2010-2012 жылдарға арналған аудандық бюджет туралы
Ақмола облысы Сандықтау аудандық мәслихатының 2009 жылғы 22 желтоқсандағы № 16/1 шешімі. Ақмола облысы Сандықтау ауданының Әділет басқармасында 2010 жылғы 12 қаңтарда № 1-16-101 тіркелді. Күші жойылды - Ақмола облысы Сандықтау аудандық мәслихатының 2011 жылғы 29 наурыздағы № 25/13 шешімімен
Ескерту. Күші жойылды - Ақмола облысы Сандықтау аудандық мәслихатының 2011.03.29 № 25/13 шешімімен
2008 жылғы 4 желтоқсандағы Қазақстан Республикасының Бюджет кодексінің 75 бабының 2 тармағына, 2001 жылғы 23 қаңтардағы Қазақстан Республикасының «Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы» Заңының 6 бабы 1 тармағының 1 тармақшасына сәйкес, аудандық мәслихат ШЕШІМ ЕТТІ:
1. 2010 – 2012 жылдарға арналған аудандық бюджет 1, 2 және 3 қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2010 жылға арналғаны келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер - 1279873,1 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдерден – 197813 мың теңге;
салықтық емес түсімдерден – 13553 мың теңге;
негізгі капиталды сату түсімдерінен – 2858 мың теңге;
трансферттер түсімдерінен – 1065649,1 мың теңге;
2) шығындар – 1307017,5 мың теңге;
3) таза бюджеттік несиелер - 17517,2 мың теңге, оның ішінде:
бюджеттiк несиелер – 17804 мың теңге;
бюджеттік несиелердің өтелуі – 286,8 мың теңге;
4) қаржылық активтермен операциялар бойынша сальдо - 8820 мың теңге, оның ішінде:
қаржылық активтер сатып алу – 8820 мың теңге;
мемлекеттің қаржылық активтерін сатудан түсетін түсімдер - 0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профицит) – -53481,6 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицит пайдалану) –  53481,6 мың теңге, оның ішінде:
қарыздар түсімі – 17804 мың теңге;
қарыздарды жою – 286,8 мың теңге;
бюджеттік қаражаттың пайдаланылатын қалдығы – 35964,4 мың теңге.
Ескерту. 1-тармаққа өзгерту енгізілді - Ақмола облысы Сандықтау аудандық мәслихатының 2010.02.22 № 17/5 (қолданысқа енгізу тәртібін 2-тармақтан қараңыз); 2010.04.16 № 18/1 (қолданысқа енгізу тәртібін 2-тармақтан қараңыз); 2010.06.25 № 19/3 (қолданысқа енгізу тәртібін 2-тармақтан қараңыз); 2010.07.23 № 20/2 (қолданысқа енгізу тәртібін 2-тармақтан қараңыз); 2010.09.13 № 21/1 (қолданысқа енгізу тәртібін 2-тармақтан қараңыз); 2010.10.18 № 22/1 (қолданысқа енгізу тәртібін 2-тармақтан қараңыз); 2010.11.10 № 23/2 (2010 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгізіледі) шешімдерімен
2. Келесі көздердің есебінен аудандық бюджеттің кірістері бекітілсін:
1) салықтық түсімдер, оның ішінде:
жеке табыс салығы;
әлеуметтік салық;
мүлікке салық;
жер салығы;
көлік құралдарына салық;
бірыңғай жер салығы;
акциздер;
табиғи және басқа ресурстарды пайдаланғаны үшiн түсетiн түсiмдер;
кәсіпкерлік және кәсіби қызметті жүргізгені үшін алым;
мемлекеттік баж.

О бюджете района на 2010-2012 годы
Решение Сандыктауского районного маслихата Акмолинской области от 22 декабря 2009 года № 16/1. Зарегистрировано Управлением юстиции Сандыктауского района Акмолинской области 12 января 2010 года № 1-16-101. Утратило силу - решением Сандыктауского районного маслихата Акмолинской области от 29 марта 2011 года № 25/13
Сноска. Утратило силу - решением Сандыктауского районного маслихата Акмолинской области от 29.03.2011 № 25/13
В соответствии c пунктом 2 статьи 75 Бюджетного кодекса Республики Казахстан от 4 декабря 2008 года, подпунктом 1 пункта 1 статьи 6 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года «О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан», районный маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить бюджет района на 2010-2012 годы, согласно приложениям 1, 2 и 3 соответственно, в том числе на 2010 год в следующих объемах:
1) доходы – 1279873,1 тысяч тенге, в том числе по:
налоговым поступлениям – 197813 тысяч тенге;
неналоговым поступлениям – 13553 тысяч тенге;
поступлениям от продажи основного капитала – 2858 тысяч тенге;
поступлениям трансфертов – 1065649,1 тысячи тенге.
2) затраты – 1307017,5 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 17517,2 тысячи тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 17804 тысячи тенге;
погашение бюджетных кредитов – 286,8 тысяч тенге;
4)сальдо по операциям с финансовыми активами – 8820 тысяч тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов – 8820 тысяч тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – -53481,6 тысячи тенге;
6) финансирования дефицита (использование профицита) бюджета –  53481,6 тысячи тенге, в том числе:
поступление займов – 17804 тысячи тенге;
погашение займов – 286,8 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 35964,4 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 1 с изменениями, внесенными решениями Сандыктауского районного маслихата Акмолинской области от 22.02.2010 № 17/5 (порядок введения в действие см. п. 2); от 16.04.2010 № 18/1 (порядок введения в действие см. п. 2); от 25.06.2010 № 19/3 (порядок введения в действие см. п. 2); от 23.07.2010 № 20/2 (порядок введения в действие см. п. 2); от 13.09.2010 № 21/1 (порядок введения в действие см. п. 2); от 18.10.2010 № 22/1 (порядок введения в действие см. п. 2); от 10.11.2010 № 23/2 (вводится в действие с 1 января 2010 года)
2. Утвердить доходы бюджета района за счет следующих источников:
1) налоговых поступлений, в том числе:
индивидуального подоходного налога;
социального налога;
налога на имущество;
земельного налога;
налога на транспортные средства;
единого земельного налога;
акцизов;
поступлений за использование природных и других ресурсов;
сбора за ведение предпринимательской и профессиональной деятельности;
государственной пошлины.

2) салыққа жатпайтын түсімдер, оның ішінде:
коммуналдық меншікке жататын, мүлікті жалға беруден түсетін кірістер;
мұнай секторы ұйымдарынан түсетін түсімдерді қоспағанда, мемлекеттік бюджеттен қаржыландырылатын, сондай-ақ Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкінің бюджетінен (шығыстар сметасынан) ұсталатын және қаржыландырылатын мемлекеттік мекемелер салатын айыппұлдар, өсімпұлдар, санкциялар, өндіріп алулар;
басқа да салықтық емес түсiмдер;
3) негізгі капиталды сатудан түсімдер, оның ішінде:
жер сатудан;
4) трансферттердің түсуі, оның ішінде:
облыстық бюджеттен түсетін трансферттер;
3. 2010 жылға арналған аудандық бюджетке 848342 мың теңге сомасындағы облыстық бюджеттен аудандық бюджетке берілетін субвенция көлемі қарастырылсын.
4. 2010 жылға арналған аудандық бюджетке облыстық бюджеттен    67066,8 мың теңге сомасында бөлінген трансферттер құрамында келесі трансферттер көзделгенін ескерсін:
9632 мың теңге – Қазақстан Республикасындағы білім беруді дамытудың 2005-2010 жылдарға арналған мемлекеттік бағдарламасын іске асыруға, оның ішінде;
бастауыш, негізгі орта және жалпы орта білім беру мемлекеттік мекемелеріндегі физика, химия, биология кабинеттерін оқу құралдарымен жабдықтауға 4095 мың теңге;
бастауыш, негізгі орта және жалпы орта білім беру мемлекеттік мекемелеріндегі лингофондық және мультимедиялық кабинеттерді құруға 5537 мың теңге;
2494 мың теңге – «Өзін-өзі тану» пәнін енгізуге;
8963 – Ұлы Отан соғысының қатысушылары мен мүгедектеріне, сондай-ақ оларға теңестірілген әскери қызметшілерге, соның ішінде запасқа (отставкаға) шығарылған, әрекетті әскердің құрамына енбеген әскери бөлімдерде, мекемелерде, әскери-оқу орындарында 1941 жылдың 22 маусымынан 1945 жылдың 3 қыркүйегіне дейінгі мерзімде әскери қызметті өткерген, «1941-1945 жылдардағы Ұлы Отан соғысында Германиядағы Жеңіс үшін» немесе «Жапониядағы жеңіс үшін» медальдармен марапатталған әскери қызметшілерге, Ұлы Отан соғысы жылдары тылда алты айдан кем емес жұмыс істеген (қызмет еткен) тұлғаларға және біржолғы материалдық төлем етуге және Ұлы Отан соғысына қатысушылар мен мүгедектерінің Тәуелсіз Мемлекеттер Достастығы елдері, Қазақстан Республикасының аумағы бойынша жол жүруге, сондай-ақ Ұлы Отан соғысы Жеңісінің 65 жылдығына Мәскеу, Астана қалаларында өтетін мерекелік шараларға қатысуға сүйелдемейтін тұлғаларға жол ақысын, тамағы мен тұруларына төлем етуге, оның ішінде:
тамақтануына, тұруына, жол жүруіне арналған шығыстарды төлеуді қамтамасыз етуге 358 мың теңге;
бір жолғы материалдық көмек төлеуге 8605 мың теңге;
2600 мың теңге – мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек төлеуге және 18 жасқа дейінгі балаларға ай сайынғы мемлекеттік жәрдемақыларды төлеуге, оның ішінде:
мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек төлеуге 1200 мың теңге;

2) неналоговых поступлений, в том числе:
доходов от аренды имущества, находящегося в государственной собственности;
штрафов, пени, санкций, взысканий, налагаемые государственными учреждениями, финансируемыми из государственного бюджета, а также содержащимися и финансируемыми из бюджета (сметы расходов) Национального Банка Республики Казахстан, за исключением поступлений от организаций нефтяного сектора;
прочих неналоговых поступлений.
поступлений от продажи основного капитала, в том числе:
продажи земли;
4) поступлений трансфертов, в том числе:
трансфертов из областного бюджета.
3. Предусмотреть в бюджете района на 2010 год объем субвенции, передаваемой из областного бюджета в бюджет района в сумме 848342 тысячи тенге.
4. Учесть, что в бюджете района на 2010 год предусмотрены целевые текущие трансферты из областного бюджета в сумме 67066,8 тысяч тенге, в том числе:
9632 тысяч тенге – на реализацию государственной программы развития образования в Республике Казахстан на 2005-2010 годы, в том числе:
на оснащение учебным оборудованием кабинетов физики, химии, биологии в государственных учреждениях основного среднего и общего среднего образования 4095 тысяч тенге;
на создание лингафонных и мультимедийных кабинетов в государственных учреждениях начального, основного среднего и общего среднего образования 5537 тысяча тенге;
2494 тысячи тенге – для внедрения предмета «Самопознание»;
8963 – на выплату единовременной материальной помощи участникам и инвалидам Великой Отечественной войны, а также лицам, приравненным к ним; военнослужащим, в том числе уволенным в запас (отставку), проходившим военную службу в период с 22 июня 1941 года по 3 сентября 1945 года в воинских частях, учреждениях, в военно-учебных заведениях, не входивших в состав действующей армии, награжденным медалью « За Победу над Германией в Великой Отечественной войне 1941-1945 годы» или медалью «За победу над Японией», лицам, проработавшим (прослужившим) не менее шести месяцев в тылу в годы Великой Отечественной войны и на обеспечение проезда участникам и инвалидам Великой Отечественной войны по странам Содружества Независимых Государств, по территории Республики Казахстан, а также оплаты им и сопровождающим их лицам расходов на питание, проживание, проезд для участия в праздничных мероприятиях в городах Москве, Астане к 65-летию Победы в Великой Отечественной войне, в том числе:
на обеспечение питания, проживания и проезда 358 тысяч тенге;
на выплату единовременной материальной помощи 8605 тысяча тенге;
2600 тысяч тенге – на выплату государственной адресной социальной помощи и ежемесячного государственного пособия на детей до 18 лет, в том числе:
на выплату государственной адресной социальной помощи 1200 тысяч тенге;

18 жасқа дейінгі балаларға мемлекеттік жәрдемақылар төлеуге 1400 мың теңге;
3403,3 мың теңге – селолық елді мекендердегі әлеуметтік сала мамандарын әлеуметтік қолдау шараларын жүзеге асыруға;
953,8 мың теңге - Ұлы Отан соғысына қатысқандарға және оның мүгедектеріне коммуналдық шығындарды өтеуден әлеуметтік көмек көрсетуге;
529,7 мың теңге – Сандықтау ауданының аз қамтамасыз етілген және көп балалы отбасыларының студенттеріне колледждерде оқуына төлеуге;
5747 мың теңге - Ұлы Отан соғысының қатысушылары мен мүгедектеріне, сондай-ақ оларға теңестірілген әскери қызметшілерге, соның ішінде запасқа (отставкаға) шығарылған, әрекетті әскердің құрамына енбеген әскери бөлімдерде, мекемелерде, әскери-оқу орындарында 1941 жылдың 22 маусымынан 1945 жылдың 3 қыркүйегіне дейінгі мерзімде әскери қызметті өткерген, «1941-1945 жылдардағы Ұлы Отан соғысында Германиядағы Жеңіс үшін» немесе «Жапониядағы жеңіс үшін» медальдармен марапатталған әскери қызметшілерге, Ұлы Отан соғысы жылдары тылда алты айдан кем емес жұмыс істегендерге (қызмет еткен) Ұлы Отан соғысы Жеңісінің 65 жылдығына біржолғы материалдық көмек төлеміне және қаржылық қызметтер;
8402 мың теңге – зооэпидемияға қарсы шаралар өткізуге;
16178 мың теңге - мал дәрігерлігі саласындағы жергілікті атқарушы органдар бөлімшелірін ұстауға;
8524 мың теңге – білім бөлімінің мектепке дейінгі ұйымдардағы мемлекеттік білім беру тапсырыстарын жүзеге асыруға;
Көрсетілген трансферттерді бөлу аудан әкімдігінің қаулысымен белгіленеді.
Ескерту. 4-тармаққа өзгерту енгізілді - Ақмола облысы Сандықтау аудандық мәслихатының 2010.04.16 № 18/1 (қолданысқа енгізу тәртібін 2-тармақтан қараңыз); 2010.06.25 № 19/3 (қолданысқа енгізу тәртібін 2-тармақтан қараңыз); 2010.07.23 № 20/2 (қолданысқа енгізу тәртібін 2-тармақтан қараңыз); 2010.10.18 № 22/1 (қолданысқа енгізу тәртібін 2-тармақтан қараңыз); 2010.11.10 № 23/2 (2010 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгізіледі) шешімдерімен.
4-1. 2010 жылға арналған аудан бюджетінде облыс бюджетінен дамытуға арналған 45181 мың теңге сомасында мақсатты трансферттер көзделгені ескерілсін, оның ішінде:
24060 мың теңге – Қазақстан Республикасындағы тұрғын үй құрылысының 2008-2010 жылдарға арналған мемлекеттік бағдарламасына сәйкес мемлекеттік коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үйін салуға және (немесе) сатып алуға;
17361 мың теңге - Қазақстан Республикасындағы тұрғын үй құрылысының 2008-2010 жылдарға арналған мемлекеттік бағдарламасына сәйкес инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымды дамытуға, жайластыруға және (немесе) сатып алуға;

на выплату государственных пособий на детей до 18 лет  1400 тысяч тенге;
3403,3 тысяч тенге – на реализацию мер социальной поддержки специалистов социальной сферы сельских населенных пунктов;
953,8 тысяч тенге – на оказание социальной помощи участникам и инвалидам Великой Отечественной войны на расходы за коммунальные услуги;
529,7 тысяч тенге – на оплату за обучение в колледжах студентам из малообеспеченных и многодетных семей Сандыктауского района;
5747 тысяч тенге – на выплату единовременной материальной помощи участникам и инвалидам Великой Отечественной войны, а также лицам, приравненным к ним, военнослужащим, в том числе уволенным в запас (отставку), проходившим военную службу в период с 22 июня 1941 года по 3 сентября 1945 года в воинских частях, учреждениях, в военно-учебных заведениях, не входивших в состав действующей армии, награжденным медалью «За победу над Германией в Великой Отечественной войне 1941-1945 годы» или медалью «За победу над Японией», проработавшим (прослужившим) не менее шести месяцев в тылу в годы Великой Отечественной войны к 65-летию Победы в Великой Отечественной войне, и финансовые услуги;
8042 тысяч тенге – на проведение противоэпизоотических мероприятий;
16178 тысяч тенге – на содержание подразделений местных исполнительных органов в области ветеринарии.
8524 тысячи тенге – на реализацию государственного образовательного заказа в дошкольных организациях образования;
Распределение указанных трансфертов определяется постановлением акимата района.
Сноска. Пункт 4 с изменениями, внесенными решениями Сандыктауского районного маслихата Акмолинской области от 16.04.2010 № 18/1 (порядок введения в действие см. п. 2); от 25.06.2010 № 19/3 (порядок введения в действие см. п. 2); от 23.07.2010 № 20/2 (порядок введения в действие см. п. 2); от 18.10.2010 № 22/1 (порядок введения в действие см. п. 2); от 10.11.2010 № 23/2 (вводится в действие с 1 января 2010 года)
4-1. Учесть, что в бюджете района на 2010 год предусмотрены целевые трансферты на развитие из областного бюджета в сумме 45181,5 тысяч тенге, в том числе:
24060 тысяч тенге – на строительство и (или) приобретение жилья государственного коммунального жилищного фонда в соответствии с Государственной программой жилищного строительства в Республике Казахстан на 2008-2010 годы;
17361 тысяч тенге – на развитие, обустройство и (или) приобретение инженерно-коммуникационной инфраструктуры в соответствии с Государственной программой жилищного строительства в Республике Казахстан на 2008-2010 годы;

3760,5 мың теңге – Балкашин селосында 120 орынды бала бақша құрылысын салу жобасы бойынша жобалау-сметалық құжаттамаларын әзірлеуге және мемлекеттік сараптама жүргізуге.
Ескерту. 4-1-тармағымен толықтырылды - Ақмола облысы Сандықтау аудандық мәслихатының 2010.06.25 № 19/3 (қолданысқа енгізу тәртібін 2-тармақтан қараңыз) шешімімен. 4-тармаққа өзгерту енгізілді - Ақмола облысы Сандықтау аудандық мәслихатының 2010.10.18 № 22/1 (қолданысқа енгізу тәртібін 2-тармақтан қараңыз) шешімімен
5. 2010 жылға арналған аудандық бюджетте аумақтық еңбекпен қамту стратегиясын жүзеге асыруға және кадрларды қайта дайындауға 105058,8 мың теңге сомасында қаржы қарастырылғаны ескерілсін, оның ішінде:
34220,8 мың теңге – Сандықтау селосындағы су құбырлары жүйесіне күрделі жөндеуге;
47257 мың теңге – Лесной селосындағы орта мектепке күрделі жөндеуге;
1680 мың теңге – жастар тәжірибесі бағдарламаларын кеңейтуге;
1920 мың теңге - әлеуметтік жұмыс орындарын құруға;
10000 мың теңге – аудандық маңызды жолдарды ағымды жөндеуге;
9981 мың теңге – Балкашино селосындағы ішкі кент жолдарына ағымды жөндеуге.
Көрсетілген трансферттерді бөлу аудан әкімдігінің қаулысымен белгіленеді.
Ескерту. 5-тармаққа өзгерту енгізілді - Ақмола облысы Сандықтау аудандық мәслихатының 2010.07.23 № 20/2 (қолданысқа енгізу тәртібін 2-тармақтан қараңыз); 2010.10.18 № 22/1 (қолданысқа енгізу тәртібін 2-тармақтан қараңыз); 2010.11.10 № 23/2 (2010 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгізіледі) шешімдерімен
6. 2010 жылға арналған аудандық бюджетте селолық елді мекендердің әлеуметтік сала мамандарын әлеуметтік қолдау шараларын жүзеге асыруға 17804 мың теңге сомасында облыстық бюджеттен бюджеттік несиелер қарастырылғаны ескерілді.
7. 2010 жылға арналған аудандық бюджетте бюджеттік салада еңбекақы өтеу қорының өзгеруіне байланысты 38931 мың теңге сомасында облыстық бюджетке нысаналы ағымдағы трансферттер қарастырылғаны ескерілсін.
Ескерту. 7-тармаққа өзгерту енгізілді - Ақмола облысы Сандықтау аудандық мәслихатының 2010.04.16 № 18/1 (қолданысқа енгізу тәртібін 2-тармақтан қараңыз) шешімімен
7-1. 2010 жылға арналған аудан бюджетіндегі 2010 жылдың 1 қаңтарына пайда болған 35964,4 мың теңге сомасындағы бос бюджеттік қалдықтар белгіленген заңнама тәртібінде пайдаланылғаны ескерілсін, оның ішінде:
4140 мың теңге – пайдаланылмаған мақсатты трансферттерді қайтару, оның ішінде: республикалық бюджетке 4136,3 мың теңге, облыстық бюджетке 3,7 мың теңге;
3366 мың теңге – 2010 жылы пайдалануға рұқсат етілгені, 2009 жыл ағымында облыстық бюджеттен бөлінген пайдаланылмаған мақсатты трансферттер сомасы, олардың мақсатты тағайындалуын сақтаумен;
Ескерту. 7-1-тармақпен толықтырылды - Ақмола облысы Сандықтау аудандық мәслихатының 2010.02.22 № 17/5 (қолданысқа енгізу тәртібін 2-тармақтан қараңыз). 7-тармаққа өзгерту енгізілді - Ақмола облысы Сандықтау аудандық мәслихатының 2010.04.16 № 18/1 (қолданысқа енгізу тәртібін 2-тармақтан қараңыз) шешімдерімен

3760,5 тысяч тенге – на разработку проектно-сметной документации и проведение государственной экспертизы по проекту строительства детского сада на 120 мест в селе Балкашино.
Сноска. Дополнен пунктом 4-1 решением Сандыктауского районного маслихата Акмолинской области от 25.06.2010 № 19/3 (порядок введения в действие см. п. 2); от 18.10.2010 № 22/1 (порядок введения в действие см. п. 2)
5. Учесть, что в бюджете района на 2010 год предусмотрены средства на реализацию стратегии региональной занятости и переподготовки кадров в сумме 105058,8 тысяч тенге, в том числе:
34220,8 тысяч тенге – на капитальный ремонт водопроводных сетей в селе Сандыктау;
47257 тысяч тенге – на капитальный ремонт средней школы в селе Лесное;
1680 тысяч тенге – на расширение программ молодежной практики;
1920 тысяч тенге – на создание социальных рабочих мест;
10000 тысяч тенге – на текущий ремонт дорог районного значения;
9981 тысяч тенге – на текущий ремонт внутрипоселковых дорог в селе Балкашино.
Распределение указанных трансфертов определяется постановлением акимата района.
Сноска. Пункт 5 с изменениями, внесенными решениями Сандыктауского районного маслихата Акмолинской области от 23.07.2010 № 20/2 (порядок введения в действие см. п. 2); от 18.10.2010  № 22/1(порядок введения в действие см. п. 2); от 10.11.2010 № 23/2 (вводится в действие с 1 января 2010 года)
6. Учесть, что в бюджете района на 2010 год предусмотрены бюджетные кредиты из областного бюджета в сумме 17804 тысячи тенге на реализацию мер социальной поддержки специалистов социальной сферы сельских населенных пунктов.
7. Учесть, что в бюджете района на 2010 год предусмотрены целевые текущие трансферты в областной бюджет в сумме 38931 тысяча тенге в связи с изменением фонда оплаты труда в бюджетной сфере.
Сноска. Пункт 7 с изменениями, внесенными решением Сандыктауского районного маслихата Акмолинской области от 16.04.2010 № 18/1 (порядок введения в действие см. п. 2)
7-1. Учесть, что в бюджете района на 2010 год в установленном законодательством порядке использованы свободные бюджетные остатки, образовавшиеся на 1 января 2010 года в сумме 35964,4 тысяч тенге, в том числе:
4140 тысяч тенге – возврат неиспользованных целевых трансфертов, из них: в республиканский бюджет 4136,3 тысяч тенге, в областной бюджет 3,7 тысяч тенге;
3366 тысяч тенге – разрешенные к использованию в 2010 году, неиспользованные в течение 2009 года суммы целевых трансфертов, выделенных из областного бюджета, с соблюдением их целевого назначения;.
Сноска. Дополнен пунктом 7-1 решением Сандыктауского районного маслихата Акмолинской области от 22.02.2010 № 17/5 (порядок введения в действие см. п. 2) Пункт 7-1 с изменениями, внесенными решением Сандыктауского районного маслихата Акмолинской области от 16.04.2010 № 18/1 (порядок введения в действие см. п. 2)

8. Ауданның 2010 жылға арналған жергілікті атқарушы органының резервін 1732,9 мың теңге сомасында бекітсін.
Ескерту. 8-тармаққа өзгерту енгізілді - Ақмола облысы Сандықтау аудандық мәслихатының 2010.02.22 № 17/5 (қолданысқа енгізу тәртібін 2-тармақтан қараңыз); 2010.11.10 № 23/2 (2010 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгізіледі) шешімдерімен
9. Аудандық мәслихатпен келісілген тізбе бойынша ауылдық (селолық) жерлерде қызмет істейтін әлеуметтік қамтамасыз ету, білім беру, мәдениет және спорт саласы қызметкерлерінің қызметтік жалақыларына осы қызмет түрлерімен қалалық жерлерде айналысатын мамандардың қызметтік жалақылары мен тарифтік ставкаларымен салыстырғанда, жиырма бес пайызға жоғарылату белгіленсін.
10. 2010 жылға арналған аудандық бюджеттердің атқарылу процесінде секвестрге жатпайтын, аудандық бюджеттік бағдарламалардың тізбесі 4 қосымша бойынша бекітілсін.
11. 2010 жылға арналған ауылдық (селолық) округтердің бюджеттік бағдарламаларының тізбесін 5 қосымшаға сәйкес бекітілсін.
12. Осы шешім Ақмола облысы Сандықтау ауданының Әділет басқармасында мемлекеттік тіркелген күннен бастап күшіне енеді және 2010 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгізіледі.
Аудандық мәслихат
сессиясының төрайымы                       Г.Лотц
Аудандық мәслихат
хатшысы                                    Ш.Сабержанов
КЕЛІСІЛДІ:
Сандықтау ауданының әкімі                  Қ.Сүйіндіков
«Сандықтау ауданының
экономика және бюджеттік
жоспарлау бөлімі» мемлекеттік
мекемесінің бастығы                        Н.Мурашиди
Сандықтау аудандық мәслихатының

8. Утвердить резерв местного исполнительного органа района на 2010 год в сумме 1732,9 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 8 с изменениями, внесенными решениями Сандыктауского районного маслихата Акмолинской области от 22.02.2010 № 17/5 (порядок введения в действие см. п. 2); от 10.11.2010 № 23/2 (вводится в действие с 1 января 2010 года)
9. Установить специалистам образования, социального обеспечения, культуры и спорта, работающим в аульной (сельской) местности, повышенные на двадцать пять процентов должностные оклады и тарифные ставки, по сравнению с окладами и ставками специалистов, занимающихся этими видами деятельности в городских условиях, согласно перечню согласованного с районным маслихатом.
10. Утвердить перечень районных бюджетных программ, не подлежащих секвестру в процессе исполнения бюджета района на 2010 год, согласно приложению 4.
11. Утвердить перечень бюджетных программ аульных (сельских) округов на 2010 год согласно приложению 5.
12. Настоящее решение вступает в силу со дня государственной  регистрации в Управлении юстиции Сандыктауского района Акмолинской области и вводится в действие с 1 января 2010 года.
Председатель сессии
районного маслихата                        Г. Лотц
Секретарь районного
маслихата                                  Ш. Сабержанов
СОГЛАСОВАНО:
Аким Сандыктауского района                 К. Суюндиков
Начальник государственного
учреждения «Отдел экономики
и бюджетного планирования
Сандыктауского района»                     Н. Мурашиди
Приложение 1 к решению
Сандыктауского районного маслихата

47257
467
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) құрылыс бөлімі
4576,5
037
Білім беру объектілерін салу және реконструкциялау
4576,5
06
Әлеуметтік көмек және әлеуметтік қамсыздандыру
56781,8
2
Әлеуметтік көмек
45293,8
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
45293,8
002
Еңбекпен қамту бағдарламасы
12910,4
005
Мемлекеттiк атаулы әлеуметтік көмек
2125
006
Тұрғын үй көмегі
1585
007
Жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтік көмек
5633,5
010
Үйден тәрбиеленіп оқытылатын мүгедек балаларды материалдық қамтамасыз ету
307,3
014
Мұқтаж азаматтарға үйде әлеуметтік көмек көрсету
2863,6
016
18 жасқа дейінгі балаларға мемлекеттік жәрдемақылар
3217
017
Мүгедектерді оңалту жеке бағдарламасына сәйкес, мұқтаж мүгедектерді міндетті гигиеналық құралдармен қамтамасыз етуге, және ымдау тілі мамандарының, жеке көмекшілердің қызмет көрсетуіне
1942
019
Ұлы Отан соғысындағы Жеңістің 65 жылдығына орай Ұлы Отан соғысының қатысушылары мен мүгедектеріне Тәуелсіз Мемлекеттер Достастығы елдері бойынша, Қазақстан Республикасының аумағы бойынша жол жүруін, сондай-ақ оларға және олармен бірге жүретін адамдарға Мәскеу, Астана қалаларында мерекелік іс-шараларға қатысуы үшін тамақтануына, тұруына, жол жүруіне арналған шығыстарын төлеуді қамтамасыз ету
358
020
Ұлы Отан соғысындағы Жеңістің 65 жылдығына орай Ұлы Отан соғысының қатысушылары мен мүгедектеріне, сондай-ақ оларға теңестірілген,  оның ішінде майдандағы армия құрамына кірмеген, 1941 жылғы 22 маусымнан бастап 1945 жылғы 3 қыркүйек аралығындағы кезеңде әскери бөлімшелерде, мекемелерде, әскери-оқу орындарында әскери қызметтен өткен, запасқа босатылған (отставка), «1941-1945 жж. Ұлы Отан соғысында Германияны жеңгенi үшiн» медалімен немесе «Жапонияны жеңгені үшін» медалімен марапатталған әскери қызметшілерге, Ұлы Отан соғысы жылдарында тылда кемінде алты ай жұмыс істеген (қызметте болған) адамдарға біржолғы материалдық көмек төлеу
14352
9
Әлеуметтік көмек және әлеуметтік қамтамасыз ету салаларындағы өзге де қызметтер
11488
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
11488
001
Жергілікті деңгейде халық үшін әлеуметтік бағдарламаларды жұмыспен қамтуды қамтамасыз етуді іске асыру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
11179
011
Жәрдемақыларды және басқа да әлеуметтік төлемдерді есептеу,төлеу мен жеткізу бойынша қызметтерге ақы төлеу
144
022
Мемлекеттік органдарды материалдық-техникалық жарақтандыру
165
07
Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық

47257
467
Отдел строительства района (города областного значения)
4576,5
037
Строительство и реконструкция объектов образования
4576,5
06
Социальная помощь и социальное обеспечение
56781,8
2
Социальная помощь
45293,8
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
45293,8
002
Программа занятости
12910,4
005
Государственная адресная социальная помощь
2125
006
Жилищная помощь
1585
007
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
5633,5
010
Материальное обеспечение детей-инвалидов, воспитывающихся и обучающихся на дому
307,3
014
Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому
2863,6
016
Государственные пособия на детей до 18 лет
3217
017
Обеспечение нуждающихся инвалидов обязательными гигиеническими средствами и предоставление услуг специалистами жестового языка, индивидуальными помощниками в соответствии с индивидаульной программой реабилитации инвалида
1942
019
Обеспечение проезда участникам и инвалидам Великой Отечественной войны по странам Содружества Независимых Государств, по территории Республики Казахстан, а также оплаты им и сопровождающим их лицам расходов на питание, проживание, проезд для участия в праздничных мероприятиях в городах Москва, Астана к 65-летию Победы в Великой Отечественной войне
358
020
Выплата единовременной материальной помощи участникам и инвалидам Великой Отечественной войны, а также лицам, приравненным к ним, военнослужащим, в том числе уволенным в запас (отставку), проходившим военную службу в период с 22 июня 1941 года по 3 сентября 1945 года в воинских частях, учреждениях, в военно-учебных заведениях, не входивших в состав действующей армии, награжденным медалью «За победу над Германией в Великой Отечественной войне 1941-1945 гг.» или медалью «За победу над Японией», проработавшим (прослужившим) не менее шести месяцев в тылу в годы Великой Отечественной войны к 65-летию Победы в Великой Отечественной войне
14352
9
Прочие услуги в области социальной помощи и социального обеспечения
11488
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
11488
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области обеспечения занятости и реализации социальных программ для населения
11179
011
Оплата услуг по зачислению, выплате и доставке пособий и других социальных выплат
144
022
Материально-техническое оснащение государственных органов
165
07
Жилищно-коммунальное хозяйство