"Мемлекеттік тұрғын үй қорынан үйге мұқтаж азаматтарды есепке алу және кезекке қою" мемлекеттік қызмет көрсетудің стандартын бекіту туралы
Солтүстік Қазақстан облысы Ғабит Мүсірепов атындағы ауданы әкімдігінің 2008 жылғы 14 қарашадағы N 317 қаулысы. Солтүстік Қазақстан облысының Ғабит Мүсірепов атындағы ауданының Әділет басқармасында 2008 жылғы 3 желтоқсанда N 13-5-87 тіркелді. Күші жойылды - Солтүстік Қазақстан облысы Ғабит Мүсірепов атындағы ауданының әкімдігінің 2009 жылғы 16 қазанда N 250 Қаулысымен
Күші жойылды - Солтүстік Қазақстан облысы Ғабит Мүсірепов атындағы ауданының әкімдігінің 2009.10.16 N 250 Қаулысымен
«Әкімшілік рәсімдер туралы» Қазақстан Республикасының 2000 жылғы 27 қарашадағы № 107- ІІ Заңы 9-1, 15-1 баптарына, «Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару туралы» Қазақстан Республикасы Үкіметінің «Мемлекеттік қызмет көрсетудің үлгі стандартын бекіту туралы» 2007 жылғы 30 маусымдағы № 558, «Жеке және заңды тұлғаларға көрсетілетін мемлекеттік қызметтердің тізілімін бекіту туралы» 2007 жылғы 30 маусымдағы № 561 қаулыларына сәйкес,  мемлекеттік қызметтерді көрсетудің сапасын көтеру мақсатында, аудан әкімдігі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Қоса беріліп отырған «Мемлекеттік тұрғын үй қорынан үйге мұқтаж азаматтарды есепке алу және кезекке қою» мемлекеттік қызмет көрсетудің стандарты бекітілсін.
2. Осы қаулының орындалуын бақылау аудан әкімінің орынбасары Александр Иванович Гусаковқа жүктелсін.
3. Осы қаулы әділет органдарынан мемлекеттік тіркеу күнінен бастап күшіне енеді және алғаш ресми жарияланған күнінен бастап он күнтізбелік күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Аудан әкімі                                 М. Тасмағанбетов
Ғабит Мүсірепов атындағы аудан
әкімдігінің 2008 жылғы
14 қарашадағы № 317 қаулысымен
БЕКІТІЛГЕН
«Мемлекеттік тұрғын үй қорынан үйге мұқтаж азаматтарды есепке алу және кезекке қою» мемлекеттік қызмет көрсетудің стандарты
1. Жалпы ережелер
1. Осы стандарт мемлекеттік тұрғын үй қорынан үйге мұқтаж азаматтарды есепке алу және кезекке қою мемлекеттік қызметтің көрсетілу тәртібін анықтайды (келесіде - мемлекеттік қызмет).
2. Көрсетілетін мемлекеттік қызметтің нысаны автоматтандырылмаған.
3. Мемлекеттік қызмет «Тұрғын үй қатынастары туралы» Қазақстан Республикасы 1997 жылғы 16 сәуірдегі № 94 Заңы 67, 75-баптары, «Мемлекеттік тұрғын үй қорынан тұрғын үйді жалға беру және пайдалану реті туралы» Қазақстан Республикасы Үкіметінің 1999 жылғы 2 қыркүйектегі № 1292 қаулысы негізінде көрсетіледі.
4. Мемлекеттік қызмет «Солтүстік Қазақстан облысы Ғабит Мүсірепов атындағы ауданының тұрғын-коммуналдық шаруашылығы, жолаушы көлігі, автомобиль жолдары бөлімі» мемлекеттік мекемесімен келесі мекен-жай бойынша көрсетіледі: Солтүстік Қазақстан облысы, Ғабит Мүсірепов атындағы аудан, Новоишим селосы, Мектеп көшесі, 19 үй, электрондық пошта: mzhkkh-08@yandex.ru.

Об утверждении стандарта оказания государственной услуги "Постановка на учет и очередность граждан, нуждающихся в жилье из государственного жилищного фонда"
Постановление акимата района имени Габита Мусрепова Северо-Казахстанской области от 14 ноября 2008 года N 317. Зарегистрировано Управлением юстиции района имени Габита Мусрепова Северо-Казахстанской области 3 декабря 2008 года N 13-5-87. Утратило силу - постановлением акимата района имени Габита Мусрепова Северо-Казахстанской области от 16 октября 2009 года N 250
Утратило силу - постановлением акимата района имени Габита Мусрепова Северо-Казахстанской области от 16.10.2009 г. N 250
В соответствии со статьями 9-1, 15-1 Закона Республики Казахстан от 27 сентября 2000 года № 107 «Об админситративных процедурах», постановлениями Правительства Республики Казахстан от 30 июня 2007 года № 558 «Об утверждении Типового стандарта оказания государственной услуги», № 561 «Об утверждении реестра государственных услуг, оказываемых физическим и юридическим лицам», акимат района ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Утвердить прилагаемый стандарт оказания государственной услуги - «Постановка на учет и очередность граждан, нуждающихся в жилье из государственного жилищного фонда».
2. Контроль за исполнением настоящего постановления возложить на заместителя акима района Гусакова Александра Ивановича.
3. Настоящее постановление вступает в силу со дня государственной регистрации в органах юстиции и вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Аким района                              М. Тасмаганбетова
Утвержден
постановлением акимата
района имени Габита Мусрепова
от «14» ноября 2008 года № 317
Стандарт
оказания государственной услуги «Постановка на учет
и очередность граждан, нуждающихся в жилье из государственного
жилищного фонда»
1. Общие положения
1. Данный стандарт определяет порядок оказания государственной
услуги по постановке на учет и очередность граждан, нуждающихся в
жилье из государственного жилищного фонда.
2. Форма оказания государственной услуги не автоматизированная.
3. Государственная услуга оказывается на основании статей 67, 75 Закона Республики Казахстан от 16 апреля 1997 года № 94
«О жилищных отношениях» и постановления Правительства Республики
Казахстан от 2 сентября 1999 года № 1292 «О порядке предоставления,
найма и эксплуатации жилищ из государственного жилищного фонда».
4. Государственная услуга оказывается государственным
учреждением «Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского
транспорта, автомобильных дорог района имени Габита Мусрепова
Северо-Казахстанской области». Место оказания государственной услуги:
село Новоишимское, улица Школьная, 19, район имени Габита Мусрепова,
электронная почта: mzhkkli-08@yandex.ru

5. Тұтынушыға көрсетілетін мемлекеттік қызметінің нәтиже үлгісі, аудандық тұрғын үй комиссиясының шешімі және тұрғын үй беруіне кезекті реттік нөмірін иемдену туралы хабарлау (хат) болады.
Мемлекеттік қызмет:
1) Қазақстан Республикасының үйге мұқтаж азаматтарына, осы елді мекенде әрдайым тұратындарға (қашаннан бері тұратынына тәуелсіз) және елді мекеннің әлеуметтік қорғанатын қабаттарға жататындарға көрсетіледі:
1-1) Ұлы Отан соғысының мүгедектері мен қатысушылары, сондай-ақ оларға теңестірілген адамдар;
1-2) I және II топтағы мүгедектер (өздері жасаған қылмыс салдарынан мүгедек болған адамдарды қоспағанда);
1-3) мүгедек балалары бар немесе оларды тәрбиелеуші отбасылары;
1-4) заңдарда белгіленген тәртіппен бекітілетін аурулар тізімінде аталған кейбір созылмалы аурулардың ауыр түрлерімен ауыратын адамдар;
1-5) жасына қарай зейнет демалысына шыққан зейнеткерлер;
1-6) кәмелетке толғанға дейін ата-аналарынан айырылған жиырма жасқа жетпеген жетім балалар жатады. Мұндай адамдардың жасы эскери қызметке шақырылған кезде мерзімді әскери қызметтен өту мерзіміне ұзартылады;
1-7) оралмандар;
1-8) экологиялық зілзалалар, табиғи және техногенді сипаттағы төтенше жағдайлар салдарынан тұрғын үйінен айырылған адамдар;
1-9) көп балалы отбасылар;
1-10) мемлекеттік немесе қоғамдық міндеттерін, әскери қызметін орындау кезінде, адам өмірін құтқару кезінде, құқық тәртібін қорғау кезінде қаза тапқан адамдардың отбасылары;
1-11) толық емес отбасылар;
2) пәтер-үйге мұқтаж болған мемлекеттік қызметкерлерге, бюджеттік сала жұмыскерлеріне, әскери қызметшілеріне және мемлекеттік сайлау лауазымдарында орналасқан тұлғаларға;
3) Қазақстан Республикасы азаматтарына, Қазақстан Республикасы «Тұрғын үй қатынастары туралы» Заңнамасына сәйкес жергілікті атқарушы билікпен сатып алынған және ипотекалық тұрғын қарызы бойынша ипотекалық мәнінде болған жалғыз пәтер-үйі;
7. Мемлекеттік қызмет келесі мерзімдер бойынша көрсетіледі:
1) мемлекеттік қызмет корсету мерзімі тұтынушы қажетті құжаттарын тапсырған уақыттан отыз күн ішінде.
2) қажет құжаттарды тапсырған кезінде кезекте ең көп күту мерзімі отыз минуттан аспайды.
3) қажет құжаттарды алу кезінде кезекте ең көп күту уақыты отыз минуттан аспайды.
8. Мемлекеттік қызмет корсету тегін жүзеге асырылады.
9. «Мемлекеттік тұрғын үй қорынан үйге мұқтаж азаматтарды есепке алу және кезекке қою» мемлекеттік қызмет көрсетудің реті туралы толық ақпарат және керекті құжаттар жергілікті ресми ақпарат көздерінде жарияланады, сондай-ақ «Солтүстік Қазақстан облысы Ғабит Мүсірепов атындағы тұрғын-коммуналдық шаруашылығы, жолаушы көлігі, автомобиль жолдары бөлімі»: Новоишим селосы, Мектеп көшесі, 19 үй, электрондық пошта: mzhkkh-08@yandex.ru, мекен-жайы бойынша орналасқан мемлекеттік мекемесінің ақпараттық тақтасында орналастырылған.

5. Формой завершения оказываемой государственной услуги,
которую получит потребитель, является уведомление (письмо) о решении
районной жилищной комиссии и присвоении порядкового номера
очередности на предоставление жилья.
6. Государственная услуга оказывается:
1) нуждающимся в жилье гражданам Республики Казахстан, постоянно проживающим в данном населенном пункте (независимо от срока проживания) и относящимся к малоимущим социально защищаемым слоям населения:
1-1) инвалиды и участники Великой Отечественной войны, а также лица, приравненные к ним;
1-2) инвалиды 1 и 2 групп (за исключением лиц, ставших инвалидами в результате совершенного ими преступления);
1-3) семьи, имеющие или воспитывающие детей-инвалидов;
1-4) лица, страдающие тяжелыми формами некоторых хронических заболеваний, перечисленных в списке заболеваний, утверждаемом в установленном законодательством порядке; 1-5) пенсионеры по возрасту;
1-6) дети-сироты, не достигшие двадцати лет, потерявшие родителей до совершеннолетия. При призыве таких лиц, на воинскую службу возраст продлевается на срок прохождения срочной воинской службы;
1-7) оралманы;
1-8) лица, лишившиеся жилища в результате экологических бедствий, чрезвычайных ситуаций природного и техногенного характера;
1-9) многодетные семьи;
1-10) семьи лиц, погибших при исполнении государственных или общественных обязанностей, воинской службы, при спасении человеческой жизни, при охране правопорядка;
1-11) неполные семьи.
2) нуждающимся в жилье государственным служащим, работникам бюджетных организаций, военнослужащим и лицам, занимающим государственные выборные должности;
3) гражданам Республики Казахстан, единственное жилище которых являлось предметом ипотеки по ипотечным жилищным займам и приобретено местным исполнительным органом в соответствии с законодательством Республики Казахстан о жилищных отношениях.
7. Государственная услуга предоставляется в следующие сроки:
1) сроки оказания государственной услуги с момента сдачи
потребителем необходимых документов - в течение тридцати дней;
2) максимально допустимое время ожидания в очереди при сдаче
необходимых документов составляет тридцать минут;
3) максимально допустимое время ожидания в очереди при
получении документов составляет тридцать минут.
8. Оказание государственной услуги осуществляется бесплатно.
9. Полная информация о порядке оказания государственной услуги
«Постановка на учет и очередность граждан, нуждающихся в жилье из
государственного жилищного фонда» и необходимых документах, а также
образцы их заполнения располагаются в официальных, местных
источниках информации и на стенде в помещении государственного
учреждения «Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского
транспорта, автомобильных дорог района имени Габита Мусрепова
Северо-Казахстанской области», находящегося по адресу:
село Новоишимское, улица Школьная, 19, электронная почта:
mzhkkh-08@yandex.ru

10. Мемлекеттік қызмет корсету уақыты: күн сайын, дүйсенбіден жұмаға дейін сағат 9.00-дан 18.00-ге дейін, демалыс - сенбі, жексенбі және мейрам күндері, сағат 13.00-ден 14.00-ге дейін түскі үзіліс. Өтінушілерді қабылдау, алдын ала жазылуын және жылдамдатылған қызмет көрсетуін талап етпей, кезек бойынша жүзеге асырылады.
11. Мемлекеттік қызмет «Солтүстік Қазақстан облысы Ғабит Мүсірепов атындағы ауданның тұрғын-коммуналдық шаруашылығы,жолаушы көлігі, автомобиль жолдары бөлімі» мемлекеттік мекемесінде көрсетіледі. Құжаттарды рәсімдеу үшін күту залы, құжаттарды толтыру үшін орындар өтініш нысаны, керекті құжаттар тізілімі және оларды толтыру үлгілері бар ақпараттық стендтермен жабдықталған, сондай-ақ физикалық мүмкіншілігі шектелген адамдарға қолайлы жағдай және қауіпсіздік қамтамасыз етілген.
2. Мемлекеттік қызмет көрсету тәртібі
12. Мемлекеттік қызмет алу үшін өтініш беруші келесі құжаттарды ұсыну қажет:
жергілікті орындаушы органмен белгіленген нысанаға сәйкес есепке алу туралы өтініш - «Солтүстік Қазақстан облысы Ғабит Мүсірепов атындағы ауданның тұрғын-коммуналдық шаруашылығы, жолаушы көлігі, автомобиль жолдары бөлімі» мемлекеттік мекемесінің маманымен берілген бланкісінде толтырылады;
азаматтарды тіркеу кітабы. Қажет болса, өтінуші Қазақстан Республикасының «Тұрғын катынастары туралы» Заңына сәйкес жергілікті орындаушы органдарының басқа тұлғаларды отбасы мүшесі болып табылатыны туралы анықтамасын Ғабит Мүсірепов атындағы ауданының селолық округтер әкімдерінің аппараттары береді;
өтінушінің және онымен бірге тұратын отбасы мүшелерінің меншік құқығы иелігінде тұрғын үйі жоқ туралы анықтамасын «Солтүстік Қазақстан облысы Әділет Департаментінің Ғабит Мүсірепов атындағы ауданының Әділет Басқармасы» мемлекеттік мекемесі береді.
өтінушінің (отбасы) әлеуметтік қамтылған азаматтар қабатына жататынын растайтын әлеуметтік қамту органынан анықтама немесе мемлекеттік қызметшінің, бюджеттік ұйым жұмысшысының, әскери қызметшінің жұмыс орнынан (қызмет орнынан) анықтама.
қажет болса, өтінуші қосымша бөлмеге құқық беру үшін, денсаулық сақтау мемлекеттік мекемесінен отбасында ауыр аурумен науқас бар туралы анықтамасын ұсынады. Осы анықтаманы медициналық мекемелер береді.
13. Өтінушіге мемлекеттік қызметті алу үшін қажетті құжаттар келесі мекен-жай бойынша орналасқан «Солтүстік Қазақстан облысы Ғабит Мүсірепов атындағы ауданның тұрғын-коммуналдық шаруашылығы, жолаушы көлігі, автомобиль жолдары бөлімі» мемлекеттік мекемесінің маманымен беріледі: Новоишим селосы, Мектеп көшесі, 19 үй, электрондық пошта: mzhkkh-08@yandex.ru

10. Государственная услуга предоставляется ежедневно с
09.00 до 18.00 часов, выходные дни - суббота, воскресенье и праздничные дни, перерыв на обед с 13.00 до 14.00 часов. Прием осуществляется в порядке очереди, без предварительной записи и ускоренного обслуживания.
11. Государственная услуга оказывается в помещении
государственного учреждения «Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта, автомобильных дорог района имени Габита Мусрепова Северо-Казахстанской области». Для оформления документов имеется зал ожидания, места для заполнения документов оснащаются стендами с перечнем необходимых документов и образцами их заполнения, обеспечена безопасность и приемлемые условия для людей с ограниченными физическими возможностями
2. Порядок оказания государственной услуги
12. Для получения государственной услуги заявителю необходимо представить следующие документы:
заявление о постановке на учет по форме, устанавливаемой местным исполнительным органом - заполняется лично на бланке, выдаваемом специалистом государственного учреждения «Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта, автомобильных дорог района имени Габита Мусрепова Северо-Казахстанской области»;
книга регистрации граждан. При необходимости заявитель предоставляет справку местных исполнительных органов о признании других лиц членами семьи, в соответствии с Законом Республики Казахстан "О жилищных отношениях", которая выдается аппаратами акимов сельских округов района имени Габита Мусрепова;
справка об отсутствии у заявителя и постоянно проживающих с ним членов семьи жилища, принадлежащего им на праве собственности, которая выдается государственным учреждением «Управление юстиции района имени Габита Мусрепова Департамента юстиции Северо-Казахстанской области»;
справка органа социальной защиты, подтверждающая принадлежность заявителя (семьи) к социально защищаемым гражданам, либо справка с места работы (службы) государственного служащего, работника бюджетной организации, военнослужащего.
При необходимости заявитель предоставляет также справку государственного учреждения здравоохранения о наличии в семье страдающего тяжелой формой заболевания, предоставляющую право на дополнительную жилую комнату. Данная справка выдается медицинскими учреждениями.
13. Документы, необходимые для получения государственной услуги
выдаются заявителю специалистом государственного учреждения
«Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта,
автомобильных дорог района имени Габита Мусрепова
Северо-Казахстанской области» по адресу: село Новоишимское,
улица Школьная, 19, электронная почта: mzhkkh-08@yandex.ru

14. Толтырылған өтініш пен толық қажетті құжаттар пакеті «Солтүстік Қазақстан облысы Ғабит Мүсірепов атындағы ауданның тұрғын-коммуналдық шаруашылығы, жолаушы көлігі, автомобиль жолдары бөлімі» мемлекеттік мекемесінің маманына келесі мекен-жай бойынша тапсырылады: Новоишим селосы, Мектеп көшесі 19, электрондық пошта: mzhkkh-08@yandex.ru
15. Мемлекеттік қызмет алу үшін барлық қажетті құжаттарын тапсырған өтінушіге қабылданған күні және орындау уақыты, сондай-ақ құжаттарды қабылдаған маманның тегі, аты, жөні бар өтініштің үзбелі талоны беріледі.
16. Мемлекеттік тұрғын үй қорынан үйге мұқтаж азаматтарды есепке алу және кезекке қою немесе бас тарту туралы жазбаша хабарландыру келесі мекен-жай бойынша орналасқан: Новоишим селосы, Мектеп көшесі 19, «Солтүстік Қазақстан облысы Ғабит Мүсірепов атындағы ауданның тұрғын-коммуналдық шаруашылығы, жолаушы көлігі, автомобиль жолдары бөлімі» мемлекеттік мекемесіне жеке келгенде ғана беріледі.
Мемлекеттік қызмет электрондық пошта, сайт арқылы көрсетілмейді.
17. Мемлекеттік қызмет көрсетуді тоқтату немесе мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тарту үшін келесі негіздемелер болады:
1) толық құжаттар пакетін бермеген жағдайда;
2) егер өтінушінің Қазақстан Республикасының тұрғын
заңнамасымен белгіленген қажеттілік критериясына сэйкес емес екендігі анықталса;
3) егер азамат соңғы бес жыл ішінде тұрғын орнын айырбастау жолымен әдейі өзінің тұрғын жағдайын нашарлатып мұқтаж болса, тұруға мүмкін болатын, Қазақстан Республикасының осы немесе басқа елді мекенінде орналасатынына тәуелсіз, меншік құқығы иелігіне жататын тұрғын үйден бас тартса, тұрғын үйдің қирауы немесе нашарлауы өз кінәсінде болса, мемлекеттік тұрғын үй қорынан тұрғын үй немесе жеке тұрғын үй қорынан жергілікті орындаушы органмен жалға алынған тұрғын үй беру кезінде ол мұқтаж емес болатын тұрғын үйден кетсе, жұбайынан басқа тұлғаларды, кәмелетке толмағандарды және еңбекке жарамсыз балаларды, осыған қоса еңбекке жарамсыз ата-аналарды кіргізсе.
3. Жұмыс қағидасы
18. «Солтүстік Қазақстан облысы Ғабит Мүсірепов атындағы ауданның тұрғын-коммуналдық шаруашылығы, жолаушы көлігі, автомобиль жолдары бөлімі» мемлекеттік мекемесінің қызметі келесі қағидалармен негізделеді:
1) адамның конституциялық құқығын және бостандығын сақтау;
2) қызметтік міндетін орындаған кезіндегі заңдылық;
3) сыпайылық;
4) жеткілікті және толық ақпаратты ұсыну;
5) ақпараттың құпиялылығы және қорғауы;

14. Заполненное заявление с полным пакетом необходимых
документов сдается специалисту государственного учреждения
«Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта,
автомобильных дорог района имени Габита Мусрепова
Северо-Казахстанской области» по адресу: село Новоишимское, улица Школьная, 19, кабинет № 1, электронная почта: mzhkkh-08@yandex.ru
15. После сдачи всех необходимых документов для получения государственной услуги, заявителю выдается отрывной талон заявления, в котором указывается фамилия и инициалы специалиста, принявшего заявление с указанием даты принятия и срока исполнения.
16. Уведомление о постановке на учет и очередности граждан,
нуждающихся в жилье из государственного жилищного фонда или отказе
вручается при личном посещении государственного учреждения «Отдел
жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и
автомобильных дорог района имени Габита Мусрепова
Северо-Казахстанской области» по адресу: село Новоишимское,
улица Школьная, 19.
Оказание услуги посредством электронной почты, сайта не осуществляется.
17. Основаниями для приостановления оказания государственной
услуги или отказа в предоставлении государственной услуги являются:
1) предоставление неполного пакета документов;
2) если будет установлено, что заявитель не соответствует критериям нуждаемости, установленным жилищным законодательством Республики Казахстан;
3) если будет установлено, что гражданин стал нуждающимся в результате преднамеренного ухудшения своих жилищных условий в течение последних пяти лет путем обмена жилого помещения, отчуждения пригодного для проживания жилища, принадлежавшего ему на праве собственности, независимо от того, в том же или другом населенном пункте Республики Казахстан оно находилось, разрушения или порчи жилища по его вине, выезда из жилища, при проживании в котором он не был нуждающимся в предоставлении жилища из государственного жилищного фонда или жилища, арендованного местным исполнительным органом в частном жилищном фонде, вселения других лиц, кроме супруга, несовершеннолетних и нетрудоспособных детей, а также нетрудоспособных родителей.
3. Принципы работы
18. Деятельность государственного учреждения «Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта, автомобильных дорог района имени Габита Мусрепова Северо-Казахстанской области» основывается на принципах:
1) соблюдения конституционных прав и свобод человека;
2) законности при исполнении служебного долга;
3) вежливости;
4) предоставления исчерпывающей и полной информации;
5) защиты и конфиденциальности информации;

6) белгіленген мерзімде өтініші беруші алмаған құжаттардың сақталуын қамтамасыз ету.
4. Жұмыс нәтижелері
19. Тұтынушыларға көрсетілетін мемлекеттік қызметтің нәтижесі осы стандарттың қосымшасына сәйкес сапа және қолжетімділік көрсеткіштерімен өлшенеді.
20. Мемлекеттік қызметтің сапасы мен қолжетімділік көрсеткіштерінің мақсатты мәндері бойынша мемлекеттік қызмет көрсетуші мемлекеттік ұйымның, мекеменің және басқа субъектілердің жұмысы жыл сайын арнайы құрылған жұмыс топтармен бекітіледі.
5. Шағымдау тәртібі
21. Мемлекеттік қызмет корсету сапалығы бойынша талаптар болатын жағдайда лауазымды тұлғаның іс-әрекетін шағымдау келесі мекен-жай бойынша орналасқан «Солтүстік Қазақстан облысы Ғабит Мүсірепов атындағы ауданның түрғын-коммуналдық шаруашылығы, жолаушы көлігі, автомобиль жолдары бөлімі» мемлекеттік мекемесінің бастығына жүгінумен іске асырылады: Новоишим селосы, Мектеп көшесі 19, № 1 кабинет, телефондары: 8-(715-35)-2-13-63, 2-24-67, электрондық пошта: mzhkkh-08@yandex.ru
«Ғабит Мүсірепов атындағы аудан әкімі аппараты» мемлекеттік мекемесі Солтүстік Қазақстан облысы Ғабит Мүсірепов атындағы ауданы Новоишим селосы, Абылай-хана көшесі 28, телефоны 8-(715-35)-2-13-07, 2-12-22, факс 2-11-48, электрондық мекен-жайы: gmusrepova-arimat@sko.kz
22. Шағым жазбаша түрде поштамен немесе «Солтүстік Қазақстан облысы Ғабит Мүсірепов атындағы ауданның түрғын-коммуналдық шаруашылығы, жолаушы көлігі, автомобиль жолдары бөлімі» мемлекеттік мекемесі арқылы қолма қол жұмыс күндері қабылданады, № 1 кабинет, электрондық пошта: mzhkkh-08@yandex.ru
23. Келген шағым «Солтүстік Қазақстан облысы Ғабит Мүсірепов атындағы ауданның тұрғын-коммуналдық шаруашылығы, жолаушы көлігі, автомобиль жолдары бөлімі» мемлекеттік мекемесінің жеке тұлғалардың хаттарын, шағымдарын және өтініштерін тіркеу журналында, заңнамамен белгіленген мерзімінде тіркеледі.
Өтінушіге шағымның қаралуы туралы жазбаша түрде жеке келгенде ғана хабарланады.
6. Байланыстар ақпараты
24. «Солтүстік Қазақстан облысы Ғабит Мүсірепов атындағы ауданның тұрғын-коммуналдық шаруашылығы, жолаушы көлігі, автомобиль жолдары бөлімі» мемлекеттік мекемесі бастығының мекен-жайы Новоишим селосы, Мектеп көшесі 19, № 1 кабинет, mzhkkh-08@yandex.ru
Мекеме бастығы: телефон 8-(715-35)-2-13-63;
«Ғабит Мүсірепов атындағы аудан әкімі аппараты» мемлекеттік мекемесі, Новоишим селосы, Абылай-хана көшесі 28, 8-(715-35)-2-13-07, 2-12-22, факс 2-11-48, электрондық мекен-жайы:gmusrepova-arimat@sko.kz

6) обеспечение сохранности документов, которые заявитель не
получил в установленные сроки.
4. Результаты работы
19. Результаты оказания государственной услуги потребителям измеряются показателями качества и доступности в соответствии с приложением к настоящему стандарту.
20. Целевые значения показателей качества и доступности государственных услуг, по которым оценивается работа государственного органа, учреждения или иных субъектов, оказывающих государственные услуги, ежегодно утверждаются специально созданными рабочими группами.
5. Порядок обжалования
21. В случае имеющихся претензий по качеству предоставления
государственной услуги обжалование действий должностного лица
осуществляется посредством обращения к руководителю государственного
учреждения «Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского
транспорта, автомобильных дорог района имени Габита Мусрепова
Северо-Казахстанской области» по адресу: село Новоишимское, улица
Школьная, 19, кабинет № 1, телефоны 8-(715-35)-2-13-63, 2-24-67,
электронная почта: mzhkkh-08@yandex.ru
Государственное учреждение «Аппарат акима района имени Габита Мусрепова» по адресу: Северо-Казахстанская область, село Новоишимское, улица Абылай-хана 28, телефон 8-(715-35)-2-13-07, 2-12-22, факс 2-11-48, электронный адрес: gmusrepova-akimat@sko.kz
22. Жалобы принимаются в рабочие дни в письменном виде по почте
либо нарочно специалистом государственного учреждения «Отдел
жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта,
автомобильных дорог района имени Габита Мусрепова
Северо-Казахстанской области», кабинет № 1; электронная почта:
mzhkkh-08@yandex.ru
23. Принятая жалоба регистрируется в журнале регистрации писем, жалоб и заявлений физических лиц государственного учреждения «Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта, автомобильных дорог района имени Габита Мусрепова Северо-Казахстанской области» в установленные законодательством сроки.
О результатах рассмотрения жалобы заявителю сообщается в письменном виде по почте либо при личном посещении.
6. Контактная информация
24. Адрес начальника государственного учреждения
«Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта,
автомобильных дорог района имени Габита Мусрепова
Северо-Казахстанской области» село Новоишимское, улица Школьная, 19,
кабинет № 1, электронная почта: mzhkkh-08@yandex.ru
Начальник учреждения: телефон 8-(715-35)-2-13-63;
Государственное учреждение «Аппарат акима района имени Габита Мусрепова» - Северо-Казахстанская область, село Новоишимское, улица Абылай-хана, 28, телефон 8-(715-35)-2-13-07, 2-12-22, факс 2-11-48, электронный адрес: gmusrepova-akimat@sko.kz