Ауданның 2010-2012 жылдарға арналған бюджеті туралы
Ақмола облысы Егіндікөл аудандық мәслихатының 2009 жылғы 23 желтоқсандағы № 4С21-2 шешімі. Ақмола облысы Егіндікөл ауданының Әділет басқармасында 2010 жылғы 11 қаңтарда № 1-8-90 тіркелді. Күші жойылды - Ақмола облысы Егіндікөл аудандық мәслихатының 2011 жылғы 20 мамырдағы № 4С-33-1 шешімімен
Ескерту. Күші жойылды - Ақмола облысы Егіндікөл аудандық мәслихатының 2011.05.20 № 4С-33-1 шешімімен
Қазақстан Республикасының 2008 жылғы 4 желтоқсандағы Бюджет кодексінің 75 бабының 2 тармағына, Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы «Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы» Заңының 6 бабы 1 тармағының 1 тармақшасына сәйкес аудандық мәслихат ШЕШІМ ЕТТІ:
1.2010-2012 жылдарға арналған аудан бюджеті тиісінше 1, 2, 3 қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2010 жылға арналған аудан бюджеті келесі көлемдерде бекітілсін:
1)табыстар – 1383224,8 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер – 68754 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 2790 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 2956 мың теңге;
трансферттік түсімдер – 1308724,8 мың теңге;
2)шығындар – 1391857,9 мың теңге;
3)таза бюджеттік несиелендіру – 14881,8 мың теңге, оның ішінде:
бюджеттік несиелер – 15134 мың теңге;
бюджеттік несиелерді өтеу – 252,2 мың теңге;
4)қаржы активтерімен жасалатын операциялар бойынша сальдо – -100 мың теңге, оның ішінде:
қаржы активтерін сатып алу – 0 мың теңге;
мемлекеттік активтерді сатудан түсетін түсім – 100 мың теңге;
5)бюджет тапшылығы (профицит) – -23414,9 мың теңге;
6)бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитті пайдалану) – 23414,9 мың теңге;
қарыздардың түсімі – 15134 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 252,2 мың теңге;
бюджет қаражаттарының пайдаланылатын қалдықтары – 8533,1 мың теңге.
Ескерту. 1-тармаққа өзгерту енгізілді - Ақмола облысы Егіндікөл аудандық мәслихатының 2010.02.25 № 4С23-1 (қолданысқа енгізу тәртібін 2-тармақтан қараңыз); 2010.04.16 № 4С24-1 (қолданысқа енгізу тәртібін 3-тармақтан қараңыз); 2010.07.26 № 4С26-1 (қолданысқа енгізу тәртібін 3-тармақтан қараңыз); 2010.09.23 № 4С27-3 (қолданысқа енгізу тәртібін 3-тармақтан қараңыз); 2010.11.10 № 4С28-1 (2010.01.01 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімдерімен
2.Келесі көздердің есебінен аудан бюджетінің кірістері бекітілсін:
1)салықтық түсімдер, оның ішінде:
жеке табыс салығы;
әлеуметтік салық;
мүлікке салынатын салық;
жер салығы;
көлік құралдарына салынатын салық;
бірыңғай жер салығы;
акциздер;
табиғи және басқа ресурстарды пайдаланғаны үшін түсетін түсімдер;
кәсіпкерлік және кәсіптік қызмет жүргізгені үшін алымдар;
мемлекеттік баж;

О бюджете района на 2010-2012 годы
Решение Егиндыкольского районного маслихата Акмолинской области от 23 декабря 2009 года № 4С21-2. Зарегистрировано Управлением юстиции Егиндыкольского района Акмолинской области 11 января 2010 года № 1-8-90. Утратило силу - решением Егиндыкольского районного маслихата Акмолинской области от 20 мая 2011 года № 4С-33-1
Сноска. Утратило силу - решением Егиндыкольского районного маслихата Акмолинской области от 20.05.2011 № 4С-33-1
В соответствии с пунктом 2 статьи 75 Бюджетного кодекса Республики Казахстан от 4 декабря 2008 года, подпунктом 1 пункта 1 статьи 6 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года «О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан» районный маслихат РЕШИЛ:
1.Утвердить бюджет района на 2010-2012 годы, согласно приложениям 1, 2, 3 соответственно, в том числе на 2010 год в следующих объемах:
1)доходы – 1383224,8 тысяч тенге, в том числе по:
налоговым поступлениям – 68754 тысяч тенге;
неналоговым поступлениям – 2790 тысяч тенге;
поступлениям от продажи основного капитала – 2956 тысяч тенге;
поступлениям трансфертов – 1308724,8 тысяч тенге;
2)затраты – 1391857,9 тысяч тенге;
3)чистое бюджетное кредитование – 14881,8 тысячи тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 15134 тысячи тенге;
погашение бюджетных кредитов – 252,2 тысяч тенге;
4)сальдо по операциям с финансовыми активами – -100 тысяч тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов – 0 тысяч тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 100 тысяч тенге;
5)дефицит (профицит) бюджета – -23414,9 тысяч тенге;
6)финансирования дефицита (использование профицита) бюджета –   23414,9 тысячи тенге:
поступление займов – 15134 тысячи тенге;
погашение займов – 252,2 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 8533,1 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 1 с изменениями, внесенными решениями Егиндыкольского районного маслихата Акмолинской области от 25.02.2010  № 4С23-1 (порядок введения в действие см. п. 2); от 16.04.2010  № 4С24-1 (порядок введения в действие см. п. 3); от 26.07.2010 № 4С26-1 (порядок введения в действие см. п. 3); от 23.09.2010 № 4С27-3 (порядок введения в действие см. п. 3); от 10.11.2010 № 4С28-1 (вводится в действие с 01.01.2010)
2.Утвердить доходы бюджета района за счет следующих источников:
1)налоговых поступлений, в том числе:
индивидуальный подоходный налог;
социальный налог;
налоги на имущество;
земельный налог;
налог на транспортные средства;
единый земельный налог;
акцизы;
поступления за использование природных и других ресурсов;
сборы за ведение предпринимательской и профессиональной деятельности;
государственная пошлина;

2)салықтық емес түсімдер, оның ішінде:
мемлекет меншігіндегі мүлікті жалға беруден түсетін кірістер;
мемлекеттік бюджеттен қаржыландырылатын мемлекеттік мекемелердің тауарларды (жұмыстарды, қызметтерді) өткізуінен түсетін түсімдер;
мұнай секторы кәсіпорындарынан түсетін түсімдерді қоспағанда, мемлекеттік бюджеттен қаржыландырылатын, сондай-ақ Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкінің бюджетінен (шығыстар сметасынан) ұсталатын және қаржыландырылатын мемлекеттік мекемелер салатын айыппұлдар, өсімпұлдар, санкциялар, өндіріп алулар;
басқа да салықтық емес түсiмдер;
3)негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер, оның ішінде:
жерді сату.
4)трансферттерден түсімдер, оның ішінде:
ағымдағы нысаналы трансферттер;
дамытуға арналған нысаналы трансферттер;
субвенциялар.
3.2010 жылға арналған аудан бюджетінде облыстық бюджеттен 482476 мың теңге сомасында субвенция қарастырылғаны ескерілсін.
4.2010 жылға арналған аудан бюджетінде бюджеттік саланың еңбекақы қорының өзгеруіне байланысты облыстық бюджетке қайтарылуға тиіс 12567 мың теңге сомасында нысаналы ағымдағы трансферттер қарастырылсын.
Ескерту. 4-тармаққа өзгерту енгізілді - Ақмола облысы Егіндікөл аудандық мәслихатының 2010.04.16 № 4С24-1 (қолданысқа енгізу тәртібін 3-тармақтан қараңыз) шешімімен
5.2010 жылға арналған аудан бюджетінде республикалық бюджеттен жалпы сомасы 758119 мың теңге трансферттер қарастырылғаны ескерілсін, оның ішінде:
нысаналы ағымдағы трансферттер 318514 мың теңге сомасында, оның ішінде:
9632 мың теңге – Қазақстан Республикасындағы 2005-2010 жылдарға арналған білім беруді дамытудың Мемлекеттік бағдарламасын жүзеге асыруға;
934 мың теңге – «Өзін-өзі тану» пәнін енгізуге.
2136 мың теңге - ауылдық елді мекендердің әлеуметтік сала мамандарын әлеуметтік қолдау шараларын жүзеге асыруға;
2040 мың теңге – Ұлы Отан соғысына қатысушыларына және мүгедектеріне, және оларға теңестірілген тұлғаларға, әскери қызметшілерге, соның ішінде запасқа (отставкаға) шыққандарға, 1941 жылғы 22 маусымнан бастап 1945 жылғы 3 қыркүйекке дейінгі кезеңде әскери бөлімдерде, мекемелерде, қолданыстағы әскердің құрамына жатпайтын әскери-оқу орындарында әскери қызмет өткендерге, «1941-1945 жылдардағы Ұлы Отан соғысындағы Германиядағы Жеңіс үшін» медалімен немесе «Жапониядағы жеңіс үшін» медалімен марапатталғандарға, Ұлы Отан соғысы жылдарында кемінде алты ай тылда еңбек еткен (қызмет еткен) тұлғаларға және Ұлы Отан соғысына қатысушылары және мүгедектерінің Тәуелсіз Мемлекеттер Достастығы елдеріне, Қазақстан Республикасының аумағы бойынша жол жүруін, сондай-ақ Ұлы Отан соғысындағы Жеңістің 65 жылдығына Мәскеу, Астана қалаларындағы мерекелік іс-шараларға қатысу үшін олардың және олармен ілесіп баратын тұлғалардың тамақтану, тұру, жол ақысын төлеуді қамтамасыз етуге біржолғы материалдық көмек төлеуге;

2)неналоговых поступлений, в том числе:
доходы от аренды имущества, находящейся в государственной собственности;
поступления от реализации товаров (работ, услуг) государственными учреждениями, финансируемыми из государственного бюджета;
штрафы, пеня, санкции, взыскания, налагаемые государственными учреждениями, финансируемыми из государственного бюджета, а также содержащимися и финансируемыми из бюджета (сметы расходов) Национального Банка Республики Казахстан, за исключением поступлений от предприятий нефтяного сектора;
прочие неналоговые поступления;
3)поступлений от продажи основного капитала, в том числе:
продажа земли.
4)поступлений трансфертов, в том числе:
целевых текущих трансфертов;
целевых трансфертов на развитие;
субвенций.
3.Учесть, что в бюджете района на 2010 год предусмотрена из областного бюджета субвенция в сумме 482476 тысяч тенге.
4.Предусмотреть в бюджете района на 2010 год целевые текущие трансферты, подлежащие возврату в областной бюджет, в связи с изменением фонда оплаты труда в бюджетной сфере в сумме 12567 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 4 с изменениями, внесенными решениями Егиндыкольского районного маслихата Акмолинской области от 16.04.2010  № 4С24-1 (порядок введения в действие см. п. 3)
5.Учесть, что в бюджете района на 2010 год предусмотрены трансферты из республиканского бюджета в общей сумме 758119 тысяч тенге, из них:
целевые текущие трансферты в сумме 318514 тысяч тенге, в том числе:
9632 тысяч тенге – на реализацию Государственной программы развития образования в Республике Казахстан на 2005-2010 годы;
934 тысячи тенге – для внедрения предмета «Самопознание»;
2136 тысяч тенге – на реализацию мер социальной поддержки специалистов социальной сферы сельских населенных пунктов;
2040 тысяча тенге – на выплату единовременной материальной помощи участникам и инвалидам Великой Отечественной войны, а также лицам, приравненным к ним, военнослужащим, в том числе уволенным в запас (отставку), проходившим военную службу в период с 22 июня 1941 года по 3 сентября 1945 года в воинских частях, учреждениях, в военно-учебных заведениях, не входивших в состав действующей армии, награжденным медалью «За Победу над Германией в Великой Отечественной войне 1941-1945 гг.» или медалью «За победу над Японией», лицам, проработавшим (прослужившим) не менее шести месяцев в тылу в годы Великой Отечественной войны и на обеспечение проезда участникам и инвалидам Великой Отечественной войны по странам Содружества Независимых Государств, по территории Республики Казахстан, а также оплаты им и сопровождающим их лицам расходов на питание, проживание, проезд для участия в праздничных мероприятиях в городах Москва, Астана к 65-летию Победы в Великой Отечественной войне;

800 мың теңге - мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек төлеуге және 18 жасқа дейінгі балаларға мемлекеттік жәрдемақы төлеуге;
3568 мың теңге - эпизоотияға қарсы іс-шаралар өткізуге;
10049 мың теңге - ветеринария саласындағы жергілікті атқарушы органдардың бөлімшелерін ұстауға;
289355 мың теңге - автомобиль жолдарына орташа жөндеу жүргізуге;
дамытуға нысаналы трансферттер барлығы 439605 мың теңге, оның ішінде:
4605 мың теңге – «Нұра топтық су құбырын (ІV-кезек І кезең) Степняк нан қабылдау пунктінен Ақмола облысы Егіндікөл ауданы Қоржынкөл насос станциясына дейін қайта жаңарту» объектісі бойынша жобалау-сметалық құжаттамалар дайындауға;
435000 мың теңге - Нұра топтық су құбырын (ІV-кезек І кезең) Степняк нан қабылдау пунктінен Ақмола облысы Егіндікөл ауданы Қоржынкөл насос станциясына дейін қайта жаңартуға.
Көрсетілген трансферттерді мемлекеттік мекемелерге бөлу аудан әкімдігінің қаулысымен анықталады.
Ескерту. 5-тармаққа өзгерту енгізілді - Ақмола облысы Егіндікөл аудандық мәслихатының 2010.04.16 № 4С24-1 (қолданысқа енгізу тәртібін 3-тармақтан қараңыз); 2010.11.10 № 4С28-1 (2010.01.01 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімдерімен
6.2010 жылға арналған аудан бюджетінде ауылдық елді мекендердегі әлеуметтік саланың қызметкерлерін әлеуметтік қолдау шараларын жүзеге асыруға республикалық бюджеттен 15134 мың теңге сомасында бюджеттік кредиттер қарастырылғаны ескерілсін.
6-1. 2010 жылға арналған аудан бюджетінде, 2010 жылы ауылдық елді мекендердегі әлеуметтік сала мамандарын әлеуметтік қолдау шараларын жүзеге асыруға 252,2 мың теңге сомасында республикалық бюджеттен бөлінген кредиттерді қайтару қарастырылғаны ескерілсін.
Ескерту. 8-1-тармағымен толықтырылды - Ақмола облысы Егіндікөл аудандық мәслихатының 2010.11.10 № 4С28-1 (2010.01.01 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен
7.2010 жылға арналған аудан бюджетінде облыстық бюджеттен жалпы сомасы 22534,8 мың теңге трансферттер қарастырылған ескерілсін, олардың ішінде:
нысаналы ағымдағы трансферттер 8219,6 мың теңге сомасында, оның ішінде:
169,6 мың теңге - Ұлы Отан соғысына қатысушылары және мүгедектеріне коммуналдық қызмет шығындарына әлеуметтік көмек көрсетуге;
1546 мың теңге - Ұлы Отан соғысына қатысушыларына және мүгедектеріне, және оларға теңестірілген тұлғаларға, әскери қызметшілерге, соның ішінде запасқа (отставкаға) шыққандарға, 1941 жылғы 22 маусымнан бастап 1945 жылғы 3 қыркүйекке дейінгі кезеңде әскери бөлімдерде, мекемелерде, қолданыстағы әскердің құрамына жатпайтын әскери-оқу орындарында әскери қызмет өткендерге, «1941-1945 жылдардағы Ұлы Отан соғысындағы Германиядағы Жеңіс үшін» медалімен немесе «Жапониядағы жеңіс үшін» медалімен марапатталғандарға, Ұлы Отан соғысы жылдарында кемінде алты ай тылда еңбек еткен (қызмет еткен) тұлғаларға Ұлы Отан соғысындағы Жеңістің 65 жылдығына біржолғы материалдық көмек төлеуге және қаржылық қызмет;
6504 мың теңге – жалақы төлеуге;

800 тысяч тенге – на выплату государственной адресной социальной помощи и на выплату государственных пособий на детей до 18 лет;
3568 тысячи тенге – на проведение противоэпизоотических мероприятий;
10049 тысяча тенге – на содержание подразделений местных исполнительных органов в области ветеринарии;
289355 тысяч тенге – на средний ремонт автомобильных дорог;
целевые трансферты на развитие всего 439605 тысяч тенге, в том числе:
4605 тысяч тенге - на разработку проектно – сметной документации по объекту «Реконструкция Нуринского группового водопровода (IV очередь I этап) от хлебоприемного пункта Степняк до насосной станции Коржинколь Егиндыкольского района Акмолинской области;
435000 тысяч тенге – на реконструкцию Нуринского группового водопровода (IV очередь I этап) от хлебоприемного пункта Степняк до насосной станции Коржинколь Егиндыкольского района Акмолинской области.
Распределение указанных трансфертов по государственным учреждениям определяется постановлением акимата района.
Сноска. Пункт 5 с изменениями, внесенными решениями Егиндыкольского районного маслихата Акмолинской области от 16.04.2010  № 4С24-1 (порядок введения в действие см. п. 3); от 10.11.2010 № 4С28-1 (вводится в действие с 01.01.2010)
6.Учесть, что в бюджете района на 2010 год предусмотрены бюджетные кредиты из республиканского бюджета на реализацию мер социальной поддержки специалистов социальной сферы сельских населенных пунктов в сумме 15134 тысячи тенге.
6-1.Учесть, что в бюджете района на 2010 год предусмотрен возврат кредитов, выделенных из республиканского бюджета в 2010 году на реализацию мер социальной поддержки специалистов социальной сферы сельских населенных пунктов в сумме 252,2 тысячи тенге.
Сноска. Дополнено пунктом 6-1 решением Егиндыкольского районного маслихата Акмолинской области от 10.11.2010 № 4С28-1 (вводится в действие с 01.01.2010)
7.Учесть, что в бюджете района на 2010 год предусмотрены трансферты из областного бюджета в общей сумме 22534,8 тысячи тенге, из них:
целевые текущие трансферты в сумме 8219,6 тысяч тенге, в том числе:
169,6 тысяч тенге – на оказание социальной помощи участникам и инвалидам Великой Отечественной войны на расходы за коммунальные услуги;
1546 тысяч тенге – на выплату единовременной материальной помощи участникам и инвалидам Великой Отечественной войны, а также лицам, приравненным к ним, военнослужащим, в том числе уволенным в запас (отставку), проходившим военную службу в период с 22 июня 1941 года по 3 сентября 1945 года в воинских частях, учреждениях, в военно-учебных заведениях, не входивших в состав действующей армии, награжденным медалью «За Победу над Германией в Великой Отечественной войне 1941-1945 гг.» или медалью «За победу над Японией», лицам, проработавшим (прослужившим) не менее шести месяцев в тылу в годы Великой Отечественной войны, к 65-летию Победы в Великой Отечественной войне и финансовые услуги;
6504 тысячи тенге – на выплату заработной платы;

дамытуға арналған нысаналы трансферттер барлығы 14315,2 мың теңге, оның ішінде:
4716 мың теңге – «Егіндікөл ауданы Қоржынкөл ауылында поселкелік жүйе және су құбыры құрылысы алаңдарын қайта жаңарту жобасы бойынша жобалау-сметалық құжаттамаларға түзетулер енгізуге;
9599,2 мың теңге - Нұра топтық су құбырын (І кезең ІV-кезек) Степняк нан қабылдау пунктінен Егіндікөл ауданы Қоржынкөл насос станциясына дейін қайта жаңарту жобасы бойынша жобалау-сметалық құжаттамаларға түзетулер енгізу және мемлекеттік сараптама жүргізуге.
Көрсетілген трансферттерді мемлекеттік мекемелер және мемлекеттік қазыналық кәсіпорындар бойынша бөлу аудан әкімдігінің қаулысымен анықталады.
Ескерту. 7-тармаққа өзгерту енгізілді - Ақмола облысы Егіндікөл аудандық мәслихатының 2010.04.16 № 4С24-1 (қолданысқа енгізу тәртібін 3-тармақтан қараңыз) 2010.07.26 № 4С26-1 (қолданысқа енгізу тәртібін 3-тармақтан қараңыз); 2010.11.10 № 4С28-1 (2010.01.01 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімдерімен
8.2010 жылға арналған аудан бюджетінде аймақтық жұмыспен қамту және кадрларды қайта дайындау стратегиясын жүзеге асыруға қаражат қарастырылғаны ескерілсін, оның ішінде:
республикалық бюджеттен – 25600 мың теңге;
облыстық бюджеттен - 19995 мың теңге.
Көрсетілген сомаларды мемлекеттік мекемелерге бөлу аудан әкімдігінің қаулысымен анықталады.
Ескерту. 8-тармаққа өзгерту енгізілді - Ақмола облысы Егіндікөл аудандық мәслихатының 2010.11.10 № 4С28-1 (2010.01.01 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен
8-1. Ауданның 2010 жылға арналған бюджетінде заңмен белгіленген тәртіппен 2010 жылғы 1 қаңтарға қалыптасқан 8533,1 мың теңге сомасындағы бюджет қаражатының бос қалдықтары пайдаланылғаны ескерілсін.
Ескерту. 8-1-тармағымен толықтырылды - Ақмола облысы Егіндікөл аудандық мәслихатының 2010.02.25 № 4С23-1 (қолданысқа енгізу тәртібін 2-тармақтан қараңыз). 8-1-тармаққа өзгерту енгізілді - Ақмола облысы Егіндікөл аудандық мәслихатының 2010.04.16 № 4С24-1 (қолданысқа енгізу тәртібін 3-тармақтан қараңыз) 2010.09.23 № 4С27-3(қолданысқа енгізу тәртібін 3-тармақтан қараңыз) шешімдерімен
9.Ауданның жергілікті атқарушы органының 2010 жылға арналған резерві 1112 мың теңге сомасында бекітілсін.
10.Ұлы Отан соғысындағы Жеңістің 65 жылдығын мерекелеу құрметіне Ұлы Отан соғысының қатысушылары мен мүгедектеріне 20 мың теңге сомасында, Ұлы Отан соғысының қатысушылары мен мүгедектеріне теңестірілген адамдарға 15 мың теңге сомасында, жеңілдіктері мен кепілдіктері бойынша Ұлы Отан соғысының қатысушыларына теңестірілген басқа санаттағы адамдарға 10 мың теңге сомасында және Ұлы Отан соғысы жылдарындағы тыл еңбеккерлеріне (оның ішінде марапатталған тың еңбеккерлеріне) 7 мың теңге сомасында біржолғы төлем мөлшері белгіленсін.
11.Қазақстан Республикасының заңдарына, мәслихатпен келісілген тізбеге сәйкес ауылдық (селолық) жерлерде қызмет істейтін білім беру, әлеуметтік қамсыздандыру, мәдениет саласы қызметкерлерінің қызметтік жалақылары мен тарифтік ставкаларына осы қызмет түрлерімен қалалық жерлерде айналысатын мамандардың қызметтік жалақылары мен тарифтік ставкаларымен салыстырғанда жиырма бес пайызға жоғарылату белгіленсін.

целевые трансферты на развитие всего 14315,2 тысячи тенге, в том числе:
4716 тысяч тенге – на корректировку проектно – сметной документации по проекту реконструкции поселковых сетей и площадки водопроводных сооружений в селе Коржинколь Егиндыкольского района;
9599,2 тысячи тенге - на корректировку проектно-сметной документации и проведение государственной экспертизы по проекту реконструкции Нуринского группового водопровода (1 этап 4 очередь) от хлебоприемного пункта Степняк до насосной станции Коржинколь Егиндыкольского района.
Распределение указанных трансфертов по государственным учреждениям и государственным казенным предприятиям определяется постановлением акимата района.
Сноска. Пункт 7 с изменениями, внесенными решениями Егиндыкольского районного маслихата Акмолинской области от 16.04.2010  № 4С24-1 (порядок введения в действие см. п. 3) от 26.07.2010 № 4С26-1 (порядок введения в действие см. п. 3); от 10.11.2010 № 4С28-1 (вводится в действие с 01.01.2010)
8.Учесть, что в бюджете района на 2010 год предусмотрены средства на реализацию стратегии региональной занятости и переподготовки кадров, в том числе:
из республиканского бюджета – 25600 тысяч тенге;
из областного бюджета – 19995 тысяч тенге.
Распределение указанных сумм по государственным учреждениям определяется постановлением акимата района.
Сноска. Пункт 8 с изменениями, внесенными решением Егиндыкольского районного маслихата Акмолинской области от 10.11.2010 № 4С28-1 (вводится в действие с 01.01.2010)
8-1.Учесть, что в бюджете района на 2010 год в установленном законодательством порядке использованы свободные остатки бюджетных средств, 1 января 2010 года в сумме 8533,1 тысяч тенге.
Сноска. Дополнено пунктом 8-1 решением Егиндыкольского районного маслихата Акмолинской области от 25.02.2010  № 4С23-1 (порядок введения в действие см. п. 2) Пункт 8-1 с изменениями, внесенными решениями Егиндыкольского районного маслихата Акмолинской области от 16.04.2010  № 4С24-1 (порядок введения в действие см. п. 3); от 23.09.2010 № 4С27-3 (порядок введения в действие см. п. 3).
9.Утвердить резерв местного исполнительного органа района на 2010 год в сумме 1112 тысяч тенге.
10.Установить размер единовременной выплаты в честь празднования 65-ой годовщины Победы в Великой Отечественной войне участникам и инвалидам Великой Отечественной войны в сумме 20 тысяч тенге, лицам, приравненным к участникам и инвалидам Великой Отечественной войны в сумме 15 тысяч тенге, другим категориям лиц, приравненных по льготам и гарантиям к участникам Великой Отечественной войны в сумме 10 тысяч тенге и труженикам тыла (в том числе награжденным труженикам тыла) в годы Великой Отечественной войны в сумме 7 тысяч тенге.
11.Установить, согласно законодательству Республики Казахстан, специалистам образования, социального обеспечения, культуры, работающим в аульной (сельской) местности повышенные на двадцать пять процентов должностные оклады и тарифные ставки, по сравнению с окладами и ставками специалистов, занимающихся этими видами деятельности в городских условиях, согласно перечню согласованного с районным маслихатом.

12.2010 жылға арналған аудан бюджетінің шығыс бөлігінің құрамында Қазақстан Республикасының заңдарына сәйкес, ауылдық (селолық) жерлерде тұратын және жұмыс істейтін аудандық білім беру, денсаулық сақтау, әлеуметтік қамсыздандыру, мәдениет және спорт салаларының мамандарына отын сатып алу үшін 5830 теңге сомасында әлеуметтік көмек көрсету шығындары қарастырылған.
13. 2010 жылға арналған аудан бюджетінің атқарылу процесінде секвестрге жатпайтын аудандық бюджеттік бағдарламалардың тізбесі 4 қосымшаға сәйкес бекітілсін.
14. Ауыл (село), ауылдық (селолық) округтердің 2010 жылға арналған бюджеттік бағдарламалары 5 қосымшаға сәйкес бекітілсін.
15. Осы шешім Егіндікөл ауданының Әділет басқармасында мемлекеттік тіркеуден өткен күнінен бастап күшіне енеді және 2010 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледі.
Аудандық мәслихат
сессиясының төрағасы                       А. Ошақбаев
Аудандық мәслихаттың
хатшысы                                    Р. Муллаянов
КЕЛІСІЛДІ:
Егіндікөл ауданының әкімі                  Б. Сұлтанов
КЕЛІСІЛДІ:
«Егіндікөл ауданының экономика
және бюджеттік жоспарлау бөлімі»
мемлекеттік мекемесінің бастығы            С. Придан
Егіндікөл аудандық мәслихатының

12.В составе расходов бюджета района на 2010 год предусмотрены, согласно законодательству Республики Казахстан, расходы на оказание социальной помощи по приобретению топлива в сумме 5830 тенге специалистам районных организаций образования, здравоохранения, социального обеспечения, культуры и спорта, проживающим и работающим в сельской местности.
13.Утвердить перечень районных бюджетных программ, не подлежащих секвестру в процессе исполнения бюджета района на 2010 год, согласно приложению 4.
14.Утвердить бюджетные программы аулов (сел), аульных (сельских) округов на 2010 год, согласно приложению 5.
15.Настоящее решение вступает в силу со дня государственной регистрации в Управлении юстиции Егиндыкольского района и вводится в действие с 1 января 2010 года.
Председатель сессии
районного маслихата                        А.Ошакбаев
Секретарь районного
маслихата                                  Р. Муллаянов
СОГЛАСОВАНО:
Аким Егиндыкольского района                Б. Султанов
СОГЛАСОВАНО:
Начальник государственного
учреждения «Отдел экономики
и бюджетного планирования
Егиндыкольского района»                    С.Придан
Приложение 1 к решению
Егиндыкольского районного маслихата

36477
001
Жергілікті деңгейде білім беру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
6041
004
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) мемлекеттік білім беру мекемелерінде білім беру жүйесін ақпараттандыру
1360
005
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) мемлекеттік білім беру мемлекеттік мекемелері үшін оқулықтар, оқу-әдiстемелiк кешендерді сатып алу және жеткізу
4076
011
Өңірлік жұмыспен қамту және кадрларды қайта даярлау стратегиясын іске асыру шеңберінде білім беру объектілерін күрделі, ағымды жөндеу
25000
06
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамсыздандыру
32464,2
2
Әлеуметтiк көмек
24589,1
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
24589,1
002
Еңбекпен қамту бағдарламасы
8428
004
Ауылдық жерлерде тұратын денсаулық сақтау, білім беру, әлеуметтік қамтамасыз ету, мәдениет және спорт мамандарына отын сатып алуға Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес әлеуметтік көмек көрсету
1930
005
Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек
343
007
Жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтік көмек
3617,1
010
Үйден тәрбиеленіп оқытылатын мүгедек балаларды материалдық қамтамасыз ету
202
014
Мұқтаж азаматтарға үйде әлеуметтiк көмек көрсету
3777
016
18 жасқа дейінгі балаларға мемлекеттік жәрдемақылар
1859
017
Мүгедектерді оңалту жеке бағдарламасына сәйкес, мұқтаж мүгедектерді міндетті гигиеналық құралдармен қамтамасыз етуге, және ымдау тілі мамандарының, жеке көмекшілердің қызмет көрсету
847
020
Ұлы Отан соғысындағы Жеңістің 65 жылдығына орай Ұлы Отан соғысының қатысушылары мен мүгедектеріне, сондай-ақ оларға теңестірілген, оның ішінде майдандағы армия құрамына кірмеген, 1941 жылғы 22 маусымнан бастап 1945 жылғы 3 қыркүйек аралығындағы кезеңде әскери бөлімшелерде, мекемелерде, әскери-оқу орындарында әскери қызметтен өткен, запасқа босатылған (отставка), «1941-1945 жж. Ұлы Отан соғысында Германияны жеңгенi үшiн» медалімен немесе «Жапонияны жеңгені үшін» медалімен марапатталған әскери қызметшілерге, Ұлы Отан соғысы жылдарында тылда кемінде алты ай жұмыс істеген (қызметте болған) адамдарға біржолғы материалдық көмек төлеу
3586
9
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамтамасыз ету салаларындағы өзге де қызметтер
7875,1
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
7875,1
001
Жергілікті деңгейде халық үшін әлеуметтік бағдарламаларды жұмыспен қамтуды қамтамасыз етуді іске асыру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
7570,1
011
Жәрдемақыларды және басқа да әлеуметтік төлемдерді есептеу, төлеу мен жеткізу бойынша қызметтерге ақы төлеу
62

36477
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области образования
6041
004
Информатизация системы образования в государственных учреждениях образования района (города областного значения)
1360
005
Приобретение и доставка учебников, учебно-методических комплексов для  государственных учреждений образования района (города областного значения)
4076
011
Капитальный, текущий ремонт объектов образования в рамках реализации стратегии региональной занятости и переподготовки кадров
25000
06
Социальная помощь и социальное обеспечение
32464,2
2
Социальная помощь
24589,1
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
24589,1
002
Программа занятости
8428
004
Оказание социальной помощи на приобретение топлива специалистам здравоохранения, образования, социального обеспечения, культуры и спорта в сельской местности в соответствии с законодательством Республики Казахстан
1930
005
Государственная адресная социальная помощь
343
007
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
3617,1
010
Материальное обеспечение детей-инвалидов, воспитывающихся и обучающихся на дому
202
014
Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому
3777
016
Государственные пособия на детей до 18 лет
1859
017
Обеспечение нуждающихся инвалидов обязательными гигиеническими средствами и предоставление услуг специалистами жестового языка, индивидуальными помощниками в соответствии с индивидуальной программой реабилитации инвалида
847
020
Выплата единовременной материальной помощи участникам и инвалидам Великой Отечественной войны, а также лицам, приравненным к ним, военнослужащим, в том числе уволенным в запас (отставку), проходившим  военную службу в период с 22 июня 1941 года по 3 сентября 1945 года в воинских частях, учреждениях, в военно-учебных заведениях, не входивших в состав действующей армии, награжденным медалью «За победу над Германией в Великой Отечественной войне 1941-1945 гг.» или медалью «За победу над Японией», проработавшим (прослужившим) не менее шести месяцев в тылу в годы Великой Отечественной войны к 65-летию Победы в Великой Отечественной войне
3586
9
Прочие услуги в области социальной помощи и социального обеспечения
7875,1
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
7875,1
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области обеспечения занятости и реализации социальных программ для населения
7570,1
011
Оплата услуг по зачислению, выплате и доставке пособий и других социальных выплат
62

013
Аудандық маңызы бар қалаларда, кенттерде, ауылдарда (селоларда), ауылдық (селолық) округтерде автомобиль жолдарының жұмыс істеуін қамтамасыз ету
13068
9
Көлiк және коммуникациялар саласындағы өзге де қызметтер
9995
123
Қаладағы аудан, аудандық маңызы бар қала, кент, ауыл (село), ауылдық (селолық) округ әкімінің аппараты
9995
020
Өңірлік жұмыспен қамту және кадрларды қайта даярлау стратегиясын іске асыру шеңберінде елді-мекендерден автомобиль жолдарын жөндеу және ұстау

013
Обеспечение функционирования автомобильных дорог в городах районного значения, поселках, аулах (селах), аульных (сельских) округах
13068
9
Прочие услуги в сфере транспорта и коммуникаций
9995
123
Аппарат акима района в городе, города районного значения, поселка, аула (села), аульного (сельского) округа
9995
020
Ремонт и содержание автомобильных дорог населенных пунктов в рамках реализации стратегии региональной занятости и переподготовки кадров