Аққайың ауданының селолық округ әкімдері аппараттарымен "Мал басы туралы мәліметтер" мемлекеттік қызмет көрсету стандартын бекіту туралы
Солтүстік Қазақстан облысы Аққайың аудандық әкімдігінің 2008 жылғы 31 қаңтардағы N 25 қаулысы. Солтүстік Қазақстан облысының Аққайың ауданының Әділет басқармасында 2008 жылғы 11 наурызда N 13-2-70 тіркелді. Күші жойылды - Аққайың аудандық әкімдігінің 2009 жылғы 14 қазандағы N 212 Қаулысымен
Ескерту. Күші жойылды - Аққайың аудандық әкімдігінің 2009 жылғы 14 қазандағы N 212 Қаулысымен
«Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару туралы» Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы № 148Заңының 37 бабына, «Әкімшілік рәсімдер туралы» Қазақстан Республикасының 2000 жылғы 27 қарашадағы № 107 Заңының 15-1 бабына, «Жеке және заңды тұлғаларға көрсетілетін мемлекеттік қызметтердің тізілімін бекіту туралы» Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2007 жылғы 30 маусымдағы № 561 және «Мемлекеттік қызмет көрсетудің үлгі стандартын бекіту туралы» Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2007 жылғы 30 маусымдағы № 558 қаулыларына сәйкес, аудан әкімдігі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Аққайың ауданының селолық округ әкімдері аппараттарымен «Мал басы туралы мәліметтер» мемлекеттік қызмет көрсету стандарты қосымшаға сәйкес бекітілсін.
2. Осы қаулының орындалуын бақылау аудан әкімі аппаратының  басшысына жүктелсін.
3. Осы қаулы Қазақстан Республикасының әділет органдарында мемлекеттік тіркелген күннен бастап күшіне енеді және бұқаралық
ақпарат құралдарында бірінші ресми жарияланған кезден бастап күнтізбелік 10 күн өткеннен кейін қолданысқа енгізіледі.
Аудан әкімі                                А. Шушамоин
Аққайың ауданы әкімдігінің
2008 жылғы 31 қаңтардағы
№ 25 қаулысына
қосымша
«Мал басы туралы мәлімет» мемлекеттік қызмет көрсету стандарты
1. Жалпы ережелер
1. «Мал басы туралы мәлімет» мемлекеттік қызметі Қазақстан Республикасы Статистика Агенттігінің 2005 жылғы 16 тамыздағы № 28-г Бұйырығымен бекітілген «Ауылдық (селолық), кенттік округтердегі шаруашылық есептің» № 1 нысанына келісілді тұтынушының қосалқы шаруашылығы бар екендігін растайтын анықтама болып табылады.
2. Көрсетілетін мемлекеттік қызметтің нысаны автоматтандырылмаған.
3. Мемлекеттік қызмет «Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару туралы» Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы № 148 Заңының 35-бабы 1-тармағының 16) тармақшасына, «Әкімшілік рәсімдер туралы» Қазақстан Республикасының 2000 жылғы 27 қарашадағы № 107 Заңының 15-1-бабына, «Жеке және заңды тұлғаларға мемлекеттік қызмет көрсету тізімін бекіту туралы» Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2007 жылғы 30 маусымдағы № 561 қаулысына, «Мемлекеттік қызмет көрсетудің үлгі стандартын бекіту туралы» Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2007 жылғы 30 маусымдағы № 558қаулысының негізінде көрсетіледі.

Об утверждении стандарта оказания государственной услуги "Сведения о поголовье скота" аппаратами акимов сельских округов Аккайынского района
Постановление акимата Аккайынского района Северо-Казахстанской области от 31 января 2008 года N 25. Зарегистрировано управлением юстиции Аккайынского района Северо-Казахстанской области 11 марта 2008 N 13-2-70. Утратило силу постановлением акимата Аккайынского района от 14 октября 2009 года N 212
Сноска. Утратило силу постановлением акимата Аккайынского района от 14 октября 2009 года N 212
В соответствии со статьей 37 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года № 148 «О местном государственном управлении в Республике Казахстан», статьей 15-1 Закона Республики Казахстан от 27 ноября 2000 года № 107 «Об административных процедурах»,постановлением Правительства Республики Казахстан от 30 июня 2007 года № 561 «Об утверждении реестра государственных услуг, оказываемых физическим и юридическим лицам», постановлением Правительства Республики Казахстан от 30 июня 2007 года № 558 «Об утверждении Типового стандарта оказания государственной услуги», акимат районаПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Утвердить стандарт оказания государственной услуги «Сведения о поголовье скота» аппаратами акимов сельских округов Аккайынского района согласно приложению.
2. Контроль за исполнением настоящего постановления возложить на руководителя аппарата акима района.
3. Настоящее постановление вступает в силу со дня его государственной регистрации в органах юстиции Республики Казахстан и вводится в действие по истечении 10 календарных дней с момента первого официального опубликования в средствах массовой информации.
Аким района                                А. Шушамоин
Приложение
к постановлению акимата
Аккайынского района
от 31 января 2008 года
№ 25
Стандарт оказания государственной услуги «Сведения о поголовье скота»
1. Общие положения
1. Государственная услуга «Сведения о поголовье скота» представляет собой справку, подтверждающую наличие поголовья скота в подсобном хозяйстве потребителя согласно форме № 1 «Похозяйственный учет в аульных (сельских), поселковых округах», утвержденной Приказом Агентства Республики Казахстан по статистике от 16 августа 2005 года № 28-г.
2. Форма предоставления государственной услуги не автоматизированная.
3. Государственная услуга оказывается на основании подпункта 16 пункта 1 статьи 35 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года № 148 «О местном государственном управлении в Республике Казахстан», статьей 15-1 Закона Республики Казахстан от 27 ноября 2000 года № 107 «Об административных процедурах», постановления Правительства Республики Казахстан от 30 июня 2007 года № 561 «Об утверждении реестра государственных услуг, оказываемых физическим и юридическим лицам», постановления Правительства Республики Казахстан от 30 июня 2007 года № 558 «Об утверждении Типового стандарта оказания государственной услуги».

4. Мемлекеттік қызметті мемлекеттік мекемелер көрсетеді:
1) «Аралағаш селолық округі әкімінің аппараты», заңды мекен-жайы: 150308, Солтүстік Қазақстан облысы, Аққайың ауданы, Аралағаш селосы, жұмыс телефоны 2-34-35;
2) «Астрахан селолық округі әкімінің аппараты», заңды мекен-жайы: 150301, Солтүстік Қазақстан облысы, Аққайың ауданы, Астраханка селосы, жұмыс телефоны 2-93-33;
3) «Власовка селолық округі әкімінің аппараты», заңды мекен-жайы: 150302, Солтүстік Қазақстан облысы, Аққайың ауданы, Власовка селосы, жұмыс телефоны 2-75-39;
4) «Григорьевка селолық округі әкімінің аппараты», заңды мекен-жайы: 150310, Солтүстік Қазақстан облысы, Аққайың ауданы, Трудовое селосы, жұмыс телефоны 2-43-43;
5) «Ивановка селолық округі әкімінің аппараты», заңды мекен-жайы: 150304, Солтүстік Қазақстан облысы, Аққайың ауданы, Ивановка селосы, жұмыс телефоны 2-53-66;
6) «Қиялы селолық округі әкімінің аппараты», заңды мекен-жайы: 150305, Солтүстік Қазақстан облысы, Аққайың ауданы, Қиялы селосы, жұмыс телефоны 2-55-32;
7) «Лесной селолық округі әкімінің аппараты», заңды мекен-жайы: 150306, Солтүстік Қазақстан облысы, Аққайың ауданы, Ленинское селосы, жұмыс телефоны 2-94-48;
8) «Полтавка селолық округі әкімінің аппараты», заңды мекен-жайы: 150307, Солтүстік Қазақстан облысы, Аққайың ауданы, Полтавка селосы, жұмыс телефоны 2-63-16;
9) «Смирнов селолық округі әкімінің аппараты», заңды мекен-жайы: 150300, Солтүстік Қазақстан облысы, Аққайың ауданы, Смирново селосы, 9 Май көшесі, 67 үй, жұмыс телефоны 2-13-90;
10) «Тоқшын селолық округі әкімінің аппараты», заңды мекен-жайы: 150309, Солтүстік Қазақстан облысы, Аққайың ауданы, Тоқшын селосы, жұмыс телефоны 2-66-13;
11) «Шағалалы селолық округі әкімінің аппараты», заңды мекен-жайы: 150311, Солтүстік Қазақстан облысы, Аққайың ауданы, Шағалы селосы, жұмыс телефоны 2-35-23;
12) «Черкасс селолық округі әкімінің аппараты», заңды мекен-жайы: 150312, Солтүстік Қазақстан облысы, Аққайың ауданы, Черкасское селосы, жұмыс телефоны 2-33-23.
5. Тұтынушы алатын көрсетілетін мемлекеттік қызметті көрсетуді  аяқтау нысаны (нәтижесі) мал басы туралы мәлімет болып табылады.
6. Сәйкес селолық округ аумағында тұратын шетелдiктiң Қазақстан Республикасында тұруға ықтиярхатын және азаматтығы жоқ адамның iшкi iстер органдарында тiркелгенi туралы белгiсi бар шетелдiктер мен азаматтығы жоқ адамдарға, халықтың көшi-қоны мәселелерi жөнiндегi уәкiлеттi органның аумақтық органдары берген оралман куәлiгi барларға
көрсетіледі.

4. Государственную услугу предоставляют государственные учреждения:
1) «Аппарат акима Аралагашского сельского округа», юридический адрес:  150308, Северо-Казахстанская область, Аккайынский район, село Аралагаш, рабочий телефон 2-34-35;
2) «Аппарат акима Астраханского сельского округа», юридический адрес: 150301, Северо-Казахстанская область, Аккайынский район, село Астраханка, рабочий телефон 2-93-33;
3) «Аппарат акима Власовского сельского округа», юридический адрес: 150302, Северо-Казахстанская область, Аккайынский район, село Власовка, рабочий телефон 2-75-39;
4) «Аппарат акима Григорьевского сельского округа», юридический адрес: 150310, Северо-Казахстанская область, Аккайынский район, село Трудовое, рабочий телефон 2-43-43;
5) «Аппарат акима Ивановского сельского округа», юридический адрес: 150304, Северо-Казахстанская область, Аккайынский район, село Ивановка, рабочий телефон 2-53-66;
6) «Аппарат акима Киялинского сельского округа», юридический адрес: 150305, Северо-Казахстанская область, Аккайынский район, село Киялы, рабочий телефон 2-55-32;
7) «Аппарат акима Лесного сельского округа», юридический адрес: 150306, Северо-Казахстанская область, Аккайынский район, село Ленинское, рабочий телефон 2-94-48;
8) «Аппарат акима Полтавского сельского округа», юридический адрес: 150307, Северо-Казахстанская область, Аккайынский район, село Полтавка, рабочий телефон 2-63-16;
9) «Аппарат акима Смирновского сельского округа», юридический адрес: 150300, Северо-Казахстанская область, Аккайынский район, село Смирново, улица 9 мая 67, рабочий телефон 2-13-90;
10) «Аппарат акима Токушинского сельского округа», юридический адрес: 150309, Северо-Казахстанская область, Аккайынский район, село Токуши, рабочий телефон 2-66-13;
11) «Аппарат акима Чаглинского сельского округа», юридический адрес: 150311, Северо-Казахстанская область, Аккайынский район, село Чаглы, рабочий телефон 2-35-23;
12) «Аппарат акима Черкасского сельского округа», юридический адрес: 150312, Северо-Казахстанская область, Аккайынский район, село Черкасское, рабочий телефон 2-33-23.
5. Формой завершения (результатом) оказываемой государственной услуги, которую получит потребитель, являются сведения о поголовье скота
6. Государственная услуга предоставляется гражданам Республики Казахстан, иностранцам и лицам без гражданства имеющим вид на жительство иностранца в Республике Казахстан и удостоверение лица без гражданства с отметкой о регистрации в органах внутренних дел, оралманам имеющим удостоверение оралмана, выданное территориальными органами уполномоченного органа по вопросам миграции населения, проживающим на территории соответствующего сельского округа.

7. Мемлекеттік қызмет көрсету кезіндегі уақыт бойынша шектеу мерзімдері:
мемлекеттік қызметті алу үшін тұтынушы қажетті құжаттарды тапсырған (тіркелген сәттен) қызмет алу үшін мемлекеттік қызмет
көрсету мерзімдері – 20 минут;
қажетті құжаттарды тапсыру кезінде (тіркеу) кезек күтуге рұқсат берілген ең ұзақ уақыт - 20 минут;
мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесі ретінде анықтама алған кезде кезек күтуге рұқсат берілген ең ұзақ уақыт - 20 минут.
8. Мемлекеттік қызмет тегін көрсетіледі.
9. Мемлекеттік қызмет көрсету тәртібі туралы толық ақпарат ресми ақпарат көздерінде және селолық округ әкімдері аппараттарының үй-жайларында орналасқан (осы Стандарттың 4 тармағына келісілді мекен-жай бойынша).
10. Мемлекеттік қызмет көрсететін мемлекеттік мекемелердің (осы Стандарттың 4 тармағына) жұмыс кестесі: күнделікті сағат 9.00-ден 18.30-ға дейін, түскі үзіліс сағат 13.30-дан 14.00-ге дейін, демалыс күндері: сенбі, жексенбі. Қызметті алу үшін алдын ала жазылу қарастырылмаған.
11. Мемлекеттік қызмет сәйкес селолық округ әкімдері аппараттарының үй-жайларында көрсетіледі. Үй-жайларда өрт қауіпсіздігі сақталған, күтудің және қажетті құжаттарды дайындаудың қолайлы жағдайлары жасалған (тағандарда мемлекеттік қызмет алу тәртібі, құжаттар үлгілері орналасқан).
2. Мемлекеттік қызмет көрсетудің тәртібі
12. Мемлекеттік қызметті алу үшін тұтынушы ұсыну қажет:
1) тұтынушының жеке басын куәландыратын құжат;
2) ветеринарлық паспорт, селолық округтің мал дәрігерімен беріледі;
13. Мемлекеттік қызметті алу үшін бланктерді, өтініштерді толтыру қажет етілмейді.
14. Мемлекеттік қызметті алу үшін құжаттар сәйкес селолық  округ әкімі аппаратының бас маманына тапсырылады.
15. Тұтынушының мемлекеттік қызмет алған күні көрсетілген Мемлекеттік қызмет көрсетуді тіркеу журналы тұтынушының мемлекеттік қызметті алу үшін барлық қажетті құжаттарды тапсырғанын растайтын құжат болып табылады.
16. Қызмет көрсету нәтижесі туралы тұтынушы мемлекеттік қызмет көрсететін мемлекеттік мекемеге жеке бару арқылы біледі.
Қызмет көрсетудің соңғы нәтижесін тутынушыға сәйкес селолық  округ әкімі аппаратының бас маманымен береді.
17. Тұтынушы осы Стандарттың 12 бабында көрсетілген құжаттарды тапсырмаған кезде мемлекеттік қызметті ұсынудан бас тартылуы мүмкін.
3. Жұмыс қағидаттары
18. Мемлекеттік органның қызметтің тұтынушысына қатысты басшылыққа алатын мынадай жұмыс қағидаттарына негізделеді: сыпайылық, әдептілік, көрсетілетін мемлекеттік қызмет туралы толық ақпарат, тұтынушы құжаттарының мазмұны туралы ақпараттың сақталуын, қорғалуын және құпиялылығын қамтамасыз ету, тұтынушы белгіленген мерзімде алмаған құжаттарының сақталуын қамтамасыз ету.

7. Сроки ограничений по времени при оказании государственной услуги:
1) сроки оказания государственной услуги с момента сдачи потребителем необходимых документов (с момента регистрации), для получения услуги – 20 минут;
2) максимально допустимое время ожидания в очереди при сдаче необходимых документов (при регистрации) – 20 минут;
3) максимально допустимое время ожидания в очереди при получении сведений, как результат оказания государственной услуги – 20 минут.
8. Государственная услуга предоставляется бесплатно.
9. Полная информация о порядке оказания государственной услуги располагается в официальных источниках информации и на стендах, расположенных в помещениях аппаратов акимов сельских округов по адресу согласно пункту 4 настоящего Стандарта.
10. График работы государственных учреждений (пункт 4 настоящего Стандарта) предоставляемых государственную услугу: ежедневно с 9.00 до 18.30 часов, перерыв на обед с 12.30 до 14.00 часов, выходной суббота, воскресенье. Предварительная запись для получения услуги не предусмотрена.
11. Государственная услуга предоставляется в помещениях аппаратов акимов соответствующих сельских округов. Помещения обеспечены пожарной безопасностью, созданы приемлемые условия ожидания и подготовки необходимых документов (на стендах размещены порядок получения государственной услуги, образцы документов).
2. Порядок оказания государственной услуги
12. Для получения государственной услуги потребителю необходимо предъявить:
1) документ, удостоверяющий личность потребителя;
2) ветеринарный паспорт - выдает ветеринарный врач сельского округа.
13. Для получения государственной услуги заполнение бланков, заявлений не требуется.
14. Для получения государственной услуги документы предъявляются главному специалисту аппарата акима соответствующего сельского округа.
15. Документом, подтверждающим, что потребитель сдал все необходимые документы для получения государственной услуги, в котором содержится дата получения потребителем государственной услуги, является Журнал регистрации оказания государственных услуг.
16. О результате оказания услуги потребитель узнает путем личного посещения государственного учреждения, оказывающего государственную услугу.
Конечный результат оказания услуги выдает потребителю главный специалист аппарата акима соответствующего сельского округа.
17. В предоставлении государственной услуги может быть отказано в случае не предоставления потребителем документов, указанных в пункте 12 настоящего Стандарта.
3. Принципы работы
18. Работа государственного органа по отношению к потребителю услуг основывается на таких принципах как: вежливость, корректность, исчерпывающая информация об оказываемой государственной услуге, обеспечение сохранности, защиты и конфиденциальности информации о содержании документов потребителя, обеспечение сохранности документов, которые потребитель не получил в установленные сроки.

4. Жұмыс нәтижелері
19. Тұтынушыларға мемлекеттік қызмет көрсету нәтижелері осы стандартқа қосымшаға сәйкес сапа және қол жетімділік көрсеткіштерімен өлшенеді.
20. Мемлекеттік қызмет көрсететін мемлекеттік органның, мекеменің немесе өзге де субъектілердің жұмысы бағаланатын мемлекеттік қызметкерлердің сапа және қол жетімділік көрсеткіштерінің нысаналы мәнін жыл сайын арнайы құрылған жұмыс топтары бекітеді.
5. Шағымдану тәртібі
21. Уәкілетті лауазымды адамдардың әрекетіне (әрекетсіздігіне) шағымдану тәртібін түсіндіру және шағым дайындауға жәрдем көрсету
үшін тұтынушы жоғары тұрған ұйымға: Солтүстік Қазақстан облысы,
Аққайың ауданының әкімдігі, заңды мекен-жайы: 150300, Солтүстік Қазақстан облысы, Аққайың ауданы, Смирново селосы, Народная көшесі, 50, электрондық пошта мекен-жайы: akkain-akimat@sko.kz, қабылдау
бөлмесінің телефоны: 8 (71532) 2-12-77.
22. Шағым берілетін мемлекеттік органның атауы: Солтүстік
Қазақстан облысы, Аққайың ауданының әкімдігі, заңды мекен-жайы: Солтүстік Қазақстан облысы, Аққайың ауданы, Смирново селосы, Народная көшесі, 50, электрондық пошта мекен-жайы: akkain-akimat@sko.kz,  қабылдау бөлмесінің телефоны: 8 (71532) 2-12-77.
23. Шағым берген кезде, оны Жеке тұлғалардың өтініштерін тіркеу журналында тіркегеннен кейін шағымның қабылданғанын растайтын және берілген шағымға жауап алатын мерзім мен орын, шағымның қаралу барысы туралы білуге болатын лауазымды адамдардың байланыс деректері
көрсетілген талон беріледі.

4. Результаты работы
19. Результаты оказания государственной услуги потребителем измеряются показателями качества и доступности согласно приложению к настоящему стандарту.
20. Целевые значения показателей качества и доступности государственных услуг, по которым оценивается работа государственного учреждения оказывающего государственную услугу, ежегодно утверждаются специально созданными рабочими группами.
5. Порядок обжалования
21. За разъяснением порядка обжалования действия (бездействия) уполномоченных должностных лиц и содействием в подготовке жалобы потребитель может обратиться в вышестоящую организацию: акимат Аккайынского района Северо-Казахстанской области, юридический адрес: 150300, Северо-Казахстанская область, Аккайынский район, село Смирново, улица Народная 50, адрес электронной почты:akkain-akimat@sko.kz, телефон приемной 8 (71532) 2-12-77.
22. Наименование государственного органа, которому подается жалоба: акимат Аккайынского района Северо-Казахстанской области, юридический адрес: 150300, Северо-Казахстанская область, Аккайынский район, село Смирново, улица Народная 50, адрес электронной почты:akkain-akimat@sko.kz, телефон приемной 8 (71532) 2-12-77.
23. При подаче потребителем жалобы, после регистрации ее в журнале обращений физических лиц, ему выдается талон, подтверждающий принятие жалобы и предусматривающий срок и место получения ответа на поданную жалобу, контактные данные должностных лиц, у которых можно узнать о ходе рассмотрения жалобы.

6. Байланыс ақпараты
24. Мемлекеттік қызмет көрсететін мемлекеттік мекемелердің байланыс деректері және жұмыс кестесі осы Стандарттың 4 және 10
тармақтарында көрсетілген.
25. Шағымды қанағаттандырмаған жағдайда, лауазымды адамдарының әрекетіне (әрекетсіздігіне) шағымдану туралы шағымды қарастыратын мемлекеттік органдарының байланыс деректері:
Солтүстік Қазақстан облысының әкімдігі, заңды мекен-жайы: 150000, Солтүстік Қазақстан облысы, Петропавл қаласы, Қазақстан Конституциясы көшесі, 58, электрондық пошта мекен-жайы: akimat@sko.kz қабылдау бөлмесінің телефоны: 8 (7152) 46-41-25.
«Мал басы туралы мәлімет»
мемлекеттік қызмет көрсету
стандартына қосымша
Кесте. Сапа және қол жетімділік көрсеткіштерінің мәні
Сапа және қол жетімділік көрсеткіштері
Көрсет-
кіштің
норматив-
тік мәні
Көрсеткіш-
тің келесі жылдағы нысаналы мәні
Көрсеткіш-тің есепті жылдағы ағымдағы мәні
1
2
3
4

6. Контактная информация
24. Контактные данные и график работы руководителя государственного органа оказывающего государственную услугу указаны в пунктах 4 и 10 настоящего Стандарта.
25. Контактные данные органа, рассматривающего жалобу на действия (бездействия) должностных лиц государственного органа, в случае не удовлетворения жалобы:
Акимат Северо-Казахстанской области, юридический адрес: 150000, Северо-Казахстанская область, город Петропавловск, улица Конституции Казахстана 58, адрес электронной почты: akimat@sko.kz, телефон приемной 8 (7152) 46-41-25;
Приложение
к стандарту оказания государственной
услуги «Сведения о поголовье скота»
Таблица. Значения показателей качества и доступности
Показатели качества
и доступности
Нормативное
значение
показателя
Целевое
значение
показателя
в последующем
году
Текущее
значение
показателя в
отчетном году
1
2
3
4