«Міндетті зейнетақы жарналарының есептелген, ұсталған (қоса есептелген) және аударылған сомалары, әлеуметтік аударымдардың есептелген және аударылған сомалары бойынша Есепті тапсыру Ережелері және нысанын бекіту туралы» Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 2008 жылғы 23 желтоқсандағы № 603 бұйрығына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 2009 жылғы 31 желтоқсандағы № 589 Бұйрығы. Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде 2010 жылғы 10 қаңтарда Нормативтік құқықтық кесімдерді мемлекеттік тіркеудің тізіліміне N 5998 болып енгізілді. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 2012 жылғы 13 қаңтардағы № 21 бұйрығымен
Ескерту. Бұйрықтың күші жойылды - ҚР Қаржы министрінің 2012.01.13 № 21 (2012.01.01 бастап қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
«Салық және бюджетке төленетін басқа да міндетті төлемдер туралы» Қазақстан Республикасының Кодексіне (Салық кодексі) сәйкес БҰЙЫРАМЫН:
1. «Міндетті зейнетақы жарналарының есептелген, ұсталған (қоса есептелген) және аударылған сомалары, әлеуметтік аударымдардың есептелген және аударылған сомалары бойынша Есепті тапсыру Ережелері және нысанын бекіту туралы» Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 2008 жылғы 23 желтоқсандағы № 603 бұйрығына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 5428 болып тіркелген, Юридическая газетінде 2008 жылғы 31 желтоқсанда № 197 (1597) жарияланған) мынадай өзгерістер мен толықтырулар енгізілсін:
көрсетілген бұйрықпен бекітілген міндетті зейнетақы жарналарының есептелген, ұсталған (қоса есептелген) және аударылған сомалары, әлеуметтік аударымдардың есептелген және аударылған сомалары бойынша Есепті (201.00 нысан) тапсыру Ережесінде:
«1. Жалпы ережелер» бөлімнің атауы алып тасталсын;
6-тармақтың 3) тармақшасы мынадай редакцияда жазылсын:
«3) салық төлеуші - салық қызметі органдарының салық есептілігін қабылдау жүйесімен салық есептілігінің қабылданғаны немесе қабылданбағаны туралы хабарламаны электронды түрде алады.»;
«2. Есепті жасау (201.00-нысан)» бөлімнің атауы алып тасталсын;
8-тармақтың 1) тармақшасы мынадай редакцияда жазылсын:
«1) СТН - салық төлеушінің тіркеу нөмірі. Сенімді басқарушымен салық міндеттілігінің орындалуы кезіндегі жолда сенімді басқарушының - салық төлеушісінің тіркеу нөмірі көрсетіледі.
«Сәйкестендіру нөмірлерінің ұлттық тізілімдері туралы» Қазақстан Республикасының Заңына сәйкес жол 2010 жылдың 13 тамызына дейін Есепті табыс ету кезінде міндетті толтырылуы тиіс;»;
8-тармақтың 2) тармақшасы мынадай редакцияда жазылсын:

О внесении изменений и дополнений в приказ Министра финансов Республики Казахстан от 23 декабря 2008 года № 603 "Об утверждении формы и Правил представления Расчета по исчисленным, удержанным (начисленным) и перечисленным суммам обязательных пенсионных взносов, начисленным и перечисленным суммам социальных отчислений"
Приказ Министра финансов Республики Казахстан от 31 декабря 2009 года № 589. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 10 января 2010 года № 5998. Утратил силу приказом Министра финансов Республики Казахстан от 13 января 2012 года № 21
Сноска. Утратил силу приказом Министра финансов Республики Казахстан от 13.01.2012 № 21 (вводится в действие с 01.01.2012).
В соответствии с Кодексом Республики Казахстан "О налогах и других обязательных платежах в бюджет" (Налоговый кодекс) ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Внести в приказ Министра финансов Республики Казахстан от 23 декабря 2008 года № 603 "Об утверждении формы и Правил представления Расчета по исчисленным, удержанным (начисленным) и перечисленным суммам обязательных пенсионных взносов, начисленным и перечисленным суммам социальных отчислений" (зарегистрированный в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 5428, опубликованный в Юридической газете от 31 декабря 2008 года № 197 (1597)) следующие изменения и дополнения:
в Правилах представления Расчета по исчисленным, удержанным (начисленным) и перечисленным суммам обязательных пенсионных взносов, начисленным и перечисленным суммам социальных отчислений (форма 201.00), утвержденных указанным приказом:
наименование раздела "1. Общие положения" исключить;
подпункт 3) пункта 6 изложить в следующей редакции:
"3) в электронном виде - налогоплательщик получает уведомление о принятии или непринятии налоговой отчетности системой приема налоговой отчетности органов налоговой службы.";
наименование раздела "2. Составление расчета (Форма 201.00)" исключить;
подпункт 1) пункта 8 изложить в следующей редакции:
"1) РНН - регистрационный номер налогоплательщика. При исполнении налогового обязательства доверительным управляющим в строке указывается регистрационный номер налогоплательщика - доверительного управляющего.
В соответствии с Законом Республики Казахстан "О национальных реестрах идентификационных номеров" строка подлежит обязательному заполнению при представлении Расчета до 13 августа 2010 года;";
подпункт 2) пункта 8 изложить в следующей редакции:

«2) ЖСН - салық төлеушінің жеке сәйкестендіру нөмірі. Сенімді басқарушымен салық міндеттілігінің орындалуы кезіндегі жолда сенімді басқарушының - салық төлеушісінің тіркеу нөмірі көрсетіледі.
«Сәйкестендіру нөмірлерінің ұлттық тізілімдері туралы» Қазақстан Республикасының Заңына сәйкес жол 2010 жылдың 13 тамызынан бастап Есепті табыс ету кезінде міндетті толтырылуы тиіс;»;
Міндетті зейнетақы жарналарының есептелген, ұсталған (қоса есептелген) және аударылған сомалары, әлеуметтік аударымдардың қоса есептелген және аударылған сомалары бойынша Есеп (201.00-нысан) осы бұйрыққа қосымшаға сәйкес редакцияда жазылсын.
2. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің Салық комитеті (Д.Е. Ерғожин) осы бұйрықты Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелуін және оның кейіннен ресми бұқаралық ақпарат құралдарында жариялануын қамтамасыз етсін.
3. Осы бұйрық алғаш ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі және 2010 жылдың 1 қаңтарынан бастап туындайтын қатынастарға қолданылады.
Қазақстан Республикасының
Қаржы министрі                                       Б. Жәмішев
«КЕЛІСІЛГЕН»
Қазақстан Республикасының
Еңбек және халықты
әлеуметтік қорғау Министрі
_________ Г.Н.Әбдіқалықова
6 қаңтар 2010 жыл
Қазақстан Республикасы
Қаржы министрінің
2009 жылғы 31 желтоқсандағы
№ 589 бұйрығына қосымша
МІНДЕТТІ ЗЕЙНЕТАҚЫ ЖАРНАЛАРЫНЫҢ
ЕСЕПТЕЛГЕН, ҰСТАЛҒАН (ҚОСА ЕСЕПТЕЛГЕН) ЖӘНЕ
АУДАРЫЛҒАН СОМАЛАРЫ; ӘЛЕУМЕТТІК АУДАРЫМДАРДЫҢ
ЕСЕПТЕЛГЕН ЖӘНЕ АУДАРЫЛҒАН СОМАЛАРЫ БОЙЫНША
ЕСЕП
(қағаз мәтінінен қараңыз)

"2) ИИН - индивидуальный идентификационный номер налогоплательщика. При исполнении налогового обязательства доверительным управляющим в строке указывается индивидуальный идентификационный номер налогоплательщика - доверительного управляющего.
В соответствии с Законом Республики Казахстан "О национальных реестрах идентификационных номеров" строка подлежит обязательному заполнению при представлении Расчета с 13 августа 2010 года;".
Расчет по исчисленным, удержанным (начисленным) и перечисленным суммам обязательных пенсионных взносов, начисленным и перечисленным суммам социальных отчислений (форма 201.00) изложить в редакции согласно приложению к настоящему приказу.
2. Налоговому комитету Министерства финансов Республики Казахстан (Ергожин Д.Е.) обеспечить государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан и его последующее опубликование в средствах массовой информации.
3. Настоящий приказ вводится в действие со дня первого официального опубликования и распространяется на отношения, возникающие с 1 января 2010 года.
Министр финансов
Республики Казахстан                       Б. Жамишев
"СОГЛАСОВАНО"
Министр труда и социальной
защиты населения
Республики Казахстан
Абдыкаликова Г.Н. _______
6 января 2010 года
Приложение к приказу
Министра финансов
Республики Казахстан
от 31 декабря 2009 года № 589
Приложение к Правилам представления
Расчета по исчисленным, удержанным
(начисленным) и перечисленным суммам
обязательных пенсионных взносов;
начисленным и перечисленным суммам
социальных отчислений
Форма 201.00
РАСЧЕТ ПО ИСЧИСЛЕННЫМ, УДЕРЖАННЫМ (НАЧИСЛЕННЫМ)
И ПЕРЕЧИСЛЕННЫМ СУММАМ ОБЯЗАТЕЛЬНЫХ ПЕНСИОННЫХ ВЗНОСОВ;
НАЧИСЛЕННЫМ И ПЕРЕЧИСЛЕННЫМ СУММАМ СОЦИАЛЬНЫХ ОТЧИСЛЕНИЙ
(см. бумажный вариант)