2009 жылдың сәуір-маусым және қазан-желтоқсан азаматтарды мерзімді әскери қызметке кезекті шақыруды ұйымдастыру және қамтамасыз ету туралы
Ақмола облысы Көкшетау қаласы әкімдігінің 2009 жылғы 22 мамырдағы № А-5/701 қаулысы. Ақмола облысы Көкшетау қаласының Әділет басқармасында 2009 жылғы 8 маусымда № 1-1-105 тіркелді. Күші жойылды - Ақмола облысы Көкшетау қаласы әкімдігінің 2010 жылғы 23 ақпандағы № А-2/266 қаулысымен
Ескерту. Күші жойылды - Ақмола облысы Көкшетау қаласы әкімдігінің 2010.02.23 № А-2/266 қаулысымен
«Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы» 2001 жылғы 23 каңтардағы, «Әскери міндеттілік және әскери қызмет туралы» 2005 жылғы 8 шілдедегі Қазақстан Республикасының Заңдарына, «Белгіленген әскери қызмет мерзімін өткерген мерзімді әскери қызметтегі әскери қызметшілерді запасқа шығару және Қазақстан Республикасының азаматтарын 2009 жылдың сәуір-маусымында және қазан-желтоқсанында кезекті мерзімді әскери қызметке шақыру туралы» Қазақстан Республикасы Президентінің 2009 жылғы 1 сәуірдегі № 779 Жарлығына , «Белгіленген әскери қызмет мерзімін өткерген мерзімді әскери қызметтегі әскери қызметшілерді запасқа шығару және Қазақстан Республикасының азаматтарын 2009 жылдың сәуір – маусымында және қазан–желтоқсанында кезекті мерзімді әскери қызметке шақыру туралы» Қазақстан Республикасы Президентінің 2009 жылғы 1 сәуірдегі № 779 Жарлығын іске асыру туралы» Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2009 жылғы 17 сәуірдегі № 543 қаулысына сәйкес қала әкімдігі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. «Ақмола облысының Қорғаныс істері жөніндегі департаменті» мемлекеттік мекемесі жинау пунктінің шақыру учаскесіне шақыру бойынша белгіленген әскери қызметті мерзімі соңына дейін өтемеген жасы жиырма жеті жасқа дейін жетпеген, оқу мекемелерінен шығарылған азаматтар, сондай-ақ шақырудан босатылған немесе шақыруды кейінге қалдыру құқығы бар жасы он сегіз жастан жиырма жеті жасқа дейінгі ер азаматтарды 2009 жылдың сәуір-маусым және қазан-желтоқсан айларында жергілікті әскери органдар арқылы кезекті мерзімді әскери қызметке шақыру ұйымдастырылсын және қамтамасыз етілсін.
2. Азаматтарды шақыруды ұйымдастырып және қамтамасыз ету үшін шақыру комиссиясы кұрамы кұрылсын және бекітілсін (1 қосымша).
3. 2009 жылдың сәуір-маусым және қазан-желтоқсан мерзімді әскери қызметке шақырылуы тиіс азаматтарға шақыру өткізу кестесі бекітілсін (қосымша 2).
4. Ұйымдардың басшылары шақырылуы тиіс азаматтарды іс сапарлардан (демалыстан) шақыртып, олардың шақыру учаскесіне уақытында келуін және хабардар етуді ұйымдастыруға міндетті.

Об организации и обеспечении очередного призыва граждан на срочную воинскую службу в апреле-июне и октябре-декабре 2009 года
Постановление акимата города Кокшетау Акмолинской области от 22 мая 2009 года № А-5/701. Зарегистрировано Управлением юстиции города Кокшетау Акмолинской области 8 июня 2009 года № 1-1-105. Утратило силу - постановлением акимата города Кокшетау Акмолинской области от 23 февраля 2010 года № А-2/266
Сноска. Утратило силу - постановлением акимата города Кокшетау Акмолинской области от 23.02.2010 № А-2/266
В соответствии с Законами Республики Казахстан от 23 января 2001 года «О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан», от 8 июля 2005 года «О воинской обязанности и воинской службе», Указом Президента Республики Казахстан от 1 апреля 2009 года № 779 «Об увольнении в запас военнослужащих срочной воинской службы, выслуживших установленный срок воинской службы, и очередном призыве граждан Республики Казахстан на срочную воинскую службу в апреле – июне и октябре – декабре 2009 года», постановлением Правительства Республики Казахстан от 17 апреля 2009 года № 543 «О реализации Указа Президента Республики Казахстан от 1 апреля 2009 года № 779 «Об увольнении в запас военнослужащих срочной воинской службы, выслуживших установленный срок воинской службы, и очередном призыве граждан Республики Казахстан на срочную воинскую службу в апреле-июне и октябре-декабре 2009 года», акимат города Кокшетау ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Организовать и обеспечить очередной призыв на срочную воинскую службу в апреле – июне и октябре– декабре 2009 года граждан мужского пола в возрасте от восемнадцати до двадцати семи лет, не имеющих права на отсрочку или освобождение от призыва, а также граждан, отчисленных из учебных заведений, не достигших двадцати семи лет и не выслуживших установленные сроки воинской службы по призыву на призывной участок сборного пункта государственного учреждения «Департамент по делам обороны Акмолинской области».
2. Для организации и обеспечения призыва граждан создать и утвердить состав городской призывной комиссии (приложение 1).
3. Утвердить график проведения призыва граждан, подлежащих призыву на срочную воинскую службу в апреле - июне и октябре - декабре 2009 года (приложение 2).
4. Руководители организаций обязаны отозвать граждан, подлежащих призыву, из командировок (отпусков), организовать их оповещение и своевременное прибытие на призывной участок.

5. «Ақмола облысының денсаулық сақтау баскармасы» мемлекеттік мекемесіне (келісім бойынша) мерзімді әскери қызметке шақыруылуға тиісті азаматтарды медициналық тексеруден өткізу үшін медициналық жинақтаумен қамтамасыз етсін.
6. «Қазақстан Республикасының Ішкі істер министрлігі Ақмола облысының ішкі істер департаменті Көкшетау қаласының ішкі істер басқармасы» мемлекеттік мекемесі (келісім бойынша):
1) Көкшетау қаласының Қорғаныс істері жөніндегі басқармасы мемлекеттік мекемесіне әскерге шақыруды ұйымдастыру мен өткізуді бұзған тұлғаларды айқындау және мерзімді әскери қызметке азаматтарды шақыру бойынша көмек көрсетсін.
2) шақыру өткізу мерзіміне шақырудан жалтарған тұлғаларды әкелу үшін қызметкер бөлінсін;
7. Осы қаулының орындалуын бақылау қала әкімінің орынбасары А.Е. Мысырәлімоваға жүктелсін.
8. Көкшетау қаласы әкімдігінің осы қаулысының қолданысы 2009 жылдың 17 сәуірде туындаған кұкықтық қатынастарға таралады.
9. Осы қаулы Көкшетау қаласының Әділет басқармасында мемлекеттік тіркеуден өткен күннен бастап күшіне енеді және ресми жарияланған күннен бастап қолданысқа енеді.
Қала әкімі                                 Б.Сапаров
КЕЛІСІЛДІ:
«Ақмола облысының денсаулық сақтау
басқармасы» мемлекеттік
мекемесінің бастығы                        В.П.Маджуга
«Қазақстан Республикасының Ішкі
істер министрлігі Ақмола облысының
ішкі істер департаменті Көкшетау
қаласының Ішкі істер
басқармасы» мемлекеттік
мекемесінің бастығы                        Қ.Ж. Айтқожин
«Көкшетау қаласының қорғаныс істері
жөніндегі басқармасы»
мемлекеттік мекемесінің бастығы            О.Б.Айтқазин
Көкшетау қаласы әкімдігінің
2009 жылғы 22 мамырдағы № А-5/701
қаулысына 1 қосымша
Ескерту 1 қосымшаға өзгерту енгізілді - Ақмола облысы Көкшетау қаласы әкімдігінің 2009.09.21 № А-9/1801 қаулысымен.
Қалалық шақыру комиссиясының кұрамы
1. Нұрмағамбетов                   - «Көкшетау қаласының Қорғаныс
Келден Төлегенұлы               істері жөніндегі басқармасы»
мемлекеттік мекемесі бастығы,
комиссия төрағасы
2. Әміренова                     - «Көкшетау қаласының ішкі саясат
Алтынай Байқадамқызы            бөлімі» мемлекеттік мекемесінің
бастығы
Комиссия мүшелері:
3. Шержанов                       - «Қазақстан Республикасының Ішкі
Хабдрахман Ахмадиұлы            істер министрлігі Ақмола облысының
ішкі істер департаменті Көкшетау
қаласының ішкі істер басқармасы»
мемлекеттік мекемесінің штаб
бастығы
4. Волкова                       - Ақмола облысы денсаулық
Ирина Геннадьевна               сақтау басқармасы жанындағы
«Қалалық емхана» мемлекеттік
коммуналдық қазыналық кәсіпорнының
дәрігер - терапевт, медициналық
комиссияның төрайымы (келісім
бойынша)

5. Государственному учреждению «Управление здравоохранения Акмолинской области» (по согласованию) обеспечить комплектацию медицинской комиссии для обследования граждан, подлежащих призыву на срочную воинскую службу.
6. Государственному учреждению «Управление внутренних дел города Кокшетау Департамента внутренних дел Акмолинской области Министерства внутренних дел Республики Казахстан» (по согласованию):
1) оказать государственному учреждению «Управление по делам обороны города Кокшетау» помощь в проведении призыва граждан на срочную воинскую службу и в выявлении лиц, нарушающих правила организации и проведения призыва;
2) выделить сотрудников на период проведения призыва для доставки лиц, уклоняющихся от призыва;
7. Контроль за выполнением настоящего постановления возложить на заместителя акима города Мусралимову А.Е.
8. Действие настоящего постановления акимата города Кокшетау распространяется на правоотношения, возникшие с 17 апреля 2009 года.
9. Настоящее постановление вступает в силу со дня государственной регистрации в Управлении юстиции города Кокшетау и вводится в действие со дня официального опубликования.
Аким города                                Б. Сапаров
СОГЛАСОВАНО:
Начальник государственного учреждения
«Управление здравоохранения
Акмолинской области»                       Маджуга В.П.
Начальник государственного учреждения
«Управление внутренних дел города
Кокшетау Департамента внутренних дел
Акмолинской области Министерства внутренних
дел Республики Казахстан»                  Айткожин К.Ж.
Начальник государственного учреждения
«Управление по делам
обороны города Кокшетау»                   Айтказин О.Б.
Приложение № 1
к постановлению акимата
города Кокшетау
от 22 мая 2009 года № А-5/701
Сноска. Приложение 1 с изменениями, внесенными постановлением акимата Акмолинской области от 21.09.2009 № А-9/1801
Состав городской призывной комиссии
1. Нурмагамбетова              - председатель комиссии, начальник
Келден Толегенович            государственного учреждения
«Управление по делам обороны
города Кокшетау»
2. Амренова                    - начальник государственного
Алтынай Байкадамовна          учреждения «Отдел внутренней
политики города Кокшетау»
Члены комиссии
3. Шержанова                   - начальник штаба государственного
Хабдрахмана Ахмадиевича       учреждения «Управление внутренних
дел города Кокшетау Департамента
внутренних дел Акмолинской области
Министерства внутренних дел
Республики Казахстан»
4. Волкова                     - председатель медицинской
Ирина Геннадьевна             комиссии, врач-терапевт
государственного коммунального
казенного предприятия «Городская
поликлиника» при управлении
здравохранения Акмолинской
области (по согласованию)