2009 жылға арналған Алматы қаласының бюджеті туралы
IV сайланған Алматы қаласы мәслихатының ХІV сессиясының 2008 жылғы 22 желтоқсандағы N 154 шешімі. Алматы қаласы Әділет департаментінде 2009 жылғы 12 қаңтарда N 801 тіркелді. Қолданылу мерзімінің аяқталуына байланысты шешімнің күші жойылды - IV сайланған Алматы қаласы мәслихатының ХХVII сессиясының 2010 жылғы 12 сәуірдегі шешімімен
Ескерту. Қолданылу мерзімінің аяқталуына байланысты шешімнің күші жойылды - IV сайланған Алматы қаласы мәслихатының ХХVII сессиясының 2010.04.12 шешімімен.
ІV сайланған Алматы қаласының мәслихаты ШЕШІМ ЕТТІ:
1. 2009 жылға арналған Алматы қаласының бюджеті 1 қосымшаға сәйкес мынадай көлемдерде бекітілсін:
1. кірістер – 264 933 261 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер – 148 358 650 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 1 838 230 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 15 560 000 мың теңге;
республикалық бюджеттен түсетін трансферттер – 99 176 381 мың теңге;
2. шығындар – 261 070 533 мың теңге;
3. таза бюджеттік кредит беру – -1 333 920 мың теңге, оның ішінде:
бюджеттік кредиттерді өтеу – 1 333 920 мың теңге;
4. қаржы активтерімен жасалатын операциялар бойынша сальдо – 751 346 мың теңге, оның ішінде:
қаржы активтерін сатып алу – 951 346 мың теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 200 000 мың теңге;
5. бюджет профициті – 4 445 302 мың теңге;
6. бюджет профицитін пайдалану – - 4 445 302 мың теңге, оның ішінде:
қарыздар түсімі – 925 000 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 6 914 113 мың теңге;
бюджет қаражаты қалдықтарының қозғалысы – 1 543 811 мың теңге.
Ескерту. 1 тармақ жаңа редакцияда - Алматы қаласы мәслихатының 2009.11.30 N 256 шешімімен.(2009.01.01 бастап қолданысқа енеді)
2. Алматы қаласы бюджетінің кірістері мынадай салықтар мен түсімдер есебінен құралады деп белгіленсін:
- жеке табыс салығынан;
- әлеуметтік салықтан;
- заңды және жеке тұлғалардың мүлігіне салынатын салықтардан;
- жер салығынан;
- заңды және жеке тұлғалардың көлік құралдарына салынатын салықтардан;
- бірыңғай жер салығынан;
- Қазақстан Республикасының аумағында өндірілген алкоголь өнімдеріне (оның ішінде араққа, әлсіз және күшті ликер-арақ бұйымдарына, шарапқа, коньякқа, сыраға) берілген акциздерден;
- бензиндерге (авиациялық бензинді қоспағанда); заңды және жеке тұлғалар көтерме саудада сататын, сондай-ақ өзіндік өндірістік қажеттіліктерге пайдаланылатын дизель отынына берілетін акциздерден;
- жер бетіндегі су көздерінің ресурстарын пайдаланғаны үшін түсетін төлемдерден;
- жер телімдерін пайдаланғаны үшін түсетін төлемдерден;
- қоршаған ортаға эмиссиялық төлемдерінен;
- жеке кәсіпкерлерді мемлекеттік тіркеу үшін алынатын алымдардан;
- қызметтің жекелеген түрлерімен айналысу құқығы үшін алынатын лицензиялық алымдардан;
- заңды тұлғаларды мемлекеттік тіркеу үшін алынатын алымдардан;
- аукциондар алымдарынан;
- жылжымалы мүлікті кепілдікке салуды мемлекеттік тіркегені және кеменiң немесе жасалып жатқан кеменiң ипотекасы үшін алынатын алымдардан;
- көлік құралдарын мемлекеттік тіркеу үшін алынатын алымдардан;
- жылжымайтын мүлікті мемлекеттік тіркеу және солармен әрекеттер жасау құқығы үшін алынатын алымдардан;
- жергілікті мәндегі жалпы пайдаланудағы автомобиль жолдары бойында және елді мекендерде сыртқы (көрнекті) жарнамаларды орналастырғаны үшін түсетін төлемдерден;
- мемлекеттік баждан;

О бюджете города Алматы на 2009 год
Решение ХIV-й сессии маслихата города Алматы IV-го созыва от 22 декабря 2008 года N 154. Зарегистрировано Департаментом юстиции города Алматы 12 января 2009 года за N 801. Утратило силу в связи с истечением срока действия - решением Маслихата города Алматы от 12 апреля 2010 года № 322
Сноска. Утратило силу в связи с истечением срока действия - решением Маслихата города Алматы от 12.04.2010 № 322.
Маслихат города Алматы IV-го созыва РЕШИЛ:
1. Утвердить бюджет города Алматы на 2009 год согласно приложению 1 в следующих объемах:
1) доходы – 264 933 261 тысяч тенге, в том числе по:
налоговым поступлениям – 148 358 650 тысяч тенге;
неналоговым поступлениям – 1 838 230 тысяч тенге;
поступлениям от продажи основного капитала – 15 560 000 тысяч тенге;
поступления трансфертов из республиканского бюджета – 99 176 381 тысяч тенге;
2) затраты – 261 070 533 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – - 1 333 920 тысяч тенге, в том числе:
погашение бюджетных кредитов – 1 333 920 тыс.тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 751 346 тысяч тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов –951 346 тысяч тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 200 000 тысяч тенге;
5) профицит бюджета – 4 445 302 тысяч тенге;
6) использование профицита бюджета – - 4 445 302 тысяч тенге, в том числе:
поступление займов – 925 000 тысяч тенге;
погашение займов – 6 914 113 тысяч тенге;
движение остатков бюджетных средств – 1 543 811 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 1 в редакции решения Маслихата города Алматы от 30.11.2009 N 256 (вводится в действие с 01.01.2009).
2. Установить, что доходы бюджета города Алматы формируются за счет следующих налогов и сборов:
- индивидуального подоходного налога;
- социального налога;
- налога на имущество юридических и физических лиц;
- земельного налога;
- налога на транспортные средства с юридических и физических лиц;
- единого земельного налога;
- акцизов на алкогольную продукцию, произведенную на территории Республики Казахстан (в том числе на водку, слабоградусные и крепкие ликероводочные изделия, вина, коньяки, пиво);
- акцизов на бензин (за исключением авиационного), реализуемый юридическими и физическими лицами в розницу, а также используемое на собственные производственные нужды; на дизельное топливо, реализуемое юридическими и физическими лицами в розницу, а также используемое на собственные производственные нужды;
- платы за пользование водными ресурсами поверхностных источников;
- платы за пользование земельными участками;
- платы за эмиссии в окружающую среду;
- сбора за государственную регистрацию индивидуальных предпринимателей;
- лицензионного сбора за право занятия отдельными видами деятельности;
- сбора за государственную регистрацию юридических лиц;
- сбора с аукционов;
- сбора за государственную регистрацию залога движимого имущества и ипотеки судна или строящегося судна;
- сбора за государственную регистрацию транспортных средств;
- сбора за государственную регистрацию прав на недвижимое имущество и сделок с ним;
- платы за размещение наружной (визуальной) рекламы в полосе отвода автомобильных дорог общего пользования местного значения и в населенных пунктах;
- государственной пошлины.

3. Сонымен қатар, Алматы қаласы бюджетінің кірістері мынадай салықтық емес түсімдер мен негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдерден құралады:
- коммуналдық мемлекеттік кәсіпорындардың таза кірістерінің бөліктерінен;
- коммуналдық меншіктегі акциялардың мемлекеттік пакеттеріне берілетін дивидендтерден;
- коммуналдық меншіктегі мүлікті жалдаудан түсетін кірістерден;
- заңды тұлғаларға жергілікті бюджеттен 2005 жылға дейін берілген бюджеттік кредиттер бойынша сыйақылардан;
- жергілікті бюджеттен қаржыландырылатын мемлекеттік мекемелер көрсететін қызметтерді сатудан;
- жергілікті бюджеттен қаржыландырылатын мемлекеттік мекемелер ұйымдастыратын мемлекеттік сатып алуларды өткізуден түсетін ақшалардан;
- бұрын жергілікті бюджеттен алынған, пайдаланылмаған қаражаттардың қайтарылуынан;
- азаматтарға пәтер сатудан түскен түсімдерден;
- жер телімдерін сатудан;
- жер телімдерін жалдау құқығын сатудан түсетін төлемдерден;
сондай-ақ мына сияқты кіріс көздерінен:
- заңды тұлғаларға жергілікті бюджеттен 2005 жылға дейін берілген бюджеттік кредиттерді өтеуден;
- қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер.
4. Салықтық және салықтық емес төлемдер, капиталмен операциялардан түсетін түсімдер, бюджеттік кредиттерді өтеу, мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер толығымен Алматы қаласының қазынашылығындағы қалалық бюджеттің есебіне аударылады деп белгіленсін.
5. 2009 жылға арналған республикалық бюджетке бюджеттік алып қоюлардың көлемдері 55 811 279 мың теңге сомасында бекітілсін.
Алматы қаласы бюджетінің кіріс бөлігі толық орындалмаған жағдайда республикалық бюджетке бюджеттік алып қоюлар қалалық бюджеттің кіріс бөлігінің орындалу пайызына сәйкес ай сайын жүргізіліп тұрады.
6. Жалпы сипаттағы мемлекеттік қызметтерді қаржыландыру қалалық бюджетте 2 542 944 мың теңге сомасында бекітілсін.
Ескерту. 6 тармаққа өзгерту енгізілді - Алматы қаласы мәслихатының 2009.02.20 N 174 (2009.01.01 бастап қолданысқа енеді), 2009.04.24 N 179 (2009.01.01 бастап қолданысқа енеді), 2009.07.29 N 235 (2009.01.01 бастап қолданысқа енеді), 2009.10.30 N 246 (2009.01.01 бастап қолданысқа енеді), 2009.11.30 N 256 (2009.01.01 бастап қолданысқа енеді) шешімдерімен.
7. Қорғаныс шығындары 575 303 мың теңге сомасында бекітілсін.
Ескерту. 7 тармаққа өзгерту енгізілді - Алматы қаласы мәслихатының 2009.02.20 N 174 (2009.01.01 бастап қолданысқа енеді), 2009.04.24 N 179 (2009.01.01 бастап қолданысқа енеді), 2009.07.29 N 235 (2009.01.01 бастап қолданысқа енеді), 2009.10.30 N 246 (2009.01.01 бастап қолданысқа енеді) шешімдерімен.

3. Доходы бюджета города Алматы формируются также за счет следующих неналоговых поступлений и поступлений от продажи основного капитала:
- части чистого дохода коммунальных государственных предприятий;
- дивидендов на государственные пакеты акций, находящиеся в коммунальной собственности;
- доходов от аренды имущества, находящегося в коммунальной собственности;
- вознаграждений по бюджетным кредитам, выданным из местного бюджета до 2005 года юридическим лицам;
- от реализации услуг, предоставляемых государственными учреждениями, финансируемыми из местного бюджета;
- денег от проведения государственных закупок, организуемых государственными учреждениями, финансируемыми из местного бюджета;
- возврата неиспользованных средств, ранее полученных из местного бюджета;
- от продажи гражданам квартир;
- от продажи земельных участков;
- платы за продажу права аренды земельных участков;
а также таких доходных источников, как:
- погашение бюджетных кредитов, выданных из местного бюджета до 2005 года юридическим лицам;
- поступление от продажи финансовых активов.
4. Установить, что налоговые, неналоговые платежи, доходы от операции с капиталом, погашение бюджетных кредитов, поступление от продажи финансовых активов государства зачисляются полностью на счет городского бюджета в казначействе города Алматы.
5. Утвердить объем бюджетных изъятий в республиканский бюджет на 2009 год в сумме 55 811 279 тысяч тенге.
В случае недовыполнения доходной части бюджета города Алматы бюджетные изъятия в республиканский бюджет производить ежемесячно пропорционально проценту исполнения доходной части городского бюджета.
6. Утвердить в бюджете города ассигнования на государственные услуги общего характера в сумме 2 542 944 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 6 с изменениями, внесенными решениями Маслихата города Алматы от 20.02.2009 N 174 (вводится в действие с 01.01.2009); от 24.04.2009 N 179 (вводится в действие с 01.01.2009); от 29.07.2009 N 235 (вводится в действие с 01.01.2009); от 30.10.2009 N 246 (вводится в действие с 01.01.2009); от 30.11.2009 N 256 (вводится в действие с 01.01.2009) .
7. Утвердить расходы на оборону в размере 575 303 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 7 с изменениями, внесенными решениями Маслихата города Алматы от 20.02.2009 N 174 (вводится в действие с 01.01.2009); от 24.04.2009 N 179 (вводится в действие с 01.01.2009); от 29.07.2009 N 235 (вводится в действие с 01.01.2009); от 30.10.2009 N 246 (вводится в действие с 01.01.2009) .

14. Отын-энергетикалық кешен мен жер қойнауын пайдалануды қаржыландыру 11 475 810 мың теңге сомасында бекітілсін.
Ескерту. 14 тармаққа өзгерту енгізілді - Алматы қаласы мәслихатының 2009.02.20 N 174 (2009.01.01 бастап қолданысқа енеді), 2009.04.24 N 179 (2009.01.01 бастап қолданысқа енеді), 2009.07.29 N 235 (2009.01.01 бастап қолданысқа енеді), 2009.10.30 N 246 (2009.01.01 бастап қолданысқа енеді) шешімдерімен.
15. Ауыл шаруашылығын, су, орман, балық шаруашылықтарын, ерекше қорғалатын табиғи аймақтарды, қоршаған орта мен жануарлар әлемін қорғауды, жер қатынастарын қаржыландыру 1 806 120 мың теңге сомасында бекітілсін.
Ескерту. 15 тармаққа өзгерту енгізілді - Алматы қаласы мәслихатының 2009.02.20 N 174 (2009.01.01 бастап қолданысқа енеді), 2009.04.24 N 179 (2009.01.01 бастап қолданысқа енеді), 2009.07.29 N 235 (2009.01.01 бастап қолданысқа енеді), 2009.10.30 N 246 (2009.01.01 бастап қолданысқа енеді) шешімдерімен.
16. Өнеркәсіпті, сәулеттік, қалақұрылысы және құрылыс қызметтерін қаржыландыру 1 993 557 мың теңге сомасында бекітілсін.
Ескерту. 16 тармаққа өзгерту енгізілді - Алматы қаласы мәслихатының 2009.02.20 N 174 (2009.01.01 бастап қолданысқа енеді), 2009.04.24 N 179 (2009.01.01 бастап қолданысқа енеді), 2009.07.29 N 235 (2009.01.01 бастап қолданысқа енеді), 2009.10.30 N 246 (2009.01.01 бастап қолданысқа енеді) шешімдерімен.
17. Көлік пен коммуникацияны қаржыландыру 52 561 882 мың теңге сомасында бекітілсін.
Ескерту. 17 тармаққа өзгерту енгізілді - Алматы қаласы мәслихатының 2009.02.20 N 174 (2009.01.01 бастап қолданысқа енеді), 2009.04.24 N 179 (2009.01.01 бастап қолданысқа енеді), 2009.07.29 N 235 (2009.01.01 бастап қолданысқа енеді), 2009.10.30 N 246 (2009.01.01 бастап қолданысқа енеді), 2009.11.30 N 256 (2009.01.01 бастап қолданысқа енеді) шешімдерімен.
18. Басқа да шығындарды қаржыландыру 1 638 302 мың теңге сомасында бекітілсін.
Ескерту. 18 тармаққа өзгерту енгізілді - Алматы қаласы мәслихатының 2009.02.20 N 174 (2009.01.01 бастап қолданысқа енеді), 2009.04.24 N 179 (2009.01.01 бастап қолданысқа енеді), 2009.07.29 N 235 (2009.01.01 бастап қолданысқа енеді), 2009.10.30 N 246 (2009.01.01 бастап қолданысқа енеді), 2009.11.30 N 256 (2009.01.01 бастап қолданысқа енеді) шешімдерімен.
19. Жергілікті атқарушы органдардың борышын өтеуге 203 456 мың теңге сомасында қаражат бекітілсін.
Ескерту. 19 тармаққа өзгерту енгізілді - Алматы қаласы мәслихатының 2009.04.24 N 179 (2009.01.01 бастап қолданысқа енеді) шешімімен.
20. Қала әкімінің резерві 595 163 мың теңге сомасында бекітілсін.

14. Утвердить ассигнования на топливно-энергетический комплекс и недропользование в сумме 11 475 810 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 14 с изменениями, внесенными решениями Маслихата города Алматы от 20.02.2009 N 174 (вводится в действие с 01.01.2009); от 24.04.2009 N 179 (вводится в действие с 01.01.2009); от 29.07.2009 N 235 (вводится в действие с 01.01.2009); от 30.10.2009 N 246 (вводится в действие с 01.01.2009) .
15. Утвердить ассигнования на сельское, водное, лесное, рыбное хозяйство, особо охраняемые природные территории, охрана окружающей среды и животного мира, земельные отношения в сумме 1 806 120 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 15 с изменениями, внесенными решениями Маслихата города Алматы от 20.02.2009 N 174 (вводится в действие с 01.01.2009); от 24.04.2009 N 179 (вводится в действие с 01.01.2009); от 29.07.2009 N 235 (вводится в действие с 01.01.2009); от 30.10.2009 N 246 (вводится в действие с 01.01.2009) .
16. Утвердить ассигнования на промышленность, архитектурную, градостроительную и строительную деятельность в сумме 1 993 557 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 16 с изменениями, внесенными решениями Маслихата города Алматы от 20.02.2009 N 174 (вводится в действие с 01.01.2009); от 24.04.2009 N 179 (вводится в действие с 01.01.2009); от 29.07.2009 N 235 (вводится в действие с 01.01.2009); от 30.10.2009 N 246 (вводится в действие с 01.01.2009) .
17. Утвердить ассигнования на транспорт и коммуникацию в сумме 52 561 882 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 17 с изменениями, внесенными решениями Маслихата города Алматы от 20.02.2009 N 174 (вводится в действие с 01.01.2009); от 24.04.2009 N 179 (вводится в действие с 01.01.2009); от 29.07.2009 N 235 (вводится в действие с 01.01.2009); от 30.10.2009 N 246 (вводится в действие с 01.01.2009); от 30.11.2009 N 256 (вводится в действие с 01.01.2009) .
18. Утвердить ассигнования на прочие расходы в сумме 1 638 302 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 6 с изменениями, внесенными решениями Маслихата города Алматы от 20.02.2009 N 174 (вводится в действие с 01.01.2009); от 24.04.2009 N 179 (вводится в действие с 01.01.2009); от 29.07.2009 N 235 (вводится в действие с 01.01.2009); от 30.10.2009 N 246 (вводится в действие с 01.01.2009); от 30.11.2009 N 256 (вводится в действие с 01.01.2009) .
19. Утвердить средства в сумме 203 456 тысяч тенге на обслуживание долга местных исполнительных органов.
Сноска. Пункт 19 с изменениями, внесенными решением Маслихата города Алматы от 24.04.2009 N 179 (вводится в действие с 01.01.2009).
20. Утвердить резерв акима города в сумме 595 163 тыс.тенге.

Ескерту. 20 тармаққа өзгерту енгізілді - Алматы қаласы мәслихатының 2009.02.20 N 174 (2009.01.01 бастап қолданысқа енеді), 2009.04.24 N 179 (2009.01.01 бастап қолданысқа енеді), 2009.07.29 N 235 (2009.01.01 бастап қолданысқа енеді) шешімдерімен.
21. 2009 жылға арналған жергілікті бюджеттерді атқару процесінде секвестрлеуге жатпайтын бағдарламалардың тізбесі 2-қосымшаға сәйкес бекітілсін.
22. Алматы қаласы бойынша салық департаменті белгіленген салықтардың, салықтық емес түсімдердің және басқа да міндетті төлемдердің бюджетке уақытылы және толық түсуін қамтамасыз етсін.
23. Осы шешім 2009 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгізіледі.
IV сайланған
Алматы қаласы мәслихаты
XIV сессиясының төрағасы               Қ. Қазанбаев
IV сайланған
Алматы қаласы мәслихатының
хатшысы                               Т. Мұқашев
ІV сайланған
Алматы қаласы мәслихаты
XIV сессиясының
2008 жылғы 22 желтоқсандағы
N 154 шешіміне 1 қосымша

Сноска. Пункт 20 с изменениями, внесенными решениями Маслихата города Алматы от 20.02.2009 N 174 (вводится в действие с 01.01.2009); от 24.04.2009 N 179 (вводится в действие с 01.01.2009); от 29.07.2009 N 235 (вводится в действие с 01.01.2009).
21. Утвердить перечень местных бюджетных программ на 2009 год, не подлежащих секвестру, согласно приложению N 2.
22. Налоговому департаменту по городу Алматы обеспечить своевременное и полное поступление в бюджет, предусмотренных налогов, неналоговых сборов и других обязательных платежей.
23. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2009 года.
Председатель XIV-й сессии
маслихата города Алматы
IV-го созыва                    К. Казанбаев
Секретарь маслихата
города Алматы IV-го созыва      Т. Мукашев
Приложение 1
к решению XIV-й сессии
маслихата города Алматы IV-го созыва
от 22 декабря 2008 года N 154
БЮДЖЕТ ГОРОДА АЛМАТЫ НА 2009 ГОД

189500
97
Заңды және жеке тұлғаларға бөлшек саудада өткізетін, сондай-ақ өз өндірістік мұқтаждарына пайдаланылатын дизель отыны
14150
3
Табиғи және басқа ресурстарды пайдаланғаны үшiн түсетiн түсiмдер
929710
03
Жер бетіне жақын көздердегі су ресурстарын пайдаланғаны үшін төлем
3500
14
Жергілікті маңызы бар ерекше қорғалатын табиғи аумақтарды пайдаланғаны үшін төлем
26210
15
Жер учаскелерін пайдаланғаны үшін төлем
500000
16
Қоршаған ортаға эмиссия үшін төленетін төлемақы
400000
4
Кәсiпкерлiк және кәсiби қызметтi жүргiзгенi үшiн алынатын алымдар
1652870
01
Жеке кәсіпкерлерді мемлекеттік тіркегені үшін алынатын алым
30940
02
Жекелеген қызмет түрлерiмен айналысу құқығы үшiн алынатын лицензиялық алым
160000
03
Заңды тұлғаларды мемлекеттік тіркегені және филиалдар мен өкілдіктерді есептік тіркегені, сондай-ақ оларды қайта тіркегені үшін алым
53000
04
Аукциондардан алынатын алым
208930
05
Жылжымалы мүлікті кепілдікке салуды мемлекеттік тіркегені және кеменiң немесе жасалып жатқан кеменiң ипотекасы үшін алынатын алым
25000
14
Көлік құралдарын мемлекеттік тіркегені, сондай-ақ оларды қайта тіркегені үшін алым
40000
18
Жылжымайтын мүлікке және олармен мәміле жасау құқығын мемлекеттік тіркегені үшін алынатын алым
95000
20
Жергілікті маңызы бар және елді мекендердегі жалпы пайдаланудағы автомобиль жолдарының бөлу жолағында сыртқы (көрнекі) жарнамаларды орналастырғаны үшін алынатын төлем
1040000
5
Құмар ойын бизнеске салық
300000
02
Тіркелген салық
300000
08
Заңдық мәнді іс-әрекеттерді жасағаны және (немесе) оған уәкілеттігі бар мемлекеттік органдар немесе лауазымды адамдар құжаттар бергені үшін алынатын міндетті төлемдер
2998720
1
Мемлекеттік баж
2998720
02
Мемлекеттік мекемелерге сотқа берлетін талап арыздарынан алынатын мемлекеттік бажды қоспағанда, мемлекеттік баж сотқа берілетін талап арыздардан, ерекше талап ету істері арыздарынан, ерекше жүргізілетін істер бойынша арыздардан (шағымдардан), сот бұйрығын шығару туралы өтініштерден, атқару парағының дубликатын беру туралы шағымдардан, аралық (төрелік) соттардың және шетелдік соттардың шешімдерін мәжбүрлеп орындауға атқару парағын беру туралы шағымдардың, сот актлерінің атқару парағының және өзге де құжаттардың көшірмелерін қайта беру туралы шағымдардан алынады
2832000
04
Азаматтық хал актiлерiн тiркегенi үшiн, сондай-ақ азаматтарға азаматтық хал актiлерiн тiркеу туралы куәлiктердi және азаматтық хал актiлерi жазбаларын өзгертуге, толықтыруға және қалпына келтiруге байланысты куәлiктердi қайтадан бергенi үшiн мемлекеттік баж
22000
05
Шетелге баруға және Қазақстан Республикасына басқа мемлекеттерден адамдарды шақыруға құқық беретiн құжаттарды ресiмдегенi үшiн, сондай-ақ осы құжаттарға өзгерiстер енгiзгенi үшiн мемлекеттік баж

189500
97
Дизельное топливо, реализуемое юридическими и физическими лицами в розницу, а также используемое на собственные производственные нужды
14150
3
Поступления за использование природных и других ресурсов
929710
03
Плата за пользование водными ресурсами поверхностных источников
3500
14
Плата за использование особо охраняемых природных территорий местного значения
26210
15
Плата за пользование земельными участками
500000
16
Плата за эмиссии в окружающую среду
400000
4
Сборы за ведение предпринимательской и профессиональной деятельности
1652870
01
Сбор за государственную регистрацию индивидуальных предпринимателей
30940
02
Лицензионный сбор за право занятия отдельными видами деятельности
160000
03
Сбор за государственную регистрацию юридических лиц и учетную регистрацию филиалов и представительств, а также их перерегистрацию
53000
04
Сбор с аукционов
208930
05
Сбор за государственную регистрацию залога движимого имущества и ипотеки судна или строящегося судна
25000
14
Сбор за государственную регистрацию транспортных средств, а также их перерегистрацию
40000
18
Сбор за государственную регистрацию прав на недвижимое имущество и сделок с ним
95000
20
Плата за размещение наружной (визуальной) рекламы в полосе отвода автомобильных дорог общего пользования местного значения и в населенных пунктах
1040000
5
Налог на игорный бизнес
300000
02
Фиксированный налог
300000
08
Обязательные платежи, взимаемые за совершение юридически значимых действий и(или) выдачу документов уполномоченными на то государственными органами или должностными лицами
2998720
1
Государственная пошлина
2998720
02
Государственная пошлина, взимаемая с подаваемых в суд исковых заявлений, заявлений особого искового производства, заявлений (жалоб) по делам особого производства, заявлений о вынесении судебного приказа, заявлений о выдаче дубликата исполнительного листа, заявлений о выдаче исполнительных листов на принудительное исполнение решений третейских (арбитражных) судов и иностранных судов, заявлений о повторной выдаче копий судебных актов, исполнительных листов и иных документов, за исключением государственной пошлины с подаваемых в суд исковых заявлений к государственным учреждениям
2832000
04
Государственная пошлина, взимаемая за регистрацию актов гражданского состояния, а также за выдачу гражданам справок и повторных свидетельств о регистрации актов гражданского состояния и свидетельств в связи с изменением, дополнением и восстановлением записей актов гражданского состояния
22000
05
Государственная пошлина, взимаемая за оформление документов на право выезда за границу на постоянное место жительства и приглашение в Республику Казахстан лиц из других государств, а также за внесение изменений в эти документы

5200
06
Шетелдiктердiң паспорттарына немесе оларды ауыстыратын құжаттарына Қазақстан Республикасынан кету және Қазақстан Республикасына келу құқығына виза бергенi үшiн мемлекеттік баж
106100
07
Қазақстан Республикасының азаматтығын алу, Қазақстан Республикасының азаматтығын қалпына келтiру және Қазақстан Республикасының азаматтығын тоқтату туралы құжаттарды ресiмдегенi үшін мемлекеттік баж
1990
08
Тұрғылықты жерiн тiркегенi үшiн мемлекеттік баж
16000
09
Аңшы куәлігін бергенi және оны жыл сайын тіркегені үшiн мемлекеттік баж
230
10
Жеке жанды заңды тұлғалардың азаматтық, қызметтік қаруының (аңшылық суық қаруды, белгі беретін қаруды, ұңғысыз атыс қаруын, механикалық шашыратқыштарды, көзден жас ағызатын немесе тітіркендіретін заттар толтырылған аэрозольді және басқа құрылғыларды, үрлемелі қуаты 7,5 Дж-дан аспайтын пневматикалық қаруды қоспағанда және калибрі 4.5 мм-ге дейінгілерін қоспағанда) әрбір бірлігін тіркегені және қайта тіркегені үшін алынатын мемлекеттік баж.
2000
12
Қаруды және оның оқтарын сақтауға немесе сақтауға, алып жүруге, тасымалдауға және Қазақстан Республикасының аумағына әкелуге, Қазақстан Республикасынан әкетуге рұқсат бергені үшін алынатын мемлекеттік баж
13200
2
Салықтық емес түсiмдер
1838230
01
Мемлекет меншіктен түсетін кірістер
1613230
1
Мемлекеттік кәсіпорындардың таза кірісі бөлігінің түсімдері
56500
02
Коммуналдық мемлекеттік кәсіпорындардың таза кірісінің бір бөлігінің түсімдері
56500
3
Мемлекет меншігіндегі акциялардың мемлекеттік пакеттеріне дивидендтер
3100
02
Коммуналдық меншігіндегі акциялардың мемлекеттік пакетіне дивидендтер
3100
5
Мемлекет меншігіндегі мүлікті жалға беруден түсетін кірістер
760000
04
Коммуналдық меншіктегі мүлікті жалдаудан түсетін кірістер
760000
7
Мемлекеттік бюджеттен берілген кредиттер бойынша сыйақылар
793630
11
Заңды тұлғаларға жергілікті бюджеттен 2005 жылға дейін берілген бюджеттік кредиттер бойынша сыйақылар
793630
02
Мемлекеттік бюджеттен қаржыландырылатын мемлекеттік мекемелердің тауарларды (жұмыстарды, қызметтерді) өткізуінен түсетін түсімдер
15000
1
Мемлекеттік бюджеттен қаржыландырылатын мемлекеттік мекемелердің тауарларды (жұмыстарды, қызметтерді) өткізуінен түсетін түсімдер
15000
02
Жергілікті бюджеттен қаржыландырылатын мемлекеттік мекемелер көрсететін қызметтерді сатудан түсетін түсімдер
15000
06
Басқа да салықтық емес түсiмдер
210000
1
Басқа да салықтық емес түсiмдер
210000
07
Бұрын жергілікті бюджеттен алынған, пайдаланылмаған қаражаттардың қайтарылуы

5200
06
Государственная пошлина, взимаемая за выдачу на территории Республики Казахстан визы к паспортам иностранцев и лиц без гражданства или заменяющим их документам на право выезда из Республики Казахстан и въезда в Республику Казахстан
106100
07
Государственная пошлина, взимаемая за оформление документов о приобретении гражданства Республики Казахстан, восстановлении гражданства Республики Казахстан и прекращении гражданства Республики Казахстан
1990
08
Государственная пошлина, взимаемая за регистрацию места жительства
16000
09
Государственная пошлина, взимаемая за выдачу удостоверения охотника и его ежегодную регистрацию
230
10
Государственная пошлина, взимаемая за регистрацию и перерегистрацию каждой единицы гражданского, служебного оружия физических и юридических лиц (за исключением холодного охотничьего, сигнального, огнестрельного бесствольного, механических распылителей, аэрозольных и других устройств, снаряженных слезоточивыми или раздражающими веществами, пневматического оружия с дульной энергией не более 7,5 Дж и калибра до 4,5 мм включительно)
2000
12
Государственная пошлина за выдачу разрешений на хранение или хранение и ношение, транспортировку, ввоз на территорию Республики Казахстан и вывоз из Республики Казахстан оружия и патронов к нему
13200
2
Неналоговые поступления
1838230
01
Доходы от государственной собственности
1613230
1
Поступления части чистого дохода государственных предприятий
56500
02
Поступления части чистого дохода коммунальных государственных предприятий
56500
3
Дивиденды на государственные пакеты акций, находящиеся в государственной собственности
3100
02
Дивиденды на государственные пакеты акций, находящиеся в коммунальной собственности
3100
5
Доходы от аренды имущества, находящегося в государственной собственности
760000
04
Доходы от аренды имущества, находящегося в коммунальной собственности
760000
7
Вознаграждения по кредитам, выданным из государственного бюджета
793630
11
Вознаграждения по бюджетным кредитам, выданным из местного бюджета до 2005 года юридическим лицам
793630
02
Поступления от реализации товаров (работ, услуг) государственными учреждениями, финансируемыми из государственного бюджета
15000
1
Поступления от реализации товаров (работ, услуг) государственными учреждениями, финансируемыми из государственного бюджета
15000
02
Поступления от реализации услуг, предоставляемых государственными учреждениями, финансируемыми из местного бюджета
15000
06
Прочие неналоговые поступления
210000
1
Прочие неналоговые поступления
210000
07
Возврат неиспользованных средств, ранее полученных из местного бюджета