Шымкент қаласының көшелерін атау және қайта атау туралы
Бірлескен Оңтүстік Қазақстан облысы Шымкент қалалық мәслихатының 2008 жылғы 30 маусымдағы N 10/108-4с шешімі және Шымкент қаласы әкімдігінің 2008 жылғы 30 маусымдағы N 388 қаулысы. Оңтүстік Қазақстан облысы Шымкент қаласының әділет басқармасында 2008 жылғы 9 шілдеде N 14-1-79 тіркелді
Қазақстан Республикасының "Қазақстан Республикасының әкімшілік-аумақтық құрылысы туралы" Заңының 13-бабы 4 тармағына сәйкес және тиісті аумақ халқының пікірін ескере отырып, Шымкент қалалық мәслихаты ШЕШІМ ЕТТІ және Шымкент қаласының әкімдігі ҚАУЛЫ ЕТТІ :
1. Абай ауданы Жайлау шағынауданының N 9 көшесіне Оралбай Шыршықбайдың;
Абай ауданы Шұғыла шағынауданының N 15 көшесіне Мәулен Байзақовтың;
Абай ауданы Қатынкөпір шағынауданының атауы жоқ N 11 көшесіне Сейіт Сағынбаевтың;
Абай ауданы Ынтымақ шағынауданының атауы жоқ көшесіне Батырбай Алпысбаевтың;
Абай ауданы Қызылжар шағынауданының атауы жоқ көшесіне Жүніс Кентаевтың;
Сайрам ауданынан Еңбекші ауданының аумағына енген Қаражол шағынауданының атауы жоқ көшесіне Дубай Сәрсенбаевтың;
Сайрам ауданынан Еңбекші ауданының аумағына енген Қаражол шағынауданының атауы жоқ көшесіне Қарабура әулиенің есімдері;              Әл-Фараби ауданы Самал-1 шағынауданының атауы жоқ көшесіне Келешек;
Әл-Фараби ауданы Самал-1 шағынауданының атауы жоқ көшесіне Көрікті;
Әл-Фараби ауданы Самал-1 шағынауданының атауы жоқ көшесіне Еркіндік;
Абай ауданы Самал-2 шағынауданының атауы жоқ көшесіне Болашақ;
Еңбекші ауданы Шаңырақ шағынауданының атауы N 1 көшесіне Ақорда;
Еңбекші ауданы Шаңырақ шағынауданының атауы N 2 көшесіне Көктөбе;
Еңбекші ауданы Шаңырақ шағынауданының атауы N 3 көшесіне Мерей;
Еңбекші ауданы Шаңырақ шағынауданының атауы N 4 көшесіне Оқжетпес;
Еңбекші ауданы Шаңырақ шағынауданының атауы N 5 көшесіне Думан;
Еңбекші ауданы Шаңырақ шағынауданының атауы N 6 көшесіне Шымқорған;
Еңбекші ауданы Шаңырақ шағынауданының атауы N 7 көшесіне Ақжарқын;
Еңбекші ауданы Шаңырақ шағынауданының атауы N 8 көшесіне Айбота;
Еңбекші ауданы Шаңырақ шағынауданының атауы N 9 көшесіне Жайдары;
Еңбекші ауданы Шаңырақ шағынауданының атауы N 10 көшесіне Асылтас;
Еңбекші ауданы Шаңырақ шағынауданының атауы N 11 көшесіне Көктерек;
Еңбекші ауданы Шаңырақ шағынауданының атауы N 12 көшесіне Атамұра;
Сайрам ауданынан Еңбекші ауданының аумағына енген Қаражол шағынауданының атауы жоқ көшесіне Бурабай;
Сайрам ауданынан Еңбекші ауданының аумағына енген Қаражол шағынауданының атауы жоқ көшесіне Бәйшешек;
Сайрам ауданынан Еңбекші ауданының аумағына енген Қаражол шағынауданының атауы жоқ көшесіне Әлем;
Сайрам ауданынан Еңбекші ауданының аумағына енген Қаражол шағынауданының атауы жоқ көшесіне Алғабас;
Сайрам ауданынан Еңбекші ауданының аумағына енген Қаражол шағынауданының атауы жоқ көшесіне Жемісті;
Сайрам ауданынан Еңбекші ауданының аумағына енген Қаражол шағынауданының атауы жоқ көшесіне Маусым;
Сайрам ауданынан Еңбекші ауданының аумағына енген Қаражол шағынауданының атауы жоқ көшесіне Қызыл алма;
Сайрам ауданынан Еңбекші ауданының аумағына енген Қаражол шағынауданының атауы жоқ көшесіне Өркен;
Сайрам ауданынан Еңбекші ауданының аумағына енген Қаражол шағынауданының атауы жоқ көшесіне Ақтоғай;
Сайрам ауданынан Еңбекші ауданының аумағына енген Қаражол шағынауданының атауы жоқ көшесіне Ұлар;
Сайрам ауданынан Еңбекші ауданының аумағына енген Қаражол шағынауданының атауы жоқ көшесіне Тамаша;
Сайрам ауданынан Еңбекші ауданының аумағына енген Қаражол шағынауданының атауы жоқ көшесіне Заңғар;
Сайрам ауданынан Еңбекші ауданының аумағына енген Қаражол шағынауданының атауы жоқ көшесіне Ақбұлақ;
Сайрам ауданынан Еңбекші ауданының аумағына енген Қаражол шағынауданының атауы жоқ көшесіне Гүлістан;
Сайрам ауданынан Еңбекші ауданының аумағына енген Қаражол шағынауданының атауы жоқ көшесіне Айжарық;
Сайрам ауданынан Еңбекші ауданының аумағына енген Қаражол шағынауданының атауы жоқ көшесіне Ақбосаға;
Сайрам ауданынан Еңбекші ауданының аумағына енген Қаражол шағынауданының атауы жоқ көшесіне Машат;
Сайрам ауданынан Еңбекші ауданының аумағына енген Қаражол шағынауданының атауы жоқ көшесіне Атазаң;
Сайрам ауданынан Еңбекші ауданының аумағына енген Қаражол шағынауданының атауы жоқ көшесіне Балбұлақ;
Сайрам ауданынан Еңбекші ауданының аумағына енген Қаражол шағынауданының атауы жоқ көшесіне Дербес;
Сайрам ауданынан Еңбекші ауданының аумағына енген Қаражол шағынауданының атауы жоқ көшесіне Қасқасу;
Сайрам ауданынан Еңбекші ауданының аумағына енген Қаражол шағынауданының атауы жоқ көшесіне Құндыз;
Сайрам ауданынан Еңбекші ауданының аумағына енген Қаражол шағынауданының атауы жоқ көшесіне Дәстүр;
Сайрам ауданынан Еңбекші ауданының аумағына енген Қаражол шағынауданының атауы жоқ көшесіне Азаттық;
Сайрам ауданынан Еңбекші ауданының аумағына енген Қаражол шағынауданының атауы жоқ көшесіне Жаңажол;
Сайрам ауданынан Еңбекші ауданының аумағына енген Қаражол шағынауданының атауы жоқ көшесіне Ақшуақ;
Сайрам ауданынан Еңбекші ауданының аумағына енген Қаражол шағынауданының атауы жоқ көшесіне Дарын;
Сайрам ауданынан Еңбекші ауданының аумағына енген Қаражол шағынауданының атауы жоқ көшесіне Нұр;
Сайрам ауданынан Еңбекші ауданының аумағына енген Қаражол шағынауданының атауы жоқ көшесіне Арна;
Сайрам ауданынан Еңбекші ауданының аумағына енген Қаражол шағынауданының атауы жоқ көшесіне Ұшқын;
Сайрам ауданынан Еңбекші ауданының аумағына енген Қаражол шағынауданының атауы жоқ көшесіне Мәртөбе;
Сайрам ауданынан Еңбекші ауданының аумағына енген Қаражол шағынауданының атауы жоқ көшесіне Еділ;
Сайрам ауданынан Еңбекші ауданының аумағына енген Қаражол шағынауданының атауы жоқ көшесіне Көкбұлақ;
Сайрам ауданынан Еңбекші ауданының аумағына енген Қаражол шағынауданының атауы жоқ көшесіне Ақсарай;
Сайрам ауданынан Еңбекші ауданының аумағына енген Бадам поселкесінің атауы жоқ көшесіне Несібе;
Сайрам ауданынан Еңбекші ауданының аумағына енген Бадам поселкесінің атауы жоқ көшесіне Ұлытау;
Сайрам ауданынан Еңбекші ауданының аумағына енген Бадам поселкесінің атауы жоқ көшесіне Тоғайлы;
Сайрам ауданынан Еңбекші ауданының аумағына енген Бадам поселкесінің атауы жоқ көшесіне Мөлдірбұлақ;
Сайрам ауданынан Еңбекші ауданының аумағына енген Бадам поселкесінің атауы жоқ көшесіне Шамшырақ;
Сайрам ауданынан Еңбекші ауданының аумағына енген Бадам поселкесінің атауы жоқ көшесіне Жаңару;
Сайрам ауданынан Еңбекші ауданының аумағына енген Бадам поселкесінің атауы жоқ көшесіне Өнеге;
Сайрам ауданынан Еңбекші ауданының аумағына енген Бадам поселкесінің атауы жоқ көшесіне Аққайың;
Сайрам ауданынан Еңбекші ауданының аумағына енген Бадам поселкесінің атауы жоқ көшесіне Жәдігер;
Сайрам ауданынан Еңбекші ауданының аумағына енген Бадам поселкесінің атауы жоқ көшесіне Тұран;
Сайрам ауданынан Еңбекші ауданының аумағына енген Бадам поселкесінің атауы жоқ көшесіне Толағай;
Сайрам ауданынан Еңбекші ауданының аумағына енген Бадам поселкесінің атауы жоқ көшесіне Ұлан деген атаулар берілсін.

О наименовании и переименовании улиц города Шымкента
Совместное решение Шымкентского городского маслихата от 30 июня 2008 года N 10/108-4с и постановление акимата города Шымкента от 30 июня 2008 года N 388. Зарегистрировано управлением юстиции города Шымкента 9 июля 2008 года за N 14-1-79
В соответствии с пунктом 4 статьи 13 Закона Республики Казахстан "Об административно-территориальном устройстве Республики Казахстан" и с учетом мнения населения соответствующей территории, Шымкентский городской маслихат РЕШИЛ и акимат города Шымкента ПОСТАНОВИЛ :
1. Присвоить:
безымянной улице N 9 микрорайона Жайлау Абайского района имя Оралбая Шыршыкбая;
безымянной улице N 15 микрорайона Шугыла Абайского района имя Маулена Байзакова;
безымянной улице N 11 микрорайона Катынкопр Абайского района имя Сеита Сагынбаева;
безымянной улице микрорайона Ынтымак Абайского района имя Батырбая Алпысбаева;
безымянной улице микрорайона Кызылжар Абайского района имя Жуниса Кентаева;
безымянной улице микрорайона Каражол Сайрамского района вошедшую в территорию Енбекшинского района имя Дубая Сарсенбаева;
безымянной улице микрорайона Каражол Сайрамского района вошедшую в территорию Енбекшинского района имя Карабура аулие;
безымянной улице микрорайона Самал-1 Аль-Фарабийского района название Келешек;
безымянной улице микрорайона Самал-1 Аль-Фарабийского района название Корикти;
безымянной улице микрорайона Самал-1 Аль-Фарабийского района название Еркиндик.
безымянной улице микрорайона Самал-2 Абайского района название Болашак;
безымянной улице N 1 микрорайона Шанырак Енбекшинского района название Акорда;
безымянной улице N 2 микрорайона Шанырак Енбекшинского района название Коктобе;
безымянной улице N 3 микрорайона Шанырак Енбекшинского района название Мерей;
безымянной улице N 4 микрорайона Шанырак Енбекшинского района название Окжетпес;
безымянной улице N 5 микрорайона Шанырак Енбекшинского района название Думан;
безымянной улице N 6 микрорайона Шанырак Енбекшинского района название Шымкорган;
безымянной улице N 7 микрорайона Шанырак Енбекшинского района название Акжаркын;
безымянной улице N 8 микрорайона Шанырак Енбекшинского района название Айбота;
безымянной улице N 9 микрорайона Шанырак Енбекшинского района название Жайдары;
безымянной улице N 10 микрорайона Шанырак Енбекшинского района название Асылтас;
безымянной улице N 11 микрорайона Шанырак Енбекшинского района название Коктерек;
безымянной улице N 12 микрорайона Шанырак Енбекшинского района название Атамура;
безымянной улице микрорайона Каражол Сайрамского района вошедшую в территорию Енбекшинского района название Бурабай;
безымянной улице микрорайона Каражол Сайрамского района вошедшую в территорию Енбекшинского района название Байшешек;
безымянной улице микрорайона Каражол Сайрамского района вошедшую в территорию Енбекшинского района название Алем;
безымянной улице микрорайона Каражол Сайрамского района вошедшую в территорию Енбекшинского района название Алгабас;
безымянной улице микрорайона Каражол Сайрамского района вошедшую в территорию Енбекшинского района название Жемисти;
безымянной улице микрорайона Каражол Сайрамского района вошедшую в территорию Енбекшинского района название Маусым;
безымянной улице микрорайона Каражол Сайрамского района вошедшую в территорию Енбекшинского района название Кызыл алма;
безымянной улице микрорайона Каражол Сайрамского района вошедшую в территорию Енбекшинского района название Оркен;
безымянной улице микрорайона Каражол Сайрамского района вошедшую в территорию Енбекшинского района название Актогай;
безымянной улице микрорайона Каражол Сайрамского района вошедшую в территорию Енбекшинского района название Улар;
безымянной улице микрорайона Каражол Сайрамского района вошедшую в территорию Енбекшинского района название Тамаша;
безымянной улице микрорайона Каражол Сайрамского района вошедшую в территорию Енбекшинского района название Зангар;
безымянной улице микрорайона Каражол Сайрамского района вошедшую в территорию Енбекшинского района название Акбулак;
безымянной улице микрорайона Каражол Сайрамского района вошедшую в территорию Енбекшинского района название Гулистан;
безымянной улице микрорайона Каражол Сайрамского района вошедшую в территорию Енбекшинского района название Айжарык;
безымянной улице микрорайона Каражол Сайрамского района вошедшую в территорию Енбекшинского района название Акбосага;
безымянной улице микрорайона Каражол Сайрамского района вошедшую в территорию Енбекшинского района название Машат;
безымянной улице микрорайона Каражол Сайрамского района вошедшую в территорию Енбекшинского района название Атазан;
безымянной улице микрорайона Каражол Сайрамского района вошедшую в территорию Енбекшинского района название Балбулак;
безымянной улице микрорайона Каражол Сайрамского района вошедшую в территорию Енбекшинского района название Дербес;
безымянной улице микрорайона Каражол Сайрамского района вошедшую в территорию Енбекшинского района название Каскасу;
безымянной улице микрорайона Каражол Сайрамского района вошедшую в территорию Енбекшинского района название Кундыз;
безымянной улице микрорайона Каражол Сайрамского района вошедшую в территорию Енбекшинского района название Дастур;
безымянной улице микрорайона Каражол Сайрамского района вошедшую в территорию Енбекшинского района название Азаттык;
безымянной улице микрорайона Каражол Сайрамского района вошедшую в территорию Енбекшинского района название Жанажол;
безымянной улице микрорайона Каражол Сайрамского района вошедшую в территорию Енбекшинского района название Акшуак;
безымянной улице микрорайона Каражол Сайрамского района вошедшую в территорию Енбекшинского района название Дарын;
безымянной улице микрорайона Каражол Сайрамского района вошедшую в территорию Енбекшинского района название Нур;
безымянной улице микрорайона Каражол Сайрамского района вошедшую в территорию Енбекшинского района название Арна;
безымянной улице микрорайона Каражол Сайрамского района вошедшую в территорию Енбекшинского района название Ушкын;
безымянной улице микрорайона Каражол Сайрамского района вошедшую в территорию Енбекшинского района название Мартобе;
безымянной улице микрорайона Каражол Сайрамского района вошедшую в территорию Енбекшинского района название Едил;
безымянной улице микрорайона Каражол Сайрамского района вошедшую в территорию Енбекшинского района название Кокбулак;
безымянной улице микрорайона Каражол Сайрамского района вошедшую в территорию Енбекшинского района название Аксарай;
безымянной улице поселка Бадам района вошедшую в территорию Енбекшинского района название Несибе;
безымянной улице поселка Бадам Сайрамского района вошедшую в территорию Енбекшинского района название Улытау;
безымянной улице поселка Бадам Сайрамского района вошедшую в территорию Енбекшинского района название Тогайлы;
безымянной улице поселка Бадам Сайрамского района вошедшую в территорию Енбекшинского района название Молдирбулак;
безымянной улице поселка Бадам Сайрамского района вошедшую в территорию Енбекшинского района название Шамшырак;
безымянной улице поселка Бадам Сайрамского района вошедшую в территорию Енбекшинского района название Жанару;
безымянной улице поселка Бадам Сайрамского района вошедшую в территорию Енбекшинского района название Онеге;
безымянной улице поселка Бадам Сайрамского района вошедшую в территорию Енбекшинского района название Аккайын;
безымянной улице поселка Бадам Сайрамского района вошедшую в территорию Енбекшинского района название Жадигер;
безымянной улице поселка Бадам Сайрамского района вошедшую в территорию Енбекшинского района название Туран;
безымянной улице поселка Бадам Сайрамского района вошедшую в территорию Енбекшинского района название Толагай;
безымянной улице поселка Бадам Сайрамского района вошедшую в территорию Енбекшинского района название Улан.

2. Әл-Фараби ауданының Гоголь көшесіне Тұрмахан Орынбаевтың;
Абай аудананың Готвальд көшесіне Дулатбек Рахымбергеновтың;
Еңбекші ауданының Ушаков көшесіне Жолдасбек Нұрымовтың;
Сайрам ауданынан Еңбекші ауданының аумағына енген Бадам поселкесінің Матросов көшесіне Сыдық Нұрашбековтің есімдері.
Әл-Фараби ауданының Гулисман көшесіне Балдәурен;
Сайрам ауданынан еңбекші ауданының аумағына енген Бадам поселкесінің Ғ.Мұратбаев көшесіне Жасын;
Сайрам ауданынан еңбекші ауданының аумағына енген Бадам поселкесінің Бойыт ата көшесіне Имандылық;
Сайрам ауданынан еңбекші ауданының аумағына енген Бадам поселкесінің Учительская көшесіне Ұстаздар;
Сайрам ауданынан еңбекші ауданының аумағына енген Бадам поселкесінің Заречная көшесіне Парыз;
Сайрам ауданынан еңбекші ауданының аумағына енген Бадам поселкесінің Пушкин көшесіне Ұлыс;
Сайрам ауданынан еңбекші ауданының аумағына енген Бадам поселкесінің Колхозная көшесіне Замана;
Сайрам ауданынан еңбекші ауданының аумағына енген Бадам поселкесінің М.Мәметова көшесіне Асыл мұра;
Сайрам ауданынан еңбекші ауданының аумағына енген Бадам поселкесінің Набережная-1 көшесіне Сарыарқа;
Сайрам ауданынан еңбекші ауданының аумағына енген Бадам поселкесінің Набережная-2 көшесіне Керемет;
Сайрам ауданынан еңбекші ауданының аумағына енген Бадам поселкесінің Стадионная көшесіне Балауса;
Сайрам ауданынан еңбекші ауданының аумағына енген Бадам поселкесінің Некрасов көшесіне Гауһартас;
Сайрам ауданынан еңбекші ауданының аумағына енген Бадам поселкесінің Гагарин көшесіне Шаттық;
Сайрам ауданынан еңбекші ауданының аумағына енген Бадам поселкесінің Жуковский көшесіне Нұршашу;
Сайрам ауданынан еңбекші ауданының аумағына енген Бадам поселкесінің Воровский көшесіне Бесарыс;
Сайрам ауданынан еңбекші ауданының аумағына енген Бадам поселкесінің Ә.Молдағұлова көшесіне Ұйымшыл;
Сайрам ауданынан еңбекші ауданының аумағына енген Бадам поселкесінің М.Төлебаев көшесіне Ғажайып;
Сайрам ауданынан еңбекші ауданының аумағына енген Бадам поселкесінің Б.Момышұлы көшесіне Айкөл деген атаулар берілсін.
3. Осы шешім алғашқы ресми жарияланғаннан кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қалалық мәслихат
сессиясының төрағасы                       Н.Жаңабаев
Шымкент қаласының әкімі                    А.Жетпісбаев
Қалалық мәслихат хатшысы                   Н.Джарболов

2. Переименовать:
улицу Гоголя Аль-Фарабийского района на улицу Турмахана Орынбаева;
улицу Готвальда Абайского района на улицу Дулатбека Рахымбергенова;
улицу Ушакова Енбекшинского района на улицу Жолдасбека Нурымова;
улицу Матросова поселка Бадам Сайрамского района вошедшую в территорию Енбекшинского района на улицу Сыдыка Нурашбекова;
улицу Гулисман Аль-Фарабийского района на улицу Балдаурен;
улицу Г.Муратбаева поселка Бадам Сайрамского района вошедшую в территорию Енбекшинского района на улицу Жасын;
улицу Бойыт ата поселка Бадам Сайрамского района вошедшую в территорию Енбекшинского района на улицу Имандылык;
улицу Учительская поселка Бадам Сайрамского района вошедшую в территорию Енбекшинского района на улицу Устаздар;
улицу Заречная поселка Бадам Сайрамского района вошедшую в территорию Енбекшинского района на улицу Парыз;
улицу Пушкина поселка Бадам Сайрамского района вошедшую в территорию Енбекшинского района на улицу Улыс;
улицу Колхозная поселка Бадам Сайрамского района вошедшую в территорию Енбекшинского района на улицу Замана;
улицу М.Маметовой поселка Бадам Сайрамского района вошедшую в территорию Енбекшинского района на улицу Асыл мура;
улицу Набережная-1 поселка Бадам Сайрамского района вошедшую в территорию Енбекшинского района на улицу Сарыарка;
улицу Набережная-2 поселка Бадам Сайрамского района вошедшую в территорию Енбекшинского района на улицу Керемет;
улицу Стадионная поселка Бадам Сайрамского района вошедшую в территорию Енбекшинского района на улицу Балауса;
улицу Некрасова поселка Бадам Сайрамского района вошедшую в территорию Енбекшинского района на улицу Гаухартас;
улицу Гагарина поселка Бадам Сайрамского района вошедшую в территорию Енбекшинского района на улицу Шаттык;
улицу Жуковского поселка Бадам Сайрамского района вошедшую в территорию Енбекшинского района на улицу Нуршашу;
улицу Воровского поселка Бадам Сайрамского района вошедшую в территорию Енбекшинского района на улицу Бесарыс;
улицу А.Молдагуловой поселка Бадам Сайрамского района вошедшую в территорию Енбекшинского района на улицу Уйымшыл;
улицу М.Толебаева поселка Бадам Сайрамского района вошедшую в территорию Енбекшинского района на улицу Гажайып;
улицу Б.Момышулы поселка Бадам Сайрамского района вошедшую в территорию Енбекшинского района на улицу Айкол.
3. Настоящее решение вводиться в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Председатель сессии
городского маслихата                       Н. Жанабаев
Аким города Шымкента                       А. Жетписбаев
Секретарь
городского маслихата                       Н. Джарболов