"Қазақстан Республикасының Бірыңғай бюджеттік сыныптамасының кейбір мәселелері" Қазақстан Республикасы Экономика және бюджеттік жоспарлау министрдің міндетін атқарушысының 2008 жылғы 22 желтоқсандағы N 265 бұйрығына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Қазақстан Республикасының Экономика және бюджеттік жоспарлау министрінің 2009 жылғы 27 ақпандағы N 26 Бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2009 жылғы 11 наурызда Нормативтік құқықтық кесімдерді мемлекеттік тіркеудің тізіліміне N 5587 болып енгізілді. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 2010 жылғы 1 сәуірдегі N 141 бұйрығы.
Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 2010.04.01 N 141 бұйрығымен.
2008 жылғы 4 желтоқсандағы Қазақстан Республикасы Бюджет кодексінің 26-бабының 3, 4-тармақтарына сәйкес, БҰЙЫРАМЫН:
1. "Қазақстан Республикасының Бірыңғай бюджеттік сыныптамасының кейбір мәселелері" Қазақстан Республикасы Экономика және бюджеттік жоспарлау министрдің міндетін атқарушысының 2008 жылғы 22 желтоқсандағы N 265 (Нормативтік құқықтық кесімдерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде 2008 жылғы 29 желтоқсандағы N 5429 болып тіркелген) бұйрығына мынадай өзгерістер мен толықтырулар енгізілсін:
көрсетілген бұйрықтың 1-қосымшасында:
бюджет түсімдерінің сыныптамасында:
1 "Салықтық түсімдер" санатында:
05 "Тауарларға, жұмыстарға және қызметтерге салынатын ішкі салықтар" сыныбында:
3 "Табиғи және басқа да ресурстарды пайдаланғаны үшін түсетін түсімдер" ішкі сыныбында:
16 "Қоршаған ортаны эмиссия үшін төленетін төлемақы" ерекшілігінде:
"ортаны" деген сөз "ортаға" деген сөзбен ауыстырылсын, орыс тіліндегі мәтіні өзгертілмейді;
2 "Салықтық емес түсімдер" санатында:
06 "Басқа да салықтық емес түсімдер" сыныбында:
1 "Басқа да салықтық емес түсімдер" ішкі сыныбында:
01 "Анықталмаған түсімдер" ерекшелігі алынып тасталсын;
бюджет шығыстарының функционалдық сыныптамасында:
105 "Республикалық бюджеттік инвестициялық және концессиялық жобалардың техникалық-экономикалық негіздемелерін әзірлеу және оларға сараптама жасау" бюджеттік бағдарламасының атауы "инвестициялық" деген сөзден кейін "жобалардың" деген сөзбен толықтырылсын, орыс тіліндегі мәтіні өзгертілмейді;
108 "Жергілікті бюджеттік инвестициялық және концессиялық жобалардың техникалық-экономикалық негіздемелерін әзірлеу және оларға сараптама жасау" бюджеттік бағдарламасының атауы "инвестициялық" деген сөзден кейін "жобалардың" деген сөзбен толықтырылсын, орыс тіліндегі мәтіні өзгертілмейді;
1 "Жалпы сипаттағы мемлекеттік қызметтер" функционалдық тобында:
02 "Қаржылық қызмет" кіші функциясында:

О внесении изменений и дополнений в приказ и.о. Министра экономики и бюджетного планирования Республики Казахстан от 22 декабря 2008 года № 265 "Некоторые вопросы Единой бюджетной классификации Республики Казахстан"
Приказ Министра экономики и бюджетного планирования Республики Казахстан от 27 февраля 2009 года № 26. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 11 марта 2009 года № 5587. Утратил силу приказом Министра финансов Республики Казахстан от 1 апреля 2010 года № 141
Сноска. Утратил силу приказом Министра финансов Республики Казахстан от 01.04.2010 № 141 (порядок введения в действие см. п. 4).
В соответствии с пунктами 3 , 4 статьи 26 Бюджетного кодекса Республики Казахстан от 4 декабря 2008 года, ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Внести в приказ и.о. Министра экономики и бюджетного планирования Республики Казахстан от 22 декабря 2008 года № 265 «Некоторые вопросы Единой бюджетной классификации Республики Казахстан» (зарегистрированный в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов от 29 декабря 2008 года № 5429), следующие изменения и дополнения:
в приложении 1 к указанному приказу:
в классификации поступлений бюджета:
в категории 1 «Налоговые поступления»:
в классе 05 «Внутренние налоги на товары, работы и услуги»:
в подклассе 3 «Поступления за использование природных ресурсов и других ресурсов»:
в наименование специфики 16 «Плата за эмиссии в окружающую среду» внесены изменения на государственном языке, текст на русском языке не изменяется;
в категории 2 «Неналоговые поступления»:
в классе 06 «Прочие неналоговые поступления»:
в подклассе 1 «Прочие неналоговые поступления»:
специфику 01 «Hевыясненные поступления» исключить;
в функциональной классификации расходов бюджета:
в наименования бюджетных программ 105, 108 внесены изменения на государственном языке, текст на русском языке не изменяется;
в функциональной группе 1 «Государственные услуги общего характера»:
в функциональной подгруппе 02 «Финансовая деятельность»:

мынадай мазмұндағы 003, 004, 010, 011 бюджеттік бағдарламалары бар 459 бюджеттік бағдарламалардың әкімшісімен толықтырылсын:
"459 Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономика және қаржы бөлімі
003 Салық салу мақсатында мүлікті бағалауды жүргізу
004 Бір жолғы талондарды беру жөніндегі жұмысты және бір жолғы талондарды іске асырудан сомаларды жинаудың толықтығын қамтамасыз етуді ұйымдастыру
010 Коммуналдық меншікті жекешелендіруді ұйымдастыру
011 Коммуналдық меншікке түскен мүлікті есепке алу, сақтау, бағалау және сату";
09 "Жалпы сипаттағы өзге де мемлекеттік қызметтер" кіші функциясында:
мынадай мазмұндағы 001 бюджеттік бағдарламамен және 003, 007, 008 мен 009 кіші бағдарламалары бар 459 бюджеттік бағдарламалардың әкімшісімен толықтырылсын:
"459 Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономика және қаржы бөлімі
001 Экономика және қаржы бөлімінің қызметін қамтамасыз ету
003 Жергілікті органдардың аппараттары
007 Мемлекеттік қызметшілердің біліктілігін арттыру
008 Мемлекеттік органдардың ғимараттарын, үй-жайлары және құрылыстарын күрделі жөндеу
009 Мемлекеттік органдарды материалдық-техникалық жарақтандыру";
мынадай мазмұндағы 002, 100, 106, 107, 108, 109 және 115 бюджеттік бағдарламалар толықтырылсын:
"002 Ақпараттық жүйелер құру
100 Қазақстан Республикасы Үкіметінің төтенше резервінің есебінен іс-шаралар өткізу
106 Табиғи және техногендік сипаттағы төтенше жағдайларды жою үшін жергілікті атқарушы органның төтенше резервінің есебінен іс-шаралар өткізу
107 Жергілікті атқарушы органның шұғыл шығындарға арналған резервінің есебінен іс-шаралар өткізу
108 Жергілікті бюджеттік инвестициялық жобалардың және концессиялық жобалардың техникалық-экономикалық негіздемелерін әзірлеу және оларға сараптама жасау
109 Қазақстан Республикасы Үкіметінің шұғыл шығындарға арналған резервінің есебінен іс-шаралар өткізу
115 Жергілікті атқарушы органы резервінің қаражаты есебінен соттардың шешімдері бойынша жергілікті атқарушы органдардың міндеттемелерін орындау";
2 "Қорғаныс" функционалдық тобында:
02 "Төтенше жағдайлар жөніндегі жұмыстарды ұйымдастыру" кіші функциясында:
250 "Облыстың жұмылдыру дайындығы, азаматтық қорғаныс, авариялар мен дүлей зілзалалардың алдын алуды және жоюды ұйымдастыру басқармасы" бюджеттік бағдарламалар әкімшісі мемлекеттік тіліндегі келесі редакциясында жазылсын:
"250 Облыстың жұмылдыру дайындығы, азаматтық қорғаныс, авариялар мен дүлей зілзалалардың алдын алуды және жоюды ұйымдастыру басқармасы", орыс тіліндегі мәтіні өзгертілмейді;
250 "Облыстың жұмылдыру дайындығы, азаматтық қорғаныс, авариялар мен дүлей зілзалалардың алдын алуды және жоюды ұйымдастыру басқармасы" бюджеттік бағдарламалардың әкімшісі бойынша:
001 "Жұмылдыру дайындығы, азаматтық қорғаныс және авариялар мен дүлей зілзалалардың алдын алуды және жоюды ұйымдастыру басқармасының қызметін қамтамасыз ету" бюджеттік бағдарламасындағы "қорғаныс және авариялар" деген сөздер "қорғаныс, авариялар" деген сөздермен ауыстырылсын, орыс тіліндегі мәтіні өзгертілмейді;
350 "Республикалық маңызы бар қаланың, астананың жұмылдыру дайындығы, азаматтық қорғаныс, авариялар мен дүлей зілзалалардың алдын алуды және жоюды ұйымдастыру басқармасы" бюджеттік бағдарламалардың әкімшісі бойынша:
001 "Жұмылдыру дайындығы, азаматтық қорғаныс және авариялар мен дүлей зілзалалардың алдын алуды және жоюды ұйымдастыру басқармасының қызметін қамтамасыз ету" мемлекеттік тілінде "қорғаныс және авариялар" деген сөздер "қорғаныс, авариялар" деген сөздермен ауыстырылсын, орыс тіліндегі текст өзгертілмейді;
3 "Қоғамдық тәртіп, қауіпсіздік, құқықтық, сот, қылмыстық-атқару қызметі" функционалдық тобында:
01 "Құқық қорғау қызметі" кіші функциясында:
201 "Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігі" бюджеттік бағдарламалардың әкімшісі бойынша:
008 "Деректер берудің спутниктік желісі мен телефонияны жаңғырту және дамыту" бюджеттік бағдарламасы алынып тасталсын;
026 "Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігіне ведомстволық бағыныстағы мекемелерінің ғимараттарын, үй-жайлары мен құрылыстарын күрделі жөндеу" бюджеттік бағдарламасы алынып тасталсын;
4 "Білім беру" функционалдық тобында:
04 "Техникалық және кәсіптік, орта білімнен кейінгі білім беру" кіші функциясында:
253 "Облыстың денсаулық сақтау басқармасы" бюджеттік бағдарламалардың әкімшісі бойынша:
043 "Техникалық және кәсіби, орта білімнен кейінгі білім беру мекемелерінде мамандар даярлау" бюджеттік бағдарламасындағы "кәсіби" деген сөз "кәсіптік" деген сөзбен ауыстырылсын, орыс тіліндегі мәтіні өзгертілмейді;
261 "Облыстың білім басқармасы" бюджеттік бағдарламалардың әкімшісі бойынша:
024 "Техникалық және кәсіби білім беру ұйымдарында мамандар даярлау" бюджеттік бағдарламасындағы "кәсіби" деген сөз "кәсіптік" деген сөзбен ауыстырылсын, орыс тіліндегі мәтіні өзгертілмейді;
353 "Республикалық маңызы бар қаланың, астананың денсаулық сақтау басқармасы" бюджеттік бағдарламалардың әкімшісі бойынша:
043 "Техникалық және кәсіби, орта білімнен кейінгі білім беру мекемелерінде мамандар даярлау" бюджеттік бағдарламасындағы "кәсіби" деген сөз "кәсіптік" деген сөзбен ауыстырылсын, орыс тіліндегі мәтіні өзгертілмейді;
09 "Білім беру саласындағы өзге де қызметтер" кіші функциясында:
360 "Республикалық маңызы бар қаланың, астананың білім басқармасы" бюджеттік бағдарламалардың әкімшісі бойынша:
021 "Astana Knowledge city" АҚ жарғылық капиталын ұлғайту" бюджеттік бағдарламасы алынып тасталсын;

дополнить администратором бюджетных программ 459 с бюджетными программами 003, 004, 010, 011 следующего содержания:
«459 Отдел экономики и финансов района (города областного значения)
003 Проведение оценки имущества в целях налогообложения
004 Организация работы по выдаче разовых талонов и обеспечение полноты сбора сумм от реализации разовых талонов
010 Организация приватизации коммунальной собственности
011 Учет, хранение, оценка и реализация имущества, поступившего в коммунальную собственность»;
в функциональной подгруппе 09 «Прочие государственные услуги общего характера»:
дополнить администратором бюджетных программ 459 с бюджетной программой 001 и бюджетными подпрограммами 003, 007, 008 и 009 следующего содержания:
«459 Отдел экономики и финансов района (города областного значения)
001 Обеспечение деятельности отдела экономики и финансов
003 Аппараты местных органов
007 Повышение квалификации государственных служащих
008 Капитальный ремонт зданий, помещений и сооружений государственных органов
009 Материально-техническое оснащение государственных органов»;
дополнить бюджетными программами 002, 100, 106, 107, 108, 109 и 115 следующего содержания:
«002 Создание информационных систем
100 Проведение мероприятий за счет чрезвычайного резерва Правительства Республики Казахстан
106 Проведение мероприятий за счет чрезвычайного резерва местного исполнительного органа для ликвидации чрезвычайных ситуаций природного и техногенного характера
107 Проведение мероприятий за счет резерва местного исполнительного органа на неотложные затраты
108 Разработка и экспертиза технико-экономических обоснований местных бюджетных инвестиционных проектов и концессионных проектов
109 Проведение мероприятий за счет резерва Правительства Республики Казахстан на неотложные затраты
115 Выполнение обязательств местных исполнительных органов по решениям судов за счет средств резерва местного исполнительного органа»;
в функциональной группе 2 «Оборона»:
в функциональной подгруппе 02 «Организация работы по чрезвычайным ситуациям»:
в наименование администратора бюджетных программ 250 «Управление по мобилизационной подготовке, гражданской обороне, организации предупреждения и ликвидации аварий и стихийных бедствий области» внесены изменения на государственном языке, текст на русском языке не изменяется;
по администратору бюджетных программ 250 «Управление по мобилизационной подготовке, гражданской обороне, организации предупреждения и ликвидации аварий и стихийных бедствий области»:
в наименование бюджетной программы 001 «Обеспечение деятельности Управления по мобилизационной подготовке, гражданской обороне и организации предупреждения и ликвидации аварий и стихийных бедствий» внесены изменения на государственном языке, текст на русском языке не изменяется;
по администратору бюджетных программ 350 «Управление по мобилизационной подготовке, гражданской обороне, организации предупреждения и ликвидации аварий и стихийных бедствий города республиканского значения, столицы»:
в наименование бюджетной программы 001 «Обеспечение деятельности Управления по мобилизационной подготовке, гражданской обороне и организации предупреждения и ликвидации аварий и стихийных бедствий» внесены изменения на государственном языке, текст на русском языке не изменяется;
в функциональной группе 3 «Общественный порядок, безопасность, правовая, судебная, уголовно-исполнительная деятельность»:
в функциональной подгруппе 01 «Правоохранительная деятельность»:
по администратору бюджетных программ 201 «Министерство внутренних дел Республики Казахстан»:
бюджетные программы 008, 026 исключить;
в функциональной группе 4 «Образование»:
в функциональной подгруппе 04 «Техническое и профессиональное, послесреднее образование»:
по администратору бюджетных программ 253 «Управление здравоохранения области»:
в наименование бюджетной программы 043 «Подготовка специалистов в организациях технического и профессионального, послесреднего образования» внесены изменения на государственном языке, текст на русском языке не изменяется;
по администратору бюджетных программ 261 «Управление образования области»:
в наименование бюджетной программы 024 «Подготовка специалистов в организациях технического и профессионального образования» внесены изменения на государственном языке, текст на русском языке не изменяется;
по администратору бюджетных программ 353 «Управление здравоохранения города республиканского значения, столицы»:
в наименование бюджетной программы 043 «Подготовка специалистов в организациях технического и профессионального, послесреднего образования» внесены изменения на государственном языке, текст на русском языке не изменяется;
в функциональной подгруппе 09 «Прочие услуги в области образования»:
по администратору бюджетных программ 360 «Управление образования города республиканского значения, столицы»:
бюджетную программу «021 Увеличение уставного капитала АО «Astana Knowledge city» исключить;

мынадай мазмұндағы 037 бюджеттік бағдарламасы және 011 мен 015 кіші бағдарламалары бар 466 бюджеттік бағдарламалардың әкімшісімен толықтырылсын:
"466 Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) сәулет, қала құрылысы және құрылыс бөлімі
037 Білім беру объектілерін салу және реконструкциялау
011 Республикалық бюджеттен берілетін трансферттер есебінен
015 Жергілікті бюджет қаражаты есебінен";
5 "Денсаулық сақтау" функционалдық тобында:
09 "Денсаулық сақтау саласындағы өзге де қызметтер" кіші функциясында:
253 "Облыстың денсаулық сақтау басқармасы" бюджеттік бағдарламалардың әкімшісі бойынша:
008 "Қазақстан Республикасында ЖҚТБ індетінің алдын алу және қарсы күрес жөніндегі іс-шараларды іске асыру" бюджеттік бағдарламасында:
011 "Бағдарламаны республикалық бюджеттен берілетін трансферттер есебінен іске асыру" бюджеттік кіші бағдарламасы мынадай редакцияда жазылсын:
"011 Республикалық бюджеттен берілетін трансферттер есебінен";
015 "Бағдарламаны жергілікті бюджет қаражаты есебінен іске асыру" бюджеттік кіші бағдарламасы келесі редакциясында жазылсын:
"015 Жергілікті бюджет қаражаты есебінен";
353 "Республикалық маңызы бар қаланың, астананың денсаулық сақтау басқармасы" бюджеттік бағдарламалардың әкімшісі бойынша:
008 "Қазақстан Республикасында ЖҚТБ індетінің алдын алу және қарсы күрес жөніндегі іс-шараларды іске асыру" бюджеттік бағдарламасында:
011 "Бағдарламаны республикалық бюджеттен берілетін трансферттер есебінен іске асыру" бюджеттік кіші бағдарламасы мынадай редакцияда жазылсын:
"011 Республикалық бюджеттен берілетін трансферттер есебінен";
015 "Бағдарламаны жергілікті бюджет қаражаты есебінен іске асыру" бюджеттік кіші бағдарламасы мынадай редакцияда жазылсын:
"015 Жергілікті бюджет қаражаты есебінен";
6 "Әлеуметтік көмек және әлеуметтік қамсыздандыру" функционалдық тобында:
02 "Әлеуметтік көмек" кіші функциясында:
256 "Облыстың жұмыспен қамтуды үйлестіру және әлеуметтік бағдарламалар басқармасы" бюджеттік бағдарламалардың әкімшісі бойынша:
020 "Аудандар (облыстық маңызы бар қалалар) бюджеттеріне ең төменгі күнкөрістің мөлшері өскеніне байланысты мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмегін және 18 жасқа дейінгі балаларға ай сайынғы мемлекеттік жәрдемақыға берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер" бюджеттік бағдарламасы мынадай редакцияда жазылсын:
"020 Аудандар (облыстық маңызы бар қалалар) бюджеттеріне ең төменгі күнкөріс деңгейі мөлшерінің өсуіне байланысты мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек пен 18 жасқа дейінгі балаларға ай сайынғы мемлекеттік жәрдемақы төлеуге берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер", орыс тіліндегі мәтіні өзгертілмейді;
355 "Республикалық маңызы бар қаланың, астананың жұмыспен қамтуды үйлестіру және әлеуметтік бағдарламалар басқармасы" бюджеттік бағдарламалар әкімшісінің атауы мемлекеттік тілінде мынадай редакцияда жазылсын:
"355 Республикалық маңызы бар қаланың, астананың жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар басқармасы", орыс тіліндегі мәтіні өзгертілмейді;
09 "Әлеуметтік көмек және әлеуметтік қамтамасыз ету салаларындағы өзге де қызметтер" кіші функциясында:
355 "Республикалық маңызы бар қаланың, астананың жұмыспен қамтуды үйлестіру және әлеуметтік бағдарламалар басқармасы" бюджеттік бағдарламалар әкімшісінің атауы мынадай редакцияда жазылсын:
"355 Республикалық маңызы бар қаланың, астананың жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар басқармасы", орыс тіліндегі мәтіні өзгертілмейді;
001 "Жұмыспен қамтуды үйлестіру және әлеуметтік бағдарламалар басқармасының қызметін қамтамасыз ету" бюджеттік бағдарламасы мемлекеттік тілінде мынадай редакцияда жазылсын:
"001 Жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар басқармасының қызметін қамтамасыз ету", орыс тіліндегі мәтіні өзгертілмейді;
7 "Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық" функционалдық тобында:
01 "Тұрғын үй шаруашылығы" кіші функциясында:
271 "Облыстың құрылыс басқармасы" бюджеттік бағдарламалардың әкімшісі бойынша:
012 "Аудандық (облыстық маңызы бар қалалардың) бюджеттерге инженерлік-коммуниациялық инфрақұрылымды дамытуға және жайластыруға берілетін даму трансферттері" бюджеттік бағдарламасында мемлекеттік тілінде "берілетін даму" деген сөздер "берілетін нысаналы даму" сөздерімен ауыстырылсын, орыс тіліндегі мәтіні өзгертілмейді;

дополнить администратором бюджетных программ 466 с бюджетной программой 037 и бюджетными подпрограммами 011 и 015 следующего содержания:
«466 Отдел архитектуры, градостроительства и строительства района (города областного значения)
037 Строительство и реконструкция объектов образования
011 За счет трансфертов из республиканского бюджета
015 За счет средств местного бюджета»;
в функциональной группе 5 «Здравоохранение»:
в функциональной подгруппе 09 «Прочие услуги в области здравоохранения»:
по администратору бюджетных программ 253 «Управление здравоохранения области»:
в бюджетной программе 008 «Реализация мероприятий по профилактике и борьбе со СПИД в Республике Казахстан»:
наименование бюджетной подпрограммы 011 «Реализация программы за счет трансфертов из республиканского бюджета» изложить в следующей редакции:
«011 За счет трансфертов из республиканского бюджета»;
бюджетную подпрограмму 015 «Реализация программы за счет средств местного бюджета» изложить в следующей редакции:
«015 За счет средств местного бюджета»;
по администратору бюджетных программ 353 «Управление здравоохранения города республиканского значения, столицы»:
в бюджетной программе 008 «Реализация мероприятий по профилактике и борьбе со СПИД в Республике Казахстан»:
наименование бюджетной подпрограммы 011 «Реализация программы за счет трансфертов из республиканского бюджета» изложить в следующей редакции:
«011 За счет трансфертов из республиканского бюджета»;
бюджетную подпрограмму 015 «Реализация программы за счет средств местного бюджета» изложить в следующей редакции:
«015 За счет средств местного бюджета»;
в функциональной группе 6 «Социальная помощь и социальное обеспечение»:
в функциональной подгруппе 02 «Социальная помощь»:
по администратору бюджетных программ 256 «Управление координации занятости и социальных программ области»:
в наименование бюджетной программы 020 «Целевые текущие трансферты бюджетам районов (городов областного значения) на выплату государственной адресной социальной помощи и ежемесячного государственного пособия на детей до 18 лет в связи с ростом размера прожиточного минимума» внесены изменения на государственном языке, текст на русском языке не изменяется;
в наименование администратора бюджетных программ 355 «Управление занятости и социальных программ города республиканского значения, столицы» внесены изменения на государственном языке, текст на русском языке не изменяется;
в функциональной подгруппе 09 «Прочие услуги в области социальной помощи и социального обеспечения»:
в наименование администратора бюджетных программ 355 «Управление занятости и социальных программ города республиканского значения, столицы» внесены изменения на государственном языке, текст на русском языке не изменяется;
по администратору бюджетных программ 355 «Управление занятости и социальных программ города республиканского значения, столицы»:
в наименование бюджетной программы 001 «Обеспечение деятельности Управления занятости и социальных программ» внесены изменения на государственном языке, текст на русском языке не изменяется;
в функциональной группе 7 «Жилищно-коммунальное хозяйство»:
в функциональной подгруппе 01 «Жилищное хозяйство»:
по администратору бюджетных программ 271 «Управление строительства области»:
в наименование бюджетной программы 012 «Целевые трансферты на развитие бюджетам районов (городов областного значения) на развитие и обустройство инженерно-коммуникационной инфраструктуры» внесены изменения на государственном языке, текст на русском языке не изменяется;

мынадай мазмұндағы 003 бюджеттік бағдарламасы және 011, 013 және 015 бюджеттік кіші бағдарламалары бар 466 бюджеттік бағдарламалар әкімшісімен толықтырылсын:
"466 Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) сәулет, қала құрылысы және құрылыс бөлімі
003 Мемлекеттік коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үй құрылысы
011 Республикалық бюджеттен берілетін трансферттер есебінен
013 Республикалық бюджеттен берілген кредиттер есебінен
015 Жергілікті бюджет қаражаты есебінен";
мынадай мазмұндағы 011 және 015 бюджеттік кіші бағдарламалары бар 004 бюджеттік бағдарламамен толықтырылсын:
"004 Инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымды дамыту және жайластыру
011 Республикалық бюджеттен берілетін трансферттер есебінен
015 Жергілікті бюджет қаражаты есебінен";
мынадай мазмұндағы 013 және 015 кіші бағдарламалары бар 019 бюджеттік бағдарламамен толықтырылсын:
"019 Тұрғын үй салу және сатып алу
013 Республикалық бюджеттен берілген кредиттер есебінен
015 Жергілікті бюджет қаражаты есебінен";
02 "Коммуналдық шаруашылық" кіші функциясында:
271 "Облыстың құрылыс басқармасы" бюджеттік бағдарламалар әкімшісі бойынша:
мынадай мазмұндағы 011 және 015 кіші бағдарламалары бар 030 бюджеттік бағдарламамен толықтырылсын:
"030 Коммуналдық-шаруашылық объектілерін дамыту
011 Республикалық бюджеттен берілетін трансферттер есебінен
015 Жергілікті бюджет қаражаты есебінен";
мынадай мазмұндағы 005 бюджеттік бағдарламасы және 011 мен 015 кіші бағдарламалары бар 466 бюджеттік бағдарламалар әкімшісімен толықтырылсын:
"466 Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) сәулет, қала құрылысы және құрылыс бөлімі
005 Коммуналдық-шаруашылығын дамыту
011 Республикалық бюджеттен берілетін трансферттер есебінен
015 Жергілікті бюджет қаражаты есебінен";
мынадай мазмұндағы және 011 мен 015 бюджеттік кіші бағдарламалары бар 006 бюджеттік бағдарламамен толықтырылсын:
"006 Сумен жабдықтау жүйесін дамыту
011 Республикалық бюджеттен берілетін трансферттер есебінен
015 Жергілікті бюджет қаражаты есебінен";
03 "Елді-мекендерді көркейту" кіші функциясында:
мынадай мазмұндағы 007 бюджеттік бағдарламасы және 011 мен 015 кіші бағдарламалары бар 466 бюджеттік бағдарламалардың әкімшісімен толықтырылсын:
"466 Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) сәулет, қала құрылысы және құрылыс бөлімі
007 Қаланы және елді мекендерді көркейтуді дамыту
011 Республикалық бюджеттен берілетін трансферттер есебінен
015 Жергілікті бюджет қаражаты есебінен";
8 "Мәдениет, спорт, туризм және ақпараттық кеңістік" функционалдық тобында:
01 "Мәдениет саласындағы қызмет" кіші функциясында:
262 "Облыстың мәдениет басқармасы" бюджеттік бағдарламалар әкімшісі бойынша:
005 "Жергілікті маңызы бар тарихи-мәдени мұралардың сақталуын және оған қол жетімді болуын қамтамасыз ету" бюджеттік бағдарламасында мемлекеттік тілінде "Жергілікті маңызы бар" деген сөздер алынып тасталсын, орыс тіліндегі мәтіні өзгертілмейді;
007 "Жергілікті маңызы бар театр және музыка өнерін қолдау" бюджеттік бағдарламасында мемлекеттік тілінде "Жергілікті маңызы бар" деген сөздер алынып тасталсын, орыс тіліндегі мәтіні өзгертілмейді;

дополнить администратором бюджетных программ 466 с бюджетной программой 003 и бюджетными подпрограммами 011, 013 и 015 следующего содержания:
«466 Отдел архитектуры, градостроительства и строительства  района (города областного значения)
003 Строительство жилья государственного коммунального жилищного фонда
011 За счет трансфертов из республиканского бюджета
013 За счет кредитов из республиканского бюджета
015 За счет средств местного бюджета»;
дополнить бюджетной программой 004 с бюджетными подпрограммами 011 и 015 следующего содержания:
«004 Развитие и обустройство инженерно-коммуникационной инфраструктуры
011 За счет трансфертов из республиканского бюджета
015 За счет средств местного бюджета»;
дополнить бюджетной программой 019 с бюджетными подпрограммами 013 и 015 следующего содержания:
«019 Строительство и приобретение жилья
013 За счет кредитов из республиканского бюджета
015 За счет средств местного бюджета»;
в функциональной подгруппе 02 «Коммунальное хозяйство»:
по администратору бюджетных программ 271 «Управление строительства области»:
дополнить бюджетной программой 030 с бюджетными подпрограммами 011 и 015 следующего содержания:
«030 Развитие объектов коммунального хозяйства
011 За счет трансфертов из республиканского бюджета
015 За счет средств местного бюджета»;
дополнить администратором бюджетных программ 466 с бюджетной программой 005 и бюджетными подпрограммами 011 и 015 следующего содержания:
«466 Отдел архитектуры, градостроительства и строительства района (города областного значения)
005 Развитие коммунального хозяйства
011 За счет трансфертов из республиканского бюджета
015 За счет средств местного бюджета»;
дополнить бюджетной программой 006 с бюджетными подпрограммами 011 и 015 следующего содержания:
«006 Развитие системы водоснабжения
011 За счет трансфертов из республиканского бюджета
015 За счет средств местного бюджета»;
в функциональной подгруппе 03 «Благоустройство населенных пунктов»:
дополнить администратором бюджетных программ 466 с бюджетной программой 007 и бюджетными подпрограммами 011 и 015 следующего содержания:
«466 Отдел архитектуры, градостроительства и строительства района (города областного значения)
007 Развитие благоустройства городов и населенных пунктов
011 За счет трансфертов из республиканского бюджета
015 За счет средств местного бюджета»;
в функциональной группе 8 «Культура, спорт, туризм и информационное пространство»:
в функциональной подгруппе 01 «Деятельность в области культуры»:
по администратору бюджетных программ 262 «Управление культуры области»:
в наименование бюджетных программ 005, 007 внесены изменения на государственном языке, текст на русском языке не изменяется;

мынадай мазмұндағы 003 және 005 бюджеттік бағдарламалары бар 457 бюджеттік бағдарламалар әкімшісімен толықтырылсын:
"457 Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) мәдениет, тілдерді дамыту, дене шынықтыру және спорт бөлімі
003 Мәдени-демалыс жұмысын қолдау
005 Зоопарктер мен дендропарктердің жұмыс істеуін қамтамасыз ету";
мынадай мазмұндағы 011 бюджеттік бағдарламасы және 011 мен 015 бюджеттік кіші бағдарламалары бар 466 бюджеттік бағдарламалар әкімшісімен толықтырылсын:
"466 Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) сәулет, кала құрылысы және құрылыс бөлімі
011 Мәдениет объектілерін дамыту
011 Республикалық бюджеттен берілетін трансферттер есебінен
015 Жергілікті бюджет қаражаты есебінен";
02 "Спорт" кіші функциясында:
359 "Республикалық маңызы бар қаланың, астананың туризм, дене шынықтыру және спорт басқармасы" бюджеттік бағдарламалар әкімшісі бойынша:
001 "Дене шынықтыру және спорт басқармасының қызметін қамтамасыз ету" бюджеттік бағдарламасы мемлекеттік тілінде мынадай редакцияда жазылсын:
"001 Туризм, дене шынықтыру және спорт басқармасының қызметін қамтамасыз ету", орыс тіліндегі мәтіні өзгертілмейді;
мынадай мазмұндағы 008, 009 және 010 бюджеттік бағдарламалары бар 457 бюджеттік бағдарламалар әкімшісімен толықтырылсын:
"457 Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) мәдениет, тілдерді дамыту, дене шынықтыру және спорт бөлімі
008 Ұлттық және бұқаралық спорт түрлерін дамыту
009 Аудандық (облыстық маңызы бар қалалық) деңгейде спорттық жарыстар өткізу
010 Әртүрлі спорт түрлері бойынша аудан (облыстық маңызы бар қала) құрама командаларының мүшелерін дайындау және олардың облыстық спорт жарыстарына қатысуы";
мынадай мазмұндағы 008 бюджеттік бағдарламасы және 011 мен 015 бюджеттік кіші бағдарламалары бар 466 бюджеттік бағдарламалар әкімшісімен толықтырылсын:
"466 Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) сәулет, кала құрылысы және құрылыс бөлімі
008 Спорт объектілерін дамыту
011 Республикалық бюджеттен берілетін трансферттер есебінен
015 Жергілікті бюджет қаражаты есебінен";
03 "Ақпараттық кеңістік" кіші функциясында:
264 "Облыстың тілдерді дамыту басқармасы" бюджеттік бағдарламалардың әкімшісі бойынша:
002 "Мемлекеттік тілді және Қазақстан халықтарының баска да тілді дамыту" бюджеттік бағдарламасында мемлекеттік тілінде "тілді" деген сөз "тілдерін" деген сөзбен ауыстырылсын, орыс тіліндегі мәтіні өзгертілмейді;
358 "Республикалық маңызы бар қаланың, астананың мұрағат және құжаттар басқармасы" бюджеттік бағдарламалардың әкімшісінің атауын мемлекеттік тілінде мынадай редакцияда жазылсын:
"358 Республикалық маңызы бар қаланың, астананың мұрағаттар және құжаттама басқармасы", орыс тіліндегі мәтіні өзгертілмейді;
001 "Мұрағат және құжаттама басқармасының қызметін қамтамасыз ету" бюджеттік бағдарламасы мемлекеттік тілінде мынадай редакцияда жазылсын:
"001 Мұрағаттар және құжаттама басқармасының қызметін қамтамасыз ету", орыс тіліндегі мәтіні өзгертілмейді;
363 "Республикалық маңызы бар қаланың, астананың тілдерді дамыту басқармасы" бюджеттік бағдарламалар әкімшісі бойынша:
002 "Мемлекеттік тілді және Қазақстан халықтарының баска да тілді дамыту" бюджеттік бағдарламасында мемлекеттік тілінде "тілді" деген сөз "тілдерін" деген сөзбен ауыстырылсын, орыс тіліндегі мәтіні өзгертілмейді;
455 "Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) мәдениет және тілдерді дамыту бөлімі" бюджеттік бағдарламалар әкімшісі бойынша:
007 "Мемлекеттік тілді және Қазақстан халықтарының басқа да тілді дамыту" бюджеттік бағдарламасында мемлекеттік тілінде "тілді" деген сөз "тілдерін" деген сөзбен ауыстырылсын, орыс тіліндегі мәтіні өзгертілмейді;

дополнить администратором бюджетных программ 457 с бюджетными программами 003 и 005 следующего содержания:
«457 Отдел культуры, развития языков, физической культуры и спорта района (города областного значения)
003 Поддержка культурно-досуговой работы
005 Обеспечение функционирования зоопарков и дендропарков»;
дополнить администратором бюджетных программ 466 с бюджетной программой 011 и бюджетными подпрограммами 011 и 015 следующего содержания:
«466 Отдел архитектуры, градостроительства и строительства района (города областного значения)
011 Развитие объектов культуры
011 За счет трансфертов из республиканского бюджета
015 За счет средств местного бюджета»;
в функциональной подгруппе 02 «Спорт»:
по администратору бюджетных программ 359 «Управление туризма, физической культуры и спорта города республиканского значения, столицы»:
в наименование бюджетной программы 001 «Обеспечение деятельности Управления туризма, физической культуры и спорта» внесены изменения на государственном языке, текст на русском языке не изменяется;
дополнить администратором бюджетных программ 457 с бюджетными программами 008, 009 и 010 следующего содержания:
«457 Отдел культуры, развития языков, физической культуры и спорта района (города областного значения)
008 Развитие массового спорта и национальных видов спорта
009 Проведение спортивных соревнований на районном (города областного значения) уровне
010 Подготовка и участие членов сборных команд района (города областного значения) по различным видам спорта на областных спортивных соревнованиях»;
дополнить администратором бюджетных программ 466 с бюджетной программой 008 и бюджетными подпрограммами 011 и 015 следующего содержания:
«466 Отдел архитектуры, градостроительства и строительства района (города областного значения)
008 Развитие объектов спорта
011 За счет трансфертов из республиканского бюджета
015 За счет средств местного бюджета»;
в функциональной подгруппе 03 «Информационное пространство»:
по администратору бюджетных программ 264 «Управление по развитию языков области»:
в наименование бюджетной программы 002 «Развитие государственного языка и других языков народа Казахстана» внесены изменения на государственном языке, текст на русском языке не изменяется;
в наименование администратора бюджетных программ 358 «Управление архивов и документации города республиканского значения, столицы» внесены изменения на государственном языке, текст на русском языке не изменяется;
по администратору бюджетных программ 358 «Управление архивов и документации города республиканского значения, столицы»:
в наименование бюджетной программы 001 «Обеспечение деятельности Управления архивов и документации» внесены изменения на государственном языке, текст на русском языке не изменяется;
по администратору бюджетных программ 363 «Управление по развитию языков города республиканского значения, столицы»:
в наименование бюджетной программы 002 «Развитие государственного языка и других языков народа Казахстана» внесены изменения на государственном языке, текст на русском языке не изменяется;
по администратору бюджетных программ 455 «Отдел культуры и развития языков района (города областного значения)»:
в наименование бюджетной программы 007 «Развитие государственного языка и других языков народа Казахстана» внесены изменения на государственном языке, текст на русском языке не изменяется;

мынадай мазмұндағы 006 және 007 бюджеттік бағдарламалары бар 457 бюджеттік бағдарламалар әкімшісімен толықтырылсын:
"457 Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) мәдениет, тілдерді дамыту, дене шынықтыру және спорт бөлімі
006 Аудандық (қалалық) кітапханалардың жұмыс істеуі
007 Мемлекеттік тілді және Қазақстан халықтарының басқа да тілдерін дамыту";
09 "Мәдениет, спорт, туризм және ақпараттық кеңістікті ұйымдастыру жөніндегі өзге де қызметтер" кіші функциясында:
мынадай мазмұндағы 001 бюджеттік бағдарламасы және 003, 007, 008 мен 009 кіші бағдарламалары бар 457 бюджеттік бағдарламалар әкімшісімен толықтырылсын:
"457 Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) мәдениет, тілдерді дамыту, дене шынықтыру және спорт бөлімі
001 Мәдениет, тілдерді дамыту, дене шынықтыру және спорт бөлімінің қызметін қамтамасыз ету
003 Жергілікті органдардың аппараттары
007 Мемлекеттік қызметшілердің біліктілігін арттыру
008 Мемлекеттік органдардың ғимараттарын, үй-жайлары және құрылыстарын күрделі жөндеу
009 Мемлекеттік органдарды материалдық-техникалық жарақтандыру";
мынадай мазмұндағы 002, 099, 100, 106, 107, 108, 109 мен 115 бюджеттік бағдарламалармен толықтырылсын:
"002 Ақпараттық жүйелер құру
099 Республикалық бюджеттен берілетін нысаналы трансферттер есебінен ауылдық елді мекендер саласының мамандарын әлеуметтік қолдау шараларын іске асыру
100 Қазақстан Республикасы Үкіметінің төтенше резервінің есебінен іс-шаралар өткізу
106 Табиғи және техногендік сипаттағы төтенше жағдайларды жою үшін жергілікті атқарушы органның төтенше резервінің есебінен іс-шаралар өткізу
107 Жергілікті атқарушы органның шұғыл шығымдарға арналған резервінің есебінен іс-шаралар өткізу
108 Жергілікті бюджеттік инвестициялық жобалардың және концессиялық жобалардың техникалық-экономикалық негіздемелерін әзірлеу және оларға сараптама жасау
109 Қазақстан Республикасы Үкіметінің шұғыл шығындарға арналған резервінің есебінен іс-шаралар өткізу
115 Жергілікті атқарушы органы резервінің қаражаты есебінен соттардың шешімдері бойынша жергілікті атқарушы органдардың міндеттемелерін орындау";
9 "Отын-энергетика кешені және жер қойнауын пайдалану" функционалдық тобында:
09 "Отын-энергетика кешені және жер қойнауын пайдалану саласындағы өзге де қызметтер" кіші функциясында:
мынадай мазмұндағы 009 бюджеттік бағдарлама және 011 мен 015 бюджеттік кіші бағдарламалары бар 466 бюджеттік бағдарламалар әкімшісімен толықтырылсын:
"466 Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) сәулет, қала құрылысы және құрылыс бөлімі
009 Жылу-энергетикалық жүйені дамыту
011 Республикалық бюджеттен берілетін трансферттер есебінен
015 Жергілікті бюджет қаражаты есебінен";
10 "Ауыл, су, орман, балық шаруашылығы, ерекше қорғалатын табиғи аумақтар, қоршаған ортаны және жануарлар дүниесін қорғау, жер қатынастары" функционалдық тобында:
01 "Ауыл шаруашылығы" кіші функциясында:
255 "Облыстың ауыл шаруашылығы басқармасы" бюджеттік бағдарламалардың әкімшісі бойынша:
010 "Мал шаруашылықты қолдау" бюджеттік бағдарламасы мемлекеттік тілінде келесі редакциясында жазылсын:
"010 Асыл тұқымды мал шаруашылығын қолдау", орыс тіліндегі мәтіні өзгертілмейді;
011 "Өндірілетін ауыл шаруашылығы дақылдарының шығымдылығы мен сапасын арттыруды қолдау" бюджеттік бағдарламасында мемлекеттік тіліндегі "шығымдылығы" деген сөз "өнімділігі" деген сөзбен ауыстырылсын, орыс тіліндегі мәтіні өзгертілмейді;
014 "Ауыл шаруашылығы тауарларын өндірушілерге су жеткізу жөніндегі қызметтердің құнын субсидиялау" бюджеттік бағдарламасында мемлекеттік тіліндегі "жөніндегі" деген сөз "бойынша көрсетілетін" деген сөзбен ауыстырылсын, орыс тіліндегі мәтіні өзгертілмейді;
020 "Көктемгі егіс және егін жинау жұмыстарын жүргізу үшін қажетті жанар-жағар май және баска да тауар-материалдық құндылықтарының құнын арзандатуға берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер" бюджеттік бағдарламасы мемлекеттік тілінде келесі редакциясында жазылсын:
"020 Көктемгі егіс және егін жинау жұмыстарын жүргізу үшін қажетті жанар-жағар май және басқа да тауар-материалдық құндылықтарының құнын арзандату", орыс тіліндегі мәтіні өзгертілмейді;
375 "Республикалық маңызы бар қаланың, астананың ауыл шаруашылығы атқарушы органы" бюджеттік бағдарламалардың әкімшісінің атауы мемлекеттік тілде келесі редакциясында жазылсын:
"375 Республикалық маңызы бар қаланың, астананың ауыл шаруашылығы басқармасы", орыс тіліндегі мәтіні өзгертілмейді;
003 "Мал шаруашылықты қолдау" бюджеттік бағдарламасы мемлекеттік тілінде келесі редакциясында жазылсын:
"003 Асыл тұқымды мал шаруашылығын қолдау", орыс тіліндегі мәтіні өзгертілмейді;
004 "Өндірілетін ауыл шаруашылығы дақылдарының шығымдылығы мен сапасын арттыруды қолдау" бюджеттік бағдарламасында мемлекеттік тіліндегі "шығымдылығы" деген сөз "өнімділігі" деген сөзбен ауыстырылсын, орыс тіліндегі мәтіні өзгертілмейді;
007 "Ауыл шаруашылығы тауарларын өндірушілерге су жеткізу жөніндегі қызметтердің құнын субсидиялау" бюджеттік бағдарламасында мемлекеттік тіліндегі "жөніндегі" деген сөз "бойынша көрсетілетін" деген сөзбен ауыстырылсын, орыс тіліндегі мәтіні өзгертілмейді;
020 "Көктемгі егіс және егін жинау жұмыстарын жүргізу үшін қажетті жанар-жағар май және басқа да тауар-материалдық құндылықтарының құнын арзандатуға берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер" бюджеттік бағдарламасы мемлекеттік тілде келесі редакциясында жазылсын:
"020 Көктемгі егіс және егін жинау жұмыстарын жүргізу үшін қажетті жанар-жағар май және басқа да тауар-материалдық құндылықтарының құнын арзандату", орыс тілінде текст өзгертілмейді;

дополнить администратором бюджетных программ 457 с бюджетными программами 006 и 007 следующего содержания:
«457 Отдел культуры, развития языков, физической культуры и спорта района (города областного значения)
006 Функционирование районных (городских) библиотек
007 Развитие государственного языка и других языков народа Казахстана»;
в функциональной подгруппе 09 «Прочие услуги по организации культуры, спорта, туризма и информационного пространства»:
дополнить администратором бюджетных программ 457 с бюджетной программой 001 и бюджетными подпрограммами 003, 007, 008 и 009 следующего содержания:
«457 Отдел культуры, развития языков, физической культуры и спорта района (города областного значения)
001 Обеспечение деятельности отдела культуры, развития языков, физической культуры и спорта
003 Аппараты местных органов
007 Повышение квалификации государственных служащих
008 Капитальный ремонт зданий, помещений и сооружений государственных органов
009 Материально-техническое оснащение государственных органов»;
дополнить бюджетными программами 002, 099, 100, 106, 107, 108, 109 и 115 следующего содержания:
«002 Создание информационных систем
099 Реализация мер социальной поддержки специалистов социальной сферы сельских населенных пунктов за счет целевого трансферта из республиканского бюджета
100 Проведение мероприятий за счет чрезвычайного резерва Правительства Республики Казахстан
106 Проведение мероприятий за счет чрезвычайного резерва местного исполнительного органа для ликвидации чрезвычайных ситуаций природного и техногенного характера
107 Проведение мероприятий за счет резерва местного исполнительного органа на неотложные затраты
108 Разработка и экспертиза технико-экономических обоснований местных бюджетных инвестиционных проектов и концессионных проектов
109 Проведение мероприятий за счет резерва Правительства Республики Казахстан на неотложные затраты
115 Выполнение обязательств местных исполнительных органов по решениям судов за счет средств резерва местного исполнительного органа»;
в функциональной группе 9 «Топливно-энергетический комплекс и недропользование»:
в функциональной подгруппе 09 «Прочие услуги в области топливно-энергетического комплекса и недропользования»:
дополнить администратором бюджетных программ 466 с бюджетной программой 009 и бюджетными подпрограммами 011 и 015 следующего содержания:
«466 Отдел архитектуры, градостроительства и строительства района (города областного значения)
009 Развитие теплоэнергетической системы
011 За счет трансфертов из республиканского бюджета
015 За счет средств местного бюджета»;
в функциональной группе 10 «Сельское, водное, лесное, рыбное хозяйство, особо охраняемые природные территории, охрана окружающей среды и животного мира, земельные отношения»:
в функциональной подгруппе 01 «Сельское хозяйство»:
по администратору бюджетных программ 255 «Управление сельского хозяйства области»:
в наименования бюджетных программ 010, 011, 014, 020 внесены изменения на государственном языке, текст на русском языке не изменяется;
наименование администратора бюджетных программ 375 «Исполнительный орган сельского хозяйства города республиканского значения, столицы» изложить в следующей редакции:
«375 Управление сельского хозяйства города республиканского значения, столицы»;
в наименования бюджетных программ 003, 004, 020 внесены изменения на государственном языке, текст на русском языке не изменяется;

мынадай мазмұндағы 003, 004 және 005 бюджеттік бағдарламалары бар 454 бюджеттік бағдарламалар әкімшісімен толықтырылсын:
"454 Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) кәсіпкерлік және ауыл шаруашылығы бөлімі
003 Мал көмінділерінің (биотермиялық шұңқырлардың) жұмыс істеуін қамтамасыз ету
004 Ауру жануарларды санитарлық союды ұйымдастыру
005 Алып қойылатын және жойылатын ауру жануарлардың, жануарлардан алынатын өнімдер мен шикізаттың құнын иелеріне өтеу";
мынадай мазмұндағы 011 және 015 бюджеттік кіші бағдарламалары бар 020 бюджеттік бағдарламамен толықтырылсын:
"020 Көктемгі егіс және егін жинау жұмыстарын жүргізу үшін қажетті жанар-жағар май және басқа да тауар-материалдық құндылықтарының құнын арзандату
011 Республикалық бюджеттен берілетін трансферттер есебінен
015 Жергілікті бюджет қаражаты есебінен";
мынадай мазмұндағы 099 бюджеттік бағдарламамен толықтырылсын:
"099 Республикалық бюджеттен берілетін нысаналы трансферттер есебінен ауылдық елді мекендер саласының мамандарын әлеуметтік қолдау шараларын іске асыру
мынадай мазмұндағы 010 бюджеттік бағдарламасы бар 466 бюджеттік бағдарламалардың әкімшісімен толықтырылсын:
"466 Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) сәулет, қала құрылысы және құрылыс бөлімі
010 Ауыл шаруашылығы объектілерін дамыту";
02 "Су шаруашылығы" кіші функциясында:
354 "Республикалық маңызы бар қаланың, астананың табиғи ресурстар және табиғат пайдалануды реттеу басқармасы" бюджеттік бағдарламалардың әкімшісі бойынша:
мынадай мазмұндағы 009 бюджеттік бағдарламамен толықтырылсын:
"009 Коммуналдық меншіктегі су шаруашылығы құрылыстарының жұмыс істеуін қамтамасыз ету";
375 "Республикалық маңызы бар қаланың, астананың ауыл шаруашылығы атқарушы органы" бюджеттік бағдарламалардың әкімшісінің атауы мемлекеттік тілде мынадай редакцияда жазылсын:
"375 Республикалық маңызы бар қаланың, астананың ауыл шаруашылығы басқармасы";
мынадай мазмұндағы 012 бюджеттік бағдарламасы және 011 мен 015 кіші бағдарламалары бар 466 бюджеттік бағдарламалардың әкімшісімен толықтырылсын:
"466 Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) сәулет, қала құрылысы және құрылыс бөлімі
012 Сумен жабдықтау жүйесін дамыту
011 Республикалық бюджеттен берілетін трансферттер есебінен
015 Жергілікті бюджет қаражаты есебінен";
05 "Қоршаған ортаны қорғау" кіші функциясында:
354 "Республикалық маңызы бар қаланың, астананың табиғи ресурстар және табиғат пайдалануды реттеу басқармасы" бюджеттік бағдарламалардың әкімшісі бойынша:
001 "Табиғи ресурстар және қоршаған ортаны қорғау басқармасының қызметін қамтамасыз ету" бюджеттік бағдарламасы мемлекеттік тілде мынадай редакцияда жазылсын:
"001 Табиғи ресурстар және табиғат пайдалануды реттеу басқармасының қызметін қамтамасыз ету";
09 "Ауыл, су, орман, балық шаруашылығы және қоршаған ортаны қорғау мен жер қатынастары саласындағы өзге де қызметтер" кіші функциясында:
255 "Облыстың ауыл шаруашылығы басқармасы" бюджеттік бағдарламалар әкімшісі бойынша:
мынадай мазмұндағы 019 бюджеттік бағдарламасымен толықтырылсын:
"019 Инновациялық тәжірибені тарату және енгізу жөніндегі іс-шараларды өткізу";
375 "Республикалық маңызы бар қаланың, астананың ауыл шаруашылығы атқарушы органы" бюджеттік бағдарламалардың әкімшісінің атауы мемлекеттік тілде келесі редакцияда жазылсын:
"375 Республикалық маңызы бар қаланың, астананың ауыл шаруашылығы басқармасы";
11 "Өнеркәсіп, сәулет, қала құрылысы және құрылыс қызметі" функционалдық тобында:
01 "Өнеркәсіп" кіші функциясында:

дополнить администратором бюджетных программ 454 с бюджетными программами 003, 004 и 005 следующего содержания:
«454 Отдел предпринимательства и сельского хозяйства района (города областного значения)
003 Обеспечение функционирования скотомогильников (биотермических ям)
004 Организация санитарного убоя больных животных
005 Возмещение владельцам стоимости изымаемых и уничтожаемых больных животных, продуктов и сырья животного происхождения»;
дополнить бюджетной программой 020 с бюджетными подпрограммами 011 и 015 следующего содержания:
«020 Удешевление стоимости горюче-смазочных материалов и других товарно-материальных ценностей, необходимых для проведения весенне-полевых и уборочных работ
011 За счет трансфертов из республиканского бюджета
015 За счет средств местного бюджета»;
дополнить бюджетной программой 099 следующего содержания:
«099 Реализация мер социальной поддержки специалистов социальной сферы сельских населенных пунктов за счет целевого трансферта из республиканского бюджета»;
дополнить администратором бюджетных программ 466 с бюджетной программой 010 следующего содержания:
«466 Отдел архитектуры, градостроительства и строительства района (города областного значения)
010 Развитие объектов сельского хозяйства»;
в функциональной подгруппе 02 «Водное хозяйство»:
по администратору бюджетных программ 354 «Управление природных ресурсов и регулирования природопользования города республиканского значения, столицы»:
дополнить бюджетной программой 009 следующего содержания:
«009 Обеспечение функционирования водохозяйственных сооружений, находящихся в коммунальной собственности»;
наименование администратора бюджетных программ 375 «Исполнительный орган сельского хозяйства города республиканского значения, столицы» изложить в следующей редакции:
«375 Управление сельского хозяйства города республиканского значения, столицы»;
дополнить администратором бюджетных программ 466 с бюджетной программой 012 и бюджетными подпрограммами 011 и 015 следующего содержания:
«466 Отдел архитектуры, градостроительства и строительства района (города областного значения)
012 Развитие системы водоснабжения
011 За счет трансфертов из республиканского бюджета
015 За счет средств местного бюджета»;
в функциональной подгруппе 05 «Охрана окружающей среды»:
по администратору бюджетных программ 354 «Управление природных ресурсов и регулирования природопользования города республиканского значения, столицы»:
в наименование бюджетной программы 001 «Обеспечение деятельности Управления природных ресурсов и регулирования природопользования» внесены изменения на государственном языке, текст на русском языке не изменяется;
в функциональной подгруппе 09 «Прочие услуги в области сельского, водного, лесного, рыбного хозяйства, охраны окружающей среды и земельных отношений»:
по администратору бюджетных программ 255 «Управление сельского хозяйства области»:
дополнить бюджетной программой 019 следующего содержания:
«019 Проведение мероприятий по распространению и внедрению инновационного опыта»;
наименование администратора бюджетных программ 375 «Исполнительный орган сельского хозяйства города республиканского значения, столицы» изложить в следующей редакции:
«375 Управление сельского хозяйства города республиканского значения, столицы»;
в функциональной группе 11 «Промышленность, архитектурная, градостроительная и строительная деятельность»:
в функциональной подгруппе 01 «Промышленность»:

мынадай мазмұндағы 012 бюджеттік бағдарламасы бар 265 бюджеттік бағдарламалардың әкімшісімен толықтырылсын:
"265 Облыстың кәсіпкерлік және өнеркәсіп басқармасы
012 "Оңтүстік" арнайы экономикалық аймағының инфрақұрылымын дамыту
271 "Облыстың құрылыс басқармасы" бюджеттік бағдарламалардың әкімшісі 035 "Оңтүстік" арнайы экономикалық аймағының инфрақұрылымын дамыту" бюджеттік бағдарламасымен бірге алынып тасталсын;
02 "Сәулет, қала құрылысы және құрылыс қызметі" кіші функциясында:
мынадай мазмұндағы 001 бюджеттік бағдарламасы және 003, 007, 008 және 009 кіші бағдарламалары бар 466 бюджеттік бағдарламалардың әкімшісімен толықтырылсын:
"466 Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) сәулет, қала құрылысы және құрылыс бөлімі
001 Қала құрылысы, сәулет және құрылыс бөлімінің қызметін қамтамасыз ету
003 Жергілікті органдардың аппараттары
007 Мемлекеттік қызметшілердің біліктілігін арттыру
008 Мемлекеттік органдардың ғимараттарын, үй-жайлары және құрылыстарын күрделі жөндеу
009 Мемлекеттік органдарды материалдық-техникалық жарақтандыру";
мынадай мазмұндағы 002, 013, 100, 106, 107, 108, 109 және 115 бюджеттік бағдарламалармен толықтырылсын:
"002 Ақпараттық жүйелер құру
013 Аудан аумағында қала құрылысын дамытудың кешенді схемаларын, аудандық (облыстық) маңызы бар қалалардың, кенттердің және өзге де ауылдық елді мекендердің бас жоспарларын әзірлеу
100 Қазақстан Республикасы Үкіметінің төтенше резервінің есебінен іс-шаралар өткізу
106 Табиғи және техногендік сипаттағы төтенше жағдайларды жою үшін жергілікті атқарушы органның төтенше резервінің есебінен іс-шаралар өткізу
107 Жергілікті атқарушы органның шұғыл шығындарға арналған резервінің есебінен іс-шаралар өткізу
108 Жергілікті бюджеттік инвестициялық жобалардың және концессиялық жобалардың техникалық-экономикалық негіздемелерін әзірлеу және оларға сараптама жасау
109 Қазақстан Республикасы Үкіметінің шұғыл шығындарға арналған резервінің есебінен іс-шаралар өткізу
115 Жергілікті атқарушы органы резервінің қаражаты есебінен соттардың шешімдері бойынша жергілікті атқарушы органдардың міндеттемелерін орындау";
12 "Көлік және коммуникация" функционалдық тобында:
01 "Автомобиль көлігі" кіші функциясында:
268 "Облыстың жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары басқармасы" бюджеттік бағдарламалардың әкімшісі бойынша:
003 "Автомобиль жолдарының жұмыс істеуін қамтамасыз ету" бюджеттік бағдарламасында:
011 "Бағдарламаны республикалық бюджеттен берілетін трансферттер есебінен іске асыру" бюджеттік кіші бағдарламасы мынадай редакцияда жазылсын:
мемлекеттік тілде "011 Республикалық бюджеттен берілетін трансферттер есебінен", орыс тіліндегі мәтіні өзгертілмейді;
015 "Бағдарламаны жергілікті бюджет қаражаты есебінен іске асыру" бюджеттік кіші бағдарламасы келесі редакциясында жазылсын:
мемлекеттік тілде "015 Жергілікті бюджет қаражаты есебінен", орыс тіліндегі мәтіні өзгертілмейді;
008 "Облыстың жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары басқармасы" бюджеттік бағдарламасының әкімшісі бойынша 008 "Аудандық (облыстық маңызы бар қалалар) бюджеттеріне аудандық маңызы бар автомобиль жолдарын (қала көшелерін) күрделі және орташа жөндеуден өткізуге берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер" бюджеттік бағдарламасы мемлекеттік тілде мынадай редакцияда жазылсын:
"008 Аудандық (облыстық маңызы бар қалалар) бюджеттеріне аудандық маңызы бар автомобиль жолдарын (қала көшелерін) күрделі және орташа жөндеуден өткізуге берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер";
368 "Республикалық маңызы бар қаланың, астананың жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары басқармасы" бюджеттік бағдарламалардың әкімшісі бойынша:
002 "Көлік инфрақұрылымын дамыту" бюджеттік бағдарламасында:
011 "Бағдарламаны республикалық бюджеттен берілетін трансферттер есебінен іске асыру" бюджеттік кіші бағдарламасы мынадай редакцияда жазылсын:
"011 Республикалық бюджеттен берілетін трансферттер есебінен";
015 "Бағдарламаны жергілікті бюджет қаражаты есебінен іске асыру" бюджеттік кіші бағдарламасы мынадай редакцияда жазылсын:
"015 Жергілікті бюджет қаражаты есебінен";
02 "Байланыс жүйелері" кіші функциясында:
603 "Қазақстан Республикасы Ақпараттандыру және байланыс агенттігі" бюджеттік бағдарламалардың әкімшісі бойынша:
мемлекеттік тіліндегі 007 "Ауылдағы байланыс операторларының әмбебап байланыс қызметтерін ұсыну жөніндегі залалдарына өтемақы" бюджеттік бағдарламасы алынып тасталсын;
13 "Басқалар" функционалдық тобында:
03 "Кәсіпкерлік қызметті қолдау және бәсекелестікті қорғау" кіші функциясында:

дополнить администратором бюджетных программ 265 с бюджетной программой 012 следующего содержания:
«265 Управление предпринимательства и промышленности области
012 Развитие инфраструктуры специальной экономической зоны «Оңтүстік»;
администратора бюджетных программ 271 «Управление строительства области» с бюджетной программой «035 Развитие инфраструктуры специальной экономической зоны «Оңтүстік» исключить;
в функциональной подгруппе 02 «Архитектурная, градостроительная и строительная деятельность»:
дополнить администратором бюджетных программ 466 с бюджетной программой 001 и бюджетными подпрограммами 003, 007, 008 и 009 следующего содержания:
«466 Отдел архитектуры, градостроительства и строительства района (города областного значения)
001 Обеспечение деятельности отдела архитектуры, градостроительства и строительства
003 Аппараты местных органов
007 Повышение квалификации государственных служащих
008 Капитальный ремонт зданий, помещений и сооружений государственных органов
009 Материально-техническое оснащение государственных органов»;
дополнить бюджетными программами 002, 013, 100, 106, 107, 108, 109 и 115 следующего содержания:
«002 Создание информационных систем
013 Разработка схем градостроительного развития территории района, генеральных планов городов районного (областного) значения, поселков и иных сельских населенных пунктов
100 Проведение мероприятий за счет чрезвычайного резерва Правительства Республики Казахстан
106 Проведение мероприятий за счет чрезвычайного резерва местного исполнительного органа для ликвидации чрезвычайных ситуаций природного и техногенного характера
107 Проведение мероприятий за счет резерва местного исполнительного органа на неотложные затраты
108 Разработка и экспертиза технико-экономических обоснований местных бюджетных инвестиционных проектов и концессионных проектов
109 Проведение мероприятий за счет резерва Правительства Республики Казахстан на неотложные затраты
115 Выполнение обязательств местных исполнительных органов по решениям судов за счет средств резерва местного исполнительного органа»;
в функциональной группе 12 «Транспорт и коммуникации»:
в функциональной подгруппе 01 «Автомобильный транспорт»:
по администратору 268 «Управление пассажирского транспорта и автомобильных дорог области»:
в бюджетной программе 003 «Обеспечение функционирования автомобильных дорог»:
в наименования бюджетных подпрограмм 011, 015 внесены изменения на государственном языке, текст на русском языке не изменяется;
в наименование бюджетной программы 008 «Целевые текущие трансферты бюджетам районов (городов областного значения) на капитальный и средний ремонт автомобильных дорог районного значения (улиц города)» внесены изменения на государственном языке, текст на русском языке не изменяется;
по администратору бюджетных программ 368 «Управление пассажирского транспорта и автомобильных дорог города республиканского значения, столицы»:
в бюджетной программе 002 «Развитие транспортной инфраструктуры»:
бюджетную подпрограмму 011 «Реализация программы за счет трансфертов из республиканского бюджета» изложить в следующей редакции:
«011 За счет трансфертов из республиканского бюджета»;
бюджетную подпрограмму 015 «Реализация программы за счет средств местного бюджета» изложить в следующей редакции:
«015 За счет средств местного бюджета»;
в функциональной подгруппе 02 «Системы связи»:
по администратору бюджетных программ 603 «Агентство Республики Казахстан по информатизации и связи»:
бюджетную программу 007 «Ауылдағы байланыс операторларының әмбебап байланыс қызметтерiн ұсыну жөніндегi залалдарына өтемақы» исключить на государственном языке, текст на русском языке не изменяется;
в функциональной группе 13 «Прочие»:
в функциональной подгруппе 03 «Поддержка предпринимательской деятельности и защита конкуренции»:

мынадай мазмұндағы 006 бюджеттік бағдарламасы бар 454 бюджеттік бағдарламалардың әкімшісімен толықтырылсын:
"454 Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) кәсіпкерлік және ауыл шаруашылығы бөлімі
006 Кәсіпкерлік қызметті қолдау";
09 "Басқалар" кіші функциясында:
217 "Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігі" бюджеттік бағдарламалардың әкімшісі бойынша:
мынадай мазмұндағы 005 бюджеттік бағдарламасымен толықтырылсын:
"005 Қазақстан Республикасының Ұлттық қорына қаражаттарды аударуды ұйымдастыру";
372 "Астана - жаңа қала" арнайы экономикалық аймағын әкімшілендіру басқармасы" бюджеттік бағдарламалар әкімшісінің атауына орыс тіліндегі мәтінінде өзгерістер енгізіледі, қазақ тіліндегі мәтіні өзгертілмейді;
372 "Астана - жаңа қала" арнайы экономикалық аймағын әкімшілендіру басқармасы" бюджеттік бағдарламалардың әкімшісі бойынша:
001 "Сәулет және кала құрылысы басқармасының қызметін қамтамасыз ету" бюджеттік бағдарламалардың атауына орыс тіліндегі мәтінінде өзгерістер енгізіледі, қазақ тіліндегі мәтіні өзгертілмейді;
мынадай мазмұндағы 001 бюджеттік бағдарламасы және 003, 007, 008 және 009 кіші бағдарламалары бар 454 бюджеттік бағдарламалардың әкімшісімен толықтырылсын:
"454 Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) кәсіпкерлік және ауыл шаруашылығы бөлімі
001 Кәсіпкерлік және ауыл шаруашылығы бөлімінің қызметін қамтамасыз ету
003 Жергілікті органдардың аппараттары
007 Мемлекеттік қызметшілердің біліктілігін арттыру
008 Мемлекеттік органдардың ғимараттарын, үй-жайлары және құрылыстарын күрделі жөндеу
009 Мемлекеттік органдарды материалдық-техникалық жарақтандыру";
мынадай мазмұндағы 002, 100, 106, 107, 108, 109 және 115 бюджеттік бағдарламалармен толықтырылсын:
"002 Ақпараттық жүйелер құру
100 Қазақстан Республикасы Үкіметінің төтенше резервінің есебінен іс-шаралар өткізу
106 Табиғи және техногендік сипаттағы төтенше жағдайларды жою үшін жергілікті атқарушы органның төтенше резервінің есебінен іс-шаралар өткізу
107 Жергілікті атқарушы органның шұғыл шығындарға арналған резервінің есебінен іс-шаралар өткізу
108 Жергілікті бюджеттік инвестициялық жобалардың және концессиялық жобалардың техникалық-экономикалық негіздемелерін әзірлеу және оларға сараптама жасау
109 Қазақстан Республикасы Үкіметінің шұғыл шығындарға арналған резервінің есебінен іс-шаралар өткізу
115 Жергілікті атқарушы органы резервінің қаражаты есебінен соттардың шешімдері бойынша жергілікті атқарушы органдардың міндеттемелерін орындау";

дополнить администратором бюджетных программ 454 с бюджетной программой 006 следующего содержания:
«454 Отдел предпринимательства и сельского хозяйства района (города областного значения)
006 Поддержка предпринимательской деятельности»;
в функциональной подгруппе 09 «Прочие»:
по администратору бюджетных программ 217 «Министерство финансов Республики Казахстан»:
дополнить бюджетной программой 005 следующего содержания:
«005 Организация перевода средств в Национальный фонд Республики Казахстан»;
наименование администратора бюджетных программ 372 «Управление по администрированию специальной экономической зоны «Астана-новый город» изложить в следующей редакции:
«372 Управление администрирования специальной экономической зоны «Астана-новый город» на русском языке, текст на государственном языке не изменяется;
бюджетную программу 001 «Обеспечение деятельности Управления по администрированию специальной экономической зоны «Астана новый-город» изложить в следующей редакции:
«001 Обеспечение деятельности Управления администрирования специальной экономической зоны «Астана новый-город» на русском языке, текст на государственном языке не изменяется;
дополнить администратором бюджетных программ 454 с бюджетной программой 001 и бюджетными подпрограммами 003, 007, 008 и 009 следующего содержания:
«454 Отдел предпринимательства и сельского хозяйства района (города областного значения)
001 Обеспечение деятельности отдела предпринимательства и сельского хозяйства
003 Аппараты местных органов
007 Повышение квалификации государственных служащих
008 Капитальный ремонт зданий, помещений и сооружений государственных органов
009 Материально-техническое оснащение государственных органов»;
дополнить бюджетными программами 002, 100, 106, 107, 108, 109 и 115 следующего содержания:
002 Создание информационных систем
100 Проведение мероприятий за счет чрезвычайного резерва Правительства Республики Казахстан
106 Проведение мероприятий за счет чрезвычайного резерва местного исполнительного органа для ликвидации чрезвычайных ситуаций природного и техногенного характера
107 Проведение мероприятий за счет резерва местного исполнительного органа на неотложные затраты
108 Разработка и экспертиза технико-экономических обоснований местных бюджетных инвестиционных проектов и концессионных проектов
109 Проведение мероприятий за счет резерва Правительства Республики Казахстан на неотложные затраты
115 Выполнение обязательств местных исполнительных органов по решениям судов за счет средств резерва местного исполнительного органа»;

мынадай мазмұндағы 008 бюджеттік бағдарламасы бар 459 бюджеттік бағдарламалардың әкімшісімен толықтырылсын:
"459 Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономика және қаржы бөлімі
008 Жергілікті бюджеттік инвестициялық жобалардың және концессиялық жобалардың техникалық-экономикалық негіздемелерін әзірлеу және оған сараптама жүргізу";
мынадай мазмұндағы 100, 101 мен 102 бюджеттік кіші бағдарламалары бар 012 бюджеттік бағдарламамен толықтырылсын:
"012 Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жергілікті атқарушы органының резерві
100 Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) аумағындағы табиғи және техногендік сипаттағы төтенше жағдайларды жоюға арналған ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жергілікті атқарушы органының төтенше резерві
101 Шұғыл шығындарға арналған ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жергілікті атқарушы органының резерві
102 Соттардың шешімдері бойынша міндеттемелерді орындауға арналған ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жергілікті атқарушы органының резерві";
мынадай мазмұндағы 014 бюджеттік бағдарламамен толықтырылсын:
"014 Заңды тұлғалардың жарғылық капиталын қалыптастыру немесе ұлғайту";
14 "Борышқа қызмет көрсету" функционалдық тобында:
01 "Борышқа қызмет көрсету" кіші функциясында:
452 "Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) қаржы бөлімі" бюджеттік бағдарламалар әкімшісі бойынша:
005 "Жергілікті атқарушы органдардың борышына қызмет көрсету" бюджеттік бағдарламасында:
102 "Облыстық бюджеттен қарыздар бойынша сыйақылар (мүдделер), өзге де төлемдерді төлеу" бюджеттік кіші бағдарламасы мемлекеттік тілде мынадай редакция да жазылсын:
"102 Республикалық бюджеттен қарыздар бойынша сыйақылар (мүдделер), өзге де төлемдерді төлеу" мемлекеттік тілде, орыс тілінде мәтіні өзгерілмейді;
мынадай мазмұндағы 013 бюджеттік бағдарламасы және 100, 101 және 102 бюджеттік кіші бағдарламалары бар 459 бюджеттік бағдарламалар әкімшісімен толықтырылсын:
"459 Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономика және қаржы бөлімі
013 Жергілікті атқарушы органдардың борышына қызмет көрсету
100 Қарыздар бойынша сыйақылар (мүдделер), өзге де төлемдерді төлеу
101 Қарызды орналастырғаны үшін комиссиялық төлемдер
102 Республикалық бюджеттен қарыздар бойынша сыйақылар (мүдделер), өзге де төлемдерді төлеу
15 "Трансферттер" функционалдық тобында:
01 "Трансферттер" кіші функциясында:
356 "Республикалық маңызы бар қаланың, астананың қаржы басқармасы" бюджеттік бағдарламалардың әкімшісі бойынша:
026 "Заңнаманың өзгеруіне байланысты жоғары тұрған бюджеттен төмен тұрған бюджеттерге өтемақыға берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер" бюджеттік бағдарламасы алынып тасталсын;
452 "Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) қаржы бөлімі" бюджеттік бағдарламалардың әкімшісі бойынша:
007 "Бюджеттік алулар" бюджеттік бағдарламасында:
100 "Жоспарлы түсімдер есебінен берілетін трансферттер" бюджеттік кіші бағдарламасы алынып тасталсын;
101 "Жоспарлы түсімдер есебінен берілетін трансферттер" бюджеттік кіші бағдарламасы алынып тасталсын;

дополнить администратором бюджетных программ 459 с бюджетной программой 008 следующего содержания:
«459 Отдел экономики и финансов района (города областного значения)
008 Разработка технико-экономического обоснования местных бюджетных инвестиционных проектов и концессионных проектов и проведение его экспертизы»;
дополнить бюджетной программой 012 с бюджетными подпрограммами 100, 101 и 102 следующего содержания:
«012 Резерв местного исполнительного органа района (города областного значения)
100 Чрезвычайный резерв местного исполнительного органа района (города областного значения) для ликвидации чрезвычайных ситуаций природного и техногенного характера на территории района (города областного значения)
101 Резерв местного исполнительного органа района (города областного значения) на неотложные затраты
102 Резерв местного исполнительного органа района (города областного значения) на исполнение обязательств по решениям судов»;
дополнить бюджетной программой 014 следующего содержания:
«014 Формирование или увеличение уставного капитала юридических лиц»;
в функциональной группе 14 «Обслуживание долга»:
в функциональной подгруппе 01 «Обслуживание долга»:
по администратору бюджетных программ 452 «Отдел финансов района (города областного значения)»:
в бюджетной программе 005 «Обслуживание долга местных исполнительных органов»:
в наименование бюджетной подпрограммы 102 «Выплаты вознагрждений (интересов) и иных платежей по займам из республиканского бюджета» внесены изменения на государственном языке, текст на русском языке не изменяется;
дополнить администратором бюджетных программ 459 с бюджетной программой 013 и бюджетными подпрограммами 100, 101 и 102 следующего содержания:
«459 Отдел экономики и финансов района (города областного значения)
013 Обслуживание долга местных исполнительных органов
100 Выплаты вознаграждений (интересов) и иных платежей по займам
101 Выплаты комиссионных за размещение займа
102 Выплаты вознаграждений (интересов) и иных платежей по займам из республиканского бюджета»;
в функциональной группе 15 «Трансферты»:
в функциональной подгруппе 01 «Трансферты»:
по администратору бюджетных программ 356 «Управление финансов города республиканского значения, столицы»:
бюджетную программу 026 «Целевые текущие трансферты из вышестоящего бюджета на компенсацию потерь нижестоящих бюджетов в связи с изменением законодательства» исключить;
по администратору бюджетных программ 452 «Отдел финансов района (города областного значения)»:
в бюджетной программе 007 «Бюджетные изъятия»:
бюджетную подпрограмму 100 «Трансферты за счет плановых поступлений» исключить;
бюджетную подпрограмму 101 «Трансферты за счет сверхплановых поступлений» исключить;

мынадай мазмұндағы 006, 007, 016 және 024 бюджеттік бағдарламалары бар 459 бюджеттік бағдарламалар әкімшісімен толықтырылсын:
"459 Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономика және қаржы бөлімі
006 Нысаналы пайдаланылмаған (толық пайдаланылмаған) трансферттерді қайтару
007 Бюджеттік алулар
016 Нысаналы мақсатқа сай пайдаланылмаған нысаналы трансферттерді қайтару
024 Мемлекеттік органдардың функцияларын мемлекеттік басқарудың төмен тұрған деңгейлерінен жоғарғы деңгейлерге беруге байланысты жоғары тұрған бюджеттерге берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер
16 "Қарыздарды өтеу" функционалдық тобында:
01 "Қарыздарды өтеу" кіші функциясында:
мынадай мазмұндағы 009 бюджеттік бағдарлама және 024, 025 мен 026 бюджеттік кіші бағдарламалары бар 459 бюджеттік бағдарламалардың әкімшісімен толықтырылсын:
"459 Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономика және қаржы бөлімі
009 Жергілікті атқарушы органдардың борышын өтеу
024 Жоғары тұрған бюджеттің алдында
025 Мемлекеттік эмиссиялық бағалы қағаздар бойынша
026 Келісім-шарттары бойынша";
бюджеттік шығыстардың экономикалық сыныптамасында:
1 "Ағымдағы шығындар" санатында:
2 "Сыйақылар төлеу" сыныбының атауы мынадай редакцияда жазылсын:
"2 Сыйақылар (мүдделер) төлеу":
210 "Ішкі қарыздар бойынша сыйақы (мүдде) төлемдері" ішкі сыныбының атауына орыс тіліндегі мәтінінде өзгерістер енгізіледі, қазақ тілінде мәтіні өзгертілмейді;
211 "Ішкі қарыздары бойынша сыйақыларды (мүдделерді) төлеу" ерекшелігінің атауына орыс тіліндегі мәтінінде өзгерістер енгізіледі, қазақ тілінде мәтіні өзгертілмейді;
212 "Республикалық бюджеттен жергілікті атқарушы органдар алған қарыздар бойынша сыйақылар (мүдде) төлемдері" ерекшелігінің атауы мынадай редакцияда жазылсын:
"212 Республикалық бюджеттен жергілікті атқарушы органдар алған қарыздар бойынша сыйақылар (мүдделер) төлемдері";
213 "Тәуекелдерді басқару операциялар бойынша сыйақыларды төлеу" ерекшелігінің атауы мынадай редакцияда жазылсын:
"213 Тәуекелдерді басқару операциялар бойынша сыйақыларды (мүдделерді) төлеу";
220 "Сыртқы заемдар бойынша сыйақылар (мүдделер) төлеу" ішкі сыныбының атауына орыс тіліндегі мәтінінде өзгерістер енгізіледі, қазақ тілінде мәтіні өзгертілмейді;
221 "Қазақстан Республикасы Үкіметінің сыртқы қарыздары бойынша сыйақы (мүдде) төлемдері" ерекшелігінің атауына орыс тіліндегі мәтінінде өзгерістер енгізіледі, қазақ тілінде мәтіні өзгертілмейді;
311 "Мемлекеттік мекеме және қоғамдық бірлестік болып табылмайтын заңды тұлғаларға және шаруа (фермер) қожалықтарына берілетін субсидиялар" ерекшелігінің атауы мемлекеттік тілде мынадай редакцияда жазылсын:
"311 Заңды тұлғаларға соның ішінде шаруа (фермер) қожалықтарына берілетін субсидиялар", орыс тілінде мәтіні өзгертілмейді;
көрсетілген бұйрықтың 2-қосымшасында:
110 "Жалақы" ішкі сыныбы бойынша:
111 "Еңбек ақы" ерекшелігі бойынша "Шығындардың тізбесі" бағанында:
"ақы төлеу" деген сөздерден кейін ", жыл сайынғы ақылы еңбек демалысының пайдаланылмаған күндеріне өтемақылық төлемдер" деген сөздермен толықтырылсын;
130 "Тауарлар сатып алу" ішкі сыныбы бойынша:
139 "Өзге де тауарлар сатып алу" ерекшелігі бойынша "Анықтама" бағаны мынадай мазмұндағы сөздермен толықтырылсын:
"Сондай-ақ осы ерекшелік бойынша жабдықтар, көлік құралдары үшін қосалқы бөлшектер сатып алуға арналған шығындар кіреді";
159 "Өзге де ағымдағы шығындар" ерекшелігі бойынша "Шығындардың тізбесі" бағанында:
"қоршаған ортаға ластағаны үшін төлем" деген сөздерді "Қоршаған ортаны эмиссия үшін төленетін төлемақы" деген сөздермен ауыстырылсын;
"еңбегі үшін ақшалай төлемдерді қоспағанда,", "оның ішінде мемлекеттік мекемелердің қызметкерлеріне көтермелеу сипатындағы" деген сөздер алынып тасталсын;
410 "Негізгі капиталды сатып алу" ішкі сыныбы бойынша:

дополнить администратором бюджетных программ 459 с бюджетными программами 006, 007, 016 и 024 следующего содержания:
«459 Отдел экономики и финансов района (города областного значения)
006 Возврат неиспользованных (недоиспользованных) целевых трансфертов
007 Бюджетные изъятия
016 Возврат использованных не по целевому назначению целевых трансфертов
024 Целевые текущие трансферты в вышестоящие бюджеты в связи с передачей функций государственных органов из нижестоящего уровня государственного управления в вышестоящий»;
в функциональной группе 16 «Погашение займов»:
в функциональной подгруппе 01 «Погашение займов»:
дополнить администратором бюджетных программ 459 с бюджетной программой 009 и бюджетными подпрограммами 024, 025 и 026 следующего содержания:
«459 Отдел экономики и финансов района (города областного значения)
009 Погашение долга местного исполнительного органа
024 Перед вышестоящим бюджетом
025 По государственным эмиссионным ценным бумагам
026 По договорам займа»;
в экономической классификации расходов бюджета:
в категории 1 «Текущие затраты»:
наименование класса 2 «Выплата вознаграждений» изложить в следующей редакции:
«2 Выплата вознаграждений (интересов)»;
наименование подкласса 210 «Выплаты вознаграждений по внутренним займам» изложить в следующей редакции:
«210 Выплаты вознаграждений (интересов) по внутренним займам» на русском языке, текст на государственном языке не изменяется;
наименование специфики 211 «Выплаты вознаграждений по внутренним займам» изложить в следующей редакции:
«211 Выплаты вознаграждений (интересов) по внутренним займам» на русском языке, текст на государственном языке не изменяется;
наименование специфики 212 «Выплаты вознаграждений по займам, полученным из республиканского бюджета местными исполнительными органами» изложить в следующей редакции:
«212 Выплаты вознаграждений (интересов) по займам, полученным из республиканского бюджета местными исполнительными органами»;
наименование специфики 213 «Выплаты вознаграждений по операциям управления рисками» изложить в следующей редакции:
«213 Выплаты вознаграждений (интересов) по операциям управления рисками»;
наименование подкласса 220 «Выплаты вознаграждений по внешним займам» изложить в следующей редакции:
«220 Выплаты вознаграждений (интересов) по внешним займам» на русском языке, текст на государственном языке не изменяется;
наименование специфики 221 «Выплаты вознаграждений по внешним займам Правительства Республики Казахстан» изложить в следующей редакции:
«221 Выплаты вознаграждений (интересов) по внешним займам Правительства Республики Казахстан» на русском языке, текст на государственном языке не изменяется;
в приложении 2 к указанному приказу:
в подклассе 110 «Заработная плата»:
по специфике 111 «Оплата труда» в графе «Перечень затрат»:
после слов «выходные дни» дополнить словами «, компенсационные выплаты за неиспользованные дни оплачиваемого ежегодного трудового отпуска»;
в подклассе 130 «Приобретение товаров»:
по специфике 139 «Приобретение прочих товаров» графу «Определение» дополнить словами следующего содержания:
«Также по данной специфике отражаются затраты на приобретение запасных частей для оборудования, транспортных средств»;
по специфике 159 «Прочие текущие затраты» в графе «Перечень затрат»:
слова «плата за загрязнение окружающей среды» заменить словами «плата за эмиссии в окружающую среду»;
слова «, в том числе работникам государственных учреждений поощрительного характера, за исключением денежных выплат работникам за труд» исключить;
в подклассе 410 «Приобретение основного капитала»:

411 "Негізгі құралдарға жататын тауарларды сатып алу" ерекшелігі бойынша "Анықтама" бағаны "135 ерекшелігі бойынша" деген сөздерден кейін ", сондай-ақ 139 ерекшелігі бойынша сатып алынатын бір бірлігі үшін құны 40 есе айлық есептік көрсеткіштен аспайтын негізгі құралдарды" деген сөздермен толықтырылсын.
2. Мемлекеттік жоспарлау әдіснамасы департаменті (Б. Бабажанова) Заң департаментімен (Д. Ешімова) бірлесіп осы бұйрықтың Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелуін қамтамасыз етсін.
3. Осы бұйрық мемлекеттік тіркелген  күнінен бастап қолданысқа енгізіледі.
Министр                                     Б. Сұлтанов

по специфике 411 «Приобретение товаров, относящихся к основным средствам» графу «Определение» после слов «по специфике 135» дополнить словами «, а также основных средств, стоимость за единицу которых не превышает 40 кратный месячный расчетный показатель, приобретаемых по специфике 139».
2. Департаменту методологии государственного планирования (Б. Бабажанова) совместно с Юридическим Департаментом (Д. Ешимова) обеспечить государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан.
3. Настоящий приказ вводится в действие со дня его государственной регистрации.
Министр                                    Б. Султанов