"Тергеу және анықтау органдарының жұмысы туралы" № 1-Е нысанды статистикалық есепті және оның құрылуы жөніндегі Нұсқаулықты бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Бас Прокурорының 2009 жылғы 19 қаңтардағы № 3 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2009 жылғы 20 мамырда Нормативтік құқықтық кесімдерді мемлекеттік тіркеудің тізіліміне N 5679 болып енгізілді. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Бас Прокурорының 2010 жылғы 20 қаңтардағы № 2 Бұйрығымен.
Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Бас Прокурорының 2010.01.20 № 2 бұйрығымен.
Тергеу және анықтау органдарының жұмысы туралы статистикалық есепті оңтайландыру және жетілдіру мақсатында, " Прокуратура туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 11-бабының 4-1) тармақшасын басшылыққа ала отырып, БҰЙЫРАМЫН:
1. Бекітілсін:
1) 1-қосымшаға сәйкес, "Тергеу және анықтау органдарының жұмысы туралы" № 1-Е нысанды статистикалық есеп;
2) 2-қосымшаға сәйкес, "Тергеу және анықтау органдарының жұмысы туралы" № 1-Е нысанды статистикалық есептің құрылуы жөніндегі Нұсқаулық.
2. 3-қосымшаға сәйкес, Қазақстан Республикасы Бас Прокурорының кейбір бұйрықтарының және бұйрықтарының кейбір тармақтарының күші жойылды деп танылсын;
3. Қазақстан Республикасы Бас прокуратурасының Құқықтық статистика және арнайы есепке алу жөніндегі комитеті (бұдан әрі – Комитет) осы бұйрықты:
1) Қазақстан Республикасының Әділет министрлігіне мемлекеттік тіркеу үшін;
2) құқықтық статистика және арнайы есепке алу субъектілеріне және Комитеттің аумақтық органдарына орындау үшін жолдасын.
4. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау Комитет Төрағасына (Г.В. Ким) жүктелсін.
5. Осы бұйрық Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелген күнінен бастап қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Бас Прокуроры                                 Р. Түсіпбеков
КЕЛІСІЛГЕН
Қазақстан Республикасы
Экономикалық қылмысқа және
сыбайлас жемқорлыққа қарсы
күрес агенттігінің
(қаржы полициясының) Төрағасы
____________ Қ. Қожамжаров
2009 жылғы 29 қаңтар
Қазақстан Республикасы
Ұлттық қауіпсіздік
комитетінің Төрағасы
________ А. Шабдарбаев
2009 жылғы 2 сәуір
Қазақстан Республикасының
Төтенше жағдайлар министрі
________________ В. Божко
2009 жылғы 28 қаңтар
Қазақстан Республикасының
Ішкі істер министрі
________ С. Баймағанбетов
2009 жылғы 13 сәуір
Қазақстан Республикасының
Қаржы министрі
_____________ Б. Жәмішев
2009 жылғы 9 ақпан
Қазақстан Республикасының
Қорғаныс министрі
_____________ Д. Ахметов
2009 жылғы 27 қаңтар
Қ аза қ стан Республикасы
Ә ділет министріні ң
міндетін ат қ арушысы
________ Д. Құ сд ә улетов
2009 жыл ғ ы 19 мамыр
Қазақстан Республикасы
Бас Прокурорының
2009 жылғы 19 қаңтардағы
№ 3 бұйрығына 1-қосымша
Мемлекеттік құқықтық статистикалық есептілік
Кіммен ұсынылады : ҚР Бас прокуратурасының
Құқықтық статистика және арнайы есепке
алу жөніндегі комитетімен                     № 1- Е нысанды есеп
Қайда ұсынылады : _____________________          кезеңділігі (ай сайын)
атауы
______________________________________
Тергеу және анықтау органдарының 20__ жылдың _______ айына арналған жұмысы туралы есебі
ҚР БП Құқықтық статистика және
арнайы есепке алу жөніндегі
комитетінің Төрағасы ___________
20___ ж . "__" _________
Орындаушы _____________
20__ ж . "__" __________
"Тергеу және анықтау органдарының жұмысы туралы есеп"
N 1-Е нысаны
"Тергеу бөлімшелерінің негізгі көрсеткіштері" 1-кестесі
Атауы
жолдың коды
Есептік кезеңде
Ағымдағы айда
а
б
1
2
Есептік кезеңнің басындағы өндірісте бар істердің қалдығы
1
Өндіріске қабылданған істер
2
2-жолдан
тергеу органдарының өздерімен қозғалғаны
3
осы ведомствоның анықтау органынан келіп түскені
4
солардың ішінен белгіленген мерзімді бұзу арқылы
5
тергеуге алынғандығына қарай басқа да органдардан келіп түскені
6
солардың ішінен белгіленген мерзімді бұзу арқылы
7
бұрын біріктірілгендердің ішінен жеке өндіріске бөлінгені
8
қосымша тергеуге қайтарылғаны
9
с.і.
сотпен
10
прокурормен
11
жаңадан айыптау қорытындысын құру үшін қайтарылғаны
12
өндіріспен жаңартылғаны
13
с.і.
бұрын қысқартылғаны
14
бұрын тоқтатылғаны
15
Есептік кезеңде өндірісте бар істердің барлығы
16
Қылмыстық істерді қозғау туралы күші жойылған қаулылар
17
соның ішінде өткен жылдары қозғалғаны
18
Тергеуге алынғандығына қарай жіберілген істер
19
Өндірісте бар істердің ішінен есептік кезеңде біріктірілген істер
20
Есептік кезеңде өндіріспен тоқтатылған істер
21
Есептік кезеңде аяқталған істердің барлығы
22
негізгі істерге қосылған аяқталған қылмыстық саны
23
22-жолдан
ҚР ҚІЖК 280-б . тәртібінде аяқталғандардың ішінен прокурорға жіберілгені
24
ҚР ҚІЖК 514-б . тәртібінде аяқталғандардың ішінен прокурормен сотқа жіберілгені
25
Қысқартылған істер
26
соның ішінде ақтайтын негіздер бойынша
27
Бұрын есепте болмаған, бірақ тергеу барысында анықталған қылмыстар
28

Об утверждении статистического отчета формы № 1-Е "О работе органов следствия и дознания" и Инструкции по его составлению
Приказ Генерального Прокурора Республики Казахстан от 19 января 2009 года № 3. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 20 мая 2009 года № 5679. Утратил силу приказом Генерального Прокурора Республики Казахстан от 20 января 2010 года № 2
Сноска. Утратил силу приказом Генерального Прокурора РК от 20.01.2010 № 2 (вводится в действие с 25.01.2010).
В целях оптимизации и совершенствования статистического отчета о работе органов следствия и дознания, руководствуясь подпунктом 4-1) пункта 1 статьи 11 Закона Республики Казахстан "О Прокуратуре", ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Утвердить:
1) статистический отчет формы № 1-Е "О работе органов следствия и дознания" согласно приложению 1;
2) Инструкцию по составлению статистического отчета формы № 1-Е "О работе органов следствия и дознания" согласно приложению 2.
2. Признать утратившими силу некоторые приказы и некоторые пункты приказов Генерального Прокурора Республики Казахстан согласно приложению 3.
3. Комитету по правовой статистике и специальным учетам Генеральной прокуратуры Республики Казахстан (далее – Комитет) настоящий приказ направить:
1) на государственную регистрацию в Министерство юстиции Республики Казахстан;
2) субъектам правовой статистики и специальных учетов и территориальным органам Комитета для исполнения.
4. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на Председателя Комитета (Ким Г.В.).
5. Настоящий приказ вводится в действие со дня государственной регистрации в Министерстве юстиции Республики Казахстан.
Генеральный Прокурор
Республики Казахстан                       Р. Тусупбеков
СОГЛАСОВАНО
Председатель Агентства Республики
Казахстан по борьбе с экономической
и коррупционной преступностью
(финансовой полиции)
_____________ К. Кожамжаров
29 января 2009 года
Председатель Комитета
национальной безопасности
Республики Казахстан
_____________ А. Шабдарбаев
21 апреля 2009 года
Министр по чрезвычайным
ситуациям Республики Казахстан
_____________ В. Божко
28 января 2009 года
Министр внутренних дел
Республики Казахстан
_____________ Б. Мухамеджанов
Министр финансов
Республики Казахстан
_____________ Б. Жамишев
9 февраля 2009 года
Министр обороны
Республики Казахстан
_____________ Д. Ахметов
27 февраля 2009 года
Исполняющий обязанности
Министр юстиции
Республики Казахстан
_____________ Д. Куставлетов
19 мая 2009 года
Министр внутренних дел
Республики Казахстан
_____________ С. Баймаганбетов
13 апреля 2009 года
Приложение 1 к приказу
Генерального Прокурора
Республики Казахстан
от 19 января 2009 года № 3
Государственная правовая статистическая отчетность
Кем представляется: Комитетом по правовой статистике и
специальным учетом Генеральной прокуратуры РК
Отчет формы № 1-Е
Куда представляется: ________________       периодичность (ежемесячная)
наименование
_______________________________________
Отчет о работе органов следствия и дознания
за ______________ месяц 20__ года
Председатель Комитета по правовой статистике и
специальным учетом ГП РК __________________
от "__"___________ 20__ г.
Исполнитель ________________
от "__"__________ 200_ г.
Форма № 1-Е "Отчет о работе органов следствия и дознания"
Таблица № 1 "Основные показатели следственных подразделений"
Наименование
код строки
За отчетный период
За текущий месяц
а
б
1
2
Остаток дел, находящихся в производстве на
начало отчетного периода
1
Принято к производству дел
2
из
стр.
2
возбужденных самим органом расследования
3
поступивших от органов дознания данного
ведомства
4
из них с нарушением установленного
срока
5
поступивших по подследственности из
других органов
6
из них с нарушением установленного
срока
7
выделенных в отдельное производство из
ранее соединенных
8
возвращенных на дополнительное
расследование
9
в
т.
ч.
судом
10
прокурором
11
возвращенных для составления нового
обвинительного заключения
12
возобновленных производством
13
в
т.
ч.
ранее прекращенных
14
ранее приостановленных
15
Всего дел, находящихся в производстве в
отчетном периоде
16
Отменено постановлений о возбуждении уголовных
дел
17
в том числе прошлых лет
18
Направлено дел по подследственности
19
Соединено дел в отчетном периоде из числа
находящихся в производстве
20
Приостановлено дел производством в отчетном
периоде
21
Всего окончено дел в отчетном периоде
22
количество оконченных эпизодов, присоединенных
к основным
23
из
стр.
22
Направлено прокурору из числа оконченных
в порядке ст. 280 УПК РК
24
Направлено прокурором в суд из числа
оконченных в порядке ст. 514 УПК РК
25
Прекращено дел
26
в том числе по реабилитирующим основаниям
27
Выявлено преступлений в ходе расследования,
ранее не состоявших на учете
28
Окончено расследованием преступлений из числа

1. Құқықтық статистика мен арнайы есепке алудың барлық субьектілері үшін бірыңғай "Тергеу және анықтау органдарының жұмысы туралы" № 1-Е нысанды статистикалық есеп (бұдан әрі – есеп) тергеу және анықтау органдарының сотқа дейінгі қызметінің нәтижелер туралы статистикалық мәліметтерді бейнелейді және 20 кестеден тұрады. Есептің мақсаты тергеу және анықтау органдары жұмысының сапасы мен тиімділігін сипаттайтын статистикалық көрсеткіштерді есепке алу, жинақтау және жүйелеу болып табылады.
2. Қазақстан Республикасының Ішкі істер министрлігі, Ұлттық қауіпсіздік комитеті, Қорғаныс министрлігі, Қаржы министрлігінің Кедендік бақылау комитеті, Экономикалық қылмысқа және сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес агенттігі (қаржы полициясы), Төтенше жағдайлар министрлігі, прокуратура және Әділет министрлігі органдары аталған статистиканың субьектілері болып табылады.
3. Осы есеп Қазақстан Республикасы Бас Прокурорының 2005 жылғы 17 маусымдағы № 27 бұйрығымен (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 3704 санымен тіркелген) бекітілген "Қылмыстар туралы өтініштер мен хабарламаларды, қылмыстық істерді, олардың тергелу және сотта қаралу нәтижелерін бірыңғай карточкалық есепке алу негізінде жүргізу жөніндегі Нұсқаулықтың (Бірыңғай біріздендірілген статистикалық жүйе)" талаптарына сәйкес құқықтық статистика және арнайы есепке алу субъектілерімен толтырылып, ұсынылатын ақпараттық есепке алу құжаттарының (АЕҚ) негізінде қалыптастырылады.
Ескерту: Кестелерді есептеу Қазақстан Республикасы Бас прокуратурасы Құқықтық статистика және арнайы есепке алу жөніндегі комитетінің (бұдан әрі – Комитет) аумақтық басқармаларына АЕҚ келіп түскен күні бойынша іске асырылады.
4. Облыс бойынша жинақталған ведомствоаралық есеп осы аймақтың қылмыстық қудалау органдарының есептерінен тұрады.
5. Есепті құру кезінде жекелеген көрсеткіштердің арасындағы қисынды арақатынас сақталу қажет.
6. Жинақталған есепті және әрбір субъект бойынша есептерді ұсыну олардың арасындағы қисынды арақатынастың тексерілуін қамтамасыз ету үшін бір уақытта жүргізілуі қажет. Комитеттің аумақтық басқармаларының бастықтары есептердің жүргізілуін бақылап отыруға және есептің бұрмалануын жою бойынша қажетті шараларды қабылдауға міндетті.
Есеп Комитетке модемдік байланыспен келіп түскеннен кейін оған түзету енгізу "Статистикалық мәліметтерге түзету енгізу ережелерін" бекіту және қолданысқа енгізу туралы" Қазақстан Республикасы Бас Прокурорының 2000 жылғы 10 қазандағы № 55 бұйрығына (бұдан әрі – ҚР БП № 55 бұйрығы) сәйкес рұқсат етіледі.

1. Единый для всех субъектов правовой статистики и специальных учетов отчет формы № 1-Е "О работе органов следствия и дознания" (далее - отчет) отражает статистические данные о результатах досудебной деятельности органов следствия и дознания и состоит из 20 таблиц. Назначение отчета состоит в учете, накоплении и систематизации статистических показателей, характеризующих качество и эффективность работы органов следствия и дознания.
2. Субъектами данной статистики являются органы Министерства внутренних дел, Комитета национальной безопасности, Министерства обороны, Комитета таможенного контроля Министерства финансов, Агентства по борьбе с экономической и коррупционной преступностью (финансовая полиция), Министерства по чрезвычайным ситуациям, прокуратуры и Министерства юстиции Республики Казахстан.
3. Основаниями для формирования данного отчета, являются информационные учетные документы (далее - ИУД), заполненные и представленные субъектами правовой статистики и специальных учетов в соответствии с требованиями Инструкции по ведению единого карточного учета заявлений и сообщений о преступлениях, уголовных дел, результатах их расследования и судебного рассмотрения (Единая унифицированная статистическая система), утвержденной приказом Генерального Прокурора Республики Казахстан от 17 июня 2005 года № 27.
Примечание: Расчет таблиц производится по дате поступления ИУД в территориальные управления Комитета по правовой статистики и специальных учетов Генеральной прокуратуры Республики Казахстан (далее - Комитет).
4. Сводный межведомственный отчет по области состоит из отчетов органов уголовного преследования данного региона.
5. При составлении отчета необходимо соблюдать логические соотношения между отдельными показателями.
6. Предоставление сводного отчета и отчетов по каждому субъекту, для обеспечения проверки логических соотношений между ними, производится одновременно. Начальники территориальных управлений Комитета контролируют и принимают необходимые меры по устранению искажений отчетности.
Корректировка отчета после поступления его по модемной связи в Комитет допускается в соответствии с приказом Генерального Прокурора Республики Казахстан от 10 октября 2000 года № 55 "Об утверждении и введении в действие "Правил корректировки статистических данных" (далее - приказ ГП РК № 55).

7. Есептер іс жүргізудің қолданыстағы талаптарына сәйкес тіркеледі, қайта жолданады және сақталады.
8. Барлық есептер Қазақстан Республикасы Бас Прокурорының тиісті бұйрықтарымен бекітілген нысандағы бланкілерде құрылады.
2. Есептің ұсынылу мерзімдері
9. Есептік кезеңдегі алғашқы есепке алу құжаттарын қабылдап, өңдегеннен кейін аумақтық басқармалар есептік кезеңнен кейінгі айдың 4 күніне бірыңғай біріздендірілген статистикалық жүйенің автоматтандырылған деректер банкінен (ББСЖ АДБ) деректерді жөнелтуді жүзеге асырады.
10. "(Oracle) ББСЖ" автоматтандырылған жүйедегі деректерді конверттеуден кейін есептік кезеңнен кейінгі айдың 5 күніне Комитеттің жауапты қызметкерлері "Ugstat" автоматтандырылған жүйедегі деректермен салыстыру жүргізеді.
11. Комитеттің жауапты қызметкерлері мұқият салыстыру жүргізгеннен кейін есептік кезеңнен кейінгі айдың 8 күніне есептік кезеңге арналған статистикалық кесімді растайды. Бекітілген статистикалық кесімге қандай да бір түзетулер енгізуге тыйым салынады.
12. Комитет әрбір қылмыстық қудалау органы бойынша есепті есептік кезеңнен кейінгі айдың 10 күніне, ал олардың алдын-ала жасалған мәліметтерін есептік кезеңнен кейінгі айдың 8 күніне тиісті органдарға ұсынады.
13. Комитеттің аумақтық басқармасының бастығы қол қойған есептің данасы тоқсан сайын қол қойылған күннен бастап 5 күннің ішінде Комитетке жіберіледі.
14. Түпнұсқалар мен Комитет қалыптастырған мәліметтердің арасында сәйкессіздік анықталған жағдайда бекітілген статистикалық кесім бойынша алынған есептің мәліметтері негізге алынады.
3. Есептің 1-10-кестелерінің құрылымы және оларды қалыптастыру (тергеу органдарының жұмысы) "Тергеу бөлімшелерінің негізгі көрсеткіштері" 1-кестесі
15. Осы кесте тергеу бөлімшелері органдарының қылмыстық істерді тергеу бойынша жұмысының негізгі көрсеткіштерін бейнелейді. Кесте 2 бағаннан және 30 жолдан тұрады.
16. 1-бағанда үдемелі қорытындымен (қайталанғандарды қосқанда ) есептік кезеңде, 2-бағанда ағымдағы айда жасалған жұмыстың көрсеткіштері көрсетіледі.
17. 1-жолда есептік кезеңнің басында өндірісте бар аяқталмаған істердің қалдығы ескеріледі, ол ҚР БП № 55 бұйрығына сәйкес түзету жағдайларын қоспағанда өзгеріссіз қалдырылады.
18. 2-жолда есептік кезеңде өндіріске қабылданған істер туралы мәліметтер бейнеленеді (соның ішінде екі және одан да көп рет). 2-жолдың көрсеткіші "тергеу органдарының өзімен қозғалғаны" 3-жолдың және "осы ведомствоның анықтау органынан келіп түскені" 4-жолдың сомаларынан тұрады. 4-жолдан алынған 5-жолда 30 күннен астам және Қазақстан Республикасы Қылмыстық іс жүргізу кодексінің (бұдан әрі – ҚР ҚІЖК) 288-бабы 1-бөлігінің тәртібінде 2 айдан астам тергеу мерзімдерін бұзу арқылы келіп түскен істер ерекшеленеді.

7. Отчеты регистрируются, пересылаются и хранятся согласно действующим требованиям делопроизводства.
8. Все отчеты составляются на бланках форм, утвержденных соответствующими приказами Генерального Прокурора Республики Казахстан.
2. Сроки представления отчета
9. После принятия и обработки документов первичного учета за отчетный период, территориальными управлениями Комитета к 4 числу следующего за отчетным периодом производится выгрузка данных с автоматизированного банка данных единой унифицированной статистической системы (АБД ЕУСС) в Центральный аппарат.
10. После конвертации данных в автоматизированную систему "ЕУСС (Oracle)" к 5 числу следующего за отчетным периодом, ответственными сотрудниками территориальных управлений Комитета производится сверка с данными автоматизированной системы "Ugstat".
11. После тщательной сверки ответственными сотрудниками территориальных управлений Комитета, к 7 числу следующего за отчетным периодом Центральным аппарат утверждается статистический срез. В утвержденный статистический срез, внесение каких-либо корректировок запрещается.
12. Комитет представляет отчет по каждому органу уголовного преследования в соответствующий орган к 8 числу месяца, следующего за отчетным периодом, а предварительные сведения к 6 числу месяца, следующего за отчетным периодом.
13. Экземпляр отчета, подписанный начальником территориального управления Комитета, ежеквартально направляется в Комитет в течение 5 дней со дня подписания.
14. При наличии расхождений между оригиналами и данными, сформированными Комитетом, за основу берутся данные отчетов, полученные по утвержденному статистическому срезу.
3. Структура и формирование таблиц 1-10 отчета
(работа органов следствия)
Таблица 1 "Основные показатели следственных подразделений"
15. Данная таблица отражает основные показатели работы органов следственных подразделений по расследованию уголовных дел. Таблица состоит из 2 граф и 30 строк.
16. В графе 1 с нарастающим итогом (с повторными) указываются показатели работы за отчетный период, в графе 2 - за текущий месяц.
17. В строке 1 учитывается остаток дел, находящихся в производстве неоконченных на начало отчетного периода, который остается неизменным, за исключением случаев корректировок в соответствии с приказом ГП РК № 55.
18. В строке 2 отражаются данные о делах, принятых к производству в отчетном периоде (в том числе два и более раза). Показатель строки 2 состоит из суммы строк 3 "возбуждено самим органом расследования" и 4 "поступивших от органов дознания данного ведомства". Из строки 4 в строке 5 выделяются дела, которые поступили с нарушением сроков расследования свыше 30 дней и в порядке части 1 статьи 288 Уголовно-процессуального Кодекса Республики Казахстан (далее - УПК РК) - свыше 2 месяцев.

19. 6-жолда тергеуге алынғандығына қарай басқа да органдардан келіп түскен істер ескеріледі. 6-жолдан алынған 7-жолда тергеуге алынғандығына қарай басқа органдардан белгіленген тергеу мерзімдерін бұзу арқылы келіп түскен (анықтау органдары үшін 30 күннен астам, соның ішінде ҚР ҚІЖК 288-бабы 2-бөлігінің және 289-бабы 2-бөлігінің тәртібінде алдын ала тергеу тағайындалған анықтау істері бойынша және тергеу органдары үшін 2 айдан астам, соның ішінде ҚР ҚІЖК 288-бабы 1-бөлігінің тәртібінде анықтау істері бойынша тергеу ) қылмыстық істер ерекшеленеді.
20. 8-жолда бұрын біріктірілгендердің ішінен жеке өндіріске бөлінген, 9-жолда қосымша тергеуге қайтарылған, соның ішінен 10-жолда сотпен, 11-жолда прокурормен қосымша тергеуге қайтарылған қылмыстық істер ескеріледі. 12-жолда жаңадан айыптау қорытындысын құру үшін қайтарылған, 13-жолда өндіріспен жаңартылған қылмыстық істер, сондай-ақ өндіріске қабылданған басқа да (мысалы, ҚР ҚІЖК 37-бабы 5-бөлігінің тәртібінде жаңа фактімен талап етілген) жағдайлар бейнеленеді.
Барлық сатыдағы соттармен және прокурормен қосымша тергеуге қайтарылған қылмыстық істерді есепке алу (9-11-жолдар) 1.1 нысанды АЕҚ негізінде, яғни қылмыстық қудалау органының істерді өз өндірісіне қабылдағанынан кейін жүргізіледі. 11-жолда прокурор тергеуге алынған істерді өзгерту арқылы қосымша тергеуге қайтару туралы шешім қабылдаған істер есепке алуға жатады.
21. 13-жолдан алынған 14 және 15-жолдарда қысқартылғандар мен тоқтатылғандардың ішінен тиісінше қайта жаңартылған қылмыстық істер ескеріледі (аталған жолдарды есепке алу 1.1 нысанды АЕҚ негізінде, яғни қылмыстық қудалау органының істерді өз өндірісіне қабылдағанынан кейін жүргізіледі).
22. 16-жолда өндірісте бар істердің жалпы саны бейнеленеді, ол есептік кезеңнің басындағы аяқталмаған істердің қалдығынан және осы есептік кезеңде өндіріске қабылданған істерден жинақталады (1 және 2-жолдардың сомасы).
23. Қылмыстық істерді қозғау туралы күші жойылған қаулылар 17-жолда бейнеленеді, солардың ішінен 18-жолда өткен жылдары қозғалған қылмыстық істер ерекшеленеді. 19-жолда ҚР ҚІЖК 192 және   193-баптарының тәртібінде тергеуге алынғандығына қарай жіберілген істер бейнеленеді. Өндірісте бар істердің ішінен есептік кезеңде біріктірілген қылмыстық істер 20-жолда көрсетіледі. 21-жолда есептік кезеңде өндіріспен тоқтатылған қылмыстық істер бейнеленеді.
24. Есептік кезеңде аяқталған қылмыстық істер 22-жолда, соның ішінде 23-жолда негізгі қылмыстық істерге біріктірілген аяқталған эпизодтардың саны көрсетіледі. 22-жолдан алынған келесі жолдарда мынадай ұстанымдар ерекшеленеді: 24-жолда ҚР ҚІЖК 280-б . тәртібінде прокурорға жіберілген, 25-жолда ҚР ҚІЖК 514-бабының тәртібінде прокурорға жіберілген, 26-жолда қысқартылған, соның ішінде 27-жолда ақтайтын негіздер бойынша қысқартылған қылмыстық істер ерекшеленеді.

19. В строке 6 учитываются дела, поступившие по подследственности из других органов. Из строки 6 в строке 7 выделяются уголовные дела, поступившие по подследственности из других органов с нарушением установленного срока расследования (для органов дознания свыше 30 дней, в том числе по делам дознания, по которым назначено предварительное следствие в порядке части 2 статьи 288 и части 2 статьи 289 УПК РК и для органов следствия свыше 2-х месяцев, в том числе следствия по делам дознания в порядке части 1 статьи 288 УПК РК).
20. В строке 8 учитываются уголовные дела, выделенные в отдельное производство из ранее соединенных, в строке 9 - возвращенных на дополнительное расследование, с разбивкой по строкам 10 - судом, 11 - прокурором. В строке 12 - возвращено для составления нового обвинительного заключения, 13 - возобновленных производством, а также другие случаи принятия к производству (к примеру, истребовано с новым фактом в порядке части 5 статьи 37 УК РК).
Учет уголовных дел (строки 9-11), возвращенных на дополнительное расследование судами всех инстанций и прокурором ведется на основании ИУД формы 1.1, т.е. после принятия дел органом уголовного преследования к своему производству. В строке 11 не подлежат учету дела, по которым прокурор принял решение о возвращении на дополнительное расследование с изменением подследственности.
21. Из строки 13 в строках 14 и 15 учитываются уголовные дела, возобновленные из числа прекращенных и приостановленных соответственно (учет данных строк ведется на основании ИУД формы 1.1, т.е. после принятия дел к своему производству органом уголовного преследования).
22. В строке 16 отражается общее количество находящихся в производстве дел, которое складывается из остатка неоконченных дел на начало отчетного периода и принятых к производству в данном отчетном периоде (сумма строк 1 и 2).
23. Отмененные постановления о возбуждении уголовных дел отражаются в строке 17, из них в строке 18 выделяются уголовные дела, которые были возбуждены в предыдущие годы. В строке 19 отражаются дела, направленные по подследственности в порядке статей 192 и 193 УПК РК. Соединенные уголовные дела в отчетном периоде, из числа находящиеся в производстве, отражаются в строке 20. В строке 21 отражаются уголовные дела, приостановленные производством в отчетном периоде.
24. Оконченные уголовные дела в отчетном периоде указываются в строке 22, в том числе в строке 23 - количество оконченных эпизодов, присоединенных к основным делам. Из строки 22 в следующих строках выделяются следующие позиции: в строке 24 уголовные дела, направленные прокурору в порядке статьи 280 УПК РК, 25 - в порядке статьи 514 УПК РК, 26 - прекращенные дела, в том числе в строке 27 - по реабилитирующим основаниям.

25. Бұрын есепте болмаған, бірақ тергеу барысында анықталған қылмыстар 28-жолда бейнеленеді. ҚР ҚІЖК 50-бабы 1-бөлігінің 1-тармағы бойынша бұрын тоқтатылғандардың ішінен аяқталған істер 29-жолда ерекшеленеді. Осы жолда тек тергеу жолымен анықталған қылмыстар ескеріледі.
26. Есептік кезеңнің аяғындағы аяқталмаған қылмыстық істердің қалдығы 30-жолда ескеріледі.
"Тергеу бөлімшелерінің қылмыстық істерді қозғау сатысындағы көрсеткіштері" 2-кестесі
27. Аталған кесте тергеу органдарының қылмыстық істі қозғау сатысындағы іс жүргізу әрекеттерін бейнелейді және 3 баған мен 38-жолдан тұрады.
28. 1 және 2-бағандар 1-кестенің бағандарына ұқсас қалыптастырылады. 3-баған 1-бағаннан шығады, ол өткен жылдары қозғалған және ағымдағы есептік кезеңде олар бойынша шешімдер қабылданған барлық қылмыстық істерді бейнелейді.
29. 1-жолда қылмыстық істі қозғау туралы, солардың ішінен 2-жолда қосымша тексеру жүргізу үшін, 3-жолда қылмыстық істі қозғаудан бас тарту арқылы және 4-жолда қылмыстық істі қысқарту арқылы күші жойылған қаулылар көрсетіледі. 2-4-жолдардың сомасы 1-жолға тең болуы қажет.
30. 1-жолдан алынған 5-жолда тергеу органының өзінің өтініші бойынша прокурормен күші жойылған қаулылар ерекшеленеді.
31. Жасырылған деп есепке қойылған қылмыстар туралы қозғалған қылмыстық істердің саны 6-жолда көрсетіледі. 7-жолда органның өзімен жасырылған қылмыстардың ішінен қозғалған қылмыстық істер бейнеленеді.
Қылмыстарды жасыру тәсілдері мынадай жолдардан көрінеді: 8-жолда қылмыс туралы өтініш пен хабарламаны тіркеуден жасыру, 9-жолда ҚР ҚІЖК нормаларымен көзделген мерзімдердің уақытын кешіктіріп шешім қабылдау, 10-жолда әкімшілік іс жүргізуді негізсіз қозғау, 11-жолда жеке айыптау істері жөніндегі сотқа материалдарды заңсыз беру, 12-жолда ақтамайтын негіздер бойынша қылмыстық істі қозғаудан бас тарту туралы заңсыз қаулы шығару, 13-жолда ақтайтын негіздер бойынша қылмыстық істі қозғаудан бас тарту туралы заңсыз қаулы шығару, 14-жолда ҚР ҚІЖК 49-бабының 3-бөлігін бұзу, 15-жолда басқалары бейнеленеді. 7-15-жолдардың сомасы 6-жолға тең болуы қажет.
32. Жасырылған қылмыстардың тергелу нәтижелері мынадай жолдарда бейнеленеді: 16-жолда ҚР ҚІЖК 280-бабының тәртібінде прокурорға жіберілгені, 17-жолда ҚР ҚІЖК 284 және 514-баптарының тәртібінде прокурормен сотқа жіберілгені, 18-жолда ақтайтын негіздер бойынша қысқартылғаны, 19-жолда ақтамайтын негіздер бойынша қысқартылғаны, 20-жолда тоқтатылғаны көрсетіледі.
Аталған жолдардағы мәліметтер қылмыстар бойынша және соңғы іс жүзінде қабылданған шешім бойынша ескеріледі. Егер бастапқыда іс бойынша шешім тергеу органдарымен, ал түпкілікті шешім анықтау органдарымен қабылданған болса, ол түпкілікті шешімді қабылдаған органда есепке алынады.

25. Выявленные преступления в ходе расследования, ранее не состоявшие на учете, отражаются в строке 28. Оконченные преступления из числа ранее приостановленных по пункту 1 части 1 статьи 50 УПК РК выделены в строке 29. В данной строке учитываются только преступления, раскрытые следственным путем.
26. Остаток неоконченных уголовных дел на конец отчетного периода учитывается в строке 30.
Таблица 2 "Показатели следственных подразделений
на стадии возбуждения уголовного дела"
27. Описание таблицы отражает процессуальные действия органов следствия на стадии возбуждения уголовного дела и состоит из 3 граф и 38 строк.
28. Графы 1 и 2 формируются по аналогии граф таблицы 1. Графа 3 вытекает из графы 1 и отражает все уголовные дела, которые были возбуждены в прошлые года и по которым принимались решения в текущем отчетном периоде.
29. В строке 1 отражаются отмененные постановления о возбуждении уголовного дела, из которой в строке 2 - для производства дополнительной проверки, в строке 3 - с отказом в возбуждении уголовного дела и в строке 4 - с прекращением уголовного дела. Сумма строк 2-4 должна быть равна строке 1.
30. Из строки 1 в строке 5 выделяются отмененные постановления прокурором по ходатайству самого органа расследования.
31. Количество возбужденных уголовных дел о преступлениях, поставленных на учет, как укрытые - отражаются в строке 6. В строке 7 указываются уголовные дела, возбужденные из числа укрытых преступлений самим органом.
Способы укрытия преступлений отражены по следующим строкам: путем сокрытия заявления и сообщения о преступлении от регистрации - в строке 8, путем несвоевременного принятия решения в сроки, предусмотренные нормами УПК РК - в строке 9, путем необоснованного возбуждения административного производства - в строке 10, путем незаконной передачи материалов в суд по делам частного обвинения - в строке 11, путем вынесения незаконного постановления об отказе в возбуждении уголовного дела по нереабилитирующим основаниям - в строке 12, путем вынесения незаконного постановления об отказе в возбуждении уголовного дела по реабилитирующим основаниям - в строке 13, путем нарушения части 3 статьи 49 УПК РК - в строке 14, иные - в строке 15. Сумма строк 7-15 должна быть равна строке 6.
32. Результаты их расследования отражаются в строках 16 - направлено прокурору в порядке статьи 280 УПК РК, 17 - направлено прокурором в суд в порядке статей 284 и 514 УПК РК, 18 - прекращено по реабилитирующим основаниям, 19 - прекращено по нереабилитирующим основаниям, 20 - приостановлено.
Сведения в данных сроках учитываются по преступлениям и по последнему реально принятому решению. Если первоначально решение по делу было принято органами следствия, а окончательное решение - органами дознания, то окончательное решение будет числиться за тем органом, который принял это решение.

33. 6-жолдан алынған 21, 27, 33-жолдарда прокурормен, құқықтық статистиканың қызметкерімен және ведомствоның өзімен анықталған жасырылған қылмыстар ескеріледі, ал 22-26, 28-32 және 34-38-жолдарда олардың тергелу нәтижелері ерекшеленеді.
22-26, 28-32 және 34-38-жолдардың тиісті көрсеткіштерінің сомасы тиісінше 16, 17, 18, 19 және 20-жолдардан артық немесе соларға тең болуы қажет (мысалы: 23 + 29 + 35-жолдардың сомасы 17-жолдан артық немесе соған тең).
"Тергеу бөлімшелерінің тоқтатылған қылмыстық істер бойынша көрсеткіштері" 3-кестесі
34. Көрсетілген кесте тоқтатылған қылмыстық істер бойынша мәліметтерді бейнелейді және 3 баған мен 53-жолдан тұрады.
35. 1 және 2-бағандар 1-кестенің бағандарына ұқсас қалыптастырылады. 3-баған 1-бағаннан шығады және өткен жылдары тоқтатылған және олар бойынша ағымдағы есептік кезеңде тоқтату туралы шешім қабылданған қылмыстық істердің барлығын бейнелейді. Егер өткен жылдары қылмыстық іс бір органмен тоқтатылған болса, ал ағымдағы есептік кезеңде басқа органмен тоқтатылса, ағымдағы есептік кезеңде тоқтатқан органның есебінде саналады. Егер өткен жылы қылмыстық істен эпизод бөлініп алынып, ал осы жылы осы эпизод біріктірілген болса, сонымен қатар іс ретінде тоқтатылған болса, ол 3-бағанда ескерілмейді.
36. 1-жолда ҚР ҚІЖК 50-бабының тәртібінде тоқтатылған қылмыстық істер бейнеленеді, олар 2-10-жолдарда бейнеленген негіздер бойынша бөлініп жазылады.
37. 11-жолда бұрын тоқтатылған істердің ішінен қайта жаңартылған қылмыстық істердің барлығы, соның ішінде 12-20-жолдарда бейнеленген негіздер бойынша бөлініп жазылған прокурордың тоқтату туралы қаулысының күші жойылғаннан кейінгі қылмыстық істер ескеріледі.
38. 21-жолда прокурормен, соның ішінде 22-жолда тергеу органының өзінің өтініші бойынша күші жойылған қылмыстық істі тоқтату туралы қаулылардың саны бейнеленеді. 21-жолдан алынған 23-жолда бір ғана қылмыстық іс бойынша прокурордың қайталап күшін жойған қылмыстық істері бейнеленеді. Бір қылмыстық іс бойынша тоқтату туралы қаулының күшін жою туралы қаулыны қайта шығару кезінде ол осы қаулының бастапқыда қашан және қай органда шығарылғанына байланыссыз қайталап күші жойылғандар деген 23-жолда ескеріледі (яғни мұндай жағдайда қайталаушылық тек қылмыстық іске қатысты болады).
39. Қылмыстық істі тоқтату туралы прокурормен күші жойылған қаулылар бойынша қабылданған іс жүргізу шешімдері, яғни қылмыстық істі тоқтату туралы 24-жолда, қылмыстық істі қысқарту туралы 25-жолда, соның ішінде ақтайтын негіздер бойынша 26-жолда, ҚР ҚІЖК 280-бабының тәртібінде прокурорға жіберу туралы 27-жолда, ҚР ҚІЖК   284 және 514-баптарының тәртібінде прокурормен сотқа жіберу туралы 28-жолда, басқа қылмыстық істермен біріктіру туралы 29-жолда, тергеуге алынғандығына қарай жіберу туралы 30-жолда көрсетіледі (іс бойынша соңғы іс жүзіндегі шешім, яғни есепті құру кезіндегі осы қылмыстық іс бойынша шешім ескеріледі).

33. Из строки 6 в строках с 21, 27, 33 учитываются укрытые преступления, выявленные прокурором, сотрудником правовой статистики и самим ведомством, где на строках 22-26, 28-32 и 34-38 выделяются результаты их расследования.
Сумма соответствующих показателей строк 22-26, 28-32 и 34-38 может быть больше или равна строкам 16, 17, 18, 19 и 20 соответственно (например: сумма строк 23 + 29 + 35 больше или равна строке 17).
Таблица 3 "Показатели следственных подразделений
по приостановленным уголовным делам"
34. Указанная таблица отражает сведения по приостановленным уголовным делам и состоит из 3 граф и 53 строк.
35. Графы 1 и 2 формируются по аналогии граф таблицы 1. Графа 3 вытекает из графы 1 и отражает все уголовные дела, которые были приостановлены в прошлые года и по которым принимались решения о приостановлении в текущем отчетном периоде. Если в предыдущие годы уголовное дело было приостановлено одним органом, а в текущем отчетном периоде приостановлено другим органом, считать за тем органом, который приостановил в текущем отчетном периоде. Если в прошлом году из уголовного дела был выделен эпизод и приостановлен, а в этом году данный эпизод соединился, и уже приостановился, как дело то в графе 3 не учитывается.
36. В строке 1 отражаются уголовные дела, приостановленные в порядке статьи 50 УПК РК с разбивкой по основаниям, отраженным по строкам 2-10.
37. В строке 11 учитываются все уголовные дела, возобновленные из ранее приостановленных дел, в том числе и после отмены прокурором постановлений о приостановлении, с раскладкой по основаниям, отраженным в строках 12-20.
38. В строке 21 отражается количество отмененных прокурором постановлений о приостановлении уголовного дела, в том числе в строке 22 - по ходатайству самого органа следствия. Из строки 21 в строке 23 отражаются уголовные дела, отмененные прокурором повторно по одному и тому же уголовному делу. При повторном вынесении постановления об отмене постановления о приостановлении по данному уголовному делу учитывается в повторных (строка 23), независимо от того, когда и в каком органе было вынесено данное постановление впервые (т.е. повторность учитывается в данном случае относительно уголовного дела).
39. Принятые процессуальные решения, по отмененным прокурором постановлениям о приостановлении уголовного дела указываются в строках 24 - о приостановлении уголовного дела, 25 - о прекращении уголовного дела, 26 - в том числе по реабилитирующим основаниям, 27 - о направлении прокурору в порядке статьи 280 УПК РК, 28 - о направлении прокурором в суд в порядке статей 284 и 514 УПК РК, 29 - о соединении с другими уголовными делами, 30 - о направлении по подследственности (учитывается последнее реальное решение по делу, т.е. фактическое решение по данному уголовному делу, на момент составления отчета).

31-жолда 32-35-жолдарға бөліп жазу арқылы тоқтату туралы қаулылардың күші жойылған және олар бойынша есепті құру кезінде өндірістің нақты мерзімін көрсету арқылы түпкілікті іс жүргізу шешімі қабылданбаған қылмыстық істердің саны ескеріледі.
32, 33, 34, 35-жолдардың сомасы 31-жолға тең болуы қажет.
24-35-жолдардың көрсеткіштері есептік кезеңнің аяғындағы соңғы қабылданған іс жүргізу шешімі бойынша қалыптастырылады.
40. 36-жолда бұрын тоқтатылған істердің ішінен қылмыстық қудалау органының өзімен қайта жаңартылған қылмыстық істер бейнеленеді. 37-43-жолдарда бұрын тоқтатылғандардың ішінен қайта жаңартылған қылмыстық істер бойынша қабылданған іс жүргізу шешімдері бейнеленеді (жаңарту туралы шешімнің қашан қабылданғанына байланыссыз): қылмыстық істі тоқтату туралы 37-жолда, қылмыстық істі қысқарту туралы 38-жолда, соның ішінде ақтайтын негіздер бойынша 39-жолда, ҚР ҚІЖК 280-бабының тәртібінде прокурорға жіберу туралы 40-жолда, ҚР ҚІЖК 284 және 514-баптарының тәртібінде прокурормен сотқа жіберу туралы 41-жолда, басқа қылмыстық істермен біріктіру туралы 42-жолда, тергеуге алынғандығына қарай жіберу туралы 43-жолда көрсетіледі.
41. 44-жолда 2008 жылдан бастап тоқтатылған қылмыстық істердің қалдығы, яғни 2008 жылы тоқтату туралы шешім қабылданған барлық қылмыстық істер ескеріледі 45-53-жолдарда тоқтату негіздері бойынша бөліп жазу арқылы есептік кезеңде.
(егер тоқтатылған іс бойынша өндіріс қайта жаңартылса, ол өндіріске қабылданған ретінде бейнеленеді, ал осы жолдан қылмыстық іс бойынша өндірісті қайта жаңарту кезінен алынып тасталады)
24-30, 37-43-жолдардың көрсеткіштері соңғы қабылданған шешім бойынша ескеріледі, яғни егер бастапқыда қайта жаңартылған немесе күші жойылған қылмыстық іс бойынша қысқарту туралы шешім қабылданған болса, ол 25-жолда бейнеленеді. Егер қысқарту туралы қаулының кейіннен күші жойылып, іс сотқа жіберілген болса, ол 28-жолға ауыстырылып, 25-жолдан алынып тасталады, сондай-ақ егер іс өндірісте деп ескерілсе, ол аталған жолдардан алынып тасталады.
"Тергеу бөлімшелерінің ҚР ҚІЖК 280 және 514-баптарының тәртібінде прокурорға жіберген қылмыстық істері бойынша көрсеткіштері" 4-кестесі
42. Осы кесте айыптау қорытындысымен прокурорға жіберілген қылмыстық істер және олар бойынша прокурордың қабылдаған шешімдері жөніндегі мәліметтерді бейнелейді және 2 бағаннан және 29 жолдан тұрады.
43. 1 және 2-бағандар 1-кестенің бағандарына ұқсас қалыптастырылады.
44. 1-жолда ҚР ҚІЖК 280 және 514-баптарының тәртібінде прокурорға жіберілген қылмыстық істердің жалпы саны бейнеленеді, соның ішіндегі 2-жолда қайта қабылданған шешімдерді қоспағандағы қылмыстық істер көрінеді.

В строке 31 с разбивкой по строкам 32-35 учитывается количество уголовных дел, по которым были отменены постановления о приостановлении и по ним не принято окончательное процессуальное решение с указанием фактического срока в производстве на момент составления отчета.
Сумма строк 32, 33, 34, 35 должна быть равна строке 31.
Показатели строк 24-35 формируются по последнему принятому процессуальному решению на конец отчетного периода.
40. В строке 36 учитываются уголовные дела, возобновленные из ранее приостановленных дел самим органом уголовного преследования. В строках 37-43 отражаются принятые процессуальные решения по возобновленным уголовным делам из ранее приостановленных (независимо от того, когда принято решение о возобновлении): 37 - о приостановлении уголовного дела, 38 - о прекращении уголовного дела, 39 - в том числе по реабилитирующим основаниям, 40 - о направлении прокурору в порядке статей 280 УПК РК, 41 - о направлении прокурором в суд в порядке статей 284, 514 УПК РК, 42 - о соединении с другими уголовными делами, 43 - о направлении по подследственности.
41. В строке 44 учитывается остаток приостановленных уголовных дел с 2008 года, т.е. все уголовные дела, по которым приняты решения о приостановлении в 2008 году на конец отчетного периода по основаниям приостановления с разбивкой по строкам 45-53.
Если по приостановленному делу производство возобновляется, оно отражается как принятое к производству, а из данной строки исключается с момента возобновления производства по уголовному делу.
Показатели строк 24-30, 37-43 учитываются по последнему принятому решению, т.е., если первоначально по возобновленному либо отмененному уголовному делу было принято решение о прекращении, то оно отразиться в строке 25. Если постановление о прекращении в последующем было отменено и дело направлено в суд, то оно переносится в строку 28, а из строки 25 исключается, а также если дело учитывается в производстве, то оно исключается из данных строк.
Таблица 4 "Показатели по уголовным делам,
направленным следственными подразделениями прокурору
в порядке статей 280 и 514 УПК РК"
42. Настоящая таблица отражает сведения по уголовным делам, направленным прокурору с обвинительным заключением и принятым прокурором по ним решениям и состоит из 2 граф и 29 строк.
43. Графы 1 и 2 формируются по аналогии граф таблицы 1.
44. В строке 1 отражается общее количество уголовных дел, направленных прокурору в порядке статей 280 и 514 УПК РК, в том числе в строке 2 - уголовные дела без повторно принятых решений.

45. 1-жолдан алынған 3-жолда прокурорға жіберілген айыптау қорытындысы бар және 4-жолда медициналық сипаттағы шараларды қолдану туралы қаулысы бар істер ескеріледі.
46. 1-жолдан алынған 5-жолда ҚР ҚІЖК 280 және 514-баптарының тәртібінде прокурорға жіберілген негізгі істерге біріктірілген эпизодтардың саны көрсетіледі.
47. 6-жолда прокурормен қосымша тергеуге жіберілген істердің саны (есепке алу 3.0 нысанды АЕҚ бойынша жүргізіледі), солардың ішінен 7-жолда басқа органға тергеуді тапсыру арқылы прокурормен қосымша тергеуге жіберілген қылмыстық істердің саны бейнеленеді. 8-14-жолдарда қосымша тергеудің нәтижелері ескеріледі: прокурорға айыптау қорытындысымен жіберілгені 8-жолда, ҚР ҚІЖК 284 және  514-баптарының тәртібінде прокурормен сотқа жіберілгені 9-жолда, қысқартылғаны 10-жолда, соның ішінде ақтайтын негіздер бойынша қысқартылған қылмыстық істер 11-жолда, тоқтатылғаны 12-жолда, басқа қылмыстық іспен біріктірілгені 13-жолда, тергеуге алынғандығына қарай жіберілгені 14-жолда көрсетіледі.
11-жол 10-жолдан төмен немесе оған тең болуы қажет.
48. 15-жолда жаңадан айыптау қорытындысын құру үшін прокурормен қайтарылған қылмыстық істердің саны, 16-жолда сотқа жіберілген қылмыстық істердің саны бейнеленеді.
49. 17-жолда сотпен қосымша тергеуге жіберілген істердің саны (есепке алу 3.0 нысанды АЕҚ бойынша жүргізіледі), солар бойынша қабылданған іс жүргізу шешімдерін мынадай жолдарда көрсету арқылы ескеріледі: ҚР ҚІЖК 514-бабының тәртібінде прокурорға айыптау қорытындысымен жіберілгені 18-жолда, ҚР ҚІЖК 284 және 514-баптарының тәртібінде прокурормен сотқа жіберілгені 19-жолда, қысқартылғаны 20-жолда, соның ішінде ақтайтын негіздер бойынша 21-жолда, тоқтатылғаны 22-жолда, басқа қылмыстық іспен біріктірілгені 23-жолда, тергеуге алынғандығына қарай жіберілгені 24-жолда көрсетіледі.
50. 8-14, 18-24-жолдарда бейнеленген істерді есепке алу соңғы қабылданған іс жүзіндегі шешімдер бойынша, есептік кезеңнің аяғындағы қабылданған жүргізіледі, яғни есептің құрылу кезіндегі аталған қылмыстық іс бойынша нақты шешімі.
51. 25-жолда тергеу мерзімдері өтіп кеткен, ал іс бойынша шешім қабылданбаған прокурормен немесе сотпен қосымша тергеуге қайтарылған қылмыстық істердің саны бейнеленеді, олар мынадай жолдарға бөлініп жазылады: 26-жолда 2 айдан астам, бірақ 3 айдан артық емес, 27-жолда 3 айдан астам, бірақ 6 айдан артық емес, 28-жолда 6 айдан астам, бірақ 9 айдан артық емес, 29-жолда 9 айдан астам.
Есепке алу қылмыстық істі қосымша тергеуге жіберу кезінен, істі өндіріске қабылдау кезінен бастап жүргізіледі.
"Тергеу бөлімшелерінің қысқартылған қылмыстық істер бойынша көрсеткіштері" 5-кестесі

45. Из строки 1 в строке 3 - направленные прокурору дела с обвинительным заключением и в строке 4 - с постановлением о применении мер медицинского характера.
46. В строке 5 из строки 1 учитывается количество направленных прокурору эпизодов в порядке статей 280 и 514 УПК РК, присоединенных к основным делам.
47. В строке 6 отражается количество дел, направленных прокурором на дополнительное расследование (учет ведется по ИУД формы 3.0), из них в строке 7 - количество уголовных дел, направленных на дополнительное расследование прокурором с поручением расследования другому органу. В строках 8-14 учитываются результаты дополнительного расследования: в строке 8 - направлено прокурору с обвинительным заключением, в строке 9 - направлено прокурором в суд в порядке статей 284 и 514 УПК РК, в строке 10 - прекращено, в т.ч. в строке 11 выделяются уголовные дела, прекращенные по реабилитирующим основаниям, в 12 - приостановленных, в 13 - соединенных с другим уголовным делом, в 14 - направлено по подследственности.
Строка 11 должна быть меньше или равна строке 10.
48. В строке 15 отражается количество уголовных дел, возвращенных прокурором для составления нового обвинительного заключения. В строке 16 - количество направленных уголовных дел в суд.
49. В строке 17 учитывается количество уголовных дел, направленных на дополнительное расследование судом (учет ведется по ИУД формы 3.0) с указанием принятых по ним процессуальным решениям: в строке 18 - направлено прокурору с обвинительным заключением либо в порядке статей 514 УПК РК, в строке 19 - направлено прокурором в суд в порядке статей 284 и 514 УПК РК, в строке 20 - прекращено, из них в строке 21 - по реабилитирующим основаниям, в строке 22 - приостановлено, в строке 23 - соединено с другим уголовным делом, в строке 24 - направлено по подследственности.
50. Учет дел, отраженных по строкам 8-14, 18-24 ведется по последнему принятому реальному решению на конец отчетного периода, т.е. фактическое решение по данному уголовному делу, на момент составления отчета.
51. В строке 25 отражается количество уголовных дел, возвращенных на дополнительное расследование прокурором и судом, по которым истекли сроки расследования, а решение по делу не принято, с раскладкой по срокам: "свыше 2-х месяцев, но не более 3-х" - строка 26, "свыше 3-х месяцев, но не более 6-ти" - строка 27, "свыше 6-ти месяцев, но не более 9-ти" строка - 28, "свыше 9-ти месяцев" - строка 29.
Учет дел ведется с момента направления уголовного дела на дополнительное расследование, с момента принятия дела к производству.
Таблица 5 "Показатели следственных подразделений
по прекращенным уголовным делам"

52. Осы кесте қысқартылған қылмыстық істер жөніндегі мәліметтерді бейнелейді және 3 баған мен 74 жолдан тұрады.
53. 1 және 2-бағандар 1-кестенің бағандарына ұқсас қалыптастырылады. 3-баған 1-бағаннан шығады және өткен жылдары қысқартылған және олар бойынша ағымдағы есептік кезеңде қысқарту туралы шешім қабылданған қылмыстық істердің барлығы бейнеленеді.
54. 1-жолда аяқталғандардың ішінен қысқартылған қылмыстық істердің жалпы саны көрінеді, соның ішінен 2-жолда қайталап қысқартылғандарды қоспағандағы қылмыстық істер ерекшеленеді.
Егер өткен жылдары қылмыстық іс бір органмен қысқартылған болса, ал ағымдағы есептік кезеңде ол басқа органмен қысқартылса, осы есептік кезеңде қысқартқан органның есебінде деп саналуы керек.
55. 1-жолдан алынған 3-15-жолдарда қысқарту негіздерінің түрлері бойынша қысқарту туралы қайта қабылданған іс жүргізу шешімдерін бейнелену арқылы бөлінуі көрсетіледі. 16-жолда 17-29-жолдарда бейнеленетін қысқарту негіздерінің түрлері бойынша бөлінген тергеу барысындағы прокурормен қысқартылған қылмыстық істердің саны ерекшеленеді. 30-жолда айыптау қорытындысымен немесе ҚР ҚІЖК 514-бабының тәртібінде келіп түскеннен кейін прокурормен қысқартылған қылмыстық істер көрсетіледі, олар қысқарту негіздері бойынша бөлініп жазылады (31-43-жолдар); 44-жолда негізгілерге біріктірілген істердің саны бейнеленеді.
30-жолда бейнеленген мәліметтер 16-жолда ескерілмейді.
56. 45-жолда ақтайтын негіздер бойынша, соның ішінен 46-жолда басқа ведомстволармен қозғалған істер бойынша қысқартылған істер (қызметке байланыссыз, яғни есепке, басқа қызметпен емес, тек қана басқа ведомствомен қозғалған істер алынады) бейнеленеді.
57. 47-жолда қылмыстық істі қысқарту туралы прокурормен күші жойылған, соның ішінде 48-жолда тергеу органының өзінің өтініші бойынша, 49-жолда қайталап күші жойылған қаулылардың саны көрсетіледі (егер өткен жылдары прокурормен бір органға қылмыстық істі қысқарту туралы қаулының күші жойылған болса, ағымдағы есептік кезеңде басқа органға күші жойылған болса, прокуратурамен ағымдағы есептік кезеңде күші жойылған органның есебінде деп саналуы керек). 50-62-жолдарда 47-жолдан қалыптастырылатын қысқарту негіздерінің түрлері бойынша бөлу арқылы қылмыстық істер бейнеленеді.
58. 63-69-жолдарда тоқтату, қысқарту, соның ішінде ақтайтын негіздер бойынша, ҚР ҚІЖК 280-бабының тәртібінде прокурорға жіберу, ҚР ҚІЖК 284 және 514-баптарының тәртібінде прокурормен сотқа жіберу, басқа қылмыстық істермен біріктіру, тергеуге алынғандығына қарай жіберу туралы қабылданған іс жүргізу шешімдері көрсетіледі. Есепке алу есепті қалыптастыру кезіндегі қабылданған соңғы шешімдер бойынша жүргізіледі.

52. Данная таблица отражает сведения по прекращенным уголовным делам и состоит из 3 граф и 74 строк.
53. Графы 1 и 2 формируются по аналогии граф таблицы 1. Графа 3 вытекает из графы 1 и отражает все уголовные дела, которые были прекращены в прошлые года и по которым принимались решение о прекращении в текущем отчетном периоде.
54. В строке 1 отражается общее количество прекращенных уголовных дел из числа оконченных, из них в строке 2 выделяются уголовные дела без повторного прекращения.
Если в предыдущие годы уголовное дело было прекращено одним органом, а в текущем отчетном периоде прекращено другим органом, считать за тем органом, который прекратил в текущем отчетном периоде.
55. Из строки 1 в строках 3-15 отражается расклад по видам основания прекращения, с отражением повторно принятых процессуальных решений о прекращении. В строке 16 выделяется количество прекращенных прокурором уголовных дел в ходе расследования, с разбивкой по видам основания прекращения, отражаемых в строках 17-29. В строке 30 выделяются прекращенные прокурором уголовные дела, после поступления к нему с обвинительным заключением либо в порядке статьи 514 УПК РК, с разбивкой по видам основания прекращения (строки 31-43); в строке 44 отражается количество дел, соединенных к основным.
В строке 16 не учитываются сведения, отраженные в строке 30.
56. В строке 45 отражается количество прекращенных дел по реабилитирующим основаниям, из них в строке 46 - по делам возбужденным другими ведомствами (независимо от службы, т.е. в учет берутся именно дела, возбужденные другим ведомством, а не другой службой).
57. В строке 47 - количество отмененных прокурором постановлений о прекращении уголовного дела, в том числе в строке 48 - по ходатайству самого органа следствия, в строке 49 - отменено повторно (если в предыдущие годы уголовное дело было отменено прокурором одному органу, а в текущем отчетном периоде отменено прокурором другому органу, считать за тем органом, которому отменила прокуратура в текущем отчетном периоде, т.е. в качестве единицы учета, в данном случае, принимается уголовное дело, независимо от того каким органом расследуется). В строках 50-62 отражены уголовные дела с разбивкой по видам основания прекращения, формируемые из строки 47.
58. В строках с 63 по 69 отражаются принятые процессуальные решения о приостановлении, прекращении, в том числе по реабилитирующим основаниям, направлении прокурору в порядке статьи 280 УПК РК, направлении прокурором в суд в порядке статей 284 и 514 УПК РК, соединении с другими уголовными делами, направлении по подследственности. Учет ведется по последнему решению, принятому на момент формирования отчета.

59. 70-жолда 71-74-жолдарда бөлу арқылы қысқарту туралы қаулыларының күші жойылған және олар бойынша тергеу мерзімдері өтіп кеткен қылмыстық істердің саны ескеріледі.
"Тергеу бөлімшелерінің бұлтартпау шараларын таңдау бойынша көрсеткіштері" 6-кестесі
60. Көрсетілген кесте өздеріне қатысты ҚР ҚІЖК сәйкес бұлтарпау шарасы таңдалған тергеушілермен ұсталған тұлғалар (соның ішінде кәмелетке толмағандар) туралы мәліметтерді бейнелейді және 2 баған мен 39 жолдан тұрады.
61. 1-жолда өздеріне қатысты бұлтарпау шарасы таңдалған тұлғалардың саны: ешқайда кетпеу және өзін дұрыс ұстау туралы қолхат беру 2-жолда, жеке кепілдік 3-жолда, әскери қызметшіні әскери бөлікте іссапар бақылауына алуға беру 4-жолда, кәмелетке толмағанды қарауға беру 5-жолда, кепілге салу 6-жолда, үйде қамауда ұстау 7-жолда және қамауға алу 8-жолда көрсетіледі.
Аталған жолдардағы мәліметтер тұлғаға қатысты іс жүргізу бойынша мәжбүрлеу шарасы қолданылған-қолданылмағанына байланыссыз бейнеленеді (бір тұлғаға қатысты таңдалған барлық бұлтарпау шаралары, соның ішінде қайталанғандары ескеріледі.
Мысалы, қамауға алу таңдалған – содан соң бұзылған, тілхат таңдалып алынған – содан соң қамауға алуға өзгертілген, таңдап алынған бұлтарпау шарасы "тілхат" - 1 және "қамауға алу" - 2 деген жолдарда көрсетілуі керек).
62. 9-жолда ҚР ҚІЖК 132-бабының тәртібінде ұсталған тұлғалардың саны бейнеленеді.
63. 9-жолдан алынған 10-жолда қамауға алынған тұлғалардың саны ескеріледі (ҚР ҚІЖК 150-б .), соның ішінде 11-жолда өткен есептік жылда ұсталғандар, 12-жолда босатылғандардың барлығы, соның ішінде 13-жолда өткен есептік жылы ұсталғандар, 14-жолда қылмыстың жасалғанына күдіктің расталмауына байланысты босатылған тұлғалардың саны, 15-жолда негіздің болмауына байланысты ұсталғанға қамауға алу түріндегі бұлтартпау шарасын қолдану, 16-жолда ҚР ҚІЖК 134-б . талаптарын бұзу арқылы ұстауға байланысты, 17-жолда заңмен белгіленген ұстау мерзімінің өтіп кетуіне байланысты, 18-жолда прокурормен босатылған тұлғалардың жалпы саны, 19-жолда кейіннен іздестіру жарияланған тұлғалар, 20-жолда органдардың өзімен босатылғандар, 21-жолда кейіннен іздестіру жарияланған және 22-жолда ұсталғандарды ұстау орындарының бастықтарымен босатылған тұлғалар бейнеленеді.
64. 23-жолда (9-жолдан) прокурордың қамауға алу туралы өтінішхатты қолдаудан бас тартуының нәтижесінде босатылған, 24-жолда кейіннен іздестіру жарияланған тұлғалар ерекшеленеді. 25-жолда соттың қамауға алуды (қамауда ұстау) санкциялаудан бас тартуымен байланысты босатылған және 26-жолда кейіннен іздестіру жарияланған тұлғалар көрсетіледі.

59. В строке 70 с разбивкой по срокам в строках 71-74 учитывается количество уголовных дел, по которым отменены постановления о прекращении и по ним истекли сроки расследования.
Таблица № 6 "Показатели следственных подразделений
по избранию меры пресечения"
60. Указанная таблица отражает сведения о задержанных следователями лицах (в том числе несовершеннолетних), к которым избиралась мера пресечения в соответствии с УПК РК и состоит из 2 граф и 39 строк.
61. В строке 1 отражается количество лиц, в отношении которых избрана мера пресечения: подписка о невыезде и ненадлежащем поведении - строка 2, личное поручительство - строка 3, передача военнослужащего под наблюдение командования воинской части - строка 4, отдача несовершеннолетнего под присмотр - строка 5, залог - строка 6, домашний арест - строка 7 и арест - строка 8.
Сведения в данных строках отражаются независимо от того, применялась ли к лицу мера процессуального принуждения (учитываются все меры пресечения, избранные в отношении одного лица, в том числе и повторные.
Например, избран арест - затем отменен, избрана подписка - затем изменена на арест, избранная меры пресечения должна указываться в строках "подписка" - 1 и "арест" - 2).
62. В строке 9 отражается количество задержанных лиц в порядке статьи 132 УПК РК.
63. Из строки 9 в строке 10 учитывается количество лиц, заключенных под стражу (статья 150 УПК РК), в т.ч. в строке 11 задержанные в предыдущем отчетном годе, в строке 12 - всего освобождено, в том числе в строке 13 задержанные в предыдущем отчетном годе, в строке 14 - количество лиц, освобожденных за неподтверждением подозрения в совершении преступления, в строке 15 - за отсутствием основания применить к задержанному меры пресечения в виде ареста, в строке 16 - за произведением задержания с нарушением требований статьи 134 УПК РК, в строке 17 - за истечением установленного законом срока задержания, в строке 18 отражается общее количество освобожденных прокурором лиц, в строке 19 - выделяются лица, которые в последующем объявлены в розыск, в строке 20 - лица, освобожденные самим органом и в строке 21 - в последующем объявлены в розыск, в строке 22 - лица, освобожденные начальником места содержания задержанных.
64. В строке 23 (из строки 9) - отражаются лица, которые были освобождены в результате отказа прокурором в поддержании ходатайства о заключении под стражу, в строке 24 - в последующем объявлено в розыск. В строке 25 - лица, освобожденные в связи с отказом суда в санкционировании ареста (содержания под стражей) и в строке 26 - в последующем объявлено в розыск.

65. 27-жолда қамауға алу (қамауда ұстау) түріндегі бұзылған және өзгертілген бұлтарпау шараларының жалпы саны бейнеленеді, соның ішінен 28-жолда қылмыстық қудалауды қысқартумен байланысты, 28-жолдан алынған 29-жолда ақтамайтын негіздер бойынша қысқартумен байланысты бұлтартпау шаралары бейнеленеді. 9-29-жолдарды қалыптастыру бастапқы қабылданған шешім бойынша жүргізіледі.
66. 30-жолда өздеріне қатысты ҚР ҚІЖК 284-бабының тәртібінде сотқа жіберу туралы шешім қабылданған қамауда бар тұлғалардың саны ескеріледі, олар 31-34-жолдарда ұстау мерзімдеріне қарай бөлініп жазылады. Аталған жолдардың көрсеткіштерін есепке алу 2.0 нысанды АЕҚ бойынша жүргізіледі, онда сотқа жіберу туралы және тұлғаға қатысты қамауға алу түріндегі бұлтартпау шарасы таңдап алынған шешім бейнеленеді, соның ішінде аталған тұлғаға қатысты соңғы шешім ескеріледі.
Ескерту: сот қылмыстық істі қосымша тергеуге қайтаратын болса, аталған жолдардан көрсеткіштер алынып тасталады.
67. 35-жолда аяқталмаған істер бойынша қамауға алынған тұлғалардың саны бейнеленеді, олар бұдан әрі қамауда болу мерзімдері бойынша 36-39-жолдарда бөлініп жазылады.
"Тергеу бөлімшелерінің қылмыстық істерді тергеу мерзімдері бойынша көрсеткіштері" 7-кестесі
68. Осы кесте қылмыстық істерді тергеу мерзімдері туралы мәліметтерді көрсетеді және 2 баған мен 20 жолдан тұрады (қайталап қабылданған шешімдермен қалыптастырылады).
69. 1 және 2-бағандар 1-кестенің бағандарына ұқсас қалыптастырылады.
70. 1-жолда ҚР ҚІЖК 196-бабының 1-бөлігімен белгіленгеннен артық мерзімдерде аяқталған қылмыстық істер бойынша, солардың ішінен 2-жолда ҚР ҚІЖК 196-бабының 4-бөлігімен көзделген тәртіпте тергеу мерзімдерін ұзарту арқылы, 3-жолда ҚР ҚІЖК 196-бабының 7-бөлігінің тәртібінде қосымша тергеу жүргізу үшін істі қайтарумен байланысты, 4-жолда іс бойынша өндірісті қайта жаңартумен байланысты, соның ішінде 4-жолдан алынған 5-жолда ҚР ҚІЖК 50-бабы 1-бөлігінің 1-тармағынан және 6-жолда ҚР ҚІЖК 50-бабы 1-бөлігінің 2-тармағынан алынған мәліметтер бейнеленеді.
71. Тергеу мерзімдері бойынша 7-12-жолдарда бөліп жазу арқылы аяқтаған қылмыстық істер көрсетіледі. 13-жолда аяқталмаған істердің қалдығы, оларды тергеу мерзімдеріне қарай 14-20-жолдарда бөліп жазу арқылы бейнеленеді.
Қылмыстық істердің тергеу мерзімдерін есептеу кезінде істің өндірісте болған мерзімі ғана енгізіледі.
"Тергеу бөлімшелерінің қылмыстық істерді тергеу кезінде азаматтардың конституциялық құқықтарын сақтау туралы көрсеткіштері" 8-кестесі
72. Осы кесте азаматтардың конституциялық құқықтарының бұзылуы және оларды қорғау туралы мәліметтерді бейнелейді және 3 баған мен 21 жолдан тұрады.

65. В строке 27 - отражается общее количество отмененных и измененных мер пресечений в виде ареста (заключения под стражу), из них в строке 28 - в связи с прекращением уголовного преследования, из строки 28 в строке 29 - по нереабилитирующим основаниям. Формирование строк с 9 по 29 производится по первоначальному приятому решению.
66. В строке 30 учитывается число лиц, в отношении которых принято решение о направлении в суд в порядке статьи 284 УПК РК, содержащихся под стражей с разбивкой по срокам содержания в строках 31-34. Учет показателей данных строк ведется по ИУД формы 2.0, где отражено решение о направлении в суд и в отношении лица избрана мера пресечения арест, при этом учитывается последнее решение в отношении данного лица.
Примечание: при возвращении уголовного дела судом на дополнительное расследование из данных строк показатели будут исключены.
67. В строке 35 - отражается число лиц, арестованных по неоконченным делам и с последующим распределением их в строках 36-39 по срокам нахождения под арестом.
Таблица № 7 "Показатели следственных подразделений
по срокам расследования уголовных дел"
68. Данная таблица отражает сведения о сроках расследования уголовных дел и состоит из 2 граф и 20 строк (формируется с повторно принятыми решениями).
69. Графы 1 и 2 формируются по аналогии граф таблицы 1.
70. В строке 1 отражаются сведения по уголовным делам, оконченным в срок свыше установленного часть 1 статьи 196 УПК РК, из них в строке 2 - с продлением сроков следствия в порядке, предусмотренном частью 4 статьи 196 УПК РК, в строке 3 - в связи с возвращением дела для производства дополнительного следствия в порядке части 7 статьи 196 УПК РК, в строке 4 - с возобновлением производства по делу, в том числе на строке 5 из строки 4 - из пункта 1 части 1 статьи 50 УПК РК и в строке 6 - из пункта 2 части 1 статьи 50 УПК РК.
71. В строках 7-12 - отражаются оконченные уголовные дела с раскладкой по срокам расследования. В строке 13 - отражается остаток неоконченных дел, с раскладкой в строках 14-20 по срокам расследования.
При расчете сроков расследования уголовных дел входит только то время, когда дело находилось в производстве.
Таблица № 8 "Показатели следственных подразделений о соблюдении
конституционных прав граждан при расследовании уголовных дел"
72. Настоящая таблица отражает сведения о нарушениях и защите конституционных прав граждан и состоит из 3-х граф и 21 строк.

73. 1 және 2-бағандар 1-кестенің бағандарына ұқсас қалыптастырылады. 1-бағаннан алынған 3-бағанда өздеріне қатысты әр жол бойынша өткен жылдары іс жүргізу шешімдері қабылданған тұлғалардың саны көрсетіледі.
Мысалы: тұлғаға айып тағылған немесе ол өткен жылы ҚР ҚІЖК 142-бабының тәртібінде қамауда болған, ал осы тұлғаға қатысты қылмыстық іс немесе қылмыстық қудалау ағымдағы есептік кезеңде ақтайтын негіздер бойынша қысқартылған.
74. 1-жолда айып тағылғаннан кейін және егер тұлғалар ҚР ҚІЖК 142-бабының тәртібінде қамауда болған болса, өздеріне қатысты қылмыстық істері немесе қылмыстық қудалауы ақтайтын негіздер бойынша қысқартылған (ҚР ҚІЖК 37-бабы 1-бөлігінің 1, 2, 5, 7, 8-тармақтары), 1-жолдан алынған 2-жолда тергеу барысында, 3-жолда қылмыстық істері немесе қылмыстық қудалауы сотпен қысқартылған тұлғалардың жалпы саны бейнеленеді. 4-жолда есептік кезеңде айып тағылған, 5-жолда айып басқа ведомствомен тағылған тұлғалардың саны көрсетіледі.
75. 6-жолда ақталған тұлғалардың саны ескеріледі.
Ескерту: 7 және 13-жолдарда бейнеленген көрсеткіштер 1 және 6-жолдарда ескерілмейді.
76. 7-жолда өздеріне қатысты қылмыстық қудалауы ақтайтын негіздер бойынша қысқартылған немесе ҚР ҚІЖК 132-бабының тәртібінде ұсталғандардың ішінен есептік кезеңде ақтау үкімдері шығарылған тұлғалардың саны бейнеленеді. 7-жолдан алынған 8-жолда тергеу барысында, 9-жолда сотпен қысқартылған (заң күшіне енген), 10-жолда сотпен ақталған (заң күшіне енген), 11-жолда есептік кезеңде ұсталған, 12-жолда басқа ведомствомен ұсталынған көрсеткіштер ерекшеленеді.
77. 13-жолда өздеріне қатысты қылмыстық қудалауы ақтайтын негіздер бойынша қысқартылған немесе қамауға алынғандардың ішінен есептік кезеңде ақтау үкімдері шығарылған тұлғалардың саны бейнеленеді. 13-жолдан алынған 14-жолда тергеу барысында, 15-жолда сотпен қысқартылған (заң күшіне енген), 16-жолда сотпен ақталған (заң күшіне енген), 17-жолда есептік кезеңде қамауға алынған, 12-жолда басқа ведомствомен ұсталынған көрсеткіштер ерекшеленеді.
78. 19-жолда айыпталушы ретінде айыпқа тарту және тұлғаға қатысты шешім қабылдау туралы прокурормен күші жойылған қаулылардың саны бейнеленеді. 19-жолдан алынған 20-жолда ҚР ҚІЖК 284-бабының тәртібінде немесе ҚР ҚІЖК 514-бабының тәртібінде тұлғаға қатысты сотқа жіберілген және 21-жолда ақтайтын негіздер бойынша қысқартылған істердің саны бейнеленген көрсеткіштер ерекшеленеді.
"Тергеу барысында қылмыстармен келтірілген залалдың өтелуін қамтамасыз ету" 9-кестесі

73. Графы 1 и 2 формируются по аналогии граф таблицы 1. Из графы 1 в графе 3 указывается количество лиц, в отношении которых принимались те или иные процессуальные решения в прошлые года относительно каждой строки.
Пример: лицу предъявлено обвинение либо содержалось под стражей в порядке статьи 142 УПК РК в предыдущем году, а уголовное дело, либо уголовное преследование в отношении этого лица прекращено по реабилитирующим основаниям в текущем отчетном периоде.
74. В строке 1 отражается общее количество лиц, в отношении которых уголовные дела либо уголовное преследование прекращено по реабилитирующим основаниям (пунктов 1, 2, 5, 7, 8 части 1 статьи 37 УПК РК) после предъявления обвинения и, если лица содержались под стражей в порядке статей 142 УПК РК. Из строки 1 в строке 2 - в ходе следствия; в строке 3 - судом. В строке 4 - отражается количество лиц, к которым обвинение предъявлялось в отчетном периоде и в строке 5 - в отношении которых обвинение предъявлялось другим ведомством.
75. В строке 6 - количество оправданных лиц
Примечание: в строках 1 и 6 не учитываются показатели, отраженные в строках 7 и 13.
76. В строке 7 - отражается количество лиц, уголовное преследование в отношении которых прекращено по реабилитирующим основаниям либо вынесены оправдательные приговора в отчетном периоде из числа задержанных в порядке статьи 132 УПК РК. Из строки 7 выделяются показатели, отраженные в строках 8 - в ходе следствия, 9 - прекращены судом (вступившие в законную силу), 10 - оправданы судом (вступившие в законную силу), 11 - задержанные в отчетном периоде, 12 - задержание произведено другим ведомством.
77. В строке 13 - отражается количество лиц, уголовное преследование в отношении которых прекращено по реабилитирующим основаниям либо вынесены оправдательные приговора в отчетном периоде из числа арестованных. Из строки 13 выделяются показатели, отраженные в строках 14 - в ходе следствия, 15 - прекращены судом (вступившие в законную силу), 16 - оправданы судом (вступившие в законную силу), 17 - арестованные в отчетном периоде, 18 - арест производился другим ведомством.
78. В строке 19 - отражается количество отмененных прокурором постановлений о привлечении в качестве обвиняемого и принятии решения в отношении лица. Из строки 19 выделяются показатели, отраженные в строках 20 - количество направленных в суд дел в отношении лица порядке статьи 284 УПК РК или в порядке статьи 514 УПК РК и 21 - количество прекращенных по реабилитирующим основаниям.
Таблица № 9 "Обеспечение в процессе следствия
возмещения ущерба, причиненного преступлениями"

79. Кестенің сипаттамасы мемлекетке, заңды және жеке тұлғаларға келтірілген және өтелген залал туралы мәліметтерді қамтиды, 3 баған мен 7 жолдан тұрады. Өтеу мөлшері туралы деректер мың теңгелік көлемдерде ескеріледі.
80. 1-жолда жасалғаны үшін айып тағылған (айыптау қорытындысы бойынша, айыптау хаттамасы бойынша) залалдың мөлшері (мың теңгеліктер түрінде) бейнеленеді. 2-жолда алдын-ала тергеу барысында өтелген залал, 3-жолда кімнің пайдасына алып қойылған ақша, құндылықтар, 4-жолда мүлікке тыйым салынған, 5-жолда тәркіленген мүлікке тыйым салынған, 6-жолда ақтамайтын негіздермен қысқартылған істер бойынша залал келтірілген және 7-жолда ақтамайтын негіздермен қысқартылған істер бойынша өтелген залал көрсеткіштері ескеріледі.
"Тергеу бөлімшелерінің кәмелетке толмағандардың істері бойынша көрсеткіштері" 10-кестесі
81. Осы кесте 2 бағаннан және 37 жолдан тұрып, кәмелетке толмаған тұлғаларға қатысты қозғалған қылмыстық істер бойынша өндірісте бар және қабылданған іс жүргізу шешімдері туралы мәліметтерді бейнелейді.
82. 1-жолда кәмелетке толмаған тұлғаларға қатысты қозғалған өндірісте бар қылмыстық істердің жалпы саны көрсетіледі.
83. 2-жолда қосымша тергеуге қайтарылған қылмыстық істердің саны ескеріледі, олар 3-жолда прокурормен және 4-жолда сотпен деп бөлініп көрсетіледі.
84. 5-жолда өндіріспен қайта жаңартылған, соның ішінде 6-жолда бұрын қысқартылғандардың ішінен және 7-жолда бұрын тоқтатылғандардың ішінен алынған қылмыстық істердің саны ескеріледі.
85. 8-жолда өндіріспен тоқтатылған істердің саны, олар бойынша 9 және 17-жолдарда тоқтату негіздерін бөліп жазу арқылы көрсетіледі.
86. 18-жолда бір өндіріске біріктірілген қылмыстық істердің саны ерекшеленеді.
87. Есептік кезеңде аяқталған қылмыстық істердің барлығы 21-жолда, соның ішінде біріктірілген істер 20-жолда бейнеленеді. ҚР ҚІЖК мерзімдерін бұзу арқылы аяқталған қылмыстық істердің саны 21-жолда көрінеді. 20-жолдан алынған 22-жолда ҚР ҚІЖК 280 ,  287-баптарының тәртібінде прокурорға жіберілген қылмыстық істер бейнеленеді. 24-жолда қысқартылған істерді, 25-37-жолдарда олардың қысқартылу негіздерін бөліп жазу арқылы көрсеткіштерін бейнелеу қажет.
4.3. Есептің 11-20-кестелерінің құрылымы және оларды
қалыптастыру
(анықтау органдарының жұмысы) "Анықтау бөлімшелерінің негізгі көрсеткіштері" 11-кестесі
88. Көрсетілген кесте қылмыстық істерді тергеу бойынша анықтау органдары жұмысының негізгі көрсеткіштерін бейнелейді және 2 баған мен 30 жолдан тұрады.
89. 1 және 2-бағандардың көрсеткіштері осы Нұсқаулықтың 16-тармағына сәйкес қалыптастырылады.

79. Описание таблицы содержит данные о причиненном и возмещенном ущербе государству, юридическим и физическим лицам и состоит из 3-х граф и 7 строк. Данные о размере ущерба учитываются в тысячах тенге.
80. В строке 1 отражается размер ущерба (в тыс. тенге), в причинении которого предъявлено обвинение (по обвинительному заключению, по протоколу обвинения). В строке 2 - учитывается ущерб, возмещенный в ходе предварительного следствия, в строке 3 - изъято денег, ценностей в пользу, в строке 4 - наложен арест на имущество, в строке - 5 наложен арест на конфискованное имущество, в строке 6 - причинен ущерб по прекращенным делам по нереабилитирующим основаниям и в строке 7 - возмещен ущерб по прекращенным делам по нереабилитирующим основаниям.
Таблица 10 "Показатели подразделений
следствия по делам несовершеннолетних"
81. Настоящая таблица состоит из 2 граф и 37 строк и отражает сведения о находящихся в производстве и принятых процессуальных решениях по уголовным делам, возбужденным в отношении несовершеннолетних лиц.
82. В строке 1 отражается общее количество находящихся в производстве уголовных дел, возбужденных в отношении несовершеннолетних.
83. В строке 2 - количество уголовных дел возвращенных на дополнительное расследование с разбивкой в строке 3 - прокурором и в строке 4 - судом.
84. В строке 5 учитывается количество уголовных дел, возобновленных производством с разбивкой по строкам 6 - из ранее прекращенных и 7 - из ранее приостановленных.
85. В строке 8 отражается количество приостановленных дел производством с разбивкой по основаниям приостановления по строкам с 9 по 17.
86. В строке 18 указываются количество соединенных уголовных дел в одно производство.
87. Всего оконченных уголовных дел в отчетном периоде отражается в строке 21, в том числе соединенные дела - в строке 20. Количество оконченных уголовных дел с нарушением сроков УПК РК отражается в строке 21. Из строки 20 в строке 22 отражаются уголовные дела, направленные прокурору в порядке статей 280, 287 УКП РК, в строке 23 - направленные дела в порядке статьи 514 УПК РК и в строке 24 - прекращенные дела с разбивкой по основаниям прекращения по строкам 25-37.
4.3. Структура и формирование таблиц 11-20 отчета
(работа органов дознания)
Таблица 11 "Основные показатели подразделений дознания"
88. Указанная таблица отражает основные показатели работы органов дознания по расследованию уголовных дел и состоит из 2 граф и 30 строк.
89. Показатели граф 1 и 2 формируется согласно пункту 16 настоящей Инструкции.

90. 1, 2, 3, 8-23 және 25-30-жолдарындағы көрсеткіштер тиісінше осы Нұсқаулықтың 17, 18 және 20-26-тармақтарына сәйкес қалыптастырылады.
91. 4-жолда тергеу органдарынан келіп түскен, соның ішінен 5-жолда белгіленген мерзімді бұзу арқылы келіп түскен қылмыстық істер көрсетіледі.
92. 6-жолда басқа анықтау органдарынан тергеуге алынғандығына қарай келіп түскен қылмыстық істер, солардың ішінен 7-жолда басқа анықтау органдарынан белгіленген тергеу мерзімдерін бұзу арқылы тергеуге алынғандығына қарай келіп түскен қылмыстық істер бейнеленеді.
93. 24-жолда ҚР ҚІЖК 280 287-баптарының тәртібінде аяқталғандардың ішінен прокурорға жіберілген қылмыстық істердің саны ерекшеленеді.
"Анықтау бөлімшелерінің қылмыстық істі қозғау сатысындағы көрсеткіштері" 12-кестесі
94. Осы кесте анықтау органдарының қылмыстық істі қозғау сатысындағы іс жүргізу әрекеттерін бейнелейді және 3 баған мен 38 жолдан тұрады. Осы Нұсқаулықтың 28-33-тармақтарына сәйкес қалыптастырылады.
"Анықтау бөлімшелерінің тоқтатылған қылмыстық істер бойынша көрсеткіштері" 13-кестесі
95. Осы кесте тоқтатылған қылмыстық істер бойынша мәліметтерді бейнелеп, 3 баған мен 52 жолдан тұрады. 1-32-жолдардың көрсеткіштері осы Нұсқаулықтың 39-тармағының 2-абзацын қоспағанда, 35-41-тармақтарына сәйкес қалыптастырылады.
96. 31-жолда тоқтату туралы қаулыларының күші жойылған және олар бойынша тергеу мерзімдері өтіп кеткен қылмыстық істердің саны көрсетіледі, олар мерзімдеріне қарай 32-34-жолдар бойынша бөлініп жазылады.
"Анықтау бөлімшелерінің ҚР ҚІЖК 280, 287 және 514-баптарының тәртібінде прокурорға жіберген қылмыстық істері бойынша көрсеткіштері" 14-кестесі
97. Осы кесте айыптау хаттамасымен, айыптау қорытындысымен немесе медициналық сипаттағы шараларды қолдану туралы қаулымен және олар бойынша прокурордың қабылдаған шешімдерімен прокурорға жіберілген қылмыстық істер бойынша анықтау органдарының мәліметтерін бейнелейді. 2 баған мен 29 жолдан тұрады және осы Нұсқаулықтың 43-51-тармақтарына сәйкес қалыптастырылады.
"Анықтау бөлімшелерінің қысқартылған қылмыстық істер бойынша көрсеткіштері" 15-кестесі
98. Кестені сипаттау қысқартылған қылмыстық істер жөніндегі мәліметтерді бейнелейді және 3 баған мен 73 жолдан тұрады, осы Нұсқаулықтың 53-59-тармақтарына сәйкес қалыптастырылады.
99. 30-жолда прокурорға айыптау хаттамасымен, айыптау қорытындысымен немесе ҚР ҚІЖК 514-бабының тәртібінде келіп түскен, онымен қысқартылған қылмыстық істер ерекшеленеді, олар қысқарту негіздерінің түрлері бойынша 31-43-жолдарда бөлініп көрсетіледі.
100. 70-жолда қысқарту туралы қаулыларының күші жойылған және олар бойынша тергеу мерзімдері өтіп кеткен қылмыстық істердің саны көрсетіледі, олар мерзімдеріне қарай 71-73-жолдарда бөлініп жазылады.
"Анықтау бөлімшелерінің бұлтартпау шараларын таңдау бойынша көрсеткіштері" 16-кестесі

90. Показатели строк 1, 2, 3, 8-23 и 25-30 формируются согласно пунктам 17, 18 и 20-26 настоящей Инструкции соответственно.
91. В строке 4 отражаются уголовные дела, поступившие от органов следствия, из них в строке 5 - c нарушением установленного срока.
92. В строке 6 - уголовные дела, поступивших по подследственности из других органов дознания, из них в строке 7 - отражаются уголовные дела, поступившие по подследственности из других органов дознания с нарушением установленного срока расследования.
93. В строке 24 - отражается количество уголовных дел направленных прокурору из числа оконченных в порядке статей 280, 287 УПК РК.
Таблица 12 "Показатели подразделений дознания
на стадии возбуждения уголовного дела"
94. Настоящая таблица отражает процессуальные действия органов дознания на стадии возбуждения уголовного дела и состоит из 3 граф и 38 строк и формируются согласно пунктам 28-33 настоящей Инструкции.
Таблица 13 "Показатели подразделений дознания
по приостановленным уголовным делам"
95. Даная таблица отражает сведения по приостановленным уголовным делам и состоит из 3 граф и 52 строк. Показатели строк 1-32 формируются согласно пунктам 35-41 настоящей Инструкции, за исключением абзаца 2 пункта 39.
96. В строке 31 отражается количество уголовных дел, по которым отменены постановления о приостановлении и по ним истекли сроки расследования, с разбивкой по срокам в строках 32-34.
Таблица 14 "По уголовным делам, направленным подразделениями
дознания прокурору в порядке статей 280, 287 и 514 УПК РК"
97. Настоящая таблица отражает сведения органов дознания по уголовным делам, направленным прокурору с протоколом обвинения, с обвинительным заключением либо с постановлением о применении мер медицинского характера и принятым прокурором по ним решениям. Состоит из 2 граф и 29 строк, и формируются согласно пунктам 43-51 настоящей Инструкции.
Таблица 15 "Показатели подразделений дознания
по прекращенным уголовным делам"
98. Описание таблицы отражает сведения по прекращенным уголовным делам и состоит из 3 граф и 73 строк и формируются согласно пунктам 53-59 настоящей Инструкции.
99. В строке 30 выделяются прекращенные прокурором уголовные дела, поступившие к нему с протоколом обвинения, обвинительным заключением, либо в порядке статьи 514 УПК РК, с разбивкой по видам основания прекращения в строках 31-43.
100. В строке 70 указывается количество уголовных дел, по которым отменены постановления о прекращении и по ним истекли сроки расследования, с разбивкой по срокам в строках 71-73.
Таблица 16 "Сведения об избранных мерах
пресечения подразделениями дознания"

101. Көрсетілген кесте ҚР ҚІЖК сәйкес бұлтартпау шаралары таңдалған анықтау органдарымен ұсталған тұлғалар (соның ішінде кәмелетке толмағандар) туралы мәліметтерді бейнелейді және 2 баған мен 35 жолдан тұрады. Осы Нұсқаулықтың 61-67-тармақтарына сәйкес қалыптастырылады.
102. 30-жолда өздеріне қатысты ҚР ҚІЖК 284 289-баптарының тәртібінде сотқа жіберу туралы шешім қабылданған, қамауға алынған тұлғалардың саны бейнеленеді, олар 31, 32-жолдарда бөлініп жазылады.
30-35-жолдарды қалыптастыру соңғы шешім бойынша жүргізіледі.
103. 33-жолда ҚР ҚІЖК 280 289-баптарының тәртібінде прокурорға жіберілген істер бойынша қамауға алынған тұлғалардың саны бейнеленеді, олар қамауда болу мерзімдеріне қарай 34, 35-жолдарда бөліп жазылады.
«Анықтау бөлімшелерінің қылмыстық істерді тергеу мерзімдері бойынша көрсеткіштері» 17-кестесі
104. Осы кесте қылмыстық істерді тергеу мерзімдері туралы мэліметтерді бейнелейді және 2 баған мен 23 жолдан тұрады (қайта қабылданған шешімдермен қалыптастырылады).
105. 1-жолда ҚР ҚІЖК белгіленгеннен артық мерзімде аяқталған қылмыстық істер жөніндегі мәліметтер бейнеленеді, 2-жолда анықтау бойынша, 3-жолда анықтау істеріне қарай алдын ала тергеу бойынша (бұзылған мерзім - 30 күннен астам) мәліметтер көрсетіледі.
106. 1-жолдан алынған 4-жолда ҚР ҚІЖК 196-бабының 4-бөлігімен көзделген тәртіпте тергеу мерзімдерін ұзартумен, 5-жолда ҚР ҚІЖК 196-бабы 7-бөлігінің тәртібінде қосымша тергеу жүргізу үшін істі қайтарумен байланысты, 6-жолда іс бойынша өндірісті жаңартумен байланысты, соның ішінде 7-жолда ҚР ҚІЖК 50-бабы 1-бөлігінің 1-тармағынан, 8-жолда ҚР ҚІЖК 50-бабы 1-бөлігінің 2-тармағынан алынған мәліметтер ерекшеленеді.
107. Тергеу мерзімдері бойынша аяқталған қылмыстық істер 9-14-жолдарда бөлініп жазылады.
108.15-жолда 10 тәулікке дейінгі мерзімде аяқталған істер бейнеленеді.
109. 16-жолда аяқталмаған істердің қалдығы көрсетіледі, олар 17-23-жолдарда тергеу мерзімдеріне қарай бөлініп жазылады.
«Анықтау бөлімшелерінің қылмыстық істерді тергеу кезінде азаматтардың конституциялық құқықтарын сақтау туралы көрсеткіштері» 18-кестесі
110. Кестені сипаттау азаматтардың конституциялық құқықтарының бұзылуы мен оларды қорғау туралы мәліметтерді бейнелейді және 3 баған мен 21 жолдан тұрады. Осы Нұсқаулықтың 73-78-тармақтарына сәйкес қалыптастырылады.
«Анықтау барысында қылмыстармен келтірілген залалдың өтелуін қамтамасыз ету» 19-кестесі
111. Осы кесте мемлекетке, заңды және жеке тұлғаларға келтірілген және өтелген залал туралы мәліметтерді қамтиды, 3 баған мен 7 жолдан тұрады. Өтеу мөлшері туралы деректер қысқартусыз және мың теңгелік көлемдерде ескеріледі, осы Нұсқаулықтың 80-тармағына сәйкес қалыптастырылады.
«Анықтау бөлімшелерінің кәмелетке толмағандардың істері бойынша көрсеткіштері» 20-кестесі

101. Указанная таблица отражает сведения о задержанных органами дознания лицах (в том числе несовершеннолетних), к которым избиралась мера пресечения в соответствии с УПК РК и состоит из 2 граф и 35 строк и формируются согласно пунктам 61-67 настоящей Инструкции.
102. В строке 30 отражается число лиц, в отношении которых принято решение о направлении в суд в порядке статей 284, 289 УПК РК, содержащихся под стражей с разбивкой по строкам 31, 32.
Формирование строк с 30-35 производится по последнему решению.
103. В строке 33 отражается число лиц, арестованных по делам, направленным прокурору в порядке статей 280, 289 УПК РК и с последующим распределением их по срокам нахождения под стражей в строках 34, 35.
Таблица 17 "Показатели подразделений дознания
по срокам расследования уголовных дел"
104. Данная таблица отражает сведения о сроках расследования уголовных дел и состоит из 2 граф и 23 строк (формируется с повторно принятыми решениями).
105. В строке 1 отражаются сведения по уголовным делам, оконченным в срок свыше установленного УПК РК, в строке 2 - по дознанию, строка 3 - по предварительному следствию по делам дознания (нарушенный срок - свыше 30 дней).
106. Из строки 1 выделяются в строках 4 - с продлением сроков следствия в порядке, предусмотренном частью 4 статьи 196 УПК РК, 5 - в связи с возвращением дела для производства дополнительного следствия в порядке части 7 статьи 196 УПК РК, 6 - с возобновлением производства по делу", в том числе в строке 7 - из пункта 1 части 1 статьи 50 УПК РК и в строке 8 - из пункта 2 части 1 статьи 50 УПК РК.
107. В строках 9-14 - отражаются оконченные уголовные дела с раскладкой по срокам расследования.
108. В строке 15 отражается оконченные дела в срок до 10 суток.
109. В строке 16 - отражается остаток неоконченных дел, с разбивкой по срокам расследования в строках 17-23.
Таблица 18 "Показатели подразделений дознания о соблюдении
конституционных прав граждан при расследовании уголовных дел"
110. Описание таблицы отражает сведения о нарушениях и защите конституционных прав граждан и состоит из 3-х граф и 21 строки и формируются согласно пунктам 73-78 настоящей Инструкции.
Таблица 19 "Обеспечение в процессе дознания
возмещения ущерба, причиненного преступлениями"
111. Настоящая таблица содержит данные о причиненном и возмещенном ущербе государству, юридическим и физическим лицам и состоит из 3 граф и 7 строк. Данные о размере ущерба заполняются без сокращений и указываются в тысячах тенге и формируются согласно пункту 80 настоящей Инструкции.
Таблица 20 "Показатели подразделений следствия
и дознания по делам несовершеннолетних"

112. Осы кесте 2 бағаннан және 37 жолдан тұрып, кәмелетке толмаған "тұлғаларға қатысты қозғалған қылмыстық істер бойынша өндірісте бар және қабылданған іс жүргізу шешімдері туралы мәліметтерді бейнелейді. Кесте осы Нұсқаулықтың 82-87-тармақтарына сәйкес қалыптастырылады.
Қазақстан Республикасы
Бас Прокурорының
2009 жылғы 19 қаңтардағы
№ 3 бұйрығына 3-қосымша
Қазақстан Республикасы Бас Прокурорының күші жойылған кейбір бұйрықтарының және бұйрықтарының кейбір тармақтарының тізбесі
1. "Алдын-ала тергеу және анықтау органдарының жұмысы туралы" № 1-Е нысанды статистикалық есепті және "Алдын-ала тергеу және анықтау органдарының жұмысы туралы" № 1-Е нысанды статистикалық есепті жүргізу тәртібі туралы" Нұсқаулықты бекіту және қолданысқа енгізу туралы" Қазақстан Республикасы Бас Прокурорының 2001 жылғы 12 қыркүйектегі № 105 бұйрығы;
2. "Қазақстан Республикасы Бас Прокурорының құқықтық статистика және арнайы есепке алу мәселелері бойынша нормативтік құқықтық актілері туралы" Қазақстан Республикасы Бас Прокурорының 2002 жылғы 5 мамырдағы № 34 бұйрығының 24-тармағы;
3. "Қазақстан Республикасы Бас Прокурорының кейбір бұйрықтарына жеке қаулылардың, соттардың жеке ұйғарымдарының және тергеушілер мен анықтаушылардың ұсынымдарының есебін жүргізу бөлігіне өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы" Қазақстан Республикасы Бас Прокурорының 2005 жылғы 29 шілдедегі № 40 бұйрығының 1-тармағы;
4. "Алдын-ала тергеу және анықтау органдарының жұмысы туралы" № 1-Е нысанды статистикалық есепті және оның құрылу тәртібі жөніндегі Нұсқаулықты бекіту және қолданысқа енгізу туралы" Қазақстан Республикасы Бас Прокурорының 2001 жылғы 12 қыркүйектегі № 105 бұйрығына толықтырулар мен өзгерістер енгізу туралы" Қазақстан Республикасы Бас Прокурорының 2008 жылғы 28 тамыздағы № 48 бұйрығы.

112. Данная таблица состоит из 2 граф и 37 строк и отражает сведения о находящихся в производстве и принятых процессуальных решениях по уголовным делам, возбужденным в отношении несовершеннолетних лиц. Таблица формируется согласно пунктам 82-87 настоящей Инструкции.
Приложение 3
к приказу Генерального Прокурора
Республики Казахстан
от 19 января 2009 года № 3
Перечень
утративших силу некоторых приказов и некоторых
пунктов приказов Генерального Прокурора Республики Казахстан
1. Приказ Генерального Прокурора Республики Казахстан от 12 сентября 2001 года № 105 "Об утверждении и введении в действие статистического отчета формы № 1-Е "О работе органов предварительного следствия и дознания" и Инструкции "О порядке ведения статистического отчета формы № 1-E "О работе органов предварительного следствия и дознания";
2. пункт 24 приказа Генерального Прокурора Республики Казахстан от 5 мая 2002 года № 34 "О нормативных правовых актах Генерального Прокурора Республики Казахстан по вопросам правовой статистики и специальным учетам";
3. пункт 1 приказа Генерального Прокурора Республики Казахстан от 29 июля 2005 года № 40 "О внесении изменений и дополнений в некоторые приказы Генерального Прокурора Республики Казахстан в части введения учета частных постановлений, частных определений судов, представлений следователей и дознавателей";
4. приказ Генерального Прокурора Республики Казахстан от 28 августа 2008 года № 48 "О внесении дополнений и изменений в приказ Генерального Прокурора Республики Казахстан от 12 сентября 2001 года № 105 "Об утверждении и введении в действие статистического отчета формы № 1-Е "О работе органов предварительного следствия и дознания" и Инструкции о порядке его составления".