"Салықтық әкімшілендірудің кейбір мәселелері туралы" Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 2008 жылғы 30 желтоқсандағы № 637 бұйрығына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 2009 жылғы 29 желтоқсандағы № 584 Бұйрығы. Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде 2010 жылғы 6 қаңтарда Нормативтік құқықтық кесімдерді мемлекеттік тіркеудің тізіліміне N 5988 болып енгізілді. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 2018 жылғы 8 ақпандағы № 146 бұйрығымен
Ескерту. Күші жойылды – ҚР Қаржы министрінің 08.02.2018 № 146 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткеннен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
"Салық және бюджетке төленетін басқа да міндетті төлемдер туралы" Қазақстан Республикасы Кодексіне (Салық кодексі) сәйкес БҰЙЫРАМЫН:
1. "Салықтық әкімшілендірудің кейбір мәселелері туралы" Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 2008 жылғы 30 желтоқсандағы № 637 бұйрығына (Нормативтік құқықтық актілерін мемлекеттік тіркеудің тізілімінде № 5463 болып тіркелген, "Юридическая газета" газетінде 2009 жылғы 20 ақпанда № 27 (1624) жарияланған) мынадай өзгерістер мен толықтырулар енгізілсін:
1-тармақтың 35) тармақшасында "." деген тыныс белгі ";" деген тыныс белгімен ауыстырылсын;
1-тармақты мынадай мазмұнды 36) тармақшамен толықтырылсын:
"36) осы бұйрыққа 37-қосымшаға сәйкес қосылған құн салығы бойынша тіркеу есебінен алудан бас тарту туралы шешім.";
көрсетілген бұйрыққа 8-қосымша осы бұйрыққа 1-қосымшаға сәйкес жаңа редакцияда жазылсын;
көрсетілген бұйрыққа 11-қосымша осы бұйрыққа 2-қосымшаға сәйкес жаңа редакцияда жазылсын;
37-қосымша осы бұйрыққа 3-қосымшаға сәйкес толықтырылсын.
2. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің Салық комитеті (Ерғожин Д.Е.) осы бұйрықты Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркеуді және оның кейіннен бұқаралық ақпарат құралдарында жариялады қамтамасыз етсін.
3. Осы бұйрық ресми жарияланған күннен бастап он күнтізбелік күн өткеннен кейін қолданысқа енгізіледі.
Министр
Б. Жәмішев
Қазақстан Республикасы
Қаржы министрінің
2009 жылғы 29 желтоқсандағы
№ 584 бұйрығына 1-қосымша
Қазақстан Республикасы
Қаржы министрінің
2008 жылғы 30 желтоқсандағы
№ 637 бұйрығына 8-қосымша
Салықтық тексеру нәтижелері туралы хабарламаға және (немесе) хабарламаға шағымды қарау нәтижелерi бойынша шығарылған жоғары тұрған салық қызметі органының шешіміне салық төлеушiнiң (салық агентінің) шағымын қараудың қорытындылары туралы хабарлама
20__ ж. "____" ____________ № ______
"Салық және бюджетке төленетін басқа да міндетті төлемдер туралы" Қазақстан Республикасы Кодексінің (Салық кодексі) 607, 671 және 681-баптарына сәйкес ________________________________________
(салық қызметі органының атауы)
Сіздің ___________________________________________________________
(шағым жасау нысанын көрсету – салық тексеруі нәтижелері
хабарлама немесе хабарламаға шағымды қарау нәтижелерi
__________________________________________________________________
бойынша шығарылған жоғары тұрған салық қызметі органының шешімі)
20__ж. "____" ______________ шағымыңызды қарап, Cізді
__________________________________________________________________
(салық төлеушiнiң (салық агентінің) тегі, аты, әкесінің аты (ол
болған жағдайда) немесе толық атауы, СТН, сәйкестендіру нөмірі
__________________________________________________________________
(ЖСН/БСН) (ол болған жағдайда), мекен-жайы)
шағым бойынша мынадай шешім қабылданғаны туралы хабардар етеді:
__________________________________________________________________
__________________________________________________________________
(шешімнің мазмұны)
1.____________________________________________________ үшін,
(тексерілетін кезең)
шағымды қарау нәтижелерін ескере отырып, салық және бюджетке төленетін басқа да міндетті төлемдердің, міндетті зейнетақы жарналарының, әлеуметтік аударымдардың және өсімпұлдардың есептелген сомасы мынаны құрайды:
теңге
_________________________
(төлемнің коды, атауы)
________________ (төлемнің сомасы)
_______________
(өсімпұл сомасы)
__________________________
(төлемнің коды, атауы)
________________ (төлемнің сомасы)
________________(өсімпұл сомасы)
_________________________
(төлемнің коды, атауы)
_________________
(төлемнің сомасы)
________________(өсімпұл сомасы)
_________________________
(төлемнің коды, атауы)
_________________
(төлемнің сомасы)
________________(өсімпұл сомасы)
Жиыны

О внесении изменений и дополнений в приказ Министра финансов Республики Казахстан от 30 декабря 2008 года № 637 "О некоторых вопросах налогового администрирования"
Приказ Министра финансов Республики Казахстан от 29 декабря 2009 года № 584. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 6 января 2010 года № 5988. Утратил силу приказом Министра финансов Республики Казахстан от 8 февраля 2018 года № 146.
Сноска. Утратил силу приказом Министра финансов РК от 08.02.2018 № 146 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
В соответствии с Кодексом Республики Казахстан "О налогах и других обязательных платежах в бюджет" (Налоговый кодекс) ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Внести в приказ Министра финансов Республики Казахстан от 30 декабря 2008 года № 637 "О некоторых вопросах администрирования" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 5463, опубликован в газете "Юридическая газета" от 20 февраля 2009 года № 27 (1624)) следующие изменения и дополнения:
в подпункте 35) пункта 1 знак препинания "." заменить знаком препинания ";";
пункт 1 дополнить подпунктом 36) следующего содержания:
"36) решения об отказе в снятии с регистрационного учета по налогу на добавленную стоимость согласно приложению 37 к настоящему приказу.";
приложение 8 к указанному приказу изложить в новой редакции согласно приложению 1 к настоящему приказу;
приложение 11 к указанному приказу изложить в новой редакции согласно приложению 2 к настоящему приказу;
дополнить приложением 37 согласно приложению 3 к настоящему приказу.
2. Налоговому комитету Министерства финансов Республики Казахстан (Ергожин Д.Е.) обеспечить государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан и его последующее опубликование в средствах массовой информации.
3. Настоящий приказ вводится в действие по истечении десяти календарных дней со дня его официального опубликования.
Министр
Б. Жамишев
Приложение 1
к приказу Министра финансов
Республики Казахстан
от 29 декабря 2009 года № 584
Приложение 8
к приказу Министра финансов
Республики Казахстан
от 30 декабря 2008 года № 637
Уведомление
об итогах рассмотрения жалобы налогоплательщика (налогового
агента) на уведомление о результатах налоговой проверки и (или)
решение вышестоящего органа налоговой службы, вынесенное по
результатам рассмотрения жалобы на уведомление
"____" ____________ 20__ г. № ______
В соответствии со статьями 607, 671 и 681 Кодекса Республики
Казахстан "О налогах и других обязательных платежах в бюджет"
(Налоговый кодекс) ________________________________________________,
(наименование органа налоговой службы)
рассмотрев Вашу жалобу от "____" ____________ 20__ г.
_____________________________________________________________________
(указать предмет обжалования - уведомление о результатах налоговой
_____________________________________________________________________
проверки или решение вышестоящего органа налоговой службы, вынесенное
____________________________________________________________________,
по результатам рассмотрения жалобы на уведомление)
уведомляет Вас ______________________________________________________
(фамилия, имя, отчество (при его наличии) или полное
_____________________________________________________________________
наименование налогоплательщика (налогового агента), РНН,
идентификационный номер (ИИН, БИН) (при его наличии), адрес)
о принятии следующего решения по жалобе: ____________________________
_____________________________________________________________________.
(суть решения)
1. Начисленная сумма налогов и других обязательных платежей в
бюджет, обязательных пенсионных взносов, социальных отчислений и пени
с учетом результатов рассмотрения жалобы составляет:
тенге
________________________
(код, наименование
платежа)
______________________
(сумма платежа)
_____________
(сумма пени)
________________________
(код, наименование
платежа)
______________________
(сумма платежа)
_____________
(сумма пени)
________________________
(код, наименование
платежа)
______________________
(сумма платежа)
_____________
(сумма пени)
________________________
(код, наименование
платежа)
______________________
(сумма платежа)
_____________
(сумма пени)
Итого
______________________
(сумма платежа)
_____________
(сумма пени)
за ________________________________________________________________.
(проверяемый период)

2. ____________________________________________________ үшін,
(тексерілетін кезең)
шағымды қарау нәтижелерін ескере отырып, кемітілген залал сомасы мынаны құрайды:
теңге
___________________________________________________________________ (залал сомасы)
3. _____________________________________________________ үшін,
(тексерілетін кезең)
шағымды қарау нәтижелерін ескере отырып, есепке жатқызылатын қосылған құн салығының қайтарылуға расталмаған, есепке жазылған салық сомасынан асып кету сомасы мынаны құрайды:
теңге
________________________________
(салық коды, атауы)
______________________________
(салық сомасы)
4.______________________________________________________ үшін,
(тексерілетін кезең)
шағымды қарау нәтижелерін ескере отырып, бюджеттен қайтарылған және қайтарылуға расталмаған қосылған құн салығының асып кету сомасы мынаны құрайды:
теңге
_____________________
(салық коды, атауы)
_____________________
(салық сомасы)
___________________
(өсімпұл сомасы)
5. _____________________________________________________ үшін,
(тексерілетін кезең)
шағымды қарау нәтижелерін ескере отырып, қайтарылуға расталмаған, резидент еместердің табыстарының төлем көзінен ұсталған корпоративтік (жеке) табыс салығының сомасы мынаны құрайды:
теңге
________________________________
(салық коды, атауы)
_____________________________
(салық сомасы)
Салық кодексінің 608-бабының 2-тармағына сәйкес, осы хабарламаның 2), 3), 5) тармақшаларын қоспағанда, Сізге осы хабарлама тапсырылған күннен кейінгі күннен бастап отыз жұмыс күні ішінде _____________________________________________ мөлшеріндегі соманы
_________________________________________________________________
(салық қызметі органының атауы)
СТН, сәйкестендіру нөмірі (ЖСН/БСН) (ол болған жағдайда),
__________________________________________________________________
№ ________________________________________________________ шотына
(салық қызметі органының)
__________________________________________________________________
(Қазынашылық басқармасы, БСК)
төлеуіңіз қажет.
Жоғарыда көрсетілген шешіммен келіспеген жағдайда Сіз оған Қазақстан Республикасы заңнамасында көзделген тәртіппен шағым жасауға құқылысыз.
Салық қызметі органының басшысы
(Басшының орынбасары): ___________________________________________
(аты-жөні, қолы, мөрі)
Хабарламаны алды: _________________________________________________
(салық төлеушінің (салық агентінің)
аты-жөні, қолы (мөрі), күні)
Хабарламаны салық төлеушіге
(салық агентіне) тапсырды: ________________________________________
(салық қызметі органы лауазымды
тұлғасының аты-жөні, қолы, күні)
Хабарлама салық төлеушіге
(салық агентіне) жіберілді: _______________________________________
(жіберу және (немесе) алу фактісі
туралы растаушы құжат)
Қазақстан Республикасы
Қаржы министрінің
2009 жылғы 29 желтоқсандағы
№ 584 Бұйрығына 2-қосымша
Қазақстан Республикасы
Қаржы министрінің
2008 жылғы 30 желтоқсандағы
№ 637 бұйрығына 11-қосымша
20___ "_____" _____________ №___________________
Салық есептілігін керi қайтарып алу туралы хабарлама
Салық өтінішіне сәйкес (салық органының өтініміне)
20__ жылғы "__" ________ № ______ салық есептілігін кері қайтарып алу туралы
___________________________________________________________________
(салық төлеушінің аты - жөні немесе атауы)
___________________________________________________________________
СТН ________________________________________
БСН (ЖСН) __________________________________
(бар болған жағдайда толтырылады)
__________________________________________________________________
(салық есептілігінің коды, түрі мен салық кезеңінің нөмірі)
__________________________________________________________________
тіркеу нөмірімен
__________________________________________________________________
(салық есептілігінің 18 мәнді тіркеу нөмірі)
себебі бойынша ___________________________________________________
__________________________________________________________________
өңдеу нәтижесін хабарлаймыз ______________________________________
(кері қайтарылды, кері қайтару жүргізілген жоқ)
кері қайтарылған қосымша нысандар туралы мәліметтер (бастапқы,кезекті, тарату кері қайтарылған кезде)_________________
(тіркеу нөмірі)
__________________________________________________________________
__________________________________________________________________
кері қайтаруға бас тарту себебі __________________________________
(егер кері қайтару жүргізілмеген болса, толтырылуға жатады)
түзетпе жасау туралы мәліметтер __________________________________
(түзетпе жасау өңделген кезде толтырылады)
__________________________________________________________________ _______________________________________ ____________ (салық органының лауазымды (қолы) тұлғасының аты-жөні)
______________________________________ М.О.
(салық органының атауы)
Қазақстан Республикасы
Қаржы министрінің
2009 жылғы 29 желтоқсандағы
№ 584 Бұйрығына 3-қосымша
Қазақстан Республикасы
Қаржы министрінің
2008 жылғы 30 желтоқсандағы
№ 637 бұйрығына 37-қосымша
Қосылған құн салығы бойынша тіркеу есебіне қоюдан бас тарту туралы
ШЕШІМ
20__ ж. "____" _______________ № ____________
"Салық және бюджетке төленетін басқа да міндетті төлемдер туралы" Қазақстан Республикасының Кодексіне сәйкес ________________
___________________________________________________________________
(салық органының атауы)
___________________________________________________________________
(салық төлеушінің аты-жөні немесе атауы,
___________________________________________________________________ СТН, ЖСН /БСН (болған жағдайда))
қосылған құн салығы бойынша тіркеу есебіне қою туралы 20__ жылғы "____" _______________ салықтық өтінішін қарап, мынадай негіз(дер) бойынша қосылған құн салығы бойынша тіркеу есебіне қоюдан бас тартылсын деп ШЕШТІ:
____________________________________________________________________
(салық органы "Салық және бюджетке төленетін басқа да міндетті ____________________________________________________________________
төлемдер туралы" Қазақстан Республикасы Кодексінің (Салық кодексі)
____________________________________________________________________

2. Сумма уменьшенного убытка с учетом результатов рассмотрения
жалобы составляет:
тенге
_________________________________________________________________
(сумма убытка)
за ________________________________________________________________.
(проверяемый период)
3. Сумма превышения налога на добавленную стоимость, относимого
в зачет, над суммой начисленного налога, не подтвержденной к
возврату, с учетом результатов рассмотрения жалобы составляет:
тенге
_______________________________
(код, наименование налога)
___________________________________
(сумма налога)
за ________________________________________________________________.
(проверяемый период)
4. Сумма превышения налога на добавленную стоимость,
возвращенная из бюджета и не подтвержденная к возврату, с учетом
результатов рассмотрения жалобы составляет:
тенге
___________________________
(код, наименование налога)
______________________
(сумма налога)
______________
(сумма пени)
за ________________________________________________________________.
(проверяемый период)
5. Сумма корпоративного (индивидуального) подоходного налога,
удержанного у источника выплаты с доходов нерезидентов, не
подтвержденная к возврату, с учетом результатов рассмотрения жалобы
составляет:
тенге
____________________________
(код, наименование налога)
_____________________________________
(сумма налога)
за ________________________________________________________________.
(проверяемый период)
В соответствии с пунктом 2 статьи 608 Налогового кодекса, за
исключением подпунктов 2), 3), 5) настоящего уведомления, Вам
необходимо в течение тридцати рабочих дней со дня, следующего за днем
вручения настоящего уведомления, уплатить сумму в размере
___________________________________________________________________ в
_____________________________________________________________________
(наименование органа налоговой службы)
РНН, идентификационный номер (ИИН, БИН) (при его наличии)
_____________________________________________________________________
на счет № ___________________________________________________________
(органа налоговой службы)
в ___________________________________________________________________.
(Управление Казначейства, БИК)
В случае несогласия с вышеуказанным решением Вы вправе
обжаловать его в порядке, предусмотренном законодательством
Республики Казахстан.
Руководитель (заместитель Руководителя)
органа налоговой службы: ______________________________________
(Ф.И.О., подпись, печать)
Уведомление получил: __________________________________________
(Ф.И.О. налогоплательщика (налогового
агента), подпись (печать), дата)
Уведомление вручено налогоплательщику:
(налоговому агенту): __________________________________________
(Ф.И.О. должностного лица органа налоговой
службы, подпись, дата)
Уведомление отправлено налогоплательщику:
(налоговому агенту): __________________________________________
(подтверждающий документ о факте отправки и
(или) получения
Приложение 2
к приказу Министра финансов
Республики Казахстан
от 29 декабря 2009 года № 584
Приложение 11
к приказу Министра финансов
Республики Казахстан
от 30 декабря 2008 года № 637
"____"__________ 20___ года № ___________
Извещение
об отзыве налоговой отчетности
Согласно налоговому заявлению (заявке налогового органа)
от "____" __________ 20___ года № ___________________________________
об отзыве налоговой отчетности ______________________________________
(Ф.И.О. или наименование налогоплательщика)
_____________________________________________________________________
РНН ________________________________________
БИН (ИИН) __________________________________
(подлежит заполнению при его наличии)
_____________________________________________________________________
(код, вид и налоговый период налоговой отчетности)
_____________________________________________________________________
с регистрационным номером ___________________________________________
(18-значный регистрационный номер налоговой отчетности)
по причине __________________________________________________________
_____________________________________________________________________
сообщаем результат обработки _________________________________________
(отозвана, отзыв не произведен)
сведения об отозванных дополнительных формах (при отзыве
первоначальной, очередной, ликвидационной) __________________________
(регистрационные номера)
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
причина отказа в отзыве _____________________________________________
(подлежит заполнению, если отзыв не произведен)
сведения о сторнировании ____________________________________________
(заполняется при обработке сторнирования)
_____________________________________________________________________
_____________________________________ __________________
Ф.И.О. должностного лица подпись
налогового органа
____________________________________________ М.П.
(наименование налогового органа)
Приложение 3
к приказу Министра финансов
Республики Казахстан
от 29 декабря 2009 года № 584
Приложение 37
к приказу Министра финансов
Республики Казахстан
от 30 декабря 2008 года № 637
РЕШЕНИЕ
об отказе в снятии с регистрационного учета
по налогу на добавленную стоимость
"____" _______________ 20__ г. № ____________
В соответствии с Кодексом Республики Казахстан "О налогах и
других обязательных платежах в бюджет" ______________________________
(наименование налогового органа)
_____________________________________________________________________
рассмотрев налоговое заявление ______________________________________
(Ф.И.О. или наименование налогоплательщика,
_____________________________________________________________________
РНН, ИИН/БИН (при его наличии))
о регистрационном учете по налогу на добавленную стоимость от "____"
_______________ 20__ года, РЕШИЛ:
отказать в снятии с регистрационного учета по налогу на добавленную
стоимость по следующему (-им) основанию (-ям):
____________________________________________________________________
(налоговый орган указывает одно или несколько оснований,
____________________________________________________________________

571-бабының 3-тармағымен көзделген бір немесе бірнеше негіздерді
көрсетеді)
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
Салық қызметі органының
басшысы (басшының орынбасары _______________________________________
(аты-жөні, қолы, мөрі)
Шешімді алдым ______________________________________________________
(салық төлеушінің (салық агентінің) аты-жөні,
атауы, қолы, (мөрі), күні)
Шешім салық төлеушіге табыс етілді _________________________________ (салық қызметі органының лауазымды
тұлғасының аты-жөні, қолы, күні)
Шешім салық төлеушіге жіберілді ____________________________________ (жіберу және (немесе) алу
фактісін растайтын құжат)

предусмотренных пунктом 3 статьи 571 Кодекса Республики Казахстан
____________________________________________________________________
"О налогах и других обязательных платежах в бюджет" (Налоговый
кодекс))
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
Руководитель (заместитель руководителя)
органа налоговой службы _______________________________________
(Ф.И.О., подпись, печать)
Решение получил _______________________________________________
(Ф.И.О., наименование налогоплательщика (налогового
агента), подпись, (печать), дата)
Решение вручено налогоплательщику _____________________________
(Ф.И.О. должностного лица органа
налоговой службы, подпись, дата)
Решение отправлено налогоплательщику __________________________
(подтверждающий документ о
факте отправки и (или)
получения)