Қазақстан Республикасы Қаржы нарығын және қаржы ұйымдарын реттеу мен қадағалау агенттігі Басқармасының "Екінші деңгейдегі банктердің пруденциалдық нормативтерді орындауы жөніндегі есеп беру ережесін бекіту туралы" 2006 жылғы 17 маусымдағы № 136 қаулысына толықтырулар мен өзгерістер енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Қаржы нарығын және қаржы ұйымдарын реттеу мен қадағалау агенттігі Басқармасының 2009 жылғы 29 желтоқсандағы N 259 Қаулысы. Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде 2010 жылғы 5 ақпанда Нормативтік құқықтық кесімдерді мемлекеттік тіркеудің тізіліміне N 6034 болып енгізілді. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Ұлттық банк Басқармасының 2015 жылғы 8 мамырдағы № 75 қаулысымен
Ескерту. Күші жойылды - ҚР Ұлттық банк Басқармасының 08.05.2015 № 75 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
Қолданушылардың назарына!
Қаулының қолданысқа енгізілу тәртібін 2-тармақтан қараңыз.
Екінші деңгейдегі банктердің қызметін реттейтін нормативтік құқықтық актілерді жетілдіру мақсатында, Қазақстан Республикасы Қаржы нарығын және қаржы ұйымдарын реттеу мен қадағалау агенттігінің (бұдан әрі - Агенттік) Басқармасы ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Агенттік Басқармасының «Екінші деңгейдегі банктердің пруденциалдық нормативтерді орындауы жөніндегі есеп беру ережесін бекіту туралы» 2006 жылғы 17 маусымдағы № 136 қаулысына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 4301 тіркелген) мынадай толықтырулар мен өзгерістер енгізілсін:
көрсетілген қаулымен бекітілген Екінші деңгейдегі банктердің пруденциалдық нормативтерді орындауы жөніндегі есеп беру ережесінде:
1-қосымша:
мынадай мазмұндағы реттік нөмірі 11-1-жолмен толықтырылсын:
«
11-1
Міндеттемелерді қайта құрылымдаудан алынған есептік жылдағы ағымдағы кірістер
»;
мынадай мазмұндағы реттік нөмірлері 24-1, 24-2, 24-3-жолдармен толықтырылсын:
«
24-1
Банктің шартты және ықтимал міндеттемелері
24-2
Банктің шартты және ықтимал міндеттемелері бойынша провизиялар
24-3
Активтер, шартты және ықтимал міндеттемелер бойынша банкке ақша және тазартылған қымбат металл түрінде берілген қамтамасыз ету
»;
мынадай мазмұндағы реттік нөмірлері 50-1, 50-2-жолдармен толықтырылсын:
«
50-1
«Стрессті активтер қоры» акционерлік қоғамының арнаулы қаржы компаниясына берілген секьюритилендірілген кредиттердің жиынтық сомасы
50-2
«Стрессті активтер қоры» акционерлік қоғамының арнаулы қаржы компаниясына берілген секьюритилендірілген кредиттердің барынша жоғарғы сомасының коэффициенті
»;
2-қосымша:
мынадай мазмұндағы реттік нөмірі 69-2-жолмен толықтырылсын:
«

О внесении дополнений и изменений в постановление Правления Агентства Республики Казахстан по регулированию и надзору финансового рынка и финансовых организаций от 17 июня 2006 года № 136 "Об утверждении Правил представления отчетности о выполнении пруденциальных нормативов банками второго уровня"
Постановление Правления Агентства Республики Казахстан по регулированию и надзору финансового рынка и финансовых организаций от 29 декабря 2009 года № 259. Зарегистрировано в Министерстве юстиции Республики Казахстан 5 февраля 2010 года № 6034. Утратило силу постановлением Правления Национального Банка Республики Казахстан от 8 мая 2015 года № 75
Сноска. Утратило силу постановлением Правления Национального Банка РК от 08.05.2015 № 75 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
В целях совершенствования нормативных правовых актов, регулирующих деятельность банков второго уровня, Правление Агентства Республики Казахстан по регулированию и надзору финансового рынка и финансовых организаций (далее - Агентство) ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Внести в постановление Правления Агентства от 17 июня 2006 года № 136 "Об утверждении Правил представления отчетности о выполнении пруденциальных нормативов банками второго уровня" (зарегистрированное в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 4301) следующие дополнения и изменения:
в Правилах представления отчетности о выполнении пруденциальных нормативов банками второго уровня, утвержденных указанным постановлением:
в приложении 1:
дополнить строкой, порядковый номер 11-1, следующего содержания:
"
11-1
Текущие доходы в отчетном году, полученные от
реструктуризации обязательств
";
дополнить строками, порядковые номера 24-1, 24-2, 24-3, следующего содержания:
"
24-1
Условные и возможные обязательства банка
24-2
Провизии по условным и возможным обязательствам
банка
24-3
Обеспечение, предоставленное банку в виде денег или
аффинированных драгоценных металлов по активам,
условным и возможным обязательствам
";
дополнить строками, порядковые номера 50-1, 50-2, следующего содержания:
"
50-1
Совокупная сумма секьюритизированных кредитов,
переданных специальной финансовой компании
Акционерного общества "Фонд стрессовых активов"
50-2
Коэффициент максимальной суммы
секьюритизированных кредитов, переданных
специальной финансовой компании Акционерного
общества "Фонд стрессовых активов"
";
в приложении 2:
дополнить строкой, порядковый номер 69-2, следующего содержания:
"

69-2
«Стрессті активтер қоры» акционерлік қоғамының арнаулы қаржы компаниясы шығарған бағалы қағаздар
100
»;
22-қосымшада:
реттік нөмірі 6-1-жолдың екінші бағанасы «бас банкі алдындағы» деген сөздерден кейін «бір жылға дейін өтелгенге дейінгі қалған мерзімімен» деген сөздермен толықтырылсын;
мынадай мазмұндағы реттік нөмірі 6-3-жолмен толықтырылсын:
«
6-3
Бір жылдан астам өтелгенге дейінгі қалған мерзімімен Қазақстан Республикасының резиденті емес бас банкі алдындағы ұзақ мерзімді реттелген борыштық міндеттемелер
»;
реттік нөмірі 18-жолдың екінші бағанасындағы «банкпен» деген сөз «Қазақстан Республикасының резиденттері еместен» деген сөздермен ауыстырылсын;
23-қосымшада:
реттік нөмірі 8406-жолдың екінші бағанасы «бас банкінің алдындағы» деген сөздерден кейін «бір жылға дейін өтелгенге дейінгі қалған мерзімімен» деген сөздермен толықтырылсын;

69-2
Ценные бумаги, выпущенные специальной
финансовой компанией Акционерного
общества "Фонд стрессовых активов"
100
";
в приложении 22:
второй столбец строки, порядковый номер 6-1, после слов "Республики Казахстан" дополнить словами "с оставшимся сроком до погашения до одного года";
дополнить строкой, порядковый номер 6-3, следующего содержания:
"
6-3
Долгосрочные субординированные долговые
обязательства перед родительским банком -
нерезидентом Республики Казахстан с оставшимся
сроком до погашения более одного года
";
во втором столбце строки, порядковый номер 18, слово "банком" заменить словами "от нерезидентов Республики Казахстан";
в приложении 23:
второй столбец строки, порядковый номер 8406, после слов "Республики Казахстан" дополнить словами "с оставшимся сроком до погашения до одного года";

мынадай мазмұндағы реттік нөмірлері 8416, 8417, 8418, 8419, 8420, 8421, 8422, 8423, 8424, 8425, 8426-жолдармен толықтырылсын:
«
8416
Банктің арнаулы мақсаттағы еншілес ұйымдарының салымдарын және банкаралық салымдарды қоспағанда, Астана мен Алматы қалаларынан тыс тіркелген, жеке және заңды тұлғалардан қабылданған депозиттердің сомасы
ай сайын
8417
Банктің арнаулы мақсаттағы еншілес ұйымдарының салымдарын және банкаралық салымдарды қоспағанда, өзге депозиттер
ай сайын

дополнить строками, порядковые номера 8416, 8417, 8418, 8419, 8420, 8421, 8422, 8423, 8424, 8425, 8426, следующего содержания:
"
8416
Сумма принятых депозитов от физических и
юридических лиц, зарегистрированных вне
городов Астана и Алматы, за исключением
вкладов дочерних организаций специального
назначения банка и межбанковских вкладов
ежемесячно
8417
Прочие депозиты, за исключением вкладов
дочерних организаций специального назначения
банка и межбанковских вкладов
ежемесячно

8418
Банкаралық кредиттерді және «Кері РЕПО» операцияларын қоспағанда, Астана мен Алматы қалаларынан тыс тіркелген, банкпен аффилиирленбеген заемшыларға берілген кредиттердің сомасы
ай сайын
8419
Банкаралық кредиттерді және «Кері РЕПО» операцияларын қоспағанда, өзге кредиттер
ай сайын
8420
Кастодиандық шарт талаптарымен Қазақстан Республикасының резиденттері емесінен алынған қаражаттың инвестицияланбаған қалдығы
ай сайын

8418
Сумма кредитов выданных неаффилиированным с
банком заемщикам, зарегистрированным вне
городов Астана и Алматы, за исключением
межбанковских кредитов и операций "обратное
РЕПО"
ежемесячно
8419
Прочие кредиты, за исключением межбанковских
кредитов и операций "обратное РЕПО"
ежемесячно
8420
Неинвестированные остатки средств, принятые
от нерезидентов Республики Казахстан на
условиях кастодиального договора
ежемесячно

8421
Кастодиандық шарт талаптарымен Қазақстан Республикасының резиденттерінен алынған қаражаттың инвестицияланбаған қалдығы
күн сайын
8422
Бір жылдан астам өтелгенге дейінгі қалған мерзімімен Қазақстан Республикасының резиденті емес бас банкі алдындағы ұзақ мерзімді реттелген борыштық міндеттемелер
ай сайын
8423
Міндеттемелерді қайта құрылымдаудан алынған есептік жылдағы ағымдағы кірістер
ай сайын
8424
Активтер, шартты және ықтимал міндеттемелер бойынша банкке ақша және тазартылған қымбат металл түрінде берілген қамтамасыз ету
ай сайын

8421
Неинвестированные остатки средств, принятые
от резидентов Республики Казахстан на
условиях кастодиального договора
ежедневно
8422
Долгосрочные субординированные долговые
обязательства перед родительским банком -
нерезидентом Республики Казахстан с
оставшимся сроком до погашения более одного
года
ежемесячно
8423
Текущие доходы в отчетном году, полученные
от реструктуризации обязательств
ежемесячно
8424
Обеспечение предоставленное банку в виде
денег или аффинированных драгоценных
металлов по активам, условным и возможным
обязательствам
ежемесячно

8425
«Стрессті активтер қоры» акционерлік қоғамының арнаулы қаржы компаниясына берілген секьюритилендірілген кредиттердің жиынтық сомасы
ай сайын
8426
«Стрессті активтер қоры» акционерлік қоғамының арнаулы қаржы компаниясы шығарған бағалы қағаздар
ай сайын
».
2. Осы қаулының 2011 жылғы 1 шілдеден бастап қолданысқа енгізілетін 1-тармағының алтыншы, жетінші абзацтарын және жиырма бірінші абзацтың реттік нөмірі 8424-жолын қоспағанда, осы қаулы Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелген күннен бастап он төрт күнтізбелік күн өткеннен кейін қолданысқа енгізіледі.
Осы қаулының қолданысы 2010 жылғы 1 қаңтардан бастап туындайтын қатынастарға таралады.
3. Стратегия және талдау департаменті (Н.А. Әбдірахманов):
1) Заң департаментiмен (Н.В. Сәрсенова) бірлесіп, осы қаулыны Қазақстан Республикасының Әдiлет министрлiгiнде мемлекеттiк тiркеу шараларын қолға алсын;
2) осы қаулы Қазақстан Республикасының Әдiлет министрлiгiнде мемлекеттiк тiркелген күннен бастап он күндiк мерзiмде оны Агенттiктiң мүдделi бөлiмшелерiне, «Қазақстан қаржыгерлерiнiң қауымдастығы» заңды тұлғалар бiрлестiгiне мәлімет үшін жеткізсін.
4. Ақпараттық технологиялар департаменті (Қ.А. Түсіпов) 2010 жылғы 1 қаңтарға дейінгі мерзімде «Екінші деңгейдегі банктерден есептік-статистикалық ақпаратты жинау және өндеу» автоматтандырылған ақпараттық шағын жүйені жетілдіруді қамтамасыз етсін.
5. Агенттік Төрайымының Қызметі (А.Ә. Кенже) осы қаулыны Қазақстан Республикасының бұқаралық ақпарат құралдарында жариялау шараларын қолға алсын.
6. Осы қаулының орындалуын бақылау Агенттік Төрайымының орынбасары Қ.Б. Қожахметовке жүктелсін.
Төрайым                                        Е. Бахмутова

8425
Совокупная сумма секьюритизированных
кредитов, переданных специальной финансовой
компании Акционерного общества "Фонд
стрессовых активов"
ежемесячно
8426
Ценные бумаги, выпущенные специальной
финансовой компанией Акционерного общества
"Фонд стрессовых активов"
ежемесячно
".
2. Настоящее постановление вводится в действие по истечении четырнадцати календарных дней со дня его государственной регистрации в Министерстве юстиции Республики Казахстан за исключением абзацев шестого, седьмого и строки, порядковый номер 8424, абзаца двадцать первого пункта 1 настоящего постановления, которые вводятся в действие с 1 июля 2011 года.
Действие настоящего постановления распространяется на отношения, возникшие с 1 января 2010 года.
3. Департаменту стратегии и анализа (Абдрахманов Н.А.):
1) совместно с Юридическим департаментом (Сарсенова Н.В.) принять меры к государственной регистрации настоящего постановления в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) в десятидневный срок со дня государственной регистрации в Министерстве юстиции Республики Казахстан довести настоящее постановление до сведения заинтересованных подразделений Агентства, Объединения юридических лиц "Ассоциация финансистов Казахстана".
4. Департаменту информационных технологий (Тусупов К.А.) в срок до 1 января 2010 года обеспечить доработку Автоматизированной информационной подсистемы "Сбор и обработка отчетно-статистической информации от банков второго уровня".
5. Службе Председателя Агентства (Кенже А.А.) принять меры по опубликованию настоящего постановления в средствах массовой информации Республики Казахстан.
6. Контроль за исполнением настоящего постановления возложить на заместителя Председателя Агентства Кожахметова К.Б.
Председатель                               Е. Бахмутова