"Павлодар қаласы білім беру бөлімі" мемлекеттік мекемесімен көрсетілетін мемлекеттік қызмет көрсету стандарттарын бекіту туралы
Павлодар облысы Павлодар қалалық әкімиятының 2008 жылғы 4 маусымдағы N 685/14 қаулысы. Павлодар облысы Павлодар қаласының әділет басқармасында 2008 жылғы 18 шілдеде N 123 тіркелген. Күші жойылды - Павлодар облысы Павлодар қалалық әкімдігінің 2009 жылғы 19 маусымдағы N 842/12 қаулысымен.
Ескерту. Күші жойылды - Павлодар облысы Павлодар қалалық әкімдігінің 2009.06.19 N 842/12 қаулысымен.
Қазақстан Республикасының 2000 жылғы 27 қарашадағы "Әкімшілік рәсімдер туралы" Заңының 9-1-бабына, Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2007 жылғы 30 маусымдағы "Мемлекеттік қызмет көрсетудің үлгі стандартын бекіту туралы" N 558, "Жеке және заңды тұлғаларға көрсетілетін мемлекеттік қызметтердің тізілімін бекіту туралы" N 561 қаулыларына сәйкес, сапалы мемлекеттік қызмет көрсету мақсатында Павлодар қаласының әкімдігі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Қоса беріліп отырған "Павлодар қаласы білім беру бөлімі" мемлекеттік мекемесімен көрсетілетін мемлекеттік қызмет көрсету стандарттары бекітілсін:
1) 1-қосымшаға сәйкес "Кәмелетке толмағанға тиесілі үйді кепілдікке беруге несие ресімдеу үшін банктерге рұқсат беру";
2) 2-қосымшаға сәйкес "Қорғаншылық және қамқоршылық бойынша анықтама беру";
3) 3-қосымшаға сәйкес "Жетім, ата-анасының қамқорлығынсыз қалған балаларды әлеуметтік қамтамасыз етуге құжаттар ресімдеу";
4) 4-қосымшаға сәйкес "Балаларды патронатты тәрбиелеуге алуға тілек білдірген отбасылардың өтінішін қабылдау";
5) 5-қосымшаға сәйкес "Кәмелетке толмаған балаларға мұрагерлікті ресімдеу үшін зейнетақы қорлары, Ішкі істер министрлігінің Жол полициясы комитетінің аумақтық бөлімшелеріне анықтама беру";
6) 6-қосымшаға сәйкес "Жетім балаларды және ата-анасының қамқорлығынсыз қалған балаларды аумақтық есепке қою";
7) 7-қосымшаға сәйкес "Кәмелетке толмаған балаларға тиесілі тұрғын үйді ауыстыру немесе сату үшін нотариалды кеңсеге анықтама беру";
8) 8-қосымшаға сәйкес "Мектепке дейінгі балалар мекемесіне жіберу үшін мектеп жасына дейінгі (7 жасқа дейін) балаларды тіркеу";
9) 9-қосымшаға сәйкес "Тұрғын үйдің меншік иесі болып табылатын кәмелетке толмаған балалардың мүддесін қозғайтын мәмілелер орындауға қорғаншылық және қамқоршылық кеңесінің шешіміне анықтама беру".
2. Осы қаулы алғаш рет ресми жарияланған күнінен бастап 10 күнтізбелік күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
3. Осы қаулының орындалуын бақылау Павлодар қаласы әкімінің орынбасары Б. Ә. Қапеновке жүктелсін.
Павлодар қаласының әкімі Б. Демеуов
Павлодар қаласы әкімдігінің
2008 жылғы 4 маусымдағы
N 685/14 қаулысымен бекітілген
1-қосымша
Мемлекеттік қызмет көрсету стандарты
"Кәмелетке толмаған балаларға тиесілі үйді
кепілдікке беруге несие ресімдеу үшін
банктерге рұқсат беру" 1. Жалпы ереже

Об утверждении стандартов государственных услуг, оказываемых государственным учреждением "Отдел образования города Павлодара"
Постановление акимата города Павлодара Павлодарской области от 4 июня 2008 года N 685/14. Зарегистрировано управлением юстиции города Павлодара Павлодарской области 18 июля 2008 года за N 123. Утратило силу постановлением акимата города Павлодара Павлодарской области от 19 июня 2009 года N 842/12
Сноска. Утратило силу постановлением акимата города Павлодара Павлодарской области от 19 июня 2009 года N 842/12.
В соответствии со статьей 9-1 Закона Республики Казахстан от 27 ноября 2000 года "Об административных процедурах", постановлениями Правительства Республики Казахстан от 30 июня 2007 года N 558 "Об утверждении Типового стандарта оказания государственной услуги", N 561 "Об утверждении реестра государственных услуг, оказываемых физическим и юридическим лицам", в целях качественного предоставления государственных услуг акимат города Павлодара ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Утвердить прилагаемые стандарты государственных услуг, оказываемых государственным учреждением "Отдел образования города Павлодара":
1) "Выдача разрешений в банки для оформления ссуды под залог жилья, принадлежащего несовершеннолетним детям" согласно приложению 1;
2) "Выдача справок по опеке и попечительству" согласно приложению 2;
3) "Оформление документов на социальное обеспечение сирот, детей, оставшихся без попечения родителей" согласно приложению 3;
4) "Прием заявки от семьи, желающей взять детей на патронатное воспитание" согласно приложению 4;
5) "Выдача справок в пенсионные фонды, территориальные подразделения Комитета дорожной полиции Министерства внутренних дел для оформления наследства несовершеннолетним детям" согласно приложению 5;
6) "Постановка на региональный учет детей - сирот и детей, оставшихся без попечения родителей" согласно приложению 6;
7) "Выдача справок в нотариальную контору для разрешения обмена или продажи жилой площади, принадлежащей несовершеннолетним детям" согласно приложению 7;
8)  "Регистрация детей дошкольного возраста (до 7 лет) для направления в детские дошкольные учреждения" согласно приложению 8;
9) "Выдача справок решения совета опеки и попечительства для сделок, затрагивающих интересы несовершеннолетних детей, являющихся собственниками жилища" согласно приложению 9.
2. Настоящее постановление вводится в действие по истечении 10 календарных дней со дня его первого официального опубликования.
3. Контроль за выполнением настоящего постановления возложить на заместителя акима города Павлодара Капенова Б. А.
Аким города Павлодара                      Б. Демеуов
Приложение 1
утверждено постановлением акимата
города Павлодара
от 4 июня 2008 года N 685/14
Стандарт
оказания государственной услуги
"Выдача разрешений в банки для оформления ссуды под залог жилья, принадлежащего несовершеннолетнему" 1. Общие положения

1. . Осы стандарт кәмелетке толмағанға тиесілі үйді кепілдікке беруге несие ресімдеу үшін банктерге рұқсат беру бойынша мемлекеттік қызмет көрсету (бұдан әрі - мемлекеттік қызмет көрсету) тәртібін белгілейді.
2. Көрсетілетін мемлекеттік қызмет көрсету нысаны автоматтандырылмаған.
3. Мемлекеттік қызмет Қазақстан Республикасының 1994 жылғы 27 желтоқсандағы Азаматтық кодексінің 24-бабы, Қазақстан Республикасының 1997 жылғы 16 сәуірдегі "Тұрғын үй қатынастары туралы" Заңының 13 бабы, 3-тармағы, Қазақстан Республикасының 1998 жылғы 17 желтоқсандағы "Неке және отбасы туралы" Заңының 114 бабы негізінде көрсетіледі.
4. Мемлекеттік қызметті Павлодар қ., Кривенко көшесі, 25 мекенжайында орналасқан "Павлодар қаласы білім беру бөлімі" мемлекеттік мекемесі (бұдан әрі - Бөлім) көрсетеді. Электрондық поштасының мекенжайы: goo@yandex.ru.
5. Мемлекеттік қызмет көрсетудің нәтижесі - кәмелетке толмаған балаларға тиесілі үйді кепілдікке беруге несие ресімдеу үшін банктерге рұқсат берген анықтама беру болып табылады.
6. Мемлекеттік қызмет Қазақстан Республикасының азаматтарына көрсетіледі (бұдан әрі - тұтынушы).
7. Мемлекеттік қызмет көрсету кезінде уақыт бойынша шектеу мерзімдері:
1) мемлекеттік қызметті алу үшін тұтынушы қажетті құжаттарды тапсырған сәттен бастап, мемлекеттік қызметті алу үшін электрондық сұраныс берген сәттен бастап мемлекеттік қызмет көрсету мерзімдері - 15 күнге дейін;
2) қажетті құжаттарды тапсырған кезде кезек күтуге, электрондық сұранысты қалыптастыруға рұқсат берілген ең ұзақ уақыт - 25 минутқа дейін;
3) мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесі ретінде құжаттарды алған кезде кезек күтуге рұқсат берілген ең ұзақ уақыты - 25 минутқа дейін.
8. Мемлекеттік қызмет тегін көрсетіледі.
9. Мемлекеттік қызмет көрсету туралы ақпарат Бөлімнің ақпараттық стендінде, pavl - goo@yandex.ru. сайтында орналастырылған.
10. Мемлекеттік қызмет сенбі, жексенбі және мереке күндерінен басқа күндері әр аптада дүйсенбіде сағат 9.00-ден 13.00 -ге дейін, сейсенбіде сағат 14.00-ден 18.00 -ге дейін, сәрсенбіде сағат 9.00-ден 13.00 -ге дейін, бейсенбіде сағат 14.00-ден 18.00 -ге дейін, жұмада сағат 9.00-ден 13.00 -ге дейін көрсетіледі. Қабылдау алдын ала жазылмастан және жеделдетілген қызмет көрсетуде жүргізіледі.
11. Мемлекеттік қызмет N 410 кабинетте кресло, орындықтар, үстелдер қойылған, өтініштер үлгілері бар стенді бар Бөлімнің ғимаратында көрсетіледі. Қауіпсіздік үшін екі есік көзделген, мүмкіншілігі шектелген адамдар үшін пандус бар.
2. Мемлекеттік қызмет көрсету тәртібі
12. Осындай мемлекеттік қызметті алу үшін тұтынушы мынадай құжаттарды тапсыру қажет:

1. Данный стандарт определяет порядок оказания государственной услуги по выдаче разрешений в банки для оформления ссуды под залог жилья, принадлежащего несовершеннолетнему (далее - государственная услуга).
2. Форма оказываемой государственной услуги не автоматизированная.
3. Государственная услуга оказывается на основании статьи 24 Гражданского кодекса Республики Казахстан от 27 декабря 1994 года, пункта 3 статьи 13 Закона Республики Казахстан от 16 апреля 1997 года "О жилищных отношениях", статьи 114 Закона Республики Казахстан "О браке и семье" от 17 декабря 1998 года.
4. Государственную услугу оказывает государственное учреждение "Отдел образования города Павлодара" (далее - Отдел), расположенное по адресу: улица Кривенко, 25, адрес электронной почты: рavl - goo@yandex.ru.
5. Результатом оказания государственной услуги является выдача справки - разрешения в банки для оформления ссуды под залог жилья, принадлежащего несовершеннолетнему.
6. Государственная услуга оказывается гражданам Республики Казахстан (далее - потребитель).
7. Сроки ограничений по времени при оказании государственной услуги:
1) сроки оказания государственной услуги с момента сдачи потребителем необходимых документов для получения государственной услуги, подачи электронного запроса для получения государственной услуги - до 15 дней;
2) максимально допустимое время ожидания в очереди при сдаче необходимых документов, формирования электронного запроса - до 25 минут;
3) максимально допустимое время ожидания в очереди при получении документов, как результат оказания государственной услуги - до 25 минут.
8. Государственная услуга оказывается бесплатно.
9. Информация о стандарте оказания государственной услуги размещена на информационных стендах в Отделе, на сайте рavl - goo@yandex.ru.
10. Государственная услуга оказывается ежедневно за исключением субботы, воскресенья и праздничных дней с 9.00 до 18.00 часов с перерывом на обед с 13.00 до 14.00. Прием проводится без предварительной записи и ускоренного обслуживания.
11. Государственная услуга предоставляется в кабинете N 410 здании Отдела, где расположены кресла, скамьи, стол, имеются стенды с образцами заявлений. Для безопасности предусмотрены два выхода, для людей с ограниченными возможностями имеется пандус.
2. Порядок оказания государственной услуги
12. Для получения данной государственной услуги потребителю необходимо предоставить следующие документы:

1) кәмелетке толмағандардың ата-анасының екеуінің (жұбайлардың) атынан өтініш;
2) тұтынушының жеке куәлігі (паспорты), егер ол жоқ болса, құжатты Павлодар қаласы, Павлов көшесі, 48, мекенжайы бойынша орналасқан, күнделікті сағат 9.00-ден 20.00-ге дейін үзіліссіз жұмыс істейтін "Павлодар қаласының тұрғындарға қызмет көрсету орталығы" мемлекеттік мекемесінен тіркеу орны бойынша алуға болады;
3) пәтердің (үйдің) тиесілі екенін растайтын құжат:
- пәтерді сатып алу-сату немесе ауыстыру шарты, егер ол жоқ болса, құжатты Павлодар қаласы, Павлов көшесі, 48, мекенжайы бойынша орналасқан, күнделікті сағат 9.00-ден 20.00-ге дейін үзіліссіз жұмыс істейтін "Павлодар қаласының тұрғындарға қызмет көрсету орталығы" мемлекеттік мекемесінен тіркеу орны бойынша алуға болады;
- азаматтарды тіркеу кітабы, егер ол жоқ болса, құжатты Павлодар қаласы, Павлов көшесі, 48, мекенжайы бойынша орналасқан, күнделікті сағат 9.00-ден 20.00-ге дейін үзіліссіз жұмыс істейтін "Павлодар қаласының тұрғындарға қызмет көрсету орталығы" мемлекеттік мекемесінен тіркеу орны бойынша алуға болады;
4) балалардың туу туралы куәліктері, егер ол жоқ болса, құжатты Павлодар қаласы, Павлов көшесі, 48, мекенжайы бойынша орналасқан Павлодар қаласының әділет басқармасының АХАЖ бөлімінің N 207 кабинетінен алуға болады;
5) жақын туыстардың үйіне кепілдікке еркін түрдегі өтініш - келісімі (туысының жеке куәлігі немесе төлқұжаты, кепілге берілген үйдің құжаттары және оның көшірмелері;
6) тұтынушының жұмыс орны бойынша соңғы 6 айдағы жалақысы туралы анықтама;
7) кәмелетке толмағанға тиесілі тұрғын үйді кепілдікке рұқсат беру туралы банктен анықтама хат;
Мемлекеттік қызмет көрсетуге қажетті құжаттар салыстыру үшін түпнұсқа және көшірмелерімен беріледі, соңынан құжаттардың тұпнұсқалары өтініші берушіге қайтарылады.
13. Мемлекеттік қызметті алуға өтініш түріндегі бланкілерді беру орны Павлодар қаласы, Кривенко көшесі, 25, N 410 кабинет мекенжайы бойынша Бөлімнің ғимаратында жүзеге асырылады.
14. Мемлекеттік қызметті алу үшін өтініш және өзге де құжаттар Кривенко көшесі, 25, N 410 кабинет мекенжайы бойынша Бөлімнің мамандарына тапсырылады.
15. Барлық қажетті құжаттарды тапсырғаннан соң тұтынушы мемлекеттік қызметті алу мерзімі көрсетілген, құжаттарды тапсырғанын растайтын талон алады.
16. Мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесін жеткізуді Бөлімнің мамандары өздері тікелей барып жүзеге асырады.
Электронды пошта, сайт арқылы анықтама берілмейді.
Қызмет көрсетудің соңғы нәтижесін Кривенко көшесі, 25, N 410 кабинет мекенжайында Бөлімнің мамандары береді.

1) заявление от обоих родителей (супругов) несовершеннолетних детей;
2) удостоверение личности (паспорт) потребителя, при его отсутствии документ можно получить по месту регистрации в государственном учреждении "Центр обслуживания населения города Павлодара" по адресу: город Павлодар, улица Павлова, 48, ежедневно с 9.00 до 20.00 часов без перерыва;
3) документ, подтверждающий принадлежность квартиры (дома):
- договор купли-продажи или мены на квартиру, при его отсутствии документ можно получить по месту регистрации в государственном учреждении "Центр обслуживания населения города Павлодара" по адресу: город Павлодар, улица Павлова, 48, ежедневно с 9.00 до 20.00 часов без перерыва;
- книга регистрации граждан, при ее отсутствии документ можно получить по месту регистрации в государственном учреждении "Центр обслуживания населения города Павлодара" по адресу: город Павлодар, улица Павлова, 48, ежедневно с 9.00 до 20.00 часов без перерыва;
4) свидетельства о рождении детей, при его отсутствии документ можно получить в Отделе ЗАГС Управления юстиции города Павлодара по адресу: город Павлодар, улица Павлова, 48, кабинет N 207.
5) заявление - согласие в произвольной форме на гарантийное жилье близких родственников (иметь удостоверение или паспорт родственника, документы на гарантируемое жилье и их ксерокопии).
6) справку о заработной плате потребителя по месту работы за последние шесть месяцев;
7) письмо из банка о выдаче справки на разрешение залога жилья, принадлежащего несовершеннолетнему.
Документы, необходимые для оказания государственной услуги предоставляются в оригиналах и копиях для сверки, после чего оригиналы документов возвращаются заявителю.
13. Место выдачи бланков форм заявлений государственной услуги осуществляется в здании Отдела по адресу: город Павлодар, улица Кривенко, 25, кабинет N 410.
14. Заявления и другие документы, необходимые для получения государственной услуги сдаются специалистам Отдела по адресу: улица Кривенко, 25, кабинет N 410.
15. После сдачи всех необходимых документов потребитель получает талон, подтверждающий предоставление документов, в котором содержится дата получения потребителем государственной услуги.
16. Доставка результата оказания государственной услуги осуществляется при личном посещении специалистов Отдела.
Выдача справки посредством электронной почты, сайта не осуществляется.
Конечный результат оказания услуги выдается специалистами Отдела по адресу: улица Кривенко, 25, кабинет N 410.

17. Мемлекеттік қызмет көрсетуден бастап тартуға негіздеме қажетті құжаттар тізбесінің толық болмауы болып табылады.
Мемлекеттік қызмет көрсетуді тоқтатуға негіздеме жоқ.
3. Жұмыс қағидаттары
18. Тұтынушыға қатысты Бөлім келесі қағидаттарды басшылыққа алады:
1) адамның конституциялық құқығы мен еркін сақтау;
2) қол жетімділік;
3) сыпайылық;
4) әуре-сарсаңға салуға жол бермеу;
5) ақпараттың құпиялығын сақтау.
4. Жұмыс нәтижелері
19. Тұтынушыларға мемлекеттік қызмет көрсету нәтижелері осы стандарттың қосымшасына сәйкес сапа және қол жетімділік көрсеткіштерімен өлшенеді.
20. Бөлім жұмысы бағаланатын мемлекеттік қызметтің сапасы мен қол жетімділігі көрсеткіштерінің мақсатты мәнін жыл сайын арнайы құрылған жұмыс тобы бекітеді.
5. Шағымдану тәртібі
21. Бөлімнің әрекетіне (әрекетсіздігіне) шағымдану және шағым дайындауға жәрдем көрсету тәртібі Кривенко көшесі, 25, N 315 кабинет, телефоны 32-55-05 мекенжайы бойынша түсіндіріледі.
22. Шағым Кривенко көшесі, 25, N 315 кабинет, телефоны 32-18-77 мекенжайы бойынша Бөлімге жетекшілік жасайтын Павлодар қаласы әкімінің орынбасарының атына немесе жоғары тұрған органға жазылады.
Шағым Павлодар қаласы, Кривенко көшесі, 25, N 315 кабинет мекенжайы бойынша жазбаша түрде, пошта бойынша немесе қолма-қол қабылданады.
23. Шағымның қабылданғанын растайтын және берілген шағымға жауап алатын мерзім мен орынды көздейтін құжат талон болып табылады. Шағымның қаралу барысы туралы Павлодар қаласы, Кривенко көшесі, 25, N 315 кабинет, телефоны 32-55-05 мекенжайы бойынша Павлодар қаласы әкімі аппаратының құжаттамалық қамтамасыз ету бөлімінен білуге болады.
6. Байланыс ақпараты

17. Основанием для отказа в предоставлении государственной услуги является неполный перечень необходимых документов либо неплатежеспособность заявителя.
Основания для приостановления оказания государственной услуги нет.
3. Принципы работы
18. По отношению к потребителям Отдел руководствуется следующими принципами:
1) соблюдение конституционных прав и свобод человека;
2) доступность;
3) вежливость;
4) недопущение волокиты;
5) защита и конфендициальность информации.
4. Результаты работы
19. Результаты оказания государственной услуги потребителям измеряются показателями качества и доступности согласно приложению к настоящему стандарту.
20. Целевые значения показателей качества и доступности государственных услуг, по которым оценивается работа Отдела, ежегодно утверждаются специально созданной рабочей группой.
5. Порядок обжалования
21. Порядок обжалования действия (бездействия) Отдела и оказание содействия в подготовке жалобы разъясняются по адресу: улица Кривенко, 25, кабинет N 315, телефон 32-55-05.
22. Жалоба подается на имя заместителя акима города Павлодара, курирующего Отдел по адресу: улица Кривенко, 25, кабинет N 315 или в вышестоящий орган.
Жалоба принимается в письменном виде, по почте, либо нарочно по адресу: город Павлодар, улица Кривенко, 25, кабинет N 315.
23. Документом, подтверждающим принятие жалобы и предусматривающим срок и место получения ответа, является талон. О ходе рассмотрения жалобы можно узнать в отделе документационного обеспечения аппарата акима города Павлодара по адресу: улица Кривенко, 25, кабинет N 315 или по телефону 32-55-05.
6. Контактная информация

24. "Павлодар қаласы білім беру бөлімі" ММ бастығы әр аптаның сәрсенбі және жұма күндері сағат 16.00-ден 19.00-ге дейін Павлодар қаласы, Кривенко көшесі, 25, N 402 кабинет, телефоны 32-21-67, электрондық поштасының мекенжайы: goo@yandex.ru., мекенжайы бойынша азаматтарды жеке қабылдауды жүзеге асырады.
"Павлодар қаласы білім беру бөлімі" ММ бастығының орынбасары әр аптаның сейсенбі және бейсенбі күндері сағат 16.00-ден 19.00-ге дейін Кривенко көшесі, 25, N 421 кабинет, телефоны 32-98-86 мекенжайы бойынша азаматтарды жеке қабылдауды жүзеге асырады.

24. Начальник ГУ "Отдел образования города Павлодара" осуществляет личный прием граждан еженедельно по средам и пятницам с 16.00 до 19.00 часов по адресу: город Павлодар, улица Кривенко, 25, кабинет N 402, телефон 32 - 21 - 67, адрес электронной почты: рavl - goo@yandex.ru.
Заместитель начальника ГУ "Отдел образования города Павлодара" осуществляет прием граждан еженедельно по вторникам и четвергам с 16.00 до 19.00 часов, улица Кривенко, 25, кабинет N 421, телефон 32 - 98 - 86.

25. Тұтынушы үшін өзге де пайдалы ақпараттар:
Павлодар қаласы, Кривенко көшесі, 25, N 402 кабинет, телефоны 32-11-19 мекенжайы бойынша қорғаншылық және қамқоршылық секторының бас мамандары дүйсенбіде сағат 9.00-ден 13.00 -ге дейін, сейсенбіде сағат 14.00-ден 18.00-ге дейін, сәрсенбіде сағат 9.00-ден 13.00-ге дейін, бейсенбіде сағат 14.00-ден 18.00-ге дейін, жұмада сағат 9.00-ден 13.00-ге дейін кеңес беруді жүзеге асырады.
"Кәмелетке толмаған балаларға
тиесілі үйді кепілдікке беруге
несие ресімдеу үшін
банктерге рұқсат беру"
мемлекеттік қызмет
көрсету стандартына
қосымша
Сапа және қол жетімділік көрсеткіштерінің мәні
Көрсеткіштердің сапасы мен қолжетімділігі
Көрсеткіштің нормативтік мәні
Көрсеткіштің келесі жылдағы мақсатты мәні
Көрсеткіштің есепті жылдағы ағымдық мәні

25. Другая полезная информация для потребителя:
консультации главного специалиста сектора опеки и попечительства осуществляется по понедельникам с 9.00 до 13.00 часов, по вторникам с 14.00 до 18.00 часов, по средам с 9.00 до 13.00 часов, по четвергам с 14.00 до 18.00 часов, по пятницам с 9.00 до 13.00 часов по адресу: город Павлодар, улица Кривенко, 25, кабинет N 410, телефон 32 - 11 - 19.
Приложение
стандарту оказания государственной услуги
"Выдача разрешений в банки для оформление
ссуды под залог жилья, принадлежащего
несовершеннолетним детям"
Значения показателей качества и доступности
Показатели качества и доступности
Нормативное значение показателя
Целевое значение показателя в последующем году
Текущее значение показателя в отчетном году

4.4. шағымдану мерзіміне қанағаттанған тұтынушылардың % (үлесі)
90%
75%
75%
5. Сыпайылық
5.1. қызметкерлердің сыпайылығына қанағаттанған тұтынушылардың % (үлесі)
90%
85%
70%
Павлодар қаласы әкімдігінің
2008 жылғы 4 маусымдағы
N 685/14 қаулысымен бекітілген
2-қосымша
Мемлекеттік қызмет көрсету стандарты
"Қорғаншылық және қамқоршылық бойынша анықтама беру" 1. Жалпы ереже
1. Осы стандарт қорғаншылық және қамқоршылық бойынша мемлекеттік қызмет көрсету (бұдан әрі - мемлекеттік қызмет көрсету) тәртібін белгілейді.

4.4. % (доля) потребителей, удовлетворенных сроками обжалования
90%
75%
75%
5. Вежливость
5.1. % (доля) потребителей, удовлетворенных вежливостью персонала
90%
85%
70%
Приложение 2
утверждено постановлением акимата
города Павлодара
от 4 июня 2008 года N 685/14
Стандарт
оказания государственной услуги
"Выдача справок по опеке и попечительству" 1. Общие положения
1. Данный стандарт определяет порядок оказания государственной услуги по выдаче справок по опеке и попечительству (далее - государственная услуга).

1) нотариуспен бекітілген қорғаншы (қамқоршы) болуға тілек білдіру туралы өтініш, үлгі бойынша, егер ол жоқ болса, құжатты Павлодар қаласы, генерал Дүйсенов көшесі, 106, мекенжайы бойынша алуға болады;
2) тұтынушының жеке куәлігі (паспорты), егер ол жоқ болса, құжатты Павлодар қаласы, Павлов көшесі, 48, мекенжайы бойынша орналасқан, күнделікті сағат 9.00-ден 20.00-ге дейін үзіліссіз жұмыс істейтін "Павлодар қаласының тұрғындарға қызмет көрсету орталығы" мемлекеттік мекемесінен тіркеу орны бойынша алуға болады;
3) қорғаншы (қамқоршы) болуға тілек білдірген адам некеде тұрса, жұбайының (зайыбы) келісімі;
4) қорғаншы (қамқоршы) және оның жұбайының денсаулығы туралы Павлодар қаласы, Қамзин көшесі, 275 мекенжайы бойынша тубдиспансер, Павлодар қаласы, Кутузов көшесі, 200, мекенжайы бойынша тері сырқаты диспансері, Павлодар қаласы, Ростов көшесі, 50 мекенжайы бойынша наркодиспансер, Павлодар қаласы, Усолка көшесі, 42, мекенжайы бойынша психдиспансер, тұрғылықты орны бойынша қалалық емхана терапевті берген анықтама;
5) қолда бар тұрғын үйді құжаты:
- пәтерді сатып алу-сату немесе ауыстыру шарты, егер ол жоқ болса, құжатты Павлодар қаласы, Павлов көшесі, 48, мекенжайы бойынша орналасқан, күнделікті сағат 9.00-ден 20.00-ге дейін үзіліссіз жұмыс істейтін "Павлодар қаласының тұрғындарға қызмет көрсету орталығы" мемлекеттік мекемесінен тіркеу орны бойынша алуға болады;
- азаматтарды тіркеу кітабы, егер ол жоқ болса, құжатты Павлодар қаласы, Павлов көшесі, 48, мекенжайы бойынша орналасқан, күнделікті сағат 9.00-ден 20.00-ге дейін үзіліссіз жұмыс істейтін "Павлодар қаласының тұрғындарға қызмет көрсету орталығы" мемлекеттік мекемесінен тіркеу орны бойынша алуға болады;
6) кәмелетке толмағандардың оқу орын бойынша берілетін тұрмыстық жағдайларды тексеру актісі;
7) балалардың туу туралы куәліктері, егер ол жоқ болса, құжатты Павлодар қаласы, Павлов көшесі, 48, мекенжайы бойынша орналасқан Павлодар қаласының әділет басқармасының АХАЖ бөлімінің N 207 кабинетінен алуға болады;
8) баланың қорғаншысы жоқтығын растайтын құжаттар, ата-анасы туралы мәліметтер:
- ата-анасының қайтыс болуы туралы куәліктері, егер олар жоқ болса, құжатты Павлодар қаласы, Павлов көшесі, 48, мекенжайы бойынша орналасқан "Павлодар қаласының тұрғындарға қызмет көрсету орталығы" мемлекеттік мекемесінен тіркеу орны бойынша алуға болады;
- қалалық сот беретін ата-аналық құқығынан айыру туралы, ата-анасының хабарсыз кеткені туралы, сотталғаны туралы сот шешімі;
- Солтүстік немесе Оңтүстік ІІБ беретін ата-анасының тұрғылықты жерінің белгісіздігі туралы анықтама.
9) оқу орны бойынша білім беру ұйымы берген баланың оқуы туралы анықтама;
10) оқу орны бойынша мектеп директоры бекіткен 10 жастан асқан баланың жазбаша келісімі;
11) оқу орны бойынша балаға мектептен берілген мінездеме;
12) меншіктегі тұрғын үйге техникалық қызмет көрсету бюросынан берілген анықтама.
Мемлекеттік қызмет көрсетуге қажетті құжаттар салыстыру үшін түпнұсқа және көшірмелерімен беріледі, соңынан құжаттардың тұпнұсқалары өтініші берушіге қайтарылады.

1) заявление от опекуна (попечителя) на имя начальника отдела образования в произвольной форме;
2) оригинал и копия удостоверение личности (паспорт) потребителя, при его отсутствии документ можно получить по месту регистрации в государственном учреждении "Центр обслуживания населения города Павлодара" по адресу: город Павлодар, улица Павлова, 48, ежедневно с 9.00 до 20.00 часов без перерыва;
3) постановление акима о назначении опекуна (попечителя), при его отсутствии вы можете установить опеку или попечительство по адресу: г. Павлодар, ул. Коивенко , 25, 410 кабинет, прием граждан ежедневно с 9-00 до 18- 00 с перерывом на обед с 13-00 до 14-00. получить;
4)  свидетельства о рождении ребенка (детей; личное присутствие детей с 10 и старше (до 18лет), при отсутствии документ можно получить в Отделе ЗАГС Управления юстиции города Павлодара по адресу: город Павлодар, улица Павлова, 48;
5) оригиналы и копии документов  на квартиру ( договор, свидетельство о регистрации  прав на недвижимость , технический паспотр на квартиру, домовая книга), при его отсутствии документ можно получить по месту регистрации в государственном учреждении "Центр обслуживания населения города Павлодара" по адресу: город Павлодар, улица Павлова, 48, ежедневно с 9.00 до 20.00 часов без перерыва;
- книга регистрации граждан, при ее отсутствии документ можно получить по месту регистрации в государственном учреждении "Центр обслуживания населения города Павлодара" по адресу: город Павлодар, улица Павлова, 48, ежедневно с 9.00 до 20.00 часов без перерыва;
6) оригинал и копия свидетельства о браке заявителя в случае его отсутствия документ можно получить по месту регистрации в государственном учреждении "Центр обслуживания населения города Павлодара" по адресу: город Павлодар, улица Павлова, 48, ежедневно с 9.00 до 20.00 часов без перерыва;
7) оригиналы и копии других документов (свидетельства о расторжении брака, о смерти, документ подтверждающий, что в браке не состоял (-а) в случае его отсутствия документ можно получить по месту регистрации в государственном учреждении "Центр обслуживания населения города Павлодара" по адресу: город Павлодар, улица Павлова, 48, ежедневно с 9.00 до 20.00 часов без перерыва.
Документы, необходимые для оказания государственной услуги предоставляются в оригиналах и копиях для сверки, после чего оригиналы документов возвращаются заявителю.

25. Тұтынушы үшін өзге де пайдалы ақпараттар:
Павлодар қаласы, Кривенко көшесі, 25, N 402 кабинет, телефоны 32-11-19 мекенжайы бойынша қорғаншылық және қамқоршылық секторының бас мамандары дүйсенбіде сағат 9.00-ден 13.00-ге дейін, сейсенбіде сағат 14.00-ден 18.00-ге дейін, сәрсенбіде сағат 9.00-ден 13.00-ге дейін, бейсенбіде сағат 14.00-ден 18.00-ге дейін, жұмада сағат 9.00-ден 13.00-ге дейін кеңес беруді жүзеге асырады.
"Қорғаншылық және
қамқоршылық бойынша
анықтама беру"
мемлекеттік қызмет
көрсету стандартына
қосымша
Сапа және қол жетімділік көрсеткіштерінің мәні
Көрсеткіштердің сапасы мен қолжетімділігі
Көрсеткіштің нормативтік мәні
Көрсеткіштің келесі жылдағы мақсатты мәні
Көрсеткіштің есепті жылдағы ағымдық мәні

25. Другая полезная информация для потребителя:
консультации главного специалиста сектора опеки и попечительства осуществляется по понедельникам с 9.00 до 13.00 часов, по вторникам с 14.00 до 18.00 часов, по средам с 9.00 до 13.00 часов, по четвергам с 14.00 до 18.00 часов, по пятницам с 9.00 до 13.00 часов по адресу: город Павлодар, улица Кривенко, 25, кабинет N 410, телефон 32 - 11 - 19.
Приложение
к стандарту оказания государственной услуги
"Выдача справок по опеке и попечительству"
Значения показателей качества и доступности
Показатели качества и доступности
Нормативное значение показателя
Целевое значение показателя в последующем году
Текущее значение показателя в отчетном году

2. Мемлекеттік қызмет көрсету тәртібі
12. Осындай мемлекеттік қызметті алу үшін тұтынушы мынадай құжаттарды тапсыру қажет:
1) білім беру бөлімі бастығының атына жазылған қорғаншы (қамқоршы) болуға тілек білдіру туралы өтініш;
2) тұтынушының жеке куәлігі (паспорты), егер ол жоқ болса, құжатты Павлодар қаласы, Павлов көшесі, 48, мекенжайы бойынша орналасқан, күнделікті сағат 9.00-ден 20.00-ге дейін үзіліссіз жұмыс істейтін "Павлодар қаласының тұрғындарға қызмет көрсету орталығы" мемлекеттік мекемесінен тіркеу орны бойынша алуға болады;
3) балалардың туу туралы куәліктері, егер ол жоқ болса, құжатты Павлодар қаласы, Павлов көшесі, 48, мекенжайы бойынша орналасқан Павлодар қаласының әділет басқармасының АХАЖ бөлімінен алуға болады;
4) кәмелетке толмағандарға қорғаншы және қамқоршыны тағайындау туралы әкімнің қаулысы, аталған құжаттарды Павлодар қаласы, Кривенко көшесі, 25, N 410 кабинет мекенжайы бойынша, сағат 9.00-ден 18.00-ге дейін (түскі үзілісі 13.00-ден 14.00-ке дейін) алуға болады;
5) баланың қорғаншысы жоқтығын растайтын құжаттар, ата-анасы туралы мәліметтер:
- ата-анасының қайтыс болуы туралы куәліктері, егер ол жоқ болса, құжатты Павлодар қаласы, Павлов көшесі, 48, мекенжайы бойынша орналасқан Павлодар қаласының әділет басқармасының АХАЖ бөлімінен алуға болады;
Мемлекеттік қызмет көрсетуге қажетті құжаттар салыстыру үшін түпнұсқа және көшірмелерімен беріледі, соңынан құжаттардың тұпнұсқалары өтініші берушіге қайтарылады.
13. Мемлекеттік қызметті алуға өтініш түріндегі бланкілерді беру орны Павлодар қаласы, Кривенко көшесі, 25, N 410 кабинет мекенжайы бойынша Бөлімнің ғимаратында жүзеге асырылады.
14. Мемлекеттік қызметті алу үшін өтініш және өзге де құжаттар Кривенко көшесі, 25, N 410 кабинет мекенжайы бойынша Бөлімнің мамандарына тапсырылады.
15. Барлық қажетті құжаттарды тапсырғаннан соң тұтынушы мемлекеттік қызметті алу мерзімі көрсетілген, құжаттарды тапсырғанын растайтын талон алады.
16. Мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесін жеткізуді Бөлімнің мамандары өздері тікелей барып жүзеге асырады.
Электронды пошта, сайт арқылы анықтама берілмейді.
Қызмет көрсетудің соңғы нәтижесін Кривенко көшесі, 25, N 410 кабинет мекенжайында Бөлімнің мамандары береді.
17. Мемлекеттік қызмет көрсетуден бастап тартуға негіздеме қажетті құжаттар тізбесінің толық болмауы болып табылады.
Мемлекеттік қызмет көрсетуді тоқтатуға негіздеме жоқ.
3. Жұмыс қағидаттары
18. Тұтынушыға қатысты Бөлім келесі қағидаттарды басшылыққа алады:
1) адамның конституциялық құқығы мен еркін сақтау;
2) қол жетімділік;

2. Порядок оказания государственной услуги
12. Для получения данной государственной услуги потребителю необходимо предоставить следующие документы:
1) заявление установленного образца от опекуна (попечителя) на имя начальника отдела образования;
2) удостоверение личности (паспорт) заявителя, при его отсутствии документ можно получить по месту регистрации в государственном учреждении "Центр обслуживания населения города Павлодара" по адресу: город Павлодар, улица Павлова, 48, ежедневно с 9.00 до 20.00 часов без перерыва;
3) свидетельства о рождении детей, при его отсутствии документ можно получить в Отделе ЗАГС Управления юстиции города Павлодара по адресу: город Павлодар, улица Павлова, 48;
4) постановление акима о назначении опеки и попечительства над несовершеннолетним (ей), данный документ можно получить по адресу: г. Павлодар, ул. Кривенко, 25, кабинет 410 ежедневно с 9-00 до 18.00 с перерывом на обед с 13-00 до 14-00.
5) сведения о потере кормильца (свидетельство о смерти отца и матери), при его отсутствии документ можно получить в Отделе ЗАГС Управления юстиции города Павлодара по адресу: город Павлодар, улица Павлова, 48.
Документы, необходимые для оказания государственной услуги, предоставляются в оригиналах и копиях для сверки, после чего оригиналы документов возвращаются заявителю.
13. Место выдачи бланков форм заявлений государственной услуги осуществляется в здании Отдела по адресу: город Павлодар, улица Кривенко, 25, кабинет N 410.
14. Заявления и другие документы, необходимые для получения государственной услуги,сдаются специалистам Отдела по адресу: улица Кривенко, 25, кабинет N 410.
15. После сдачи всех необходимых документов потребитель получает талон, подтверждающий предоставление документов, в котором содержится дата получения потребителем государственной услуги.
16. Доставка результата оказания государственной услуги осуществляется при личном посещении специалистов Отдела.
Выдача справки посредством электронной почты, сайта не осуществляется.
Конечный результат оказания услуги выдается специалистами Отдела по адресу: улица Кривенко, 25, кабинет N 410.
17. Основанием для отказа в предоставлении государственной услуги является неполный перечень необходимых документов.
Основания для приостановления оказания государственной услуги нет.
3. Принципы работы
18. По отношению к потребителям Отдел руководствуется следующими принципами:
1) соблюдение конституционных прав и свобод человека;
2) доступность;

5. Сыпайылық
5.1. қызметкерлердің сыпайылығына қанағаттанған тұтынушылардың % (үлесі)
90%
85%
70%
Павлодар қаласы әкімдігінің
2008 жылғы 4 маусымдағы
N 685/14 қаулысымен бекітілген
4-қосымша
Мемлекеттік қызмет көрсету стандарты
"Балаларды патронатты тәрбиелеуге алуға тілек білдірген
отбасылардың өтінішін қабылдау" 1. Жалпы ереже
1. Осы стандарт балаларды патронатты тәрбиелеуге алуға тілек білдірген отбасылардың өтініш қабылдау бойынша мемлекеттік қызмет көрсету (бұдан әрі - мемлекеттік қызмет көрсету) тәртібін белгілейді.
2. Көрсетілетін мемлекеттік қызмет көрсету нысаны автоматтандырылмаған.
3. Мемлекеттік қызмет Қазақстан Республикасының 1998 жылғы 17 желтоқсандағы "Неке және отбасы туралы" Заңының 119, 120, 121, 122, 123 баптары, Қазақстан Республикасының 2002 жылғы 8 тамыздағы "Қазақстан Республикасындағы бала құқығы туралы" Заңының 27 бабы, 4-тармағы, Қазақстан Республикасы Үкіметінің 1999 жылғы 9 қыркүйектегі "Қазақстан Республикасының қорғаншылық және қамқоршылық органдары туралы Ережесін бекіту туралы, патронат және ата-анасының қамқорлығынсыз қалған балаларды орталықтандырылған тіркеуді ұйымдастыру Қағидасы туралы" N 1346 қаулысы негізінде көрсетіледі.
4. Мемлекеттік қызметті Павлодар қ., Кривенко көшесі, 25 мекенжайында орналасқан "Павлодар қаласы білім беру бөлімі" мемлекеттік мекемесі (бұдан әрі - Бөлім) көрсетеді. Электрондық поштасының мекенжайы: goo@yandex.ru.
5. Мемлекеттік қызмет көрсетудің нәтижесі - кәмелетке толмаған балаларға тиесілі үйді кепілдікке беруге несие ресімдеу үшін банктерге рұқсат берген анықтама беру болып табылады.
6. Мемлекеттік қызмет Қазақстан Республикасының азаматтарына көрсетіледі (бұдан әрі - тұтынушы).
7. Мемлекеттік қызмет көрсету кезінде уақыт бойынша шектеу мерзімдері:
1) мемлекеттік қызметті алу үшін тұтынушы қажетті құжаттарды тапсырған сәттен бастап, мемлекеттік қызметті алу үшін электрондық сұраныс берген сәттен бастап мемлекеттік қызмет көрсету мерзімдері - 15 күнге дейін;
2) қажетті құжаттарды тапсырған кезде кезек күтуге, электрондық сұранысты қалыптастыруға рұқсат берілген ең ұзақ уақыт - 25 минутқа дейін;
3) мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесі ретінде құжаттарды алған кезде кезек күтуге рұқсат берілген ең ұзақ уақыты - 25 минутқа дейін.
8. Мемлекеттік қызмет тегін көрсетіледі.
9. Мемлекеттік қызмет көрсету туралы ақпарат Бөлімнің ақпараттық стендінде, pavl - goo@yandex.ru. сайтында орналастырылған.
10. Мемлекеттік қызмет сенбі, жексенбі және мереке күндерінен басқа күндері әр аптада дүйсенбіде сағат 9.00-ден 13.00-ге дейін, сейсенбіде сағат 14.00-ден 18.00-ге дейін, сәрсенбіде сағат 9.00-ден 13.00-ге дейін, бейсенбіде сағат 14.00-ден 18.00-ге дейін, жұмада сағат 9.00-ден 13.00-ге дейін көрсетіледі. Қабылдау алдын ала жазылмастан және жеделдетілген қызмет көрсетуде жүргізіледі.

5. Вежливость
5.1 % (доля) потребителей, удовлетворенных вежливостью персонала
90%
85%
70%
Приложение 4
утверждено постановлением акимата
города Павлодара
от 4 июня 2008 года N 685/14
Стандарт
оказания государственной услуги
"Прием заявки от семьи, желающей взять детей
на патронатное воспитание"
1. Общие положения
1. Данный стандарт определяет порядок оказания государственной услуги по приему заявки от семьи, желающей взять детей на патронатное воспитание (далее - государственная услуга).
2. Форма оказываемой государственной услуги не автоматизированная.
3. Государственная услуга оказывается на основании статей 119, 120, 121, 122, 123 Закона Республики Казахстан от 17 декабря 1998 года "О браке и семье", пункта 4 статьи 27 Закона Республики Казахстан от 8 августа 2002 года "О правах ребенка в Республике Казахстан", постановления Правительства Республики Казахстан от 9 сентября 1999 года N 1346 "Об утверждении Положений об органах опеки и попечительства Республики Казахстан, о патронате и Правил организации централизованного учета детей, оставшихся без попечения родителей".
4. Государственную услугу оказывает государственное учреждение "Отдел образования города Павлодара" (далее - Отдел), расположенное по адресу: улица Кривенко, 25, адрес электронной почты: рavl - goo@yandex.ru.
5. Результатом оказания государственной услуги является выдача справки - разрешения в банки для оформления ссуды под залог жилья, принадлежащего несовершеннолетнему.
6. Государственная услуга оказывается гражданам Республики Казахстан (далее - потребитель).
7. Сроки ограничений по времени при оказании государственной услуги:
1) сроки оказания государственной услуги с момента сдачи потребителем необходимых документов для получения государственной услуги, подачи электронного запроса для получения государственной услуги - до 15 дней;
2) максимально допустимое время ожидания в очереди при сдаче необходимых документов, формирования электронного запроса - до 25 минут;
3) максимально допустимое время ожидания в очереди при получении документов, как результат оказания государственной услуги - до 25 минут.
8. Государственная услуга оказывается бесплатно.
9. Информация о стандарте оказания государственной услуги размещена на информационных стендах в Отделе, на сайте рavl - goo@yandex.ru.
10. Государственная услуга оказывается ежедневно за исключением субботы, воскресенья и праздничных дней с 9.00 до 18.00 часов с перерывом на обед с 13.00 до 14.00. Прием проводится без предварительной записи и ускоренного обслуживания.

11. Мемлекеттік қызмет N 410 кабинетте кресло, орындықтар, үстелдер қойылған, өтініштер үлгілері бар стенді бар Бөлімнің ғимаратында көрсетіледі. Қауіпсіздік үшін екі есік көзделген, мүмкіншілігі шектелген адамдар үшін пандус бар.
2. Мемлекеттік қызмет көрсету тәртібі
12. Осындай мемлекеттік қызметті алу үшін тұтынушы мынадай құжаттарды тапсыру қажет:
1) үлгі бойынша патронатты тәрбиеші болуға ниеті туралы өтініші;
2) тұтынушының жеке куәлігі (паспорты), егер ол жоқ болса, құжатты Павлодар қаласы, Павлов көшесі, 48, мекенжайы бойынша орналасқан, күнделікті сағат 9.00-ден 20.00-ге дейін үзіліссіз жұмыс істейтін "Павлодар қаласының тұрғындарға қызмет көрсету орталығы" мемлекеттік мекемесінен тіркеу орны бойынша алуға болады;
3) патронатты тәрбиеші болуға тілек білдірген адам некеде тұрса, жұбайының (зайыбы) келісімі;
4) патронатты тәрбиеші және оның жұбайының денсаулығы туралы Павлодар қаласы, Қамзин көшесі, 275 мекенжайы бойынша тубдиспансер, Павлодар қаласы, Кутузов көшесі, 200, мекенжайы бойынша тері сырқаты диспансері, Павлодар қаласы, Ростов көшесі, 50 мекенжайы бойынша наркодиспансер, Павлодар қаласы, Усолка көшесі, 42, мекенжайы бойынша психдиспансер, тұрғылықты орны бойынша қалалық емхана терапевті берген анықтама;
5) қолда бар тұрғын үйді құжаты:
- пәтерді сатып алу-сату немесе ауыстыру шарты, егер ол жоқ болса, құжатты Павлодар қаласы, Павлов көшесі, 48, мекенжайы бойынша орналасқан, күнделікті сағат 9.00-ден 20.00-ге дейін үзіліссіз жұмыс істейтін "Павлодар қаласының тұрғындарға қызмет көрсету орталығы" мемлекеттік мекемесінен тіркеу орны бойынша алуға болады;
- азаматтарды тіркеу кітабы, егер ол жоқ болса, құжатты Павлодар қаласы, Павлов көшесі, 48, мекенжайы бойынша орналасқан, күнделікті сағат 9.00-ден 20.00-ге дейін үзіліссіз жұмыс істейтін "Павлодар қаласының тұрғындарға қызмет көрсету орталығы" мемлекеттік мекемесінен тіркеу орны бойынша алуға болады;
6) тәрбиешінің тұрғылықты орны бойынша берілетін бала асырап алуға үміткер тәрбиешінің тұрмыстық жағдайларын тексеру актісі;
7) баланың оқу орны бойынша мектептен берілетін патронаттық тәрбиелеуге берілетін баланың тұрмыстық жағдайларын тексеру актісі;
8) балалардың туу туралы куәліктері, егер ол жоқ болса, құжатты Павлодар қаласы, Павлов көшесі, 48, мекенжайы бойынша орналасқан, күнделікті сағат 9.00-ден 20.00-ге дейін үзіліссіз жұмыс істейтін Павлодар қаласының әділет басқармасының АХАЖ бөлімінің N 207 кабинетінен алуға болады;
9) баланың қорғаншысы жоқтығын растайтын құжаттар, ата-анасы туралы мәліметтер:
- ата-анасының қайтыс болуы туралы куәліктері, егер олар жоқ болса, құжатты Павлодар қаласы, Павлов көшесі, 48, мекенжайы бойынша орналасқан "Павлодар қаласының тұрғындарға қызмет көрсету орталығы" мемлекеттік мекемесінен тіркеу орны бойынша алуға болады;
- қалалық сот беретін ата-аналық құқығынан айыру туралы, ата-анасының хабарсыз кеткені туралы, сотталғаны туралы сот шешімі;
- Солтүстік немесе Оңтүстік ІІБ беретін ата-анасының тұрғылықты жерінің белгісіздігі туралы анықтама.
10) оқу орны бойынша білім беру ұйымы берген баланың оқуы туралы анықтама;
11) оқу орны бойынша мектеп директоры бекіткен 10 жастан асқан баланың жазбаша келісімі;
12) оқу орны бойынша балаға мектептен берілген мінездеме;

11. Государственная услуга предоставляется в кабинете N 410 здании Отдела, где расположены кресла, скамьи, стол, имеются стенды с образцами заявлений. Для безопасности предусмотрены два выхода, для людей с ограниченными возможностями имеется пандус.
2. Порядок оказания государственной услуги
12. Для получения данной государственной услуги потребителю необходимо предоставить следующие документы:
1) заявление физического лица на имя начальника отдела образования города Павлодара о своем желании быть патронатным воспитателем, оформляется в произвольной форме;
2) согласие супруга (-и), нотариально заверенное, если лицо, желающее быть патронатным воспитателем, состоит в браке (оформляется в любой нотариальной конторе);
3) оригинал и копия  удостоверения личности заявителя и супруга (-и), если лицо, желающее быть патронатным воспитателем, состоит в браке, при его отсутствии документ можно получить по месту регистрации в государственном учреждении "Центр обслуживания населения города Павлодара" по адресу: город Павлодар, улица Павлова, 48, ежедневно с 9.00 до 20.00 часов без перерыва;
4) медицинское заключение о состоянии здоровья лица, желающего быть патронатным воспитателем, выдаваемую тубдиспансером по адресу: город Павлодар, улица Камзина, 275, кожвендиспансером по адресу: город Павлодар, улица Кутузова, 200, наркодиспансером по адресу: город Павлодар, улица Ростовская, 50, психдиспансером по адресу: город Павлодар, Усолка, 42, терапевтом городской поликлиникой по месту проживания;
5) медицинское заключение о состоянии здоровья супруга, если лицо, желающее быть патронатным воспитателем, состоит в браке, выдаваемую тубдиспансером по адресу: город Павлодар, улица Камзина, 275, кожвендиспансером по адресу: город Павлодар, улица Кутузова, 200, наркодиспансером по адресу: город Павлодар, улица Ростовская, 50, психдиспансером по адресу: город Павлодар, Усолка, 42, терапевтом городской поликлиникой по месту проживания;
6) нотариально заверенная справка, если заявитель не состоит в браке (документ можно получить в любой нотариальной конторе);
7) автобиография заявителя, оформляется в произвольной форме;
8) характеристика заявителя, выданная с места работы;
9) справка с места работы;
10) справка о заработной плате;
11) справка с места жительства (информационная справка Департамента жилья);
12) копия домовой книги - договор купли-продажи или мены на  квартиру, при его отсутствии документ можно получить по месту регистрации в государственном учреждении "Центр обслуживания населения города Павлодара" по адресу: город Павлодар, улица Павлова, 48, ежедневно с 9.00 до 20.00 часов без перерыва;
- книга регистрации граждан, при ее отсутствии документ можно получить по месту регистрации в государственном учреждении "Центр обслуживания населения города Павлодара" по адресу: город Павлодар, улица Павлова, 48, ежедневно с 9.00 до 20.00 часов без перерыва;
12) свидетельство о заключении брака (копия), при его отсутствии можно получить по адресу по месту регистрации в государственном учреждении "Центр обслуживания населения города Павлодара" по адресу: город Павлодар, улица Павлова, 48, ежедневно с 9.00 до 20.00 часов без перерыва;

13) меншіктегі тұрғын үйге техникалық қызмет көрсету бюросынан берілген анықтама;
14) білім беру ұйымы беретін баланың денсаулық жағдайы туралы медициналық анықтама және даму тарихының көшірмесі;
15) білім беру ұйымы беретін зейнетақы алатын баланың зейнетақылық кітапшасы, алимент төлеу туралы сот шешімінің көшірмесі;
16) білім беру мекемесі беретін аға-інілері мен апа-қарындастары және олардың тұратын жері туралы анықтама.
Мемлекеттік қызмет көрсетуге қажетті құжаттар салыстыру үшін түпнұсқа және көшірмелерімен беріледі, соңынан құжаттардың тұпнұсқалары өтініші берушіге қайтарылады.
13. Мемлекеттік қызметті алуға өтініш түріндегі бланкілерді беру орны Павлодар қаласы, Кривенко көшесі, 25, N 410 кабинет мекенжайы бойынша Бөлімнің ғимаратында жүзеге асырылады.
14. Мемлекеттік қызметті алу үшін өтініш және өзге де құжаттар Кривенко көшесі, 25, N 410 кабинет мекенжайы бойынша Бөлімнің мамандарына тапсырылады.
15. Барлық қажетті құжаттарды тапсырғаннан соң тұтынушы мемлекеттік қызметті алу мерзімі көрсетілген, құжаттарды тапсырғанын растайтын талон алады.
16. Мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесін жеткізуді Бөлімнің мамандары өздері тікелей барып жүзеге асырады.
Электронды пошта, сайт арқылы анықтама берілмейді.
Қызмет көрсетудің соңғы нәтижесін Кривенко көшесі, 25, N 410 кабинет мекенжайында Бөлімнің мамандары береді.
17. Мемлекеттік қызмет көрсетуден бастап тартуға негіздеме қажетті құжаттар тізбесінің толық болмауы болып табылады.
Мемлекеттік қызмет көрсетуді тоқтатуға негіздеме жоқ.
3. Жұмыс қағидаттары
18. Тұтынушыға қатысты Бөлім келесі қағидаттарды басшылыққа алады:
1) адамның конституциялық құқығы мен еркін сақтау;
2) қол жетімділік;
3) сыпайылық;
4) әуре-сарсаңға салуға жол бермеу;
5) ақпараттың құпиялығын сақтау.
4. Жұмыс нәтижелері
19. Тұтынушыларға мемлекеттік қызмет көрсету нәтижелері осы стандарттың қосымшасына сәйкес сапа және қол жетімділік көрсеткіштерімен өлшенеді.
20. Бөлім жұмысы бағаланатын мемлекеттік қызметтің сапасы мен қол жетімділігі көрсеткіштерінің мақсатты мәнін жыл сайын арнайы құрылған жұмыс тобы бекітеді.
5. Шағымдану тәртібі
21. Бөлімнің әрекетіне (әрекетсіздігіне) шағымдану және шағым дайындауға жәрдем көрсету тәртібі Кривенко көшесі, 25, N 315 кабинет, телефоны 32-55-05 мекенжайы бойынша түсіндіріледі.
22. Шағым Кривенко көшесі, 25, N 315 кабинет, телефоны 32-18-77 мекенжайы бойынша Бөлімге жетекшілік жасайтын Павлодар қаласы әкімінің орынбасарының атына немесе жоғары тұрған органға жазылады.
Шағым Павлодар қаласы, Кривенко көшесі, 25, N 315 кабинет мекенжайы бойынша жазбаша түрде, пошта бойынша немесе қолма-қол қабылданады.

13) справка об отсутствии судимости заявителя и его супруга (и), при ее отсутствии можно получить по адресу: г. Павлодар, ул. Мира, 22;
А также, согласно законодательству, на каждого ребенка, передаваемого патронатным воспитателям, администрация детского учреждения или отдел образования представляет следующие документы:
14) акт обследования условий жизни лица, претендующего на воспитание ребенка, выдаваемого по месту жительства воспитателя;
15) согласие ребенка, заверенное администрацией школы (если ребенку старше 10 лет), оформляется в произвольной форме;
16) свидетельство о рождении ребенка, передаваемого под патронат, выдаваемого детским учреждением;
17) медицинская справка о состоянии здоровья ребенка и выписка из истории развития ребенка, передаваемого под патронат, выдаваемого детским учреждением;
18) документы о родителях (копия свидетельства о смерти, приговор или решение суда, справка о болезни или розыске родителей, справка по форме N 4, в случае рождения ребенка вне брака, и другие документы, подтверждающие утрату ребенком попечения родителей);
19) документы об образовании ребенка;
20) пенсионная книжка на детей, получающих пенсию, копию решения суда о взыскании алиментов;
21) сведения об братьях и сестрах и их местонахождении.
Документы, необходимые для оказания государственной услуги предоставляются в оригиналах и копиях для сверки, после чего оригиналы документов возвращаются заявителю.
13. Место выдачи бланков форм заявлений государственной услуги осуществляется в здании Отдела по адресу: город Павлодар, улица Кривенко, 25, кабинет N 410.
14. Заявления и другие документы, необходимые для получения государственной услуги сдаются специалистам Отдела по адресу: улица Кривенко, 25, кабинет N 410.
15. После сдачи всех необходимых документов потребитель получае талон, подтверждающий предоставление документов, в котором содержится дата получения потребителем государственной услуги.
16. Доставка результата оказания государственной услуги осуществляется при личном посещении заявителя.
Выдача справки посредством электронной почты, сайта не осуществляется.
Конечный результат оказания услуги выдается специалистами Отдела по адресу: улица Кривенко, 25, кабинет N 410.
17. Основанием для отказа в предоставлении государственной услуги является неполный перечень необходимых документов;
Основания для приостановления оказания государственной услуги нет.
3. Принципы работы
18. По отношению к потребителям Отдел руководствуется следующими принципами:
1) соблюдение конституционных прав и свобод человека;
2) доступность;
3) вежливость;
4) недопущение волокиты;
5) защита и конфендициальность информации.
4. Результаты работы
19. Результаты оказания государственной услуги потребителям измеряются показателями качества и доступности согласно приложению к настоящему стандарту.
20. Целевые значения показателей качества и доступности государственных услуг, по которым оценивается работа Отдела, ежегодно утверждаются специально созданной рабочей группой.
5. Порядок обжалования
21. Порядок обжалования действия (бездействия) Отдела и оказание содействия в подготовке жалобы разъясняются по адресу: улица Кривенко, 25, кабинет N 315, телефон 32-55-05.
22. Жалоба подается на имя заместителя акима города Павлодара, курирующего Отдел по адресу: улица Кривенко, 25, кабинет N 315 или в вышестоящий орган.
Жалоба принимается в письменном виде, по почте, либо нарочно по адресу: город Павлодар, улица Кривенко, 25, кабинет N 315.

1. Осы стандарт кәмелетке толмаған балаларға мұрагерлікті ресімдеу үшін зейнетақы қорлары, Ішкі істер министрлігінің Жол полициясы комитетінің аумақтық бөлімшелеріне анықтама беру бойынша мемлекеттік қызмет көрсету (бұдан әрі - мемлекеттік қызмет көрсету) тәртібін белгілейді.
2. Көрсетілетін мемлекеттік қызмет көрсету нысаны автоматтандырылмаған.
3. Мемлекеттік қызмет Қазақстан Республикасының 1994 жылғы 27 желтоқсандағы Азаматтық кодексінің 24 бабы, Қазақстан Республикасының 1997 жылғы 16 сәуірдегі "Тұрғын үй қатынастары туралы" Заңының 13 бабы, 3-тармағы, Қазақстан Республикасының 1998 жылғы 17 желтоқсандағы "Неке және отбасы туралы" Заңының 114 бабы, Қазақстан Республикасы Үкіметінің 1999 жылғы 9 қыркүйектегі "Қазақстан Республикасының қорғаншылық және қамқоршылық органдары туралы Ережесін бекіту туралы, патронат және ата-анасының қамқорлығынсыз қалған балаларды орталықтандырылған тіркеуді ұйымдастыру Қағидасы туралы" N 1346 қаулысы негізінде көрсетіледі.
4. Мемлекеттік қызметті Павлодар қ., Кривенко көшесі, 25 мекенжайында орналасқан "Павлодар қаласы білім беру бөлімі" мемлекеттік мекемесі (бұдан әрі - Бөлім) көрсетеді. Электрондық поштасының мекенжайы: goo@yandex.ru.
5. Мемлекеттік қызмет көрсетудің нәтижесі - кәмелетке толмаған балаларға тиесілі үйді кепілдікке беруге несие ресімдеу үшін банктерге рұқсат берген анықтама беру болып табылады.
6. Мемлекеттік қызмет Қазақстан Республикасының азаматтарына көрсетіледі (бұдан әрі - тұтынушы).
7. Мемлекеттік қызмет көрсету кезінде уақыт бойынша шектеу мерзімдері:
1) мемлекеттік қызметті алу үшін тұтынушы қажетті құжаттарды тапсырған сәттен бастап, мемлекеттік қызметті алу үшін электрондық сұраныс берген сәттен бастап мемлекеттік қызмет көрсету мерзімдері - 15 күнге дейін;
2) қажетті құжаттарды тапсырған кезде кезек күтуге, электрондық сұранысты қалыптастыруға рұқсат берілген ең ұзақ уақыт - 25 минутқа дейін;
3) мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесі ретінде құжаттарды алған кезде кезек күтуге рұқсат берілген ең ұзақ уақыты - 25 минутқа дейін.
8. Мемлекеттік қызмет тегін көрсетіледі.
9. Мемлекеттік қызмет көрсету туралы ақпарат Бөлімнің ақпараттық стендінде, pavl - goo@yandex.ru. сайтында орналастырылған.
10. Мемлекеттік қызмет сенбі, жексенбі және мереке күндерінен басқа күндері әр аптада дүйсенбіде сағат 9.00-ден 13.00-ге дейін, сейсенбіде сағат 14.00-ден 18.00-ге дейін, сәрсенбіде сағат 9.00-ден 13.00-ге дейін, бейсенбіде сағат 14.00-ден 18.00-ге дейін, жұмада сағат 9.00-ден 13.00-ге дейін көрсетіледі. Қабылдау алдын ала жазылмастан және жеделдетілген қызмет көрсетуде жүргізіледі.

1. Данный стандарт определяет порядок оказания государственной услуги по выдаче справок в пенсионные фонды, территориальные подразделения Комитета дорожной полиции Министерства внутренних дел для оформления наследства несовершеннолетним детям (далее - государственная услуга).
2. Форма оказываемой государственной услуги не автоматизированная.
3. Государственная услуга оказывается на основании статьи 24 Гражданского кодекса Республики Казахстан от 27 декабря 1994 года, пункта 3 статьи 13 Закона Республики Казахстан от 16 апреля 1997 года "О жилищных отношениях", статьи 114 Закона Республики Казахстан "О браке и семье" от 17 декабря 1998 года, постановления Правительства Республики Казахстан от 9 сентября 1999 года N 1346 "Об утверждении Положений об органах опеки и попечительства Республики Казахстан, о патронате и Правил организации централизованного учета детей, оставшихся без попечения родителей".
4. Государственную услугу оказывает государственное учреждение "Отдел образования города Павлодара" (далее - Отдел), расположенное по адресу: улица Кривенко, 25, адрес электронной почты: рavl - goo@yandex.ru.
5. Результатом оказания государственной услуги является выдача справки - разрешения в банки для оформления ссуды под залог жилья, принадлежащего несовершеннолетнему.
6. Государственная услуга оказывается гражданам Республики Казахстан (далее - потребитель).
7. Сроки ограничений по времени при оказании государственной услуги:
1) сроки оказания государственной услуги с момента сдачи потребителем необходимых документов для получения государственной услуги, подачи электронного запроса для получения государственной услуги - до 15 дней;
2) максимально допустимое время ожидания в очереди при сдаче необходимых документов, формирования электронного запроса - до 25 минут;
3) максимально допустимое время ожидания в очереди при получении документов, как результат оказания государственной услуги - до 25 минут.
8. Государственная услуга оказывается бесплатно.
9. Информация о стандарте оказания государственной услуги размещена на информационных стендах в Отделе, на сайте рavl - goo@yandex.ru.
10. Государственная услуга оказывается ежедневно за исключением субботы, воскресенья и праздничных дней с 9.00 до 18.00 часов с перерывом на обед с 13.00 до 14.00. Прием проводится без предварительной записи и ускоренного обслуживания.

11. Мемлекеттік қызмет N 410 кабинетте кресло, орындықтар, үстелдер қойылған, өтініштер үлгілері бар стенді бар Бөлімнің ғимаратында көрсетіледі. Қауіпсіздік үшін екі есік көзделген, мүмкіншілігі шектелген адамдар үшін пандус бар.
2. Мемлекеттік қызмет көрсету тәртібі
12. Осындай мемлекеттік қызметті алу үшін тұтынушы мынадай құжаттарды тапсыру қажет:
1) тұтынушының жеке куәлігі (паспорты), егер ол жоқ болса, құжатты Павлодар қаласы, Павлов көшесі, 48, мекенжайы бойынша орналасқан, күнделікті сағат 9.00-ден 20.00-ге дейін үзіліссіз жұмыс істейтін "Павлодар қаласының тұрғындарға қызмет көрсету орталығы" мемлекеттік мекемесінен тіркеу орны бойынша алуға болады;
2) балалардың туу туралы куәліктері, егер ол жоқ болса, құжатты Павлодар қаласы, Павлов көшесі, 48, мекенжайы бойынша орналасқан күнделікті сағат 9.00-ден 20.00-ге дейін үзіліссіз жұмыс істейтін Павлодар қаласының әділет басқармасының АХАЖ бөлімінен алуға болады;
3) неке қию туралы куәлік, егер ол жоқ болса, құжатты Павлодар қаласы, Павлов көшесі, 48, мекенжайы бойынша орналасқан күнделікті сағат 9.00-ден 20.00-ге дейін үзіліссіз жұмыс істейтін Павлодар қаласының әділет басқармасының АХАЖ бөлімінен алуға болады;
4) мұрагерлікке ие болу туралы куәлік, егер ол жоқ болса, құжатты Павлодар қаласы, Кутузов көшесі, 168, мекенжайы бойынша орналасқан Нотариалды палатадан алуға болады;
5) жұбайының (зайыбы) қайтыс болуы туралы куәлігі, егер ол жоқ болса, құжатты Павлодар қаласы, Павлов көшесі, 48, мекенжайы бойынша орналасқан күнделікті сағат 9.00-ден 20.00-ге дейін үзіліссіз жұмыс істейтін Павлодар қаласының әділет басқармасының АХАЖ бөлімінен алуға болады;
6) 10 жасқа жеткен және одан жоғары жастағы баланың тікелей болуы.
7) анықтама ІІБ жол полициясы Комитеті территориалдық бөліміне керек болса, машина құжаттарының (техпаспорт) түпнұсқасы және көшірмесі;
Мемлекеттік қызмет көрсетуге қажетті құжаттар салыстыру үшін түпнұсқа және көшірмелерімен беріледі, соңынан құжаттардың тұпнұсқалары өтініші берушіге қайтарылады.
13. Мемлекеттік қызметті алуға өтініш түріндегі бланкілерді беру орны Павлодар қаласы, Кривенко көшесі, 25, N 410 кабинет мекенжайы бойынша Бөлімнің ғимаратында жүзеге асырылады.
14. Мемлекеттік қызметті алу үшін өтініш және өзге де құжаттар Кривенко көшесі, 25, N 410 кабинет мекенжайы бойынша Бөлімнің мамандарына тапсырылады.
15. Барлық қажетті құжаттарды тапсырғаннан соң тұтынушы мемлекеттік қызметті алу мерзімі көрсетілген, құжаттарды тапсырғанын растайтын талон алады.
16. Мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесін жеткізуді Бөлімнің мамандары өздері тікелей барып жүзеге асырады.
Электронды пошта, сайт арқылы анықтама берілмейді.

11. Государственная услуга предоставляется в кабинете N 410 здании Отдела, где расположены кресла, скамьи, стол, имеются стенды с образцами заявлений. Для безопасности предусмотрены два выхода, для людей с ограниченными возможностями имеется пандус.
2. Порядок оказания государственной услуги
12. Для получения данной государственной услуги потребителю необходимо предоставить следующие документы и выполнить требования:
1) удостоверение личности (паспорт) потребителя, при его отсутствии документ можно получить по месту регистрации в государственном учреждении "Центр обслуживания населения города Павлодара" по адресу: город Павлодар, улица Павлова, 48, ежедневно с 9.00 до 20.00 часов без перерыва;
2) свидетельства о рождении детей, при его отсутствии документ можно получить в Отделе ЗАГС Управления юстиции города Павлодара по адресу: город Павлодар, улица Павлова, 48, ежедневно с 9.00 до 20.00 часов без перерыва;
3) свидетельство о заключении брака, при его отсутствии документ можно получить в Отделе ЗАГС Управления юстиции города Павлодара по адресу: город Павлодар, улица Павлова, 48, ежедневно с 9.00 до 20.00 часов без перерыва;
свидетельство о праве на наследство, при его отсутствии документ можно получить в Нотариальной палате по адресу: город Павлодар, улица Кутузова, 168;
5) свидетельство о смерти супруга (супруги) потребителя, при его отсутствии документ можно получить в Отделе ЗАГС Управления юстиции города Павлодара по адресу: город Павлодар, улица Павлова, 48.
6) личное присутствие детей, достигших 10 лет и старше;
7) оригинал и копия документа на машину (техпаспорт) в случае, если справка нужна в территориальные подразделения Комитета дорожной полиции МВД.
Документы, необходимые для оказания государственной услуги предоставляются в оригиналах и копиях для сверки, после чего оригиналы документов возвращаются заявителю.
13. Место выдачи бланков форм заявлений государственной услуги осуществляется в здании Отдела по адресу: город Павлодар, улица Кривенко, 25, кабинет N 410.
14. Заявления и другие документы, необходимые для получения государственной услуги сдаются специалистам Отдела по адресу: улица Кривенко, 25, кабинет N 410.
15. После сдачи всех необходимых документов потребитель получает талон, подтверждающий предоставление документов, в котором содержится дата получения потребителем государственной услуги.
16. Доставка результата оказания государственной услуги осуществляется при личном посещении специалистов Отдела.
Выдача справки посредством электронной почты, сайта не осуществляется.

5. Сыпайылық
5.1. қызметкерлердің сыпайылығына қанағаттанған тұтынушылардың % (үлесі)
90%
85%
70%
Павлодар қаласы әкімдігінің
2008 жылғы 4 маусымдағы
N 685/14 қаулысымен бекітілген
6-қосымша
Мемлекеттік қызмет көрсету стандарты
"Жетім балаларды және ата-анасының қамқорлығынсыз
қалған балаларды аумақтық (алғашқы) есепке қою" 1. Жалпы ереже
1. Осы стандарт жетім балаларды және ата-анасының қамқорлығынсыз қалған балаларды аумақтық (алғашқы) есепке қою бойынша мемлекеттік қызмет көрсету (бұдан әрі - мемлекеттік қызмет көрсету) тәртібін белгілейді.
2. Көрсетілетін мемлекеттік қызмет көрсету нысаны автоматтандырылмаған.
3. Мемлекеттік қызмет Қазақстан Республикасының 1998 жылғы 17 желтоқсандағы "Неке және отбасы туралы" Заңының 100, 101 баптары, Қазақстан Республикасының 2002 жылғы 8 тамыздағы "Қазақстан Республикасындағы бала құқығы туралы" Заңының 27 бабы, Қазақстан Республикасы Үкіметінің 1999 жылғы 9 қыркүйектегі "Қазақстан Республикасының қорғаншылық және қамқоршылық органдары туралы Ережесін бекіту туралы, патронат және ата-анасының қамқорлығынсыз қалған балаларды орталықтандырылған тіркеуді ұйымдастыру Қағидасы туралы" N 1346 қаулысы негізінде көрсетіледі.
4. Мемлекеттік қызметті Павлодар қ., Кривенко көшесі, 25 мекенжайында орналасқан "Павлодар қаласы білім беру бөлімі" мемлекеттік мекемесі (бұдан әрі - Бөлім) көрсетеді. Электрондық поштасының мекенжайы: goo@yandex.ru.
5. Мемлекеттік қызмет көрсетудің нәтижесі - кәмелетке толмаған балаларға тиесілі үйді кепілдікке беруге несие ресімдеу үшін банктерге рұқсат берген анықтама беру болып табылады.
6. Мемлекеттік қызмет Қазақстан Республикасының азаматтарына көрсетіледі (бұдан әрі - тұтынушы).
7. Мемлекеттік қызмет көрсету кезінде уақыт бойынша шектеу мерзімдері:
1) мемлекеттік қызметті алу үшін тұтынушы қажетті құжаттарды тапсырған сәттен бастап, мемлекеттік қызметті алу үшін электрондық сұраныс берген сәттен бастап мемлекеттік қызмет көрсету мерзімдері - 15 күнге дейін;
2) қажетті құжаттарды тапсырған кезде кезек күтуге, электрондық сұранысты қалыптастыруға рұқсат берілген ең ұзақ уақыт - 25 минутқа дейін;
3) мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесі ретінде құжаттарды алған кезде кезек күтуге рұқсат берілген ең ұзақ уақыты - 25 минутқа дейін.
8. Мемлекеттік қызмет тегін көрсетіледі.
9. Мемлекеттік қызмет көрсету туралы ақпарат Бөлімнің ақпараттық стендінде, pavl - goo@yandex.ru. сайтында орналастырылған.
10. Мемлекеттік қызмет сенбі, жексенбі және мереке күндерінен басқа күндері әр аптада дүйсенбіде сағат 9.00-ден 13.00-ге дейін, сейсенбіде сағат 14.00-ден 18.00-ге дейін, сәрсенбіде сағат 9.00-ден 13.00-ге дейін, бейсенбіде сағат 14.00-ден 18.00-ге дейін, жұмада сағат 9.00-ден 13.00-ге дейін көрсетіледі. Қабылдау алдын ала жазылмастан және жеделдетілген қызмет көрсетуде жүргізіледі.

5. Вежливость
5.1 % (доля) потребителей, удовлетворенных вежливостью персонала
90%
85%
70%
Приложение 6
утверждено постановлением акимата
города Павлодара
от 4 июня 2008 года N 685/14
Стандарт
оказания государственной услуги
"Постановка на региональный  учет детей - сирот и детей,
оставшихся без попечения родителей" 1. Общие положения
1. Данный стандарт определяет порядок оказания государственной услуги по постановке на региональный учет детей - сирот и детей, оставшихся без попечения родителей (далее - государственная услуга).
2. Форма оказываемой государственной услуги не автоматизированная.
3. Государственная услуга оказывается на основании статьи 100, 101 Закона Республики Казахстан от 17 декабря 1998 года "О браке и семье", статьи 27 Закона Республики Казахстан от 8 августа 2002 года "О правах ребенка в Республике Казахстан", постановления Правительства Республики Казахстан от 9 сентября 1999 года N 1346 "Об утверждении Положений об органах опеки и попечительства Республики Казахстан, о патронате и Правил организации централизованного учета детей, оставшихся без попечения родителей".
4. Государственную услугу оказывает государственное учреждение "Отдел образования города Павлодара" (далее - Отдел), расположенное по адресу: улица Кривенко, 25, адрес электронной почты: рavl - goo@yandex.ru.
5. Результатом оказания государственной услуги является выдача справки - разрешения в банки для оформления ссуды под залог жилья, принадлежащего несовершеннолетнему.
6. Государственная услуга оказывается гражданам Республики Казахстан (далее - потребитель).
7. Сроки ограничений по времени при оказании государственной услуги:
1) сроки оказания государственной услуги с момента сдачи потребителем необходимых документов для получения государственной услуги, подачи электронного запроса для получения государственной услуги - до 15 дней;
2) максимально допустимое время ожидания в очереди при сдаче необходимых документов, формирования электронного запроса - до 25 минут;
3) максимально допустимое время ожидания в очереди при получении документов, как результат оказания государственной услуги - до 25 минут.
8. Государственная услуга оказывается бесплатно.
9. Информация о стандарте оказания государственной услуги размещена на информационных стендах в Отделе, на сайте рavl - goo@yandex.ru.
10. Государственная услуга оказывается ежедневно за исключением субботы, воскресенья и праздничных дней с 9.00 до 18.00 часов с перерывом на обед с 13.00 до 14.00. Прием проводится без предварительной записи и ускоренного обслуживания.

11. Мемлекеттік қызмет N 410 кабинетте кресло, орындықтар, үстелдер қойылған, өтініштер үлгілері бар стенді бар Бөлімнің ғимаратында көрсетіледі. Қауіпсіздік үшін екі есік көзделген, мүмкіншілігі шектелген адамдар үшін пандус бар.
2. Мемлекеттік қызмет көрсету тәртібі
12. Осындай мемлекеттік қызметті алу үшін тұтынушы мынадай құжаттарды тапсыру қажет:
1) ата-анасының қамқорынсыз қалған балаларды аймақтық есепке қою туралы жауапты адамдардың өтініші, ерікті түрде жазылады, егер ол жоқ болса, құжатты Павлодар қаласы, Павлов көшесі, 48, мекенжайы бойынша орналасқан Павлодар қаласының әділет басқармасының АХАЖ бөлімінен алуға болады;
2) ата-анасының қамқорынсыз қалған балалардың туу туралы куәліктері, егер ол жоқ болса, құжатты Павлодар қаласы, Павлов көшесі, 48, мекенжайы бойынша орналасқан Павлодар қаласының әділет басқармасының АХАЖ бөлімінен алуға болады;
3) ата-анасының қайтыс болуы туралы куәліктері, егер олар жоқ болса, құжатты Павлодар қаласы, Павлов көшесі, 48, мекенжайы бойынша орналасқан "Павлодар қаласының тұрғындарға қызмет көрсету орталығы" мемлекеттік мекемесінен тіркеу орны бойынша алуға болады;
4) қалалық сот беретін ата-аналық құқығынан айыру туралы, ата-анасының хабарсыз кеткені туралы, сотталғаны туралы сот шешімі;
5) екі ата-анасының баланы асырау және тәрбиелеу ден бас тарту туралы өтініші, егер біреуі болмаса, анықтамасы (қайтыс болуы туралы, N 4 некесіз туғаны туралы анықтама, ата-аналық құқығынан айыру туралы анықтама);
6) Павлодар қаласы, Ломов көшесі мекенжайы бойынша орналасқан "Облыстық перзентхана үйі" МҚКК, Павлодар қаласы, генерал Дүйсенов көшесі, 4, мекенжайы бойынша орналасқан "Перинаталды орталық" МҚКК, Павлодар қаласы, Кутузов көшесі, 286, мекенжайы бойынша орналасқан "Облыстық мамандандырылған балалар үйі" МҚКК берген бас тартқан немесе тастанды балаға сауалнама;
7) тастанды бала туралы акт, ішкі істер бөлімі тауып алған немесе медициналық мекемеде қалдырылған;
Мемлекеттік қызмет көрсетуге қажетті құжаттар салыстыру үшін түпнұсқа және көшірмелерімен беріледі, соңынан құжаттардың тұпнұсқалары өтініші берушіге қайтарылады.
13. Мемлекеттік қызметті алуға өтініш түріндегі бланкілерді беру орны Павлодар қаласы, Кривенко көшесі, 25, N 410 кабинет мекенжайы бойынша Бөлімнің ғимаратында жүзеге асырылады.
14. Мемлекеттік қызметті алу үшін өтініш және өзге де құжаттар Кривенко көшесі, 25, N 410 кабинет мекенжайы бойынша Бөлімнің мамандарына тапсырылады.

11. Государственная услуга предоставляется в кабинете N 410 здании Отдела, где расположены кресла, скамьи, стол, имеются стенды с образцами заявлений. Для безопасности предусмотрены два выхода, для людей с ограниченными возможностями имеется пандус.
2. Порядок оказания государственной услуги
12. Для получения данной государственной услуги потребителю необходимо предоставить следующие документы и выполнить требования:
1) заявление ответственных лиц о постановке на региональный учет ребенка, оставшегося без попечения родителей, оформляется в произвольной форме, при его отсутствии документ можно получить в Отделе ЗАГС Управления юстиции города Павлодара по адресу: город Павлодар, улица Павлова, 48.;
2) свидетельство о рождении ребенка, оставшегося без попечения родителей, при его отсутствии документ можно получить в Отделе ЗАГС Управления юстиции города Павлодара по адресу: город Павлодар, улица Павлова, 48;
3) справка о смерти родителей (в случае ребенка, который остался без попечения родителей вследствие их смерти), при ее отсутствии документ можно получить в Отделе ЗАГС Управления юстиции города Павлодара по адресу: город Павлодар, улица Павлова, 48;
4) решение суда о лишении родительских прав родителей ребенка (в случае ребенка, который остался без попечения родителей, вследствие лишения их родительских прав);
5) заявление - отказ обоих родителей от воспитания и содержания ребенка, в случае отсутствия заявления от одного из  родителей, справка - подтверждение об его отсутствии  (справка о смерти, справка по форме N 4 в случае рождения ребенка вне брака, решение суда о лишении или ограничении родительских прав, о признании недееспособными);
6) анкету на отказного или подкинутого ребенка, выдаваемую ГККП "областной родильный дом" по адресу: город Павлодар, ул. Ломова, ГККП "Перинатальный центр" по адресу: город Павлодар, улица генерала Дюсенова, 4, ГККП "Областной специализированный Дом ребенка" по адресу: город Павлодар, улица Кутузова, 286;
7) акт о брошенном (подброшенном) ребенке (в случае брошенного ребенка, найденного органами внутренних дел, или оставленного в медицинских учреждениях).
Документы, необходимые для оказания государственной услуги, предоставляются в оригиналах и копиях для сверки, после чего оригиналы документов возвращаются заявителю.
13. Место выдачи бланков форм заявлений государственной услуги осуществляется в здании Отдела по адресу: город Павлодар, улица Кривенко, 25, кабинет N 410.
14. Заявления и другие документы, необходимые для получения государственной услуги сдаются специалистам Отдела по адресу: улица Кривенко, 25, кабинет N 410.

25. Тұтынушы үшін өзге де пайдалы ақпараттар:
Павлодар қаласы, Кривенко көшесі, 25, N 402 кабинет, телефоны 32-11-19 мекенжайы бойынша қорғаншылық және қамқоршылық секторының бас мамандары дүйсенбіде сағат 9.00-ден 13.00-ге дейін, сейсенбіде сағат 14.00-ден 18.00-ге дейін, сәрсенбіде сағат 9.00-ден 13.00-ге дейін, бейсенбіде сағат 14.00-ден 18.00-ге дейін, жұмада сағат 9.00-ден 13.00 -ге дейін кеңес беруді жүзеге асырады.
"Жетім балаларды және
ата-анасының қамқорлығынсыз
қалған балаларды аумақтық
(алғашқы) есепке қою"
мемлекеттік қызмет
көрсету стандартына
қосымша
Сапа және қол жетімділік көрсеткіштерінің мәні
Көрсеткіштердің сапасы мен қолжетімділігі
Көрсеткіштің нормативтік мәні
Көрсеткіштің келесі жылдағы мақсатты мәні
Көрсеткіштің есепті жылдағы ағымдық мәні

25. Другая полезная информация для потребителя:
консультации главного специалиста сектора опеки и попечительства осуществляется по понедельникам с 9.00 до 13.00 часов, по вторникам с 14.00 до 18.00 часов, по средам с 9.00 до 13.00 часов, по четвергам с 14.00 до 18.00 часов, по пятницам с 9.00 до 13.00 часов по адресу: город Павлодар, улица Кривенко, 25, кабинет N 410, телефон 32 - 11 - 19.
Приложение
к стандарту оказания государственной услуги
"Постановка на региональный учет
детей - сирот и детей, оставшихся
без попечения родителей"
Значения показателей качества и доступности
Показатели качества и доступности
Нормативное значение показателя
Целевое значение показателя в последующем году
Текущее значение показателя в отчетном году

1) білім беру бөлімі бастығының атына ата-анасының (жұбайлардың) атынан ерікті түрде жазылған өтініш;
2) нотариалды бекітілген жақын туыстарының, кәмелетке толмағандардың ата-анасынан үйіне кепілдікке өтініші (кез келген нотариалды конторада толтырылады);
3) пәтердің түпнұсқасы мен құжаттардың көшірмесі ( үйдің) ( келісім шарт, қозғалмалы мүлікті куәландыратын құжаттың мемлекеттік тіркеу құқығы, пәтердің техникалық паспорты, үй құжаты), ол жоқ болса, құжатты Павлодар қаласы, Павлов көшесі, 48, мекенжайы бойынша орналасқан, күнделікті сағат 9.00-ден 20.00-ге дейін үзіліссіз жұмыс істейтін "Павлодар қаласының тұрғындарға қызмет көрсету орталығы" мемлекеттік мекемесінен тіркеу орны бойынша алуға болады;
4) тұтынушының жеке куәлігі (паспорты), егер ол жоқ болса, құжатты Павлодар қаласы, Павлов көшесі, 48, мекенжайы бойынша орналасқан, күнделікті сағат 9.00-ден 20.00-ге дейін үзіліссіз жұмыс істейтін "Павлодар қаласының тұрғындарға қызмет көрсету орталығы" мемлекеттік мекемесінен тіркеу орны бойынша алуға болады;
5)балалардың туу туралы куәліктерінің түпнұсқасы және көшірмесі(10 жасқа жеткен және одан жоғары жастағы баланың тікелей болуы);
6) неке қию туралы куәлік, егер ол жоқ болса, құжатты Павлодар қаласы, Павлов көшесі, 48, мекенжайы бойынша орналасқан күнделікті сағат 9.00-ден 20.00-ге дейін үзіліссіз жұмыс істейтін "Павлодар қаласының тұрғындарға қызмет көрсету орталығы" мемлекеттік мекемесінен тіркеу орны бойынша алуға болады;
7) басқа құжаттардың түпнұсқасы және көшірмесі(некеден ажырасу туралы куәлік, ата-анасының қайтыс болуы туралы куәліктері, некеде тұрмағанын, некеде тұрмайтынын растайтын құжат, егер олар жоқ болса, құжатты Павлодар қаласы, Павлов көшесі, 48, мекенжайы бойынша орналасқан "Павлодар қаласының тұрғындарға қызмет көрсету орталығы" мемлекеттік мекемесінен тіркеу орны бойынша алуға болады;
8) некесіз туған бала болса, N 4- үлгідегі анықтама, егер олар жоқ болса, құжатты Павлодар қаласы, Павлов көшесі, 48, мекенжайы бойынша орналасқан "Павлодар қаласының тұрғындарға қызмет көрсету орталығы" мемлекеттік мекемесінен тіркеу орны бойынша алуға болады;
9) жұбайлардың бірінен сенімхат (нотариалды бекітілген), егер біреуі болмаса кез келген нотариалды конторадан алуға болады;
Мемлекеттік қызмет көрсетуге қажетті құжаттар салыстыру үшін түпнұсқа және көшірмелерімен беріледі, соңынан құжаттардың тұпнұсқалары өтініші берушіге қайтарылады.
13. Мемлекеттік қызметті алуға өтініш түріндегі бланкілерді беру орны Павлодар қаласы, Кривенко көшесі, 25, N 410 кабинет мекенжайы бойынша Бөлімнің ғимаратында жүзеге асырылады.

1) заявление от родителей (супругов) несовершеннолетних детей на имя начальника образования в произвольной форме;
2) заявление на гарантийное жилье, нотариально заверенное: от близких родственников, от родителей несовершеннолетних (оформляется в любой нотариальной конторе);
3) оригинал и копии документов на квартиру (дома) (договор, свидетельство о государственной регистрации прав на недвижимость, технический паспорт на квартиру, домовая книга), при его отсутствии документ можно получить по месту регистрации в государственном учреждении "Центр обслуживания населения города Павлодара" по адресу: город Павлодар, улица Павлова, 48, ежедневно с 9.00 до 20.00 часов без перерыва;
4) оригинал и копия удостоверение личности (паспорт) заявителей- родителей по отношению к несовершеннолетнему, при его отсутствии документ можно получить по месту регистрации в государственном учреждении "Центр обслуживания населения города Павлодара" по адресу: город Павлодар, улица Павлова, 48, ежедневно с 9.00 до 20.00 часов без перерыва;
5)  оригинал и копии свидетельства о рождении ребенка (детей, личное присутствие детей от 10 лет и старше (до 18 лет);
6) оригинал и копии свидетельства о браке при его отсутствии документ можно получить по месту регистрации в государственном учреждении "Центр обслуживания населения города Павлодара" по адресу: город Павлодар, улица Павлова, 48, ежедневно с 9.00 до 20.00 часов без перерыва;
7) оригинал и копии других документов ( свидетельство о расторжении брака, о смерти, документ, подтверждающий, что в браке не  состоит не состоял (-а) при его отсутствии документ можно получить по месту регистрации в государственном учреждении "Центр обслуживания населения города Павлодара" по адресу: город Павлодар, улица Павлова, 48, ежедневно с 9.00 до 20.00 часов без перерыва;
8) справка по форме N 4 в случае рождения ребенка вне брака при его отсутствии документ можно получить по месту регистрации в государственном учреждении "Центр обслуживания населения города Павлодара" по адресу: город Павлодар, улица Павлова, 48, ежедневно с 9.00 до 20.00 часов без перерыва;
9) доверенность (заверенная нотариусом) от супруга (-и), если кто -либо из них отсутствует, получить ее можно в любой нотариальной конторе.
Документы, необходимые для оказания государственной услуги предоставляются в оригиналах и копиях для сверки, после чего оригиналы документов возвращаются заявителю.
13. Место выдачи бланков форм заявлений государственной услуги осуществляется в здании Отдела по адресу: город Павлодар, улица Кривенко, 25, кабинет N 410.

12. Осындай мемлекеттік қызметті алу үшін тұтынушы мынадай құжаттарды тапсыру қажет:
1) білім беру бөлімі бастығының атына кәмелетке толмағандардың ата-анасының (жұбайлардың) атынан ерікті түрде жазылған өтініш;
2) тұтынушының жеке куәлігі (паспорты), егер ол жоқ болса, құжатты Павлодар қаласы, Павлов көшесі, 48, мекенжайы бойынша орналасқан, күнделікті сағат 9.00-ден 20.00-ге дейін үзіліссіз жұмыс істейтін "Павлодар қаласының тұрғындарға қызмет көрсету орталығы" мемлекеттік мекемесінен тіркеу орны бойынша алуға болады;
3) балалардың туу туралы куәліктері, егер ол жоқ болса, құжатты Павлодар қаласы, Павлов көшесі, 48, мекенжайы бойынша орналасқан Павлодар қаласының әділет басқармасының АХАЖ бөлімінен алуға болады;
4) пәтердің түпнұсқасы мен құжаттардың көшірмесі ( үйдің) ( келісім шарт, қозғалмалы мүлікті куәландыратын құжаттың мемлекеттік тіркеу құқығы, пәтердің техникалық паспорты, үй құжаты), ол жоқ болса, құжатты Павлодар қаласы, Павлов көшесі, 48, мекенжайы бойынша орналасқан, күнделікті сағат 9.00-ден 20.00-ге дейін үзіліссіз жұмыс істейтін "Павлодар қаласының тұрғындарға қызмет көрсету орталығы" мемлекеттік мекемесінен тіркеу орны бойынша алуға болады;
5) өтініш берушінің неке туралы куәлігінің түпнұсқасы және көшірмесі, егер ол жоқ болса, құжатты Павлодар қаласы, Павлов көшесі, 48, мекенжайы бойынша орналасқан Павлодар қаласының әділет басқармасының АХАЖ бөлімінен алуға болады;
6) басқа құжаттардың түпнұсқасы және көшірмесі(некеден ажырасу туралы куәлік, ата-анасының қайтыс болуы туралы куәліктері, некеде тұрмағанын, некеде тұрмайтынын растайтын құжат, егер ол жоқ болса, құжатты Павлодар қаласы, Павлов көшесі, 48, мекенжайы бойынша орналасқан Павлодар қаласының әділет басқармасының АХАЖ бөлімінен алуға болады;
7) кәмелетке толмағанға тиесілі тұрғын үйді кепілдікке рұқсат беру туралы банктен анықтама хат (егер кәмелетке толмағанға ссуда тұрғын үйдің кепілдігіне берілген жағдайда);
8) өтініш берушінің үйіне кепілдікке өтініші,нотариалды куәландырылған, кез келген нотариалды конторадан алуға болады;
Мемлекеттік қызмет көрсетуге қажетті құжаттар салыстыру үшін түпнұсқа және көшірмелерімен беріледі, соңынан құжаттардың тұпнұсқалары өтініші берушіге қайтарылады.
13. Мемлекеттік қызметті алуға өтініш түріндегі бланкілерді беру орны Павлодар қаласы, Кривенко көшесі, 25, N 410 кабинет мекенжайы бойынша Бөлімнің ғимаратында жүзеге асырылады.
14. Мемлекеттік қызметті алу үшін өтініш және өзге де құжаттар Кривенко көшесі, 25, N 410 кабинет мекенжайы бойынша Бөлімнің мамандарына тапсырылады.

12. Для получения данной государственной услуги потребителю необходимо предоставить следующие документы и выполнить требования:
1) заявление от родителей (супругов) несовершеннолетних детей на имя начальника отдела образования в произвольной форме;
2) оригинал и копии удостоверения личности (паспорт) заявителя, при его отсутствии документ можно получить по месту регистрации в государственном учреждении "Центр обслуживания населения города Павлодара" по адресу: город Павлодар, улица Павлова, 48, ежедневно с 9.00 до 20.00 часов без перерыва;
3) свидетельства о рождении ребенка (детей), при его отсутствии документ можно получить в Отделе ЗАГС Управления юстиции города Павлодара по адресу: город Павлодар, улица Павлова, 48.
4) оригинал и копии документов на квартиру (договор, свидетельство о государственной регистрации прав на недвижимость, технический паспорт на квартиру, домовая книга), при его отсутствии документ можно получить по месту регистрации в государственном учреждении "Центр обслуживания населения города Павлодара" по адресу: город Павлодар, улица Павлова, 48, ежедневно с 9.00 до 20.00 часов без перерыва;
5) оригинал и копия свидетельства о браке заявителя, при его отсутствии документ можно получить в Отделе ЗАГС Управления юстиции города Павлодара по адресу: город Павлодар, улица Павлова, 48.
6) оригинал и копия других документов (свидетельство о расторжении брака, о смерти, документ, подтверждающий, что в браке не состоял (-а) при их отсутствии документ можно получить в Отделе ЗАГС Управления юстиции города Павлодара по адресу: город Павлодар, улица Павлова, 48.
7) письмо из банка о выдаче справке на разрешение залога жилья, принадлежащего несовершеннолетнему (в случае предоставления ссуды под залог жилья, принадлежащего несовершеннолетнему;
8) заявление на гарантийное жилье от заявителя, нотариально заверенное, получить его можно в любой нотариальной конторе.
Документы, необходимые для оказания государственной услуги предоставляются в оригиналах и копиях для сверки, после чего оригиналы документов возвращаются заявителю.
13. Место выдачи бланков форм заявлений государственной услуги осуществляется в здании Отдела по адресу: город Павлодар, улица Кривенко, 25, кабинет N 410.
14. Заявления и другие документы, необходимые для получения государственной услуги сдаются специалистам Отдела по адресу: улица Кривенко, 25, кабинет N 410.