"Мұнай мен табиғи көмірсутек газы кенорындарының қорларын, перспективалық және болжамдық ресурстарын сыныптау жөніндегі нұсқаулықты бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Энергетика және минералдық ресурстар министрі міндетін атқарушының 2005 жылғы 27 қазандағы N 283 бұйрығына толықтырулар енгізу туралы"
Қазақстан Республикасы Энергетика және минералды ресурстар министрдің м.а. 2009 жылғы 30 қазандағы N 299 Бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2009 жылғы 20 қарашада Нормативтік құқықтық кесімдерді мемлекеттік тіркеудің тізіліміне N 5865 болып енгізілді. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Индустрия және инфрақұрылымдық даму министрінің м.а. 2023 жылғы 2 ақпандағы № 71 бұйрығымен
Ескерту. Күші жойылды - ҚР Индустрия және инфрақұрылымдық даму министрінің м.а. 02.02.2023 № 71 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
БҰЙЫРАМЫН:
1. "Мұнай мен табиғи көмірсутек газы кен орындарының қорларын, перспективалық және болжамдық ресурстарын сыныптау жөніндегі нұсқаулықты бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Энергетика және минералдық ресурстар министрі міндетін атқарушының 2005 жылғы 27 қазандағы N 283 бұйрығына (нормативтік-құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеудің тізілімінде N 3945 тіркелген, "Заң газеті" газетінде 2006 жылғы 17 наурыздағы N 47-48 (854) санында жарияланған), мынадай толықтырулар енгізілсін:
көрсетілген бұйрықпен бекітілген мұнай мен табиғи көмірсутек газы кенорындарының қорларын, перспективалық және болжамдық ресурстарын сыныптау жөніндегі нұсқаулыққа:
10-тармақта:
1) тармақша мынадай мазмұндағы абзацпен толықтырылсын:
"А категориясы қорларының шекарасын А категориясының және басқа категориялардың қорлары бар ұңғымалардың арасындағы ортасы арқылы немесе радиусы пайдаланылатын ұңғымалардың арасындағы шоғырдың арақашықтығының жартысына тең шеңбер арқылы жүргізеді";
2) тармақша мынадай мазмұндағы абзацпен толықтырылсын:
"В категориясы қорларының шекарасын В категориясының және басқа категориялардың қорлары бар ұңғымалардың арасындағы ортасы арқылы немесе радиусы пайдаланылатын ұңғымалардың арасындағы шоғырдың арақашықтығының жартысына тең шеңбер арқылы жүргізеді".
2. Қазақстан Республикасы Энергетика және минералдық ресурстар министрлігінің Геология және жер қойнауын пайдалану комитеті заңнамада белгіленген тәртіппен Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде осы бұйрықтың мемлекеттік тіркелуін және оның кейін ресми бұқаралық ақпарат құралдарында жариялануын қамтамасыз етсін.
3. Осы бұйрық бірінші ресми жарияланған күнінен бастап күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Министрдің міндетін
атқарушы
Д. Тұрғанов

О внесении дополнений в приказ и.о. Министра энергетики и минеральных ресурсов Республики Казахстан от 27 октября 2005 года № 283 "Об утверждении Инструкции по классификации запасов месторождений, перспективных и прогнозных ресурсов нефти и природного углеводородного газа"
Приказ и.о. Министра энергетики и минеральных ресурсов Республики Казахстан от 30 октября 2009 года № 299. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 20 ноября 2009 года № 5865. Утратил силу приказом и.о. Министра индустрии и инфраструктурного развития Республики Казахстан от 2 февраля 2023 года № 71.
Сноска. Утратил силу приказом и.о. Министра индустрии и инфраструктурного развития РК от 02.02.2023 № 71 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Внести в приказ и.о. Министра энергетики и минеральных ресурсов Республики Казахстан от 27 октября 2005 года за № 283 "Об утверждении Инструкции по классификации запасов месторождений, перспективных и прогнозных ресурсов нефти и природного углеводородного газа" (зарегистрированный в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 3945, опубликованный в газете "Юридическая газета" от 17 марта 2006 года № 47-48 (1027-1028), следующие дополнения:
в Инструкции по классификации запасов месторождений, перспективных и прогнозных ресурсов нефти и природного углеводородного газа, утвержденной указанным приказом:
в пункте 10:
подпункт 1) дополнить абзацем следующего содержания:
"Границу запасов категории А проводят по середине между скважинами с запасами категории А и других категорий или по окружности, радиус которой равен половине расстояния между эксплуатационными скважинами залежи.";
подпункт 2) дополнить абзацем следующего содержания:
"Границу запасов категории В проводят по середине между скважинами с запасами категории В и других категорий или по окружности, радиус которой равен половине расстояния между эксплуатационными скважинами залежи.".
2. Комитету геологии и недропользования Министерства энергетики и минеральных ресурсов Республики Казахстан в установленном законодательством порядке, обеспечить государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан и его последующее опубликование в официальных средствах массовой информации.
3. Настоящий приказ вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
И.о. Министра
Д. Турганов