2010-2012 жылдарға арналған қалалық бюджет туралы
Ақмола облысы Көкшетау қалалық мәслихатының 2009 жылғы 23 желтоқсандағы № С-31/6 шешімі. Ақмола облысы Көкшетау қаласының Әділет басқармасында 2010 жылғы 6 қаңтарда № 1-1-115 тіркелді. Күші жойылды - Ақмола облысы Көкшетау қалалық мәслихатының 2011 жылғы 11 наурыздағы № С-44/15 шешімімен
Ескерту. Күші жойылды - Ақмола облысы Көкшетау қалалық мәслихатының 2011.03.11 № С-44/15 шешімімен
Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы «Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы» Заңының 6 бабы, 1 тармағының 1) тармақшасына, Ақмола облысы мәслихатының 2009 жыл 10 желтоқсандағы № 4С-19-2 «2010-2012 жылдарға арналған облыстық бюджет туралы» шешіміне сәйкес Көкшетау қалалық мәслихаты ШЕШТІ:
1. 2010 – 2012 жылдарға арналған қалалық бюджет 1, 2 және 3 - қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2010 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 11 278 193 мың теңге, соның ішінде:
салықтық түсімдер – 4 684 617 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 158 902 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 690 715 мың теңге;
трансферттер түсімдері – 5 743 959 мың теңге.
2) шығындар – 11 455 587,9 мың теңге;
3) таза бюджеттік несиелендіру – - 147 781,8 мың теңге, соның ішінде:
бюджеттік несиелер – 6 232 мың теңге
бюджеттік несиелерді өтеу – 154 013,8 мың теңге;
4) бюджет тапшылығы – -29 613,1 мың теңге;
5) бюджет тапшылығын қаржыландыру - 29 613,1 мың теңге:
қарыздардың түсімі – 258 632 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 515 808,8 мың теңге.
286 789,9 мың теңге - бюджет қаражаттарының пайдаланылатын қалдықтары.
Ескерту. 1-тармаққа өзгерту енгізілді - Ақмола облысы Көкшетау қалалық мәслихатының 2010.04.16 № С-33/5; (қолданысқа енгізу тәртібін 2-тармақтан қараңыз); 2010.06.30 № С-37/6 (қолданысқа енгізу тәртібін 2-тармақтан қараңыз); 2010.07.29 № С-38/6 (қолданысқа енгізу тәртібін 2-тармақтан қараңыз); 2010.10.12 № С-39/7 (қолданысқа енгізу тәртібін 2-тармақтан қараңыз); 2010.11.05 № С-40/5 (қолданысқа енгізу тәртібін 2-тармақтан қараңыз); 2010.12.13 № С-41/5 (2010 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енеді) шешімдерімен.
2. 2008 жылғы 4 желтоқсандағы Қазақстан Республикасының Бюджеттік Кодексінің 52 бабы 1 тармағына, Ақмола облысы мәслихатының 2009 жылғы 10 желтоқсандағы № 4С-19-2 «2010-2012 жылдарға арналған облыстық бюджет туралы» шешіміне сәйкес кірістерді бөлу нормативтері келесі мөлшерде белгіленді:
1) облыстық бюджетке төлеу көзінен алынатын жеке табыс салығы бойынша - 100%;

О городском бюджете на 2010-2012 годы
Решение Кокшетауского городского маслихата Акмолинской области от 23 декабря 2009 года № С-31/6. Зарегистрировано Управлением юстиции города Кокшетау Акмолинской области 6 января 2010 года № 1-1-115. Утратило силу - решением Кокшетауского городского маслихата Акмолинской области от 11 марта 2011 года № С-44/15
Сноска. Утратило силу - решением Кокшетауского городского маслихата Акмолинской области от 11.03.2011 № С-44/15
В соответствии с подпунктом 1) пункта 1 статьи 6 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года «О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан», решением Акмолинского областного маслихата «Об областном бюджете на 2010-2012 годы» от 10 декабря 2009 года № 4С-19-2, Кокшетауский городской маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить городской бюджет на 2010-2012 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 соответственно, в том числе на 2010 год в следующих объемах:
1) доходы – 11 278 193 тысяч тенге, в том числе по:
налоговым поступлениям – 4 684 617 тысяч тенге;
неналоговым поступлениям – 158 902 тысячи тенге;
поступлениям от продажи основного капитала – 690 715 тысяч тенге;
поступлениям трансфертов – 5 743 959 тысячи тенге;
2) затраты – 11 455 587,9 тысячи тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – -147 781,8 тысячи тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 6 232 тысячи тенге;
погашение бюджетных кредитов – 154 013,8 тысяч тенге;
4) дефицит бюджета – -29 613,1 тысячи тенге;
5) финансирования дефицита бюджета – 29 613,1 тысяч тенге:
поступление займов – 258 632 тысячи тенге;
погашение займов – 515 808,8 тысяч тенге.
используемые остатки бюджетных средств – 286 789,9 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 1 с изменениями внесенными, решениями Кокшетауского городского маслихата Акмолинской области от 16.04.2010 № С-33/5 (порядок введения в действие см. п. 2); от 30.05.2010 № С-37/6 (порядок введения в действие см. п. 2); от 29.07.2010 № С-38/6 (порядок введения в действие см. п. 2); от 12.10.2010 № С-39/7 (порядок введения в действие см. п. 2) от 05.11.2010 № С-40/5 порядок введения в действие см. п. 2); от 13.12.2010 № С-41/5 (порядок введения в действие с 1 января 2010 года)
2. Согласно пункта 1 статьи 52 Бюджетного Кодекса Республики Казахстан от 4 декабря 2008 года, решения Акмолинского областного маслихата «Об областном бюджете на 2010-2012 годы» от 10 декабря 2009 года № 4С-19-2 установлены нормативы распределения доходов в следующих размерах:
1) по индивидуальному подоходному налогу с доходов, облагаемых у источника выплаты в областной бюджет – 100%;

2) облыстық бюджетке төлем көзінен салық салынатын шетелдік азаматтар табыстарынан ұсталатын жеке табыс салығы - 100%;
3) Көкшетау қаласының бюджетіне әлеуметтік салық бойынша - 100%.
3. Келесі табыс көздерінің есебінен қалалық бюджеттің кірістері бекітілсін:
салықтық түсімдер, соның ішінде:
жеке табыс салығы, кірістен жеке тұлғалардан алынатын жеке табыс салығын алып тастағанда, шетел азаматтарының кірісінен жеке тұлғаларынан алынатын жеке табыс салығы;
әлеуметтік салық;
мүлікке салынатын салық;
жер салығы;
көлік құралдарына салынатын салық;
бірыңғай жер салығы;
акциз;
табиғи және басқа ресурстарды пайдаланғаны үшін түсетін түсімдер;
кәсіпкерлік және кәсіби қызметті жүргізгені үшін алынатын алымдар;
құмар ойын бизнеске салық
мемлекеттік баж салығы.
2) салықтық емес түсімдер, соның ішінде:
мемлекеттік кәсіпорындардың таза кірісі бөлігіндегі түсімдері;
мемлекет меншігіндегі мүлікті жалға беруден түсетін кірістер;
мемлекеттік бюджеттен қаржыландырылатын мемлекеттік мекемелердің тауарларды (жұмыстарды, қызмет көрсетулерді) өткізуден түсетін түсімдер;
мұнай секторы ұйымдарынан түсетін түсімдерді қоспағанда, мемлекеттік бюджеттен қаржыландырылатын, сондай-ақ Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкінің бюджетінен (шығыстар сметасынан) ұсталатын мемлекеттік мекемелер салатын айыппұлдар, өсімпұлдар, санкциялар, өндіріп алулар;
басқа да салықтық емес түсімдер.
3) негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер, соның ішінде:
мемлекеттік мекемелерге бекітілген мемлекеттік мүлікті сату;
жерді сату;
4) трансферттердің түсімдері, соның ішінде:
облыстық бюджеттен түсетін трансферттер.
4. Қала бюджетінің шығындарында 1 226 905 мың теңге сомасында облыстық бюджетке алымдар алу қаралғандығы ескерілсін.
5. 2010 жылға арналған қалалық бюджетте республикалық бюджет қаражаттары есебінен білім беру саласына мақсатты трансферттерді дамытуға 438 073 мың теңге сомасы қарастырылғандығы ескерілсін, соның ішінде:
1) 241 267 мың теңге сомасындағы ағымды мақсатты трансферттер, соның ішінде:
негізгі орта және жалпы орта бiлiм беретiн мемлекеттiк мекемелердiң физика, химия, биология кабинеттерiн оқу жабдықтарымен жарақтандыруға – 12 285 мың теңге;
бастауыш, негізгі орта және жалпы орта білім беру ұйымдарында лингафондық және мультимедиялық кабинеттерін ашуға – 16 611 мың теңге;
жаңадан іске қосылатын білім беру нысаналарын ұстауға – 86 568 мың теңге;
«Өзін-өзі тану» пәні бойынша мектепке дейінгі білім беру ұйымдарын, орта білім беру, техникалық және кәсіптік білім беру, орта білімнен кейінгі білім беру ұйымдарын, біліктілікті арттыру институттарын оқу материалдарымен қамтамасыз етуге – 10 499 мың теңге;

2) по индивидуальному подоходному налогу с доходов иностранных граждан, облагаемых у источника выплаты в областной бюджет - 100 %;
3) по социальному налогу в бюджет города Кокшетау – 100%.
3. Утвердить доходы городского бюджета за счет следующих источников:
1) налоговых поступлений, в том числе:
индивидуального подоходного налога, за исключением индивидуального подоходного налога с доходов, облагаемых у источника выплаты, и индивидуального подоходного налога с доходов иностранных граждан, облагаемых у источника выплаты;
социального налога;
налогов на имущество;
земельного налога;
налога на транспортные средства;
единого земельного налога;
акциз;
поступлений за использование природных и других ресурсов;
сборов за ведение предпринимательской и профессиональной деятельности;
налога на игорный бизнес;
государственной пошлины.
2) неналоговых поступлений, в том числе:
поступлений части чистого дохода государственных предприятий;
доходов от аренды имущества, находящегося в государственной собственности;
поступлений от реализации товаров (работ, услуг) государственными учреждениями, финансируемыми из государственного бюджета;
штрафов, пени, санкций, взысканий, налагаемых государственными учреждениями, финансируемыми из государственного бюджета, а также содержащимися из бюджета (сметы расходов) Национального Банка Республики Казахстан, за исключением поступлений от организаций нефтяного сектора;
прочих неналоговых поступлений.
3) поступлений от продажи основного капитала, в том числе:
продажи государственного имущества, закрепленного за государственными учреждениями;
продажи земли;
4) поступлений трансфертов, в том числе:
трансфертов из областного бюджета.
4. Учесть, что в затратах городского бюджета предусмотрены бюджетные изъятия в областной бюджет в сумме 1 226 905 тысяч тенге.
5. Учесть, что в городском бюджете на 2010 год предусмотрены целевые трансферты за счет средств республиканского бюджета на образование в сумме 438 073 тысяч тенге, в том числе:
1) целевые текущие трансферты в сумме 241 267 тысяч тенге, в том числе:
12 285 тысяча тенге - на оснащение учебным оборудованием кабинетов физики, химии, биологии в государственных учреждениях основного среднего и общего среднего образования;
16 611 тысячи тенге - на создание лингафонных и мультимедийных кабинетов в государственных учреждениях начального, основного среднего и общего среднего образования;
86 568 тысячи тенге – на содержание вновь вводимых объектов образования;
10 499 тысяч тенге – на обеспечение учебными материалами дошкольных организаций, организаций среднего, технического и профессионального, послесреднего образования, институтов повышения квалификации по предмету «Самопознание»;

115 304 мың теңге - мектепке дейінгі білім беру ұйымдарында мемлекеттік білім беру тапсырысын іске асыруға;
2) дамытуға арналған 196 806 мың теңге сомасындағы мақсатты трансферттер, соның ішінде:
Көкшетау қаласында Северная көшесімен Янко-Мирзоян көшесінің қиылысындағы 320 орындық мектепке дейінгі балалар ұйымын салу құрылысына – 196 806 мың теңге.
Ескерту. 5-тармаққа өзгерту енгізілді - Ақмола облысы Көкшетау қалалық мәслихатының 2010.04.16 № С-33/5 (қолданысқа енгізу тәртібін 2-тармақтан қараңыз); 2010.11.05 № С-40/5 (қолданысқа енгізу тәртібін 2-тармақтан қараңыз) шешімдерімен.
5-1. 2010 жылға арналған қалалық бюджетте облыстық бюджет қаражаттары есебінен білім беру саласына мақсатты трансферттерді дамытуға 66 469 мың теңге сомасы қарастырылғандығы ескерілсін, соның ішінде:
1) 45 000 мың теңге сомасындағы ағымдағы мақсатты трансферттер, соның ішінде:
қалпына келтірілген «Жұлдыз» және «Еркемай» бала бақшаларын жарақтауға - 45 000 мың теңге;
2) дамытуға арналған 21 469 мың теңге сомасындағы мақсатты трансферттер, соның ішінде:
Көкшетау қаласында Северная көшесімен Янко-Мирзоян көшесінің қиылысындағы 320 орындық мектепке дейінгі балалар ұйымын салу құрылысына – 21 469 мың теңге;
Ескерту. 5-1-тармағымен толықтырылды - Ақмола облысы Көкшетау қалалық мәслихатының 2010.04.16 № С-33/5 (қолданысқа енгізу тәртібін  2-тармақтан қараңыз); 5-1 тармағы жаңа редакцияда Ақмола облысы Көкшетау қалалық мәслихатының 2010.11.05 № С-40/5 (қолданысқа енгізу тәртібін 2-тармақтан қараңыз)шешімдерімен.
6. 2010 жылға арналған қалалық бюджетте республикалық бюджет қаражаттары есебінен халықты әлеуметтік қамтамасыз ету саласына ағымдағы мақсатты трансферттерден 76 533,5 мың теңге қарастырылғандығы ескерілсін, соның ішінде:
мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек төлеуге – 6 300 мың теңге;
18 жасқа дейінгі балаларына мемлекеттік жәрдемақылар төлеуге – 5 000 мың теңге;
Ұлы Отан соғысындағы Жеңістің 65 жылдығына орай Ұлы Отан соғысының қатысушылары мен мүгедектеріне Тәуелсіз Мемлекеттер Достастығының елдері бойынша, Қазақстан Республикасының аумағы бойынша жол жүруін, сондай-ақ оларға және олармен бірге жүретін адамдарға Мәскеу, Астана қалаларында мерекелік іс-шараларға қатысуы үшін тамақтануына, тұруына, жол жүруіне арналған шығыстарын төлеуді қамтамасыз етуге – 2 202,9 мың теңге;
Ұлы Отан соғысының қатысушылары мен мүгедектеріне, сондай-ақ теңестірілген тұлғаларға, 1941 жылдың 22 маусымынан 1945 жылдың 3 қыркүйегі аралығындағы кезеңде майдандағы армия құрамына кірмеген әскери бөлімдерде, мекемелерде, әскери – оқу мекемелерде әскери қызмет өткерген, «1941-1945 жж. Ұлы Отан соғысында Германияны жеңгенi үшiн» медалімен немесе «Жапонияны жеңгені үшін» медалімен марапатталған әскери қызметшілерге, оның ішінде запасқа (отставкаға) шыққандарға, Ұлы Отан соғысы жылдарында тылда кемінде алты ай жұмыс істеген (қызмет өткерген) тұлғаларға біржолғы материалдық көмек төлеуге - 62 150,6 мың теңге;
ауылдық елді мекендердегі әлеуметтік сала мамандарын әлеуметтік қолдау шараларын жүзеге асыру үшін – 880 мың теңге;
Ескерту. 6-тармаққа өзгерту енгізілді - Ақмола облысы Көкшетау қалалық мәслихатының 2010.04.16 № С-33/5 (қолданысқа енгізу тәртібін  2-тармақтан қараңыз); 2010.07.29 № С-38/6 (қолданысқа енгізу тәртібін  2-тармақтан қараңыз); 2010.12.13 № С-41/5 (2010 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енеді) шешімдерімен.

115 304 тысячи тенге – на реализацию государственного образовательного заказа в дошкольных организациях образования;
2) целевые трансферты на развитие в сумме 196 806 тысяч тенге, в том числе:
196 806 тысяч тенге – на строительство детской дошкольной организации на 320 мест на пересечении улиц Северной-Янко-Мирзояна в городе Кокшетау.
Сноска. Пункт 5 с изменениями внесенными, решениями Кокшетауского городского маслихата Акмолинской области от 16.04.2010 № С-33/5 (порядок введения в действие см. п. 2); от 05.11.2010 № С-40/5 порядок введения в действие см. п. 2)
5-1. Учесть, что в городском бюджете на 2010 год предусмотрены целевые трансферты за счет средств областного бюджета на образование в сумме 66 469 тысяч тенге, в том числе:
1) целевые текущие трансферты в сумме 45 000 тысяч тенге, в том числе:
45 000 тысяч тенге – на оснащение восстановленных детских садов «Жулдыз» и «Еркемай»;
2) целевые трансферты на развитие в сумме 21 469 тысяч тенге, в том числе:
21 469 тысяч тенге – на строительство детской дошкольной организации на 320 мест на пересечении улиц Северной – Янко – Мирзояна в городе Кокшетау;
Сноска. Дополнен пунктом 5-1 решением Кокшетауского городского маслихата Акмолинской области от 16.04.2010 № С-33/5 (порядок введения в действие см. п. 2); пункт 5-1 в новой редакции решением Кокшетауского городского маслихата Акмолинской области от 05.11.2010 № С-40/5 порядок введения в действие см. п. 2)
6. Учесть, что в городском бюджете на 2010 год предусмотрены целевые текущие трансферты за счет средств республиканского бюджета на социальное обеспечение населения в сумме 76 533,5 тысяч тенге, в том числе:
6 300 тысяч тенге – на выплату государственной адресной социальной помощи;
5 000 тысяч тенге – на выплату государственных пособий на детей до 18 лет;
2 202,9 тысяч тенге - на обеспечение проезда участникам и инвалидам Великой Отечественной войны по странам Содружества Независимых Государств, по территории Республики Казахстан, а также оплаты им и сопровождающим их лицам расходов на питание, проживание, проезд для участия в праздничных мероприятиях в городах Москве, Астане к 65-летию Победы в Великой Отечественной войне;
62 150,6 тысяч тенге – на выплату единовременной материальной помощи участникам и инвалидам Великой Отечественной войны, а также лицам, приравненным к ним, военнослужащим, в том числе уволенным в запас (отставку), проходившим военную службу в период с 22 июня 1941 года по 3 сентября 1945 года в воинских частях, учреждениях, в военно-учебных заведениях, не входивших в состав действующей армии, награжденным медалью «За Победу над Германией в Великой Отечественной войне 1941-1945 гг.» или медалью «За победу над Японией», лицам, проработавшим (прослужившим) не менее шести месяцев в тылу в годы Великой Отечественной войны;
880 тысяч тенге – для реализации мер социальной поддержки специалистов социальной сферы сельских населенных пунктов;
Сноска. Пункт 6 с изменениями внесенными, решениями Кокшетауского городского маслихата Акмолинской области от 16.04.2010 № С-33/5 (порядок введения в действие см. п. 2); от 29.07.2010  № С-38/6 (порядок введения в действие см. п. 2); от 05.11.2010 № С-40/5 порядок введения в действие см. п. 2); от 13.12.2010 № С-41/5 (порядок введения в действие с 1 января 2010 года)

7. 2010 жылға арналған қалалық бюджетте облыстық бюджет қаражаттары есебінен халықты әлеуметтік қамтамасыз ету саласына ағымдағы мақсатты трансферттерден 51 084 мың теңге қарастырылғандығы ескерілсін, соның ішінде:
Ұлы Отан соғысының қатысушыларына және мүгедектеріне коммуналдық шығындарды өтеуге әлеуметтік көмек көрсетуге – 8 596 мың теңге.
Ұлы Отан соғысындағы Жеңістің 65 жылдығына орай және қаржылық қызмет көрсетуге Ұлы Отан соғысының қатысушылары мен мүгедектеріне, сондай-ақ теңестірілген тұлғаларға, 1941 жылдың 22 маусымынан 1945 жылдың 3 қыркүйегі аралығындағы кезеңде майдандағы армия құрамына кірмеген әскери бөлімдерде, мекемелерде, әскери оқу мекемелерде, «1941-1945 жж. Ұлы Отан соғысында Германияны жеңгенi үшiн» медалімен немесе «Жапонияны жеңгені үшін» медалімен марапатталған әскери қызметшілерге, оның ішінде запасқа (отставкаға) шыққандарға Ұлы Отан соғысы жылдарында тылда кемінде алты ай жұмыс істеген (қызмет өткерген) тұлғаларға біржолғы материалдық көмек төлеуге– 42 185,4 мың теңге;
Ақмола облысының аз қамтылған отбасыларының колледждерде оқитын студенттерінің және Ақмола облысының ауылдық жерлердегі көп балалы отбасыларының оқу ақысын төлеуге - 302,6 мың теңге;
Ескерту. 7-тармаққа өзгерту енгізілді - Ақмола облысы Көкшетау қалалық мәслихатының 2010.04.16 № С-33/5 (қолданысқа енгізу тәртібін 2-тармақтан қараңыз); 2010.07.29 № С-38/6 (қолданысқа енгізу тәртібін  2-тармақтан қараңыз); 2010.11.05 № С-40/5 (қолданысқа енгізу тәртібін 2-тармақтан қараңыз) шешімдерімен.
8. 2010 жылға арналған қалалық бюджетте республикалық бюджет қаражаттары есебінен мақсатты трансферттерді дамытуға 3 284 588 мың теңге сомасы қарастырылғандығы ескерілсін, соның ішінде:
1) 6 218 мың теңге сомасындағы ағымды мақсатты трансферттер, соның ішінде:
жергілікті атқарушы органдардың ветеринария саласындағы құрылымдарын ұстауға – 3 879 мың теңге;
эпизиоотияға қарсы іс-шараларды жүргізуге – 2 339 мың теңге;
2) дамытуға 3 278 370 мың теңге сомасында жіберілген мақсатты трансферттер, соның ішінде:
Көкшетау қаласын сумен жабдықтау және су тарту тораптарының объектілерін қайта қалпына келтіруге – 2 715 000 мың теңге;
Қазақстан Республикасындағы тұрғын үй құрылысының 2008-2010 жылдарға арналған мемлекеттік бағдарламасына сәйкес инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымдарды дамытуға, жайластыруға және (немесе) сатып алуға – 414 673 мың теңге;
Қазақстан Республикасында 2008 – 2010 жылдарға арналған мемлекеттік тұрғын үй құрылысы бағдарламасына сәйкес мемлекеттік коммуналдық тұрғын үй жинағының тұрғын үй салумен (немесе) құрылысына – 148 697 мың теңге;
Ескерту. 8-тармаққа өзгерту енгізілді - Ақмола облысы Көкшетау қалалық мәслихатының 2010.04.16 № С-33/5 (қолданысқа енгізу тәртібін 2-тармақтан қараңыз); 2010.06.30 № С-37/6 (қолданысқа енгізу тәртібін  2-тармақтан қараңыз); 2010.10.12 № С-39/7 (қолданысқа енгізу тәртібін 2-тармақтан қараңыз) шешімдерімен.

7. Учесть, что в городском бюджете на 2010 год предусмотрены целевые текущие трансферты за счет средств областного бюджета на социальное обеспечение населения в сумме 51 084 тысяч тенге, в том числе:
8 596 тысяч тенге – на оказание социальной помощи участникам и инвалидам Великой Отечественной войны на расходы за коммунальные услуги;
42 185,4 тысяч тенге - на выплату единовременной материальной помощи участникам и инвалидам Великой Отечественной войны, а также лицам, приравненным к ним, военнослужащим, в том числе уволенным в запас (отставку), проходившим военную службу в период с 22 июня 1941 года по 3 сентября 1945 года в воинских частях, учреждениях, в военно-учебных заведениях, не входивших в состав действующей армии, награжденным медалью «За победу над Германией в Великой Отечественной войне 1941-1945 гг.» или медалью «За победу над Японией», проработавшим (прослужившим) не менее шести месяцев в тылу в годы Великой Отечественной войны к 65-летию Победы в Великой Отечественной войне и финансовые услуги;
302,6 тысяч тенге - на оплату за учебу в колледжах студентам из малообеспеченных семей Акмолинской области и многодетных семей сельской местности Акмолинской области;
Сноска. Пункт 7 с изменениями внесенными, решениями Кокшетауского городского маслихата Акмолинской области от 16.04.2010 № С-33/5 (порядок введения в действие см. п. 2); от 29.07.2010  № С-38/6 (порядок введения в действие см. п. 2); от 05.11.2010 № С-40/5 порядок введения в действие см. п. 2)
8. Учесть, что в городском бюджете на 2010 год предусмотрены целевые трансферты за счет средств республиканского бюджета в сумме 3  284 588 тысячи тенге, в том числе:
1) целевые текущие трансферты в сумме 6 218 тысячи тенге, в том числе:
3 879 тысячи тенге - на содержание подразделений местных исполнительных органов в области ветеринарии;
2 339 тысяч тенге – на проведение противоэпизоотических мероприятий;
2) целевые трансферты на развитие в сумме 3 278 370 тысяч тенге, в том числе:
2 715 000 тысяч тенге – на реконструкцию системы объектов водоснабжения и водоотведения города Кокшетау;
414 673 тысяч тенге – на развитие, обустройство и (или) приобретение инженерно-коммуникационной инфраструктуры в соответствии с Государственной программой жилищного строительства в Республике Казахстан на 2008-2010 годы;
148 697 тысячи тенге – на строительство и (или) приобретение жилья государственного коммунального жилищного фонда в соответствии с Государственной программой жилищного строительства в Республике Казахстан на 2008-2010 годы.
Сноска. Пункт 8 с изменениями внесенными, решением Кокшетауского городского маслихата Акмолинской области от 16.04.2010 № С-33/5 (порядок введения в действие см. п. 2); от 30.05.2010  № С-37/6 (порядок введения в действие см. п. 2); от 12.10.2010  № С-39/7(порядок введения в действие см. п. 2)

9. 2010 жылға арналған қалалық бюджетте облыстық бюджет қаражаттары есебінен мақсатты трансферттерді дамытуға 79 486 мың теңге сомасы қарастырылғандығы ескерілсін, соның ішінде:
мемлекеттік қалақұрылыстық кадастрының автоматтандырылған ақпараттық-графикалық жүйесін құруға – 79 486 мың теңге.
10. 2010 жылға арналған қалалық бюджетте облыстық бюджет қаражаттары есебінен ағымды мақсатты трансферттерден 409 412,6 мың теңге қарастырылғандығы ескерілсін, соның ішінде:
жылумен қамсыздандыратын кәсіпорындардың тұрақты жұмысын қамтамасыз етуге – 50 000 мың теңге
Көкшетау қаласы азаматтарының жекелеген топтарын тұрғын үймен қамтамасыз ету - 36 000 мың теңге;
ультрадыбыстық жылу су счетчиктерін жабдықтау және жинақтауға 16 000 мың теңге;
100 034 мың теңге - бюджеттік саласында еңбекақысын төлеу қорының өзгертілуіне байланысты;
6 000 мың теңге – «Көкшетау қаласындағы №2 аудандық қазандығындағы жаңа күл үйіндісінің жаңа ұяшығының құрылысы» жобасы бойынша техникалық-экономикалық негіздемесін түзетуге және мемлекеттік сараптаманы жүргізуге;
Көкшетау жылу» шаруашылық жүргізу құқығындағы мемлекеттік коммуналдық кәсіпорнының күл үйіндісі ұяшығынан күл қалдықтарын шығаруға – 57 934 мың теңге;
Отыз үш пәтерді облыстық коммуналдық меншікке өткізгеннен бюджетті жоғалтқанына өтемақы – 143 744,6 мың теңге;
қоғамдық-саяси шараларды өткізуге LED – дисплейін сатып алуға - 10 000 мың теңге;
Ескерту. 10-тармаққа өзгерту енгізілді - Ақмола облысы Көкшетау қалалық мәслихатының 2010.04.16 № С-33/5 (қолданысқа енгізу тәртібін 2-тармақтан қараңыз); 2010.07.29 № С-38/6 (қолданысқа енгізу тәртібін  2-тармақтан қараңыз); 2010.11.05 № С-40/5 (қолданысқа енгізу тәртібін 2-тармақтан қараңыз) шешімдерімен.
11. 2010 жылға арналған қалалық бюджетте аумақтық еңбекпен қамту стратегиясын жүзеге асыруға және кадрларды қайта дайындауға 1 328 012,9 мың теңге сомасында қаржы қарастырылған, оның ішінде:
1) республикалық бюджет қаражаты есебінен 525 483,4 мың теңге сомасында, соның ішінде:
"Жұлдыз" мектеп-бақшасын күрделі жөндеуге – 37 284 мың теңге;
"Огонек" мектеп-бақшасын күрделі жөндеуге – 120 810,4 мың теңге;
Көкшетау қаласының қала орталық жолдарын жөндеуге – 349 269 мың теңге;
әлеуметтік жұмыс орындарын құрастыруға - 4 680 мың теңге;
жастардың тәжірибелік бағдарламаларын кеңейтуге – 13 440 мың теңге.
2) облыстық бюджет қаражаты есебінен сомасы 802 529,5 мың теңге, соның ішінде:
№ 2 аудандық бу қазандығы № 8,9 қазандардың сүзгіштерін (эмульгаторларды) ауыстыруға – 125 000 мың теңге;
"Жұлдыз" мектеп-бақшасын күрделі жөндеуге – 13 753 мың теңге;

9. Учесть, что в городском бюджете на 2010 год предусмотрены целевые трансферты на развитие за счет средств областного бюджета в сумме 79 486 тысяч тенге, в том числе:
79 486 тысяч тенге – на создание Автоматизированной информационно-графической системы Государственного градостроительного кадастра;
10. Учесть, что в городском бюджете на 2010 год предусмотрены целевые текущие трансферты за счет средств областного бюджета в сумме  419 412,6 тысяч тенге, в том числе:
50 000 тысяч тенге – на обеспечение стабильной работы теплоснабжающих предприятий;
36 000 тысяч тенге - на обеспечение жильем отдельных категорий граждан города Кокшетау;
16 000 тысяч тенге – на поставку и монтаж ультразвуковых тепловодосчетчиков;
100 034 тысяч тенге – в связи с изменением фонда оплаты труда в бюджетной сфере;
6 000 тысяч тенге - на проведение корректировки технико-экономического обоснования и проведения государственной экспертизы по проекту «Строительство новой чаши золоотвала на районной котельной – 2 в городе Кокшетау;
57 934 тысяч тенге – на выемку золошлаковых отходов из чаши золоотвала государственного коммунального предприятия на праве хозяйственного ведения «Кокшетау жылу»;
143 744,6 тысяч тенге – на компенсацию потерь бюджета, в связи с передачей тридцати трех квартир в областную коммунальную собственность;
10 000 тысяч тенге – на приобретение LED дисплея для проведения общественно-политических мероприятий;
Сноска. Пункт 10 с изменениями внесенными, решениями Кокшетауского городского маслихата Акмолинской области от 16.04.2010 № С-33/5 (порядок введения в действие см. п. 2); от 29.07.2010  № С-38/6 (порядок введения в действие см. п. 2); от 05.11.2010 № С-40/5 порядок введения в действие см. п. 2)
11. Учесть, что в городском бюджете на 2010 год предусмотрены средства на реализацию стратегии региональной занятости и переподготовки кадров в сумме 1 328 012,9 тысяч тенге, в том числе:
1) за счет средств республиканского бюджета в сумме 525 483,4 тысячи тенге, в том числе:
37 284 тысячи тенге – на капитальный ремонт школы-сада «Жулдыз»;
120 810,4 тысяч тенге – на капитальный ремонт школы- сада «Огонек»;
349 269 тысяч тенге – на ремонт внутригородских дорог города Кокшетау;
4 680 тысяч тенге – на создание социальных рабочих мест;
13 440 тысяч тенге - на расширение программ молодежной практики;
2) за счет средств областного бюджета в сумме 802 529,5 тысяч тенге, в том числе:
125 000 тысяч тенге – на замену фильтров котлов № 8,9 (эмульгаторы) на районной котельной -2;
13 753 тысячи тенге – на капитальный ремонт школы-сада «Жулдыз»;

Көкшетау қаласындағы Мәлік Ғабдуллин атындағы орта профильдік мектеп-кешенінің күрделі жөндеуіне – 25 640 мың теңге;
Көкшетау қаласының қала орталық жолдарын жөндеуге – 620 336 мың теңге;
Красный Яр селосындағы «Көкше» мәдениет үйінің күрделі жөндеуіне - 17 800,5 мың теңге;
Ескерту. 11-тармаққа өзгерту енгізілді - Ақмола облысы Көкшетау қалалық мәслихатының 2010.04.16 № С-33/5 (қолданысқа енгізу тәртібін 1-тармақтан қараңыз); 2010.07.29 № С-38/6 (қолданысқа енгізу тәртібін  2-тармақтан қараңыз); 2010.11.05 № С-40/5 (қолданысқа енгізу тәртібін 2-тармақтан қараңыз) шешімдерімен.
12. 2010 жылға арналған қалалық жергілікті атқарушы органның резерві 109 502,3 мың теңге сомасында бекітілсін.
Ескерту. 12-тармаққа өзгерту енгізілді - Ақмола облысы Көкшетау қалалық мәслихатының 2010.04.16 № С-33/5 (қолданысқа енгізу тәртібін 1-тармақтан қараңыз); 2010.07.29 № С-38/6 (қолданысқа енгізу тәртібін  2-тармақтан қараңыз) шешімдерімен.
13. 2010 жылға арналған қалалық бюджетте республикалық бюджет есебінен 258 523,2 мың теңге сомасындағы бюджеттік несие қарастырылғаны ескерілсін, оның ішінде:
селолық елді мекендердегі әлеуметтік сала мамандарын әлеуметтік қолдау шараларын жүзеге асыруға - 6 123,2 мың теңге;
Қазақстан Республикасында 2008-2010 жылдарға арналған мемлекеттік тұрғын үй құрылысы бағдарламасына сәйкес нөлдік сыйақы ставкасы бойынша тұрғын үй салу мен (немесе) құрылысы үшін бюджеттік несиелер - 252 400 мың теңге;
Ескерту. 13-тармаққа өзгерту енгізілді - Ақмола облысы Көкшетау қалалық мәслихатының 2010.04.16 № С-33/5 (қолданысқа енгізу тәртібін 1-тармақтан қараңыз); 2010.11.05 № С-40/5 (қолданысқа енгізу тәртібін 2-тармақтан қараңыз) шешімдерімен.
14. 2010 жылға арналған қалалық бюджеттің шығындарында облыстық бюджеттен 2008 жылда тұрғын үй құрылысына бөлінген 373 700 мың теңге сомасындағы бюджеттік несиелерді өтеу ескерілсін.
15. Ауылдық (селолық) жерлерде жұмыс істейтін білім беру, әлеуметтік қамтамасыз ету, мәдениет және спорт мамандарына қызметтің осы түрлерімен қалалық жағдайда айналысатын мамандардың айлық ақыларымен және ставкаларымен салыстырғанда жиырма бес пайызға жоғары лауазымдық айлықақы мен тарифтік ставкалар Көкшетау қалалық мәслихатымен келісілген тізіміне сәйкес белгіленсін.
16. 2010 жылға арналған қала бюджетін орындау процесінде секвестірлеуге жатпайтын бюджет бағдарламаларының тізбесі 4 қосымшаға сәйкес бекітілсін.
17. Қаладағы аудан, аудандық маңызы бар қала, кент, ауыл (село), ауылдық (селолық) округтің бюджеттік бағдарламалары 5 қосымшаға сәйкес бекітілсін.

25 640 тысяч тенге – на капитальный ремонт средней профильной школы-комплекса имени Малика Габдуллина;
620 336 тысяч тенге – на ремонт внутригородских дорог города Кокшетау;
17 800,5 тысяч тенге – на капитальный ремонт Дома культуры «Кокше» села Красный Яр.
Сноска. Пункт 11 с изменениями внесенными, решениями Кокшетауского городского маслихата Акмолинской области от 16.04.2010 № С-33/5 (порядок введения в действие см. п. 2); от 29.07.2010  № С-38/6 (порядок введения в действие см. п. 2); от 05.11.2010 № С-40/5 порядок введения в действие см. п. 2)
12. Утвердить резерв местного исполнительного органа города на 2010 год в сумме 109 502,3 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 12 с изменениями внесенными, решением Кокшетауского городского маслихата Акмолинской области от 16.04.2010 № С-33/5 (порядок введения в действие см. п. 2); от 29.07.2010  № С-38/6 (порядок введения в действие см. п. 2)
13. Учесть, что в городском бюджете на 2010 год предусмотрены бюджетные кредиты за счет средств республиканского бюджета в сумме 258 523,2 тысячи тенге, в том числе:
6 123,2 тысячи тенге - для реализации мер социальной поддержки специалистов социальной сферы сельских населенных пунктов;
252 400 тысяч тенге - на строительство и (или) приобретение жилья по нулевой ставке вознаграждения в соответствии с Государственной программой жилищного строительства в Республике Казахстан на 2008-2010 годы.
Сноска. Пункт 13 с изменениями внесенными, решениями Кокшетауского городского маслихата Акмолинской области от 16.04.2010 № С-33/5 (порядок введения в действие см. п. 2); от 05.11.2010 № С-40/5 порядок введения в действие см. п. 2)
14. Учесть в затратах городского бюджета на 2010 год погашение бюджетных кредитов, выделенных из областного бюджета в 2008 году на строительство жилья, в сумме 373 700 тысяч тенге.
15. Установить специалистам социального обеспечения, образования, культуры и спорта, работающим в аульной (сельской) местности повышенные на двадцать пять процентов должностные оклады и тарифные ставки, по сравнению с окладами и ставками специалистов, занимающихся этими видами деятельности в городских условиях, согласно перечню, согласованного с Кокшетауским городским маслихатом.
16. Утвердить перечень городских бюджетных программ, не подлежащих секвестру в процессе исполнения городского бюджета на 2010 год, согласно приложению 4.
17. Утвердить бюджетные программы района в городе, города районного значения, поселка, аула (села), аульного (сельского) округа, согласно приложению 5.

18. Осы шешім Көкшетау қаласының Әділет басқармасында мемлекеттік тіркеуден өткен күннен бастап күшіне енеді және 2010 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енеді.
Төртінші шақырылған
Көкшетау қалалық мәслихатының
31 сессияның төрағасы                      Б.Яндиев
Төртінші шақырылған
Көкшетау қалалық
мәслихатының хатшысы                       Қ.Мұстафина
КЕЛІСІЛДІ:
Көкшетау қаласының әкімі                   Б.Сапаров
Көкшетау қалалық мәслихатының
"2010-2012 жылдарға арналған қалалық бюджет туралы"

18. Настоящее решение вступает в силу со дня государственной регистрации в Управлении юстиции города Кокшетау и вводится в действие с 1 января 2010 года.
Председатель 31 сессии
Кокшетауского городского
маслихата четвертого созыва                Б.Яндиев
Секретарь Кокшетауского
городского маслихата
четвертого созыва                          К.Мустафина
СОГЛАСОВАНО:
Аким города Кокшетау                       Б.Сапаров
Приложение 1 к решению
Кокшетауского городского маслихата

2009 жылғы 23 желтоқсандағы № С-31/6
шешіміне 1 қосымша
Ескерту. 1 қосымша жаңа редакцияда - Ақмола облысы Көкшетау қалалық мәслихатының 2010.10.12 № С-39/7 (қолданысқа енгізу тәртібін 2-тармақтан қараңыз); 2010.11.05 № С-40/5 (қолданысқа енгізу тәртібін 2-тармақтан қараңыз); 2010.12.13 № С-41/5 (2010 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енеді) шешімдерімен.
2010 жылға арналған қалалық бюджет
Санаты
Сыныбы
Ішкі сыныбы
Атауы
Сома мың теңге
I. Кіріс

от 23 декабря 2009 года № С-31/6
"О городском бюджете на 2010-2012 годы"
Сноска. Приложение 1 в редакции решениями Кокшетауского городского маслихата Акмолинской области от 12.10.2010 № С-39/7 (порядок введения в действие см. п. 2); от 05.11.2010 № С-40/5 порядок введения в действие см. п. 2); от 13.12.2010 № С-41/5 (порядок введения в действие с 1 января 2010 года)
Городской бюджет на 2010 год
Категория
Класс
Подкласс
Наименование
Сумма тыс.тенге
I. Доходы

138286,0
464
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) білім беру бөлімі
14641,0
18
Кәсіптік оқытуды ұйымдастыру
14641,0
464
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) білім беру бөлімі
231102,4
1
Жергілікті деңгейде білім беру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
12322,0
4
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) мемлекеттік білім беру мекемелерінде білім беру жүйесін ақпараттандыру
4581,0
5
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) мемлекеттік білім беру мекемелер үшін оқулықтар мен оқу-әдiстемелiк кешендерді сатып алу және жеткізу
16085,0
7
Аудандық (қалалық) ауқымдағы мектеп олимпиадаларын және мектептен тыс іс-шараларды өткiзу
627,0
11
Өңірлік жұмыспен қамту және кадрларды қайта даярлау стратегиясын іске асыру шеңберінде білім беру объектілерін күрделі, ағымды жөндеу
197487,4
467
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) құрылыс бөлімі
257317,8
37
Білім беру объектілерін салу және реконструкциялау
257317,8
6
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамсыздандыру
458755,7
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
418103,7
2
Еңбекпен қамту бағдарламасы
58659,6
4
Ауылдық жерлерде тұратын денсаулық сақтау, білім беру, әлеуметтік қамтамасыз ету, мәдениет және спорт мамандарына отын сатып алуға Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес әлеуметтік көмек көрсету
3221,0
5
Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек
21702,0
6
Тұрғын үй көмегі
40751,0
7
Жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтік көмек
70933,6
10
Үйден тәрбиеленіп оқытылатын мүгедек балаларды материалдық қамтамасыз ету
2106,0
13
Белгіленген тұрғылықты жері жоқ тұлғаларды әлеуметтік бейімдеу
21614,0
14
Мұқтаж азаматтарға үйде әлеуметтiк көмек көрсету
47937,6
16
18 жасқа дейінгі балаларға мемлекеттік жәрдемақылар
12560,0
17
Мүгедектерді оңалту жеке бағдарламасына сәйкес, мұқтаж мүгедектерді міндетті гигиеналық құралдармен қамтамасыз етуге, және ымдау тілі мамандарының, жеке көмекшілердің қызмет көрсету
32080,0
19
Ұлы Отан соғысындағы Жеңістің 65 жылдығына орай Ұлы Отан соғысының қатысушылары мен мүгедектеріне Тәуелсіз Мемлекеттер Достастығы елдері бойынша, Қазақстан Республикасының аумағы бойынша жол жүруін, сондай-ақ оларға және олармен бірге жүретін адамдарға Мәскеу, Астана қалаларында мерекелік іс-шараларға қатысуы үшін тамақтануына, тұруына, жол жүруіне арналған шығыстарын төлеуді қамтамасыз ету
2202,9
20
Ұлы Отан соғысындағы Жеңістің 65 жылдығына орай Ұлы Отан соғысының қатысушылары мен мүгедектеріне, сондай-ақ оларға теңестірілген, оның ішінде майдандағы армия құрамына кірмеген, 1941 жылғы 22 маусымнан бастап 1945 жылғы 3 қыркүйек аралығындағы кезеңде әскери бөлімшелерде, мекемелерде, әскери-оқу орындарында әскери қызметтен өткен, запасқа босатылған (отставка), «1941-1945 жж. Ұлы Отан соғысында Германияны жеңгенi үшiн» медалімен немесе «Жапонияны жеңгені үшін» медалімен марапатталған әскери қызметшілерге, Ұлы Отан соғысы жылдарында тылда кемінде алты ай жұмыс істеген (қызметте болған) адамдарға біржолғы материалдық көмек төлеу

138286,0
464
Отдел образования района (города областного значения)
14641,0
18
Организация профессионального обучения
14641,0
464
Отдел образования района (города областного значения)
231102,4
1
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области образования
12322,0
4
Информатизация системы образования в государственных учреждениях образования района (города областного значения)
4581,0
5
Приобретение и доставка учебников, учебно-методических комплексов для государственных учреждений образования района (города областного значения)
16085,0
7
Проведение школьных олимпиад, внешкольных мероприятий и конкурсов районного (городского) масштаба
627,0
11
Капитальный, текущий ремонт объектов образования в рамках реализации стратегии региональной занятости и переподготовки кадров
197487,4
467
Отдел строительства района (города областного значения)
257317,8
37
Строительство и реконструкция объектов образования
257317,8
6
Социальная помощь и социальное обеспечение
458755,7
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
418103,7
2
Программа занятости
58659,6
4
Оказание социальной помощи на приобретение топлива специалистам здравоохранения, образования, социального обеспечения, культуры и спорта в сельской местности в соответствии с законодательством Республики Казахстан
3221,0
5
Государственная адресная социальная помощь
21702,0
6
Жилищная помощь
40751,0
7
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
70933,6
10
Материальное обеспечение детей-инвалидов, воспитывающихся и обучающихся на дому
2106,0
13
Социальная адаптация лиц, не имеющих определенного местожительства
21614,0
14
Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому
47937,6
16
Государственные пособия на детей до 18 лет
12560,0
17
Обеспечение нуждающихся инвалидов обязательными гигиеническими средствами и предоставление услуг специалистами жестового языка, индивидуальными помощниками в соответствии с индивидуальной программой реабилитации инвалида
32080,0
19
Обеспечение проезда участникам и инвалидам Великой Отечественной войны по странам Содружества Независимых Государств, по территории Республики Казахстан, а также оплаты им и сопровождающим их лицам расходов на питание, проживание, проезд для участия в праздничных мероприятиях в городах Москва, Астана к 65-летию Победы в Великой Отечественной войне
2202,9
20
Выплата единовременной материальной помощи участникам и инвалидам Великой Отечественной войны, а также лицам, приравненным к ним, военнослужащим, в том числе уволенным в запас (отставку), проходившим военную службу в период с 22 июня 1941 года по 3 сентября 1945 года в воинских частях, учреждениях, в военно-учебных заведениях, не входивших в состав действующей армии, награжденным медалью «За победу над Германией в Великой Отечественной войне 1941-1945 гг.» или медалью «За победу над Японией», проработавшим (прослужившим) не менее шести месяцев в тылу в годы Великой Отечественной войны к 65-летию Победы в Великой Отечественной войне

14034,0
6
Аудандық (облыстық маңызы бар қалалық) деңгейде спорттық жарыстар өткiзу
4847,0
7
Әртүрлi спорт түрлерi бойынша аудан (облыстық маңызы бар қала) құрама командаларының мүшелерiн дайындау және олардың облыстық спорт жарыстарына қатысуы
9187,0
455
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) мәдениет және тілдерді дамыту бөлімі
44220,7
6
Аудандық (қалалық) кiтапханалардың жұмыс iстеуi
41957,7
7
Мемлекеттік тілді және Қазақстан халықтарының басқа да тілдерін дамыту
2263,0
456
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) ішкі саясат бөлімі
16583,0
2
Газеттер мен журналдар арқылы мемлекеттік ақпараттық саясат жүргізу
13688,0
5
Телерадиохабарлары арқылы мемлекеттік ақпараттық саясат жүргізу
2895,0
123
Қаладағы аудан, аудандық маңызы бар қала, кент, ауыл (село), ауылдық (селолық) округ әкімінің аппараты
17800,5
17
Өңірлік жұмыспен қамту және кадрларды қайта даярлау стратегиясын іске асыру шеңберінде мәдениет объектілерін күрделі, ағымды жөндеу
17800,5
455
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) мәдениет және тілдерді дамыту бөлімі
9527,0
1
Жергілікті деңгейде тілдерді және мәдениетті дамыту саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
9527,0
456
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) ішкі саясат бөлімі
29967,3
1
Жергілікті деңгейде аппарат, мемлекеттілікті нығайту және азаматтардың әлеуметтік сенімділігін қалыптастыруда мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
15875,3
3
Жастар саясаты саласындағы өңірлік бағдарламаларды iске асыру
4042,0
4
Ақпараттық жүйелер құру
50,0
7
Мемлекеттік органдарды материалдық-техникалық жарақтандыру
10000,0
465
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) денешынықтыру және спорт бөлімі
6742,0
1
Жергілікті деңгейде мәдениет және тілдерді дамыту саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
6742,0
10
Ауыл, су, орман, балық шаруашылығы, ерекше қорғалатын табиғи аумақтар, қоршаған ортаны және жануарлар дүниесін қорғау, жер қатынастары
29190,0
474
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) ауыл шаруашылығы және ветеринария бөлімі
8428,0
1
Жергілікті деңгейде ауыл шаруашылығы және ветеринария саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
7358,0
4
Мемлекеттік органдарды материалдық-техникалық жарақтандыру
190,0
99
Республикалық бюджеттен берілетін нысаналы трансферттер есебінен ауылдық елді мекендер саласының мамандарын әлеуметтік қолдау шараларын іске асыру
880,0
463
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жер қатынастары бөлімі
18423,0
1
Аудан (облыстық маңызы бар қала) аумағында жер қатынастарын реттеу саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
18423,0

14034,0
6
Проведение спортивных соревнований на районном (города областного значения) уровне
4847,0
7
Подготовка и участие членов сборных команд района (города областного значения) по различным видам спорта на областных спортивных соревнованиях
9187,0
455
Отдел культуры и развития языков района (города областного значения)
44220,7
6
Функционирование районных (городских) библиотек
41957,7
7
Развитие государственного языка и других языков народа Казахстана
2263,0
456
Отдел внутренней политики района (города областного значения)
16583,0
2
Услуги по проведению государственной информационной политики через газеты и журналы
13688,0
5
Услуги по проведению государственной информационной политики через телерадиовещание
2895,0
123
Аппарат акима района в городе, города районного значения, поселка, аула (села), аульного (сельского) округа
17800,5
17
Капитальный, текущий ремонт объектов культуры в рамках реализации стратегии региональной занятости и переподготовки кадров
17800,5
455
Отдел культуры и развития языков района (города областного значения)
9527,0
1
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области развития языков и культуры
9527,0
456
Отдел внутренней политики района (города областного значения)
29967,3
1
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области информации, укрепления государственности и формирования социального оптимизма граждан
15875,3
3
Реализация региональных программ в сфере молодежной политики
4042,0
4
Создание информационных систем
50,0
7
Материально-
техническое оснащение государственных органов
10000,0
465
Отдел физической культуры и спорта района (города областного значения)
6742,0
1
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в сфере физической культуры и спорта
6742,0
10
Сельское, водное, лесное, рыбное хозяйство, особо охраняемые природные территории, охрана окружающей среды и животного мира, земельные отношения
29190,0
474
Отдел сельского хозяйства и ветеринарии района (города областного значения)
8428,0
1
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в сфере сельского хозяйства и ветеринарии
7358,0
4
Материально-
техническое оснащение государственных органов
190,0
99
Реализация мер социальной поддержки специалистов социальной сферы сельских населенных пунктов за счет целевых трансфертов из республиканского бюджета
880,0
463
Отдел земельных отношений района (города областного значения)
18423,0
1
Услуги по реализации государственной политики в области регулирования земельных отношений на территории района (города областного значения)
18423,0

474
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) ауыл шаруашылығы және ветеринария бөлімі
2339,0
13
Эпизоотияға қарсы іс-шаралар жүргізу
2339,0
11
Өнеркәсіп, сәулет, қала құрылысы және құрылыс қызметі
130678,7
467
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) құрылыс бөлімі
25406,7
1
Жергілікті деңгейде құрылыс саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
25406,7
468
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) сәулет және қала құрылысы бөлімі
105272,0
1
Жергілікті деңгейде сәулет және қала құрылысы саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
12086,0
2
Ақпараттық жүйелер құру
79486,0
3
Ауданның қала құрылысы даму аумағын және елді мекендердің бас жоспарлары схемаларын әзірлеу
13700,0
12
Көлiк және коммуникация
992644,0
123
Қаладағы аудан, аудандық маңызы бар қала, кент, ауыл (село), ауылдық (селолық) округ әкімінің аппараты
4781,0
13
Аудандық маңызы бар қалаларда, кенттерде, ауылдарда (селоларда), ауылдық (селолық), округтерде автомобиль жолдарының жұмыс істеуін қамтамасыз ету
4781,0
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
18258,0
23
Автомобиль жолдарының жұмыс істеуін қамтамасыз ету
18258,0
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
969605,0
8
Өңірлік жұмыспен қамту және кадрларды қайта даярлау стратегиясын іске асыру шеңберінде аудандық маңызы бар автомобиль жолдарын, қала және елді-мекендер көшелерін жөндеу және ұстау
969605,0
13
Басқалар
151898,3
469
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) кәсіпкерлік бөлімі
7282,0
1
Жергілікті деңгейде кәсіпкерлік пен өнеркәсіпті дамыту саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
6742,0
3
Кәсіпкерлік қызметті қолдау
540,0
452
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) қаржы бөлімі
109502,3
12
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жергілікті атқарушы органының резерві
109502,3
453
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономика және бюджеттік жоспарлау бөлімі
6000,0
3
Жергілікті бюджеттік инвестициялық жобалардың және концессиялық жобалардың техникалық-экономикалық негіздемелерін әзірлеу және оған сараптама жүргізу
6000
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
29114,0
1
Жергілікті деңгейде тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
29114,0
15
Трансферттер
1302516,6
452
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) қаржы бөлімі

474
Отдел сельского хозяйства и ветеринарии района (города областного значения)
2339,0
13
Проведение противоэпизоотических мероприятий
2339,0
11
Промышленность, архитектурная, градостроительная и строительная деятельность
130678,7
467
Отдел строительства района (города областного значения)
25406,7
1
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области строительства
25406,7
468
Отдел архитектуры и градостроительства района (города областного значения)
105272,0
1
Услуги по реализации государственной политики в области архитектуры и градостроительства на местном уровне
12086,0
2
Создание информационных систем
79486,0
3
Разработка схем градостроительного развития территории района и генеральных планов населенных пунктов
13700,0
12
Транспорт и коммуникации
992644,0
123
Аппарат акима района в городе, города районного значения, поселка, аула (села), аульного (сельского) округа
4781,0
13
Обеспечение функционирования автомобильных дорог в городах районного значения, поселках,аулах (селах), аульных (сельских) округах
4781,0
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
18258,0
23
Обеспечение функционирования автомобильных дорог
18258,0
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
969605,0
8
Ремонт и содержание автомобильных дорог районного значения, улиц городов и населенных пунктов в рамках реализации стратегии региональной занятости и переподготовки кадров
969605,0
13
Прочие
151898,3
469
Отдел предпринимательства района (города областного значения)
7282,0
1
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области развития предпринимательства и промышленности
6742,0
3
Поддержка предпринимательской деятельности
540,0
452
Отдел финансов района (города областного значения)
109502,3
12
Резерв местного исполнительного органа района (города областного значения)
109502,3
453
Отдел экономики и бюджетного планирования района (города областного значения)
6000,0
3
Разработка технико-экономического обоснования местных бюджетных инвестиционных проектов и концессионных проектов и проведение его экспертизы
6000,0
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
29114,0
1
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог
29114,0
15
Трансферты
1302516,6
452
Отдел финансов района (города областного значения)