"Тәулік зоналары бойынша және (немесе) оны жеке тұлғалардың тұтыну көлеміне қарай электр энергиясына арналған тарифтерді энергиямен жабдықтаушы ұйымдардың саралау ережесін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Табиғи монополияларды реттеу агенттігі төрағасының 2009 жылғы 20 ақпандағы N 57-НҚ бұйрығына өзгерістер енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Табиғи монополияларды реттеу агенттігі төрағасының 2009 жылғы 15 сәуірдегі N 123-НҚ бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2009 жылғы 5 мамырда Нормативтік құқықтық кесімдерді мемлекеттік тіркеудің тізіліміне N 5666 болып енгізілді.
"Электр энергетикасы туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 7-бабының 1) тармақшасына сәйкес БҰЙЫРАМЫН:
1. "Тәулік зоналары бойынша және (немесе) оны жеке тұлғалардың тұтыну көлеміне қарай электр энергиясына арналған тарифтерді энергиямен жабдықтаушы ұйымдардың саралау ережесін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Табиғи монополияларды реттеу агенттігі төрағасының 2009 жылғы 20 ақпандағы N 57-НҚ бұйрығына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде N 5602 нөмірмен тіркелген, "Заң газетіні ң " 2009 жылғы 17 сәуір N 57 (1480) нөмірінде жарияланған) мынадай өзгерістер енгізілсін:
көрсетілген бұйрықпен бекітілген Тәулік зоналары бойынша және (немесе) оны жеке тұлғалардың тұтыну көлеміне қарай электр энергиясына арналған тарифтерді энергиямен жабдықтаушы ұйымдардың саралау ережесінде:
3-тармақтың 6) тармақшасы алып тасталсын;
19-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
" 19. Түнгі зонаның тарифтері мынадай формула бойынша белгіленеді:
Тн = То*Кн,                                             (3)
Кн = (Wнзим + Wнлет) / (Wозим + Wолет) , мұндағы:        (4)
2                 2
Кн – "электр энергиясын тұтыну минимумының" коэффициенті, коэффициентті әрбір энергиямен жабдықтаушы ұйым дербес айқындайды;
Wнзим, Wнлет, Wозим, Wолет – өңірде (энергетика жүйеде) өткен күнтізбелік жылдағы режим күнінің (желтоқсан, маусым) тәуліктік жүктеме кестелері бойынша айқындалатын түнгі кезеңде және тұтастай тәулікте тұтынылатын электр энергиясының көлемі.";
26-тармақтың 1) тармақшасы алып тасталсын;
30-тармақтың екінші сөйлемі алып тасталсын;
33-тармақтың төртінші абзацы мынадай редакцияда жазылсын:
"W мин1 – алдыңғы күнтізбелік жыл ішінде электр плиталарын пайдаланатын, электр энергиясын тұтыну шамасын асырмаған жеке тұлғалар тұтынған электр энергиясының нақты көлемі, кВт.сағ.;";
34-тармақтың төртінші абзацы мынадай редакцияда жазылсын:
"W мин2 – алдыңғы күнтізбелік жыл ішінде электр плиталарын пайдаланбайтын, электр энергиясын тұтыну шамасын асырмаған жеке тұлғалар тұтынған электр энергиясының нақты көлемі, кВт.сағ.".

О внесении изменений в приказ Председателя Агентства Республики Казахстан по регулированию естественных монополий от 20 февраля 2009 года № 57-ОД "Об утверждении Правил дифференциации энергоснабжающими организациями тарифов на электрическую энергию по зонам суток и (или) в зависимости от объемов ее потребления физическими лицами"
Приказ Председателя Агентства Республики Казахстан по регулированию естественных монополий от 15 апреля 2009 года N 123-ОД. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 5 мая 2009 года N 5666
В соответствии с подпунктом 1) статьи 7 Закона Республики Казахстан "Об электроэнергетике", ПРИКАЗЫВАЮ :
1. Внести в приказ Председателя Агентства Республики Казахстан по регулированию естественных монополий от 20 февраля 2009 года № 57-ОД "Об утверждении Правил дифференциации энергоснабжающими организациями тарифов на электрическую энергию по зонам суток и (или) в зависимости от объемов ее потребления физическими лицами" (зарегистрированный в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 5602, опубликованный в "Юридической газете" от 10 апреля 2009 года № 53 (1650)) следующие изменения:
в Правилах дифференциации энергоснабжающими организациями тарифов на электрическую энергию по зонам суток и (или) в зависимости от объемов ее потребления физическими лицами, утвержденных указанным приказом:
подпункт 6) пункта 3 исключить;
пункт 19 изложить в следующей редакции:
"19. Тарифы ночной зоны устанавливаются по формуле:
Тн = То*Кн,                                     (3)
Кн = (Wнзим+Wнлет) / (Wозим+Wолет), где:        (4)
-------------    ------------
2                2
Кн - коэффициент "минимума потребления электрической энергии", коэффициент определяется самостоятельно каждой энергоснабжающей организацией;
Wнзим, Wнлет, Wозим, Wолет - объемы потребляемой электрической энергии в ночной период и в целом за сутки, определяемые по суточным графикам нагрузки режимного дня (декабрь, июнь) в регионе (энергетической системе) за предшествующий календарный год.";
подпункт 1) пункта 26 исключить;
в пункте 30 предложение второе исключить;
абзац четвертый пункта 33 изложить в следующей редакции:
"W мин1 - фактический объем электрической энергии, потребленной физическими лицами, использующими электрические плиты, за предшествующий календарный год без превышения величины потребления электрической энергии, кВт.ч.;";
абзац четвертый пункта 34 изложить в следующей редакции:
"W мин2 - фактический объем электрической энергии, потребленной физическими лицами, не использующими электрические плиты, за предшествующий календарный год без превышения величины потребления электрической энергии, кВт.ч.".

2. Қазақстан Республикасы Табиғи монополияларды реттеу агенттігінің Электр және жылу энергетикасы саласындағы реттеу департаменті (А.В. Шкарупа) осы бұйрықты заңнамада белгіленген тәртіппен Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркеуді қамтамасыз етсін.
3. Қазақстан Республикасы Табиғи монополияларды реттеу агенттігінің Әкімшілік жұмысы департаменті (Е.О. Есіркепов) осы бұйрық Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелгеннен кейін:
1) осы бұйрықты заңнамада белгіленген тәртіппен бұқаралық ақпарат құралдарында ресми жариялауды қамтамасыз етсін;
2) осы бұйрықты Қазақстан Республикасы Табиғи монополияларды реттеу агенттігінің құрылымдық бөлімшелері мен аумақтық органдарының назарына жеткізсін.
4. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау Қазақстан Республикасы Табиғи монополияларды реттеу агенттігі төрағасының орынбасары Қ.М. Смағұловқа жүктелсін.
5. Осы бұйрық алғаш рет ресми жарияланған күнінен бастап он күнтізбелік күн аяқталған соң қолданысқа енгізіледі.
Төраға                                        Н. Алдабергенов

2. Департаменту по регулированию в сфере электро- и теплоэнергетики  Агентства Республики Казахстан по регулированию естественных монополий (Шкарупа А.В.) обеспечить в установленном законодательством порядке государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан.
3. Департаменту административной работы Агентства Республики Казахстан по регулированию естественных монополий (Есиркепов Е.О.) после государственной регистрации настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан:
1) обеспечить в установленном порядке его опубликование в официальных средствах массовой информации;
2) довести его до сведения структурных подразделений и территориальных органов Агентства Республики Казахстан по регулированию естественных монополий.
4. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на заместителя Председателя Агентства Республики Казахстан по регулированию естественных монополий Смагулова К.М.
5. Настоящий приказ вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Председатель                               Н. Алдабергенов