – тұтынушы).
7. Мемлекеттік қызмет көрсету кезінде уақыт бойынша шектеу мерзімдері:
1) мемлекеттік қызметті алу үшін тұтынушы қажетті құжаттарды тапсырған, тіркелгені туралы ауызша хабардар ету бір жұмыс күні ішінде орындалып, сол жөнінде өтініш берушіге беріледі;
2) қажетті құжаттарды тапсырған кезде кезек күтуге ең ұзақ  уақыт - 30 минутқа дейін;
3) мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесі ретінде құжаттарды алған кезде кезек күтуге рұқсат берілген ең ұзақ уақыты - 30 минутқа дейін.
8. Мемлекеттік қызмет тегін көрсетіледі.
9. Мемлекеттік қызмет көрсету туралы ақпарат Әкім аппаратының ақпараттық стендінде орналастырылған.
10. Мемлекеттік қызмет сенбі және жексенбі демалыс күндерінен басқа және мерекелік күндерден басқа күнделікті сағат 9.00-ден 18.00-ге дейін, үзіліс 13.00-ден 14.00-ге дейін көрсетіледі. Қабылдау алдын ала жазылмастан және жеделдетілген қызмет көрсетуде жүргізілмейді.
11. Мемлекеттік қызмет өтініштер үлгілері бар стенді, креслосы, орындықтары, үстелдері бар N 5 кабинетте Әкім аппаратының ғимаратында көрсетіледі.
2. Мемлекеттік қызмет көрсету тәртібі
12. Осындай мемлекеттік қызметті алу үшін тұтынушы мынадай құжаттарды тапсыру қажет:

4.4. % (доля) потребителей, удовлетворенных сроками обжалования
90%
75%
75%
5. Вежливость
5.1. % (доля) потребителей, удовлетворенных вежливостью персонала
90%
85%
70%
Приложение 8
Утверждено решением акима
Кенжекольского сельского округа
от 1 июля 2008 года N 282
Стандарт
оказания государственной услуги
Регистрация детей дошкольного возраста (до 7 лет)
для направления в детские дошкольные учреждения 1. Общие положения
1. Данный стандарт определяет порядок оказания государственной услуги по регистрации детей дошкольного возраста (до 7 лет) для направления в детские дошкольные учреждения (далее – государственная услуга).
2. Форма оказываемой государственной услуги не автоматизированная.
3. Государственная услуга оказывается на основании подпункта 4 пункта 4 статьи 6 Закона Республики Казахстан "Об образовании",   постановления Правительства Республики Казахстан от 21 декабря 2004 года N 1353 "Об утверждении Типовых правил деятельности дошкольных организаций образования".
4. Государственную услугу оказывает государственное учреждение "Аппарат акима Кенжекольского сельского округа" (далее – Аппарат акима), расположенное по адресу: село Кенжеколь, площадь Конституции, 3, кабинет N 5.
5. Формой завершения оказываемой государственной услуги, является выдача уведомления о регистрации детей дошкольного возраста (до 7 лет) для направления в детские дошкольные учреждения.
6. Государственная услуга оказывается родителям детей дошкольного возраста или лицам, их заменяющим (далее – потребитель).
7. Сроки ограничений по времени при оказании государственной услуги:
1) сроки оказания государственной услуги с момента сдачи потребителем необходимых документов для получения государственной услуги в течение одного дня.
2) максимально допустимое время ожидания в очереди при сдаче необходимых документов до 30 минут;
3) максимально допустимое время ожидания в очереди при получении документов, не более 30 минут.
8. Государственная услуга оказывается бесплатно.
9. Информация о стандарте оказания государственной услуги размещена на информационных стендах Аппарата акима.
10. Государственная услуга предоставляется ежедневно, за исключением субботы, воскресенья и праздничных дней с 9.00 до 18.00 часов, с перерывом на обед с 13.00 до 14.00 часов.
Прием проводится без предварительной записи и ускоренного обслуживания.
11. Государственная услуга предоставляется в кабинете N 5 здании Аппарата акима, где расположены кресла, скамьи, стол, имеются стенды с образцами заявлений.
2. Порядок оказания государственной услуги
12. Для получения данной государственной услуги потребителю необходимо предоставить следующие документы:

1) ү лгіге с ә йкес т ұ тынушыны ң өтініші;
2) балалардың туу туралы куәліктері (түпнұсқа және көшірмесі), құжат болмаған жағдайда оны Павлодар қаласы, Павлова көшесі, 48, мекен жайы бойынша орналасқан, Павлодар қаласы әділет Басқармасының АХАЖ Бөлімінде алуға болады;
3) баланың тұратын орнын растайтын құжат (түпнұсқа және көшірмесі), үй кітабы, жоқ болғанда осы құжатты "Павлодар қаласының тұрғындарға қызмет көрсету орталығы" мемлекеттік мекемесінде алуға болады, мекенжайы: Павлодар қаласы, Павлов көшесі, 48 үй.
13. Мемлекеттік қызметті көрсету үшін өтініштің үлгісін Кенжекөл ауылы, Конституция алаңы, 3, N 5 кабинет мекен жайы бойынша алуға болады.
14. Мемлекеттік қызметті алу үшін өтініш және өзге де құжаттар Кенжекөл ауылы, Конституция алаңы, 3, N 5 кабинет мекен жайы бойынша Әкім аппаратының мамандарына тапсырылады.
15. Барлық қажетті құжаттарды тапсырғаннан соң тұтынушы мемлекеттік қызметті алу мерзімі көрсетілген құжаттарды тапсырғанын растайтыны туралы ауызша хабардар етіледі.
16. Мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесін жеткізуді Әкім аппаратының мамандары өздері тікелей барып жүзеге асырады.
Электронды пошта, сайт арқылы анықтама берілмейді.
Қызмет көрсетудің соңғы нәтижесін Кенжекөл ауылы, Конституция алаңы, 3, N 5 кабинет мекен жайында Әкім аппаратының мамандары береді.
17. Мемлекеттік қызмет көрсету осы стандарттың 12-тармағында көрсетілген өтініш берушінің құжаттарды тапсырмаған жағдайында беруден бас тартылады немесе тоқтатылады.
3. Жұмыс қағидаттары
18. Тұтынушыға қатысты Әкім аппараты келесі қағидаттарды басшылыққа алады:
1) адамның конституциялық құқықтарын және еркіндігін ескеру;
2) қол жетімділік;
3) сыпайылық;
4) көрсетілетін мемлекеттік қызметі туралы толық ақпарат;
5) құжаттардың сақталуын қамтамасыз ету.
4. Жұмыс нәтижелері
19. Тұтынушыларға мемлекеттік қызмет көрсету нәтижелері осы стандарттың қосымшасына сәйкес сапа және қол жетімділік көрсеткіштерімен өлшенеді.
20. Әкім аппаратының жұмысы бағаланатын мемлекеттік қызметтің сапасы мен қол жетімділігі көрсеткіштерінің мақсатты мәнін жыл сайын арнайы құрылған жұмыс тобы бекітеді.

1) заявление установленной формы можно получить в здании Аппарата акима Кенжекольского округа, кабинет N 5;
2) свидетельства о рождении детей, при его отсутствии документ можно получить в Отделе ЗАГС Управления юстиции города Павлодара по адресу: город Павлодар, улица Павлова, 48;
3) документ, подтверждающий место жительства ребенка:
книга регистрации граждан, при ее отсутствии документ можно получить по месту регистрации в государственном учреждении "Центр обслуживания населения города Павлодара" по адресу: город Павлодар, улица Павлова, 48, ежедневно с 9.00 до 20.00 часов без перерыва;
при отсутствии книги регистрации граждан справка, выдаваемая кооперативом собственников квартир по месту жительства или адресным бюро по адресу: город Павлодар, улица Торайгырова, 70/1.
13. Место выдачи формы заявлений для оказания государственной услуги здание по адресу: село Кенжеколь, площадь Конституции, 3, кабинет N 5.
14. Заявления и другие документы, необходимые для получения государственной услуги сдаются специалистам Аппарата акима по адресу: село Кенжеколь, площадь Конституции, 3, кабинет N 5.
15.  После сдачи всех необходимых документов потребитель получает талон, подтверждающий предоставление документов, в котором содержится дата получения потребителем государственной услуги.
16. Выдача уведомления о регистрации осуществляется сотрудником Аппарата акима ежедневно на основании принятых документов.
Выдача уведомления о регистрации посредством электронной почты, сайта не осуществляется.
Уведомление о регистрации выдается при личном посещении.
В случаях, если заявитель не обратился за получением документов в срок, Аппарат акима осуществляет хранение выданных уведомлений и рассмотренных документов в течение месяца по адресу: село Кенжеколь, площадь Конституции, 3, кабинет N 5.
17.  Аппаратом акима в представлении государственной услуги может быть отказано в случае не предоставления потребителем одного из документов, указанных в пункте 12 настоящего стандарта.
После получения отказа Аппарат акима информирует потребителя в течение одного рабочего дня после их получения и выдает письменные обоснования причин отказа.
3. Принципы работы
18. По отношению к потребителям Аппарат акима руководствуется следующими принципами:
1) соблюдение конституционных прав и свобод человека;
2) доступность;
3) вежливость и корректность;
4) своевременность;
5) защита и конфендициальность информации.
4. Результаты работы
19. Результаты оказания государственной услуги потребителям измеряются показателями качества и доступности согласно приложению к настоящему стандарту.
20. Целевые значения показателей качества и доступности государственных услуг, по которым оценивается работа Аппарата акима, ежегодно утверждаются специально созданной рабочей группой.

4.4. шағымдану мерзіміне қанағаттанған тұтынушылардың %
(үлесі)
90 %
75 %
67 %
5. Сыпайылық
5.1. қызметкерлердің сыпайылығына
қанағаттанған
тұтынушылардың %
(үлесі)
90 %
80 %
75 %
Кенжекөл ауылдық округі әкімінің
2008 жылғы 1 шілдедегі
N 282 шешімімен бекітілген
9 қосымша
"Тұрғын үйдің меншік иелері болып табылатын
кәмелетке толмаған балалардың мүдделерін қозғайтын
мәмілелерді жасау үшін қорғаншылар мен қамқоршылар
кеңесінің шешіміне анықтама беру"
1. Жалпы ережелер
1. Осы стандарт "Тұрғын үйдің меншік иелері болып табылатын кәмелетке толмаған балалардың мүдделерін қозғайтын мәмілелерді жасау үшін қорғаншылар мен қамқоршылар кеңесінің шешіміне анықтама беру" бойынша мемлекеттік қызмет көрсету (бұдан әрі – мемлекеттік қызмет көрсету) тәртібін белгілейді.
2. Көрсетілетін мемлекеттік қызмет көрсету нысаны автоматтандырылмаған.
3. Мемлекеттік қызмет Қазақстан Республикасының 1994 жылғы 27 желтоқсандағы Азаматтық кодексінің 24 бабы, Қазақстан Республикасының 1997 жылғы 16 сәуірдегі "Тұрғын үй қатынастары туралы" Заңының 13 бабы, 3-тармағы, Қазақстан Республикасының 1998 жылғы 17 желтоқсандағы "Неке және отбасы туралы" Заңының 114 бабы негізінде көрсетіледі.
4. Мемлекеттік қызметті Кенжекөл ауылы, Конституция алаңы, 3, N 5 кабинет мекен жайында орналасқан "Кенжекөл ауылдық округінің әкім аппараты" мемлекеттік мекемесі (бұдан әрі – Әкім аппараты) көрсетеді.
5. Мемлекеттік қызметті көрсетуді аяқтау нысаны болып тұрғын үйдің меншік иелері болып табылатын кәмелетке толмаған балалардың мүдделерін қозғайтын мәмілелерді жасау үшін қорғаншылар мен қамқоршылар кеңесінің шешіміне анықтаманы беру болып табылады.
6. Мемлекеттік қызмет Қазақстан Республикасының азаматтарына көрсетіледі (бұдан әрі – тұтынушы).
7. Мемлекеттік қызмет көрсету кезінде уақыт бойынша шектеу мерзімдері:
1) мемлекеттік қызметті алу үшін тұтынушы қажетті құжаттарды тапсырған сәттен бастап мемлекеттік қызмет көрсету мерзімдері 15 күнге дейін;
2) қажетті құжаттарды тапсырған кезде кезек күтуге ең ұзақ  уақыт - 30 минутқа дейін;
3) мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесі ретінде құжаттарды алған кезде кезек күтуге рұқсат берілген ең ұзақ уақыты - 30 минутқа дейін.
8. Мемлекеттік қызмет тегін көрсетіледі.
Мемлекеттік қызмет көрсету туралы ақпарат Әкім аппаратының ақпараттық стендінде орналастырылған.
10. Мемлекеттік қызмет сенбі және жексенбі демалыс күндерінен басқа және мерекелік күндерден басқа күнделікті сағат 9.00-ден 18.00-ге дейін, үзіліс 13.00-ден 14.00-ге дейін көрсетіледі. Қабылдау алдын ала жазылмастан және жеделдетілген қызмет көрсетуде жүргізілмейді.

4.4. % (доля) потребителей, удовлетворенных сроками обжалования
90%
75%
67%
5. Вежливость
5.1. % (доля) потребителей, удовлетворенных вежливостью персонала
90%
80%
75%
Приложение 9
Утверждено решением акима
Кенжекольского сельского округа
от 1 июля 2008 года N 282
Стандарт
оказания государственной услуги
Выдача справок решения совета опеки и попечительства для
сделок, затрагивающих интересы несовершеннолетних детей,
являющихся собственниками жилища 1. Общие положения
1. Данный стандарт определяет порядок оказания государственной услуги по выдаче справок решения совета опеки и попечительства для сделок, затрагивающих интересы несовершеннолетних детей, являющихся собственниками жилища (далее – государственная услуга).
2. Форма оказываемой государственной услуги не автоматизированная.
3. Государственная услуга оказывается на основании статьи 24 Гражданского кодекса Республики Казахстан от 27 декабря 1994 года, пункта 3 статьи 13 Закона Республики Казахстан от 16 апреля 1997 года "О жилищных отношениях", статьи 114 Закона Республики Казахстан "О браке и семье" от 17 декабря 1998 года.
4. Государственную услугу оказывает государственное учреждение "Аппарат акима Кенжекольского сельского округа" (далее – Аппарат акима), расположенное по адресу: село Кенжеколь, площадь Конституции, 3, кабинет N 5.
5. Формой завершения оказываемой государственной услуги, является выдача справки решения совета опеки и попечительства для сделок, затрагивающих интересы несовершеннолетних детей, являющихся собственниками жилища.
6. Государственная услуга оказывается гражданам Республики Казахстан (далее – потребитель).
7. Сроки ограничений по времени при оказании государственной услуги:
1) со дня регистрации заявления экспертиза представленных документов осуществляется в течение десяти рабочих дней, справка решения совета опеки и попечительства оформляется в течение пяти рабочих дней, после чего выдается потребителю;
2) максимально допустимое время ожидания в очереди при сдаче необходимых документов до 30 минут;
3) максимально допустимое время ожидания в очереди при получении документов, не более 30 минут.
8. Государственная услуга оказывается бесплатно.
9. Информация о стандарте оказания государственной услуги размещена на информационных стендах в Аппарате акима.
10. Государственная услуга предоставляется ежедневно, за исключением субботы, воскресенья и праздничных дней с 9.00 до 18.00 часов, с перерывом на обед с 13.00 до 14.00 часов.
Прием проводится без предварительной записи и ускоренного обслуживания.