2009 жылға арналған аудандық бюджет туралы
Батыс Қазақстан облысы Теректі аудандық мәслихатының 2008 жылғы 23 желтоқсандағы N 15-3 шешімі. Батыс Қазақстан облысы Теректі ауданы әділет басқармасында 2009 жылғы 12 қаңтарда N 7-12-71 тіркелді. Күші жойылды - Батыс Қазақстан облысы Теректі аудандық мәслихатының 2010 жылғы 29 қаңтардағы N 26-3 шешімімен.
Ескерту. Күші жойылды - Батыс Қазақстан облысы Теректі аудандық мәслихатының 2010.01.29 N 26-3 Шешімімен.
Қазақстан Республикасының Бюджет кодексіне, Қазақстан Республикасының "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару туралы" Заңына, Қазақстан Республикасының "2009-2011 жылдарға арналған республикалық бюджет туралы" Заңына, "2009 жылға арналған облыс бюджеті туралы" облыстық мәслихатының 2008 жылғы 11 желтоқсандағы N 10-3 (нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу Тізілімінде N 3018 нөмірімен тіркелген) шешіміне сай аудандық мәслихат ШЕШІМ ЕТТІ:
1. 2009 жылға арналған аудандық бюджет 1 қосымшаға сәйкес келесі көлемдерде бекітілсін;
1) кірістер – 3 019 470 мың теңге, соның ішінде:
салық түсімдері – 397 924 мың теңге;
салық емес түсімдер – 16 546 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін тусімдер – 11 451 мың теңге;
ресми трансферттер түсімдері – 2 593 549 мың теңге;
2) шығындар – 3 078 606 мың теңге;
3) таза бюджеттік несиелендіру – 0:
бюджеттік кредиттер – 0;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 0;
4) қаржы активтері операциясының сальдосы – 0:
қаржы активтерін сатып алу – 0;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0;
5) бюджет тапшылығы (профицит) – -69 136;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитті пайдалану) – 69 136:
қарыздардың түсімі – 0;
қарыздарды өтеу – 5 000;
бюджет қаражаты қалдықтарының қозғалысы – 74 136.
Ескерту. 1 тармаққа өзгерту енгізілді - Батыс Қазақстан облысы Теректі аудандық мәслихатының 2009.03.02 N 16-1, 2009.04.28 N 18-1, 2009.08.27 N 21-1, 2009.10.20 N 23-1, 2009.11.26 N 24-1 Шешімдерімен.
2. 2009 жылға арналған аудандық бюджет түсімдері Қазақстан Респуцбликасының Бюджет кодексіне, Қазақстан Республикасының "2009-2011 жылдарға арналған республикалық бюджет туралы" Заңына, 2008 жылғы 11 желтоқсандағы N 10-3 облыстық мәслихат сессиясының шешіміне және осы шешімінің 5 пунктіне сай құрастырылады.
3. 2009 жылға облыстық бюджеттен табысталатын субвенция көлемі 1 611 437 мың теңге болып белгіленсін.

О районном бюджете на 2009 год
Решение Теректинского районного маслихата Западно-Казахстанского области от 23 декабря 2008 года N 15-3. Зарегистрировано Управлением юстиции Теректинского района Западно-Казахстанской области 12 января 2009 года N 7-12-71. Утратило силу - решением Теректинского районного маслихата Западно-Казахстанской области от 29 января 2010 года N 26-3.
Сноска. Утратило силу - Решением Теректинского районного маслихата Западно-Казахстанской области на государственном языке от 29.01.2010 N 26-3.
Сноска. в связи с переходом делопроизводства на государственный язык изменения внесены только на государственном языке - решением районного маслихата от 26.11.2009 N 24-1.
В соответствии с Бюджетным кодексом Республики Казахстан, Законом Республики Казахстан "О местном государственном управлении в Республике Казахстан", Законом Республики Казахстан "О республиканском бюджете на 2009-2011 годы", решением сессии областного маслихата N 10-3 от 11 декабря 2008 года "Об областном бюджете на 2009 год", (зарегистрированный в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за N 3018) Теректинский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить районный бюджет на 2009 год согласно приложения 1 в следующих объемах:
1) доходы – 2 793 762 тыс. тенге, в том числе:
налоговые поступления – 409 458 тыс. тенге;
неналоговые поступления – 12 612 тыс. тенге;
поступления от продажи основного капитала – 3 851 тыс. тенге;
поступления трансфертов – 2 367 841 тыс. тенге;
2) затраты – 2 862 898 тыс. тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 0:
бюджетные кредиты – 0;
погашение бюджетных кредитов - 0;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0:
приобретение финансовых активов – 0;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0;
5) дефицит (профицит) бюджета - -69 1360;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 69 136:
поступление займов – 0;
погашение займов – 5 000;
используемые остатки бюджетных средств – 74 136.
Сноска. Пункт 1 с изменениями, внесенными Решениями Теректинского районного маслихата Западно-Казахстанской области от 02.03.2009 N 16-1, от 28.04.2009 N 18-1.
2. Поступления в районный бюджет на 2009 год формируются в соответствии с Бюджетным кодексом Республики Казахстан, Законом Республики Казахстан "О республиканском бюджете на 2009-2011 годы", решением сессии областного маслихата N 10-3 от 11 декабря 2008 года и согласно пункта 5 настоящего решения.
3. Установить на 2009 год размер субвенции, передаваемой из областного бюджета в сумме 1 611 437 тыс. тенге.

4. 2009 жылға арналған аудандық бюджетте облыстық бюджеттен бөлінген нысаналы трансферттер сомасы 705 379 мың теңге көлемінде қараластырылғаны ескерілсін оның ішінде:
аз қамтылған адамдарға материалдық төлемдер - 10 800 мың теңге;
Федоровка ауылын абаттандыруға – 51 443 мың теңге;
сумен жабдықтау жүйесін дамытуға нысаналы трансферттер – 90 447 мың теңге;
аймақтық жастар саясатын іске асыруға нысаналы трансферттері – 1 000 мың теңге;
үйден оқып және тәрбиеленетін мүгедек балаларды материалдық қамтамасыз етуге нысаналы трансферттер - 2 348 мың теңге;
Федоровка ауылының бас жоспарын әзірлеу үшін – 13 400 мың теңге;
Федоров ауылындағы N 1 орта мектебін күрделі жөндеуге – 31 500 мың теңге;
Есенжанов атындағы балабақша-мектебін күрделі жөндеуге – 32 500 мың теңге;
Шағатай ауылындағы балабақшаны күрделі жөндеуден өткізуге – 20 000 мың теңге;
Алтынсарин атындағы орта мектебін күрделі жөндеуге – 111 700 мың теңге;
4 сынып оқушыларына ыстық тамақ дайындауға – 19 969 мың теңге;
Ы. Алтынсарин атындағы мектепке мектептік құрал жабдықтар сатып алу 40 000 мың теңге;
мектептік мүлік және жабдықтарын сатып алу - 3 000 мың теңге;
Шағатай ауылындағы ауылдық мәдениет үйін материалдық-техникалық жабдықтау – 15 000 мың теңге;
аудандық кітапхананы күрделі жөндеуден өткізу – 23 203 мың теңге;
аз қамтылған азаматтарға материалдық көмек көрсету - 6 000 мың теңге;
елдi мекендердi жер-шаруашылық орналастыру - 15 000 мың теңге;
оқушыларды тасымалдауды ұйымдастыру үшін автокөлік сатып алу - 6 000 мың теңге;
Федоровка N 2 орта мектебін күрделі жөндеуге – 72 000 мың теңге;
Подстепный N 1 орта мектебін күрделі жөндеуге жобалық сметалық құжаттарды әзірлеу - 4 500 мың теңге;
Приречный орта мектебін күрделі жөндеуге жобалық сметалық құжаттарды әзірлеу – 3 000 мың теңге;
Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек төлеуге - 2 000 мың теңге;
18 жасқа дейінгі балаларға мемлекеттік жәрдемақылар төлеуге – 8 000 мың теңге;
аз қамтылған адамдарға 1,5 айлық есепті көрсеткіш мөлшерінде материалдық төлемдер – 1 805 мың теңге;
Үлкен Енбек ауылындағы ауылдық клубты күрделі жөндеуге жобалық сметалық құжаттарды әзірлеу – 780 мың теңге;
Ақсоғым ауылындағы ауылдық клубты күрделі жөндеуге жобалық сметалық құжаттарды әзірлеу – 1 200 мың теңге;
Федоровка ауылындағы әлеуметтік нысандардың қазандықтарын газбен жабдықтау – 104 800 мың теңге;
Покатилов ауылында ауылішілік газ құбыры құрылысына жобалық сметалық құжаттарды әзірлеу – 1 700 мың теңге;
Подстепный ауылында ауылішілік газ құбыры құрылысына жобалық сметалық құжаттарды әзірлеу – 3 800 мың теңге;
Пойма ауылында ауылішілік газ құбыры құрылысына жобалық сметалық құжаттарды әзірлеу – 1 700 мың теңге;
Магистральный ауылында ауылішілік газ құбыры құрылысына жобалық сметалық құжаттарды әзірлеу – 1 400 мың теңге;
Айтиев ауылында ауылішілік газ құбыры құрылысына жобалық сметалық құжаттарды әзірлеу – 1 000 мың теңге;
Ақсуат ауылында ауылішілік газ құбыры құрылысына жобалық сметалық құжаттарды әзірлеу – 1 300 мың теңге;
Яик ауылында ауылішілік газ құбыры құрылысына жобалық сметалық құжаттарды әзірлеу – 1 700 мың теңге;
Тоқпай ауылында ауылішілік газ құбыры құрылысына жобалық сметалық құжаттарды әзірлеу – 1 700 мың теңге;
Новопавлов ауылында ауылішілік газ құбыры құрылысына жобалық сметалық құжаттарды әзірлеу – 1 700 мың теңге.
Ескерту. 4 тармаққа өзгерту енгізілді - Батыс Қазақстан облысы Теректі аудандық мәслихатының 2009.03.02 N 16-1, 2009.04.28 N 18-1, 2009.08.27 N 21-1, 2009.10.20 N 23-1 Шешімдерімен.
4-1. 2009 жылға арналған аудандық бюджетте республикалық бюджеттен бөлінген нысаналы трансферттер сомасы 276 733 мың теңге көлемінде қарастырылғаны ескерілсін, оның ішінде:
жастар тәжірибесі бағдарламасын кеңейтуге – 7 594 мың теңге;
әлеуметтік жұмыс орындарын құру - 19 132 мың теңге;
мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмегін төлеуге – 84 мың теңге;
табысы аз отбасылардағы 18 жасқа дейінгі балаларға ай сайынғы мемлекеттік жәрдемақылар төлеуге – 77 мың теңге;
ауылдық елді мекендер саласының мамандарын әлеуметтік қолдау шараларын іске асыру – 3 926 мың теңге;
жаңадан іске қосылатын білім беру объектілерін ұстауға - 97 480 мың теңге;
бастауыш, негізгі орта және жалпы орта білім берудің мемлекеттік мекемелері үшін лингафондық және мультимедиялық кабинеттер құруға - 15 994 мың теңге;
негізгі орта және жалпы орта білім беретін мемлекеттік мекемелердегі физика, химия, биология кабинеттерін оқу жабдығымен жарақтандыруға - 8 100 мың теңге;
білім беру саласында мемлекеттік жүйенің жаңа технологияларын енгізуге - 6 357 мың теңге;
мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмегін төлеуге – 3 800 мың теңге;
табысы аз отбасылардағы 18 жасқа дейінгі балаларға ай сайынғы мемлекеттік жәрдемақылар төлеуге – 8 500 мың теңге;
инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымды жайластыру және дамыту – 28 000 мың теңге;
Қазақстан Республикасындағы тұрғын үй құрылысының 2008-2010 жылдарға арналған мемлекеттік бағдарламасына сәйкес мемлекеттік коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үй құрылысына – 530 мың теңге;
Ақжайық ауылында су жабдықтауын қалпына келтіру – 77 159 мың теңге.
Ескерту. Шешім 4-1 тармақпен толықтырылды - Батыс Қазақстан облысы Теректі аудандық мәслихатының 2009.03.02 N 16-1; өзгерту енгізілді - Батыс Қазақстан облысы Теректі аудандық мәслихатының 2009.04.28 N 18-1, 2009.08.27 N 21-1, 2009.11.26 N 24-1 Шешімдерімен.

4. Учесть в районном бюджете на 2009 год поступление целевых трансфертов с областного бюджета в общей сумме 457 521 тыс. тенге, в том числе:
на развитие системы водоснабжения – 90 641 тыс. тенге;
на реализацию региональной программы в сфере молодежной политики – 1 000 тыс. тенге;
на материальное обеспечение детей-инвалидов, воспитывающихся и обучающихся на дому – 2 750 тыс. тенге;
на разработку генерального плана с. Федоровка — 13 400 тыс. тенге;
на капитальный ремонт Федоровской средней школы N 1 — 31 500 тыс. тенге;
на капитальный ремонт школы-сад им. Есенжанова — 32 500 тыс. тенге;
на капитальный ремонт детского сада в с. Шагатай — 20 000 тыс. тенге;
на капитальный ремонт средней школы им. Алтынсарина — 80 000 тыс. тенге;
на организацию горячего питания для учеников 1-4 классов - 19 969 тыс. тенге;
на приобретение школьного инвентаря для средней школы им. Алтынсарина - 40 000 тыс. тенге;
на приобретение школьного инвентаря и оборудования для школ -3 000 тыс. тенге;
на укрепление материально-технической базы сельского дома культуры с. Шагатай -15 000 тыс. тенге;
на капитальный ремонт районной библиотеки - 23 203 тыс. тенге;
на материальную помощь малоимущим гражданам - 6 000 тыс. тенге;
на земельно-хозяйственное устройство населенных пунктов - 15 000 тыс. тенге;
на материальную помощь малоимущим гражданам - 10 800 тыс. тенге;
на благоустройство с.Федоровка - 52 758 тыс. тенге.
Сноска. Пункт 4 с изменениями, внесенными Решениями Теректинского районного маслихата Западно-Казахстанской области от 02.03.2009 N 16-1, от 28.04.2009 N 18-1.
4-1. Учесть в районном бюджете на 2009 год поступление целевых трансфертов из республиканского бюджета в общей сумме 298 883 тыс. тенге, в том числе:
на содержание вновь вводимых объектов образования – 97 480 тыс. тенге;
на создание лингафонных и мультимедийных кабинетов в государственных учреждениях начального, основного среднего и общего среднего образования – 16 623 тыс. тенге;
на оснащение учебным оборудованием кабинетов физики, химии, биологии в государственных учреждениях основного среднего и общего среднего образования – 8 194 тыс. тенге;
на внедрение новых технологий государственной системы в сфере образования – 6 357 тыс. тенге;
на выплату адресной социальной помощи – 3 800 тыс. тенге;
на выплату государственных пособий на детей до 18 лет из малообеспеченных семей – 8 500 тыс. тенге;
на развитие и обустройство инженерно-коммуникационной инфраструктуры – 28 000 тыс. тенге;
на строительство жилья государственного коммунального жилищного фонда в соответствии с государственной программой строительства в Республике Казахстан 18 100 тыс. тенге;
на реконструкцию водоснабжения в с.Акжаик – 81 247 тыс. тенге
на расширение программы молодежной практики – 6 388 тыс. тенге;
на создание социальных рабочих мест – 19 132 тыс. тенге;
на выплату адресной социальной помощи – 84 тыс. тенге;
на выплату государственных пособий на детей до 18 лет из малообеспеченных семей – 77 тыс. тенге;
на реализацию мер социальной поддержки специалистов социальной сферы сельских населенных пунктов - 4 901 тыс. тенге.
Сноска. Решение дополнено пунктом 4-1, в соответствии с Решением Теректинского районного маслихата Западно-Казахстанской области от 02.03.2009 N 16-1; с изменениями, внесенными Решением Теректинского районного маслихата Западно-Казахстанской области от 28.04.2009 N 18-1.

5. Жергілікті бюджеттердің теңгерімдігін қамтамасыз ету үшін 2009 жылдың кірістер бөлу нормативі төмендегі кіші сыныптар кірістері бойынша белгіленсін:
1) жеке табыс салығы аудандық бюджетке – 100 % есепке алынады;
2) әлеуметтік салық бойынша аудандық бюджетке – 100 % есепке алынады.
6. 2009 жылға арналған жергілікті бюджеттін мөлшерін айқындау кезінде аудандық бюджеттің шығыстарында қосымша:
мемлекеттік қызметшілердің, мемлекеттік мекемелердің мемлекеттік қызметші болып табылмайтын қызметкерлердің және қазыналық кәсіпорындар қызметкерлерінің жалақыларының өсуін төлеуге.
7. 2009 жылға арналған ауданның жергілікті атқарушы органның резерві 6 222 мың теңге мөлшерінде бекітілсін.
Ескерту. 7 тармақ жаңа редакцияда - Батыс Қазақстан облысы Теректі аудандық мәслихатының 2009.10.20 N 23-1 Шешімімен.
8. 2009 жылдың 1 каңтарынан ауылдық жерлерде қызмет ететін әлеуметтік қамсыздандыру, білім беру, мәдениет және спорт мамандарына осы қызмет түрлерімен қалада айналысатын мамандар мөлшерлерімен салыстырғанда лауазымдық жалақыларын 25 %-ға көтеру белгіленсін.
8-1. 2009 жылдың 1 қаңтарынан республикалық бюджеттен қаржыландырылатын және ауылдық елді мекендерде орналасқан мекемелерде жұмыс істейтін білім беру, әлеуметтік қамсыздандыру, мәдениет және спорт мамандарына қалалық жағдайда қызметтің осы түрлерімен айналысатын мамандардың айлықтарымен және тарифтік ставкаларымен салыстырғанда кемінде 25% жоғары айлық және тарифтік ставкалар белгіленсін.
Ескерту. Шешім 8-1 тармақпен толықтырылды - Батыс Қазақстан облысы Теректі аудандық мәслихатының 2009.04.28 N 18-1 Шешімімен.
9. 2009 жылға арналған аудандық бюджеттің бюджеттік даму бағдарламалардың тізбесі 2 қосымшаға сай бекітілсін.
10. 2009 жылға арналған аудандық бюджеттің атқарылуы процесінде секвестрлеуге жатпайтын жергілікті бюджеттік бағдарламалардың тізбесі 3 қосымшаға сай бекітілсін.

5. Установить на 2009 год норматив распределения доходов, для обеспечения сбалансированности местного бюджета, по следующим подклассам доходов:
1) индивидуальный подоходный налог зачисляется в районный бюджет – 100 %;
2) социальный налог зачисляется в районный бюджет – 100 %.
6. Установить, что при определении размера местного бюджета на 2009 год дополнительно учтены: увеличение заработной платы государственным служащим, работникам государственных учреждений, не являющимся государственными служащими, и работникам казенных предприятий.
7. Утвердить резерв местного исполнительного органа района на 2009 год в размере 8 518 тыс. тенге.
8. Установить специалистам социального обеспечения, образования, культуры и спорта, работающим в сельской местности, повышение на 25 % должностных окладов по сравнению со ставками специалистов, занимающимися этими видами деятельности в городских условиях, с 1 января 2009 года.
8-1. Установить специалистам образования, социального обеспечения, культуры и спорта, работающим в учреждениях, финансируемых из республиканского бюджета и расположенных в сельских населенных пунктах, повышение на 25% окладов и тарифных ставок по сравнению со ставками специалистов, занимающимися этими видами деятельности в городских условиях, с 1 января 2009 года.
Сноска. Решение дополнено пунктом 8-1, в соответствии с Решением Теректинского районного маслихата Западно-Казахстанской области от 28.04.2009 N 18-1.
9. Утвердить перечень бюджетных программ развития районного бюджета на 2009 год, согласно приложению 2.
10. Утвердить перечень бюджетных программ, не подлежащих секвестированию в процессе исполнения районного бюджета на 2009 год согласно приложению 3.

123
Қаладағы аудан, аудандық маңызы бар қала, ауыл (село), ауылдық (селолық) округ әкімінің аппараты
002
Ерекше жағдайларда сырқаты ауыр адамдарды дәрігерлік көмек көрсететін ең ждақын денсаулық сақтау ұйымына жеткізуді ұйымдастыру

123
Аппарат акима района в городе, города районного значения, поселка, аула (села), аульного (сельского) округа
002
Организация в экстренных случаях доставки тяжелобольных людей до ближайшей организации здравоохранения, оказывающей врачебную помощь