Мүгедектерді жұмысқа орналастыру үшін жұмыс орындарын квоталау бойынша Нұсқауды және тізбені бекіту туралы
Павлодар облысы Железин аудандық әкімдігінің 2008 жылғы 25 наурыздағы N 92/4 қаулысы. Павлодар облысы Железин ауданының Әділет басқармасында 2008 жылғы 31 наурызда N 52 тіркелген. Күші жойылды - Павлодар облысы Железин аудандық әкмідігінің 2012 жылғы 04 мамырдағы N 188/5 қаулысымен
Ескерту. Күші жойылды - Павлодар облысы Железин аудандық әкімдігінің 2012.05.04 N 188/5 қаулысымен.
Қазақстан Республикасының 2005 жылғы 13 сәуірдегі "Қазақстан Республикасындағы мүгедектердің әлеуметтік қорғалуы туралы" Заңының 31-бабына және Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы "Тұрғындарды жұмыспен қамту туралы" Заңына сәйкес, мүгедектерді кәсіптік және еңбекпен оңалту сұрақтарын дамыту мақсатында, аудан әкімдігі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Мүгедектерді жұмысқа орналастыру үшін жұмыс орындарын квоталау бойынша қосымша беріліп отырған Нұсқау бекітілсін.
2. Мүгедектерді жұмысқа орналастыру үшін квоталанған жұмыс орындарының тізбесі қосымшаға сәйкес бекітілсін.
3. Аудан әкімдігінің 2007 жылғы 13 наурыздағы "Мүгедектерді жұмысқа орналастыру үшін жұмыс орындарын квоталау бойынша Нұсқауды бекіту туралы" N 97/3 қаулысының (нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде 12-6-38 нөмірмен тіркелген, аудандық "Родные просторы" газетінің 2007 жылғы 25 наурыздағы 14 нөмірінде жарияланған);
аудан әкімдігінің 2007 жылғы 1 шілдедегі "2007 жылы мүгедектерді жұмысқа орналастыру үшін жұмыс орындарына квота бекіту туралы" N 185/6 қаулысының (нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде 12-6-41 нөмірмен тіркелген, аудандық "Родные просторы" газетінің 2007 жылғы 16 маусымдағы 24 нөмірінде жарияланған) күші жойылды деп танылсын.
4. Осы қаулы алғаш рет ресми жарияланғаннан кейін он күнтізбелік күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
5. Осы қаулының орындалуын бақылау және Нұсқауды жүзеге асыру бойынша жұмысты үйлестіру аудан әкімінің орынбасары Б.М. Қаппасовқа жүктелсін.
Аудан әкімі                                 М. Көбенов
Железин ауданы әкiмдiгiнiң
2008 жылғы 25 наурыздағы N 92/4
қаулысымен бекiтiлдi
Мүгедектердi жұмысқа орналастыру үшiн
жұмыс орындарын квоталау бойынша
Нұсқау
Осы Нұсқау Қазақстан Республикасының 2005 жылғы 13 сәуірдегі  Қазақстан Республикасындағы мүгедектердiң әлеуметтiк қорғалуы туралы", 2001 жылғы 23 қаңтардағы "Тұрғындарды жұмыспен қамту туралы"  Заңдарына сәйкес әзiрлендi.
1. Жалпы ережелер
1. Жұмысқа орналасуға мұқтаж мүгедектердiң жұмыспен қамтылуына және жұмысқа қабылдануына қолдау жасау мақсатында квоталанатын жұмыс орындарының ең төменгi мөлшерi белгiлендi.

Об утверждении Инструкции и перечня по квотированию рабочих мест для трудоустройства инвалидов
Постановление акимата Железинского района Павлодарской области от 25 марта 2008 года N 92/4. Зарегистрировано Управлением юстиции Железинского района Павлодарской области 31 марта 2008 года за N 52. Утратило силу постановлением акимата Железинского района Павлодарской области от 04 мая 2012 года N 188/5
Сноска. Утратило силу постановлением акимата Железинского района Павлодарской области от 04.05.2012 N 188/5.
В соответствии со статьей 31 Закона Республики Казахстан от 13 апреля 2005 года "О социальной защите инвалидов в Республике Казахстан" и Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О занятости населения", в целях развития вопросов профессиональной и трудовой реабилитации инвалидов, акимат района ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Утвердить прилагаемую Инструкцию по квотированию рабочих мест для трудоустройства инвалидов.
2. Утвердить перечень квотируемых рабочих мест для трудоустройства инвалидов согласно приложения.
3. Признать утратившими силу:
постановление районного акимата от 13 марта 2007 года за N 97/3  "Об утверждении Инструкции по квотированию рабочих мест для трудоустройства инвалидов", зарегистрированное в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за N 12-6-38, опубликовано в газете "Родные просторы" от 7 апреля 2007 года, N 14;
постановление районного акимата за N 185/6 от 1 июня 2007 года "Об утверждении квоты на рабочие места для трудоустройства инвалидов в 2007 году", зарегистрированное в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за N 12-6-41, опубликовано в газете "Родные просторы" от 16 июня 2007 года, N 24.
4. Настоящее постановление вводится в действие по истечении десяти календарных дней после первого официального опубликования в средствах массовой информации.
5. Контроль за выполнением данного постановления и координацию работы по реализации Инструкции возложить на заместителя акима района Каппасова Б.М.
Аким района                                М. Кубенов
Утверждена постановлением акимата
Железинского района
от 25 марта 2008 года N 92/4
Инструкция по квотированию рабочих
мест для трудоустройства инвалидов
Настоящая Инструкция разработана в соответствии с Законом Республики Казахстан от 13 апреля 2005 года "О социальной защите инвалидов в Республике Казахстан" и Законом Республики Казахстан от 23 января 2001года "О занятости населения".
1. Общие положения
1. В целях оказания содействия занятости и приему на работу инвалидов, нуждающихся в трудоустройстве, устанавливается минимальное количество квотируемых рабочих мест.

2. Нұсқауда келесi негiзгi ұғымдар пайдаланылады:
квоталандырылатын жұмыс орындары (квота) – кәсiпорындардағы, мекемелердегi және ұйымдардағы, жұмысқа орналасуға мұқтажды мүгедектердiң жұмыс орындарындағы үлесi (бөлiгi);
жұмыс берушi – аудан аумағында қызметiн атқаратын, барлық меншiк нысанындағы кәсiпорындар, ұйымдар, мекемелер (республикалық бюджеттен қаржыландырылатындарынан басқалары), жеке тұлғалар;
жұмыспен қамту мәселесi бойынша өкiлеттi орган - аймақтық деңгейде тұрғындарды жұмыспен қамтуға және жұмыссыздықтан әлеуметтiк қорғауды қамтамасыз етуге қолдау жасайтын, жергiлiктi бюджет есебiнен қаржыландырылатын атқарушы орган.
2. Квоталар белгiлеудiң талаптары және тәртібі
3. Квота туралы нақты ұсыныстарды жұмыспен қамту мәселелерi бойынша өкiлеттi орган – жұмысқа орналасуға мұқтаж мүгедектердiң санын талдау негiзiнде, сұранысты және аймаққа қажеттi жұмыс күшiн болжамдау бойынша әзiрлейдi.
4. Жұмыспен қамту мәселелерi бойынша өкiлеттi органның ұсыныстары негiзiнде аудан әкiмдiгiнiң қаулысына сәйкес аудан аумағында орналасқан кәсiпорындарға, мекемелерге және ұйымдарға мүгедектердi жұмысқа қабылдау үшiн жұмыс орындарына квота және оны ендiру мерзiмiн белгiлейдi.
Квотаны белгiлеген кезде мүгедектердiң жыныстық-жастық құрамы, кәсiби және бiлiктiлiк деңгейi, дәрiгерлiк-әлеуметтiк сараптамалық ұсыныстар, сондай-ақ қызмет түрi, жұмыс тәртiбi, кәсiпорындардағы, мекемелердегi және ұйымдардағы жұмыс сипаттамасы және әлеуметтiк-тұрмыстық жағдай ескерiледi.
5. Қабылданған шешiм туралы жұмыс берушiлер ақпараттандырылады.
6. Қазақстан Республикасының 2005 жылғы 13 сәуірдегі "Қазақстан Республикасында мүгедектердiң әлеуметтiк қорғалуы туралы" Заңына сәйкес жыл сайын бiр жылдан кем емес мерзiмге барлық жұмыс орнының үш  пайызы мөлшерiнде квота белгiленедi.
7. Жұмыс берушiлер белгiленген квотаға сәйкес, мүгедектердi жұмысқа орналастыру үшiн қажеттi жұмыс орындарын құрады немесе бөледi.
8. Жұмыс орындарына орналастыру, жұмыспен қамту мәселелерi бойынша өкiлеттi орган жолдамасының негiзiнде жүргiзiледі.
3. Мүгедектердi жұмыспен қамтамасыз етудегi жұмыс
берушiлердiң мiндеттерi мен жауапкершіліктері
9. Мүгедектер үшiн белгiленген квотаға сәйкес жұмыспен қамту мәселелерi бойынша өкiлеттi органның жолдамасы негiзiнде жұмыс берушiлер азаматтарды жұмысқа қабылдауға мiндеттi.
10. Жұмыс берушiлер кәсiпорындарда, мекемелерде және ұйымдарда белгiленген бiлiктiлiк талаптарға сәйкес босаған жұмыс орындары немесе құрылған жұмыс орындары жөнiнде үш күндiк мерзiмде жұмыспен қамту мәселелерi бойынша өкiлеттi органға ақпарат беруге мiндеттi.

2. В Инструкции используются следующие основные понятия:
квотируемые рабочие места (квота) - это доля (часть) рабочих мест на предприятиях, в учреждениях и организациях для трудоустройства инвалидов, нуждающихся в трудоустройстве;
работодатель - предприятия, организации, учреждения (за исключением финансируемых из республиканского бюджета), физические лица, осуществляющие деятельность на территории района, независимо от форм собственности;
уполномоченный орган по вопросам занятости - исполнительный орган, финансируемый из местного бюджета, обеспечивающий содействие занятости населения и социальную защиту от безработицы на региональном уровне.
2. Условия и порядок установления квот
3. Конкретные предложения о квоте разрабатываются на основе анализа численности инвалидов, нуждающихся в трудоустройстве, прогнозирования спроса и предложения на рабочую силу в регионе уполномоченным органом по вопросам занятости.
4. На основании представленных уполномоченным органом по вопросам занятости предложений, акимат района соответствующим постановлением устанавливает предприятиям, учреждениям и организациям, расположенным на территории района, квоту на рабочие места для приема на работу инвалидов и сроки ее введения.
При определении квоты учитывается половозрастной состав, профессии и квалификационный уровень инвалидов, рекомендации медико-социальных экспертиз, а также вид деятельности, режим, характер и социально-бытовые условия труда на предприятиях, в учреждениях и организациях.
5. О принятом решении информируются работодатели.
6. Размер квоты определяется в соответствии с Законом Республики Казахстан от 13 апреля 2005 года "О социальной защите инвалидов в Республике Казахстан" ежегодно на срок не менее одного года, в размере трех процентов от общей численности рабочих мест.
7. Работодатели, в соответствии с установленной квотой, создают или выделяют необходимое количество рабочих мест для трудоустройства инвалидов.
8. Трудоустройство на рабочие места производится по направлению уполномоченного органа по вопросам занятости.
3. Обязанности и ответственность работодателей
в обеспечении занятости инвалидов
9. Работодатели обязаны принимать на работу граждан, направленных уполномоченным органом по вопросам занятости в соответствии с установленной квотой для инвалидов.
10. Информацию об освобождающихся рабочих местах, созданных или выделенных в рамках установленных квот, работодатели обязаны представить в уполномоченный орган по вопросам занятости, в соответствии с квалификационными требованиями, установленными на предприятиях, в учреждениях и организациях, в трехдневный срок со дня их появления.

11. Жұмыс берушiлер квота есебiне бөлiнген жұмыс орындарының толығуы туралы ай сайын жұмыспен қамту мәселелерi бойынша өкiлеттi органға ақпарат бередi.
12. Квота есебiне бөлiнген жұмыс орындарының толығуына бақылауды жұмыспен қамту мәселелерi бойынша өкiлеттi орган және мемлекеттiк еңбек инспекциясының органы жүргiзедi.
Железин аудан әкімдігінің
2008 жылғы 25 наурыз N 92/4 қаулысына
қосымша
Мүгедектерді 2008 жылы жұмысқа қабылдау
үшін квоталанған жұмыс орындарының
тізбесі
Р/с N
Аумақтық бірліктің атауы
Кәсіпорындар, ұйымдар және мекемелер
Маман-дығы
Квотаны енгізу мерзімі
1
2
3
4
5
1.
Железин селолық  округі
Үрілітүп орман және жануарлар әлемін қорғау жөніндегі мекемесі (келісім бойынша)
Күзетші
Мамыр
"Қазпошта" акционерлік қоғамы (келісім бойынша)
От жағушы
Тамыз
2.
Еңбекші селолық округі
Еңбекші жалпы білім беру орта мектебі (келісім бойынша)
Вахтер
Қыркүйек
3.
Михайлов селолық округі
Михайловка жалпы білім беру орта мектебі (келісім бойынша)
Гардеробшы
Қыркүйек
Сыпырушы
Қараша
4.
Башмачин селолық округі
Башмачин жалпы білім беру орта мектебі (келісім бойынша)
Еден жуушы
Қыркүйек
Вахтер
Қазан
5.
Прииртышск селолық округі
Прииртышск жалпы білім беру орта мектебі (келісім бойынша)
Вахтер
Қыркүйек
Күзетші
Мамыр
6.
Лесной селолық округі
Лесной жалпы білім беру орта мектебі (келісім бойынша)
От жағушы
Қазан
От жағушы
Қазан
7.
Озерный селолық округі
Озерный жалпы білім беру орта мектебі (келісім бойынша)
От жағушы
Қазан
8.
Уәлиханов селолық округі
Уәлиханов жалпы білім беру орта мектебі (келісім бойынша)
Гардеробшы
Қыркүйек
Барлығы аудан бойынша:
13 адам

11. Информацию по заполняемости рабочих мест, выделенных в счет квоты, работодатели представляют в уполномоченный орган по вопросам занятости ежемесячно.
12. Контроль заполняемости рабочих мест, выделенных в счет квоты, осуществляют уполномоченный орган по вопросам занятости, орган государственной инспекции труда.
Приложение
к постановлению акимата
Железинского района
от 25 марта 2008 года N 92/4
Перечень квотируемых рабочих мест для
приема на работу инвалидов в 2008 году
N п/п
Наименование территориальной единицы
Предприятия, организации и учреждения
Специальность
Сроки введения квоты
1
2
3
4
5
1.
Железинский сельский округ
Урлютюбское учреждение по охране лесов и животного мира (по согласованию)
Охранник
Май
Акционерное общество "Казпочта" (по согласованию)
Кочегар
Август
2.
Енбекшинский сельский округ
Енбекшинская общеобразовательная средняя школа (по согласованию)
Вахтер
Сентябрь
3.
Михайловский сельский округ
Михайловская общеобразовательная средняя школа (по согласованию)
Гардеробщик
Сентябрь
Дворник
Ноябрь
4.
Башмачинский сельский округ
Башмачинская общеобразовательная средняя школа (по согласованию
Техничка
Сентябрь
Вахтер
Октябрь
5.
Прииртышский сельский округ
Прииртышская общеобразовательная средняя школа (по согласованию)
Вахтер
Сентябрь
Сторож
Май
6.
Лесной сельский округ
Лесная общеобразовательная средняя школа (по согласованию)
Истопник
Октябрь
Истопник
Октябрь
7.
Озерновский сельский округ
Озерновская общеобразовательная средняя школа (по согласованию)
Истопник
Октябрь
8.
Валихановский сельский округ
Валихановская общеобразовательная средняя школа (по согласованию)
Гардеробщик
Сентябрь
Итого по району:
13 человек