Риддер қаласының тұрғын үй және мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмегін алушыларына коммуналдық қызметтерді есептейтін жеке құралдарын сатып алу және орнату шығындарын өтеу бойынша Нұсқаулығын бекіту туралы
Шығыс Қазақстан облысы Риддер қаласының әкімдігінің 2008 жылғы 15 қаңтардағы N 526 қаулысы. Шығыс Қазақстан облысы Әділет департаментінің Риддер қалалық Әділет басқармасында 2008 жылғы 7 ақпанда N 5-4-80 тіркелді. Күші жойылды - Риддер қаласының әкімдігінің 2009 жылғы 27 мамырдағы N 1625 қаулысымен
Ескерту. Күші жойылды - Риддер қаласының әкімдігінің 2009.05.27 N 1625 қаулысымен.
РҚАО ескертпесі.
Мәтінде авторлық орфография және пунктуация сақталған.
Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтарындағы № 148 «Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару туралы»  Заңының 31 бабы 1 тармағының 14) тармақшасына, Шығыс Қазақстан облысы әкімдігінің 2006 жылғы 15 наурызындағы № 555 «Халықтың аз қамтылған топтарына коммуналдық қызметтерді есептейтін құралдарды алу және орнату шараларын ұйымдастыру туралы» қаулысына сәйкес, Риддер  қаласының әкімдігі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Риддер қаласының тұрғын-үй және мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмегін алушыларына коммуналдық қызметтерді есептейтін  жеке құралдарын шығындарын өтеу бойынша Нұсқаулығы бекітілсін;
2. Риддер қаласының тұрғын-үй және мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмегін алушыларына коммуналдық қызметтерді есептейтін  жеке құралдары сатып алу және орнату шығындарының өтеуін жүзеге асыратын уәкілдік орган болып «Риддер қаласының жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі» мемлекеттік мекемесі (Ильинская О.И.) анықталсын.
3. Риддер қалалық әкімдігінің 2007 10 мамырдағы № 713 «Риддер қаласының 2007 жылғы тұрғын үй және атаулы әлеуметтік көмегін
алушыларына коммуналдық қызметтерді есептейтін жеке құралдарын сатып
алу және орнату шығындарын өтеу бойынша Нұсқаулығын бекіту туралы" қаулысының күші жойылды деп танылсын (Риддер қаласының әділет басқармасында 2007 жылғы 08 маусымдағы № 5-4-61 тіркелген, «Лениногорская правда" газетінің 2007 жылғы 22 маусымдағы № 25 санында жарияланған).
4. Осы қаулының орындалуына бақылау қала әкімінің орынбасары
Р.В. Дюсебаеваға жүктелсін
5. Осы қаулы мемлекеттік тіркелген күннен бастап күшіне енеді және оның ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі.
Риддер қаласының әкімі                  Н.Х. Тілемісов
Риддер қаласы әкімдігінің
2008 жылғы «15» қаңтардағы № 526
қаулысымен бекітілді
Риддер қаласының тұрғын-үй және мемлекеттік атаулы
әлеуметтік көмегін алушыларына коммуналдық
қызметтерді есептейтін жеке құралдарын алу
және орнату шығындарын өтеу бойынша Нұсқаулығы
Осы Нұсқаулық халықтың әлеуметтік жағынан қорғалмаған топтарына коммуналдық қызметтерді есептейтін жеке құралдарын алу және орнату
үшін біржолғы көмек көрсету мақсатында қабылданды.

Об утверждении Инструкции по возмещению затрат за приобретение и установку индивидуальных приборов учета коммунальных услуг получателям жилищной и государственной адресной социальной помощи города Риддера
Постановление Риддерского городского акимата Восточно-Казахстанской области от 15 января 2008 года N 526. Зарегистрировано Управлением юстиции города Риддера Департамента юстиции Восточно-Казахстанской области 7 февраля 2008 года за N 5-4-80. Утратило силу постановлением акимата города Риддера от 27 мая 2009 года № 1625
Сноска. Утратило силу - силу постановлением акимата города Риддера от 27.05.2009 № 1625.
Примечание РЦПИ.
В тексте сохранена авторская орфография и пунктуация.
В соответствии с подпунктом 14) пункта 1 статьи 31 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года № 148 «О местном государственном управлении в Республике Казахстан», постановлением Восточно-Казахстанского областного акимата от 15 марта 2006 года № 555 «Об организации мероприятий по установке приборов учета коммунальных услуг малообеспеченным слоям населения» акимат города Риддера ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Утвердить прилагаемую Инструкцию по возмещению затрат за приобретение и установку индивидуальных приборов учета коммунальных услуг получателям жилищной и государственной адресной социальной помощи города Риддера;
2. Определить уполномоченным органом, осуществляющим
возмещение затрат за приобретение и установку индивидуальных приборов учета коммунальных услуг получателям жилищной и государственной адресной социальной помощи города Риддера государственное учреждение «Отдел занятости и социальных программ города Риддера» (Ильинская О.И.);
3. Считать утратившим силу постановление акимата города Риддера от 10 мая 2007 года № 713 «Об утверждении Инструкции по возмещению затрат за приобретение и установку индивидуальных приборов учета коммунальных услуг получателям жилищной и государственной адресной социальной помощи города Риддера в 2007 году» (зарегистрировано в управлении юстиции города Риддера 08 июня 2007 года № 5-4-61, опубликовано в газете «Лениногорская правда» от 22 июня 2007 года № 25);
4. Контроль за исполнением данного постановления возложить на заместителя акима города Дюсебаеву Р.В.
5. Настоящее постановление вступает в силу со дня государственной регистрации и вводится в действие со дня его официального опубликования.
Аким города Риддера            Н.X. Тлемисов
Утверждена
постановлением акимата
города Риддера
от 15 января 2008 года
№ 526
Инструкция
по возмещению затрат за приобретение и установку индивидуальных приборов учета коммунальных услуг получателям жилищной и государственной адресной помощи города Риддера
Настоящая Инструкция принята в целях оказания единовременной материальной помощи социально незащищенным слоям населения в приобретении и установке индивидуальных приборов учета коммунальных услуг.

1. Жалпы ережелер
1. Коммуналдық қызметтерді есептейтін жеке құралдарын алу және орнату үшін біржолғы көмек тұрғын-үй және мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмегін алушылар қатарындағы аз қамтылған азаматтарына көрсетіледі.
2. Коммуналдық қызметтерді есептейтін жеке құралдар отбасына
(пәтерге) екі бірлік (ыстық және суық сумен жабдықтауды есептейтін құрал)және бір бірлік (газбен жабдықтауды есептейтін құрал)
мөлшерінде орнатылады.
2. Коммуналдық қызметтерді есептейтін жеке құралдарын
алу және орнату шығындарын өтеу тәртібі
3. Коммуналдық қызметтерді есептейтін жеке құралдарын алу және орнату шығындарының өтелуі жергілікті бюджет қаражатынан 451.007 «Жергілікті өкілетті органдардың шешімдері бойынша мұқтаж
азаматтардың жеке топтарына әлеуметтік көмек» бюджеттік бағдарламасы бойынша жүргізіледі.
4. Коммуналдық қызметтерді есептейтін жеке құралдарын алу және орнату шығындарын жеке тұлғаға өтеу Уәкілдік органымен келесі
құжаттарды берген кезде жүргізіледі:
1) үлгі бойынша өтініш;
2) жеке куәлігі (түпнұсқасы және көшірмесі);
3) салық төлеушінің тіркеу нөмірі (түпнұсқасы және көшірмесі);
4) екінші деңгейдегі банктің шоты (түпнұсқасы және көшірмесі);
5) азаматтарды тіркеу кітабы. (түпнұсқасы және көшірмесі).
5. Ыстық және суық сумен жабдықтауын есептейтін құралдарын алу
және орнату үшін келесі құжаттарды әкелу қажет:
1) Сатып-алу жөніндегі шарт (түпнұсқасы);
2) Рұқсат беру актісі (көшірмесі);
3) Суөлшегішті қабылдау актісі (кошірмесі).
6. Газбен жабдықтауын есептейтін құралдарын алу және орнату үшін келесі құжаттарды әкелу қажет:
1) Газбен жабдықтауын есептейтін құралын орнату кезіндегі қызмет көрсетуге арналған шарт (түпнұсқасы);
2) Газ есептегішін пайдалануға қабылдау актісі (көшірмесі).
3. Өтеудің қаржыландырылуы және төленуі
7. Коммуналдық қызметтерді есептейтін жеке құралдарын алу және орнату шығындарын өтеу азаматтардың салымдар шоттарына екінші деңгейдегі банк арқылы аудару жолымен жүргізіледі.
4. Есептейтін жеке приборлардың орнатылуын
ұйымдастыру және бақылау
8. Есептейтін жеке құралдарын орнату кезіндегі техникалық нормативтердің сақталуына бақылаудың жасалуы, олардың қолданыстағы
тәртіпке сәйкес пломбалануы, пайдалануға рұқсат берілуі және есепке
қойылуы коммуналдық қызмет беруші - кәсіпорындарымен жүргізеді.
9. Тұрғын үй және мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмекгін алушыларына коммуналдық қызметтерді есептейтін жеке құралдарын алу және орнатуға бөлінген жергілікті бюджет қаражатының нысаналы пайдалануына бақылау «Риддер қаласының қаржы бөлімі» мемлекеттік мекемесі жүргізеді.
«Риддер қаласы жұмыспен қамту және
әлеуметтік бағдарламалар бөлімі»
мемлекеттік мекемесі бастығы                     О.Ильинская

1. Общие положения
1. Единовременная помощь на приобретение и установку индивидуальных приборов учета коммунальных услуг, труб водоснабжения оказывается малообеспеченным гражданам города Риддера из числа получателей жилищной и адресной социальной помощи.
2. Индивидуальные приборы учета коммунальных услуг устанавливаются в количестве одной единицы (прибор учета газоснабжения), двух единиц (прибор учета горячего и холодного водоснабжения), двух единиц труб водоснабжения (при необходимости) на семью (квартиру).
2. Порядок возмещении затрат по установке приборов учета коммунальных услуг
3. Возмещение затрат по установке индивидуальных приборов учета коммунальных услуг производится из средств местного бюджета по бюджетной программе 451.007 «Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов».
4. Возмещение затрат физическому лицу за приобретение и установку индивидуальных приборов учета коммунальных услуг и труб водоснабжения производится Уполномоченным органом при предоставлении следующих документов:
1) заявление по форме;
2) удостоверение личности (копия и оригинал);
3) регистрационный номер налогоплательщика (копия и оригинал);
4) счет в банке второго уровня (копия и оригинал);
5) книга регистрации граждан (копия и оригинал).
5. При приобретении и установке индивидуальных приборов учета горячего и холодного водоснабжения и труб водоснабжения и необходимо представить документы:
1) договор купли-продажи (оригинал);
2) акт допуска (копия);
3) акт на прием водомера (копия).
6. При приобретении и установке прибора учета газоснабжения необходимо представить документы:
1) договор на оказание услуг при установке прибора учета газоснабжения (оригинал);
2) акт приемки в эксплуатацию счетчика (копия).
3. Финансирование и выплата возмещения
7. Возмещение затрат за приобретение и установку индивидуальных приборов учета коммунальных услуг и труб водоснабжения, осуществляется через банки второго уровня путем перечисления на счета по вкладам граждан.
4. Организация и контроль за установкой труб водоснабжения и индивидуальных приборов учета
8. Контроль за соблюдением технических нормативов при установке труб водоснабжения и индивидуальных приборов учета, их опломбирование, допуск в эксплуатацию и постановку на учет в соответствии с действующим порядком осуществляют предприятия-поставщики коммунальных услуг.
9. Контроль за целевым использованием средств местного бюджета, выделяемых на приобретение и установку труб водоснабжения и индивидуальных приборов учета коммунальных услуг получателям жилищной и государственной адресной социальной помощи осуществляет государственное учреждение «Отдел финансов города Риддера».
Начальник государственного
учреждения «Отдел занятости
и социальных программ города Риддера»         О. Ильинская