Халық денсаулығына қауіп төндіретін өнім түрлерін бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрінің 2009 жылғы 16 қарашадағы N 720 Бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2009 жылғы 26 қарашада Нормативтік құқықтық кесімдерді мемлекеттік тіркеудің тізіліміне N 5887 болып енгізілді. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрінің 2021 жылғы 23 сәуірдегі № ҚР ДСМ - 34 бұйрығымен.
Ескерту. Күші жойылды - ҚР Денсаулық сақтау министрінің 23.04.2021 № ҚР ДСМ - 34 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
"Халық денсаулығы және денсаулық сақтау жүйесі туралы" Қазақстан Республикасының 2009 жылғы 18 қыркүйектегі Кодексінің 62-бабының 7-тармағына сәйкес БҰЙЫРАМЫН:
1. Халықтың денсаулығына қауіп төндіретін мынадай өнім түрлері бекітілсін:
1) химиялық заттар;
2) генетикалық түрлендірілген объектілер;
3) бояғыштар;
4) тағам өнімдерімен және ауыз сумен байланысты материалдар мен бұйымдар;
5) дезинсекция, дезинфекция және дератизация құралдары.
2. Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлігінің Мемлекеттік санитарлық-эпидемиологиялық қадағалау комитеті (К.С. Оспанов) осы бұйрықты Қазақстан Республикасы Әділет министрлігіне мемлекеттік тіркеуге жіберсін.
3. Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлігінің әкімшілік-құқықтық жұмыс департаменті (Ф.Б. Бисмильдин) осы бұйрық Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелгеннен кейін оны ресми жариялауды қамтамасыз етсін.
4. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау Қазақстан Республикасының Денсаулық сақтау вице-министрі Т.А. Вощенковаға жүктелсін.
5. Осы бұйрық алғаш ресми жарияланған күнінен кейін он күнтізбелік күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Министр
Ж. Досқалиев

Об утверждении видов продукции, представляющих опасность для здоровья населения
Приказ Министра здравоохранения Республики Казахстан от 16 ноября 2009 года № 720. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 26 ноября 2009 года № 5887. Утратил силу приказом Министра здравоохранения Республики Казахстан от 23 апреля 2021 года № ҚР ДСМ - 34.
Сноска. Утратил силу приказом Министра здравоохранения РК от 23.04.2021 № ҚР ДСМ - 34 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Примечание РЦПИ!
Порядок введения в действие приказа см. п. 5.
В соответствии с подпунктом 113) пункта 1 статьи 1 Кодекса Республики Казахстан от 18 сентября 2009 года "О здоровье народа и системе здравоохранения", ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Утвердить следующие виды продукции, предоставляющие опасность для здоровья населения:
1) химическая продукция;
2) генетически модифицированные объекты;
3) красители;
4) материалы и изделия, контактирующие с пищевыми продуктами и питьевой водой;
5) средства для дезинсекции, дезинфекции и дератизации.
2. Комитету государственного санитарно-эпидемиологического надзора Министерства здравоохранения Республики Казахстан (Оспанов К.С.) направить настоящий приказ на государственную регистрацию в Министерство юстиции Республики Казахстан.
3. Департаменту административно-правовой работы Министерства здравоохранения Республики Казахстан (Бисмильдин Ф.Б.) обеспечить официальное опубликование настоящего приказа после его государственной регистрации в Министерстве юстиции Республики Казахстан.
4. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на вице-министра здравоохранения Республики Казахстан Т.А. Вощенкову.
5. Настоящий приказ вводится в действие по истечении десяти календарных дней после его первого официального опубликования.
Министр
Ж. Доскалиев