Жануарлар дүниесі объектілерін, олардың бөліктері мен олардан жасалған өнімдерді, оның ішінде жануарлардың сирек кездесетін және құрып кету қаупі төнген санаттарына жатқызылған түрлерін Қазақстан Республикасына әкелуге және одан тысқары жерлерге әкетуге рұқсаттар беру ережесін бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрінің 2009 жылғы 30 шілдедегі N 435 Бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2009 жылғы 28 тамызда Нормативтік құқықтық кесімдерді мемлекеттік тіркеудің тізіліміне N 5768 болып енгізілді. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрінің 2012 жылғы 17 қаңтардағы № 10-1/18 бұйрығымен
Ескерту. Бұйрықтың күші жойылды - ҚР Ауыл шаруашылығы министрінің 2012.01.17 № 10-1/18 (қол қойылған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
"Жануарлар дүниесiн қорғау, өсiмiн молайту және пайдалану туралы" 2004 жылғы 9 шілдедегі Қазақстан Республикасының Заңының
9 -бабының 13) тармақшасына сәйкес БҰЙЫРАМЫН:
1. Қоса беріліп отырған Жануарлар дүниесі объектілерін, олардың бөліктері мен олардан жасалған өнімдерді, оның ішінде жануарлардың сирек кездесетін және құрып кету қаупі төнген санаттарына жатқызылған түрлерін Қазақстан Республикасына әкелуге және одан тысқары жерлерге әкетуге рұқсаттар беру ережесі бекітілсін.
2. Келесі бұйрықтардың күші жойылды деп танылсын:
1) "Балықтарды, олардың бөліктері мен туынды түрлерін Қазақстан Республикасынан тыс жерлерге әкетуге рұқсаттарды беру ережесін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігі Балық шаруашылығы комитеті Төрағасының 2006 жылғы 24 мамырдағы N 16-6/69 п (Нормативтiк құқықтық актiлердi мемлекеттiк тiркеу тiзiлiмiнде 4259 нөмірмен тiркелген, "Заң газетінде" 2006 жылғы 6 шілдедегі N 123 (929) санында жарияланған) бұйрығы;
2) "Жануарлар дүниесі объектілерін (балықтан және өзге су жануарларынан басқа), оның ішінде жануарлардың сирек кездесетін және құрып кету қаупі төнген санаттарға жатқызылған түрлерін, олардың бөліктері мен олардан жасалған өнімдерді әкелуге және әкетуге рұқсаттар беру ережесін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігі Орман және аңшылық шаруашылығы комитеті Төрағасының 2006 жылғы 23 мамырдағы N 121 (Нормативтiк құқықтық актiлердi мемлекеттiк тiркеу тiзiлiмiнде 4321 нөмірмен тiркелген,  Заң газетінде" 2006 жылғы 8 тамыздағы N 144 (950 ) санында жарияланған) бұйрығы.
3) "Жануарлар дүниесі объектілерін (балықтан және өзге су жануарларынан басқа), оның ішінде жануарлардың сирек кездесетін және құрып кету қаупі төнген санаттарға жатқызылған түрлерін, олардың бөліктері мен олардан жасалған өнімдерді әкелуге және әкетуге рұқсаттар беру ережесін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігі Орман және аңшылық шаруашылығы комитеті төрағасының 2006 жылғы 23 мамырдағы N 121 бұйрығына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігі Орман және аңшылық шаруашылығы комитеті Төрағасының 2007 жылғы 24 шілдедегі N 239 (Нормативтiк құқықтық актiлердi мемлекеттiк тiркеу тiзiлiмiнде 4854 нөмірмен тiркелген, "Заң газетінде" 2007 жылғы 10 тамыздағы N 122 (1150 ) санында, Қазақстан Республикасының Орталық атқарушы және өзге орталық мемлекеттік органдардың актілер жинағында, 2007 жылғы тамыз-қыркүйекте жарияланған) бұйрығы.

Об утверждении Правил выдачи разрешений на ввоз в Республику Казахстан и вывоз за ее пределы объектов животного мира, их частей и производных, в том числе видов животных, отнесенных к категории редких и находящихся под угрозой исчезновения
Приказ Министра сельского хозяйства Республики Казахстан от 30 июля 2009 года № 435. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 28 августа 2009 года № 5768. Утратил силу приказом Министра сельского хозяйства Республики Казахстан от 17 января 2012 года № 10-1/18
Сноска. Утратил силу приказом Министра сельского хозяйства РК от 17.01.2012 № 10-1/18.
В соответствии с подпунктом 13) статьи 9 Закона Республики Казахстан от 9 июля 2004 года "Об охране, воспроизводстве и использовании животного мира", ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Утвердить прилагаемые Правила выдачи разрешений на ввоз в Республику Казахстан и вывоз за ее пределы объектов животного мира, их частей и производных, в том числе видов животных, отнесенных к категории редких и находящихся под угрозой исчезновения.
2. Признать утратившим силу следующие приказы:
1) приказ Председателя Комитета рыбного хозяйства Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан от 24 мая 2006 года № 16-6/69п "Об утверждении Правил выдачи разрешений на вывоз за пределы Республики Казахстан рыб, их частей и производных" (зарегистрированный в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 4259, опубликованный в Юридической газете от 6 июля 2006 года № 123 (1103);
2) приказ Председателя Комитета лесного и охотничьего хозяйства Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан от 23 мая 2006 года № 121 "Об утверждении Правил выдачи разрешений на ввоз и вывоз объектов животного мира (кроме рыбы и других водных животных), их частей и производных, в том числе видов животных, отнесенных к категории редких и находящихся под угрозой исчезновения" (зарегистрированный в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 4321, опубликованный в Юридической газете от 16 августа 2006 года № 149 (1129) и в Юридической газете от 22 сентября 2006 года № 170 (1150);
3) приказ Председателя Комитета лесного и охотничьего хозяйства Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан от 24 июля 2007 года № 239 "О внесении изменений и дополнений в приказ Председателя Комитета лесного и охотничьего хозяйства Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан от 23 мая 2006 года № 121 "Об утверждении Правил выдачи разрешений на ввоз и вывоз объектов животного мира (кроме рыбы и других водных животных), их частей и производных, в том числе видов животных, отнесенных к категории редких и находящихся под угрозой исчезновения" (зарегистрированный в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 4854, опубликованный в Юридической газете от 10 августа 2007 года № 122 (1325), в Собрании актов центральных исполнительных и иных центральных государственных органов Республики Казахстан, 2007 год, июнь-август).

3. Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігінің Табиғат ресурстарын пайдалану стратегиясы департаменті (Толқымбеков Е.Р.) осы бұйрықтың Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелуін және ресми жариялануын қамтамасыз етсін.
4. Осы бұйрық бірінші рет ресми жарияланғаннан кейін он күнтізбелік күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Министр                                         А. Күрішбаев
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасы
Қаржы министрінің
міндетін атқарушы
__________ Ә. Смайылов
2009 жылғы 4 тамыз
Қазақстан Республикасы
Ауыл шаруашылығы министрінің
2009 жылғы 30 шілдедегі
N 435 бұйрығымен
бекітілген
Жануарлар дүниесі объектілерін, олардың бөліктері  мен олардан жасалған өнімдерді, оның ішінде жануарлардың сирек кездесетін және құрып кету қаупі төнген санаттарына жатқызылған түрлерін Қазақстан Республикасына әкелуге және одан тысқары жерлерге әкетуге рұқсаттар беру ережесі 1. Жалпы ережелер
1. Осы жануарлар дүниесі объектілерін, олардың бөліктері мен олардан жасалған өнімдерді, оның ішінде жануарлардың сирек кездесетін және құрып кету қаупі төнген санаттарына жатқызылған түрлерін Қазақстан Республикасына әкелуге және одан тысқары жерлерге әкетуге рұқсаттар беру ережесі (бұдан әрі – Ереже) "Жануарлар дүниесін қорғау, өсімін молайту және пайдалану туралы" Қазақстан Республикасының Заңына сәйкес әзірленді.
2. Осы Ереже жануарлар дүниесі объектілерін, олардың бөліктері мен олардан жасалған өнімдерді, оның ішінде жануарлардың сирек кездесетін және құрып кету қаупі төнген санаттарына жатқызылған түрлерін Қазақстан Республикасына әкелуге және одан тысқары жерлерге әкетуге рұқсаттар беруді реттейді.
3. Осы Ережеде мынадай ұғымдар және терминдер қолданылады:
1) балықтар мен басқа да су жануарлардың бөліктері мен олардан жасалған өнімдер - балықтар мен басқа да су жануарлардың кез-келген оңай танылатын бөліктері, сондай-ақ олардың тiршiлiк ету өнiмдерi: кесіп-бөлінген, кептірілген уылдырық, шәует, цисталар және басқалары, сонымен бірге шикі, салқындаған, мұздатылған түрде;
2) жануарлар дүниесі объектілері бөліктері мен олардың туындылары (балықтан және өзге су жануарларынан басқа) – тіршілік әрекетінің өнімдері қан, мускус, жұмыртқа, у, қанаттар, мамық;
3) аңшылық олжа – жануарлар мен құстардың кез келген оңай танылатын бөлігі, терісі немесе олардың бөлігі, қаңқасы немесе сүйегі, бас сүйегі, мүйізі, бұғы мүйізі, сауыты, тұлыбы.
4. Аңшылық олжаларын қоспағанда, жануарлар дүниесі объектілерін (балықтан және өзге су жануарларынан басқа), олардың бөліктері мен олардан жасалған өнімдерді Қазақстан Республикасына әкелуге және одан тысқары жерлерге әкетуге рұқсаттарды Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігінің Орман және аңшылық шаруашылығы комитеті (бұдан әрі – Орман және аңшылық шаруашылығы комитеті) береді.

3. Департаменту стратегии использования природных ресурсов Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан (Толкимбеков Е. Р.) обеспечить государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан и его официальное опубликование.
4. Настоящий приказ вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Министр                                    А. Куришбаев
"СОГЛАСОВАНО"
И.о. Министра финансов
Республики Казахстан
_____________ А. Смаилов
4 августа 2009 год
Утверждены
приказом Министра
сельского хозяйства
Республики Казахстан
от 30.07.2009 года № 435
Правила
выдачи разрешений на ввоз в Республику Казахстан и вывоз
за ее пределы объектов животного мира, их частей и производных,
в том числе видов животных, отнесенных к категории редких и
находящихся под угрозой исчезновения
1. Общие положения
1. Настоящие Правила выдачи разрешений на ввоз в Республику Казахстан и вывоз за ее пределы объектов животного мира, их частей и производных, в том числе видов животных, отнесенных к категории редких и находящихся под угрозой исчезновения (далее - Правила) разработаны в соответствии с Законом Республики Казахстан "Об охране, воспроизводстве и использовании животного мира".
2. Настоящие Правила регулируют вопросы выдачи разрешений на ввоз в Республику Казахстан и вывоз за ее пределы объектов животного мира, их частей и производных, в том числе видов животных, отнесенных к категории редких и находящихся под угрозой исчезновения.
3. В настоящих Правилах используются следующие понятия и термины:
1) часть и производное рыб и других водных животных - любые легко распознаваемые части рыб и других водных животных, а также продукты их жизнедеятельности: икра, сперма, цисты в том числе в свежем, охлажденном, мороженом, разделанном виде;
2) части и производные объектов животного мира, (кроме рыбы и других водных животных) - продукты жизнедеятельности - кровь, мускус, яйца, яд, перья, пух;
3) охотничьи трофеи - любые легко узнаваемые части животных и птиц, шкуры или их части, скелеты или кости, череп, рога, панты, панцири, чучело.
4. Разрешения на ввоз в Республику Казахстан и вывоз за ее пределы объектов животного мира, (кроме рыбы и других водных животных) их частей и производных, за исключением охотничьих трофеев выдаются Комитетом лесного и охотничьего хозяйства Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан, (далее - Комитет лесного и охотничьего хозяйства).

5. Балықтарды және өзге су жануарларын, оның ішінде балықтардың және өзге су жануарларының сирек кездесетін және құрып кету қаупі төнген санаттарына жатқызылған түрлерін Қазақстан Республикасына әкелуге және одан тысқары жерлерге әкелуге рұқсаттарын (бұдан әрі – Балық әкелуге рұқсат) осы Ережелерге 1-қосымшаға сәйкес нысан бойынша әкелу орны бойынша Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігі Балық шаруашылығы комитетінің аумақтық органдары (бұдан әрі – Инспекция) береді.
6. Балықтарды және өзге су жануарларын, олардың бөліктері мен олардан жасалған өнімдерді, сирек кездесетін және құрып кету қаупі төнген санаттарға жатқызылған жануарлар түрлерін әкетуге рұқсаттарды (бұдан әрі – Балық әкетуге рұқсат) осы Ережелерге 2-қосымшаға сәйкес нысан бойынша аулау (алып қою), өсіру немесе сатып алу орны бойынша Инспекциялар береді.
7. Жабайы фауна мен флораның құрып кету қаупі төнген түрлерімен халықаралық сауда туралы (бұдан әрі – СИТЕС Конвенциясы) Конвенцияның қосымшасына енгізілген жануарлар дүниесі объектілерін, олардың бөліктері мен олардан жасалған өнімдерді Қазақстан Республикасына әкелуге және одан тысқары жерлерге әкетуге рұқсаттар беру Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіппен жүргізіледі.
Сирек кездесетiн және құрып кету қаупi төнген жануарлар мен бекiре балықтардың түрлерiне, сондай-ақ олардың бөлiктерi мен дериваттарын әкелуге және әкетуге рұқсат бергенi үшiн "Салық және бюджетке төленетін басқа да міндетті төлемдер туралы" (Салық кодексі) Қазақстан Республикасының Кодексіне сәйкес тиiстi құжаттарды бергенге дейiн мемлекеттік баж төленеді.
8. Осы Ережелер заңнамалық актілерде және Қазақстан Республикасы ратификациялаған халықаралық шарттарда көзделген жағдайларды қоспағанда, барлық жеке және заңды тұлғаларға қолданылады.
2. Рұқсат алуға құжаттарды ұсыну тәртібі
9. Жануарлар дүниесі объектілерін (балықтан және өзге су жануарларынан басқа), олардың бөліктері мен олардан жасалған өнімдерді (бұдан әрі – үлгілер) Қазақстан Республикасына әкелуге және одан тысқары жерлерге әкетуге өтінімдерді заңды және жеке тұлғалар, оның ішінде жеке келісім-шарт және өтінім берушінің сенімхаты негізінде заңды және басқа да қызметтер көрсететін тұлғалар (бұдан әрі - өтінім берушілер) осы Ережелердің 3-қосымшасына сәйкес нысан бойынша Орман және аңшылық шаруашылығы комитетіне жібереді.
10. Балықтарды және өзге су жануарларын, олардың бөліктері мен олардан жасалған өнімдерді Қазақстан Республикасына әкелуді жоспарлап отырған тұлға Рұқсат алу үшін әкелу орнындағы Инспекцияға осы ережелерге 3-қосымшаға сәйкес нысан бойынша балықтарды және өзге су жануарларын, олардың бөліктері мен олардан жасалған өнімдерді Қазақстан Республикасына әкелуге рұқсат сатып алу жөнінде өтінім беруші қол қойған Өтінім (бұдан әрі – Балық әкелуге өтінім) береді.

5. Разрешения на ввоз в Республику Казахстан рыб и других водных животных, их частей и производных, в том числе видов рыб и других водных животных, отнесенных к категории редких и находящихся под угрозой исчезновения (далее - Разрешения на ввоз рыбы) выдаются территориальными органами Комитета рыбного хозяйства Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан (далее - Инспекции) по месту ввоза по форме согласно приложению 1 к настоящим Правилам.
6. Разрешения на вывоз рыб и других водных животных, их частей и производных, в том числе видов животных, отнесенных к категории редких и находящихся под угрозой исчезновения (далее - Разрешения на вывоз рыб), выдаются Инспекциями по месту вылова (изъятия), выращивания или приобретения по форме согласно приложению 2 к настоящим Правилам.
7. Выдача разрешений на ввоз в Республику Казахстан и вывоз за ее пределы объектов животного мира, их частей и производных, включенных в Приложения Конвенции о международной торговле видами дикой фауны и флоры, находящимися под угрозой исчезновения (далее - Конвенция СИТЕС), производится в порядке, установленном законодательством Республики Казахстан.
За выдачу разрешений на ввоз и вывоз редких и находящихся под угрозой исчезновения видов животных и осетровых рыб, а также их частей и дериватов уплачивается государственная пошлина в соответствии с Кодексом Республики Казахстан "О налогах и других обязательных платежах в бюджет" (Налоговый кодекс).
8. Действие настоящих Правил распространяется на всех физических и юридических лиц, за исключением случаев, предусмотренных законодательными актами и международными договорами, ратифицированными Республикой Казахстан.
2. Порядок представления документов на получения разрешения
9. Заявка на ввоз в Республику Казахстан и вывоз за ее пределы объектов животного мира (кроме рыбы и других водных животных), их частей и производных (далее - образцов) направляется юридическими и физическими лицами, в том числе лицами, оказывающими юридические и иные услуги на основании отдельного договора и по доверенности заявителя (далее - заявители) в Комитет лесного и охотничьего хозяйства по форме согласно приложению 3 к настоящим Правилам.
10. Для получения Разрешения на ввоз в Республику Казахстан рыб и других водных животных, их частей и производных лицо, планирующее данный ввоз, предоставляет в Инспекцию по месту ввоза, подписанную заявителем Заявку на приобретение разрешения на ввоз в Республику Казахстан рыб и других водных животных по форме согласно приложению 4 к настоящим Правилам (далее - Заявка на ввоз рыбы).

11. Балықтарды және өзге су жануарларын, олардың бөліктері мен олардан жасалған өнімдерді Қазақстан Республикасынан тысқары жерлерге әкетуді жоспарлап отырған тұлға Рұқсат алу үшін балықтарды және өзге су жануарларын, олардың бөліктері мен олардан жасалған өнімдерді аулау немесе сатып алу орнындағы Инспекцияға 4-қосымшаға сәйкес нысан бойынша балықтарды және өзге су жануарларын, олардың бөліктері мен олардан жасалған өнімдерді Қазақстан Республикасынан тысқары жерлерге әкетуге рұқсат сатып алу жөнінде өтінім беруші қол қойған Өтінім (бұдан әрі – Балық әкетуге өтінім) береді.
12. Заңды тұлға беретін жануарлар дүниесі объектілерін, олардың бөліктері мен олардан жасалған өнімдерді Қазақстан Республикасына әкелуге және одан тысқары жерлерге әкетуге рұқсат алуға өтінімдер өтінім берушінің мөрімен куәландырылады.
13. Үлгілерді Қазақстан Республикасына әкелуге және одан тысқары жерлерге әкетуге берілетін өтінімге мына құжаттардың көшірмелері қоса беріледі:
1) құрылтай құжаты және мемлекеттік тіркеу (қайта тіркеу) туралы куәлік (заңды тұлға үшін), мемлекеттік тіркеу туралы куәлік (жеке кәсіпкер үшін), жеке басын куәландыратын құжаттар (жеке тұлға үшін) (нотариалды куәландырылған);
2) үлгілердің шығу тегін, оларды олжалау және сатып алу заңдылығын растайтын құжаттар (табиғаттан алынды, сатып алынды, сыйға тарту немесе мұра ретінде алынды және басқалар);
3) экспорттаушы мен импорттаушы арасындағы келісім-шарт немесе осы әкелуді немесе әкетуді (болған жағдайда) жүзеге асыру ниетін растайтын өзге шарттық құжат;
4) әкелінетін және әкетілетін үлгілердің экспорттаушы елдің ветеринариялық-санитариялық қауіпсіздігіне сәйкестігін растайтын құжат;
5) салық төлеушінің куәлігі (СТН) немесе сәйкестендіру нөмірі бар құжат (тіркеу органы беретін сәйкестендіру нөмірінің бар екендігін растайтын құжат).
14. Балық әкетуге берілетін Өтінімге Қазақстан Республикасынан тысқары жерлерге әкетуге мәлімделген балықтарды және өзге су жануарларын, олжалаудың, жасанды жағдайларда өсірудің немесе сатып алудың заңдылығын растайтын мына құжаттардың нотариалды куәландырылған көшірмелері қоса тіркеледі:
1) құрылтай құжаты және мемлекеттік тіркеу (қайта тіркеу ) туралы куәлік (заңды тұлға үшін), мемлекеттік тіркеу туралы куәлік (жеке кәсіпкер үшін), жеке басын куәландыратын құжаттар (жеке тұлға үшін), салық төлеушінің куәлігі (СТН) немесе сәйкестендіру нөмірі бар құжат (тіркеу органы беретін сәйкестендіру нөмірінің бар екендігін растайтын құжат);

11. Для получения Разрешения на вывоз за пределы Республики Казахстан рыб и других водных животных, их частей и производных лицо, планирующее данный вывоз, предоставляет в Инспекцию по месту вылова или приобретения, вывозимых рыб и других водных животных, их частей и производных, подписанную заявителем Заявку на получение Разрешения на вывоз за пределы Республики Казахстан рыб и других водных животных, их частей и производных (далее - Заявка на вывоз рыб) согласно приложению 5 к настоящим Правилам.
12. Заявки на приобретения разрешений на ввоз в Республику Казахстан и вывоз за ее пределы объектов животного мира, их частей и производных, представляемые юридическими лицами, заверяется печатью заявителя.
13. К заявке на ввоз в Республику Казахстан и вывоз за ее пределы образцов прилагаются следующие копии документов:
1) учредительный документ и свидетельство о государственной регистрации (перерегистрации) (для юридического лица), свидетельство о государственной регистрации (для индивидуального предпринимателя), документы удостоверяющие личность (для физического лица) (нотариально засвидетельствованные);
2) документы, подтверждающие происхождение, законность добывания и приобретения образцов (изъято из природы, выведено в искусственных условиях, импортировано из другой страны, куплено, получено в качестве дара или наследства и другие);
3) контракт между экспортером и импортером или иной договорной документ, подтверждающий намерения о совершении данного ввоза или вывоза (при наличии);
4) документ, подтверждающий соответствие ввозимого и вывозимого образца требованиям ветеринарно-санитарной безопасности страны экспорта;
5) свидетельство налогоплательщика (РНН) или документ с идентификационным номером (документ, выдаваемый регистрирующим органом, подтверждающий наличие идентификационного номера).
14. К Заявке на ввоз рыбы прилагаются следующие нотариально засвидетельствованные копии документов, подтверждающие законность добывания, разведения в искусственных условиях или приобретения рыб и других водных животных, их частей и производных, которые были заявлены на ввоз в Республику Казахстан:
1) учредительный документ и свидетельство о государственной регистрации (перерегистрации) (для юридического лица), свидетельство о государственной регистрации (для индивидуального предпринимателя), документы удостоверяющие личность (для физического лица), свидетельство налогоплательщика (РНН) или документ с идентификационным номером (документ, выдаваемый регистрирующим органом, подтверждающий наличие идентификационного номера);

2) балықтарды және өзге су жануарларын (болған жағдайда) сатып алу-сатуға балық шаруашылығы ұйымымен немесе су айдынын пайдаланушымен жасалған шарт;
3) зақымдану, денсаулыққа қатер төну немесе қатыгездікпен қарау тәуекелін барынша азайту үшін үлгілерге (болған жағдайда) тиісті дәрежеде күтім жасау жағдайлары бар ұйыммен жасалған шарт;
4) балықтарға және өзге су жануарларына, олардың бөліктері мен олардан жасалған өнімдерге (болған жағдайда) иелік ету немесе пайдалану құқығына сенімхат;
5) балықтарды және өзге су жануарларын сатып алу заңдылығын растайтын құжаттар (сатып алу заңдылығын растайтын құжат ретінде сатып алу-сату шарты, сыйға тарту шарты, тауар құжаттамасы немесе тауар чегі, немесе банктың белгісі бар төлем тапсырысы болуы мүмкін).
15. Балық әкетуге берілетін Өтінімге келесі құжаттар қоса тіркеледі:
1) құрылтай құжаттары және заңды тұлғаны мемлекеттік тіркеу (қайта тіркеу) туралы куәлік (заңды тұлға үшін), жеке кәсіпкерді мемлекеттік тіркеу туралы куәлік (жеке кәсіпкер үшін), жеке басын куәландыратын құжаттар (жеке тұлға үшін), салық төлеушінің куәлігі (СТН) немесе сәйкестендіру нөмірі бар құжат (тіркеу органы беретін сәйкестендіру нөмірінің бар екендігін растайтын құжат);
2) өнім өңдеуші белгілеген балық өңдеу кезіндегі шығын нормалары.
16. Осы Ереженің 15-тармағында көрсетілген құжаттардан басқа сатып алу нысанына байланысты Қазақстан Республикасынан тысқары жерлерге әкетуге мәлімделген балықтарды және өзге су жануарларын, олардың бөліктері мен олардан жасалған өнімдерді олжалаудың заңдылығын, жасанды жағдайларда өсірудің немесе сатып алудың заңдылығын растайтын Өтінімге мына құжаттар қосымша тіркеледі:
1) егер әкетілетін балықтарды және өзге су жануарларын, олардың бөліктері мен олардан жасалған өнімдерді өтініш жасаушы жасанды жолмен өсірген болса, онда өтініш беруші балықтарды және өзге су жануарларын, олардың бөліктері мен олардан жасалған өнімдерді өсірген ұйым берген, жануарлар дүниесiн қорғау, өсiмiн молайту және пайдалану саласындағы уәкілетті орган куәландырған анықтаманы беруі тиіс (түпнұсқа немесе нотариалды куәландырылған көшірме);
2) егер әкетілетін балықтарды және өзге су жануарларын, олардың бөліктері мен олардан жасалған өнімдерді өтініш жасаушы аулап алған  болса, онда өтінуші осы Ереженің 5-қосымшасына сәйкес әкетілетін балықтарды және өзге су жануарларын, олардың бөліктерін аулауға рұқсат ету туралы балық шаруашылығы саласындағы уәкілетті органның берген анықтамасын ұсынуы тиіс;

2) договор с рыбохозяйственной организацией или пользователем водоемов на куплю-продажу рыбы и других водных животных (при наличии);
3) договор с организацией, имеющей условия для надлежащего ухода за образцами с тем, чтобы свести до минимума риск повреждения, угрозы здоровью или жестокого обращения, (при наличии);
4) доверенность на право распоряжения или пользования рыбой и другими водными животными (при наличии);
5) документы, подтверждающие законность приобретения рыб и других водных животных, (документом, подтверждающим законность приобретения, может быть договор купли-продажи, договор дарения, накладная или товарный чек или платежное поручение с отметкой банка).
15. К Заявке на вывоз рыб прилагаются следующие документы:
1) учредительный документ и свидетельство о государственной регистрации (перерегистрации) (для юридического лица), свидетельство о государственной регистрации (для индивидуального предпринимателя), документы удостоверяющие личность (для физического лица), свидетельство налогоплательщика (РНН) или документ с идентификационным номером (документ, выдаваемый регистрирующим органом, подтверждающий наличие идентификационного номера) (нотариально засвидетельствованные копии);
2) нормы потери при переработке рыбы, установленные переработчиком.
16. В зависимости от формы приобретения рыб и других водных животных, их частей и производных, кроме указанных документов в пункте 15 настоящих Правил, к заявке дополнительно прилагаются следующие документы подтверждающие добывание и (или), разведение в искусственных условиях и (или) приобретение рыб и других водных животных, их частей и производных, которые были заявлены к вывозу за пределы Республики Казахстан:
1) в случае если вывозимая рыба и другие водные животные, а также рыба и другие водные животные из которых получены части и производные выращены заявителем искусственно, то тогда заявитель представляет справку о выращивании в искусственных условиях, выданную разводившей рыбу и других водных животных, их частей и производных организацией, заверенную уполномоченным органом в области охраны, воспроизводства и использования животного мира (подлинник или нотариально заверенная копия);
2) в случае если вывозимая рыба и другие водные животные, а также рыба и другие водные животные из которых получены части и производные были выловлены заявителем, то тогда заявитель предоставляет справку уполномоченного органа в области рыбного хозяйства, подтверждающую вылов вывозимой рыбы и других водных животных, их частей и производных, по форме согласно приложению 6 к настоящим Правилам;

3) егер әкетілетін балықтар және өзге су жануарлары, олардың бөліктері мен олардан жасалған өнімдер сатып алынған болса, онда өтініш жасаушы әкетіліп бара жатқан балықтарды және өзге су жануарларын, олардың бөліктері мен олардан жасалған өнімдерді сатып алуды растайтын құжаттарды ұсынуы тиіс (сатып алу заңдылығын  растайтын құжат, сатып алу-сату шарты немесе сыйға тарту шарты, тауар құжаттамасы, тауар чегі немесе банк белгісі бар төлем тапсырысы болуы мүмкін).
3. Үлгілерді әкелуге және әкетуге рұқсаттар беру тәртібі
17. Орман және аңшылық шаруашылығы комитеті өтінімді алған күннен бастап он жұмыс күн ішінде осы өтінімді қарап, рұқсатты ресімдейді, не берілген өтінім осы Ереженің 13-тармағына сәйкес келмеген жағдайда және осы ережелерге 3-қосымшада көзделген Өтінім нысанына сәйкес келмеген жағдайда дәлелдер келтірілген бас тарту жібереді. Өтінім беруші ұсынылған құжаттардың кемшіліктерді жойғаннан кейін материалдарды Орман және аңшылық шаруашылығы комитетіне қайта қарауға жіберуге құқылы.
18. Рұқсат тиісінше Орман және аңшылық шаруашылығы комитетінің бланкісінде осы Ереженің 7-қосымшасына сәйкес нысан бойынша ресімделеді, оған басшының қолы қойылады және тиісінше Орман және аңшылық шаруашылығы комитетінің мөрі басылады. Үлгілердің әрбір тобы үшін жеке рұқсат ресімделеді.
19. Рұқсаттар өтініш жасаушыға немесе басқа адамға осы Ережеге 8-қосымшаға сәйкес нысан бойынша рұқсаттар беру журналына қол қою арқылы өтініш жасаушының сенімхаты бойынша беріледі.
20. Берілген рұқсат ол берілген сәттен бастап алты ай бойы күшінде болады.
21. Жеке тұлға жануарлар дүниесі объектілерін (балықтан және өзге су жануарларынан басқа) алып қоюға берілген рұқсат құжаттарына (аң аулау рұқсаты, аң аулау хаттамасы, олжалау парағы) сәйкес аулаған СИТЕС Конвенциясының Қосымшасына енгізілмеген аңшылық олжаларға, сондай-ақ аңшылық олжаларды меншік құқығын бермей тасымалдау жөнінде қызмет көрсету үшін басқа тұлғаға беру кезінде әкетуге рұқсат талап етілмейді.
4. Балықтарды және өзге су жануарларын, олардың бөліктері мен олардан жасалған өнімдерді әкелуге және әкетуге рұқсаттар беру тәртібі және рұқсат беруден бас тарту
22. Инспекция балықтарды әкелуге Өтінімді және (немесе) балықтарды әкетуге Өтінімді Инспекцияға Өтінім келіп түскен сәттен бастап 3 жұмыс күні ішінде қарайды, содан кейін балықтарды әкелуге Рұқсат және (немесе) балықтарды әкетуге Рұқсат өтінім берушілерге береді не дәлелдер келтірілген бас тарту құжатын береді.
23. Рұқсаттар беруден бас тартуға:
1) Өтінімге қоса берілетін құжаттардың толық топтамасын тапсырмау;

3) в случае если вывозимая рыба и другие водные животные, их части и производные были приобретены, то тогда заявитель представляет документы, подтверждающие приобретение вывозимых рыб и других водных животных, их частей и производных, (документом, подтверждающим законность приобретения, может быть договор купли-продажи или договор дарения, накладная, товарный чек или платежное поручение с отметкой банка).
3. Порядок выдачи разрешений на ввоз и вывоз образцов
17. Комитет лесного и охотничьего хозяйства в течение десяти рабочих дней со дня получения Заявки рассматривает ее и производит оформление разрешения, либо направляет мотивированный отказ, в случаях несоответствия представленной Заявки пункту 13 настоящих Правил и несоответствия Заявки с формой предусмотренной приложением 3 к настоящим Правилам. Заявитель после устранения недостатков представленных документов может повторно направить материалы на рассмотрение в Комитет лесного и охотничьего хозяйства.
18. Разрешение оформляется по форме согласно приложению 7 к настоящим Правилам на бланке Комитета лесного и охотничьего хозяйства, подписывается руководителем и скрепляется соответственно печатью Комитета лесного и охотничьего хозяйства. Для каждой группы образцов оформляется отдельное разрешение.
19. Разрешение выдается заявителю или другому лицу по доверенности заявителя под роспись в журнале выдачи разрешений по форме согласно приложению 8 к настоящим Правилам.
20. Выданное разрешение действительно в течение шести месяцев с момента его выдачи.
21. На охотничьи трофеи, не включенные в Приложения Конвенции СИТЕС добытые физическим лицом в соответствии с разрешительными документами (разрешение на охоту, протокол охоты, трофейный лист) на изъятие объектов животного мира (кроме рыбы и других водных животных), а также при передаче охотничьих трофеев другому лицу для оказания услуг по перевозке без передачи права на собственность, разрешение на вывоз не требуется.
4. Порядок выдачи разрешений на ввоз и вывоз рыбы
и других водных животных, их частей и производных
и отказ в выдаче разрешений
22. Инспекция рассматривает Заявку на ввоз рыб и (или) Заявку на вывоз рыб и прилагаемые к ней документы в течение 3 (трех) рабочих дней со дня поступления Заявки в Инспекцию, после чего производит выдачу Разрешения заявителю на ввоз рыбы и (или) Разрешения на вывоз рыбы, либо выдает мотивированный отказ.
23. Основанием для отказа в выдаче Разрешений являются:
1) предоставление неполного пакета документов прилагаемых к Заявке;

2) Өтінімде көрсетілген мәліметтерді және оған қоса берілетін құжаттарды толық көлемінде ұсынбау;
3) өтініш берушінің әкетіліп бара жатқан балықтардың және өзге су жануарларының, олардың бөліктері мен олардан жасалған өнімдердің шығу тегі, ауланған, өсірілген, сатып алынған орны туралы қасақана жалған ақпарат беруі болып табылады.
24. Егер Инспекция осы Ереже белгілеген мерзімде өтініш жасаушыға Рұқсат бермесе не Рұқсат беруден бас тарту себебі жайында өтініш берушіні жазбаша хабардар етпесе немесе өтініш берушіге негізсіз бас тарту құжатын берсе, өтініш беруші Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес осы әрекеттер бойынша шағымдануына болады.
25. Алушылар сатып алған Рұқсаттарды, заңды тұлға басқа заңды тұлға болып қайта құрылуын қоспағанда, өзге ұйымдар мен адамдарға мүлікті иеліктен айыруына жол берілмейді.
26. Рұқсаттар балықтарды және өзге су жануарларын, олардың бөліктері мен олардан жасалған өнімдерді Қазақстан Республикасына әкелуге және Қазақстан Республикасынан тысқары жерлерге әкетуге берілген рұқсаттарды есепке алу және тіркеу журналында тіркеліп, өтініш берушіге немесе басқа адамға нотариалды куәландырылған сенімхат бойынша не заңды тұлғаның басшысы немесе құрылтай құжаттарымен осыған уәкілетті өзге адам қол қойған және осы ұйымның мөрімен куәландырылған сенімхат бойынша беріледі. Рұқсаттардың түбіртектері Инспекцияда қалады.
27. Өтініш жасаушы балықтарды және өзге су жануарларын, олардың бөліктері мен олардан жасалған өнімдерді болжамды әкелуге немесе әкетуге дейін 3 (үш) жұмыс күнінен кешіктірмей Инспекцияға әкетілетін балықтардың және өзге су жануарларының, олардың бөліктері мен олардан жасалған өнімдердің түрі мен мөлшері бөлігінде бұдан берілген Өтінімге өзгерістер мен толықтырулар енгізу жайында өтініш жасай алады. Көрсетілген мерзім аяқталғаннан кейін Өтінімге өзгерістер мен толықтырулар енгізілмейді
28. Өтініш жасаушы әкелу немесе әкету күніне дейін Инспекцияға бұдан бұрын берілген Рұқсаттарды жою жайында өтініш жасай алады. Бұл жағдайда өтініш жасаушы Рұқсаттардың түпнұсқаларын Инспекцияға қайтарады.
29. Рұқсаттың қолданылу мерзімі – ол берілген күннен бастап алты ай.
30. Өтініш жасаушы қайта тіркеуден өткен жағдайда Рұқсат осы ереженің 29-тармағында көрсетілген мерзім күшінде болады.
31. Рұқсаттар әкетілетін жануарлар дүниесі объектілерінің, олардың бөліктері мен олардан жасалған өнімдердің мәлімделген көлеміне (мөлшеріне) беріледі.
32. Рұқсаттар бланкілері мен берілген Рұқсаттардың түбіртектері қатаң есептіліктегі құжаттар болып табылады.
Жануарлар дүниесі объектілерін, олардың
бөліктері мен олардан жасалған өнімдерді,
оның ішінде жануарлардың сирек кездесетін
және құрып кету қаупі төнген санаттарына
жатқызылған түрлерін Қазақстан Республикасына
әкелуге және одан тысқары жерлерге әкетуге
рұқсаттар беру ережесіне
1-қосымша
Қазақстан Республикасы
Ауыл шаруашылығы министрлігі
Балық шаруашылығы комитеті
__________________________________
аумақтық орган
Басқаға беру құқығынсыз
Балық және өзге су жануарлар, олардың бөліктері мен олардан жасалған өнімдерді Қазақстан Республикасына әкелуге
Рұқсаттың түбіртегі N __________
1
Берілді (заңды тұлғаның атауы, жеке тұлғаның аты-жөні, жеке кәсіпкердің аты-жөні)
2
Әкелудің мақсаты
3
Әкелу рұқсат етіледі (балықтың атауы және басқа су жануарлар олардың бөліктері мен олардан жасалған өнімдерді (салмақ (кг/тн)
4
Әрекеттің мерзімі
5
Негізгі талап (жеке куәлік және басқа құжаттар)
Берілген күні "___"______________ 200__ ж
М.О. Қолы _______________________________
(лауазымды адамның Т.А.Ә.)
Қазақстан Республикасы
Ауыл шаруашылығы министрлігі
Балық шаруашылығы комитеті
__________________________________
аумақтық орган
Басқаға беру құқығынсыз
Балық және өзге су жануарлар, олардың бөліктері мен олардан жасалған өнімдерді Қазақстан Республикасына әкелуге
Рұқсаттың N__________
1
Берілді (заңды тұлғаның атауы, жеке тұлғаның аты-жөні, жеке кәсіпкердің аты-жөні)
2
Әкелудің мақсаты
3
Әкелу рұқсат етіледі (балықтың атауы және басқа су жануарлар олардың бөліктері мен олардан жасалған өнімдерді (салмақ (кг/тн)
4
Әрекеттің мерзімі
5
Негізгі талап (жеке куәлік және басқа құжаттар)
Берілген күні "___"_______________ 200__ ж
М.О. Қолы ______________________________
(лауазымды адамның Т.А.Ә.)
Жануарлар дүниесі объектілерін, олардың
бөліктері мен олардан жасалған өнімдерді,
оның ішінде жануарлардың сирек кездесетін
және құрып кету қаупі төнген санаттарына
жатқызылған түрлерін Қазақстан Республикасына
әкелуге және одан тысқары жерлерге әкетуге
рұқсаттар беру ережесіне
2-қосымша
Қазақстан Республикасы
Ауыл шаруашылығы министрлігі
Балық шаруашылығы комитеті
__________________________________
аумақтық орган
Басқаға беру құқығынсыз
Балық және өзге су жануарлар, олардың бөліктері мен олардан жасалған өнімдерді Қазақстан Республикасынан тыс жерлерге әкетуге
N ________ Рұқсат түбіртегі
_____________________________________________________________
(заңды тұлғаның атауы, заңды тұлғаның жауапты адамының аты-жөні,                           әкесінің аты, қызметі
_______________________________________________________________________________________________
орналасқан орны немесе жеке тұлғаның аты-жөні, әкесінің аты,
азаматтығы, тұрғылықты жері )
Балықтар және өзге су жануарлары, олардың бөліктері мен олардан жасалған өнімдерді
Балық түрі
Салмағы (кг/тн)
1
Жас (шикі-балық), салқындатылған балық
2
Тірі балық және басқа су жануарлары
3
Мұздатылған балық
4
Бөлінген балық
5
Балық уылдырығы
6
Шаяндар
7
Гаммарус
8
Артемия sp.(цисты)
9
Басқалар (көрсету)
Барлығы
Әкетуге кедендік рәсімдеу пункті _ _________________________
Алушы-мемлекет ____________________________________________
Рұқсат әрекетінің мерзімі : алты ай
Берілген күні "____"_______________ 200__ ж.
М.О. Қолы ______________________________________
(лауазымды адамның Т.А.Ә.)
Қазақстан Республикасы
Ауыл шаруашылығы министрлігі
Балық шаруашылығы комитеті
__________________________________
аумақтық орган
Басқаға беру құқығынсыз
Балық және өзге су жануарлар, олардың бөліктері мен олардан жасалған өнімдерді Қазақстан Республикасынан тыс жерлерге әкетуге
N ________ Рұқсат
__________________________________________________________________
(заңды тұлғаның атауы, заңды тұлғаның жауапты адамының аты-жөні,                           әкесінің аты, қызметі
_______________________________________________________________________________________________
орналасқан орны немесе жеке тұлғаның аты-жөні, әкесінің аты,
азаматтығы, тұрғылықты жері )
Балықтар және өзге су жануарлары, олардың бөліктері мен олардан жасалған өнімдерді
Балық түрі
Салмағы (кг/тн)
1
Жас (шикі-балық), салқындатылған балық
2
Тірі балық және басқа су жануарлары
3
Мұздатылған балық
4
Бөлінген балық
5
Балық уылдырығы
6
Шаяндар
7
Гаммарус
8
Артемия sp.(цисты)
9
Басқалар (көрсету)
Барлығы
Әкетуге кедендік рәсімдеу пункті _ _________________________
Алушы-мемлекет ____________________________________________
Рұқсат әрекетінің мерзімі : алты ай
Берілген күні "____"_______________200__ ж.
М.О. Қолы ______________________________________
(лауазымды адамның аты-жөні)
Жануарлар дүниесі объектілерін, олардың
бөліктері мен олардан жасалған өнімдерді,
оның ішінде жануарлардың cирек кездесетін
және құрып кету қаупі төнген санаттарына
жатқызылған түрлерін Қазақстан Республикасына
әкелуге және одан тысқары жерлерге әкетуге
рұқсаттар беру ережесіне
3-қосымша
Нысан
Қазақстан Республикасы
Ауыл шаруашылығы министрлігінің
Орман және аңшылық шаруашылығы комитеті
________________________________________
(заңды тұлғаның толық атауы)
________________________________________
(жеке тұлғаның, жеке кәсіпкердің
________________________________________
тегі, аты, әкесінің аты),
________________________________________
(мекен-жайы, телефон және факс нөмірі)
Жануарлар дүниесі объектілерін (балықтан және өзге су жануарларынан басқа), олардың бөліктері мен олардан жасалған өнімдерді, оның ішінде сирек кездесетін және жойылып кету қауіпі төнген санатқа жатқызылған жануарлар түрлерін Қазақстан Республикасына әкелуге және/немесе одан тысқары жерлерге әкетуге рұқсатына ие болуға
ӨТІНІМ
___________________________________________________________________
___________________________________ Қазақстан Республикасына әкелуге
(қажеттісінің асты сызып қойылсын)
Қазақстан Республикасынан әкетуге рұқсат беруіңізді сұраймын
Үлгіні әкелетін және/немесе әкететін тұлғаның тегі, аты, әкесінің аты немесе заңды тұлғаның атауы _______________________________________
___________________________________________________________________
Үлгіні әкелудің және/немесе әкетудің мақсаты ______________________
Үлгінің түрі ______________________________________________________
Тірі үлгілер үшін – жынысы мен жасы, ұқсату белгілерінің болуы (сақиналар, микрочиптер және басқалар)
___________________________________________________________________
Тірі үлгілердің саны немесе салмағы _______________________________
Үлгілердің бөліктері мен олардан жасалған өнімдердің саны немесе салмағы ___________________________________________________________
Үлгілерді әкелудің және/немесе әкетудің жоспарланып отырған мерзімі мен кедендік ресімдеу бекеті, көлік құралдары мен маршрут сұлбасы  ___________________________________________________________________
Тірі үлгілер үшін үлгі тасымалдауға дайын болатыны және ол барынша аз зақымдану тәуекелімен, денсаулығына қауіп төндірілмей жөнелтілетіні немесе оған қатыгездік жасалмайтыны жөнінде растама _______________
___________________________________________________________________
Экспорттаушының (қайта экспорттаушының) және импорттаушының заңды мекен-жайы орыс және ағылшын тілдерінде, олардың телефондары немесе факстары ___________________________________________________________ ____________________________________________________________________
20___ ж. ________________  _________________________________________     (өтінім берілген күн)                   (қолы, Т.А.Ә.)
МО (заңды тұлға үшін)
Жануарлар дүниесі объектілерін, олардың
бөліктері мен олардан жасалған өнімдерді,
оның ішінде жануарлардың cирек кездесетін
және құрып кету қаупі төнген санаттарына
жатқызылған түрлерін Қазақстан Республикасына
әкелуге және одан тысқары жерлерге әкетуге
рұқсаттар беру ережесіне
4-қосымша
___________________________________________________________________
(уәкілетті органның аумақтық органың толық атауы)
___________________________________________________________________
заңды тұлға атауы немесе жеке тұлғаның толық аты-жөні
___________________________________________________________________
Балық және өзге су жануарлар, олардың бөліктері мен олардан жасалған өнімдерді Қазақстан Республикасына әкелуге рұқсатты  алу үшін өтінім
Балық және басқа су жануарларын әкелуге рұқсат беруiңiздi сұраймын.

2) предоставление сведений, указанных в Заявке и прилагаемых к ней документах не в полном объеме;
3) предоставление заявителем заведомо ложной информации о происхождении, месте вылова, выращивания, приобретения вывозимых рыб и других водных животных, их частей и производных.
24. В случае, если Инспекция в установленные настоящими Правилами сроки не выдала заявителю Разрешение, либо письменно не уведомила заявителя о причине отказа в выдаче Разрешения или представила заявителю необоснованный отказ, заявитель может обжаловать эти действия в соответствии с законодательством Республики Казахстан.
25. Приобретенные получателями Разрешения не подлежат отчуждению иным организациям и лицам, за исключением случаев, если юридическое лицо было реорганизовано в другое юридическое лицо.
26. Разрешения регистрируются в журнале учета и регистрации разрешений на ввоз в Республику Казахстан и вывоз за пределы Республики Казахстан рыб и других водных животных, их частей и производных и выдаются заявителю или другому лицу под роспись по нотариально заверенной доверенности, либо по доверенности, подписанной руководителем юридического лица или иного лица, уполномоченного на это его учредительными документами, и заверенной печатью этой организации. Корешки Разрешений остаются в Инспекции.
27. Заявитель не позднее 3 (трех) рабочих дней до предполагаемого ввоза или вывоза рыб и других водных животных, их частей и производных может обратиться в Инспекцию о внесении изменений и дополнений в ранее представленные Заявки в части вида и количества вывозимых рыб и других водных животных, их частей и производных. По истечении указанного срока изменения и дополнения в Заявки не вносятся.
28. Заявитель может до дня ввоза или вывоза обратиться в Инспекцию об аннулировании ранее выданных Разрешений. В этом случае заявитель возвращает подлинники Разрешений в Инспекцию.
29. Срок действия Разрешения - шесть месяцев со дня его выдачи.
30. В случае перерегистрации заявителя Разрешение действительно в течении сроков указанных в пункте 29 настоящих правил.
31. Разрешения выдаются на заявленный объем (количество) вывозимых объектов животного мира, их частей и производных.
32. Бланки Разрешений и корешки выданных Разрешений являются документами строгой отчетности.
Приложение 1
к Правилам выдачи разрешений на ввоз в
Республику Казахстан и вывоз за ее пределы
объектов животного мира их частей и
производных, в том числе видов животных,
отнесенных к категории редких и
находящихся под угрозой исчезновения
Комитет рыбного хозяйства
Министерства сельского хозяйства
Республики Казахстан
_____________________________________
территориальный орган
Без права передачи
Корешок Разрешения № __________
на ввоз в Республику Казахстан рыб и других водных животных,
их частей и производных
1.
Выдано (наименование юридического лица,
Ф.И.О. физического лица, индивидуального
предпринимателя)
2.
Цель ввоза
3.
Разрешается ввоз (наименование рыбы и другие
водные животные, их части и производные (Вес
(кг/тн)
4.
Срок действия
5.
Особые условия (наличие удостоверяющих и
других документов)
Дата выдачи "____" _______________ 20___ г.
МП    Подпись ________________________
(ФИО должностного лица)
Комитет рыбного хозяйства
Министерства сельского хозяйства
Республики Казахстан
____________________________________________________________
территориальный орган
Без права передачи
Разрешение № __________
на ввоз в Республику Казахстан рыб и других водных животных,
их частей и производных
1.
Выдано (наименование юридического лица,
Ф.И.О. физического лица, индивидуального
предпринимателя)
2.
Цель ввоза
3.
Разрешается ввоз (наименование рыбы и другие
водные животные, их части и производные (Вес
(кг/тн)
4.
Срок действия
5.
Особые условия (наличие удостоверяющих и
других документов)
Дата выдачи "____" _______________ 20___ г.
МП      Подпись ________________________
(ФИО должностного лица)
Приложение 2
к Правилам выдачи разрешений на ввоз в
Республику Казахстан и вывоз за ее пределы
объектов животного мира их частей и
производных, в том числе видов животных,
отнесенных к категории редких и
находящихся под угрозой исчезновения
Комитет рыбного хозяйства
Министерства сельского хозяйства
Республики Казахстан
___________________________________________________________
территориальный орган
Без права передачи
Корешок Разрешения № __________
на вывоз за ее пределы Республики Казахстан рыб и других водных
животных, их частей и производных
Выдано ______________________________________________________________
(наименование юридического лица, должность, фамилия, имя,
_____________________________________________________________________
отчество ответственного лица юридического лица, местонахождение либо
_____________________________________________________________________
фамилия, имя, отчество физического лица, гражданство, место
жительства)
Рыбы и другие водные животные, их части и
производные
Вид
Вес (кг/тн)
1.
Свежая (рыба-сырец), охлажденная рыба
2.
Живая рыба и другие водные животные
3.
Рыба мороженая
4.
Рыба разделанная
5.
Икра рыбы
6.
Раки
7.
Гаммарус
8.
Артемия sp. (цисты)
9.
Другие (указать)
Итого
Пункт таможенного оформления вывоза _________________________
Страна-получатель ____________________________________________
Срок действия разрешения: шесть месяцев
Дата выдачи "____" _______________ 20___ г.
МП      Подпись ________________________
(ФИО должностного лица)
Комитет рыбного хозяйства
Министерства сельского хозяйства
Республики Казахстан
___________________________________________________
территориальный орган
Без права передачи
Разрешение № __________
на вывоз за ее пределы Республики Казахстан рыб и других водных
животных, их частей и производных
Выдано ______________________________________________________________
(наименование юридического лица, должность, фамилия, имя,
_____________________________________________________________________
отчество ответственного лица юридического лица, местонахождение либо
_____________________________________________________________________
фамилия, имя, отчество физического лица, гражданство, место
жительства)
Рыбы и другие водные животные, их части и
производные
Вид
Вес (кг/тн)
1.
Свежая (рыба-сырец), охлажденная рыба
2.
Живая рыба и другие водные животные
3.
Рыба мороженая
4.
Рыба разделанная
5.
Икра рыбы
6.
Раки
7.
Гаммарус
8.
Артемия sp. (цисты)
9.
Другие (указать)
Итого
Пункт таможенного оформления вывоза _________________________
Страна-получатель ____________________________________________
Срок действия разрешения: шесть месяцев
Дата выдачи "____" _______________ 20___ г.
МП      Подпись ________________________
(ФИО должностного лица)
Приложение 3
к Правилам выдачи разрешений на ввоз в
Республику Казахстан и вывоз за ее пределы
объектов животного мира их частей и
производных, в том числе видов животных,
отнесенных к категории редких и
находящихся под угрозой исчезновения
Форма
Комитет лесного и охотничьего хозяйства
Министерства сельского хозяйства
Республики Казахстан
___________________________________________
(полное наименование юридического лица)
___________________________________________
(фамилия, имя, отчество физического лица,
___________________________________________
индивидуального предпринимателя),
___________________________________________
(адрес, номер телефона и факса)
ЗАЯВКА
на приобретение разрешения на ввоз в Республику Казахстан
и/или вывоз за ее пределы объектов животного мира (кроме рыбы и
других водных животных), их частей и производных, в том числе
видов животных, отнесенных к категории редких и находящихся под
угрозой исчезновения
Прошу выдать разрешение на ввоз в Республику Казахстан, вывоз
из Республики Казахстан (нужное подчеркнуть) _______________________
____________________________________________________________________
Фамилия, имя, отчество лица, которое будет ввозить и/или вывозить
образцы или наименование юридического лица _________________________
____________________________________________________________________
Цель ввоза и/или вывоза образца ____________________________________
Вид образца
____________________________________________________________________
Для живых образцов - пол и возраст, наличие идентифицирующих меток
(кольца, микрочипы и другие) _______________________________________
Количество или вес живых образцов __________________________________
Количество или вес частей и производных
образцов ___________________________________________________________
планируемые сроки и пункт таможенного оформления ввоза и/или вывоза
образцов, средства транспорта и схема маршрута _____________________
Для живых образцов подтверждение, что образец будет подготовлен к
транспортировке и отправлен с минимумом риска повреждения, угрозы
здоровью или жестокого обращения ___________________________________
юридический адрес экспортера (реэкспортера) и импортера на русском и
английском языках, их телефоны или факсы ___________________________
____________ 20__ г.     ________________________________
(дата подачи заявки)            (подпись, Ф.И.О.)
МП (для юридического лица)
Приложение 4
к Правилам выдачи разрешений на ввоз в
Республику Казахстан и вывоз за ее пределы
объектов животного мира их частей и
производных, в том числе видов животных,
отнесенных к категории редких и
находящихся под угрозой исчезновения
В ___________________________________________________________________
(полное наименование территориального органа уполномоченного органа)
от __________________________________________________________________
(наименование юридического лица, либо фамилия,
_____________________________________________________________________
имя, отчество (полностью) физического лица)
_____________________________________________________________________
Заявка
на приобретение разрешения на ввоз в Республику Казахстан
рыбы и других водных животных, их частей и производных
Прошу выдать разрешение на ввоз рыбы и других водных животных,
их частей и производных.

1. Әкелуге өтінім берілген балықтардың және басқа су жануарларының жалпы көлемі (кг/тн) _____________________________,
Балықтар және өзге су жануарлары
түрі
Салмағы (кг/тн)
1
Тірі балық
2
Басқа тірі су жануарлары
Барлығы
Қолы ______________________________
(Аты-жөні)
МО
Жануарлар дүниесі объектілерін, олардың
бөліктері мен олардан жасалған өнімдерді,
оның ішінде жануарлардың cирек кездесетін
және құрып кету қаупі төнген санаттарына
жатқызылған түрлерін Қазақстан Республикасына
әкелуге және одан тысқары жерлерге әкетуге
рұқсаттар беру ережесіне
5-қосымша
____________________________________________________________________
(уәкілетті органының аумақтық органының толық атауы)
_____________________________________________________________________
(заңды тұлға атауы немесе жеке тұлғаның аты-жөні (толық)__________________________________________________________________________________________________________________________________________
Балық және өзге су жануарлар, олардың бөліктері мен  олардан жасалған өнімдерді Қазақстан Республикасынан тысқары жерлерге әкетуге рұқсатты иелену үшін өтінім
Балық және өзге су жануарлар, олардың бөліктері мен туынды түрлерін Қазақстан Республикасынан тысқары жерлерге әкетуге рұқсат беруiңiздi сұраймын.

1. Общий объем заявленной к ввозу рыбы и других водных
животных, их частей и производных (кг/тн) _______________________,
Рыбы и другие водные животные
Вид
Вес (кг/тн)
1.
Живая рыба
2.
Другие живые водные животные
Итого
Подпись _______________________________
(Ф.И.О)
МП
Приложение 5
к Правилам выдачи разрешений на ввоз в
Республику Казахстан и вывоз за ее пределы
объектов животного мира их частей и
производных, в том числе видов животных,
отнесенных к категории редких и
находящихся под угрозой исчезновения
В ___________________________________________________________________
(полное наименование территориального органа уполномоченного органа)
от __________________________________________________________________
(наименование юридического лица, либо фамилия,
_____________________________________________________________________
имя, отчество (полностью) физического лица)
_____________________________________________________________________
Заявка
на приобретение разрешения на вывоз за пределы
Республики Казахстан рыб и других водных животных,
их частей и производных
Прошу выдать разрешение на вывоз за пределы Республики
Казахстан рыб и других водных животных, их частей и производных.

1. Әкетуге өтінім берілген балықтарды, олардың бөліктері мен туынды түрлерінің жалпы көлемі (кг/тн),
Балықтар және өзге су жануарлары, олардың бөліктері
түрі
Салмағы (кг/тн)
1
Жас (шикі-балық), салқындатылған балық
2
Тірі балық және басқа су жануарлары
3
Мұздатылған балық
4
Бөлінген балық
5
Балық уылдырығы
6
Шаяндар
7
Гаммарус
8
Артемия sp.(цисты)
9
Басқалар (көрсету)
Барлығы
2. Әкетілетін балық, сондай-ақ әкетілетін балық, олардың бөліктері мен туынды түрлері (әкетілетін балық, сондай-ақ өтінім беруші немесе аулаған тұлғамен әкетілетін балықтар, олардың бөліктері мен туынды түрлері ауланған кезде толтырылады) "__" ________ 20__ ж. _____________________________________________________________________
(әкетілетін балықты, сондай-ақ балықтарды, олардың бөліктері мен
_____________________________________________________________________
туынды түрлерін аулаған заңды тұлғаның атауы немесе жеке тұлғаның
аты-жөні (толық)
___________________________________________________________________
(балық қорлары мен басқа да су жануарларын пайдаланушы болып
__________________________________________________________ бекітілген
табылатын заңды тұлға атауы немесе жеке тұлғаның аты-жөні (толық)
__________________________________________________________ де аулаған
(балық шаруашылығы су тоғанының атауы (учаскесі)
Аулауға негіз _______________________________________________________
(балық аулау шарты, балық шаруашылығын жүргізу шарты,
_____________________________________________________________________
балық аулауға рұқсат реквизиттері (нөмірі, күні, кіммен берілген))
3. Әкетілетін балық, сондай-ақ әкетілетін балық, олардың бөліктері мен туынды түрлері (әкетілетін балық, сондай-ақ өтінім беруші немесе аулаған тұлғамен әкетілетін балықтар, олардың бөліктері мен туынды түрлері өсірілген кезде толтырылады) ) ____________________________________________________________________
(әкетілетін балықты, сондай-ақ балықтарды, олардың бөліктері мен _____________________________________________________________________________________
туынды түрлерін өсірген заңды тұлғаның атауы немесе жеке тұлғаның
аты-жөні (толық)
_________________________________________________________ де өсірген
(су тоғанының атауы)

1. Общий объем заявленной к вывозу рыбы и других водных
животных, их частей и производных (кг/тн) _________________________,
Рыбы и другие водные животные, их
части и производные
Вид
Вес (кг/тн)
1.
Свежая (рыба-сырец), охлажденная рыба
2.
Живая рыба и другие водные животные
3.
Рыба мороженая
4.
Рыба разделанная
5.
Икра рыбы
6.
Раки
7.
Гаммарус
8.
Артемия sp. (цисты)
9.
Другие (указать)
Итого
2. Вывозимая рыба и другие водные животные, их части и
производные, которые вывозятся, выловлена (заполняется в случае
вылова вывозимой рыбы и других водных животных, их частей и
производных, которые вывозятся самим заявителем либо лицом,
реализовавшим ее) "____" _________ 20 ____ г.
_____________________________________________________________________
(наименование юридического лица либо фамилия, имя, отчество
_____________________________________________________________________
(полностью) физического лица, осуществившего вылов вывозимой рыбы, а
_____________________________________________________________________
также рыбы и других водных животных, их частей и производных
вывозятся)
на _________________________________________________________________,
(наименование рыбохозяйственного водоема (участка))
закрепленным за _____________________________________________________
наименование юридического лица или фамилия, имя, отчество
физического лица, (полностью) являющегося
_____________________________________________________________________
пользователем рыбных ресурсов и других водных животных)
Основание для вылова ________________________________________________
(реквизиты договора на пользование животным
_____________________________________________________________________
миром, договора на ведение рыбного хозяйства, разрешения на
_____________________________________________________________________
рыболовство (номер, дата, и кем выдан))
3. Вывозимая рыба и другие водные животные, их части и
производные, которые вывозятся, разведены (заполняется в случае
разведения вывозимой рыбы и других водных животных, их частей и
производных которые вывозятся самим заявителем либо лицом,
реализовавшим ее) ___________________________________________________
_____________________________________________________________________
(наименование юридического лица или фамилия, имя, отчество
_____________________________________________________________________
физического лица, (полностью) осуществившего разведение вывозимой
_____________________________________________________________________
рыбы, а также рыба, части и производные, которой вывозятся)
на _________________________________________________________________
(наименование водоема)

4. Әкетілетін балық, сондай-ақ әкетілетін балық, олардың бөліктері мен туынды түрлері _________________________________________________
(әкетілетін балықты, сондай-ақ балықты, олардың
____________________________________________________________________
бөліктері мен туынды түрлерін іске асырған заңды тұлғаның
________________________________________________________ сатып алынды
атауы немесе жеке тұлғаның аты-жөні (толық)
Әкетуді кедендік рәсімдеу пункті ___________________________________
Алушы-ел ___________________________________________________________
Әкету мерзімі ______________________________________________________
Өтінім берушінің мемлекеттік және орыс тілдеріндегі заңды мекен-жайы (жеке тұлғалар үшін - тұрғын мекен-жайы, тұлғаны куәландыратын құжаттар мәліметтері), _____________________________________________
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
Телефон/факс байланыс нөмірлері ____________________________________
Күні "____"_______________ 200__ ж.
Қолы ______________________________
(Аты-жөні)
МО
Жануарлар дүниесі объектілерін, олардың
бөліктері мен олардан жасалған өнімдерді,
оның ішінде жануарлардың cирек кездесетін
және құрып кету қаупі төнген санаттарына
жатқызылған түрлерін Қазақстан Республикасына
әкелуге және одан тысқары жерлерге әкетуге
рұқсаттар беру ережесіне
6-қосымша
Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігі
Балық шаруашылығы комитеті
____________________________________________________________________
(уәкілетті органның аумақтық органы)
____________________________________________________________________
Балық және басқа су жануарларын аулау туралы анықтама
____________________________________________________________________
(заңды тұлғаның атауы, заңды тұлғаның жауапты адамының лауазымы,
____________________________________________________________________
аты-жөні, әкесінің аты, қызметі, немесе жеке тұлғаның аты-жөні,
_____________________________________________________________________              әкесінің аты, азаматтығы, тұрғылықты жері)
___________________________________________________________ берілген.
(бұдан әрі - Пайдаланушы)
Осы анықтама Пайдаланушы төмендегі сандық-түрлік құрамындағы балықты негізінде ауланғанын растайды ______________________________________
(балық аулау шарты, балық шаруашылығын жүргізу шарты,
_____________________________________________________________________      балық аулауға рұқсат реквизиттері (нөмірі, күні, кіммен берілген)
N
Балық және басқа су жануарларының түрлері
Салмағы (кг/тн)
Ескерту
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
Барлығы
2. Әкетілетін балық "____" _________ 20 __ ж. ______________________
_____________________________________________________________________
(әкетілетін балықты аулаған заңды тұлғаның атауы
_____________________________________________________________________
немесе жеке тұлғаның аты-жөні (толық)
____________________________________________________________________      (балық қорлары мен басқа да су жануарларын пайдаланушы болып
____________________________________________________________________
табылатын заңды тұлға атауы немесе жеке _________________________________________________________ бекітілген
тұлғаның аты-жөні (толық)
________________________________________________________ де аулаған
(балық шаруашылығы су тоғанының атауы (учаскесі)
Аулауға негіз ______________________________________________________
(балық аулау шарты, балық шаруашылығын жүргізу шарты,
____________________________________________________________________
балық аулауға рұқсат реквизиттері (нөмірі, күні, кіммен берілген))
Анықтама балықтарды, олардың бөліктері мен туынды түрлерін Қазақстан Республикасынан тысқары жерлерге әкетуге рұқсатты алу үшін берілген.
Анықтама беру күні "____"_______________ 20____ ж.
МО Қолы ________________________________________
(қызметтік тұлғаның аты-жөні)
Жануарлар дүниесі объектілерін, олардың
бөліктері мен олардан жасалған өнімдерді,
оның ішінде жануарлардың сирек кездесетін
және құрып кету қаупі төнген санаттарына
жатқызылған түрлерін Қазақстан Республикасына
әкелуге және одан тысқары жерлерге әкетуге
рұқсаттар беру ережесіне
7-қосымша
Қазақстан Республикасы                Республика Казахстан
Ауыл шаруашылығы                        Министерство
министрлігі                      Сельского хозяйства
ОРМАН ЖӘНЕ АҢШЫЛЫҚ                          КОМИТЕТ
ШАРУАШЫЛЫҒЫ                      ЛЕСНОГО И ОХОТНИЧЬЕГО
КОМИТЕТI                               ХОЗЯЙСТВА

4. Вывозимая рыба и другие водные животные, их части и
производные, которые вывозятся, приобретены (заполняется в случае
приобретения вывозимой рыбы и других водных животных, их частей и
производных, которые вывозятся самим заявителем) ___________________
____________________________________________________________________
(наименование юридического лица или фамилия, имя, отчество
_____________________________________________________________________
физического лица, (полностью) реализовавшего вывозимую рыбу, а также
____________________________________________________________________
рыба и другие водные животные, их части и производные, которой
вывозятся)
Пункт таможенного оформления вывоза _________________________________
Страна-получатель ___________________________________________________
Срок вывоза _________________________________________________________
Юридический адрес (для физических лиц - адрес места проживания,
данные документа удостоверяющего личность) заявителя на
государственном и русском языках, ___________________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
Контактные номера телефонов/факсов __________________________________
Дата "____" _______________ 20___ г.
Подпись _______________________________
(Ф.И.О)
МП
Приложение 6
к Правилам выдачи разрешений на ввоз в
Республику Казахстан и вывоз за ее пределы
объектов животного мира их частей и
производных, в том числе видов животных,
отнесенных к категории редких и
находящихся под угрозой исчезновения
Министерство сельского хозяйства Республики Казахстан
Комитет рыбного хозяйства
_____________________________________________________________________
(территориальный орган уполномоченного органа) Справка
о вылове рыб и других водных животных
Выдана ______________________________________________________________
(наименование юридического лица, должность,
_____________________________________________________________________
фамилия, имя, отчество ответственного лица юридического лица,
_____________________________________________________________________
либо фамилия, имя, отчество (полностью) физического лица,
гражданство, место жительства)
______________________________________________(далее - Пользователь).
Настоящая справка подтверждает что, рыба и другие водные животные в следующем количественно-видовом составе выловлена Пользователем на основании
_____________________________________________________________________
(реквизиты договора на пользование животным миром, договора на
_____________________________________________________________________
ведение рыбного хозяйства, разрешения на пользование животным миром
(номер, дата, кем и выдан))
Виды рыбы и других
водных животных
Вес (кг/тонн)
Примечание
1.
2.
3.
4.
5.
6.
7.
8.
9.
10.
Итого
Вывозимая рыба выловлена "____" _________ 20 __ г. __________________
_____________________________________________________________________
(наименование юридического лица либо фамилия, имя, отчество
_____________________________________________________________________
(полностью) физического лица, осуществившего изъятие вывозимой рыбы и
других водных животных)
на _________________________________________________________________,
(наименование рыбохозяйственного водоема (участка))
закрепленным за _____________________________________________________
(наименование юридического лица или фамилия, имя, отчество
(полностью) физического лица, являющегося
_____________________________________________________________________
пользователем рыбных ресурсов и других водных животных)
Основание вылова ____________________________________________________
(реквизиты договора на рыболовство, договора на ведение рыбного
_____________________________________________________________________
хозяйства, разрешения на пользование животным миром (номер, дата, и
кем выдан))
Справка дана для получения разрешения на вывоз за пределы
Республики Казахстан рыб и других водных животных, их частей и
производных.
Дата выдачи справки "____" _______________ 20___ г.
МП    Подпись ____________________________________________
(фамилия, имя, отчество должностного лица)
Приложение 7
к Правилам выдачи разрешений на ввоз в
Республику Казахстан и вывоз за ее пределы
объектов животного мира их частей и
производных, в том числе видов животных,
отнесенных к категории редких и
находящихся под угрозой исчезновения
ҚАЗАҚСТАН РЕСПУБЛИКАСЫ                  РЕСПУБЛИКА КАЗАХСТАН
АУЫЛ ШАРУАШЫЛЫҒЫ     ____________        МИНИСТЕРСТВО
МИНИСТРЛIГI       |    Герб    |    СЕЛЬСКОГО ХОЗЯЙСТВА
| Республики |
ОРМАН ЖӘНЕ АҢШЫЛЫҚ    |  Казахстан |     КОМИТЕТ ЛЕСНОГО И
ШАРУАШЫЛЫҒЫ КОМИТЕТI   |____________|    ОХОТНИЧЬЕГО ХОЗЯЙСТВА

010000, Астана қаласы, Орынбор к-сі                 010000, г. Астана ул. Орынбор
"Министрліктер үйі", 5 кіреберіс                    "Дом министерств" 5 подъезд
тел/факс: (8-717-2)74-33-25, 74-33-00            тел/факс: (8-717-2)74-33-25, 74-33-00
__________________ N ___________
На N ________ от _______________
Жануарлар дүниесі объектілерін, олардың бөліктері мен олардан жасалған өнімдерді, оның ішінде жануарлардың сирек кездесетін және құрып кету қаупі төнген санаттарына жатқызылған түрлерін Қазақстан Республикасына әкелуге және одан тысқары жерлерге әкетуге
РҰҚСАТ N
(қажеттісін белгілеңіз)
Берілді (заңды тұлғаның атауы, жеке тұлғаның Т.А.Ә.)
Әкелу немесе әкету мақсаты (қажеттісін белгілеңіз)
Рұқсат етіледі (жануардың немесе үлгінің атауы, саны және басқалар) (қажеттісін белгілеңіз)
Жарамдылық мерзімі
Ерекше жағдайлары (куәландыратын және басқа да құжаттардың болуы)
Төраға ________________________________________
(қолы, аты жөні)
МО
Жануарлар дүниесі объектілерін, олардың
бөліктері мен олардан жасалған өнімдерді,
оның ішінде жануарлардың cирек кездесетін
және құрып кету қаупі төнген санаттарына
жатқызылған түрлерін Қазақстан Республикасына
әкелуге және одан тысқары жерлерге әкетуге
рұқсаттар беру ережесіне
8-қосымша
Жануарлар дүниесі объектілерін, олардың бөліктері мен олардан жасалған өнімдерді, оның ішінде жануарлардың сирек кездесетін және құрып кету қаупі төнген санаттарына жатқызылған түрлерін Қазақстан Республикасына әкелуге және одан тысқары жерлерге әкетуге рұқсаттарды тіркеу журналы
р/с
N
Рұқсат N
Пайдалану түрі (жануарлар түрлері, саны)
Жарамдылық мерзімі
Кімге берілді (жеке немесе заңды тұлғалар, сонымен бірге өтінім берушінің сенімхаты негізінде)
Өтініш берушіге рұқсат берілген күн және рұқсаттың N
Алушының деректері (Т.А.Ә., жеке куәлігінің N)
Алушының қолы

010000, Астана қаласы,                    010000, г. Астана
Орынбор к-сі "Министрліктер                   ул. Орынбор "Дом
үйі", 5 кіреберіс                      министерств" 5 подъезд
тел/факс: (8-717-2)74-33-25,             тел/факс: (8-717-2)74-33-25,
74-33-00                                 74-33-00
__________ № _____________
На № _______ от __________
РАЗРЕШЕНИЕ №
на ввоз в Республику Казахстан и/или вывоз за ее пределы
объектов животного мира (кроме рыбы и других водных животных),
их частей и производных, в том числе видов животных,
отнесенных к категории редких и находящихся под
угрозой исчезновения
(нужное подчеркнуть)
Выдано (наименование юридического лица,
Ф.И.О. физического лица)
Цель ввоза или вывоза (нужное подчеркнуть)
Разрешается (наименование животного или
образца, количество и другое) ввоз или
вывоз (нужное подчеркнуть)
Срок действия
Особые условия (наличие удостоверяющих и
других документов)
Председатель _______________________________________
(подпись ФИО)
М.П.
_________________________________
(Ф.И.О. исполнителя)
Приложение 8
к Правилам выдачи разрешений на ввоз в
Республику Казахстан и вывоз за ее пределы
объектов животного мира их частей и
производных, в том числе видов животных,
отнесенных к категории редких и
находящихся под угрозой исчезновения
Журнал
регистрации выдачи разрешений на ввоз в Республику
Казахстан и вывоз за ее пределы объектов животного мира (кроме
рыбы и других водных животных), их частей и производных, в том
числе видов животных, отнесенных к категории редких и
находящихся под угрозой исчезновения
п/п
Разре-
шение
Вид поль-
зования
(вид
животных,
количест-
во)
Срок
дей-
ствия
Кому выдано
(физические
или
юридические
лица, в том
числе и по
доверенности
заявителя)
Дата
выдачи
разреше-
ния зая-
вителю и
№ разре-
шения
Данные
получа-
теля
(Ф.И.О,
№ уд.
лич-
ности)
Подпись
получа-
теля