Өлшеу құралдары болып табылатын медициналық бұйымдардың тізбесін бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрінің 2009 жылғы 24 қарашадағы N 765 Бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2009 жылғы 26 қарашада Нормативтік құқықтық кесімдерді мемлекеттік тіркеудің тізіліміне N 5891 болып енгізілді. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрінің 2020 жылғы 14 желтоқсандағы № ҚР ДСМ-260/2020 бұйрығымен.
Ескерту. Күші жойылды – ҚР Денсаулық сақтау министрінің 14.12.2020 № ҚР ДСМ-260/2020 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
Ескерту. Бұйрықтың тақырыбы жаңа редакцияда – ҚР Денсаулық сақтау министрінің 22.04.2019 № ҚР ДСМ-44 (алғашқы ресми жарияланғаннан кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
"Халық денсаулығы және денсаулық сақтау жүйесі туралы" Қазақстан Республикасы кодексінің 82-бабының 4-тармағын іске асыру мақсатында БҰЙЫРАМЫН:
1. Қоса беріліп отырған Өлшеу құралдары болып табылатын медициналық бұйымдардың тізбесі бекітілсін
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда – ҚР Денсаулық сақтау министрінің 22.04.2019 № ҚР ДСМ-44 (алғашқы ресми жарияланғаннан кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
2. Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлігінің Медициналық және фармацевтикалық қызметін бақылау комитеті осы бұйрықты Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіппен Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркеуден өткізсін.
3. Әкімшілік-құқықтық жұмыс департаменті (Ф.Б. Бисмильдин) осы бұйрықтың Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіппен бұқаралық ақпарат құралдарында ресми жариялануын қамтамасыз етсін.
4. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау вице-министрі Е.А. Біртановқа жүктелсін.
5. Осы бұйрық алғаш ресми жарияланған күнінен бастап он күнтізбелік күн өткеннен кейін қолданысқа енгізіледі.
Министр
Ж. Досқалиев
"КЕЛІСІЛГЕН"
Қазақстан Республикасының
Индустрия және сауда
министрінің міндетін атқарушы
____________ Т. Жақсылықов

Об утверждении Перечня медицинских изделий, являющихся средством измерения
Приказ Министра здравоохранения Республики Казахстан от 24 ноября 2009 года № 765. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 26 ноября 2009 года № 5891. Утратил силу приказом Министра здравоохранения Республики Казахстан от 14 декабря 2020 года № ҚР ДСМ-260/2020.
Сноска. Утратил силу приказом Министра здравоохранения РК от 14.12.2020 № ҚР ДСМ-260/2020 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Сноска. Заголовок в редакции приказа Министра здравоохранения РК от 22.04.2019 № ҚР ДСМ-44 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Примечание РЦПИ!
Порядок введения в действие приказа см. п. 5.
В соответствии со статьей 82 Кодекса Республики Казахстан от 18 сентября 2009 года "О здоровье народа и системе здравоохранения", ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Утвердить прилагаемый Перечень медицинских изделий, являющихся средством измерения.
Сноска. Пункт 1 в редакции приказа Министра здравоохранения РК от 22.04.2019 № ҚР ДСМ-44 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
2. Комитету контроля медицинской и фармацевтической деятельности Министерства здравоохранения Республики Казахстан обеспечить в установленном законодательством Республики Казахстан порядке государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан.
3. Департаменту административно-правовой работы (Бисмильдин Ф.Б.) обеспечить в установленном законодательством Республики Казахстан порядке официальное опубликование настоящего приказа в средствах массовой информации после его государственной регистрации.
4. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на Вице-министра здравоохранения Республики Казахстан Биртанова Е.А.
5. Настоящий приказ вводится в действие по истечении десяти
календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Министр
Ж. Доскалиев
"СОГЛАСОВАНО"
И.о. Министра индустрии и торговли
Республики Казахстан
__________ Т. Жаксылыков

2009 жылғы 25 қараша
Қазақстан Республикасы
Денсаулық сақтау министрінің
2009 жылғы 24 қарашадағы
N 765 бұйрығымен бекітілген
Өлшеу құралдары болып табылатын медициналық бұйымдардың тізбесі
Ескерту. Тізбеге өзгеріс енгізілді – ҚР Денсаулық сақтау министрінің 22.04.2019 № ҚР ДСМ-44 (алғашқы ресми жарияланғаннан кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
р/с
Медициналық бұйымның атауы
1.
Көз торшасы қалыңдығын талдағыш
2.
Электролитті, қан электролиттерін талдағыш
3.
Аудиометрлер, диагностикалық аудиометр, импедансты аудиометр, туындаған әлеуеттерді тіркеудің клиникалық, аудиометриялық модулі
4.
Медициналық динамометр
5.
Антропометриялық өлшеуіш
6.
Электроэнцефалограф, цифрлы электроэнцефалография жүйесі электроэнцефалографиялық аппаратты-бағдарламалық кешен, электроэнцефалограф-талдағыш, компьютерлендірілген тіркеуіш, портативный, телеметриялық және автоматты режимдегі алып жүретін ЭЭГ-ны тәуліктік тіркеу
7.
Кардиомонитор, кереует жанындағы кардиомонитор, компьютерлі электрокардиоанализатор, телеметриялық электрокардиограф (телефон желісі немесе радиоарна бойынша дыбыс бергішімен)
8.
Бір және көп арналы электрокардиограф, электрокардиографиялық кешен, оның ішінде жүктемелі сынамаға арналған аппаратты-бағдарлама, ЭКГ алып жүретін тіркеуіштер
9.
Реограф, қан айналымы параметрлерін кешенді зерттеуге арналған аппаратты-бағдарламалық реографиялық кешен, реоплетизмограф, реоэнцефалограф
10.
Фотоплетизмограф
11.
Фонокардиограф
12.
Электромиограф, нейромиограф және алынған ми әлеуеті электромиография/өлшеуіш жүйесі, нейромиоталдағыш
13.
Дозиметр, клиникалық дозиметр
14.
Электроретиноталдағыш - компьютерліндірілген диагностикалық кешені
15.
Бірқатар физиологиялық параметрлерді бақылауға арналған реанимациялық және анестезиологиялық монитор
16.
Артериалдық қан қысымын және тәуліктік тамыр соғу жиілігін, оның ішінде өзімен бірге жүретін, автоматты өлшеу мониторы, компьютерлеген
17.
Пульсоксиметр
18.
Сынама көзілдірік линзалары жиынтығы
19.
Спирограф, шағын процессорлы портативті спирограф, спирографиялық кешені, волютометр, оксикарбоспирограф, оксиспирограф
20.
Пневмотахограф
21.
Медициналық термометрлер
22.
Артериалдық қан қысымын өлшеуге арналған, оның ішінде артериалдық қан қысымын, тамыр соғысын және артериалдық қан қысымын тәуліктік мониторлауды өлшеуге арналған жартылай автоматты, автоматты, сандық тонометр
23.
Өкпені жасанды желдету аппараты
24.
Жаңа туғандарға арналған инкубаторлар
25.
Төменгі жиілікті терапия аппараттары, аппараты ультражоғары жиілікті терапия аппараты, ультрадыбысты терапия аппараты
26.
Ультрадыбысты диагностикалық аппараттар (сканерлер) (УДҚ-аппараты)
27.
Планшетті иммуноферментті талдағыш
28.
Биохимиялық талдағыштар
29.
Шығаратын ауаны газды талдағыш
30.
Колориметриялық және фотометриялық медициналық аспаптар
31.
Медициналық поляриметр
32.
Медициналық нефелометр
33.
Люминометр және хемилюминометр
34.
Вискозиметр
35.
Гемоглобинометр
36.
Еккішті сорғы, инфузды еккіш сорғы, волютометр еккіш сорғы
37.
Медициналық тараздар

25 ноября 2009 года
Утвержден приказом
Министра здравоохранения
Республики Казахстан
от 2009 года № 765
Перечень медицинских изделий, являющихся средством измерения
Сноска. Заголовок в редакции приказа Министра здравоохранения РК от 22.04.2019 № ҚР ДСМ-44 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Сноска. Перечень с изменениями, внесенными приказом Министра здравоохранения РК от 22.04.2019 № ҚР ДСМ-44 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
п/п
Наименование медицинского изделия
1.
Анализатор толщины сетчатки
2.
Анализатор электролитный, электролитов крови
3.
Аудиометры, аудиометр диагностический, аудиометр
импедансный, клинический, аудиометрический модуль
регистрации вызванных потенциалов
4.
Динамометр медицинский
5.
Измеритель антропометрический
6.
Электроэнцефалограф, система цифрово
электроэнцефалографии комплекс аппаратно-программный
электроэнцефалографический, электроэнцефалограф-
анализатор, регистратор компьютеризированный,
портативный, носимый суточной регистрации электро-
энцефалографии в телеметрическом и автономном режиме
7.
Кардиомонитор, кардиомонитор прикроватный,
электрокардиоанализатор компьютерный, электрокардиограф
телеметрический (с передачей сигнала по телефонной линии
или радиоканалу)
8.
Электрокардиограф одно- и много- канальный, комплекс
электрокардиографический, в том числе аппаратно-
программный для нагрузочных проб, регистраторы
электрокардиографии носимые
9.
Реограф, комплекс аппаратно-программный реографический
реограф-полианализатор для комплексного исследования
параметоров кровообращения, реоплетизмограф,
реоэнцефалограф
10.
Фотоплетизмограф
11.
Фонокардиограф
12.
Электромиограф, нейромиограф и система измерений
электромиографии/вызванного потенциала мозга,
нейромиоанализатор
13.
Дозиметр, клинический дозиметр
14.
Комплекс компьютеризированный диагностический
электроретиноанализатор
15.
Монитор реанимационный и анестезиологический для контроля ряда физиологических параметров
16.
Монитор автоматического измерения артериального давления
и частоты пульса суточный, в том числе носимый,
компьютеризированный
17.
Пульсоксиметр
18.
Набор пробных очковых линз
19.
Спирограф, спирограф микропроцессорный портативный,
комплекс спирографический, волюметр,
оксикарбоспирограф, оксиспирограф
20.
Пневмотахограф
21.
Термометры медицинские
22.
Тонометры для измерения артериального давления, в том
числе полуавтоматический, автоматический, цифровой
для измерения артериального давления, пульса и
суточного мониторирования артериального давления
23.
Аппараты искусственной вентиляции легких
24.
Инкубаторы для новорожденных
25.
Аппараты низкочастотной терапии, аппараты
ультравысокочастотной терапии, аппараты ультразвуковой
терапии
26.
Аппараты (сканеры) ультразвуковые диагностические
(УЗИ-аппараты)
27.
Планшетный иммуноферментный анализатор
28.
Анализаторы биохимические калибруемые светофильтрами
29.
Газоанализатор выдыхаемого воздуха
30.
Приборы колориметрические и фотометрические медицинские
31.
Поляриметр медицинский
32.
Нефелометр медицинский
33.
Люминометр и хемилюминометр
34.
Вискозиметр
35.
Гемоглобинометр
36.
Насосы шприцевые, инфузионные, волюметрические
37.
Весы медицинские