2010-2012 жылдарға аудандық бюджет туралы
Ақмола облысы Аршалы аудандық мәслихатының 2009 жылғы 15 желтоқсандағы № 24/1 шешімі. Ақмола облысы Аршалы ауданының Әділет басқармасында 2010 жылғы 11 қаңтарда № 1-4-164 тіркелді. Күші жойылды - Ақмола облысы Аршалы аудандық мәслихатының 2011 жылғы 9 ақпандағы № 35/8 шешімімен
Ескерту. Күші жойылды - Ақмола облысы Аршалы аудандық мәслихатының 2011.02.09 № 35/8 шешімімен
2008 жылғы 4 желтоқсандағы Қазақстан Республикасының Бюджеттік Кодексінің 75 бабының 2 тармағына, Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы «Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы» Заңының 6 бабының 1 тармағының 1 тармақшасына сәйкес, аудандық мәслихат ШЕШІМ ЕТТІ:
1. 2010-2012 жылдарға арналған аудандық бюджетті, 1,2 және 3 қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2010 жылға келесі көлемде бекітілсін:
1) кірістер – 2 543 500,6 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер бойынша – 384 934 мың теңге;
салықтық емес түсімдер бойынша – 12 844 мың теңге;
негізгі қорды сатудан түскен түсім – 37 415 мың теңге;
трансферттерден түсім – 2 108 307,6 мың теңге;
2) шығындар – 2 597 715,3 мың теңге;
3) таза бюджеттік несиелеу – 23 635,4 мың теңге, оның ішінде:
бюджеттік несиелер – 24 036 мың теңге,
бюджеттік несиелерді өтеу – 400,6 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0 мың теңге, оның ішінде:
қаржылық активтерді сатып алу – 0 мың теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы – -77 850,1 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру - 77 850,1 мың теңге;
Ескерту. 1-тармаққа өзгерту енгізілді - Ақмола облысы Аршалы аудандық мәслихатының 2010.03.15 № 26/2 (қолданысқа енгізу тәртібін 3-тармақтан қараңыз) 2010.07.28 № 29/2 (қолданысқа енгізу тәртібін  3-тармақтан қараңыз); 2010.11.04 № 31/2 (2010 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгізіледі); 2010.12.21 № 34/1 (2010 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгізіледі) шешімдерімен
2. Келесі көздер есебінен аудандық бюджет кірістері бекітілсін:
1) салықтық түсімдер, оның ішінде:
төлем көзіне жатпайтын, кірістен жеке әлеуметтік салық;
бір реттік талон бойынша қызмет жасайтын заңды тұлғалардан жеке әлеуметтік салық;
әлеуметтік салық,
мүлікке салық;
жер салығы;
транспорттық құралдарға салық;
бір реттік жер салығы;
акциздер;
табиғи және басқа ресурстарды пайдаланудан түсетін түсім;
кәсіпкерлік және кәсіби қызметті енгізу жиынтығы;
мемлекеттік баж салығы;

О районном бюджете на 2010-2012 годы
Решение Аршалынского районного маслихата Акмолинской области от 15 декабря 2009 года № 24/1. Зарегистрировано Управлением юстиции Аршалынского района Акмолинской области 11 января 2010 года № 1-4-164. Утратило силу - решением Аршалынского районного маслихата Акмолинской области от 9 февраля 2011 года № 35/8
Сноска. Утратило силу - решением Аршалынского районного маслихата Акмолинской области от 09.02.2011 № 35/8
В соответствии с пунктом 2 статьи 75 Бюджетного кодекса Республики Казахстан от 4 декабря 2008 года, подпунктом 1 пункта 1 статьи 6 Закона Республики Казахстан "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан" от 23 января 2001 года, районный маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить районный бюджет на 2010-2012 годы, согласно приложениям 1, 2 и 3 соответственно, в том числе на 2010 год в следующих объемах:
1) доходы – 2 543 500,6 тысяч тенге, в том числе по:
налоговым поступлениям – 384 934 тысяч тенге;
неналоговым поступлениям – 12 844 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 37 415 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 2 108 307,6 тысяч тенге;
2) затраты – 2 597 715,3 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 23 635,4 тысяч тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 24 036 тысяч тенге,
погашение бюджетных кредитов – 400,6 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тысяч тенге, в том  числе:
приобретение финансовых активов - 0 тысяч тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства - 0 тысяч тенге;
5) дефицит бюджета – -77 850,1 тысяч тенге;
6) финансирования дефицита бюджета – 77 850,1 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 1 с изменениями, внесенными решениями Аршалынского районного маслихата Акмолинской области от 15.04.2010 № 26/2 (порядок введения в действие см. п-3); от 28.07.2010 № 29/2 (порядок введения в действие см. п-3); от 04.11.2010 № 31/2 (вводится в действие с 1 января 2010 года); от 21.12.2010 № 34/1 (вводится в действие с 1 января 2010 года)
2. Утвердить доходы районного бюджета за счет следующих источников:
1) налоговых поступлений, в том числе:
индивидуального подоходного налога с доходов, необлагаемых у источника выплаты;
индивидуального подоходного налога с физических лиц, осуществляющих деятельность по разовым талонам;
социального налога;
налогов на имущество;
земельного налога;
налога на транспортные средства;
единого земельного налога;
акцизов;
поступлений за использование природных и других ресурсов;
сборов за ведение предпринимательской и профессиональной деятельности;
государственной пошлины;

2) салықтық емес түсімдер, оның ішінде:
мемлекеттік меншікте тұрған мүлікті жалға алудан түсетін түсім;
Қазақстан Республикасының Ұлттық банкі бюджетінен (шығын сметасы) қаржыландырылатын және ұсталатын, мемлекеттік бюджеттен қаржыландырылатын, мемлекеттік мекемелермен салынған айыппұлдар, өсімпұлдар, санкциялар, өндіріп алулар.
3) негізгі капиталдың сатылуынан түскен түсім, оның ішінде:
жер телімдерін сатудан түскен түсім;
4) трансферттер түсімі, оның ішінде:
облыстық бюджеттен трансферт;
3. Бюджеттік саладағы еңбек ақы төлемінің өзгеруіне байланысты аудандық бюджетте 2010 жылға бюджеттің көлемінен 43 335 мың теңгені алу қарастыру.
Ескерту. 3-тармаққа өзгерту енгізілді - Ақмола облысы Аршалы аудандық мәслихатының 2010.03.15 № 26/2 (қолданысқа енгізу тәртібін 3-тармақтан қараңыз) шешімімен
4. 2010 жылдың аудандық бюджетінде қарастырылған субвенция көлемі облыстық бюджеттен жалпы сомасы 758 688 мың теңге берілетін ескерілсін.
5. 2010 жылдың аудандық бюджетінде республикалық бюджеттен мақсатты трансферттер 897 417,6 мың теңге сомасында қарастырылғаны ескерілсін.
Ескерту. 5-тармаққа өзгерту енгізілді - Ақмола облысы Аршалы аудандық мәслихатының 2010.03.15 № 26/2 (қолданысқа енгізу тәртібін 3-тармақтан қараңыз); 2010.11.04 № 31/2 (2010 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгізіледі) шешімдерімен
6. 2010 жылдың аудандық бюджетінде республикалық бюджеттен мақсатты трансферттер білімге 641 257 мың теңге сомасында қарастырылғаны ескерілсін, оның ішінде:
1) Республикалық бюджеттен білімге ағымдағы мақсатты трансферттер 28 425 мың. теңге сомасында, оның ішінде:
4 095 мың теңге – негізгі орта және жалпы орта білім мемлекеттік мекемелерде биология, химия, физика кабинеттерін оқу жабдықтарымен жабдықтау;
5 537 мың теңге – бастауыш, негізгі орта және жалпы орта білім мемлекеттік мекемелерде лингафондық және мультимедиалық кабинеттерді құру;
2 708 мың теңге – «Өзін - өзі тану» пәнін енгізу үшін;
16 085 мың теңге – мектепке дейінгі білім беру ұйымдарында мемлекеттік білім беру тапсырысын жүзеге асыруға;
2) білім нысандарын жаңарту және құрылысын дамыту мақсатты трансфертке 612 832 мың теңге, оның ішінде:
612 832 мың теңге – Ақмола облысы Аршалы ауданы Жібек жолы ауылдық округі Жібек жолы ауылында Степной көшесінде мемлекеттік тілде дәріс берілетін 600 орындық мектеп құрылысына;
Ескерту. 6-тармаққа өзгерту енгізілді - Ақмола облысы Аршалы аудандық мәслихатының 2010.03.15 № 26/2 (қолданысқа енгізу тәртібін 3-тармақтан қараңыз); 2010.11.04 № 31/2 (2010 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгізіледі); 2010.12.21 № 34/1 (2010 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгізіледі) шешімдерімен

2) неналоговых поступлений, в том числе:
доходов от аренды имущества, находящегося в государственной собственности;
штрафов, пени, санкции, взыскания, налагаемые государственными учреждениями, финансируемыми из государственного бюджета, а также содержащимися и финансируемыми из бюджета (сметы расходов) Национального Банка Республики Казахстан;
3) поступлений от продажи основного капитала, в том числе:
поступления от продажи земельных участков;
4) поступлений трансфертов, в том числе:
трансфертов из областного бюджета;
3. Предусмотреть в районном бюджете на 2010 год объемы бюджетных изъятий в сумме 43 335 тысяч тенге, в связи с изменением оплаты труда в бюджетной сфере.
Сноска. Пункт 3 с изменениями, внесенными решением Аршалынского районного маслихата Акмолинской области от 15.04.2010 № 26/2 (порядок введения в действие см. п-3)
4. Учесть, что в районном бюджете на 2010 год предусмотрены объемы субвенции, передаваемой из областного бюджета в общей сумме 758 688 тысяч тенге.
5. Учесть, что в районном бюджете на 2010 год из республиканского бюджета предусмотрены целевые трансферты в сумме 897  417,6 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 5 с изменениями, внесенными решениями Аршалынского районного маслихата Акмолинской области от 15.04.2010 № 26/2 (порядок введения в действие см. п-3); от 04.11.2010 № 31/2 (вводится в действие с 1 января 2010 года)
6. Учесть, что в районном бюджете на 2010 год предусмотрены целевые трансферты из республиканского бюджета на образование в сумме  641 257 тысяч тенге, в том числе:
1) целевые текущие трансферты из республиканского бюджета на образование в сумме 28 425 тысяч тенге, в том числе:
4 095 тысяч тенге – на оснащение учебным оборудованием кабинетов физики, химии, биологии в государственных учреждениях основного среднего и общего среднего образования;
5 537 тысяч тенге – на создание лингафонных и мультимедийных кабинетов в государственных учреждениях начального, основного среднего и общего среднего образования;
2 708 тысяч тенге — для внедрения предмета «Самопознание»;
16 085 тысяч тенге – на реализацию государственного образовательного заказа в дошкольных организациях образования;
2) целевые трансферты на развитие на строительство и реконструкцию объектов образования в сумме 612 832 тысяч тенге, в том числе:
612 832 тысяч тенге - строительство школы на 600 ученических мест с государственным языком обучения по улице Степной в ауле Жибек Жолы аульного округа Жибек Жолы Аршалынского района Акмолинской области;
Сноска. Пункт 6 с изменениями, внесенными решениями Аршалынского районного маслихата Акмолинской области от 15.04.2010 № 26/2 (порядок введения в действие см. п-3); от 04.11.2010 № 31/2 (вводится в действие с 1 января 2010 года); от 21.12.2010 № 34/1 (вводится в действие с 1 января 2010 года)

7. 2010 жылдың аудандық бюджетінде республикалық бюджеттен мақсатты трансферттер әлеуметтік қамтамасыз етуге 9 958,3 мың теңге сомасында қарастырылғаны ескерілсін, оның ішінде:
6 208,3 мың теңге – Ұлы Отан соғысындағы Жеңістің 65 жылдығына орай Ұлы Отан соғысының қатысушылары мен мүгедектеріне, сондай-ақ оларға теңестірілген адамдарға 1941 жылғы 22 маусым - 1945 жылғы 3 қыркүйек аралығындағы кезеңде майдандағы армия құрамына кірмеген әскери бөлімдерде, мекемелерде, әскери – оқу орындарында әскери қызмет өткерген, «1941-1945 жж.Ұлы Отан соғысында Германияны жеңгені үшін» медалімен немесе «Жапонияны жеңгені үшін» медалімен марапатталған әскери қызметшілерге, оның ішінде запасқа (отставкаға) шыққандарға, Ұлы Отан соғысы жылдарында тылда кемінде алты ай жұмыс істеген (қызмет өткерген) адамдарға біржолғы материалдық көмек төлеу және Ұлы Отан соғысындағы Жеңістің 65 жылдығына орай Ұлы Отан соғысының қатысушылары мен мүгедектеріне Тәуелсіз Мемлекеттер Достастығы елдері бойынша, Қазақстан Республикасының аумағы бойынша жол жүруін, сондай-ақ оларға және олармен бірге жүретін адамдарға Мәскеу, Астана қалаларында мерекелік іс – шараларға қатысуы үшін тамақтануына, тұруына, жол жүруіне арналған шығыстарын төлеуді қамтамасыз етуге.
3 750 мың теңге – мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмекпен 18 жасқа дейінгі балаларға мемлекеттік жәрдемақы төлеуге;
Ескерту. 7-тармаққа өзгерту енгізілді - Ақмола облысы Аршалы аудандық мәслихатының 2010.03.15 № 26/2 (қолданысқа енгізу тәртібін 3-тармақтан қараңыз); 2010.11.04 № 31/2 (2010 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгізіледі) шешімдерімен
8. 2010 жылдың аудандық бюджетінде республикалық бюджеттен мақсатты трансферттер сумен жабдықтау жүйелерін дамытуға 73 907 мың теңге сомасында қарастырылғаны ескерілсін, оның ішінде:
25 302 мың теңге – Ақмола облысы Аршалы ауданы Раздольное және Байдалы селоларының су құбыры жүйесін қайта қалпына келтіруге;
44 000 мың теңге - Ақмола облысы Аршалы ауданы Аршалы кентінің су құбыры жүйесін қайта қалпына келтіруге;
4 605 мың теңге - «Ақмола облысы Аршалы ауданы Аршалы кентінің су құбыры жүйесін қайта қалпына келтіру» нысандары бойынша жобалы сметалық құжаттаманы істеп шығуға;
Ескерту. 8-тармаққа өзгерту және толықтыру енгізілді - Ақмола облысы Аршалы аудандық мәслихатының 2010.11.04 № 31/2 (2010 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен
9. 2010 жылдың аудандық бюджетінде республикалық бюджеттен мақсатты трансферттер 25 711 мың теңге сомасында қарастырылғаны ескерілсін, оның ішінде:
3 392 мың теңге – селолық тұрғындық пункттердегі әлеуметтік сала мамандарына әлеуметтік қолдау шараларын жүзеге асыру үшін;

7. Учесть, что в районном бюджете на 2010 год предусмотрены целевые текущие трансферты из республиканского бюджета на социальное обеспечение в сумме 9 958,3 тысяч тенге, в том числе:
6 208,3 тысяч тенге – на выплату единовременной материальной помощи участникам и инвалидам Великой Отечественной войны, а также лицам, приравненным к ним, военнослужащим, в том числе уволенным в запас (отставку), проходившим военную службу в период с 22 июня 1941 года по 3 сентября 1945 года в воинских частях, учреждениях, в военно-учебных заведениях, не входивших в состав действующей армии, награжденным медалью «За победу над Германией в Великой Отечественной войне 1941-1945 гг.» или медалью «За победу над Японией», лицам, проработавшим (прослужившим) не менее шести месяцев в тылу в годы Великой Отечественной войны к 65 – летию Победы в Великой Отечественной войне, и на обеспечение проезда участникам и инвалидам Великой Отечественной войны по странам Содружества Независимых Государств, по территории Республики Казахстан, а также оплаты им и сопровождающим их лицам расходов на питание, проживание, проезд для участия в праздничных мероприятиях в городах Москве, Астане к 65-летию Победы в Великой Отечественной войне;
3 750 тысяч тенге - на выплату государственной адресной социальной помощи и на выплату государственных пособий на детей до 18 лет;
Сноска. Пункт 7 с изменениями, внесенными решениями Аршалынского районного маслихата Акмолинской области от 15.04.2010 № 26/2 (порядок введения в действие см. п-3); от 04.11.2010 № 31/2 (вводится в действие с 1 января 2010 года)
8. Учесть, что в районном бюджете на 2010 год предусмотрены целевые трансферты из республиканского бюджета на развитие системы водоснабжения в сумме 73 907 тысяч тенге, в том числе:
25 302 тысяч тенге – на реконструкцию водопроводных сетей в селах Раздольное и Байдалы Аршалынского района Акмолинской области;
44 000 тысяч тенге - на реконструкцию водопроводных сетей поселка Аршалы Аршалынского района Акмолинской области;
4 605 тысяч тенге - на разработку проектно-сметной документации по объекту «Реконструкция водопроводных сетей поселка Аршалы Аршалынского района Акмолинской области»;
Сноска. Пункт 8 с изменением и дополнениями, внесенными решением Аршалынского районного маслихата Акмолинской области от 04.11.2010 № 31/2 (вводится в действие с 1 января 2010 года)
9. Учесть, что в районном бюджете на 2010 год предусмотрены целевые текущие трансферты из республиканского бюджета в сумме 25 711 тысяч тенге, в том числе:
3 392 тысяч тенге - для реализации мер социальной поддержки специалистов социальной сферы сельских населенных пунктов;

14 425 мың теңге – ветеринария саласындағы жергілікті атқарушы органдарының бөлімшелерін ұстауға;
7 894 мың теңге – эпизоотияға қарсы іс шараларды жүргізуге.
Ескерту. 9-тармаққа өзгерту енгізілді - Ақмола облысы Аршалы аудандық мәслихатының 2010.03.15 № 26/2 (қолданысқа енгізу тәртібін 3-тармақтан қараңыз) шешімімен
10. 2010 жылдың аудандық бюджетінде жергілікті атқарушы органдардың селолық тұрғындық пунктердегі әлеуметтік сала мамандарына әлеуметтік қолдау шараларын жүзеге асыру үшін бюджеттік несие 24 036 мың теңге қарастырылғаны ескерілсін.
2010 жылдың аудандық бюджетінде 400,6 мың теңге ауылды елді мекендердің әлеуметтік саладағы мамандарды әлеуметтік қолдау шараларын жүзеге асыруға 2010 жылы республикалық бюджеттен бөліеген несиенің қайтару қаралған ескеруге;
Ескерту. 10-тармаққа толықтыру енгізілді - Ақмола облысы Аршалы аудандық мәслихатының 2010.11.04 № 31/2 (2010 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен
11. 2010 жылға мақсатты трансферт облыстық бюджеттен қарастырылғаны ескерілсін, оның ішінде:
1) мақсатты ағымдағы трансферт облыстық бюджеттен 11 389 мың теңге, оның ішінде:
3 899 мың теңге – облыстық бюджет қаржысы есебінен салынған мектеп және балабақша қызметіне;
579,4 мың теңге - Ұлы Отан соғысы ардагерлеріне және мүгедектеріне коммуналдық қызметінің шығынына әлеуметтік көмек көрсету;
5 299 мың теңге - Ұлы Отан соғысындағы Жеңістің 65 жылдығына орай Ұлы Отан соғысының қатысушылары мен мүгедектеріне, сондай-ақ оларға теңестірілген адамдарға 1941 жылғы 22 маусым - 1945 жылғы 3 қыркүйек аралығындағы кезеңде майдандағы армия құрамына кірмеген әскери бөлімдерде, мекемелерде, әскери – оқу орындарында әскери қызмет өткерген, «1941-1945 жж. Ұлы Отан соғысында Германияны жеңгені үшін» медалімен немесе «Жапонияны жеңгені үшін» медалімен марапатталған әскери қызметшілерге, оның ішінде запасқа (отставкаға) шыққандарға, Ұлы Отан соғысы жылдарында тылда кемінде алты ай жұмыс істеген (қызмет өткерген) адамдарға біржолғы материалдық көмек төлеу;
861,6 мың теңге – Аршалы ауданының аз қамтылған отбасыларының және Аршалы ауданы селолық жерлердегі, көп балалы отбасыларының колледждерде оқитын студенттерінің оқу ақысын төлеуге;
Әкімшілік бюджеттік бағдарламаларға көрсетілген трансфертті бөлу аудан әкімінің қаулысымен анықталады;
750 мың теңге - науқас Дарья Пивеньге инсулин помпасын сатып алуға әлеуметтік көмек көрсетуге;
2) облыстық бюджеттен мақсатты трансферт дамытуға 428 581 мың теңге, оның ішінде:

14 425 тысяч тенге — на содержание подразделений местных исполнительных органов в области ветеринарии;
7 894 тысяч тенге — на проведение противоэпизоотических мероприятий.
Сноска. Пункт 9 с изменениями, внесенными решением Аршалынского районного маслихата Акмолинской области от 15.04.2010 № 26/2 (порядок введения в действие см. п-3)
10. Учесть, что в районном бюджете на 2010 год предусмотрены бюджетные кредиты местным исполнительным органам для реализации мер социальной поддержки специалистов социальной сферы сельских населенных пунктов в сумме 24 036 тысяч тенге;
Учесть, что в районном бюджете на 2010 год предусмотрен возврат кредитов, выделенных из республиканского бюджета в 2010 году на реализацию мер социальной поддержки специалистов социальной сферы сельских населенных пунктов в сумме 400,6 тысяч тенге;
Сноска. Пункт 10 с дополнением, внесенным решением Аршалынского районного маслихата Акмолинской области от 04.11.2010 № 31/2 (вводится в действие с 1 января 2010 года)
11. Учесть, что на 2010 год предусмотрены целевые трансферты из областного бюджета, в том числе:
1) целевые текущие трансферты из областного бюджета в сумме 11 389 тысяч тенге, в том числе:
3 899 тысяч тенге — на функционирование детских садов и школ, построенных за счет средств областного бюджета;
579,4 тысячи тенге – на оказание социальной помощи участникам и инвалидам Великой отечественной войны на расходы за коммунальные услуги;
5 299 тысяч тенге – на выплату единовременной материальной помощи участникам и инвалидам Великой Отечественной войны, а также лицам, приравненным к ним, военнослужащим, в том числе уволенным в запас (отставку), проходившим военную службу в период с 22 июня 1941 года по 3 сентября 1945 года в воинских частях, учреждениях, в военно-учебных заведениях, не входивших в состав действующей армии, награжденным медалью «За победу над Германией в Великой Отечественной войне 1941-1945 гг.» или медалью «За победу над Японией», проработавшим (прослужившим) не менее шести месяцев в тылу в годы Великой Отечественной войны к 65-летию Победы в Великой Отечественной войне;
861,6 тысяч тенге – на оплату за учебу в колледжах студентам из малообеспеченных семей Аршалынского района и многодетных семей сельской местности Аршалынского района;
750 тысяч тенге- на оказание социальной помощи больной Дарье Пивень на приобретение инсулиновой помпы;
Распределение указанных трансфертов по администраторам бюджетных программ определяется постановлением акимата района.
2) целевые трансферты на развитие из областного бюджета в сумме  428 581 тысяч тенге, в том числе:

428 581 мың теңге – Ақмола облысы Аршалы ауданы Аршалы поселкесінде 320 орындық № 3 орта мектеп құрылысына;
Ескерту. 11-тармаққа өзгерту енгізілді - Ақмола облысы Аршалы аудандық мәслихатының 2010.03.15 № 26/2 (қолданысқа енгізу тәртібін 3-тармақтан қараңыз) 2010.07.28 № 29/2 (қолданысқа енгізу тәртібін  3-тармақтан қараңыз); 2010.11.04 № 31/2 (2010 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгізіледі) шешімдерімен
12. 2010 жылғы аудандық бюджетте аумақтық жұмыспен қамту және кадрларды қайта даярлау стратегиясын жүзеге асыруға 158 816,3 мың теңге қаражаты қарастырылғаны ескерілсін, оның ішінде:
Республикалық бюджеттен – 73 086,3 мың теңге, оның ішінде:
74 675 мың теңге – Қостомар селосының негізгі мектебіне күрделі жөндеуге;
2 280 мың теңге - әлеуметтік жұмыс орындарына;
1 560 мың теңге – жастар тәжірибесіне;
Облыстық бюджеттен – 85 730 мың теңге, оның ішінде:
10 000 мың теңге – Аршалы ауданының аудандық маңыздағы жолдарының ағымдағы жөндеуі;
10 000 мың теңге – Аршалы ауданы Аршалы кентінің кентаралық жолдарына ағымдағы жөндеу;
20 000 мың теңге – Анар станциясындағы су құбырлары жүйесін күрделі жөндеуге;
45 730 мың теңге – Раздольное мен Байдалы селоларында су құбырлары жүйесін қайта құруға;
Ескерту. 12-тармаққа өзгерту енгізілді - Ақмола облысы Аршалы аудандық мәслихатының 2010.07.28 № 29/2 (қолданысқа енгізу тәртібін  3-тармақтан қараңыз) шешімімен
13. Жергілікті атқарушы органның 2010 жылға резервін бекітуге   0 мың теңге сомасында;
Ескерту. 13-тармаққа өзгерту енгізілді - Ақмола облысы Аршалы аудандық мәслихатының 2010.03.15 № 26/2 (қолданысқа енгізу тәртібін 3-тармақтан қараңыз) 2010.07.28 № 29/2 (қолданысқа енгізу тәртібін  3-тармақтан қараңыз); 2010.11.04 № 31/2 (2010 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгізіледі) шешімдерімен
14. Ұлы Отан соғысы ардагерлеріне және мүгедектеріне Ұлы Отан соғысының 65 жылдығына орай біржолғы төлемді 20 мың теңге мөлшерінде, Ұлы Отан соғысы ардагерлеріне және мүгедектеріне теңестірілген тұлғаларға 15 мың теңге сомасында, Ұлы Отан соғысы қатынасушыларына жеңілдік пен кепілдік бойынша теңестірілгендер, басқа санаттағы тұлғаларға 10 мың теңге сомасында және Ұлы Отан соғысы жылдары тылда еңбек еткендерге (осының ішінде тылда еңбек еткеніне марапатталғандар) 7 мың теңге сомасында төлем белгіленсін;
15. Аудандық мәслихатпен келісілген, тізімдемеге сәйкес, ауылдық, (селолық) жерлерде қызмет істейтін әлеуметтік қамтамасыз ету, білім беру, мәдениет және спорт саласы мамандарының қызметтік жалақыларына осы қызмет түрімен қалалық жерлерде жұмыс жасайтын мамандардың қызметтік жалақыларымен, тарифтік ставкаларымен салыстырғанда жиырма бес пайызға жоғарылату белгіленсін.

428 581 тысяч тенге – строительство средней школы № 3 на 320 мест в поселке Аршалы Аршалынского района Акмолинской области;
Сноска. Пункт 11 с изменениями, внесенными решениями Аршалынского районного маслихата Акмолинской области от 15.04.2010 № 26/2 (порядок введения в действие см. п-3) от 28.07.2010 № 29/2 (порядок введения в действие см. п-3); от 04.11.2010 № 31/2 (вводится в действие с 1 января 2010 года)
12. Учесть, что в районном бюджете на 2010 год предусмотрены средства на реализацию стратегии региональной занятости и переподготовки кадров в сумме 158 816,3 тысяч тенге, в том числе:
из республиканского бюджета – 73 086,3 тысяч тенге, в том числе:
74 675 тысяч тенге — капитальный ремонт основной школы в селе Костомар;
2 280 тысяч тенге — на социальные рабочие места;
1 560 тысяч тенге — на молодежную практику;
из областного бюджета – 85 730 тысяч тенге, в том числе:
10 000 тысяч тенге — текущий ремонт дорог районного значения Аршалынского района;
10 000 тысяч тенге — текущий ремонт внутрипоселковых дорог в поселке Аршалы Аршалынского района;
20 000 тысяч тенге – на капитальный ремонт водопроводных сетей станции Анар;
45 730 тысяч тенге - на реконструкцию водопроводных сетей в селах Раздольное и Байдалы;
Сноска. Пункт 12 с изменениями, внесенными решениями Аршалынского районного маслихата Акмолинской области от 28.07.2010 № 29/2 (порядок введения в действие см. п-3)
13. Утвердить резерв местного исполнительного органа на 2010 год в сумме 0 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 13 с изменениями, внесенными решениями Аршалынского районного маслихата Акмолинской области от 15.04.2010 № 26/2 (порядок введения в действие см. п-3) от 28.07.2010 № 29/2 (порядок введения в действие см. п-3); от 04.11.2010 № 31/2 (вводится в действие с 1 января 2010 года)
14. Установить размер единовременной выплаты в честь празднования 65-ой годовщины Победы в Великой Отечественной войне участникам и инвалидам Великой Отечественной войны в сумме 20 тысяч тенге, лицам, приравненным к участникам и инвалидам Великой Отечественной войны в сумме 15 тысяч тенге, другим категориям лиц, приравненных по льготам и гарантиям к участникам Великой Отечественной войны в сумме 10 тысяч тенге и труженикам тыла (в том числе награжденным труженикам тыла) в годы Великой Отечественной войны в сумме 7 тысяч тенге.
15. Установить специалистам социального обеспечения, образования, культуры, работающим в аульной (сельской) местности повышенные на двадцать пять процентов должностные оклады и тарифные ставки, по сравнению с окладами и ставками специалистов, занимающихся этими видами деятельности в городских условиях, согласно перечню, согласованному с районным маслихатом.

15-1. 2010 жылға арналған аудандық бюджет шығынында ағымдағы қаржы жылы республикалық бюджеттен бөлінген, пайдаланылмаған (пайдаға асырылмаған) мақсатты трансферттер сомасын қаржы жылының басына бюджет қалдығы есебінен олардың мақсатты тағайындалуын сақтай отырып 39 384,6 мың теңге сомасында тіркелген міндеттемелердің төленбеген сомасына Аршалы ауданы Жібек жолы ауылындағы 600 орындық орта мектеп құрылысын дамытуға рұқсат берілгендігі есепке алынсын;
Ескерту. 15-1-тармағымен толықтырылды - Ақмола облысы Аршалы аудандық мәслихатының 2010.03.15 № 26/2 (қолданысқа енгізу тәртібін 3-тармақтан қараңыз) шешімімен
15-2. 2010 жылға арналған аудандық бюджет шығынында ағымдағы қаржы жылы республикалық бюджеттен бөлінген, пайдаланылмаған (пайдаға асырылмаған) мақсатты трансферттер сомасын қаржы жылының басына бюджет қалдығы есебінен олардың мақсатты тағайындалуын сақтай отырып, 587,7 мың теңге сомасына Қойгельды селосындағы су құбырлары желісін күрделі жөндеуге рұқсат берілгендігі есепке алынсын;
Ескерту. 15-2-тармағымен толықтырылды - Ақмола облысы Аршалы аудандық мәслихатының 2010.03.15 № 26/2 (қолданысқа енгізу тәртібін 3-тармақтан қараңыз) шешімімен
15-3. Аудандық бюджеттің 2010 жылға шығынында облыстық бюджетке пайдаланылмаған мақсатты трансферттің 510,5 мың сомада қайтару қарастырылған;
Ескерту. 15-3-тармағымен толықтырылды - Ақмола облысы Аршалы аудандық мәслихатының 2010.03.15 № 26/2 (қолданысқа енгізу тәртібін 3-тармақтан қараңыз) шешімімен
15-4. Аудандық бюджетте 2010 жылға белгіленген заңнамалық тәртіпте бюджеттік қаржының еркін қалдығы пайдаланылды, яғни 2010 жылдың 1 қаңтарына жиналған 13 731,9 мың теңге сомасы.
Ескерту. 15-4-тармағымен толықтырылды - Ақмола облысы Аршалы аудандық мәслихатының 2010.03.15 № 26/2 (қолданысқа енгізу тәртібін 3-тармақтан қараңыз) шешімімен
16. 2010 жылға аудандық бюджеттің орындалу процессінде секвестрге жатпайтын аудандық бюджеттік бағдарлама тізімдемесі 4 қосымшаға сәйкес бекітілсін.
17. 2010 жылға аудандық бюджетті ауылдық, селолық округ бөлігінде және Аршалы кентінде 5 қосымшаға сәйкес бекітілсін.
18. Осы шешім Аршалы ауданының Әділет басқармасында мемлекеттік тіркелген күннен бастап күшіне енеді және 2010 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгізіледі.
Аудандық мәслихат
сессия төрайымы                            Р. Федорова
Аудандық мәслихат
Хатшысы                                    Ю. Сериков
КЕЛІСІЛГЕН:
Аршалы ауданының әкімі                     Е. Маржықпаев
«Аршалы ауданы экономика
және бюджеттік жоспарлау
бөлімі» ММ бастығы                         Т.Чернова
Аршалы ауданы мәслихатының
2009 жылғы 15 желтоқсандағы № 24/1

15-1. Учесть, что в расходах районного бюджета на 2010 год предусмотрено разрешение на использование неиспользованных (недоиспользованных) в истекшем финансовом году суммы целевых трансфертов на развитие, выделенных из республиканского бюджета, с соблюдением их целевого назначения за счет остатков бюджетных средств на начало финансового года на сумму неоплаченной части зарегистрированных обязательств в сумме 39 384,6 тысяч тенге на строительство средней школы на 600 мест в ауле Жибек жолы Аршалынского района;
Сноска. Решение ополнено пунктом 15-1 в соответствии с решением Аршалынского районного маслихата Акмолинской области от 15.04.2010 № 26/2 (порядок введения в действие см. п-3)
15-2. Учесть, что в расходах районного бюджета на 2010 год предусмотрено разрешение на использование неиспользованных (недоиспользованных) в истекшем финансовом году сумм целевых трансфертов, выделенных из областного бюджета, с соблюдением их целевого назначения, за счет остатков бюджетных средств на начало финансового года на сумму неоплаченной части зарегистрированных обязательств в сумме 587,7 тысяч тенге на капитальный ремонт водопроводных сетей села Койгельды;
Сноска. Решение дополнено пунктом 15-2 в соответствии с решением Аршалынского районного маслихата Акмолинской области от 15.04.2010 № 26/2 (порядок введения в действие см. п-3)
15-3. Учесть, что в расходах районного бюджета на 2010 год предусмотрен возврат в областной бюджет неиспользованных целевых трансфертов в сумме 510,5 тысяч тенге;
Сноска. Решение дополнено пунктом 15-3 в соответствии с решением Аршалынского районного маслихата Акмолинской области от 15.04.2010 № 26/2 (порядок введения в действие см. п-3)
15-4. Учесть, что в районном бюджете на 2010 год в установленном законодательством порядке использованы свободные остатки бюджетных средств, образовавшиеся на 1 января 2010 года в сумме 13 731,9 тысяч тенге.
Сноска. Решение дополнено пунктом 15-4 в соответствии с решением Аршалынского районного маслихата Акмолинской области от 15.04.2010 № 26/2 (порядок введения в действие см. п-3)
16. Утвердить перечень районных бюджетных программ, не подлежащих секвестру в процессе исполнения районных бюджетов на 2010 год, согласно приложению 4.
17. Утвердить районный бюджет на 2010 год в разрезе аульных, сельских округов и поселка Аршалы, согласно приложению 5.
18. Настоящее решение вступает в силу со дня государственной регистрации в Управлении юстиции Аршалынского района и вводится в действие с 1 января 2010 года.
Председатель сессии
районного маслихата                        Р. Федорова
Секретарь районного
маслихата                                  Ю. Сериков
СОГЛАСОВАНО:
Аким Аршалынского
района                                     Е. Маржикпаев
Начальник ГУ «Отдел
экономики и бюджетного
планирования Аршалынского
района»                                    Т. Чернова
Приложение 1 к решению
Аршалынского районного маслихата

003
Жалпы білім беру
722586
006
Балалар үшін қосымша білім беру
25099
9
Бiлiм беру саласындағы өзге де қызметтер
1170086,9
464
Ауданның (облыстық маңызы бар қала) білім беру бөлімі
89289,3
001
Жергілікті деңгейде білім беру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
4932
002
Ақпараттық жүйелер құру
50
004
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) мемлекеттік білім беру мекемелерінде білім беру жүйесін ақпараттандыру
4581
005
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) мемлекеттік білім беру мекемелер үшін оқулықтар мен оқу-әдiстемелiк кешендерді сатып алу және жеткізу
10370
007
Аудандық (қалалық) ауқымдағы мектеп олимпиадаларын және мектептен тыс іс-шараларды өткiзу
110
011
Өңірлік жұмыспен қамту және кадрларды қайта даярлау стратегиясын іске асыру шеңберінде білім беру объектілерін күрделі, ағымды жөндеу
69246,3
467
Аудандық (облыстық маңызы бар қаланың) құрылыс бөлімі
1080797,6
037
Білім беру объектілерін салу және қайта құру
1080797,6
06
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамсыздандыру
67610,3
2
Әлеуметтiк көмек
56731,3
123
Қаладағы аудандық әкім аппараты, аудандық мағынадағы қалада, кентте,ауылда, ауылдық (селолық) округте
8216
003
Мұқтаж азаматтарға үйінде әлеуметтік көмек көрсету
8216
451
Аудан (облыстық маңызы бар қала) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
48515,3
002
Еңбекпен қамту бағдарламасы
19559
005
Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек
1360
006
Тұрғын үй көмегі
859
007
Жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтік көмек
6802
010
Үйден оқытылып және тәрбиеленетін мүгедек балаларды материалды қамсыздандыру
339
014
Мұқтаж азаматтарға үйде әлеуметтiк көмек көрсету
345
016
18 жасқа дейінгі балаларға мемлекеттік жәрдемақылар
4721
017
Мүгедектерді оңалту жеке бағдарламасына сәйкес, мұқтаж мүгедектерді міндетті гигиеналық құралдармен қамтамасыз етуге және ымдау тілі мамандарының, жеке көмекшілердің қызметін көрсету
3023
019
Ұлы Отан соғысындағы Жеңістің 65 жылдығына орай Ұлы Отан соғысының қатысушылары мен мүгедектеріне Тәуелсіз Мемлекеттер Достастығы елдері бойынша, Қазақстан Республикасының аумағы бойынша жол жүруін, сондай-ақ оларға және олармен бірге жүретін адамдарға Мәскеу, Астана қалаларында мерекелік іс-шараларға қатысуы үшін тамақтануына, тұруына, жол жүруіне арналған шығыстарын төлеуді қамтамасыз ету
313,3
020
Ұлы Отан соғысындағы Жеңістің 65 жылдығына орай Ұлы Отан соғысының қатысушылары мен мүгедектеріне, сондай-ақ оларға теңестірілген, оның ішінде майдандағы армия құрамына кірмеген, 1941 жылғы 22 маусымнан бастап 1945 жылғы 3 қыркүйек аралығындағы кезеңде әскери бөлімшелерде, мекемелерде, әскери-оқу орындарында әскери қызметтен өткен, запасқа босатылған (отставка), «1941-1945 жж. Ұлы Отан соғысында Германияны жеңгенi үшiн» медалімен немесе «Жапонияны жеңгені үшін» медалімен марапатталған әскери қызметшілерге, Ұлы Отан соғысы жылдарында тылда кемінде алты ай жұмыс істеген (қызметте болған) адамдарға біржолғы материалдық көмек төлеу

003
Общеобразовательное обучение
722586
006
Дополнительное образование для детей
25099
9
Прочие услуги в области образования
1170086,9
464
Отдел образования района (города областного значения)
89289,3
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области образования
4932
002
Создание информационных систем
50
004
Информатизация системы образования в государственных учреждениях образования района (города областного значения)
4581
005
Приобретение и доставка учебников, учебно-методических комплексов для государственных учреждений образования района (города областного значения)
10370
007
Проведение школьных олимпиад,внешкольных мероприятий и конкурсов районного (городского) масштаба
110
011
Капитальный, текущий ремонт объектов образования в рамках реализации стратегии региональной занятости и переподготовки кадров
69246,3
467
Отдел строительства района (города областного значения)
1080797,6
037
Строительство и реконструкция объектов образования
1080797,6
06
Социальная помощь и социальное обеспечение
67610,3
2
Социальная помощь
56731,3
123
Аппарат акима района в городе, города районного значения, поселка, аула (села), аульного (сельского) округа
8216
003
Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому
8216
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
48515,3
002
Программа занятости
19559
005
Государственная адресная социальная помощь
1360
006
Жилищная помощь
859
007
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
6802
010
Материальное обеспечение детей-инвалидов, воспитывающихся и обучающихся на дому
339
014
Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому
345
016
Государственные пособия на детей до 18 лет
4721
017
Обеспечение нуждающихся инвалидов обязательными гигиеническими средствами и предоставление услуг специалистами жестового языка, индивидуальными помощниками в соответствии с индивидуальной программой реабилитации инвалида
3023
019
Обеспечение проезда участникам и инвалидам Великой Отечественной войны по странам Содружества Независимых Государств, по территории Республики Казахстан, а также оплаты им и сопровождающим их лицам расходов на питание, проживание, проезд для участия в праздничных мероприятиях в городах Москва, Астана к 65-летию Победы в Великой Отечественной войне
313,3
020
Выплата единовременной материальной помощи участникам и инвалидам Великой Отечественной войны, а также лицам, приравненным к ним, военнослужащим, в том числе уволенным в запас (отставку), проходившим военную службу в период с 22 июня 1941 года по 3 сентября 1945 года в воинских частях, учреждениях, в военно-учебных заведениях, не входивших в состав действующей армии, награжденным медалью «За победу над Германией в Великой Отечественной войне 1941-1945 гг.» или медалью «За победу над Японией», проработавшим (прослужившим) не менее шести месяцев в тылу в годы Великой Отечественной войны к 65-летию Победы в Великой Отечественной войне