Астана қаласы мәслихатының 2007 жылғы 17 қазандағы N 16/4-ІV "Астана қаласындағы мұқтаж азаматтардың жекелеген санаттарына әлеуметтік көмек көрсету Қағидалары туралы" шешіміне өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Астана қаласы мәслихатының 2009 жылғы 31 наурыздағы N 197/31-IV Шешімі. Астана қаласының Әділет департаментінде 2009 жылғы 29 сәуірде нормативтік құқықтық кесімдерді Мемлекеттік тіркеудің тізіліміне N 574 болып енгізілді. Күші жойылды - Астана қаласы мәслихатының 2010 жылғы 13 желтоқсандағы N 410/54-IV Шешімімен
Ескерту. Күші жойылды - Астана қаласы мәслихатының 2010.12.13 N 410/54-IV Шешімімен.
Астана қаласы әкімдігінің ұсынысын қарап, Қазақстан Республикасының 1994 жылғы 21 қыркүйектегі "Қазақстан Республикасындағы көлік туралы" Заңның 13-бабын , Қазақстан Республикасының 2007 жылғы 21 шілдедегі "Қазақстан Республикасы астанасының мәртебесі туралы" Заңның 8-бабын , Қазақстан Республикасының 2009 жылғы 9 ақпандағы "Қазақстан Республикасының кейбір заңнамалық актілеріне жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару мәселелері бойынша өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы" Заңның 1-бабының , 4-тармағының 1) тармақшасын басшылыққа ала отырып Астана қаласының мәслихаты ШЕШТІ:
1. Астана қаласы мәслихатының 2007 жылғы 17 қазандағы N 16/4-ІV "Астана қаласындағы мұқтаж азаматтардың жекелеген санаттарына әлеуметтік көмек көрсету Қағидалары туралы" (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу Тізілімінде 2007 жылғы 23 қарашада N 478 болып тіркелген, 2007 жылғы 29 қарашада N 187 "Вечерняя Астана", 2007 жылғы 29 қарашада N 192-194 "Астана хабары" газеттерінде жарияланған), 2008 жылғы 30 қаңтардағы N 50/8-ІV "Астана қаласы мәслихатының 2007 жылғы 17 қазандағы N 16/4-ІV "Астана қаласындағы мұқтаж азаматтардың жекелеген санаттарына әлеуметтік көмек көрсету Қағидалары туралы" шешіміне өзгерістер енгізу туралы" (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу Тізілімінде 2008 жылғы 3 наурызда N 491 болып тіркелген, 2008 жылғы 8 наурызда N 27 "Вечерняя Астана", 2008 жылғы 8 наурызда N 32-33 "Астана хабары" газеттерінде жарияланған), 2008 жылғы 9 шілдеде N 116/18-ІV "Астана қаласы мәслихатының 2007 жылғы 17 қазандағы N 16/4-ІV "Астана қаласындағы мұқтаж азаматтардың жекелеген санаттарына әлеуметтік көмек көрсету Қағидалары туралы" шешіміне өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы" (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу Тізілімінде 2008 жылғы 15 тамызда N 542 болып тіркелген, 2008 жылғы 21 тамызда N 99 "Астана ақшамы", 2008 жылғы 21 тамызда N 102 "Вечерняя Астана" газеттерінде жарияланған), 2009 жылғы 29 қаңтардағы N 187/30-ІV "Астана қаласы мәслихатының 2007 жылғы 17 қазандағы N 16/4-ІV "Астана қаласындағы мұқтаж азаматтардың жекелеген санаттарына әлеуметтік көмек көрсету Қағидалары туралы" шешіміне өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы" шешіміне келесі өзгерістер мен толықтырулар енгізілсін:

О внесении изменений и дополнений в решение маслихата города Астаны от 17 октября 2007 года № 16/4-IV "О Правилах оказания социальной помощи отдельным категориям нуждающихся граждан города Астаны"
Решение Маслихата города Астаны от 31 марта 2009 года N 197/31-IV. Зарегистрировано Департаментом юстиции города Астаны 29 апреля 2009 года N 574. Утратило силу решением маслихата города Астаны от 13 декабря 2010 года № 410/54-IV
Сноска. Утратило силу решением маслихата города Астаны от 13.12.2010 № 410/54-IV (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования)
Рассмотрев предложение акимата города Астаны, руководствуясь статьей 13 Закона Республики Казахстан от 21 сентября 1994 года "О транспорте в Республике Казахстан", статьей 8 Закона Республики Казахстан от 21 июля 2007 года "О статусе столицы Республики Казахстан", подпунктом 1 пункта 4 статьи 1 Закона Республики Казахстан от 9 февраля 2009 года "О внесении изменений и дополнений в некоторые законодательные акты Республики Казахстан по вопросам местного государственного управления и самоуправления" маслихат города Астаны РЕШИЛ:
1. Внести в решение маслихата города Астаны от 17 октября 2007 года № 16/4-IV "О Правилах оказания социальной помощи отдельным категориям нуждающихся граждан города Астаны" (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов 23 ноября 2007 года за № 478, опубликовано в газетах "Вечерняя Астана" № 187 от 29 ноября 2007 года, "Астана хабары" № 192-194 от 29 ноября 2007 года), от 30 января 2008 года № 50/8-IV "О внесении изменений в решение маслихата города Астаны от 17 октября 2007 года № 16/4-IV "О Правилах оказания социальной помощи отдельным категориям нуждающихся граждан города Астаны" (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов 3 марта 2008 года за № 491, опубликовано в газетах "Вечерняя Астана" № 27 от 8 марта 2008 года, "Астана хабары" № 32-33 от 8 марта 2008 года), от 9 июля 2008 года № 116/18-IV "О внесении изменений и дополнений в решение маслихата города Астаны от 17 октября 2007 года № 16/4-IV "О Правилах оказания социальной помощи отдельным категориям нуждающихся граждан города Астаны" (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов 15 августа 2008 года за № 542, опубликовано в газетах "Астана акшамы" № 99 от 21 августа 2008 года, "Вечерняя Астана" № 102 от 21 августа 2008 года), от 29 января 2009 года № 187/30-IV "О внесении изменений и дополнений в решение маслихата города Астаны от 17 октября 2007 года № 16/4-IV "О Правилах оказания социальной помощи отдельным категориям нуждающихся граждан города Астаны" следующие изменения и дополнения:

1) шешімнің кіріспесі "мемлекеттік басқару" деген сөздерден кейін "және өзін-өзі басқару" деген сөздермен толықтырылсын;
2) осы шешіммен бекітілген, Астана қаласындағы мұқтаж азаматтардың жекелеген санаттарына әлеуметтік көмек көрсету Қағидаларында :
1-тармақ келесі редакцияда мазмұндалсын:
"Мұқтаж азаматтардың жекелеген санаттарына әлеуметтік көмек (бұдан әрі - әлеуметтік көмек) қалалық бағыттағы жолаушылар көлігінде жол ақысын төлеуден босату түрінде және ақшалай төлемдер түрінде тегін қызметтерді көрсету түрінде ұсынылады.";
8-тармақ келесі мазмұндағы 12) және 13) тармақшаларымен толықтырылсын:
"12) қалалық бағыттағы жолаушылар көлігі - көлік туралы Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес жүзеге асыратын Астана қаласының жолаушыларды автомобильмен тұрақты тасымалдау көлігі";
"13) мұқтаж зейнеткерлер - жалғыз тұратын зейнеткерлер, сонымен қатар жасы бойынша ең темен мөлшерде зейнетақы және мемлекеттік әлеуметтік жәрдемақы алушыларға.";
9-тармақтың 2) тармақшасы алынып тасталсын;
10-тармақта "(қалалық бағыттағы жолаушылар көлігінде жол жүруге әлеуметтік көмек алушы азаматтардың тізімінен басқа)" сөздер алынып тасталсын;
3-тарау алынып тасталсын;
27-тармақтың 2) тармақшасы келесі редакцияда мазмұндалсын:
"2) бірге тұратын төрт және одан да көп кәмелетке толмаған балалары, оның ішінде жалпы орта білім беретін, жоғары және орта кәсіптік оқу орындарында күндізгі оқу нысанында оқитын балалары бар, балалары кәмелеттік жасқа толғаннан кейін оқу орнын бітіретін уақытқа дейін, бірақ әрі дегенде 23 жасқа толғанға дейін көп балалы аналарға (анасы болмаған жағдайда - әкесіне немесе оған теңестірілген тұлғаға), (бұдан әрі - көп балалы аналар) беріледі.";
31-тармақтың бірінші азат жолы келесі редакцияда мазмұндалсын:
"Мерекелік және айтулы күндерге Әлеуметтік көмек азық-түлік жиынтығы мен мерекелік түскі астар түрінде хабарласуы бойынша төмендегі санаттар ішінен азаматтарға беріледі:";
34-тармақ "тізімдер" деген сөзден кейін "саннан" деген сөзбен толықтырылсын;
62-тармақтың 3) тармақшасындағы "1000 (бір мың) теңгеден" деген сандар мен сөздер "3000 (үш мың) теңгеден аспайтын" деген сандармен және сөздермен ауыстырылсын;
62-тармақтың 4) тармақшасы алынып тасталсын;
65-тармақ алынып тасталсын;
66-тармақтың 1) тармақшасы келесі редакцияда мазмұндалсын:
"1) 8 наурыз Халықаралық әйелдер күніне - көпбалалы аналарға - 3000 (үш мың) теңгеден;";
келесі мазмұндағы 4-бөліммен толықтырылсын:
"4-бөлім. Қалалық бағыттағы жолаушылар көлігінде жол ақысын төлеуден босату түрінде әлеуметтік көмек
89. Қалалық бағыттағы жолаушылар көлігінде жол ақысын төлеуден босату түрінде әлеуметтік көмек азаматтардың келесі санаттарына:

1) преамбулу решения после слов "государственном управлении" дополнить словами "и самоуправлении";
2) в Правилах оказания социальной помощи отдельным категориям нуждающихся граждан города Астаны, утвержденных указанным решением:
первый абзац пункта 1 изложить в следующей редакции:
"Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан (далее - Социальная помощь) оказывается в виде предоставления бесплатных услуг, в форме денежных выплат и в виде освобождения от оплаты проезда на маршрутах городского пассажирского транспорта.";
пункт 8 дополнить подпунктами 12) и 13) следующего содержания:
"12) маршруты городского пассажирского транспорта - регулярные маршруты автомобильных перевозок пассажиров города Астаны, осуществляемые в соответствии с законодательством Республики Казахстан о транспорте";
"13) нуждающиеся пенсионеры - одиноко проживающие пенсионеры, а также пенсионеры, получатели минимального размера пенсии и государственного социального пособия по возрасту.";
подпункт 2) пункта 9 исключить;
в пункте 10 слова "(за исключением списков граждан, получателей Социальной помощи на проезд на маршрутах городского пассажирского транспорта)" исключить;
главу 3 исключить;
подпункт 2) пункта 27 изложить в следующей редакции:
"2) многодетным матерям (в случае отсутствия матери - отцу либо опекуну (попечителю), имеющим четырех и более совместно проживающих несовершеннолетних детей, в том числе детей, обучающихся в средних общеобразовательных, в высших и средних профессиональных учебных заведениях очной формы обучения, после достижения ими совершеннолетия - до времени окончания ими учебных заведений, но не более чем до достижения 23-летнего возраста (далее - многодетные матери).";
первый абзац пункта 31 изложить в следующей редакции:
"Социальная помощь к праздничным и знаменательным датам предоставляется по обращению в виде продуктовых наборов и праздничных обедов гражданам из числа следующих категорий:";
пункт 34 после слова "списки" дополнить словами "из числа";
в подпункте 3) пункта 62 слова и цифры "по 1000 (одна тысяча) тенге" заменить словами и цифрами "не более 3000 (три тысячи) тенге";
подпункт 4) пункта 62 исключить;
пункт 65 исключить;
подпункт 1) пункта 66 изложить в следующей редакции:
"1) к Международному женскому дню 8 марта - многодетным матерям - по 3000 (три тысячи) тенге;";
дополнить разделом 4 следующего содержания:
"Раздел 4. Социальная помощь в виде освобождения от оплаты проезда на маршрутах городского пассажирского транспорта
89. Социальная помощь в виде освобождения от оплаты проезда на маршрутах городского пассажирского транспорта предоставляется следующим категориям граждан:

1) Ұлы Отан соғысының қатысушылары мен мүгедектеріне және соларға теңестірілген адамдарға;
2) жасы келген және еңбек сіңірген жылдары бойынша зейнеткерлерге;
3) мүгедектер мен он сегіз жасқа дейінгі мүгедек балаларға;
4) көп балалы аналарға беріледі.
90. Әкімгер:
1) МЗТО деректер базасына сәйкес Ереженің 89-тармағында көрсетілген азаматтарға жеке куәлікті және тегін жол жүру билетін пайдалану құқығы расталған куәлік көрсеткен кезде "Астана қаласының Жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары басқармасы" мемлекеттік мекемесі (бұдан әрі - Басқарма) дайындаған белгіленген үлгідегі жеңілдікті жол жүру билеттерін беруді жүргізеді;
2) Басқарма ұсынған атқарылған жұмыстардың актілері негізінде тасымалдаушылар арасында бюджеттік қаражаттарды бөлуді және көрсетілген азаматтардың санаттарына жол жүруге тасымалдаушылардың шығын өтемақысын қамтамасыз етеді.
91. Ереженің 89-тармағында көрсетілген, қалалық бағыттағы жолаушылар көлігінде жол ақысын төлеуден босату үшін азаматтардың жеңілдікті санаттарына жататынын растайтын және куәлігінің түпнұсқасы мен белгіленген үлгідегі жеңілдікті жол жүру билеттері негіздеме болып табылады.
92. Әкімгер азаматтардың өтініштері бойынша жарамсыз жеңілдікті жол жүру билеттерін ауыстырады.
93. Жеңілдікті жол жүру билеттерін қайтадан беру жоғалғандығы туралы құжатпен расталғанда ("іздеу салу үстелінің" анықтамасы, мерзімдік басылымдағы ұрланған (жоғалған) жеңілдікті жол жүру билетінің жарамсыз деп танылғаны туралы хабарландыру, ұрланған жағдайда - ішкі істер органдарынан растау) жылына бір рет жүргізіледі.".
2. Осы шешім оны алғашқы ресми жариялаған күннен бастап он күнтізбелік күн өткеннен кейін қолданысқа енгізіледі.
Астана қаласы
мәслихатының сессия төрайымы                      Н. Петухова
Астана қаласы
мәслихатының хатшысы                            В. Редкокашин

1) участникам и инвалидам Великой Отечественной войны и лицам, приравненным к ним;
2) пенсионерам по возрасту и выслуге лет;
3) инвалидам и детям-инвалидам до восемнадцати лет;
4) многодетным матерям.
90. Администратор:
1) производит выдачу льготных проездных билетов установленного образца, изготовленных Государственным учреждением "Управление пассажирского транспорта и автомобильных дорог города Астаны" (далее - Управление), гражданам, указанным в пункте 89 настоящих Правил, согласно базе данных ГЦВП, при предъявлении удостоверения личности и удостоверения, подтверждающего право пользования бесплатным проездом;
2) обеспечивает распределение бюджетных средств между перевозчиками и компенсацию расходов перевозчиков на проезд указанных категорий граждан на основании актов выполненных работ, предоставленных Управлением.
91. Основанием для освобождения от оплаты проезда на маршрутах городского пассажирского транспорта являются льготный проездной билет установленного образца и оригинал документа, подтверждающего принадлежность к категориям граждан, указанных в пункте 89 настоящих Правил.
92. Администратор производит замену льготных проездных билетов, пришедших в негодность, по обращениям граждан.
93. Повторная выдача льготных проездных билетов производится один раз в год при подтверждении факта утери или кражи документально (справка "стола находок", соответствующее объявление в периодических изданиях о признании недействительным украденного (утерянного) льготного проездного билета, в случае кражи - подтверждение из органов внутренних дел).".
2. Настоящее решение вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Председатель сессии
маслихата города Астаны                    Н. Петухова
Секретарь маслихата города Астаны          В. Редкокашин