2009 жылға арналған облыстық бюджет туралы
Батыс Қазақстан облыстық мәслихатының 2008 жылғы 11 желтоқсандағы N 10-3 шешімі. Батыс Қазақстан облысының Әділет басқармасында 2008 жылғы 18 желтоқсанда N 3018 тіркелді. Күші жойылды - Батыс Қазақстан облыстық мәслихаттың 2010 жылғы 12 қарашадағы N 27-16 шешімімен
Ескерту. Күші жойылды - Батыс Қазақстан облыстық мәслихаттың 2010.11.12 N 27-16 Шешімімен.
Қазақстан Республикасының Бюджет кодексіне және Қазақстан Республикасының "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару туралы" Заңына сәйкес облыстық мәслихат ШЕШІМ ЕТТІ:
1. 2009 жылға арналған облыстық бюджет 1 қосымшаға сәйкес келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер - 69 017 625 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер - 30 713 310 мың. теңге;
салықтық емес түсімдер - 416 619 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 4 000 мың теңге;
трансферттерден түсетін түсімдер – 37 883 696 мың теңге;
2) шығындар – 73 212 363 мың теңге;
3) таза бюджеттік несиелендіру – -655 471 мың теңге, оның ішінде:
бюджеттік несиелер – 671 000 мың теңге;
бюджеттік несиелерді өтеу – 1 326 471 мың теңге;
4) қаржылық активтермен болатын операциялар бойынша сальдо – 1 064 840 мың теңге, оның ішінде:
қаржы активтерін сатып алу – 1 064 840 мың теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 300 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -4 604 107 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын (профицитін пайдалану) қаржыландыру – 4 604 107 мың теңге:
қарыздар түсімі - 421 000 мың теңге;
қарыздарды өтеу - 1 245 000 мың теңге;
бюджет қаражаты қалдықтарының пайдалану - 5 428 107 мың теңге.
Ескерту. 1-тармаққа өзгерту енгізілді - Батыс Қазақстан облыстық мәслихатының 2009.02.20 N 11-1 (2009 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енеді), 2009.04.23 N 12-1 (2009 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енеді), 2009.08.18 N 13-2 (2009 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енеді), 2009.10.15 N 14-1 (2009 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енеді), 2009.11.23 N 15-1 (2009 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енеді) Шешімдерімен.
2. 2009 жылға арналған облыстық бюджет түсімдері Қазақстан Республикасының Бюджет кодексіне, Қазақстан Республикасының "2009-2011 жылдарға арналған республикалық бюджет туралы" Заңына сәйкес және осы шешімнің 4 пунктіне сәйкес қарастырылады.
3. Қазақстан Республикасының "2009-2011 жылдарға арналған республикалық бюджет туралы" Заңын баптары қатерге және басшылыққа алынсын.
3-1. 2009 жылға арналған облыстық бюджетте республикалық бюджеттен бөлінетін нысаналы трансферттердің және кредиттердің жалпы сомасы 16 246 882 мың теңге көлемінде қарастырылсын, соның ішінде:

Об областном бюджете на 2009 год
Решение Западно-Казахстанского областного маслихата от 11 декабря 2008 года N 10-3. Зарегистрировано Департаментом юстиции Западно-Казахстанской области 18 декабря 2008 года за N 3018. Утратило силу - Решением Западно-Казахстанского областного маслихата от 12 ноября 2010 года N 27-16
Сноска. Утратило силу - Решением Западно-Казахстанского областного маслихата от 12.11.2010 N 27-16.
В соответствии с Бюджетным кодексом Республики Казахстан и Законом Республики Казахстан "О местном государственном управлении в Республике Казахстан" областной маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить областной бюджет на 2009 год согласно приложению 1 в следующих объемах:
1) доходы – 69 017 625 тыс. тенге, в том числе:
налоговые поступления – 30 713 310 тыс. тенге;
неналоговые поступления – 416 619 тыс. тенге;
поступления от продажи основного капитала – 4 000 тыс. тенге;
поступления трансфертов – 37 883 696 тыс. тенге;
2) затраты – 73 212 363 тыс. тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – -655 471 тыс. тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 671 000 тыс. тенге;
погашение бюджетных кредитов – 1 326 471 тыс. тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 1 064 840 тыс. тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов – 1 064 840 тыс. тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 300 тыс. тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – -4 604 107 тыс. тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 4 604 107 тыс. тенге:
поступление займов - 421 000 тыс. тенге;
погашение займов - 1 245 000 тыс. тенге;
используемые остатки бюджетных средств - 5 428 107 тыс. тенге.
Сноска. Пункт 1 с изменениями, внесенными Решениями Западно-Казахстанского областного маслихата от 20.02.2009 N 11-1, от 23.04.2009 N 12-1, от 18.08.2009 N 13-2, от 15.10.2009 N 14-1, от 23.11.2009 N 15-1.
2. Поступления в областной бюджет на 2009 год формируются в соответствии с Бюджетным кодексом Республики Казахстан, Законом Республики Казахстан "О республиканском бюджете на 2009-2011 годы" и согласно пункту 4 настоящего решения.
3. Принять к сведению и руководству статьи Закона Республики Казахстан "О республиканском бюджете на 2009-2011 годы".
3-1. Учесть в областном бюджете на 2009 год поступление целевых трансфертов и кредитов из республиканского бюджета в общей сумме 16 246 882 тыс. тенге, в том числе:

Қазақстан Республикасында білім беруді дамытудың 2005–2010 жылдарға арналған мемлекеттік бағдарламасын іске асыруға – 441 854 мың теңге;
Қазақстан Республикасының денсаулық сақтау ісін реформалау мен дамытудың 2005–2010 жылдарға арналған мемлекеттік бағдарламасын іске асыруға 938 405 мың теңге;
Қазақстан Республикасындағы тұрғын үй құрылысының 2008–2010 жылдарға арналған мемлекеттік бағдарламасына сәйкес мемлекеттік коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үй құрылысына және (немесе) сатып алуға – 594 000 мың теңге;
Қазақстан Республикасындағы тұрғын үй құрылысының 2008–2010 жылдарға арналған мемлекеттік бағдарламасына сәйкес инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымды дамытуға, жайластыруға және (немесе) сатып алуға – 1 468 000 мың теңге;
Қазақстан Республикасындағы тұрғын үй құрылысының 2008-2010 жылдарға арналған мемлекеттік бағдарламасына сәйкес тұрғын үй құрылысы үшін нөлдік сыйақы (мүдде) ставкасы бойынша тұрғын үй салуға және (немесе) сатып алуға бюджеттік кредиттер - 421 000 мың теңге;
білім беру объектілерін салуға және қайта жаңартуға – 899 173 мың теңге;
жылу-энергетика жүйесін дамытуға – 90 000 мың теңге;
сумен жабдықтау жүйесін дамытуға – 478 475 мың теңге;
қоршаған ортаны қорғау объектілерін салуға және қайта жаңартуға – 502 240 мың теңге;
көлік инфрақұрылымын дамытуға – 170 013 мың теңге;
жаңадан іске қосылатын білім беру объектілерін ұстауға – 431 094 мың теңге;
жаңадан іске қосылатын денсаулық сақтау объектілерін ұстауға – 5 920 мың теңге;
дәрілік заттарды, вакциналарды және басқа да иммунобиологиялық препараттарды сатып алуға – 504 960 мың теңге;
ауыз сумен жабдықтаудың баламасыз көзі болып табылатын сумен жабдықтаудың аса маңызды топтық жүйелерінен ауыз су беру бойынша көрсетілетін қызметтердің құнын субсидиялауға – 164 610 мың теңге;
облыстық және аудандық маңызы бар автомобиль жолдарын күрделі және орта жөндеуге – 235 730 мың теңге;
ең төменгі күнкөрістің мөлшерінің өсуіне байланысты мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмегін және 18 жасқа дейінгі балаларға ай сайынғы мемлекеттік жәрдемақы төлеуге – 144 366 мың теңге;
ауыл шаруашылығын дамытуға – 926 964 мың теңге;
Қазақстан Республикасында техникалық және кәсіптік білім беруді дамытудың 2008–2012 жылдарға арналған мемлекеттік бағдарламасын іске асыру шеңберінде кәсіптік лицейлер үшін шетелдік ағылшын тілі оқытушыларын тартуға – 12 480 мың теңге;
жергілікті атқарушы органдардың мемлекеттік білім беру тапсырысы негізінде техникалық және кәсіптік, орта білімнен кейінгі білім беру ұйымдарында білім алушыларға стипендияларын төлеуге – 81 143 мың теңге;

на реализацию Государственной программы развития образования в Республике Казахстан на 2005-2010 годы – 441 854 тыс. тенге;
на реализацию Государственной программы реформирования и развития здравоохранения Республики Казахстан на 2005–2010 годы – 938 405 тыс. тенге;
на строительство и (или) приобретение жилья государственного коммунального жилищного фонда в соответствии с Государственной программой жилищного строительства в Республике Казахстан на 2008-2010 годы – 594 000 тыс. тенге;
на развитие, обустройство и (или) приобретение инженерно-коммуникационной инфраструктуры в соответствии с Государственной программой жилищного строительства в Республике Казахстан на 2008-2010 годы – 1 468 000 тыс. тенге;
бюджетные кредиты по нулевой ставке вознаграждения (интереса) на строительство и (или) приобретение жилья в соответствии с Государственной программой жилищного строительства в Республике Казахстан на 2008-2010 годы - 421 000 тыс. тенге;
на строительство и реконструкцию объектов образования – 899  173тыс. тенге;
на развитие теплоэнергетической системы – 90 000 тыс. тенге;
на развитие системы водоснабжения – 478 475 тыс. тенге;
на строительство и реконструкцию объектов охраны окружающей среды – 502 240 тыс. тенге;
на развитие транспортной инфраструктуры – 170 013 тыс. тенге;
на содержание вновь вводимых объектов образования – 431 094 тыс. тенге;
на содержание вновь вводимых объектов здравоохранения – 5 920 тыс. тенге;
на закуп лекарственных средств, вакцин и других иммунобиологических препаратов – 504 960 тыс. тенге;
на субсидирование стоимости услуг по подаче питьевой воды из особо важных групповых систем водоснабжения, являющихся безальтернативными источниками питьевого водоснабжения – 164 610 тыс. тенге;
на капитальный и средний ремонт автомобильных дорог областного и районного значения – 235 730 тыс. тенге;
на выплату государственной адресной социальной помощи и ежемесячного государственного пособия на детей до 18 лет в связи с ростом размера прожиточного минимума – 144 366 тыс. тенге;
на развитие сельского хозяйства – 926 964 тыс. тенге;
на привлечение зарубежных преподавателей английского языка для профессиональных лицеев в рамках реализации Государственной программы развития технического и профессионального образования в Республике Казахстан на 2008-2012 годы – 12 480 тыс. тенге;
на выплату стипендий обучающимся в организациях технического и профессионального, послесреднего образования на основании государственного образовательного заказа местного исполнительного органа – 81 143 тыс. тенге;

әлеуметтік қызметтер стандарттарын енгізуге – 57 667 мың теңге;
медициналық-әлеуметтік мекемелерде тамақтану нормаларын ұлғайтуға – 251 344 мың теңге;
мемлекеттік басқару деңгейі арасында өкілеттікті бөлісу аясында қоршаған ортаны қорғау саласында берілетін функцияны іске асыруға – 1 440 мың теңге;
ауылдық елді мекендер саласының мамандарын әлеуметтік қолдау шараларын іске асыру үшін – 46 341 мың теңге;
денсаулық сақтау объектілерін салуға және қайта жаңартуға – 3 040 782 мың теңге;
инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымды дамытуға және қалалар мен елді мекендерді абаттандыруға – 782 858 мың теңге;
инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымды жөндеуге және қалалар мен елді мекендерді көркейтуге – 722 739 мың теңге;
облыстық және аудандық маңызы бар автомобиль жолдарын, қалалардың және елді мекендердің көшелерін жөндеуге және ұстауға – 669 800 мың теңге;
ауылдарда (селоларда), ауылдық (селолық) округтерде әлеуметтік жобаларды қаржыландыруға – 196 900 мың теңге;
мәдениет объектілерін күрделі және ағымдағы жөндеуге – 79 500 мың теңге;
білім беру объектілерін күрделі және ағымдағы жөндеуге – 618 800 мың теңге;
денсаулық сақтау объектілерін күрделі және ағымдағы жөндеуге – 426 200 мың теңге;
әлеуметтік жұмыс орындары және жастар тәжірибесі бағдарламасын кеңейтуге – 339 403 мың теңге;
кадрларды даярлауға және қайта даярлауға – 502 681 мың теңге.
Аудандық (қалалық) бюджеттерге көрсетілетін сомаларды бөлу облыс әкімдігінің қаулысы негізінде жүргізіледі.
Ескерту. Шешім 3-1-тармақпен толықтырылды - Батыс Қазақстан облыстық мәслихатының 2009.02.20 N 11-1 (2009 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енеді) Шешімімен; өзгерту енгізілді - Батыс Қазақстан облыстық мәслихатының 2009.04.23 N 12-1 (2009 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енеді), 2009.10.15 N 14-1 (2009 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енеді), 2009.11.23 N 15-1 (2009 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енеді) Шешімдерімен.
4. Жергілікті бюджеттердің теңгерімдігін қамтамасыз ету үшін 2009 жылдың кірістер бөлу нормативі төмендегі кіші сыныптар кірістері бойынша белгіленсін:
1) Жеке табыс салығы аудандық (қалалық) бюджеттерге келесі пайыздарда есепке алынады: Бөрлі - 16,7%; Орал қаласы - 56,5%; Ақжайық, Бөкей ордасы, Жаңақала, Жәнібек, Зеленов, Қазталов, Қаратөбе, Сырым, Тасқала, Теректі және Шыңғырлау – 100,0%;
2) Әлеуметтік салық аудандық (қалалық) бюджеттерге келесі пайыздарда есепке алынады: Бөрлі - 16,7%; Орал қаласы - 56,5%; Ақжайық, Бөкей ордасы, Жаңақала, Жәнібек, Зеленов, Қазталов, Қаратөбе, Сырым, Тасқала, Теректі және Шыңғырлау – 100,0%;

на введение стандартов социальных услуг – 57 667 тыс. тенге;
на увеличение норм питания в медико-социальных учреждениях – 251 344 тыс. тенге;
на реализацию передаваемых функций в области охраны окружающей среды в рамках разграничения полномочий между уровнями государственного управления – 1 440 тыс. тенге;
для реализации мер социальной поддержки специалистов социальной сферы сельских населенных пунктов – 46 341 тыс. тенге;
на строительство и реконструкцию объектов здравоохранения – 3 040 782 тыс. тенге;
на развитие инженерно-коммуникационной инфраструктуры и благоустройство городов и населенных пунктов – 782 858 тыс. тенге;
на ремонт инженерно-коммуникационной инфраструктуры и благоустройство городов и населенных пунктов – 722 739 тыс. тенге;
на ремонт и содержание автомобильных дорог областного и районного значения, улиц городов и населенных пунктов – 669 800 тыс. тенге;
на финансирование социальных проектов в поселках, аулах (селах), аульных (сельских) округах – 196 900 тыс. тенге;
капитальный и текущий ремонт объектов культуры – 79 500 тыс. тенге;
капитальный и текущий ремонт объектов образования – 618 800 тыс. тенге;
капитальный и текущий ремонт организаций здравоохранения – 426 200 тыс. тенге;
на расширение программы социальных рабочих мест и молодежной практики – 339 403 тыс. тенге;
на подготовку и переподготовку кадров – 502 681 тыс. тенге.
Распределение указанных сумм районным (городскому) бюджетам осуществляется на основании постановления акимата области.
Сноска. Решение дополнено пунктом 3-1, в соответствии с Решением Западно-Казахстанского областного маслихата от 20.02.2009 N 11-1; в редакции Решения Западно-Казахстанского областного маслихата от 23.04.2009 N 12-1; с изменениями, внесенными решением областного маслихата от 15.10.2009 N 14-1, от 23.11.2009 N 15-1.
4. Установить на 2009 год норматив распределения доходов, для обеспечения сбалансированности местных бюджетов, по следующим подклассам доходов:
1) Индивидуальный подоходный налог, зачисляется в районные (городские) бюджеты, в следующих процентах: Бурлинский – 16,7%; г.Уральск – 56,5%; Акжаикский, Бокейординский, Жангалинский, Жанибекский, Зеленовский, Казталовский, Каратобинский, Сырымский, Таскалинский, Теректинский и Чингирлауский – 100,0%;
2) Социальный налог, зачисляется в районные (городские) бюджеты, в следующих процентах: Бурлинский – 16,7%; г.Уральск – 56,5%; Акжаикский, Бокейординский, Жангалинский, Жанибекский, Зеленовский, Казталовский, Каратобинский, Сырымский, Таскалинский, Теректинский и Чингирлауский – 100,0%.

5. Жергілікті атқарушы органдарға қарасты мемлекеттік мекемелер ұсынатын қызметтер мен тауарларды өткізуден түсетін ақшалар Қазақстан Республикасының Бюджет кодексі және Қазақстан Республикасының Үкіметі анықтаған тәртіпте пайдаланылады.
6. Облыстық бюджеттен 2009 жылы төменгі бюджеттерге берілетін субвенциялар көлемдерінің жалпы сомасы 12 934 865 мың теңге болып белгіленсін, оның ішінде:
Ақжайық ауданы - 1 608 491 мың теңге;
Бөкей орда ауданы - 911 855 мың теңге;
Жаңақала ауданы - 917 773 мың теңге;
Жәнібек ауданы - 879 986 мың теңге;
Зеленов ауданы - 1 546 166 мың теңге;
Қазталов ауданы - 1 587 015 мың теңге;
Қаратөбе ауданы - 959 601 мың теңге;
Сырым ауданы - 1 229 162 мың теңге;
Тасқала ауданы - 780 041 мың теңге;
Теректі ауданы - 1 611 437 мың теңге;
Шыңғырлау ауданы - 903 338 мың теңге.
7. Төмен тұрған бюджеттерінен бюджеттік алымдар 2009 жылға арналған облыстық бюджетке қарастырылмайды деп белгіленсін.
8. Аудандық (қалалық) бюджеттерге 2009 жылға арналған облыстық бюджетте облыстық бюджет қаражат есебінен бөлінетін нысаналы даму трансферттері және ағымдағы нысаналы трансферттердің жалпы сомасы 9 530 634 мың теңге көлемінде қарастырылғаны ескерілсін, оның ішінде:
8 884 703 мың теңге – жергілікті бюджеттерден алынатын трансферттер;
645 931 мың теңге – сумен жабдықтау жүйесін дамытуға.
Аудандық (қалалық) бюджеттерге көрсетілетін сомаларды бөлу облыс әкімдігінің қаулысы негізінде жүргізіледі.
Ескерту. 8-тармақ жаңа редакцияда - Батыс Қазақстан облыстық мәслихатының 2009.10.15 N 14-1 (2009 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енеді) Шешімімен.
9. 2009 жылға арналған облыстың жергілікті атқарушы органдарының резерві 634 410 мың теңге көлемінде бекітілсін.
Ескерту. 9-тармақ жаңа редакцияда - Батыс Қазақстан облыстық мәслихатының 2009.08.18 N 13-2 (2009 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енеді) Шешімімен.
10. Облыстың жергілікті атқарушы органының борыш лимиті 2009 жылдың 31 желтоқсанына 1 521 000 мың теңге мөлшерінде белгіленсін.
11. 2009 жылдың 1 қаңтарынан бастап ауылдық жерлерде қызмет ететін денсаулық сақтау, әлеуметтік қамсыздандыру, білім беру, мәдениет және спорт азаматтық қызметшілеріне осы қызмет түрлерімен қалада айналысатын мамандар мөлшерлемелерімен салыстырғанда лауазымдық жалақыларын 25%-ға көтеру белгіленсін.
12. 2009 жылға арналған облыстық бюджеттің даму бюджеттік бағдарламаларының тізбесі 2 қосымшаға сай бекітілсін.
13. 2009 жылға арналған жергілікті бюджеттердің атқару үдерісінде секвестрлендіруге жатпайтын жергілікті бюджеттік бағдарламалардың тізбесі 3, 4 қосымшаларға сай бекітілсін.

5. Деньги от реализации товаров и услуг, предоставляемых государственными учреждениями, подведомственных местным исполнительным органам, используются ими в порядке, определяемом Бюджетным кодексом Республики Казахстан и Правительством Республики Казахстан.
6. Установить на 2009 год размеры субвенций, передаваемых из областного бюджета в нижестоящие бюджеты, в общей сумме 12 934 865 тыс. тенге, в том числе:
Акжаикскому району – 1 608 491 тыс. тенге;
Бокейординскому району – 911 855 тыс. тенге;
Жангалинскому району – 917 773 тыс. тенге;
Жанибекскому району – 879 986 тыс. тенге;
Зеленовскому району – 1 546 166 тыс. тенге;
Казталовскому району – 1 587 015 тыс. тенге;
Каратобинскому району – 959 601 тыс. тенге;
Сырымскому району – 1 229 162 тыс. тенге;
Таскалинскому району – 780 041 тыс. тенге;
Теректинскому району – 1 611 437 тыс. тенге;
Чингирлаускому району – 903 338 тыс. тенге.
7. Установить, что бюджетные изъятия из нижестоящих бюджетов в областной бюджет на 2009 год не предусматриваются.
8. Учесть, что в областном бюджете на 2009 год предусмотрены целевые трансферты на развитие и целевые текущие трансферты районным (городскому) бюджетам, выделяемые за счет средств областного бюджета в общей сумме 9 530 634 тыс. тенге, в том числе:
8 884 703 тыс. тенге – трансферты из местных бюджетов;
645 931 тыс. тенге – на развитие системы водоснабжения.
Распределение указанных сумм районным (городскому) бюджетам осуществляется на основании постановления акимата области.
Сноска. Пункт 8 в редакции Решения Западно-Казахстанского областного маслихата от 15.10.2009 N 14-1.
9. Утвердить резерв местного исполнительного органа области на 2009  год в размере 634 410 тыс. тенге.
Сноска. Пункт 9 в редакции Решения Западно-Казахстанского областного маслихата от 18.08.2009 N 13-2.
10. На 31 декабря 2009 года лимит долга местного исполнительного органа области составляет 1 521 000 тыс. тенге.
11. Установить гражданским служащим здравоохранения, социального обеспечения, образования, культуры и спорта, работающим в сельской местности, повышение на 25% должностных окладов по сравнению со ставками специалистов, занимающимися этими видами деятельности в городских условиях, с 1 января 2009 года.
12. Утвердить перечень бюджетных программ развития областного бюджета на 2009 год согласно приложению 2.
13. Утвердить перечень местных бюджетных программ, не подлежащих секвестрированию в процессе исполнения местных бюджетов на 2009 год, согласно приложениям 3, 4.

14. Батыс Қазақстан облысы бойынша қазынашылық департаменті осы шешімнің 4 тармағында белгіленген кірістер бөлу нормативіне сәйкес тиісті бюджеттердің шотына қаржылар есептелуін қамтамасыз етсін.
15. Осы шешім 2009 жылдың 1 қаңтарынан бастап күшіне енеді.
Сессия төрағасы
Облыстық мәслихат хатшысы
Мәслихаттың
2008 жылғы 11 желтоқсандағы
N 10-3 шешіміне N 1 қосымша
Ескерту. 1-қосымша жаңа редакцияда - Батыс Қазақстан облыстық мәслихатының 2009.11.23 N 15-1 (2009 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енеді) Шешімімен.
2009 жылға арналған облыстық бюджет
мың теңге
Санаты
Сома
Сыныбы
Iшкi сыныбы
Ерекшелiгi
Атауы
І. Кірістер

14. Департаменту казначейства по Западно-Казахстанской области обеспечить зачисление средств на счета соответствующих бюджетов согласно норматива распределения доходов, установленным пунктом 4 настоящего решения.
15. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2009 года.
Председатель сессии
Секретарь областного маслихата
Приложение N 1
к решению маслихата
N 10-3 от 11 декабря 2008 года
Сноска. Приложение 1 в редакции Решения Западно-Казахстанского областного маслихата от 23.11.2009 N 15-1.
Областной бюджет на 2009 год
тыс. тенге
Категория
Сумма
Класс
Подкласс
Специфика
Наименование
I. ДОХОДЫ

339 403
9
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамтамасыз ету салаларындағы өзге де қызметтер
475 213
256
Облыстың жұмыспен қамту мен әлеуметтік бағдарламаларды үйлестіру басқармасы
475 213
001
Жұмыспен қамту мен әлеуметтік бағдарламаларды үйлестіру басқармасының қызметін қамтамасыз ету
68 568
004
Ақпараттық жүйелер құру
005
Өңірлік жұмыспен қамту және кадрларды қайта даярлау стратегиясын іске асыру шеңберінде әлеуметтiк қамсыздандыру объектілерін күрделі, ағымды жөндеу
006
Аудандар (облыстық маңызы бар қалалар) бюджеттеріне өңірлік жұмыспен қамту және кадрларды қайта даярлау стратегиясын іске асыру шеңберінде әлеуметтiк қамсыздандыру объектілерін күрделі, ағымды жөндеуге берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер
011
Жәрдемақыларды және басқа да әлеуметтік төлемдерді есептеу, төлеу мен жеткізу бойынша қызметтерге ақы төлеу
022
Аудандар (облыстық маңызы бар қалалар) бюджеттеріне медициналық-әлеуметтік мекемелерде тамақтану нормаларын ұлғайтуға берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер
6 500
113
Жергілікті бюджеттерден алынатын трансфертер
400 145
07
Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық
9 459 985
1
Тұрғын үй шаруашылығы
2 062 000
271
Облыстың құрылыс басқармасы
2 062 000
010
Аудандардың (облыстық маңызы бар қалалардың) бюджеттеріне мемлекеттік коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үйін салуға және (немесе) сатып алуға берілетін нысаналы даму трансферттері
594 000
012
Аудандардың (облыстық маңызы бар қалалардың) бюджеттеріне инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымды дамытуға, жайластыруға және (немесе) сатып алуға берілетін нысаналы даму трансферттері
1 468 000
2
Коммуналдық шаруашылық
7 397 985
271
Облыстың құрылыс басқармасы
953 234
011
Сумен жабдықтау жүйесін дамытуға аудандар (облыстық маңызы бар қалалар) бюджеттеріне берілетін нысаналы даму трансферттері
645 931
013
Коммуналдық шаруашылықты дамытуға аудандар (облыстық маңызы бар қалалар) бюджеттеріне нысаналы даму трансферттері
030
Коммуналдық шаруашылық объектілерін дамыту
045
Аудандардың (облыстық маңызы бар қалалардың) бюджеттеріне өңірлік жұмыспен қамту және кадрларды қайта даярлау стратегиясын іске асыру шеңберінде инженерлік коммуникациялық инфрақұрылымды дамытуға және елді-мекендерді көркейтуге берілетін нысаналы даму трансферттер
307 303
049
Өңірлік жұмыспен қамту және кадрларды қайта даярлау стратегиясын іске асыру шеңберінде инженерлік коммуникациялық инфрақұрылымды дамытуға және елді-мекендерді көркейтуге
279
Облыстың энергетика және коммуналдық шаруашылық басқармасы
6 444 751
001
Энергетика және коммуналдық шаруашылық басқармасының қызметiн қамтамасыз ету
33 790
002
Ақпараттық жүйелер құру

339 403
9
Прочие услуги в области социальной помощи и социального обеспечения
475 213
256
Управление координации занятости и социальных  программ области
475 213
001
Обеспечение деятельности Управления координации занятости и социальных  программ
68 568
004
Создание информационных систем
005
Капитальный, текущий ремонт объектов социального обеспечения в рамках реализации стратегии региональной занятости и переподготовки кадров
006
Целевые текущие трансферты бюджетам районов (городов областного значения) на капитальный, текущий ремонт объектов социального обеспечения в рамках реализации стратегии региональной занятости и переподготовки кадров
011
Оплата услуг по зачислению, выплате и доставке пособий и других социальных выплат
022
Целевые текущие трансферты бюджетам районов (городов областного значения) на увеличение норм питания в медико-социальных учреждениях
6 500
113
Трансферты из местных бюджетов
400 145
07
Жилищно-коммунальное хозяйство
9 459 985
1
Жилищное хозяйство
2 062 000
271
Управление строительства области
2 062 000
010
Целевые трансферты на развитие бюджетам районов (городов областного значения) на строительство и (или) приобретение жилья государственного коммунального жилищного фонда
594 000
012
Целевые трансферты на развитие бюджетам районов (городов областного значения) на развитие, обустройство и (или) приобретение инженерно-коммуникационной инфраструктуры
1 468 000
2
Коммунальное хозяйство
7 397 985
271
Управление строительства области
953 234
011
Целевые трансферты на развитие бюджетам районов (городов областного значения) на развитие системы водоснабжения
645 931
013
Целевые трансферты на развитие бюджетам районов (городов областного значения) на развитие коммунального хозяйства
030
Развитие объектов коммунального хозяйства
045
Целевые трансферты на развитие бюджетам районов (городов областного значения) на развитие инженерно-коммуникационной инфраструктуры и благоустройство населенных пунктов в рамках реализации стратегии региональной занятости и переподготовки кадров
307 303
049
Развитие инженерно-коммуникационной инфраструктуры и благоустройство населенных пунктов в рамках реализации стратегии региональной занятости и переподготовки кадров
279
Управление энергетики и коммунального хозяйства области
6 444 751
001
Обеспечение деятельности Управления энергетики и коммунального хозяйства области
33 790
002
Создание информационных систем

5 361 210
1
Автомобиль көлiгi
2 678 332
268
Облыстың жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары басқармасы
2 678 332
003
Автомобиль жолдарының жұмыс істеуін қамтамасыз ету
2 678 332
007
Көлік инфрақұрылымын дамытуға аудандар (облыстық маңызы бар қалалар) бюджеттеріне берілетін нысаналы даму трансферттері
008
Аудандық (облыстық маңызы бар қалалар) бюджеттеріне аудандық маңызы бар автомобиль жолдарын (қала көшелерін) күрделі және орта жөндеуден өткізуге берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер
4
Әуе көлiгi
301 277
268
Облыстың жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары басқармасы
301 277
004
Жергілікті атқарушы органдардың шешімі бойынша тұрақты ішкі әуеатасымалдарды субсидиялау
301 277
9
Көлiк және коммуникациялар саласындағы өзге де қызметтер
2 381 601
268
Облыстың жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары басқармасы
2 381 601
001
Жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары басқармасының қызметін қамтамасыз ету
39 550
002
Көлік инфрақұрылымын дамыту
563 811
005
Әлеуметтiк маңызы бар ауданаралық (қалааралық) қатынастар бойынша жолаушылар тасымалын ұйымдастыру
110 626
006
Ақпараттық жүйелер құру
009
Аудандардың (облыстық маңызы бар қалалардың) бюджеттеріне өңірлік жұмыспен қамту және кадрларды қайта даярлау стратегиясын іске асыру шеңберінде аудандық маңызы бар автомобиль жолдарын, қала және елді-мекендер көшелерін жөндеуге және ұстауға берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер
010
Аудандардың (облыстық маңызы бар қалалардың) бюджеттеріне өңірлік жұмыспен қамту және кадрларды қайта даярлау стратегиясын іске асыру шеңберінде аудандық маңызы бар автомобиль жолдарын қалалардың және елді-мекендердің көшелерін өткізуге салу және құруға, қайта берілетін нысаналы даму трансферттер
013
Өңірлік жұмыспен қамту және кадрларды қайта даярлау стратегиясын іске асыру шеңберінде облыстық маңызы бар автомобиль жолдарын, қала және елді-мекендер көшелерін жөндеу және ұстау
800 000
014
Өңірлік жұмыспен қамту және кадрларды қайта даярлау стратегиясын іске асыру шеңберінде облыстық маңызы бар автомобиль жолдардың қала және елді-мекендер көшелерін салу және қайта құру елді-мекендердің көшелері өткізу
113
Жергілікті бюджеттерден алынатын трансфертер
867 614
13
Басқалар
711 437
1
Экономикалық қызметтерді реттеу
36 098
265
Облыстың кәсіпкерлік және өнеркәсіп басқармасы
36 098
001
Кәсіпкерлік және өнеркәсіп басқармасының қызметін қамтамасыз ету
36 098
006
Ақпараттық жүйелер құру
113
Жергілікті бюджеттерден алынатын трансфертер
9
Басқалар
675 339
257
Облыстың қаржы басқармасы
634 410
012
Облыстың жергілікті атқарушы органының резерві
634 410
258
Облыстың экономика және бюджеттік жоспарлау басқармасы

5 361 210
1
Автомобильный транспорт
2 678 332
268
Управление пассажирского транспорта и автомобильных дорог области
2 678 332
003
Обеспечение функционирования автомобильных дорог
2 678 332
007
Целевые трансферты на развитие бюджетам районов (городов областного значения) на развитие транспортной инфраструктуры
008
Целевые текущие трансферты бюджетам районов (городов областного значения) на капитальный и средний ремонт автомобильных дорог районного значения (улиц города)
4
Воздушный транспорт
301 277
268
Управление пассажирского транспорта и автомобильных дорог области
301 277
004
Субсидирование регулярных внутренних авиаперевозок по решению местных исполнительных органов
301 277
9
Прочие услуги в сфере транспорта и коммуникаций
2 381 601
268
Управление пассажирского транспорта и автомобильных дорог области
2 381 601
001
Обеспечение деятельности Управления пассажирского транспорта и автомобильных дорог
39 550
002
Развитие транспортной инфраструктуры
563 811
005
Организация пассажирских перевозок по социально значимым межрайонным (междугородним) собщениям
110 626
006
Создание информационных систем
009
Целевые текущие трансферты бюджетам районов (городов областного значения) на ремонт и содержание автомобильных дорог районного значения, улиц городов и населенных пунктов в рамках реализации cтратегии региональной занятости и переподготовки кадров
010
Целевые трансферты на развитие бюджетам районов (городов областного значения) на строительство и реконструкцию автомобильных дорог районного значения, улиц городов и населенных пунктов в рамках реализации стратегии региональной занятости и переподготовки кадров
013
Ремонт и содержание автомобильных дорог областного значения, улиц городов и населенных пунктов в рамках реализации cтратегии региональной занятости и переподготовки кадров
800 000
014
Строительство и реконструкция автомобильных дорог областного значения, улиц городов и населенных пунктов в рамках реализации стратегии региональной занятости и переподготовки кадров
113
Трансферты из местных бюджетов
867 614
13
Прочие
711 437
1
Регулирование экономической деятельности
36 098
265
Управление предпринимательства и промышленности области
36 098
001
Обеспечение деятельности Управления предпринимательства и промышленности
36 098
006
Создание информационных систем
113
Трансферты из местных бюджетов
9
Прочие
675 339
257
Управление финансов области
634 410
012
Резерв местного исполнительного органа области
634 410
258
Управление экономики и бюджетного планирования области

037
Білім беру объектілерін салу және реконструкциялау
05
Денсаулық сақтау
9
Денсаулық сақтау саласындағы өзге де қызметтер
253
Облыстың денсаулық сақтау басқармасы
015
Ақпарат жүйелер құру
271
Облыстың құрылыс басқармасы
038
Деңсаулық сақтау объектілерін салу және реконструкциялау
06
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамсыздандыру
1
Әлеуметтiк қамсыздандыру
271
Облыстың құрылыс басқармасы
039
Әлеуметтік қамтамасыз ету объектілерін салу және реконструкциялау
9
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамтамасыз ету салаларындағы өзге де қызметтер
256
Облыстың жұмыспен қамту мен әлеуметтік бағдарламаларды үйлестіру департаменті басқармасы
004
Ақпараттық жүйелер құру
07
Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық
1
Тұрғын үй шаруашылығы
271
Облыстың құрылыс басқармасы
009
Аудандардың (облыстық маңызы бар қалалардың) бюджеттеріне тұрғын үй салуға және (немесе) сатып алуға кредит беру
010
Аудандардың (облыстық маңызы бар қалалардың) бюджеттеріне мемлекеттік коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үйін салуға және (немесе) сатып алуға берілетін нысаналы даму трансферттері
012
Аудандардың (облыстық маңызы бар қалалардың) бюджеттеріне инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымды дамытуға, жайластыруға және (немесе) сатып алуға берілетін нысаналы даму трансферттері
2
Коммуналдық шаруашылық
271
Облыстың құрылыс басқармасы
011
Сумен жабдықтау жүйесін дамытуға аудандар (облыстық маңызы бар қалалар) бюджеттеріне берілетін нысаналы даму трансферттері
013
Коммуналдық шаруашылықты дамытуға аудандар (облыстық маңызы бар қалалар) бюджеттеріне нысаналы даму трансферттері
030
Коммуналдық шаруашылық объектілерін дамыту
045
Аудандардың (облыстық маңызы бар қалалардың) бюджеттеріне өңірлік жұмыспен қамту және кадрларды қайта даярлау стратегиясын іске асыру шеңберінде инженерлік коммуникациялық инфрақұрылымды дамытуға және елді-мекендерді көркейтуге берілетін нысаналы даму трансферттер
049
Өңірлік жұмыспен қамту және кадрларды қайта даярлау стратегиясын іске асыру шеңберінде инженерлік коммуникациялық инфрақұрылымды дамытуға және елді-мекендерді көркейтуге
279
Облыстың энергетика және коммуналдық шаруашылық басқармасы
002
Ақпараттық жүйелер құру
004
Елді мекендерді газдандыру
012
Коммуналдық шаруашылық объектілерін дамыту
016
Аудандардың (облыстық маңызы бар қалалардың) бюджеттеріне өңірлік жұмыспен қамту және кадрларды қайта даярлау стратегиясын іске асыру шеңберінде инженерлік коммуникациялық инфрақұрылымды дамытуға және елді-мекендерді көркейтуге берілетін нысаналы даму трансферттер
020
Өңірлік жұмыспен қамту және кадрларды қайта даярлау стратегиясын іске асыру шеңберінде инженерлік коммуникациялық инфрақұрылымды дамытуға және елді-мекендерді көркейтуге
3
Елді-мекендерді көркейту

037
Строительство и реконструкция объектов образования
05
Здравоохранение
9
Прочие услуги в области здравоохранения
253
Управление здравоохранения области
015
Создание информационных систем
271
Управление строительства области
038
Строительство и реконструкция объектов здравоохранения
06
Социальная помощь и социальное обеспечение
1
Социальное обеспечение
271
Управление строительства области
039
Строительство и реконструкция объектов социального обеспечения
9
Прочие услуги в области социальной помощи и социального обеспечения
256
Управление координации занятости и социальных  программ области
004
Создание информационных систем
07
Жилищно-коммунальное хозяйство
1
Жилищное хозяйство
271
Управление строительства области
009
Кредитование бюджетов районов (городов областного значения) на строительство и (или) приобретение жилья
010
Целевые трансферты на развитие бюджетам районов (городов областного значения) на строительство и (или) приобретение жилья государственного коммунального жилищного фонда
012
Целевые трансферты на развитие бюджетам районов (городов областного значения) на развитие, обустройство и (или) приобретение инженерно-коммуникационной инфраструктуры
2
Коммунальное хозяйство
271
Управление строительства области
011
Целевые трансферты на развитие бюджетам  районов (городов областного значения) на развитие системы водоснабжения
013
Целевые трансферты на развитие бюджетам  районов (городов областного значения) на развитие коммунального хозяйства
030
Развитие объектов коммунального хозяйства
045
Целевые трансферты на развитие бюджетам  районов (городов областного значения) на развитие инженерно-коммуникационной инфраструктуры и благоустройство населенных пунктов в рамках реализации стратегии региональной занятости и переподготовки кадров
049
Развитие инженерно-коммуникационной инфраструктуры и благоустройство населенных пунктов в рамках реализации стратегии региональной занятости и переподготовки кадров
279
Управление энергетики и коммунального хозяйства области
002
Создание информационных систем
004
Газификация населенных пунктов
012
Развитие объектов коммунального хозяйства
016
Целевые трансферты на развитие бюджетам  районов (городов областного значения) на развитие инженерно-коммуникационной инфраструктуры и благоустройство населенных пунктов в рамках реализации стратегии региональной занятости и переподготовки кадров
020
Развитие инженерно-коммуникационной инфраструктуры и благоустройство населенных пунктов в рамках реализации стратегии региональной занятости и переподготовки кадров
3
Благоустройство населенных пунктов

023
Ақпараттық жүйелер құру
272
Облыстың сәулет және қала құрылысы басқармасы
003
Ақпараттық жүйелер құру
12
Көлiк және коммуникация
1
Автомобиль көлiгi
268
Облыстың жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары басқармасы
007
Көлік инфрақұрылымын дамытуға аудандар (облыстық маңызы бар қалалар) бюджеттеріне берілетін нысаналы даму трансферттері
9
Көлiк және коммуникациялар саласындағы өзге де қызметтер
268
Облыстың жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары басқармасы
002
Көлік инфрақұрылымын дамыту
006
Ақпараттық жүйелер құру
010
Аудандардың (облыстық маңызы бар қалалардың) бюджеттеріне өңірлік жұмыспен қамту және кадрларды қайта даярлау стратегиясын іске асыру шеңберінде аудандық маңызы бар автомобиль жолдарын қалалардың және елді-мекендердің көшелерін өткізуге салу және құруға, қайта берілетін нысаналы даму трансферттер
014
Өңірлік жұмыспен қамту және кадрларды қайта даярлау стратегиясын іске асыру шеңберінде облыстық маңызы бар автомобиль жолдардың қала және елді-мекендер көшелерін салу және қайта құру елді-мекендердің көшелері өткізу
13
Басқалар
1
Экономикалық қызметтерді реттеу
265
Облыстың кәсіпкерлік және өнеркәсіп басқармасы
006
Ақпараттық жүйелер құру
9
Басқалар
265
Облыстың кәсіпкерлік және өнеркәсіп басқармасы
007
Индустриялық-инновациялық даму стратегиясын іске асыру
Заңды тұлғалардың жарғылық капиталын қалыптастыруға және ұлғайтуға инвестициялар
13
Басқалар
3
Кәсiпкерлiк қызметтi қолдау және бәсекелестікті қорғау
265
Облыстың кәсіпкерлік және өнеркәсіп басқармасы
010
Мемлекеттік инвестициялық саясатты іске асыру үшін "Даму" кәсіпкерлікті дамыту қоры" АҚ несиелеу
013
Шағын және орта бизнесті қаржыландыру және ауыл халқына шағын кредит беру үшін "ҚазАгро" ҰБХ" АҚ-ның еншілес ұйымдарына кредит беру
9
Басқалар
257
Облыстың қаржы департаменті басқармасы
005
Заңды тұлғалардың жарғылық капиталын қалыптастыру немесе ұлғайту
Мәслихаттың
2008 жылғы 11 желтоқсандағы
N 10-3 шешіміне N 3 қосымша
Ескерту. 3-қосымша жаңа редакцияда - Батыс Қазақстан облыстық мәслихатының 2009.02.20 N 11-1 (2009 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енеді) Шешімімен.
2009 жылға арналған облыстық бюджеттің
орындау процесінде секвестрлендіруге
жатпайтын бюджеттік бағдарламалар тізбесі
Функционалдық топ
Кіші функция
Бюджеттік бағдарламалардың әкiмшiсi
Бағдарлама
Атауы
04
Бiлiм беру
2
Бастауыш, негізгі орта және жалпы орта бiлiм беру
261
Облыстың білім беру басқармасы
003
Арнайы оқыту бағдарламалары бойынша жалпы білім беру
006
Мамандандырылған білім беру ұйымдарында дарынды балаларға жалпы білім беру
05
Денсаулық сақтау
253
Облыстың денсаулық сақтау басқармасы

023
Создание информационных систем
272
Управление архитектуры и градостроительства области
003
Создание информационных систем
12
Транспорт и коммуникации
1
Автомобильный транспорт
268
Управление пассажирского транспорта и автомобильных дорог области
007
Целевые трансферты на развитие бюджетам районов (городов областного значения) на развитие транспортной инфраструктуры
9
Прочие услуги в сфере транспорта и коммуникаций
268
Управление пассажирского транспорта и автомобильных дорог области
002
Развитие транспортной инфраструктуры
006
Создание информационных систем
010
Целевые трансферты на развитие бюджетам районов (городов областного значения) на строительство и реконструкцию автомобильных дорог районного значения, улиц городов и населенных пунктов в рамках реализации стратегии региональной занятости и переподготовки кадров
014
Строительство и реконструкция автомобильных дорог областного значения, улиц городов и населенных пунктов в рамках реализации стратегии региональной занятости и переподготовки кадров
13
Прочие
1
Регулирование экономической деятельности
265
Управление предпринимательства и промышленности области
006
Создание информационных систем
9
Прочие
265
Управление предпринимательства и промышленности области
007
Реализация Стратегии индустриально-инновационного развития
Инвестиции на формирование и увеличение уставного капитала юридических лиц
13
Прочие
3
Поддержка предпринимательской деятельности и защита конкуренции
265
Управление предпринимательства и промышленности области
010
Кредитование АО "Фонд развития предпринимательства "Даму" на реализацию государственной инвестиционной политики
013
Кредитование дочерних организаций АО "НУХ "КазАгро" для финансирования малого и среднего бизнеса и микрокредитования сельского населения
9
Прочие
257
Управление финансов области
005
Формирование или увеличение уставного капитала юридических лиц
Приложение N 3
к решению маслихата
N 10-3 от 11 декабря 2008 года
Сноска. Приложение 3 в редакции Решения Западно-Казахстанского областного маслихата от 20.02.2009 N 11-1.
Перечень бюджетных программ
не подлежащих секвестрированию
в процессе исполнения областного
бюджета на 2009 год
Функциональная группа
Функциональная подгруппа
Администратор бюджетной программы
Программа
Наименование
04
Образование
2
Начальное, основное среднее и общее среднее образование
261
Управление образования области
003
Общеобразовательное обучение по специальным образовательным программам
006
Общеобразовательное обучение одаренных детей в специализированных организациях образования
05
Здравоохранение
253
Управление здравоохранения области

010
Халыққа бастапқы медициналық-санитарлық көмек көрсету
005
Жергiлiктi денсаулық сақтау ұйымдары үшiн қан, оның құрамдас бөліктері мен препараттарын өндiру
007
Салауатты өмір салтын насихаттау
011
Жедел және шұғыл көмек көрсету
012
Төтенше жағдайларда халыққа медициналық көмек көрсету
009
Әлеуметтік-елеулі және айналадағылар үшін қауіп төндіретін аурулармен ауыратын адамдарға медициналық көмек көрсету
008
Қазақстан Республикасында ЖҚТБ індетінің алдын алу және қарсы күрес жөніндегі іс-шараларды іске асыру
019
Туберкулез ауруларын туберкулез ауруларына қарсы препараттарымен қамтамасыз ету
020
Диабет ауруларын диабетке қарсы препараттарымен қамтамасыз ету
021
Онкологиялық ауруларды химия препараттарымен қамтамасыз ету
022
Бүйрек жетімсіз ауруларды дәрі-дәрмек құралдарымен, диализаторлармен, шығыс материалдарымен және бүйрегі алмастырылған ауруларды дәрі-дәрмек құралдарымен қамтамасыз ету
014
Халықтың жекелген санаттарын амбулаториялық деңгейде дәрілік заттармен және мамандандырылған балалар және емдік тамақ өнімдерімен қамтамасыз ету
Мәслихаттың
2008 жылғы 11 желтоқсандағы
N 10-3 шешіміне N 4 қосымша
2009 жылға арналған аудандық (қалалық)
бюджеттердің орындау процесінде секвестрлендіруге
жатпайтын бюджеттік бағдарламалар тізбесі
Функционалдық топ
Кіші функция
Бюджеттік бағдарламалардың әкiмшiсi
Бағдарлама
Атауы
04
Бiлiм беру
2
Бастауыш, негізгі орта және жалпы орта бiлiм беру
464
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) білім беру бөлімі
003
Жалпы білім беру
05
Денсаулық сақтау
9
Бастауыш, негізгі орта және жалпы орта бiлiм беру
123
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) білім беру бөлімі
002
Ерекше жағдайларда сырқаты ауыр адамдарды дәрігерлік көмек көрсететін ең жақын денсаулық сақтау ұйымына жеткізуді ұйымдастыру

010
Оказание первичной медико-санитарной помощи населению
005
Производство крови, ее компонентов и препаратов для местных организаций здравоохранения
007
Пропаганда здорового образа жизни
011
Оказание скорой и неотложной помощи и санитарная авиация
012
Оказание медицинской помощи населению в чрезвычайных ситуациях
009
Оказание медицинской помощи лицам, страдающим социально значимыми заболеваниями и заболеваниями, представляющими опасность для окружающих
008
Реализация мероприятий по профилактике и борьбе со СПИД в Республике Казахстан
019
Обеспечение больных туберкулезом противотуберкулезными препаратами
020
Обеспечение больных диабетом противодиабетическими препаратами
021
Обеспечение онкологических больных химиопрепаратами
022
Обеспечение больных с почечной недостаточностью лекарственными средствами, диализаторами, расходными материалами и больных после трансплантации почек лекарственными средствами
014
Обеспечение лекарственными средствами и специализированными продуктами детского и лечебного питания отдельных категорий населения на амбулаторном уровне
Приложение N 4
к решению маслихата
N 10-3 от 11 декабря 2008 года
Перечень бюджетных программ
не подлежащих секвестрированию
в процессе исполнения районных
(городского) бюджетов на 2009 год
Функциональная группа
Функциональная подгруппа
Администратор бюджетной программы
Программа
Наименование
04
Образование
2
Начальное, основное среднее и общее среднее образование
464
Отдел образования района (города областного значения)
003
Общеобразовательное обучение
05
Здравоохранение
9
Прочие услуги в области здравоохранения
123
Аппарат акима района в городе, города районного значения, поселка, аула (села), аульного (сельского) округа
002
Организация в экстренных случаях доставки тяжелобольных людей до ближайшей организации здравоохранения, оказывающей врачебную помощь