2009 жылға арналған аудандық бюджет туралы
Солтүстік Қазақстан облысы Тимирязев аудандық мәслихатының 2008 жылғы 25 желтоқсандағы N 11/2 шешімі. Солтүстік Қазақстан облысының Тимирязев ауданының Әділет басқармасында 2009 жылғы 26 қаңтарда N 13-12-82 тіркелді. Күші жойылды - Солтүстік Қазақстан облысы Тимирязев аудандық мәслихатының 2011 жылғы 28 наурыздағы N 31/7 Шешімімен
Ескерту. Күші жойылды - Солтүстік Қазақстан облысы Тимирязев аудандық мәслихатының 2011.03.28 N 31/7 Шешімімен
Қазақстан Республикасының 2008 жылғы 4 желтоқсандағы Бюджеттік кодексінің 240-бабына, 2001 жылғы 23 қаңтардағы «Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару туралы» Қазақстан Республикасының Заңының 6-бабына сәйкес, аудандық мәслихат ШЕШТІ:
1. Мына көлемдерде 2009 жылға арналған аудандық бюджет 1 қосымшаға сәйкес бекітілсін:
1) кірістер: - 927031 мың теңге,
соның ішінде:
салықтық түсімдер - 143763 мың теңге;
салықтық емес түсімдер - 1303 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түскен түсімдер - 8220 мың теңге;
трансферттердің түсіуі - 773745 мың теңге;
2) шығындар - 931685,9 мың теңге;
3) таза бюджеттік несие - 0 мың теңге,
соның ішінде:
бюджеттік несиелерді өтеу - 0 мың теңге;
4) қаржылық активтермен операциялар бойынша сальдо - 2876 мың теңге;
соның ішінде:
қаржылық активтерді сатып алу - 3000 мың теңге;
мемлекеттік қаржылық активтерін сатудан түскен түсім - 124 мың теңге;
5) бюджеттің тапшылығы (профицит) - -7530,9 мың теңге;
6) тапшылықты қаржыландыру (профицитті пайдалану) - 7530,9 мың теңге.
Ескерту. 1-тармаққа өзгерту енгізілді - Тимирязев ауданы мәслихатының 2009.04.27 N 13/3; 2009.07.27 N 15/3; 2009.10.23 N 17/1; 2009.11.23 N 18/1 Шешімімен
2. 2009 жылға арналған аудандық бюджеттің табыстары Қазақстан Республикасының Бюджеттік Кодексіне сәйкес келесі салықтық түсімдер есебінен қалыптасатындығы белгіленсін:
Әлеуметтік салық;
мүлік салық;
жер салығы;
көлік жабдықтарына салынатын салық;
бірыңғай жер салығы;
акциздерге;
мемлекеттік баж салығы.
3.Аудандық бюджеттің кірісі мынадай салықтық емес түсімдер  есебінен қалыптасатындығы белгіленсін:
аудан әкімдігінің меншігі болып табылатын коммуналдық меншіктегі мүлікті жалға беруден түскен кірістер.
4. Аудандық бюджеттің кірісі жерді және материалдық емес  активтерді сатудан түскен түсімдер есебінен қалыптасатындығы  белгіленсін.
5. 2009 жылы бюджет сферасының қызметкерлері жалақысының толық
көлемде төленуі қамтамасыз етілсін.
6. 2009 жылға арналған аудандық бюджет шығыстарында ауылдық жерлерде тұратын денсаулықты сақтау, әлеуметтік қамтамасыз ету, білім беру, мәдениет мамандарына отын сатып алу үшін 2000 теңге мөлшерінде
әлеуметтік көмек белгіленсін.

О районном бюджете на 2009 год
Решение маслихата Тимирязевского района Северо-Казахстанской области от 25 декабря 2008 года N 11/2. Зарегистрировано Управлением юстиции Тимирязевского района Северо-Казахстанской области 26 января 2009 года N 13-12-82. Утратило силу - решением маслихата Тимирязевского района Северо-Казахстанской области от 28 марта 2011 года N 31/7
Сноска. Утратило силу - решением маслихата Тимирязевского района Северо-Казахстанской области от 28.03.2011 N 31/7
В соответствии со статьей 240 Бюджетного кодекса Республики Казахстан от 4 декабря 2008 года, статьей 6 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года «О местном государственном управлении в Республике Казахстан», районный маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить районный бюджет на 2009 год согласно приложению 1 в следующих объемах:
1) доходы - 927031 тысяч тенге,
в том числе по:
налоговым поступлениям – 143763 тысяч тенге;
неналоговым поступлениям – 1303 тысяч тенге;
поступлениям от продажи основного капитала – 8220 тысяч тенге;
поступлениям трансфертов – 773745 тысяч тенге;
2) затраты – 931685,9 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование - 0 тысяч тенге,
в том числе:
погашение бюджетных кредитов – 0 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 2876 тысяч тенге;
в том числе:
приобретение финансовых активов – 3000 тысяч тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 124 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – -7530,9 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) – 7530,9 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 1 с изменениями, внесенными решением маслихата Тимирязевского района от 27.04.2009 г. N 13/3; от 27.07.2009 г. N 15/3; от 23.10.2009 г. N 17/1; от 23.11.2009 г. N 18/1
2. Установить, что доходы районного бюджета на 2009 год формируются в соответствии с Бюджетным кодексом Республики Казахстан за счет следующих налоговых поступлений:
Социального налога;
налога на имущество;
земельного налога;
налога на транспортные средства;
единого земельного налога;
на акцизы;
государственной пошлины.
3. Установить, что доходы районного бюджета формируются за счет следующих неналоговых поступлений:
доходов от аренды имущества, находящегося в коммунальной собственности, являющихся собственностью акимата района.
4. Установить, что доходы районного бюджета формируются за счет продажи земли и нематериальных активов.
5.Обеспечить в 2009 году выплату заработной платы работникам бюджетной сферы в полном объеме.
6. Установить в расходах бюджета района на 2009 год выплаты на оказание социальной помощи специалистам здравоохранения, образования, социального обеспечения, культуры, проживающим в сельской местности, по приобретению топлива в размере 2000 тенге.

6.1. Жылдың басына келген, аудандық бюджет қаражатының бос қалдықтарының есебінен, аудандық бюджет шығындарына 7 қосымшаға сәйкес бюджет бағдарламалары бойынша 7530,9 мың теңге бөлінсін.
Ескерту. 6-тармақ 6.1-тармақпен толықтырылды - Тимирязев ауданы мәслихатының 2009.04.27 N 13/3; 6.1-тармаққа өзгерту енгізілді - Тимирязев ауданы мәслихатының 2009.07.27 N 15/3 Шешімімен
7. 2009 жылғы 1 қаңтардан бастап аудандық бюджет құрамында
қарастырылған, мемлекеттік білім беру мекемелерінде кітапхана қорын
жаңарту үшін оқулықтарды сатып алу және жеткізуге 2632 мың теңге сомада ақша бөлу белгіленсін.
8. 2009 жылға арналған аудандық жергілікті атқарушы орган резерві 1000 мың теңге сомасында бекітілсін.
9. 2009 жылы аудандық бюджетке ағымдағы трансферттер есептелсін, соның ішінде:
республикалық бюджеттен:
1) ең төменгі күнкөріс мөлшерінің өсуіне байланысты, мемлекеттік мекен – жай әлеуметтік көмек және 18 жасқа толмаған балаларға берілетін ай сайынғы мемлекеттік жәрдемақы төлемі 6711 мың теңге сомасы;
2) елді мекендердегі әлеуметтік сфера мамандарын әлеуметтік қолдау  жөніндегі шараларды жүзеге асыру үшін 5168 мың теңге сомасы;
3) 2005 – 2010 жылдарға арналған Қазақстан Республикасының білім беруді дамыту Мемлекеттік бағдарламасын жүзеге асыру үшін 27891 мың теңге сомасы, соның ішінде
негізгі орта және жалпы орта білім беруші мемлекеттік  мекемелеріндегі физика, химия, биология кабинеттерін оқу құралдарымен жабдықтауға – 4097 мың теңге;
бастауыш, негізгі орта және жалпы орта білім беруші мемлекеттік  мекемелерде лингафон және мультимедиялық кабинеттерді жасауға – 11082
мың теңге;
мемлекеттік білім беру жүйесіне оқытудың жаңа технологиясын енгізуге – 12712 мың теңге;
облыстық бюджеттен келесі мөлшерде:
1) мемлекеттік білім беру мекемелеріндегі білім беру жүйесін
ақпараттандыруға – 2864 мың теңге;
2) аудан мектептерін Жол жүру ережелерін үйрену жөніндегі оқулық құралдарымен жабдықтауға – 178 мың теңге;
3) Ұлы Отан соғысына қатысушылар мен мүгедек тұлғаларға кепілдік және жеңілдіктерге теңестірілген жеңіл тіс протездеріне – 50 мың теңге;
4) елді мекендердегі ауыл шаруашылығына жағымды инвентаризацияға – 979 мың теңге.
10. 2 қосымшаға сәйкес 2009 жылға арналған жергілікті бюджетті дамыту бюджеттік бағдарламалар тізбесі бюджеттік инвестициялық жобаларға  және бағдарламаларға бөлініп бекітілсін.
11. 3 қосымшаға сәйкес 2009 жылға арналған жергілікті бюджеттердің атқарылу барысында секвестрлеуге жатпайтын жергілікті бюджеттік
бағдарламалар тізбесі бекітілсін.
12. 4 қосымшаға сәйкес 2009 жылға арналған жергілікті бюджетінің  шығынында әрбір селолық округі бойынша бюджеттік бағдарламасы
қарастырылған деп белгіленсін.

6.1. Выделить за счет свободных остатков средств районного бюджета, сложившихся на начало года, на расходы районного бюджета 7530,9 тысяч тенге по бюджетным программам согласно приложения 7.
Сноска. Пункт 6 дополнен пунктом 6.1 решением маслихата Тимирязевского района от 27.04.2009 г. N 13/3; с изменениями, внесенными решением маслихата Тимирязевского района от 27.07.2009 г. N 15/3
7. Установить, что с 1 января 2009 года в составе районного бюджета предусмотрены ассигнования на приобретение и доставку учебников для обновления библиотечных фондов государственным учреждениям образования в сумме 2632 тысяч тенге.
8. Утвердить резерв местного исполнительного органа района на 2009 год в сумме 1000 тысяч тенге.
9.Учесть в районном бюджете на 2009 год целевые трансферты, в том числе:
из республиканского бюджета:
1) на выплату государственной адресной социальной помощи и ежемесячного государственного пособия на детей до 18 лет в связи с ростом размера прожиточного минимума в сумме 6711 тысяч тенге;
2) для реализации мер по социальной поддержке специалистов социальной сферы населенных пунктов в сумме 5168 тысяч тенге;
3) на реализацию Государственной программы развития образования в Республике Казахстан на 2005-2010 годы в сумме 27891 тысяча тенге, в том числе:
на оснащение учебным оборудованием кабинетов физики, химии, биологии в государственных учреждениях основного среднего и общего среднего образования – 4097 тысяч тенге;
на создание лингафонных и мультимедийных кабинетов в государственных учреждениях начального, основного среднего и общего среднего образования – 11082 тысяч тенге;
на внедрение новых технологий обучения в государственной системе образования – 12712 тысяч тенге;
из областного бюджета в следующих размерах:
1) на информатизацию системы образования в государственных учреждениях образования - 2864 тысячи тенге;
2) на оснащение школ района учебными пособиями по изучению Правил дорожного движения – 178 тысяч тенге;
3) на льготное зубопротезирование лиц, приравненных по льготам и гарантиям к участникам и инвалидам Великой отечественной войны – 50 тысяч тенге;
4) на инвентаризацию сельскохозяйственных угодий в населенных пунктах – 979 тысяч тенге.
10. Утвердить перечень бюджетных программ развития районного бюджета на 2009 год и увеличение уставного капитала юридических лиц, согласно приложению 2.
11. Установить, что в процессе исполнения местного бюджета на 2009 год не подлежат секвестру местные бюджетные программы, согласно приложению 3.
12.Установить, что в расходах бюджета района на 2009 год предусмотрены бюджетные программы по каждому сельскому округу, согласно приложению 4.

13. 5 қосымшаға сәйкес 2009 жылға арналған жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша азаматтардың жекеленген топтарына әлеуметтік көмек төлем тізбесі бекітілсін.
14. 2009 жылғы 1 қаңтардан бастап, аудандық бюджет құрамында
қарастырылған ақша бөлу белгіленсін;
1) 6 қосымшаға сәйкес мүгедектерді оңалту жеке бағдарламасына
сәйкес, мұқтаж мүгедектерді міндетті гигиеналық құралдармен қамтамасыз етуге және ымдау тілі мамандарының, жеке көмекшілердің қызмет көрсетуіне – 1061 мың теңге, соның ішінде:
міндетті гигиена құралдарына – 896 мың теңге;
жеке көмекшілердің қызмет көрсетуіне – 165 мың теңге;
2) 5 қосымшаға сәйкес, аз қамтамасыз етілген отбасыларының 18
жасқа толмаған балаларына мемлекеттік жәрдемақы төлеуге 12804 мың теңге сомасы.
15. 2009 жылға арналған аудандық бюджетте қаражаттар іске асыруға көзделгені ескерілсін:
2007 жылғы 15 мамырдағы Қазақстан Республикасының Еңбек Кодексінде азаматтық қызметкерлерге жылдық төленетін 30 күнтізбелік
демалыс күні беріліп сауықтыруына айлық лауазымдық жалақы
мөлшерінде жәрдемақы төлеу;
2007 жылғы 27 шілдеден Қазақстан Республикасының «Білім туралы»
Заңының мемлекеттік бастапқы білім беру ұйымдарының педагогикалық
қызметкерлері үшін бір аптада нормативтік оқулық жүктемені 20 сағаттан  18 сағатқа  дейін төмендету.

13. Утвердить перечень выплат отдельным категориям нуждающихся граждан по решению местных представительных органов на 2009 год согласно приложению 5.
14 Установить, что с 1 января 2009 года в составе районного бюджета предусмотрены ассигнования:
1) на обеспечение нуждающихся инвалидов обязательными гигиеническими средствами и предоставление услуг специалистами жестового языка, индивидуальными помощниками в соответствии с индивидуальной программой реабилитации инвалида – 1061 тыс. тенге согласно приложению 6, в том числе:
обязательные гигиенические средства – 896 тыс. тенге;
предоставление услуг индивидуальными помощниками – 165 тыс. тенге;
2) на выплату государственных пособий на детей до 18 лет из малообеспеченных семей в сумме 12804 тыс. тенге согласно
приложению 5.
15. Учесть, что в районном бюджете на 2009 год предусмотрены средства на реализацию:
Трудового Кодекса Республики Казахстан от 15 мая 2007 года касательно предоставления гражданским служащим оплачиваемого ежегодного трудового отпуска продолжительностью не менее тридцати календарных дней с выплатой пособия на оздоровление в размере  должностного оклада за счет средств местного бюджета;
Закона Республики Казахстан от 27 июля 2007 года «Об образовании» в части снижения нормативной учебной нагрузки в неделю для педагогических работников начального образования государственных организаций образования с 20 до 18 часов.

16. Ауылдық жерлерде тұратын мемлекеттік қызметші емес денсаулық сақтау, әлеуметтік қамтамасыз ету, білім беру, мәдениет және спорт саласының қызметкерлеріне қызметтердің осы түрімен айналысатын қалалық деңгейдегі мамандардың мөлшерлемелерімен салыстырғанда лауазымдық
жалақыларын (тарифтік мөлшерлемелерін) 25 пайызға арттыру сақталсын.
17. Осы шешім 2009 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгізіледі.
Аудандық мәслихаттың                       Аудандық мәслихаттың
ІХ cессиясының төрағасы                    хатшысы
В.Чигиринских                              А.Анненков
Аудандық мәслихат сессиясының

16. Установить повышенные не менее чем на двадцать пять процентов должностные оклады и тарифные ставки по сравнению с окладами и ставками гражданских служащих, занимающихся этими видами деятельности в городских условиях, гражданским служащим социального обеспечения, образования, культуры и спорта, работающих в аульной сельской местности.
17. Настоящее решение вступает в действие с 1 января  2009 года.
Председатель ХI сессии                     Секретарь
районного маслихата                        районного маслихата
В. Чигиринских                             А. Анненков
Приложение 1
к решению сессии районного маслихата

2008 жылғы 25 желтоқсандағы № 11/2 шешіміне
2-қосымша
2009 жылға арналған Тимирязев ауданының бюджет бағдарламаларының және бюджеттік инвестициялық жобаларын іске асыруға бағытталған және заң тұлғаларының жарғы капиталының көбеюіне немесе қалыптасуына бөлінетін бюджеттік бағдарламаларды дамыту тізбелері
Ескерту. 2-қосымша жаңа редакцияда - Тимирязев ауданы мәслихатының 2009.07.27 N 15/3; 2009.10.23 N 17/1 Шешімімен
Функц.топ
Әкімшісі
Бағ-дар-лама
Атауы
Сомасы (мың теңге)
Барлығы
3681
Инвестициялық бағдарлама
3 681
7
Тұрғын үй-коммуналдық
шаруашылығы

от 25 декабря 2008 года № 11/2
Перечень бюджетных программ развития с разделением на бюджетные
программы, направленные на реализацию бюджетных инвестиционных
проектов и на формирование или увеличение уставного капитала
юридических лиц Тимирязевского района на 2009 год
Сноска. Приложение 2 в редакции решения маслихата Тимирязевского района от 27.07.2009 г. N 15/3; от 23.10.2009 г. N 17/1
Функц.група
Ад-ми-нистратор
Программа
Наименование
сумма  (тыс.тенге)
Всего
3681
Инвестиционные программы
3 681
7
Жилищно-коммунальное хозяйство