2009 жылдың сәуір-маусымында және қазан-желтоқсанында азаматтарды мерзімді әскери қызметке шақыруды ұйымдастыру және оны өткізуді қамтамасыз ету туралы
Ақмола облысы Бұланды ауданы әкімдігінің 2009 жылғы 12 мамырдағы № А-05/109 қаулысы. Ақмола облысы Бұланды ауданының Әділет басқармасында 2009 жылғы 17 маусымда № 1-7-83 тіркелді. Күші жойылды - Ақмола облысы Бұланды ауданы әкімдігінің 2010 жылғы 22 сәуірдегі № А-04/315 қаулысымен
Ескерту. Күші жойылды - Ақмола облысы Бұланды ауданы әкімдігінің 2010.04.22 № А-04/315 қаулысымен.
Қазақстан Республикасының 2005 жылғы 8 шілдедегі «Әскери міндеттілік және әскери қызмет туралы», 2001 жылғы 23 қаңтардағы “Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы” Заңдарына, «Белгіленген әскери қызмет мерзімін өткерген мерзімді әскери қызметтегі әскери қызметшілерді запасқа шығару және Қазақстан Республикасының азаматтарын 2009 жылдың сәуір - маусымында және қазан - желтоқсанында кезекті мерзімді әскери қызметке шақыру туралы» Қазақстан Республикасы Президентінің 2009 жылғы 1 сәуірдегі № 779 Жарлығына, «Белгіленген әскери қызмет мерзімін өткерген мерзімді әскери қызметтегі әскери қызметшілерді запасқа шығару және Қазақстан Республикасының азаматтарын 2009 жылдың сәуір - маусымында және қазан - желтоқсанында кезекті мерзімді әскери қызметке шақыру туралы» Қазақстан Республикасы Президентінің 2009 жылғы 1 сәуірдегі № 779 Жарлығын іске асыру туралы» Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2009 жылғы 17 сәуірдегі № 543 қаулысына сәйкес, аудан әкімдігі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. 2009 жылдың сәуір – маусымында және қазан - желтоқсанында мұрсат мерзімге құқығы жоқ немесе шақырудан босатылмаған, он сегіз жастан бастап жиырма жеті жасқа дейінгі, сондай-ақ оқу орнынан шығып қалған, жасы жиырма жетіге толмаған және белгіленген мерзімді әскери қызметін өтемеген ер азаматтарды мерзімді әскери қызметке шақыру «Ақмола облысы Бұланды ауданының қорғаныс істері жөніндегі бөлімі» мемлекеттік мекемесі арқылы ұйымдастырылсын және оны өткізу қамтамасыз етілсін.
2. Аудандық шақыру комиссиясы құрылсын және бекітілсін
(1-қосымша).
3. Мерзімді әскери қызметке шақыруға жататын азаматтарды шақыру кестесі бекітілсін (2-қосымша).
4. Кенттiң, ауылдың (селоның), ауылдық (селолық) округтiң әкiмдерi және ұйымдардың басшылары әскери мiндеттiлер мен әскерге шақырылушыларды олардың «Ақмола облысы Бұланды ауданының қорғаныс істері жөніндегі бөлімі» мемлекеттік мекемесіне шақырылғаны туралы хабардар етуге және олардың дер кезiнде келуiн қамтамасыз етуге мiндеттi.

Об организации и обеспечении проведения призыва граждан на срочную воинскую службу в апреле-июне и октябре-декабре 2009 года
Постановление акимата Буландынского района Акмолинской области от 12 мая 2009 года № А-05/109. Зарегистрировано Управлением юстиции Буландынского района Акмолинской области 17 июня 2009 года № 1-7-83. Утратило силу постановлением акимата Буландынского района Акмолинской области от 22 апреля 2010 года № А-04/315
Сноска. Утратило силу постановлением акимата Буландынского района Акмолинской области от 22.04.2010 года № А-04/315
В соответствии с Законами Республики Казахстан от 8 июля 2005 года «О воинской обязанности и воинской службе», от 23 января 2001года «О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан», Указом Президента Республики Казахстан от 1 апреля 2009 года № 779 «Об увольнении в запас военнослужащих срочной воинской службы, выслуживших установленный срок воинской службы, и очередном призыве граждан Республики Казахстан на срочную воинскую службу в апреле-июне и октябре- декабре 2009 года», постановлением Правительства Республики Казахстан от 17 апреля 2009 года № 543 «О реализации Указа Президента Республики Казахстан от 1 апреля 2009 года № 779 «Об увольнении в запас военнослужащих срочной воинской службы, выслуживших установленный срок воинской службы, и очередном призыве граждан Республики Казахстан на срочную воинскую службу в апреле-июне и октябре- декабре 2009 года», акимат района ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Организовать и обеспечить проведение призыва на срочную воинскую службу в апреле-июне и октябре-декабре 2009 года граждан мужского пола в возрасте от восемнадцати до двадцати семи лет, не имеющих права на отсрочку или освобождение от призыва, а также граждан, отчисленных из учебных заведений, не достигших двадцати семи лет и не выслуживших установленные сроки воинской службы по призыву через государственное учреждение «Отдел по делам обороны Буландынского района Акмолинской области».
2. Образовать и утвердить состав районной призывной комиссии
(приложение 1).
3. Утвердить график проведения призыва граждан на срочную воинскую службу (приложение 2).
4. Акимы поселка, аула (села), аульного (сельского) округа и руководители организаций обязаны оповещать военнообязанных и призывников о вызове их в государственное учреждение «Отдел по делам бороны Буландынского района Акмолинской области» и обеспечивать своевременное их прибытие.

5. Ақмола облысы Денсаулық сақтау басқармасы жанындағы «Бұланды орталық аудандық ауруханасы» мемлекеттік коммуналдық қазыналық кәсіпорыны (келісім бойынша) және Ақмола облысы денсаулық сақтау басқармасы жанындағы «Бұланды аудандық емханасы» мемлекеттік коммуналдық қазыналық кәсіпорыны (келісім бойынша) азаматтарды тiркеу және оларды әскери қызметке шақыру кезiнде медициналық куәландырудан -өткiзудi, қажет жабдықтармен, дәрі-дәрмектермен, медициналық және шаруашылық мүлікпен қамтамасыз етсін.
6. «Қазақстан Республикасының Ішкі істер министрлігі Ақмола облысының Ішкі істер департаменті Бұланды ауданының Ішкі істер бөлімі» мемлекеттік мекемесі (келісім бойынша) әскери қызметке шақырудан жалтарған адамдарды жеткiзудi, сондай-ақ әскерге шақырылушылардың әскери бөлiмдерге жөнелтiлуi және кетуi кезiнде қоғамдық тәртiптiң сақталуын қамтамасыз етсін.
7. Осы қаулы күші 2009 жылғы 17 сәуірден бастап пайда болған құқықтық қатынастарға тарайды.
8. «2008 жылдың сәуір - маусымында, қазан - желтоқсанында азаматтарды мерзімді әскери қызметке шақыруды ұйымдастыру және оны өткізуді қамтамасыз ету туралы» Бұланды ауданы әкімдігінің 2008 жылғы 03 сәуірдегі № а-4/56 (нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 1-7-66 тіркелген, аудандық «Бұланды таңы», «Вести Бұланды жаршысы» газеттерінде 2008 жылғы 25 сәуірде жарияланған) қаулысының күші жойылды деп танылсын.
9. Осы қаулының орындалуын бақылау аудан әкімінің орынбасары А.К.Еслямоваға жүктелсін.
10. Осы қаулы Бұланды ауданының Әділет басқармасында мемлекеттік тіркеуден өткен күннен бастап күшіне енеді және ресми жарияланған күннен бастап қолданысқа енгізіледі.
Бұланды ауданының
әкімі                                      Е.Б.Нұғыманов
КЕЛІСІЛДІ:
«Ақмола облысы
Бұланды ауданының Қорғаныс
істері жөніндегі бөлімі»
мемлекеттік мекемесінің
бастығы                                    К.М.Камалиев
«Қазақстан Республикасының
Ішкі істер министрлігі
Ақмола облысының
Ішкі істер департаменті
Бұланды ауданының
Ішкі істер бөлімі»
мемлекеттік мекемесінің
бастығы                                    Н.Қ.Омаров
Ақмола облысы
Денсаулық сақтау
басқармасы жанындағы
«Бұланды орталық
аудандық ауруханасы»
мемлекеттік коммуналдық
қазыналық кәсіпорнының
бас дәрігері                               Ғ.Қ.Садуақасов
Ақмола облысы
Денсаулық сақтау
басқармасы жанындағы
«Бұланды аудандық емханасы»
мемлекеттік коммуналдық
қазыналық кәсіпорынының
бас дәрігері                               О.Г.Букарь
Аудан әкімдігінің
12.05.2009 жылғы
№ а-05/109 қаулысына
1 қосымша
Азаматтарды мерзімді әскери қызметке шақыруды өткізу және
Әскери оқу орындарына түсетін кандидаттарға медициналық
куәландыру жүргізу жөніндегі аудандық шақыру комиссиясының құрамы
Камалиев
Қуанышбек
Манысбекұлы
- «Ақмола облысының Бұланды ауданының қорғаныс істері жөніндегі бөлімі» мемлекеттік мекемесінің бастығы, комиссия төрағасы (келісім бойынша)
Салий
Владимир
Иванович
- «Бұланды ауданы әкімі аппараты» мемлекеттік мекемесінің бас маманы, комиссия төрағасының орынбасары
Комиссия мүшелері:
Апсаметов
Еркеш
Құсманұлы
- «Қазақстан Республикасының Ішкі істер Министрлігі Ақмола облысының Ішкі істер департаменті Бұланды аудандық Ішкі істер бөлімі» мемлекеттік мекемесі бастығының қызмет жөніндегі орынбасары (келісім бойынша)
Садуақасов
Тайбасар
Төлегенұлы
- Ақмола облысы Денсаулық сақтау басқармасы жанындағы «Бұланды орталық аудандық ауруханасы» мемлекеттік коммуналдық қазыналық кәсіпорынының хирургия бөлімше-
сінің дәрігер - хирургі, медициналық комиссияның төрағасы (келісім бойынша)
Қанаева
Таңсық
Ғалымжанқызы
- Ақмола облысы Денсаулық сақтау басқармасы жанындағы «Бұланды аудандық емханасы» мемлекеттік коммуналдық қазыналық кәсіпорынының медициналық статисі, комиссия хатшысы (келісім бойынша)
Аудан әкімдігінің
12.05.2009 жылғы
№ а-05/109 қаулысына
2 қосымша
Шақыру өткізу кестесі
сәуір-маусым
Рет№
Ауылдық округтердің атаулары
Барлығы
Комиссия өтетін күндер

5. Государственному коммунальному казенному предприятию «Буландинская центральная районная больница» при управлении здравоохранения Акмолинской области (по согласованию) и государственному коммунальному казенному предприятию «Буландинская районная поликлиника» при управлении здравоохранения Акмолинской области (по согласованию) обеспечить медицинское освидетельствование граждан при приписке и призыве их на срочную воинскую службу, обеспечить необходимым инструментарием, медикаментами и иным хозяйственным имуществом.
6. Государственному учреждению «Отдел внутренних дел Буландынского района департамента внутренних дел Акмолинской области Министерства внутренних дел Республики Казахстан» (по согласованию) обеспечить доставку лиц, уклоняющихся от призыва на воинскую службу, а также охрану общественного порядка при отправке и убытии призывников в воинские части.
7. Действие настоящего постановления распространяется на правоотношения, возникшие с 17 апреля 2009 года.
8. Постановление акимата Буландынского района «Об организации и обеспечении проведения призыва граждан на срочную воинскую службу в апреле-июне, октябре-декабре 2008 года» от 03 апреля 2008 года № а-4/56, (зарегистрированного в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 1-7-66, опубликованное в районных газетах 25 апреля 2008 года «Буланды таны» и «Вести Буланды Жаршысы»), признать утратившим силу.
9. Контроль за выполнением настоящего постановления возложить на заместителя акима Буландынского района Еслямову А.К.
10. Настоящее постановление вступает в силу со дня государственной регистрации в Управлении юстиции Буландынского района и вводится в действие со дня официального опубликования.
Аким
Буландынского района                       Е.Б.Нугманов
СОГЛАСОВАНО:
Начальник
государственного учреждения
«Отдел по делам обороны
Буландынского района
Акмолинской области»                       К.М.Камалиев
Начальник
государственного учреждения
«Отдел внутренних дел
Буландынского района
Департамента внутренних дел
Акмолинской области
Министерства внутренних дел
Республики Казахстан»                      Н.К.Омаров
Главный врач
государственного коммунального
казенного предприятия
«Буландинская центральная
районная больница» при
управлении здравоохранения
Акмолинской области                        Г.К.Садвокасов
Главный врач
государственного коммунального
казенного предприятия
«Буландинская районная поликлиника»
при управлении здравоохранения
Акмолинской области                        О.Г.Букарь
Приложение 1
к постановлению акимата
района № а -05/109
от 12.05.2009 года
Состав районной призывной комиссии для проведения призыва граждан на срочную воинскую службу и проведения медицинского освидетельствования кандидатов поступающих
в Военно-учебные заведения
Камалиев
Куанышбек
Манысбекович
- начальник государственного учреждения «Отдел по делам обороны Буландынского района Акмолинской области», председатель комиссии (по согласованию)
Салий
Владимир
Иванович
- главный специалист государственного учреждения «Аппарат акима Буландынского района», заместитель председателя комиссии
Члены комиссии:
Апсаметов
Еркеш
Кусманович
- заместитель начальника государственного учреждения «Отдел внутренних дел Буландынского района департамента внутренних дел Акмолинской области Министерства внутренних дел Республики Казахстан»
Садвакасов
Тайбасар
Тулегенович
- врач-хирург хирургического отделения государственного коммунального казенного предприятия «Буландынская центральная районная больница» при управлении здравоохранения Акмолинской области, председатель медицинской комиссии (по согласованию)
Канаева
Тансык
Галымжановна
- медицинский статист государственного коммунального казенного предприятия «Буландынская районная поликлиника» при управлении здравоохранения Акмолинской области, секретарь комиссии (по согласованию)
Приложение 2
к постановлению акимата
района № а -05/109
от 12.05.2009 года
График
проведения призыва апрель-июнь
Рет№
Наиме-
нование с/округов
Всего
Дни прохождения комиссии