1992 жылы туылған азаматтарды Ғабит Мүсірепов атындағы ауданының Қорғаныс істері жөніндегі бөлімінің әскерге шақырушылар учаскесіне тіркеу туралы
Солтүстік Қазақстан облысы Ғабит Мүсірепов атындағы ауданы әкімдігінің 2008 жылғы 31 желтоқсандағы N 400 қаулысы. Солтүстік Қазақстан облысының Ғабит Мүсірепов атындағы ауданының Әділет басқармасында 2009 жылғы 14 қаңтарда N 13-5-89 тіркелді. Күші жойылды (Солтүстік Қазақстан облысы Ғабит Мүсірепов атындағы ауданы әкімдігінің 2013 жылғы 8 сәуірдегі N 02.09.01-05/374 хаты)
Ескерту. Күші жойылды (Солтүстік Қазақстан облысы Ғабит Мүсірепов атындағы ауданы әкімдігінің 08.04.2013 N 02.09.01-05/374 хаты)
«Әскери міндеттілік және әскери қызмет туралы» Қазақстан Республикасының 2005 жылғы 8 шілдедегі № 74–ІІІ Заңы, «Қазақстан Республикасында әскери міндеттілер мен әскерге шақырылушыларды әскери есепке алуды жүргізу тәртібі туралы ережені бекіту туралы» Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2006 жылғы 5 мамырдағы № 371 қаулысы негізінде, 1992 жылы туылған азаматтарды Ғабит Мүсірепов атындағы аудандық Қорғаныс істері жөніндегі бөлімінің әскерге шақырылушылар учаскесіне тіркеуді ұйымдастыру мақсатында аудан әкімдігі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Ғабит Мүсірепов атындағы ауданның Қорғаныс істері жөніндегі бөліміне жынысы ер 1992 жылы туылған және үлкен жасты шақыру учаскесінде тіркеуді өтпеген азаматтарды тіркеуге шақыру 2009 жылдың қаңтарынан наурыз айы аралығында жүргізілсін.
2. «Ғабит Мүсірепов атындағы ауданның Қорғаныс істері жөніндегі бөлімі» мемлекеттік мекемесінде шақыру учаскесі ұйымдастырылсын, тіркеу жөніндегі жеке комиссия мүшелері келесі кұрамда бекітілсін:
Ғабдуллин Дулат Бекейұлы      - «Ғабит Мүсірепов атындағы ауданның
Қорғаныс істері жөніндегі бөлімі»
мемлекеттік мекемесі бастығы,
комиссия төрағасы;
Бекиш Бақытжан Серікұлы       - «Ғабит Мүсірепов атындағы аудан әкімі
аппараты» мемлекеттік мекемесі құрылыс
және оперативтік сұрақтар бойынша әкім
орынбасарының көмекшісі – бас маман      Комиссия мүшелері:
Журавлев Юрий Григорьевич     - «Ғабит Мүсірепов атындағы ауданның
ішкі істер бөлімі» мемлекеттік
мекемесі бастығының орынбасары;
Селезень                      – Қазақстан Республикасының
Алексей Николаевич            денсаулық сақтау Министрлігінің
Солтүстік Қазақстан облысы Ғабит
Мүсірепов атындағы ауданның «Аудандық
емхана» коммуналдық мемлекеттік
қазыналық кәсіпорынның ұйым жұмысы
бойынша бас дәрігер орынбасарының
міндетін уақытша атқарушы, дәрігерлік
комиссия төрағасы;
Бейкель Светлана Николаевна   - Қазақстан Республикасының денсаулық
сақтау Министрлігінің Солтүстік
Қазақстан облысы Ғабит Мүсірепов
атындағы ауданның «Аудандық емхана»
коммуналдық мемлекеттік қазыналық
кәсіпорынның аға медбикесі,
комиссия хатшысы.
Тіркеу комиссиясының мүшелері сырқаттанып немесе басқа да себептермен келмей қалған жағдайда келесі көмекшілер бекітілсін:
Мұратбеков Рамазан Рашитұлы   - «Ғабит Мүсірепов атындағы ауданның
Қорғаныс істері жөніндегі бөлімі»
мемлекеттік мекемесі бастығының
орынбасары, комиссия төрағасы;
Тайшабаева                    - Ғабит Мүсірепов атындағы
Алтыншаш Жұлдызбекқызы        аудан әкімінің әлеуметтік мәселелер
жөніндегі орынбасары, комиссия
төрағасының орынбасары.
Ақтаев Ибрагим Салықұлы       - «Ғабит Мүсірепов атындағы ауданның
ішкі істер бөлімі» мемлекеттік мекемесі
бастығының орынбасары;
Бижанов Қаныш Болатұлы        – Қазақстан Республикасы денсаулық
сақтау Министрлігінің Солтүстік
Қазақстан облысы Ғабит Мүсірепов
атындағы ауданның «Аудандық емхана»
мемлекеттік коммуналдық қазыналық
кәсіпорынның бас дәрігері, дәрігерлік
комиссияның төрағасы;
Сергеева Любовь Андреевна     - Қазақстан Республикасының денсаулық
сақтау Министрлігінің Солтүстік
Қазақстан облысы Ғабит Мүсірепов
атындағы ауданның «Аудандық емхана»
коммуналдық мемлекеттік қазыналық
кәсіпорынның медбикесі,
комиссия хатшысы.

О проведении приписки граждан 1992 года рождения к призывному участку Отдела по делам обороны района имени Габита Мусрепова
Постановление акимата района имени Габита Мусрепова Северо-Казахстанской области от 31 декабря 2008 года N 400. Зарегистрировано Управлением юстиции района имени Габита Мусрепова Северо-Казахстанской области 14 января 2009 года N 13-5-89. Утратило силу (письмо аппарата акима района имени Габита Мусрепова Северо-Казахстанской области от 8 апреля 2013 года N 02.09.01-05/374)
Сноска. Утратило силу (письмо аппарата акима района имени Габита Мусрепова Северо-Казахстанской области от 8.04.2013 N 02.09.01-05/374)
На основании Закона Республики Казахстан от 8 июля 2005 года № 74 – III «О воинской обязанности и воинской службе», постановления Правительства Республики Казахстан от 5 мая 2006 года № 371 «Об утверждении Правил о порядке ведения воинского учета военнообязанных и призывников в Республике Казахстан», для организованного проведения приписки граждан 1992 года рождения к призывному участку отдела по делам обороны района имени Габита Мусрепова, акимат района ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Провести приписку граждан Республики Казахстан мужского пола 1992 года рождения и старших возрастов ранее не прошедших приписку к призывному участку отдела по делам обороны района имени Габита Мусрепова в период с января по март 2009 года.
2. Организовать призывной участок в здании государственного учреждения «Отдел по делам обороны района имени Габита Мусрепова» и утвердить персональный состав комиссии по приписке в следующем составе:
Габдуллин Дулат Бекеевич  – начальник государственного учреждения
«Отдел по делам обороны района имени
Габита Мусрепова», председатель
комиссии;
Бекиш Бакитжан            – главный специалист – помощник
Серикович                 заместителя акима района имени Габита
Мусрепова по строительству и оперативным
вопросам.
Члены комиссии:
Журавлев Юрий Григорьевич – заместитель начальника государственного
учреждения «Отдел внутренних дел района
имени Габита Мусрепова»;
Селезень                  - заместитель главного врача
Алексей Николаевич        по организационно-методической работе
коммунального государственного казенного
предприятия «Районная поликлиника» района
имени Габита Мусрепова акимата Северо-
Казахстанской области Министерства
здравоохранения Республики Казахстан,
председатель медицинской комиссии;
Бейкель Светлана Николаевна – старшая медицинская сестра
коммунального государственного казенного
предприятия «Районная поликлиника» района
имени Габита Мусрепова акимата Северо-
Казахстанской области Министерства
здравоохранения Республики Казахстан,
секретарь комиссии.
В случае болезни или других уважительных причин отсутствия членов приписной комиссии утвердить дублерами:
Муратбеков                – заместитель начальника
Рамазан Рашитович         государственного учреждения «Отдел по делам
обороны района имени Габита Мусрепова»,
председатель комиссии;
Тайшабаева                – заместитель акима района по
Алтыншаш Жулдузбековна    социальным вопросам района имени Габита
Мусрепова, заместитель председателя
комиссии.
Члены комиссии:
Актаев Ибрагим Салыкович  – заместитель начальника государственного
учреждения «Отдел внутренних дел района
имени Габита Мусрепова»;
Бижанов Каныш Болатович   – главный врач коммунального
государственного казенного предприятия
«Районная поликлиника» района имени Габита
Мусрепова акимата Северо-Казахстанской
области Министерства здравоохранения
Республики Казахстан, председатель
медицинской комиссии;
Сергеева Любовь Андреевна – медицинская сестра коммунального
государственного казенного предприятия                                 «Районная поликлиника» района имени Габита
Мусрепова акимата Северо-Казахстанской
области Министерства здравоохранения
Республики Казахстан, секретарь комиссии.

3. «Ғабит Мүсірепов атындағы ауданның Қорғаныс істері жөніндегі бөлімі» мемлекеттік мекемесінің бастығы Ғабдуллин Дулат Бекейұлына 2009 жылдың қаңтар айынан бастап тіркеуге жататын азаматтарды шақыруын жүргізу ұсынылсын (келісім бойынша).
4. Қазақстан Республикасы денсаулық сақтау Министрлігінің Солтүстік Қазақстан облысы Ғабит Мүсірепов атындағы ауданның «Аудандық емхана» мемлекеттік коммуналдық қазыналық кәсіпорынның бас дәрігері Бижанов Қаныш Болатұлына келесі міндеттер ұсынылсын (келісім бойынша):
1) азаматтарды дәрігерлік куәландырудан өткізу үшін қажетті құрамда тәжірибелі дәрігер мамандары және орта дәрігерлер қызметімен қамтамасыз етсін;
2) аудандық емдеу мекемелері арқылы көкірек клеткасына флюрография (рентгеноскопия) жасау, аяқ табандарын тексеру, электрокардиограмма, анализдер өткізуі барлық азаматтарға 2009 жылдың қаңтарынан бастап «Ғабит Мүсірепов атындағы аудандық Қорғаныс істері жөніндегі бөлімі» мемлекеттік мекемесінің есеп жоспарына сәйкес қамтамасыз етілсін;
3) дәрігерлік комиссияны қажетті мөлшерде дәрігерлік және шаруашылық мүлікпен қамтамасыз етілсін;
4) «Ғабит Мүсірепов атындағы аудандық Қорғаныс істері жөніндегі бөлімі» мемлекеттік мекемесінің берген тізімге сәйкес тіркеуден өткеннен соң емдеу қажет етілетін азаматтарды емдеу мекемесінің қарамағына алып келіп, кезекті әскери шақыруға дейін емдеу жүргізілсін.
5. Барлық селолық округтердің әкімдеріне жүктелсін:
1) тіркеуге жататын барлық азаматтарға қолма қол шақыру қағазы беріліп, олардың толық комиссиядан «Ғабит Мүсірепов атындағы ауданның Қорғаныс істері жөніндегі бөлімі» мемлекеттік мекемесі белгілеген мерзімге сәйкес әскерге шақыру учаскесіне келіп өтуін қадағаласын;
2) азаматтарды әскерге шақырушылар учаскесіне жеткізу үшін қажет көлік пен жетекші бөлу қамтамасыз етілсін, азаматтарды тасымалдауда апат жағдайлардан сақтап қалу үшін шаралар қабылдансын;
3) әскерге шақыру учаскесіне азаматтарды жіберуден бұрын шақыру қағазында көрсетілген қажетті құжаттарының толық екендігі тексерілсін.
6. «Ғабит Мүсірепов атындағы аудандық қаржы бөлімі» мемлекеттік мекемесінің бастығы Дышкант Наталья Геннадьевнаға тіркеу жасау учаскесіне бюджетте қаралған қажетті ақша бөлінсін.
7. «Ғабит Мүсірепов атындағы ауданның Қорғаныс істері жөніндегі бөлімі» мемлекеттік мекемесі бастығы Ғабдуллин Дулат Бекейұлына 1992 жылы туылған азаматтардың әскери шақыру учаскесіне тіркеуінің қорытындысын Ғабит Мүсірепов атындағы аудан әкіміне 2009 жылдың сәуір айында хабарласын.
8. Осы қаулының орындалуын бақылау аудан әкімінің орынбасары Алтыншаш Жұлдызбекқызы Тайшабаеваға және Ғабит Мүсірепов атындағы аудандық Қорғаныс істері жөніндегі бөлімінің бастығы Ғабдуллин Дулат Бекейұлына жүктелсін.

3. Рекомендовать начальнику государственного учреждения «Отдел по делам обороны района имени Габита Мусрепова» Габдуллину Дулату Бекеевичу, провести вызов граждан подлежащих приписке с января 2009 года (по согласованию).
4. Рекомендовать главному врачу коммунального государственного казенного предприятия «Районная поликлиника» района имени Габита Мусрепова акимата Северо-Казахстанской области Министерства здравоохранения Республики Казахстан Бижанову Канышу Болатовичу (по согласованию):
1) выделить необходимое количество опытных врачей-специалистов и среднего медицинского персонала для проведения медицинского освидетельствования граждан;
2) обеспечить через лечебно-профилактические учреждения района проведение флюорографии (рентгеноскопии) органов грудной клетки, стоп ног, электрокардиограмм, проведение анализов всем гражданам в соответствии плана расчетов государственного учреждения «Отдел по делам обороны района имени Габита Мусрепова» с января 2009 года;
3) обеспечить медицинскую комиссию необходимым инструментарием, медицинским и хозяйственным имуществом;
4) после приписки граждан к призывному участку и представления государственным учреждением «Отдел по делам обороны района имени Габита Мусрепова» списка призывников, нуждающихся в лечении, закрепить за лечебными учреждениями и обеспечить проведение лечения до призыва на воинскую службу.
5. Обязать акимов сельских округов:
1) вручить персональные повестки всем гражданам, подлежащим приписке и обеспечить их явку на комиссию по приписке к призывному участку в дни, указанные государственным учреждением «Отдел по делам обороны района имени Габита Мусрепова»;
2) обеспечить выделение сопровождающих и необходимого транспорта для доставки граждан на призывной участок, принять меры для предотвращения несчастных случаев при перевозки граждан;
3) перед отправкой граждан на призывной участок проверить у них наличие всех необходимых документов, указанных в повестке.
6. Начальнику государственного учреждения «Отдел финансов района имени Габита Мусрепова» Дышкант Наталье Геннадьевне, обеспечить выделение необходимого количества денежных средств, для обеспечения приписки согласно расчетов предусмотренных бюджетом.
7. Начальнику государственного учреждения «Отдел по делам обороны района имени Габита Мусрепова» Габдуллину Дулату Бекеевичу о результатах приписки граждан 1992 года рождения к призывному участку доложить в апреле 2009 года акиму района имени Габита Мусрепова.
8. Контроль за выполнением настоящего постановления возложить на Тайшабаеву Алтыншаш Жулдузбековну, заместителя акима района и Габдуллина Дулата Бекеевича, начальника отдела по делам обороны района имени Габита Мусрепова.

9. Осы қаулы ресми түрде жарияланған кейін он күн күнтізбелік өткеннен кейін қолданысқа еңгізіледі.
Аудан әкімі                                М. Тасмағанбетов

9. Настоящее постановление вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня первого его официального опубликования.
Аким района                                   М. Тасмаганбетов