2009 жылға арналған облыстық бюджет туралы
Атырау облыстық мәслихатының 2008 жылғы 12 желтоқсандағы N 137-IV шешімі. Атырау облыстық Әділет департаментінде 2009 жылғы 14 қаңтарда N 2540 тіркелді. Күші жойылды - Атырау облыстық Мәслихатының 2011 жылғы 3 қазандағы № 275/1711/-МШ хатымен.
Ескерту. Күші жойылды - Атырау облыстық Мәслихатының 2011.10.03 № 275/1711/-МШ хатымен.
РҚАО ескертпесі.
Мәтінде авторлық орфография және пунктуация сақталған.
Қазақстан Республикасының 2008 жылғы 4 желтоқсандағы N 95 Бюджет кодексіне, Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы N 148 "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару туралы" Заңының 6-бабына сәйкес және облыс әкімияты ұсынған 2009 жылға арналған облыстық бюджет жобасын қарап, облыстық мәслихат Х сессиясында ШЕШІМ ЕТТІ:
1. 2009 жылға арналған облыстық бюджет 1-қосымшаға сәйкес келесідей көлемде бекітілсін:
1) кірістер - 97 330 584 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер - 46 252 654 мың теңге;
салықтық емес түсімдер - 347 253 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер - 100 мың теңге;
ресми трансферттердің түсімдері - 50 730 577 мың теңге;
2) шығындар - 83 777 157 мың теңге;
3) таза бюджеттік несиелендіру - -1 049 540 мың теңге, оның  ішінде:
бюджеттік несиелер - 379 000 мың теңге;
несиелерді өтеу - 1 428 540 мың теңге;
4) Қаржы активтерімен жасалатын операциялар бойынша сальдо 13 960 148 мың теңге, оның ішінде:
қаржы активтерін сатып алу - 13 963 054 мың теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер - 2 906 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) - 642 664 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) - -642 664 мың теңге.
Ескерту. 1-тармаққа өзгерту енгізілді - Атырау облыстық мәслихатының 2009.01.14 N 149-IV, 2009.04.17 N 175-IV, 2009.07.03 N 237-IV, 2009.10.16 N 253-IV, 2009.11.26 N 280-IV шешімдерімен.
2. 2009 жылға арналған облыстық бюджет табыстары Бюджеттік кодексіне сәйкес келесідей салықтық түсімдер есебінде жасақталатыны белгіленсін:
Атырау қаласы мен аудандар бюджеттеріне есептелетін сомада  басқа әлеуметтік және жеке табыс салығы;
қоршаған ортаға эмиссия үшін төленетін төлемақы, орманды  пайдаланғаны үшін, жер бетіне жақын көздердегі су ресурстарын пайдаланғаны үшін төлем, жергілікті маңызы бар және елді мекендердегі жалпы пайдаланудағы автомобиль жолдарының бөлу жолағында сыртқы (көрнекі) жарнамаларды орналастырғаны үшін алынатын төлем;
салықтық емес түсімдер:
мемлекеттік коммуналдық кәсіпорындар таза табыстар бөлігіне  түсімдер;
коммуналдық меншіктегі мемлекеттік акция пакеті үшін  дивиденттер;
коммуналдық меншіктегі мүлікті жалдаудан түсетін түсімдер;
жергілікті бюджет есебінен банк - қарыз алушыларға берілген несиелер бойынша сыйақылар (көзқарастар);
жергілікті бюджеттен қаржыландыратын мемлекеттік мекемелер өнімдерін (жұмыс, қызмет) сатудан, жергілікті бюджет қаржыландыратын мемлекеттік мекемелермен ұйымдастырылатын мемлекеттік сатып алуды жүргізуден ақша түсімдері;
жергілікті мемлекеттік органдар салатын әкімшілік айыппұлдар, өсімпұлдар, санкциялар, өндіріп алулар;
жергілікті бюджеттен қаржыландырылатын мемлекеттік мекемелермен алынатын басқа да айыппұлдар, өсімпұлдар, санкциялар, өндіріп алулар;
түзету жұмыстарына сотталғандардың еңбекақысынан ұсталатын түсімдер;
жергілікті бюджеттен қаржыландырылатын мемлекеттік мекемелердің дебиторлық, депоненттік берешегінің түсімі;
басқа да салықтық емес түсімдер;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер:
жергілікті бюджеттен қаржыландырылатын мемлекеттік мекемелерге бекітілген мүлікті сатудан түсетін түсімдер;
бюджеттік несиелерді қайтару:
аудандардың (облыстық маңызы бар қалалардың) жергілікті  атқарушы органдарына облыстық бюджеттен берілген бюджеттік кредиттерді өтеу;
жергілікті бюджеттен несиелендіруші банкілерге берілген бюджеттік несиелерді қайтару;
заңды тұлғаларға жергілікті бюджеттен 2005 жылға дейін берілген бюджеттік несиелерді қайтару;
жеке тұлғаларға жергілікті бюджеттен берілген бюджеттік несиелерді өтеу;
қаржы агенттіктеріне ішкі көздер есебінен облыстық бюджеттен берілген бюджеттік кредиттерді өтеу.
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер:
мүліктік кешен түріндегі коммуналдық мемлекеттік мекемелер мен мемлекеттік кәсіпорындарды және коммуналдық мемлекеттік кәсіпорындардың жедел басқаруындағы немесе шаруашылық жүргізуіндегі өзге мемлекеттік мүлікті сатудан түсетін түсімдер.

Об областном бюджете на 2009 год
Решение Атырауского областного маслихата от 12 декабря 2008 года N 137-IV. Зарегистрировано Департаментом юстиции Атырауской области 14 января 2009 года за N 2540. Утратило силу в соответствии с письмом Атырауского областного маслихата от 3.10.2011 года № 275/1711/-МШ
Сноска. Утратило силу в соответствии с письмом Атырауского областного маслихата от 3.10.2011 275/1711/-МШ.
В соответствии с Бюджетным кодексом Республики Казахстан от 4 декабря 2008 года N 95, статьей 6 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года N 148 "О местном государственном управлении в Республике Казахстан" и рассмотрев предложенный акиматом области проект областного бюджета на 2009 год, областной маслихат на Х сессии РЕШИЛ:
1. Утвердить областной бюджет на 2009 год согласно приложению 1 в следующих объемах:
1) доходы - 97 330 584 тысяч тенге, в том числе по:
налоговым поступлениям - 46 252 654 тысяч тенге;
неналоговым поступлениям - 347 253 тысяч тенге;
поступлениям от продажи основного капитала - 100 тысяч тенге;
поступлениям трансфертов - 50 730 577 тысяч тенге;
2) затраты - 81 884 089 тысячи тенге;
3) чистое бюджетное кредитование - -1 049 540 тысяча тенге, в том числе:
бюджетные кредиты - 379 000 тысячи тенге;
погашение бюджетных кредитов - 1 428 540 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами - 13 960 148 тысяч тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов - 13 963 054 тысяч тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства - 2 906 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета - 642 664 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета - -642 664 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 1 с изменениями, внесенными решениями Атырауского областного маслихата 14.01.2009 N 149-IV, 04.17.2009 N 175-IV, 07.03.2009 N 237-IV, 10.16. 2009 N 253-IV, 11.26.2009 N 280-IV.
2. Установить, что доходы областного бюджета на 2009 год формируются в соответствии с Бюджетным кодексом за счет следующих налоговых поступлений:
индивидуального подоходного и социального налога, кроме сумм, зачисляемых в районные бюдеты и бюджет города Атырау;
платы за пользование водными ресурсами поверхностных источников, за лесные пользования, за эмиссии в окружающую среду, за размещение наружной (визуальной) рекламы в полосе отвода автомобильных дорог общего пользования местного значения и в населенных пунктах, плата за использование особо охраняемых природных территорий местного значения;
неналоговых поступлений:
поступление части чистого дохода коммунальных государственных предприятий;
дивиденды на государственные пакеты акций, находящихся в коммунальной собственности;
доходы от аренды имущества, находящегося в коммунальной собственности;
доходы от аренды жилищ из жилищного фонда, находящегося в коммунальной собственности;
вознаграждения (интересы) по кредитам, выданным из местного бюджета банкам-заемщикам;
поступления от реализации продукции (работ, услуг)
государственными учреждениями, финансируемыми из местного бюджета, денег от проведения государственных закупок, организуемых государственными учреждениями, финансируемыми из местного бюджета;
административных штрафов, пени, санкции, взыскания, налагаемые местными государственными органами;
прочих штрафов, пени, санкции, взыскания, налагаемые местными государственными органами, финансируемыми из местного бюджета;
поступления удержаний из заработной платы осужденных к исправительным работам;
поступления дебиторской и депонентской задолженности государственных учреждений, финансирующихся из местного бюджета;
прочих неналоговых поступлений;
поступления от продажи основного капитала:
поступления от продажи имущества, закрепленного за государственными учреждениями, финансируемыми из местного бюджета;
погашение бюджетных кредитов:
погашение бюджетных кредитов, выданных из областного бюджета местным исполнительным органам районов (городов областного значения);
погашение бюджетных кредитов, выданных из местного бюджета банкам-заемщикам;
погашение бюджетных кредитов, выданных из местного бюджета до 2005 года юридическим лицам;
погашение бюджетных кредитов, выданных из местного бюджета физическим лицам;
погашение бюджетных кредитов, выданных из областного бюджета за счет внутренних источников финансовым агентствам;
поступления от продажи финансовых активов государства:
поступления от продажи коммунальных государственных учреждений
и государственной предприятий в виде имущественного комплекса, иного государственного имущества находящего в оперативном управлении или хозяйственном введении коммунальных государственных предприятий.

3. Атырау қаласы мен аудандар бюджетіне жалпы мемлекеттік салықтар түсімінің жалпы сома нормативі 2009 жылға келесідей көлемде бекітілсін:
төлем көзінен салық салынатын табыстардан ұсталатын жеке табыс салығы:
Құрманғазы, Индер, Исатай, Қызылқоға, Махамбет аудандарына және меншікті облыстық бюджетке 100%;
Мақат ауданына және Атырау қаласына - 50%;
Жылыой ауданына - 0%;
төлем көзінен салық салынбайтын табыстардан ұсталатын жеке табыс салығы:
Құрманғазы, Индер, Исатай, Қызылқоға, Мақат, Махамбет аудандарына және меншікті облыстық бюджетке 100%;
Атырау қаласына - 50%;
Жылыой ауданына - 0%;
бір реттік талон бойынша, кәсіпкерлік қызметпен айналысатын жеке тұлғаның жеке табыс салығы бойынша:
Құрманғазы, Индер, Исатай, Қызылқоға, Мақат, Махамбет, Жылыой аудандарына, Атырау қаласына - 100%;
шетел азаматтарының жеке табыс салығы бойынша төлем көзінен ұсталатын:
меншікті облыстық бюджетке 100%;
шетел азаматтарының жеке табыс салығы бойынша төлем көзінен ұсталмайтыннан:
меншікті облыстық бюджетке 100%;
әлеуметтік салық бойынша:
Құрманғазы, Индер, Исатай, Қызылқоға, Мақат, Махамбет аудандарына және меншікті облыстық бюджетке -100%;
Атырау қаласына - 50%;
Жылыой ауданына - 0%.
Атырау қаласы мен аудандар бюджетіне жалпы мемлекеттік салықтар түсімінің жалпы сома нормативі 2009 жылға келесідей көлемде бекітілсін:
төлем көзінен салық салынатын табыстардан ұсталатын жеке табыс салығы:
Құрманғазы, Индер, Исатай, Қызылқоға, Махамбет аудандарына және меншікті облыстық бюджетке 100%;
Мақат ауданына және Атырау қаласына - 50%;
Жылыой ауданына - 0%;
төлем көзінен салық салынбайтын табыстардан ұсталатын жеке табыс салығы:
Құрманғазы, Индер, Исатай, Қызылқоға, Мақат, Махамбет аудандарына және меншікті облыстық бюджетке 100%;
Атырау қаласына - 50%;
Жылыой ауданына - 0%;
бір реттік талон бойынша, кәсіпкерлік қызметпен айналысатын жеке тұлғаның жеке табыс салығы бойынша:
Құрманғазы, Индер, Исатай, Қызылқоға, Мақат, Махамбет, Жылыой аудандарына, Атырау қаласына - 100%;
шетел азаматтарының жеке табыс салығы бойынша төлем көзінен ұсталатын:
меншікті облыстық бюджетке 100%;
шетел азаматтарының жеке табыс салығы бойынша төлем көзінен ұсталмайтыннан:
меншікті облыстық бюджетке 100%;
әлеуметтік салық бойынша:
Құрманғазы, Индер, Исатай, Қызылқоға, Мақат, Махамбет аудандарына және меншікті облыстық бюджетке - 100%;
Атырау қаласына - 50%;
Жылыой ауданына - 0%.
Ескерту. 3-тармақ жаңа редакцияда - Атырау облыстық мәслихатының 2009.04.17 N 175-IV, 2009.07.03 N 237-IV, 2009.10.16 N 253-IV шешімдерімен.
4. Тиісті бюджеттің кірісіне:
бірыңғай бюджеттік сыныптаманың кірістер сыныптамасының "әлеуметтік салық" коды бойынша - бұрын Зейнетақы қорына, Зейнетақы төлеу жөніндегі мемлекеттік орталыққа, Міндетті медициналық сақтандыру қорына, Мемлекеттік әлеуметтік сақтандыру қорына, жұмыспен қамтуға жәрдемдесу қорына аударылып келген жарналар жөніндегі берешек, сондай-ақ автомобиль жолдарын пайдаланушылардың бұрын Жол қорына түсіп келген аударымдары;
"Өндірушілер көтерме саудада сататын, өзі өндіретін бензин (авиациялық бензинді қоспағанда)" коды бойынша бұрын Жол қорына түсіп келген бензиннен алынатын алым бойынша берешек;
"Өндірушілер көтерме саудада сататын, өзі өндіретін дизель отыны" коды бойынша - бұрын Жол қорына түсіп келген дизель отынынан алынатын алым бойынша берешек есептелетін болып белгіленсін.
5. Аудан, қала бюджеттерінен облыстық бюджетке бюджеттік алымдардың 2009 жылға арналған көлемдері 25 412 240 мың теңге сомасында, оның ішінде:
Жылыой ауданынан - 8 062 010 мың теңге;
Атырау қаласынан - 17 350 230 мың теңге болып белгіленсін.
6. Облыстық бюджеттен аудандар бюджеттеріне берілетін субвенциялар мөлшерлері 2009 жылға 5 048 821 мың теңге сомасында, оның ішінде:
Құрманғазы ауданы - 1 683 482 мың теңге;
Индер ауданы - 875 863 мың теңге;
Исатай ауданы - 618 299 мың теңге;
Қызылқоға ауданы - 1 201 682 мың теңге;
Мақат ауданы - 122 270 мың теңге;
Махамбет ауданы - 547 225 мың теңге болып белгіленсін.
7. 2009 жылы 1 қаңтардан бастап әскери қызметшілерге (мерзімді қызметтегі әскери қызметшілерден басқа), сондай-ақ ішкі істер органдарының жедел-іздестіру, тергеу және саптық бөлімшелерінің қызметкерлеріне тұрғын үйді ұстау және коммуналдық қызметтер көрсету шығыстарын төлеу үшін ақшалай өтемақының айлық мөлшері 3 739 мың теңге сомасында белгіленсін.
8. 2009 жылға арналған облыстық бюджетте республикалық бюджеттен төмендегідей көлемдерде:

3. Утвердить на 2009 год норматив общей суммы поступлений общегосударственных налогов в бюджеты районов и города Атырау в следующих размерах:
по индивидуальному подоходному налогу с доходов, облагаемых у источника выплаты:
Курмангазинскому, Индерскому, Исатайскому, Кзылкогинскому, Махамбетскому районам и собственно-областному бюджету 100%;
Макатскому району – 50%;
городу Атырау – 23%;
Жылыойскому району - 0%;
по индивидуальному подоходному налогу с доходов, не облагаемых у источника выплаты:
Курмангазинскому, Индерскому, Исатайскому, Кзылкогинскому, Макатскому, Махамбетскому районам и собственно-областному бюджету 100%;
городу Атырау – 50%;
Жылыойскому району - 0%;
по индивидуальному подоходному налогу с физических лиц, осуществляющих деятельность по разовым талонам:
Курмангазинскому, Индерскому, Исатайскому, Кзылкогинскому, Макатскому, Махамбетскому, Жылыойскому районам и городу Атырау 100%;
по индивидуальному подоходному налогу с доходов иностранных граждан, облагаемых у источника выплаты:
собственно-областному бюджету 100%;
по индивидуальному подоходному налогу с доходов иностранных граждан, не облагаемых у источника выплаты:
собственно-областному бюджету 100%;
по социальному налогу:
Курмангазинскому, Индерскому, Исатайскому, Кзылкогинскому, Макатскому, Махамбетскому районам и собственно-областному бюджету 100%;
городу Атырау – 23%;
Жылыойскому району - 0%.
Сноска. Пункт 3 в редакции решения Атырауского областного маслихата от 07.03. 2009 N 237-IV.
4. Установить, что в доход соответствующего бюджета зачисляются:
по коду "Социальный налог" классификации доходов единой бюджетной классификации - задолженность по взносам, ранее перечислявшимся в Пенсионный фонд, Государственный центр по выплате пенсий, Фонд обязательного медицинского страхования, Фонд государственного социального страхования, Фонд содействия занятости, а также отчисления пользователей автомобильных дорог, ранее поступавшие в Дорожный фонд;
по коду "Бензин (за исключением авиационного) собственного производства, реализуемый производителями оптом" - задолженность по сбору с бензина, ранее поступавшему в Дорожный фонд;
по коду "Дизельное топливо собственного производства, реализуемое производителями оптом" - задолженность по сбору с дизельного топлива, ранее поступавшему в Дорожный фонд.
5. Установить на 2009 год объемы бюджетных изъятий из районных и городского бюджетов в областной бюджет в сумме 25 412 240 тысяч тенге, в том числе:
Жылыойского - 8 062 010 тысяч тенге;
города Атырау - 17 350 230 тысяч тенге.
6. Установить на 2009 год объемы субвенций, передаваемых из областного бюджета в районные бюджеты, в сумме 5 048 821 тысяч тенге, в том числе:
Курмангазинскому - 1 683 482 тысяч тенге;
Индерскому - 875 863 тысяч тенге;
Исатайскому - 618 299 тысяч тенге;
Кызылкугинскому - 1 201 682 тысяч тенге;
Макатскому - 122 270 тысячи тенге;
Махамбетскому - 547 225 тысячи тенге.
7. Установить с 1 января 2009 года месячный размер денежной компенсации военнослужащим (кроме военнослужащих срочной службы), а также сотрудникам оперативно-розыскных, следственных и строевых подразделений органов внутренних дел для оплаты расходов на содержание жилища и коммунальные услуги в сумме 3 739 тенге.
8. Учесть, что в областном бюджете на 2009 год предусмотрены целевые текущие трансферты из республиканского бюджета в следующих размерах:
исключен - решением Атырауского областного маслихата от 11.26.2009 N 280-IV.

жергілікті атқарушы органдардың оқыту тапсырысы негізінде  техникалық және кәсіптік, орта білімнен кейінгі білім беру мекемелері оқушыларына стипендия төлеуге - 63 280 мың теңге;
вакциналарды және басқа иммунды биологиялық препараттарды сатып алуға - 94 887 мың теңге;
жаңадан іске қосылатын денсаулық сақтау мекемелерін ұстауға -    45 437 мың теңге;
жаңадан іске қосылатын әлеуметтік қорғау мекемелерін ұстауға -   35 257 мың теңге;
туберкулез ауруына қарсы препараттарды сатып алуға 107 457 мың теңге;
диабетке қарсы препараттарды сатып алуға - 53 487 мың теңге;
онкологиялық аурулармен ауыратындар үшін химия препараттарды сатып алуға - 147 501 мың теңге;
әлеуметтік стандарттарды енгізуге - 94 759 мың теңге;
медициналық-әлеуметтік мекемелерде тамақтану нормасын өсіруге - 127 396 мың теңге;
қоршаған ортаны қорғау саласында мемлекеттік басқару деңгейлері арасындағы өкілеттіктердің аражігін ажырату аясында берілетін функцияларды іске асыруға - 1 440 мың теңге;
ауыз сумен жабдықтаудың баламасыз көздерi болып табылатын сумен жабдықтаудың аса маңызды топтық жүйелерiнен ауыз су беру жөніндегі
қызметтердің құнын субсидиялауға - 73 062 мың теңге;
асыл тұқымды мал шаруашылығын дамытуды қолдауға - 94 847 мың теңге;
көктемгі егіс және егін жинау жұмыстарын жүргізу үшін қажетті
жанар-жағар май және басқа да тауар-материалдық құндылықтарының құнын арзандатуға - 18 672 мың теңге;
Өндірілетін ауыл шаруашылығы дақылдарының шығымдылығы мен сапасын арттыруды қолдауға - 5 446 мың теңге;
мал шаруашылығы өнімдерінің өнімділігін және сапасын арттыру үшін субсидиялауға - 18 816 мың теңге;
ауыл шаруашылығы тауарларын өндірушілерге су жеткізу жөніндегі қызметтердің құнын субсидиялауға - 70 486 мың теңге;
жемiс-жидек дақылдарының және жүзiмнің көп жылдық көшеттерiн отырғызу және өсiруді қамтамасыз етуге - 28 077 мың теңге;
ауылдық елді мекендер саласының мамандарын әлеуметтік қолдау шараларын іске асыру үшін - 15 816 мың теңге;
"Атырау-Дамбы" облыстық маңызы бар автомобиль жолын күрделі және орташа жөндеуден өткізуге 458 000 мың теңге ағымдағы нысаналы трансферттер көзделгені ескерілсін.
Ескерту. 8-тармаққа өзгерту енгізілді - Атырау облыстық мәслихатының 2009.10.16 N 253-IV, 2009.11.26 N 280-IV шешімдерімен.
9. 2009 жылға арналған облыстық бюджетте Атырау қаласы және аудандар бюджеттеріне төмендегідей көлемдерде:
жаңадан іске қосылатын білім беру мекемелерін ұстауға - 481 314 мың теңге;
ең төменгі күнкөрістің мөлшері өскеніне байланысты мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек және 18 жасқа дейінгі балаларға айсайынғы мемлекеттік жәрдемақы төлеуге - 135 146 мың теңге ағымдағы нысаналы трансферттер көзделгені ескерілсін.

63 280 тысяч тенге - на выплату стипендий обучающимся в организациях технического и профессионального, послесреднего образавания на основании образовательного заказа местных исполнительных органов;
94 887 тысяч тенге - на закуп вакцин и других иммунобиологических препаратов;
45 437 тысяч тенге - на содержание вновь вводимых объектов здравоохранения;
35 257 тысяч тенге - на содержание вновь вводимых объектов социальной защиты;
107 457 тысяч тенге - на закуп противотуберкулезных препаратов;
53 487 тысяч тенге - на закуп противодиабетических препаратов;
147 501 тысяч тенге - на закуп химиопрепаратов онкологическим больным;
94 759 тысяч тенге - на введение стандартов социальных услуг;
127 396 тысяч тене - на увеличение норм питания в медико-социальных учреждениях;
1 440 тысяч тенге - на реализацию передаваемых функций в области охраны окружающей среды в рамках разграничения полномочий между уровнями государственного управления;
73 062 тысяч тенге - на субсидирование стоимости услуг по подаче питьевой воды из особо важных групповых и локальных систем водоснабжения, являющихся безальтернативными источниками питьевого водоснабжения;
94 847 тысяч тенге - на поддержку племенного животноводства;
18 672 тысяч тенге - на удешевление стоимости горюче-смазочных материалов и других товарно-материальных ценностей, необходимых для проведения весенне-полевых и уборочных работ;
5 446 тысяч тенге - на поддержку повышения урожайности и качества производимых сельскохозяйственных культур;
18 816 тысяч тенге - на субсидирование повышения продуктивности и качества продукции животноводства;
70 486 тысяч тенге - на субсидирование стоимости услуг по доставке воды сельскохозяйственным товаропроизводителям;
28 077 тысяч тенге - на обеспечение закладки и выращивания многолетних насаждений плодово-ягодных культур и винограда;
15 816 тысяч тенге - на реализацию мер социальной поддержки специалистов социальной сферы сельских населенных пунктов;
458 000 тысяч тенге - на капитальный и средний ремонт автомобильной дороги областного значения "Атырау-Дамба".
Сноска. Пункт 8 с изменениями, внесенными решениями Атырауского областного маслихата 10.16.2009 N 253-IV, 11.26.2009 N 280-IV.
9. Учесть, что в областном бюджете на 2009 год предусмотрены целевые текущие трансферты районным бюджетам, бюджету города Атырау в следующих размерах:
481 314 тысяч тенге - на содержание вновь вводимых объектов образования;
135 146 тысяч тенге - на выплату государственной адресной социальной помощи и ежемесячного государственного пособия на детей до 18 лет в связи с ростом размера прожиточного минимума.

әлеуметтік жұмыс орындары және жастар тәжірибесі бағдарламасын кеңейтуге - 220 330 мың теңге;
кадрларды даярлау және қайта даярлау (Білім беру басқармасы) - 881 027 мың теңге;
кадрларды даярлау және қайта даярлау (Денсаулық сақтау  басқармасы) - 32 171 мың теңге.
Аталған ағымдағы нысаналы трансферттердің сомаларын Атырау қаласы және аудандар бюджеттеріне бөлу жергілікті атқарушы органының шешімінің негізінде айқындалады.
Ескерту. 9-тармаққа өзгерту енгізілді -  Атырау облыстық мәслихатының 2009.04.17 N 175-IV, 2009.10.16 N 253-IV, 2009.11.26 N 280-IV шешімдерімен.
10. 2009 жылға арналған облыстық бюджетте Атырау қаласы және аудандар бюджеттеріне Қазақстан Республикасында білім беруді дамытудың 2005-2010 жылдарға арналған мемлекеттік бағдарламасын іске асыруға 432 012 мың теңге сомасында, оның ішінде:
бастауыш, негізгі орта және жалпы орта білім беретін мемлекеттік мекемелердегі физика, химия, биология кабинеттерін оқу жабдығымен жарақтандыруға 121 500 мың теңге;
бастауыш, негізгі орта және жалпы орта білім беретін мемлекеттік мекемелерде лингафондық және мультимедиалық кабинеттер құруға 143 951 мың теңге;
бастауыш, негізгі орта және жалпы орта білім берудің мемлекеттік жүйесіне интерактивті оқыту жүйесін енгізуге 166 561 мың теңге ағымдағы нысаналы трансферттер көзделгені ескерілсін.
Аталған ағымдағы нысаналы трансферттердің сомаларын Атырау қаласы және аудандар бюджеттеріне бөлу жергілікті атқарушы органының шешімінің негізінде айқындалады.
Ескерту. 10-тармаққа өзгерту енгізілді - Атырау облыстық мәслихатының 2009.10.16 N 253-IV шешімімен.
11. 2009 жылға арналған облыстық бюджетте Қазақстан Республикасында білім беруді дамытудың 2008-2012 жылдарға арналған мемлекеттік бағдарламасын іске асыруға кәсіптік лицейлерге ағылшын пәнінен шетелдік оқытушыларды тартуға 12 480 мың теңге сомасында ағымдағы нысаналы трансферттер көзделгені ескерілсін.
12. 2009 жылға арналған облыстық бюджетте Қазақстан Республикасының денсаулық сақтау ісін реформалау мен дамытудың        2005-2010 жылдарға арналған мемлекеттік бағдарламасын іске асыруға республикалық бюджеттен 797 632 мың теңге, оның ішінде:
жергілікті деңгейде медициналық денсаулық сақтау ұйымдарын материалдық-техникалық жарақтандыруға - 404 875 мың теңге;
кепілді тегін медициналық көмек мөлшерін қамтамасыз ету және ұлғайтуға 392 757 мың теңге сомасында ағымдағы нысаналы трансферттер көзделгені ескерілсін.
Ескерту. 12-тармаққа өзгерту енгізілді - Атырау облыстық мәслихатының 2009.04.17 N 175-IV, 2009.10.16 N 253-IV шешімдерімен.

220 330 тысяч тенге - на расширение программы социальных рабочих мест и молодежной практики;
881 027 тысяч тенге - подготовка и переподготовка кадров (Управление образования);
32 171 тысяч тенге - подготовка и переподготовка кадров (Управление здравоохранения);
Распределение указанных сумм целевых текущих трансфертов районным бюджетам и бюджету города Атырау определяется на основании решения решения местного исполнительного органа.
Сноска. Пункт 9 c изменениями, внесенными решениями Атырауского областного маслихата 17.04.2009 N 175-IV, 10.16.2009 N 253-IV, 11.26.2009 N 280-IV.
10. Учесть, что в областном бюджете на 2009 год предусмотрены целевые текущие трансферты районным бюджетам, бюджету города Атырау на реализацию Государственной программы развития образования в Республике Казахстан на 2005-2010 годы в сумме 432 012 тысяч тенге, в том числе:
121 500 тысяч тенге - на оснащение учебным оборудованием кабинетов физики, химии, биологии в государственных учреждениях начального, основного среднего и общего среднего образования;
143 951 тысяч тенге - на создание лингафонных и мультимедийных кабинетов в государственных учреждениях начального, основного среднего и общего среднего образования;
166 561 тысяч тенге - на внедрение новых технологий обучения в государственной системе образования;
Распределение указанных сумм целевых текущих трансфертов районным бюджетам и бюджету города Атырау определяется на основании решения местного исполнительного органа.
Сноска. Пункт 10 с изменением, внесенным решением Атырауского областного маслихата 10.16.2009 N 253-IV.
11. Учесть, что в областном бюджете на 2009 год предусмотрены целевые текущие трансферты из республиканского бюджета на привлечение зарубежных преподавателей английского языка для профессиональных лицеев в рамках реализации Государственной программы развития профессионального и технического образования в Республике Казахстан на 2008-2012 годы в сумме 12 480 тысяч тенге.
12. Учесть, что в областном бюджете на 2009 год предусмотрены целевые текущие трансферты из республиканского бюджета на реализацию Государственной программы реформирования и развития здравоохранения Республики Казахстан на 2005-2010 годы в сумме 1 132 462 тысяч тенге, в том числе:
414 600 тысяч тенге - на материально-техническое оснащение медицинских организаций здравоохранения на местном уровне;
389 193 тысяч тенге - обеспечение и расширение гарантированного объема бесплатной медицинской помощи.
Сноска. Пункт 12 пункт с изменением, внесенным решением Атырауского областного маслихата 17.04.2009. N 175-IV.

13. 2009 жылға арналған облыстық бюджетте 2004-2010 жылдарға арналған Қазақстан Республикасындағы ауылдық аймақтарды дамыту мемлекеттік бағдарламасын іске асыру шеңберінде ауылдың әлеуметтік инфрақұрылымын дамыту және нығайтуға 9 921 115 мың теңге сомасында, оның ішінде:
облыстың және Атырау қаласының ауылдық елді мекендерінде ауыз су нысандарын салу және қайта құруға 2 338 241 мың теңге;
облыстық және Атырау қаласының ауылдық елді мекендерінде білім беру нысандарын салу және қайта құруға 448 520 мың теңге;
облыстық және Атырау қаласының ауылдық елді мекендерінде денсаулық сақтау нысандарын салу және қайта құруға 4 090 090 мың теңге нысаналы даму трансферттер көзделгені ескерілсін.
Аталған нысаналы даму трансферттердің сомаларын Атырау қаласы және аудандар бюджеттеріне бөлу жергілікті атқарушы органының шешімінің негізінде айқындалады.
Ескерту. 13-тармаққа өзгерту енгізілді - Атырау облыстық мәслихатының 2009.04.17 N 175-IV, 2009.11.26 N 280-IV шешімдерімен.
14. 2009 жылға арналған облыстық бюджетте тұрғын үй құрылысын дамытудағы 2008-2010 жылдарға арналған мемлекеттік бағдарламасын іске асыру шеңберінде 3 037 000 мың теңге сомасында, оның ішінде:
мемлекеттік коммуналдық тұрғын үй қорының үйлерін салуға 529000 мың теңге;
инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымды дамыту мен абаттандыруға 2 445 000 мың теңге;
инженерлік желілерді қайта құруға 63 000 мың теңге республикалық бюджеттен нысаналы даму трансферттері көзделгені ескерілсін.
15. 2009 жылға арналған облыстық бюджетте Атырау қаласының бюджетіне 2008-2010 жылдарға арналған мемлекеттік тұрғын үй құрылысы бағдарламасын іске асыру шеңберінде нөлдік сыйақы (мүдде) ставкасы бойынша тұрғын үй салу үшін 100 мектеп пен 100 аурухана қызметкерлеріне тұрғын үйін салуға және сатып алуға 229 000 мың теңге сомасында кредиттер көзделгені ескерілсін.
16. 2009 жылға арналған облыстық бюджетте республикалық бюджеттен төмендегідей көлемдерде:
Сарайшық психоневрологиялық интернатының қосымша 100 орындық ғимаратының және оған канализациялық-айдау станциясының құрылысына - 215 768 мың теңге;
Атырау облысы мен Атырау қаласындағы электр жабдықтау объектілерінің құрылысы және қайта құру үшін - 849 720 мың теңге;
облыс және Атырау қаласының ауылдық елді мекендерін газдандыруға 4 339 252 мың теңге сомасында нысаналы даму трансферттері көзделгені ескерілсін.
Ескерту. 16-тармаққа өзгерту енгізілді - Атырау облыстық мәслихатының 2009.04.17 N 175-IV, 2009.10.16 N 253-IV, 2009.11.26 N 280-IV шешімдерімен.

13. Учесть, что в областном бюджете на 2009 год предусмотрены целевые трансферты на развитие из республиканского бюджета на развитие и укрепление социальной инфраструктуры села в рамках реализации Государственной программы развития сельских территорий Республики Казахстан на 2004-2010 годы в сумме 9 921 115 тысяч тенге, в том числе:
2 338 241 тысяч тенге - на строительство и реконструкцию объектов питьевого водоснабжения аульных (сельских) населенных пунктов;
448 520 тысяч тенге - на строительство и реконструкцию объектов образования аульных (сельских) населенных пунктов области и города Атырау;
4 090 090 тысяч тенге - на строительство и реконструкцию объектов здравоохранения аульных (сельских) населенных пунктов области и города Атырау.
Распределение указанных сумм целевых трансфертов на развитие районным бюджетам и бюджету города Атырау определяется на основании решения местного исполнительного органа.
Сноска. Пункт 13 с изменениями, внесенными решением Атырауского областного маслихата 17.04.2009 N 175-IV, 11.26.2009 N 280-IV.
14. Учесть, что в областном бюджете на 2009 год предусмотрены целевые трансферты на развитие из республиканского бюджета на реализацию Государственной программы жилищного строительства в Республике Казахстан на 2008-2010 годы в сумме 3 037 000 тысяч тенге, в том числе:
529 000 тысяч тенге - на строительство арендного (коммунального) жилья;
2 445 000 тысяч тенге - на развитие и обустройство инженерно-коммуникационной инфраструктуры;
63 000 тысяч тенге - на реконструкцию и ремонт инженерно-коммуникационной инфраструктуры.
15. Учесть, что в областном бюджете на 2009 год предусмотрены кредиты бюджету города Атырау по нулевой ставке вознаграждения (интереса) на строительство и приобретения жилья для работников 100 школ, 100 больниц в сумме 229 000 тысяч тенге в рамках реализации Государственной программы жилищного строительства в Республике Казахстан на 2008-2010 годы.
16. Учесть, что в областном бюджете на 2009 год предусмотрены целевые трансферты на развитие из республиканского бюджета в следующих размерах:
215 768 тысяч тенге - на строительство дополнительного здания на 100 мест, а также канализационно-насосной станции для Сарайчиковского психоневрологического интерната;
849 720 тысяч тенге - на строительство и реконструкцию объектов электроснабжения города Атырау и Атырауской области;
4 339 252 тысяч тенге - на газификацию аульных (сельских) населенных пунктов области и города Атырау.
Сноска. Пункт 16 с изменениями, внесенными решениями Атырауского областного маслихата 17.04.2009 N 175-IV, 10.16.2009 N 253-IV, 11.26.2009 N 280-IV.

17. 2009 жылға арналған облыстық бюджетте көлік инфрақұрылымын дамытуға 932 000 мың теңге сомасында, оның ішінде:
"Еркінқала ауылының кіреберіс жолын" қайта құруға - 513 309 мың теңге;
облыстық маңызы бар "Индер-Қарабау-Миялы-Сағыз" ұзындығы 114 км (203-317 км бөлігі) автокөлік жолын қайта құру және Шолақсай өзенінен өтетін көпірді кайта құруға 418 691 мың теңге сомасында нысаналы даму трансферттері көзделгені ескерілсін.
18. 2009 жылға арналған облыстық бюджетте Атырау қаласы және аудандар бюджеттеріне:
тарифтердің өсуіне байланысты коммуналдық қызмет шығындарына - 14 346 мың теңге;
білім беру мекемелерінің ағымдағы шығындарына - 227 950 мың теңге;
білім беру мекемелерінің материалдық-техникалық жарақтандыруға - 425 169 мың теңге;
мәдениет мекемелерінің ағымдағы шығындарына - 30 018 мың теңге;
елді мекендерді абаттандыру мен көгалдандыруға - 3 000 мың теңге;
елді мекендерде көшелерді жарықтандыруға - 21 682 мың теңге;
тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық саласына контейнерлер сатып алу және қондыруға - 6 000 мың теңге;
мемлекеттік мекемелерді материалдық-техникалық жарақтандыруға - 10 000 мың теңге;
қысқы мерзімге дайындық үшін - 512 411 мың теңге;
балалар тасымалдауын ұйымдастыру үшін - 19 720 мың теңге;
сумен жабдықтау және су тарту жүйелерін күрделі жөндеуге -       784 990 мың теңге;
автомобиль жолдарын күрделі жөндеуге - 1 124 544 мың теңге;
"Ауыз су" бағдарламасын іске асыру үшін сумен қамту нысандарының техникалық-экономикалық негіздемелерін әзірлеу және оларға сараптама жасауға – 5 653 мың теңге;
мұқтаж азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтік көмек көрсету үшін – 1 200 мың теңге;
азаматтардың жекелеген санаттарын тұрғын үймен қамтамасыз ету үшін - 35 894 мың теңге;
тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық саланы материалдық техникалық   жарақтандыруға - 21 782 мың теңге;
заңнаманың өзгеруіне байланысты жоғары тұрған бюджеттен төмен тұрған бюджеттердің шығындарын өтеу үшін - 40 540 мың теңге.
Ескерту. 18-тармаққа өзгерту енгізілді - Атырау облыстық мәслихатының 2009.01.14 N 149-IV, 2009.04.17 N 175-IV, 2009.07.03 N 237-IV, 2009.10.16 N 253-IV, 2009.11.26 N 280-IV шешімдерімен.
19. 2009 жылға арналған облыстық бюджетте Атырау қаласы және  аудандар бюджеттеріне төмендегідей көлемдерде:
коммуналдық шаруашылық объектілерін дамытуға - 584 958 мың теңге;
инженерлік коммуникациялық инфрақұрылымды дамытуға және жайластыруға - 152 825 мың теңге;

17. Учесть, что в областном бюджете на 2009 год предусмотрены целевые трансферты на развитие из республиканского бюджета на развитие на транспортной инфраструктуры в сумме 932 000 тысяч тенге, в том числе:
513 309 тысяч тенге - на реконструкцию автомобильной дороги "подъезд к поселку Еркинкала";
418 691 тысяч тенге - на реконструкцию автомобильной дороги областного значения "Индер-Карабау-Миялы-Сагиз" протяженностью 114 км (участок 203-317 км) и реконструкция мостового перехода через р.Шолаксай.
18. Учесть, что в областном бюджете на 2009 год предусмотрены целевые текущие трансферты районным бюджетам, бюджету города Атырау в следующих размерах:
14 346 тысяч тенге - на расходы по коммунальным услугам в связи с повышением тарифов;
227 950 тысяч тенге - на текущее содержание учреждений образования;
425 169 тысяч тенге - на материально-техническое обеспечение учреждений образования;
30 018 тысяч тенге - на текущее содержание учреждений культуры;
3 000 тысяч тенге - на благоустройство и озеленение населенных пунктов;
21 682 тысяч тенге - на освещение улиц в населенных пунктах;
6 000 тысяч тенге - на приобретение и установку контейнеров для жилищно-коммунального хозяйства;
10 000 тысяч тенге - материально-техническое обеспечение государственных учреждений;
512 411 тысяч тенге - на подготовку к зимнему периоду;
19 720 тысяч тенге - на организацию подвоза детей;
784 990 тысяч тенге - на капитальный ремонт систем водоснабжения и водоотведения;
1 124 544 тысяч тенге - на капитальный ремонт автомобильных дорог;
5 653 тысяч тенге - на разработку и экспертизу технико- экономического обоснования объектов водоснабжения для реализации программы "Питьевая вода";
1 200 тысяч тенге - на социальную помощь отдельным категориям нуждающихся граждан;
35 894 тысяч тенге - на приобретение жилья для отдельных категорий граждан;
21 782 тысяч тенге - на материально-техническое оснащение жилищно-коммунального хозяйства;
40 540 тысяч тенге - на компенсацию потерь нижестоящих бюджетов в связи с изменением законодательства.
Сноска. Пункт 18 с изменениями и дополнениями, внесенными решениями Атырауского областного маслихата от 01.14.2009 N 149-IV, 17.04.2009 N 175-IV, 07.03.2009 N 237-IV, 10.16.2009 N 253-IV, 11.26.2009 N 280-IV.
19. Учесть, что в областном бюджете на 2009 год предусмотрены целевые трансферты на развитие районным бюджетам, бюджету города Атырау в следующих размерах:
584 958 тысяч тенге - на развитие коммунального хозяйства;
152 825 тысяч тенге - на развитие и обустройство инженерно- коммуникационной инфраструктуры;

Атырау облысында тұрғын үй салу үшін - 1 691 265 мың теңге;
Атырау қаласының Жилгородок мөлтек ауданында коммуналдық үй салуға - 104 000 мың теңге;
сумен жабдықтау жүйесін дамытуға - 28 889 мың теңге;
автокөлік жолдарын қайта құруға - 126 950 мың теңге сомасында нысаналы даму трансферттері көзделгені ескерілсін.
Ескерту. 19-тармаққа өзгерту енгізілді - Атырау облыстық мәслихатының 2009.01.14 N 149-IV, 2009.04.17 N 175-IV, 2009.07.03 N 237-IV, 2009.10.16 N 253-IV, 2009.11.26 N 280-IV шешімдерімен.
20. 2009 жылғы 1 қаңтардан бастап жергілікті атқарушы органдардың жергілікті өкілетті органдардың шешіміне сәйкес 2008 жылғы 1 қаңтардағы жағдай бойынша таратылған заңды тұлғаларға айқындалған заңды тұлғалардың тізбесі мен берешектер көлемдері бойынша, мемлекеттік кепілдіктер бойынша міндеттемелерді орындауға бөлінген кредиттер мен қаражаттар жөніндегі талаптары тоқтатылатын болып белгіленсін.
21. 2009 жылғы 31 желтоқсанға жергілікті атқарушы органдар лимитіндегі қарызы 10 894 800 мың теңге сомасында белгіленсін.
22. 2009 жылға жергілікті атқарушы органдарының резерві 12 200 мың теңге сомасында бекітілсін.
Ескерту. 22-тармаққа өзгерту енгізілді - Атырау облыстық мәслихатының 17.04.2009 N 175-IV, 2009.07.03 N 237-IV, 2009.11.26 N 280-IV шешімдерімен.
23. Облыстық бюджетте 2009 жылға жергілікті атқарушы органдар қарызын өтеу үшін - 1 415 429 мың теңге қаралсын.
24. 2009 жылға арналған жергілікті бюджетті орындалу процесінде қысқартуға жатпайтын жергілікті бюджеттің бағдарлама тізбесі 2-қосымшаға сәйкес бекітілсін.
25. Осы шешім 2009 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгiзiледi.
26. 2009 жылға арналған облыстық бюджетте Атырау қаласының бюджетіне Атырау қаласында 5 сүзгіш станциясының құрылысын жалғастыруға 873 739 мың теңге сомасында нысаналы даму трансферттері көзделгені ескерілсін.
тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық саласына контейнерлер сатып алу және қондыруға - 6 000 мың теңге;
мемлекеттік мекемелерді материалдық-техникалық жарақтандыруға - 10 000 мың теңге сомасында ағымдағы нысаналы трансферттер көзделгені ескерілсін.
Ескерту. 26-тармақпен толықтырылды және өзгерту енгізілді - Атырау облыстық мәслихатының 2009.01.14 N 149-IV, 2009.10.16 N 253-IV, 2009.11.26 N 280-IV шешімдерімен.
27. 2009 жылға арналған облыстық бюджетте халықты жұмыспен қамту стратегиясын іске асыруға республикалық бюджеттен төмендегідей көлемдерде:
елді мекендерді абаттандыру мен көгалдандыруға - 57 383 мың теңге;
білім беру нысандарын күрделі жөндеуге - 138 300 мың теңге мың теңге;
денсаулық сақтау нысандарын күрделі жөндеуге - 22 900 мың теңге;

1 691 265 тысяч тенге - на строительство жилья в Атырауской области;
104 000 тысяч тенге - на строительство коммунального дома в микрорайоне Жилгородок города Атырау;
28 889 тысяч тенге - на развитие системы водоснабжения;
126 950 тысяч тенге - на реконструкцию автомобильных дорог
Сноска. Пункт 19 с изменениями, внесенными решениями Атырауского областного маслихата 14.01.2009 N 149-IV, от17.04.2009 N 175-IV, 07.03.2009 N 237-IV, 10.16.2009 N 253-IV, 11.26.2009 N 280-IV.
20. Установить, что с 1 января 2009 года прекращаются требования местного исполнительного органа к юридическим лицам, ликвидированным по состоянию на 1 января 2008 года на основании решения местного исполнительного органа по кредитам и средствам, выделенным на исполнение обязательств по государственным гарантиям, по перечню юридических лиц и объемам задолженности, определяемым местным исполнительным органам.
21. Установить лимит долга местных исполнительных органов на 31 декабря 2009 года в размере 10 894 800 тысячи тенге.
22. Утвердить резерв местного исполнительного органа на 2009 год в сумме 12 200 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 22 с изменениями, внесенными решениями Атырауского областного маслихата от 17.04.2009 N 175-IV, 07.03.2009 N 237-IV, 11.26.2009 N 280-IV.
23. Предусмотреть в областном бюджете на 2009 год 1 415 429 тысяч тенге для погашения и обслуживания долга местного исполнительного органа.
24. Утвердить перечень областных бюджетных программ, не подлежащих секвестру в процессе исполнения областного бюджета на 2009 год, согласно приложению 2.
25. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2009 года.
26. Учесть, что в областном бюджете на 2009 год предусмотрены целевые трансферты на развитие бюджету города Атырау на продолжение строительства фильтровальной станции N 5 в городе Атырау в сумме 873 739 тысяч тенге.
20 000 тысяч тенге - на организацию подвоза детей;
780 000 тысяч тенге - на капитальный ремонт систем водоснабжения и водоотведения;
1 000 000 тысяч тенге - на капитальный ремонт автомобильных дорог.
Сноска. Дополнено пунктом 26 в соответствии с решением Атырауского областного маслихата 01.14.2009 N 149-IV, 10.16.2009 N 253-IV, 11.26.2009 N 280-IV.
27. Учесть, что в областном бюджете на 2009 год предусмотрены целевые текущие трансферты из республиканского бюджета на реализацию стратегии занятости населения в следующих размерах:
57 383 тысяч тенге - на благоустройство и озеленение населенных пунктов;
138 300 тысяч тенге - на капитальный ремонт объектов образования;
22 900 тысяч тенге - на капитальный ремонт объектов здравохранения;

мәдениет нысандарын күрделі жөндеуге - 4 600 мың теңге;
ауыл (село), ауылдық (селолық) округтарда әлеуметтік жобаларды қаржыландыруға - 16 000 мың теңге;
облыстық және аудандық маңызы бар автомобиль жолдарын, қалалар мен елді мекендердің көшелерін жөндеу және ұстауға - 2 261 100 мың теңге ағымдағы нысаналы трансферттер көзделгені ескерілсін.
Ескерту. 27-тармақ жаңа редакцияда - Атырау облыстық мәслихатының 2009.04.17 N 175-IV шешімімен.
28. 2009 жылға арналған облыстық бюджетте халықты жұмыспен қамту стратегиясын іске асыруға республикалық бюджеттен төмендегідей көлемдерде:
елді мекендерді электрификациялау үшін - 194 531 мың теңге;
Атырау-Доссор-Құлсары топтық су құбырын салуға - 1 327 162 мың теңге сомасында нысаналы даму трансферттері көзделгені ескерілсін.
Ескерту. 28-тармақ жаңа редакцияда - Атырау облыстық мәслихатының 2009.04.17 N 175-IV шешімімен.
29. 2009 жылға арналған облыстық бюджетте Атырау қаласы және аудандар бюджеттеріне халықты жұмыспен қамту стратегиясын іске асыруға облыстық бюджеттен төмендегідей көлемдерде:
инженерлік коммуникациялық инфрақұрылымды жөндеуге және елді мекендерді көркейтуге - 61 985 мың теңге;
білім беру нысандарын күрделі жөндеуге - 81 534 мың теңге мың теңге;
облыстық және аудандық маңызы бар автомобиль жолдарын, қалалар мен елді мекендердің көшелерін жөндеу және ұстауға - 1 407 345 мың теңге;
Ескерту. 29-тармақ жаңа редакцияда - Атырау облыстық мәслихатының 2009.04.17 N 175-IV, өзгерту енгізілді - 2009.07.03 N 237-IV шешімдерімен.
мәдениет нысандарын күрделі жөндеуге - 5 400 мың теңге;
ауыл (село), ауылдық (селолық) округтарда әлеуметтік жобаларды жөндеу жұмыстарына - 14 000 мың теңге ағымдағы нысаналы трансферттер көзделгені ескерілсін.
30. 2009 жылға арналған облыстық бюджетте халықты жұмыспен қамту стратегиясын іске асыруға облыстық бюджеттен Атырау қаласының бюджетіне автокөлік жолдарын қайта құруға 347 304 мың теңге сомасында нысаналы даму трансферттері көзделгені ескерілсін.
Ескерту. 30-тармақ жаңа редакцияда - Атырау облыстық мәслихатының 2009.04.17 N 175-IV, өзгерту енгізілді - 2009.07.03 N 237-IV шешімдерімен.
31. 2009 жылға арналған облыстық бюджетте Атырау қаласының бюджетіне білім беру нысандарын салу және қайта құруға 362 639 мың теңге, оның ішінде:
республикалық бюджеттен берілетін трансферттер есебiнен - 89 640 мың теңге;
облыстық бюджет қаражаты есебінен - 310 364 мың теңге сомасында нысаналы даму трансферттері көзделгені ескерілсін.
Ескерту. 31-тармақ жаңа редакцияда - Атырау облыстық мәслихатының 2009.04.17 N 175-IV, өзгерту енгізілді - 2009.07.03 N 237-IV, 2009.10.16 N 253-IV шешімдерімен.

4 600 тысяч тенге - на капитальный ремонт объектов культуры;
16 000 тысяч тенге - на финансирование социальных проектов в поселках, аулах (селах), аульных (сельских) округах;
2 261 100 тысяч тенге - на ремонт и содержание автомобильных дорог районного значения, улиц городов и населенных пунктов.
28. Учесть, что в областном бюджете на 2009 год предусмотрены целевые трансферты на развитие из республиканского бюджета на реализацию стратегии занятости населения в следующих размерах:
194 531 тысяч тенге - на электрификацию населенных пунктов;
1 327 162 тысяч тенге - на строительство группового водопровода Атырау-Доссор-Кульсары.
29. Учесть, что в областном бюджете на 2009 год предусмотрены целевые текущие трансферты из областного бюджета трансферты районным бюджетам, бюджету города Атырау на реализацию стратегии занятости населения в следующих размерах:
61 985 тысяч тенге - на ремонт инженерно-коммуникационной инфраструктуры и благоустройство населенных пунктов;
81 534 тысяч тенге - на капитальный ремонт объектов образования;
1 407 345 тысяч тенге - на ремонт и содержание автомобильных дорог районного значения, улиц городов и населенных пунктов; *
5 400 тысяч тенге - на капитальный ремонт объектов культуры;
14 000 тысяч тенге - на финансирование социальных проектов в поселках, аулах (селах), аульных (сельских) округах.
Сноска. Пункт 29 с изменением, внесенным решением Атырауского областного маслихата от 07.03.2009 N 237-IV.
30. Учесть, что в областном бюджете на 2009 год предусмотрены целевые трансферты на развитие из областного бюджета бюджету города Атырау на реализацию стратегии занятости населения на реконструкцию автомобильных дорог в сумме 347 304 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 30 с изменением, внесенным решением Атырауского областного маслихата от 07.03.2009 N 237-IV.
31. Учесть, что в областном бюджете на 2009 год предусмотрены целевые трансферты на развитие бюджету города Атырау строительство и реконструкцию объектов образования в сумме 362 639 тысяч тенге, в том числе:
89 640 тысяч тенге - за счет трансфертов из республиканского бюджета;
327 999 тысяч тенге - за счет областного бюджета.
Сноска. Пункт 31 с изменением, внесенным решением Атырауского областного маслихата от 2009.07.03 N 237-IV, 10.16.2009 N 253-IV.

32. 2009 жылға арналған облыстық бюджетте Атырау қаласы және аудандар бюджеттеріне Ұлы Отан Соғысының қатысушылары мен мүгедектеріне 100 мың теңге мөлшерінде бір жолғы әлеуметтік көмек үшін 3 700 мың теңге сомасында ағымдағы нысаналы трансферттер көзделгені ескерілсін.
Ескерту. 32-тармақ жаңа редакцияда - Атырау облыстық мәслихатының 2009.04.17 N 175-IV шешімімен.
33. 2009 жылға арналған облыстық бюджетте Атырау қаласы және аудандар бюджеттеріне жоғарғы және орта оқу орындарында оқитын оқу ақысын төлеуде берешегі бар оқушылардың келесідей басым санаттарына: жетім балалар, аз қамтылған және толық емес отбасынан шыққан балалар, оқу кезеңінде жалпы баллы 4,5 кем емес балаларға қаржылық көмек көрсетуге 27 160 мың теңге сомасында ағымдағы нысаналы трансферттер көзделгені ескерілсін.
Ескерту. 33-тармақ жаңа редакцияда - Атырау облыстық мәслихатының 2009.04.17 N 175-IV шешімімен.
Облыстық мәслихаттың
Х сессиясының төрағасы                    У. Бисенұлы
Облыстық мәслихат хатшысы                 Ж. Дүйсенғалиев
Облыстық мәслихаттың
ХVІІІ сессиясының
2009 жылғы 26 қарашадағы
№ 280-IV шешіміне қосымша
Облыстық мәслихаттың
Х сессиясының
2008 жылғы 12 желтоқсандағы
№ 137-IV шешіміне 1 қосымша
2009 жылға арналған облыстық бюджет

32. Учесть, что в областном бюджете на 2009 год предусмотрены целевые текущие трансферты районным бюджетам и бюджету города Атырау на выплату единовременной социальной помощи в размере 100 тысяч тенге участникам и инвалидам Великой Отечественной войны в сумме 3 700 тысяч тенге.
33. Учесть, что в областном бюджете на 2009 год предусмотрены целевые текущие трансферты районным бюджетам и бюджету города Атырау на оказание финансовой помощи учащимся высших и средних учебных заведений, имеющим задолженность в оплате за обучение в сумме 27 160 тысяч тенге следующим приоритетным категориям: дети сироты, дети из малообеспеченных и неполных семей, учащиеся имеющие за период обучения общий балл не ниже 4,5.
Сноска. Дополнены пунктами 27, 28, 29, 30, 31, 32, 33 в соответствии с решением Атырауского областного маслихата от 17.04.2009 N 175-IV.
Председатель Х сессии
областного маслихата                        У. Бисенулы
Секретарь областного маслихата              Ж. Дюсенгалиев
Приложение
к решению ХVІІІ сессии
областного маслихата
от 26 ноября 2009 года № 280-IV
Приложение 1
к решению Х сессии областного
маслихата от 12 декабря
2008 года № 137-IV
Областной бюджет на 2009 год