"Патент беруге қорытынды жасаумен сортты сипаттаудың және сорттың патент қабілеттілігі туралы қорытындының нысандарын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрінің 2009 жылғы 26 наурыздағы N 168 бұйрығына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрінің 2009 жылғы 23 қазандағы N 605 Бұйрығы. Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде 2009 жылғы 23 қарашада Нормативтік құқықтық кесімдерді мемлекеттік тіркеудің тізіліміне N 5874 болып енгізілді. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрінің 2016 жылғы 22 қаңтардағы № 19 бұйрығымен
Ескерту. Күші жойылды - ҚР Ауыл шаруашылығы министрінің 22.01.2016 № 19 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
"Тұқым шаруашылығы туралы" Қазақстан Республикасының 2003 жылғы 8 ақпандағы Заңына, "Ауыл шаруашылығы өсімдіктерін сорттық сынақтан өткізу ережесін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2008 жылғы 28 тамыздағы N 780 қаулысына сәйкес БҰЙЫРАМЫН:
1. "Патент беруге қорытынды жасаумен сортты сипаттаудың және сорттың патент қабілеттілігі туралы қорытындының нысандарын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрінің 2009 жылғы 26 наурыздағы N 168 бұйрығына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде N 5646 тіркелген, Қазақстан Республикасының орталық атқарушы және өзге де орталық мемлекеттік органдарының актілер жинағында, 2009 жылы, N 7 жарияланған) мынандай өзгерістер мен толықтырулар енгізілсін:
атауындағы "және сорттың патент қабілеттілігі" деген сөздер ", өсімдік шаруашылығындағы селекциялық жетістікке патент беру туралы қорытынды, өсімдік шаруашылығындағы селекциялық жетістікке патент беруден бас тарту туралы қорытынды және селекциялық жетістіктің атауын тексеру нәтижесі бойынша қорытынды" деген сөздермен ауыстырылсын;
1-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"1. Қоса беріліп отырған:
патент беруге қорытынды жасаумен сортты сипаттау;
өсімдік шаруашылығындағы селекциялық жетістікке патент беру туралы қорытынды;
өсімдік шаруашылығындағы селекциялық жетістікке патент беруден бас тарту туралы қорытынды;
селекциялық жетістіктің атауын тексеру нәтижесі бойынша қорытынды нысандары бекітілсін.";
көрсетілген бұйрықпен бекітілген Патент беруге қорытынды жасаумен сортты сипаттаудың нысанындағы "сипаттаудың нысаны" деген сөздер "сипаттау" деген сөзбен ауыстырылсын;
көрсетілген бұйрықпен бекітілген Сорттың патент қабілеттілігі туралы қорытындының нысаны алынып тасталсын;
осы бұйрыққа 123-қосымшаларға сәйкес өсімдік шаруашылығындағы селекциялық жетістікке патент беру туралы қорытынды, өсімдік шаруашылығындағы селекциялық жетістікке патент беруден бас тарту туралы қорытынды, селекциялық жетістіктің атауын тексеру нәтижесі бойынша қорытынды нысандарымен толықтырылсын.

О внесении изменений и дополнений в приказ Министра сельского хозяйства Республики Казахстан от 26 марта 2009 года № 168 "Об утверждении форм описания сорта с заключением на выдачу патента и заключения о патентоспособности сорта"
Приказ Министра сельского хозяйства Республики Казахстан от 23 октября 2009 года № 605. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 23 ноября 2009 года № 5874. Утратил силу приказом Министра сельского хозяйства Республики Казахстан от 22 января 2016 года № 19
Сноска. Утратил силу приказом Министра сельского хозяйства РК от 22.01.2016 № 19 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
В соответствии с Законом Республики Казахстан от 8 февраля 2003 года "О семеноводстве", постановлением Правительства Республики Казахстан от 28 августа 2008 года № 780 "Об утверждении Правил проведения сортоиспытания сельскохозяйственных растений" ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Внести в приказ Министра сельского хозяйства Республики Казахстан от 26 марта 2009 года № 168 "Об утверждении форм описания сорта с заключением на выдачу патента и заключения о патентоспособности сорта" (зарегистрированный в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 5646, опубликованный в Собрании актов центральных исполнительных и иных центральных государственных органов Республики Казахстан № 7, 2009 года) следующие изменения и дополнения:
в заголовке слова "и заключения о патентоспособности сорта" заменить словами ", заключения о выдаче патента на селекционное достижение в растениеводстве, заключения об отказе в выдаче патента на селекционное достижение в растениеводстве и заключения по результатам проверки наименования селекционного достижения";
пункт 1 изложить в следующей редакции:
"1. Утвердить прилагаемые формы:
описания сорта с заключением на выдачу патента;
заключения о выдаче патента на селекционное достижение в растениеводстве;
заключения об отказе в выдаче патента на селекционное достижение в растениеводстве;
заключения по результатам проверки наименования селекционного достижения.";
в Форме описания сорта с заключением на выдачу патента, утвержденной указанным приказом, слова "Форма описания" заменить словом "Описание";
Форму заключения о патентоспособности сорта, утвержденную указанным приказом, исключить;
дополнить формами заключения о выдаче патента на селекционное достижение в растениеводстве, заключения об отказе в выдаче патента на селекционное достижение в растениеводстве, заключения по результатам проверки наименования селекционного достижения согласно приложениям 1, 2,  3к настоящему приказу.

2. Егіншілік және фитосанитариялық қауіпсіздік департаменті осы бұйрықты Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіппен мемлекеттік тіркеуді қамтамасыз етсін
3. Осы бұйрық алғаш рет ресми жарияланғаннан кейін он күнтізбелік күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Министр                                     А. Күрішбаев
Қазақстан Республикасы
Ауыл шаруашылығы министрінің
2009 жылғы 23 қазандағы
N 605 бұйрығына
1-қосымша
Қазақстан Республикасы
Ауыл шаруашылығы министрінің
2009 жылғы 26 наурыздағы
N 168 бұйрығымен бекітілген
"Нысан"
Бекітемін
Қазақстан Республикасы
Ауыл шаруашылығы министрлігі
"Ауыл шаруашылығы дақылдарының
сорттарын сынау жөніндегі
мемлекеттік комиссия" ММ төрағасы
____________________________________
(Тегі, аты, әкесінің аты, қолы, мөрі)
200 __ жыл "__" __________
Өсімдік шаруашылығындағы селекциялық жетістікке патент беру туралы қорытынды
Өтінім N                                Өтінім берілген күн:
Дақыл (тек, түр)                        Сорт/Будан:
Өтінім беруші(лер):
Сорттың авторы(лары):
Шығу тегі бойынша сипаттама:
Селекциялық әдісі:
Өмір салты:                             Даму циклі:
Сынақ басталған күн:                    Сынақтан алынған күн:
Аудандастырылған жыл:                   Аудандастырудан алынған жыл:
DUS-test зерттеу бойынша қорытынды
1. Ерекшелігі (distinctness)
2. Біртектілігі (uniformiti)
3. Тұрақтылығы (stabiliti)
4. Сорт бойынша басқа ақпарат:
Селекциялық жетістікті патент қабілеттілігіне сараптау нәтижесі бойынша қорытынды: __________________________________
______________________________________________________________
Сараптау кеңесінің мүшелері:                 _________________
__________________
Қазақстан Республикасы
Ауыл шаруашылығы министрінің
2009 жылғы 23 қазандағы
N 605 бұйрығына
2-қосымша
Қазақстан Республикасы
Ауыл шаруашылығы министрінің
2009 жылғы 26 наурыздағы
N 168 бұйрығымен бекітілген
"Нысан"
Бекітемін
Қазақстан Республикасы
Ауыл шаруашылығы министрлігі
"Ауыл шаруашылығы дақылдарының
сорттарын сынау жөніндегі
мемлекеттік комиссия" ММ төрағасы
____________________________________
(Тегі, аты, әкесінің аты, қолы, мөрі)
200 __ жыл "__" __________
Өсімдік шаруашылығындағы селекциялық жетістікке патент беруден бас тарту туралы қорытынды
Өтінім N                                Өтінім берілген күн:
Дақыл (тек, түр)                        Сорт/Будан:
Өтінім беруші(лер):
Сорттың авторы(лары):
Шығу тегі бойынша сипаттама:
Селекциялық әдісі:
Өмір салты:                             Даму циклі:
Сынақ басталған күн:                    Сынақтан алынған күн:
Аудандастырылған жыл:                   Аудандастырудан алынған жыл:
DUS-test зерттеу бойынша қорытынды

2. Департаменту земледелия и фитосанитарной безопасности в установленном законодательством Республики Казахстан порядке обеспечить государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан.
3. Настоящий приказ вводится в действие по истечении десяти календарных дней после первого официального опубликования.
Министр                                    А. Куришбаев
Приложение 1
к приказу Министра сельского хозяйства
Республики Казахстан
от 23 октября 2009 года № 605
Утверждено
приказом Министра сельского хозяйства
Республики Казахстан
от 26 марта 2009 года № 168
"Форма"
Утверждаю
Председатель ГУ "Государственная
комиссия по сортоиспытанию
сельскохозяйственных культур
Министерства сельского хозяйства
Республики Казахстан
_______________________________
(Ф.И.О. подпись, печать)
"_____"__________ 200__ года
Заключение
о выдаче патента на селекционное
достижение в растениеводстве
Заявка №
Дата подачи заявки:
Культура (род, вид)
Сорт/Гибрид
Заявитель: (и)
Автор(ы) сорта:
Характеристика по происхождению:
Метод селекции:
Образ жизни:
Цикл развития
Дата начала испытания:
Дата снятия с испытания
Год районирования
Год снятия с районирования
Результаты исследования на DUS–test
1. Отличимость (distinctness)
2. Однородность (uniformiti)
3. Стабильность (stabiliti)
4. Другая информация по сорту:
Заключение по результатам экспертизы селекционного
достижения на патентоспособность: _________________________
___________________________________________________________
Члены экспертного совета:   ________________
________________
Приложение 2
к приказу Министра сельского хозяйства
Республики Казахстан
от 23 октября 2009 года № 605
Утверждено
приказом Министра сельского хозяйства
Республики Казахстан
от 26 марта 2009 года  № 168
"Форма"
Утверждаю
Председатель ГУ "Государственная
комиссия по сортоиспытанию
сельскохозяйственных культур
Министерства сельского хозяйства
Республики Казахстан
_______________________________
(Ф.И.О. подпись, печать)
"_____"__________ 200__ года
Заключение
об отказе в выдаче патента на селекционное
достижение в растениеводстве
Заявка №
Дата подачи заявки:
Культура (род, вид)
Сорт/ Гибрид
Заявитель: (и)
Автор(ы) сорта:
Характеристика по происхождению:
Метод селекции:
Образ жизни:
Цикл развития
Дата начала испытания:
Дата снятия с испытания
Год районирования
Год снятия с районирования
Результаты исследования на DUS–test

1. Ерекшелігі (distinctness)
2. Біртектілігі (uniformiti)
3. Тұрақтылығы (stabiliti)
4. Сорт бойынша басқа ақпарат:
Селекциялық жетістікті патент қабілеттілігіне сараптау нәтижесі бойынша қорытынды: ___________________________________________
______________________________________________________________
Сараптау кеңесінің мүшелері:                 _________________
__________________
Қазақстан Республикасы
Ауыл шаруашылығы министрінің
2009 жылғы 23 қазандағы
N 605 бұйрығына
3-қосымша
Қазақстан Республикасы
Ауыл шаруашылығы министрінің
2009 жылғы 26 наурыздағы
N 168 бұйрығымен бекітілген
"Нысан"
Бекітемін
Қазақстан Республикасы
Ауыл шаруашылығы министрлігі
"Ауыл шаруашылығы дақылдарының
сорттарын сынау жөніндегі
мемлекеттік комиссия" ММ төрағасы
____________________________________
(Тегі, аты, әкесінің аты, қолы, мөрі)
200 __ жыл "__" __________
Селекциялық жетістіктің атауын тексеру нәтижесі бойынша қорытынды
Өтінім N __________________ Өтінімнің берілген күні _______________
Дақыл: ____________________________________________________________
Өтінім беруші(лер):
Автор(лар):
Селекциялық жетістіктің
ұсынылған атауы: __________________________________________________
Селекциялық жетістіктің тіркелген аты:_____________________________
___________________________________________________________________
Тексеру өткізудің негізі:
Атаудың қысқаша сипаттамасы:
Сараптама нәтижелері:
"Ауыл шаруашылығы
дақылдарының сорттарын
сынау жөніндегі мемлекеттік
комиссия" ММ
Селекциялық жетістіктерді
қорғау бөлімінің бастығы ____________ _______________________
(қолы)       (Тегі, аты, әкесінің аты)

1. Отличимость (distinctness)
2. Однородность (uniformiti)
3. Стабильность (stabiliti)
4. Другая информация по сорту:
Заключение по результатам экспертизы селекционного
достижения на патентоспособность: _________________________
___________________________________________________________
Члены экспертного совета:   ________________
________________
Приложение 3
к приказу Министра сельского хозяйства
Республики Казахстан
от 23 октября 2009 года № 605
Утверждено
приказом Министра сельского хозяйства
Республики Казахстан
от 26 марта 2009 года  № 168
"Форма"
Утверждаю
Председатель ГУ "Государственная
комиссия по сортоиспытанию
сельскохозяйственных культур
Министерства сельского хозяйства
Республики Казахстан
_______________________________
(Ф.И.О. подпись, печать)
"_____"__________ 200__ года
Заключение
по результатам проверки наименования
селекционного достижения
Заявка № _____________________ Дата подачи заявки __________________
Культура: __________________________________________________________
Заявитель (и):
Автор (ы):
Предложенное наименование селекционного достижения:
_____________________________________________________________________
Селекционное достижение зарегистрировано под
названием:___________________________________________________________
_____________________________________________________________________
Основание проведения проверки:
Краткая характеристика наименования:
Результаты экспертизы
Начальник отдела охраны
селекционных достижений
ГУ "Государственная комиссия
по сортоиспытанию сельско-
хозяйственных культур"       _____________           _____________
(подпись)                (Ф.И.О.)