2010-2012 жылдарға арналған аудан бюджеті туралы
Ақмола облысы Шортанда аудандық мәслихатының 2009 жылғы 22 желтоқсандағы № С-22/2 шешімі. Ақмола облысы Шортанды ауданының Әділет басқармасында 2010 жылғы 11 қаңтарда № 1-18-99 тіркелді. Күші жойылды - Ақмола облысы Шортанды аудандық мәслихатының 2011 жылғы 6 сәуірдегі № С-37/9 шешімімен
Ескерту. Күші жойылды - Ақмола облысы Шортанды аудандық мәслихатының 2011.04.06 № С-37/9 шешімімен
Қазақстан Республикасының 2008 жылғы 4 желтоқсандағы Бюджеттік кодексінің 9 бабына, 75 бабының 12 тармақтарына, 2001 жылғы 23 қаңтардағы «Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы» Заңының 6 бабының 1 тармағының 1) тармақшасына сәйкес Шортанды аудандық мәслихаты ШЕШІМ ЕТТІ:
1. 2010-2012 жылдарға арналған аудан бюджеті осы шешімге сай 1, 2 және 3 қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2010 жылға арналған келесі көлемде бекітілсін:
1) кірістер – 2 260 498,9 мың теңге,
соның ішінде:
салықтық түсімдер - 383 946 мың теңге;
салықтық емес түсімдер - 4 134 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер - 20 000 мың теңге;
трансферттердің түсімдеріне - 1 852 418,9 мың теңге;
2) шығындар - 2 286 945,6 мың теңге;
3) таза бюджеттік несие беру - 10 500 мың теңге,
соның ішінде:
бюджеттік несиелер - 10 683 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеуге - 183 мың теңге;
4) қаржы активтерімен жасалатын операциялары бойынша сальдо - 0 мың теңге;
қаржылық активтерді сатып алу - 0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профицит) - –36 946,7 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитті пайдалану) - 36  946,7 мың теңге.
Ескерту. 1-тармаққа өзгерту енгізілді - Ақмола облысы Шортанды аудандық мәслихатының 2010.02.26 № С-24/2 (қолданысқа енгізу тәртібін 3-тармақтан қараңыз); 2010.04.14 № С-25/2 (қолданысқа енгізу тәртібін 3-тармақтан қараңыз) 2010.05.05 № С-26/2 (қолданысқа енгізу тәртібін 3-тармақтан қараңыз) 2010.07.07 № С-28/2 (қолданысқа енгізу тәртібін 3-тармақтан қараңыз) 2010.07.23 № С-29/3 (қолданысқа енгізу тәртібін 3-тармақтан қараңыз) 2010.10.14 № С-31/3 (қолданысқа енгізу тәртібін 3-тармақтан қараңыз); 2010.11.03 № С-32/2 (2010 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгізіледі); 2010.11.29 № С-34/2 (2010 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгізіледі) шешімдерімен
2. Аудан бюджетінің табыстары келесі көздер есебінен бекітілсін:
1) салықтық түсімдер, соның ішінде:
жеке табыс салығы;
әлеуметтік салық;
мүлікке салынатын салықтар;
жер салығы;
көлік құралдарына салынатын салық;
бірыңғай жер салығы;
акциздер;
табиғи және басқа ресурстарды пайдаланғаны үшiн түсетiн түсiмдер;
кәсiпкерлiк және кәсiби қызметтi жүргiзгенi үшiн алынатын алымдар;
мемлекеттік баж;

О бюджете района на 2010-2012 годы
Решение Шортандинского районного маслихата Акмолинской области от 22 декабря 2009 года № С-22/2. Зарегистрировано Управлением юстиции Шортандинского района Акмолинской области 11 января 2010 года № 1-18-99. Утратило силу - решением Шортандинского районного маслихата Акмолинской области от 6 апреля 2011 года № С-37/9
Сноска. Утратило силу - решением Шортандинского районного маслихата Акмолинской области от 06.04.2011 № С-37/9
В соответствии со статьей 9, пунктами 12 статьи 75 Бюджетного кодекса Республики Казахстан от 4 декабря 2008 года, с подпунктом 1) пункта 1 статьи 6 Закона Республики Казахстан «О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан» от 23 января 2001 года Шортандинский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить бюджет района на 2010-2012 годы, согласно приложениям 1, 2 и 3 соответственно к настоящему решению, в том числе на 2010 год в следующих объемах:
1) доходы - 2 260 498,9 тысячи тенге,
в том числе по:
налоговым поступлениям - 383 946 тысяч тенге;
неналоговым поступлениям - 4 134 тысячи тенге;
поступления от продажи основного капитала - 20 000 тысяч тенге;
поступлениям трансфертов - 1 852 418,9 тысячи тенге;
2) затраты - 2 286 945,6 тысячи тенге;
3) чистое бюджетное кредитование - 10 500 тысячи тенге.
в том числе:
бюджетные кредиты - 10 683 тысячи тенге;
погашение бюджетных кредитов – 183 тысячи тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами - 0 тысяч тенге;
приобретение финансовых активов - 0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета - -36 946,7 тысячи тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета -  36 946,7 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 1 с изменениями, внесенными решениями Шортандинского районного маслихата Акмолинской области от 26.02.2010 № С-24/2 (порядок введения в действие см. п. 2); от 14.04.2010  № С-25/2 (порядок введения в действие см. п. 2); от 05.05.2010  № С-26/2 (порядок введения в действие см. п. 2); от 07.07.2010  № С-28/2(порядок введения в действие см. п. 2); от 23.07.2010  № С-29/3(порядок введения в действие см. п. 2); от 14.10.2010 № С-31/3(порядок введения в действие см. п. 2); от 03.11.2010 № С-32/2 (вводится в действие с 1 января 2010 года); от 29.11.2010 № С-34/2 (вводится в действие с 1 января 2010 года)
2. Утвердить доходы бюджета района за счет следующих источников:
1) налоговых поступлений, в том числе:
индивидуальный подоходный налог;
социальный налог;
налоги на имущество;
земельный налог;
налог на транспортные средства;
единый земельный налог;
акцизы;
поступления за использование природных и других ресурсов;
сборы за ведение предпринимательской и профессиональной деятельности;
государственная пошлина;

2) салықтық емес түсімдер, соның ішінде:
коммуналдық мемлекеттік кәсіпорындардың таза кірісі бөлігінің түсімдері;
мемлекеттік меншіктегі мүлікті жалға беруден түсетін кірістер;
мемлекеттік бюджеттен қаржыландырылатын мемлекеттік мекемелердің тауарларды (жұмыстарды, қызметтерді) өткізуінен түсетін түсімдер;
мұнай секторының кәсіпорындарынан түсетін түсімдерді қоспағанда, мемлекеттік бюджеттен қаржыландырылатын, сондай-ақ Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкінің бюджетінен (шығыстар сметасынан) ұсталатын және қаржыландырылатын мемлекеттік мекемелер салатын айыппұлдар, өсімпұлдар, санкциялар, өндіріп алулар;
басқа да салықтық емес түсімдер.
3) негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер, соның ішінде жерді сатудан түсімдер.
4) трансферттердің түсімдері, соның ішінде облыстық бюджеттен берілетін трансферттер.
3. 2010 жылға арналған аудан бюджетінде 814 883 мың теңге сомасында субвенция есепке алынсын.
4. 2010 жылға арналған аудан бюджетінде облыстық бюджеттен берілетін ағымдағы мақсатты трансферттер есепке алынсын:
1) Ұлы Отан соғысының қатысушылары және мүгедектеріне коммуналдық шығындарды өтеуге әлеуметтік көмек көрсетуге 541 мың теңге сомасында;
2) Ұлы Отан соғысындағы Жеңістің 65 жылдығына орай Ұлы Отан соғысының қатысушылары мен мүгедектеріне, сондай-ақ оларға теңестірілген, оның ішінде майдандағы армия құрамына кірмеген, 1941 жылғы 22 маусымнан бастап 1945 жылғы 3 қыркүйек аралығындағы кезеңде әскери бөлімшелерде, мекемелерде, әскери-оқу орындарында әскери қызметтен өткен, запасқа босатылған (отставка), «1941-1945 жж. Ұлы Отан соғысында Германияны жеңгенi үшiн» медалімен немесе «Жапонияны жеңгені үшін» медалімен марапатталған әскери қызметшілерге, Ұлы Отан соғысы жылдарында тылда кемінде алты ай жұмыс істеген (қызметте болған) адамдарға біржолғы материалдық көмек төлеуге және қаржылық қызметтерге 4 002 мың теңге сомасында;
3) аймақтық жұмыспен қамту және кадрларды қайта даярлау стратегиясын жүзеге асыру шеңберінде Қара-Адыр селосының су құбырлары желілерін күрделі жөндеуді аяқтауға 24 753 мың теңге сомасында;
4) аймақтық жұмыспен қамту және кадрларды қайта даярлау стратегиясын жүзеге асыру шеңберінде Шортанды ауданының аудандық маңызы бар жолдарын ағымдағы жөндеуге 10 000 мың теңге сомасында;
5) аймақтық жұмыспен қамту және кадрларды қайта даярлау стратегиясын жүзеге асыру шеңберінде Шортанды ауданының Шортанды кентінің кентішілік жолдарын ағымдағы жөндеуге 10 000 мың теңге сомасында.
Ескерту. 4-тармаққа өзгерту енгізілді - Ақмола облысы Шортанды аудандық мәслихатының 2010.04.14 № С-25/2 (қолданысқа енгізу тәртібін 3-тармақтан қараңыз) 2010.07.23 № С-29/3 (қолданысқа енгізу тәртібін 3-тармақтан қараңыз); 2010.11.03 № С-32/2 (2010 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгізіледі) шешімдерімен

2) неналоговых поступлений, в том числе:
поступления части чистого дохода коммунальных государственных предприятий;
доходы от аренды имущества, находящегося в государственной собственности;
поступления от реализации товаров (работ, услуг) государственными учреждениями, финансируемыми из государственного бюджета;
штрафы, пеня, санкции, взыскания, налагаемые государственными учреждениями, финансируемыми из государственного бюджета, а также содержащимися и финансируемыми из бюджета (сметы расходов) Национального Банка Республики Казахстан, за исключением поступлении от предприятий нефтяного сектора;
прочие неналоговые поступления.
3) поступления от продажи основного капитала, в том числе поступления от продажи земли.
4) поступления трансфертов, в том числе трансферты из областного бюджета.
3. Учесть в бюджете района на 2010 год субвенцию в сумме 814 883 тысячи тенге.
4. Учесть в бюджете района на 2010 год целевые текущие трансферты из областного бюджета:
1) на оказание социальной помощи участникам и инвалидам Великой Отечественной войны на расходы за коммунальные услуги в сумме 541 тысяча тенге;
2) на выплату единовременной материальной помощи участникам и инвалидам Великой Отечественной войны, а также лицам, приравненным к ним, военнослужащим, в том числе уволенным в запас (отставку), проходившим военную службу в период с 22 июня 1941 года по 3 сентября 1945 года в воинских частях, учреждениях, в военно-учебных заведениях, не входивших в состав действующей армии, награжденным медалью «За победу над Германией в Великой Отечественной войне 1941-1945 гг.» или медалью «За победу над Японией», проработавшим (прослужившим) не менее шести месяцев в тылу в годы Великой Отечественной войны к 65-летию Победы в Великой Отечественной войне, и финансовые услуги в сумме 4 002 тысяч тенге;
3) на завершение капитального ремонта водопроводных сетей села Кара-Адыр в рамках реализации стратегии региональной занятости и переподготовки кадров в сумме 24 753 тысячи тенге;
4) на текущий ремонт дорог районного значения Шортандинского района в рамках реализации стратегии региональной занятости и переподготовки кадров в сумме 10 000 тысяч тенге;
5) на текущий ремонт внутрипоселковых дорог в поселке Шортанды Шортандинского района в рамках реализации стратегии региональной занятости и переподготовки кадров в сумме 10 000 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 4 с изменениями, внесенными решениями Шортандинского районного маслихата Акмолинской области от 14.04.2010 № С-25/2 (порядок введения в действие см. п. 2); от 23.07.2010 № С-29/3 (порядок введения в действие см. п. 2); от 03.11.2010  № С-32/2(вводится в действие с 1 января 2010 года)

5. 2010 жылға арналған аудан бюджетінде облыстық бюджеттен берілген нысаналы даму трансферттері есепке алынсын:
1) алынып тасталды
2) алынып тасталды
3) Қайта құрылымдау. Дамса селолық округінің Дамса өзенінің қақпалы жапқышында апаттық жағдай туындағанда қауіпсіздікті қамтамасыз ету үшін, қақпалы жапқышқа суқабылдағыш имаратымен темір бетонды тіреуіш қабырғасын жалғастыра салу» жобасы бойынша қайта құрылымдауға 17 142 мың теңге сомасында.
Ескерту. 5-тармаққа өзгерту енгізілді - Ақмола облысы Шортанды аудандық мәслихатының 2010.07.23 № С-29/3 (қолданысқа енгізу тәртібін 3-тармақтан қараңыз) шешімімен; 1) және 2) тармақшалары алынып тасталды - Ақмола облысы Шортанды аудандық мәслихатының 2010.11.03 № С-32/2 (2010 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен
6. 2010 жылға арналған аудан бюджетінде республикалық бюджеттен ағымдағы мақсатты трансферттер есепке алынсын:
1) қайтадан іске қосылатын білім беру объектілерін қамтамасыз етуге 75 484 мың теңге сомасында;
2) Қазақстан Республикасында бiлiм берудi дамытудың 2005-2010 жылдарға арналған мемлекеттiк бағдарламасына сәйкес негізгі орта және жалпы орта білім беру мекемелерінде физика, химия, биология кабинеттерін оқу жабдықтарымен жарақтандыруға 4 095 мың теңге сомасында;
3) Қазақстан Республикасында бiлiм берудi дамытудың 2005-2010 жылдарға арналған мемлекеттiк бағдарламасына сәйкес бастауыш, негізгі орта және жалпы орта білім беру мекемелерінде лингафонды және мультимедиялық кабинеттер ашуға 5 537 мың теңге сомасында;
4) күнкөріс минимумы мөлшерінің өсуіне байланысты мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек төлеуге 950 мың теңге сомасында;
5) күнкөріс минимумы мөлшерінің өсуіне байланысты 18 жасқа дейінгі балаларға ай сайын мемлекеттік жәрдемақы төлеуге 2 400 мың теңге сомасында;
6) аймақтық жұмыспен қамту және кадрларды қайта даярлау стратегиясын жүзеге асыру шеңберінде жастар практикасы бағдарламасын кеңейтуге 2 880 мың теңге сомасында және әлеуметтік жұмыс орындарын құруға 2 040 мың теңге сомасында;
7) Ұлы Отан соғысының қатысушылары мен мүгедектеріне, сондай-ақ оларға теңестірілген адамдарға; 1941 жылғы 22 маусым - 1945 жылғы 3 қыркүйек аралығындағы кезеңде майдандағы армия құрамына кірмеген әскери бөлімдерде, мекемелерде, әскери-оқу орындарында әскери қызмет өткерген, «1941-1945 ж. Ұлы Отан соғысында Германияны жеңгенi үшiн» медалімен немесе «Жапонияны жеңгені үшін» медалімен марапатталған әскери қызметшілерге, оның ішінде запасқа (отставкаға) шыққандарға, Ұлы Отан соғысы жылдарында тылда кемінде алты ай жұмыс істеген (қызмет өткерген) адамдарға біржолғы материалдық көмек төлеуге 5 630 мың теңге сомасында;

5. Учесть в бюджете района на 2010 год целевые трансферты на развитие из областного бюджета:
1) исключен
2) исключен
3) на реконструкцию по проекту: «Реконструкция. Пристройка железобетонной подпорной стены с водозаборным сооружением к шлюз-затворам для обеспечения безопасности в случае возникновения аварийной ситуации на шлюз-затворах на реке Дамса Дамсинского сельского округа», в сумме 17 142 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 5 с изменениями, внесенными решением Шортандинского районного маслихата Акмолинской области от 23.07.2010 № С-29/3 (порядок введения в действие см. п. 2); подпункты 1), 2) исключены решением Шортандинского районного маслихата Акмолинской области от 03.11.2010 № С-32/2 (вводится в действие с 1 января 2010 года)
6. Учесть в бюджете района на 2010 год целевые текущие трансферты из республиканского бюджета:
1) на содержание вновь вводимых объектов образования в сумме  75 484 тысяч тенге;
2) на оснащение учебным оборудованием кабинетов физики, химии, биологии в государственных учреждениях основного среднего и общего среднего образования в соответствии с Государственной программой развития образования в Республике Казахстан на 2005-2010 годы в сумме 4 095 тысяч тенге;
3) на создание лингафонных и мультимедийных кабинетов в государственных учреждениях начального, основного среднего и общего среднего образования в соответствии с Государственной программой развития образования в Республике Казахстан на 2005-2010 годы в сумме 5 537 тысяча тенге;
4) на выплату государственной адресной социальной помощи в связи с ростом размера прожиточного минимума в сумме 950 тысяч тенге;
5) на выплату ежемесячного государственного пособия на детей до 18 лет в связи с ростом размера прожиточного минимума в сумме 2 400 тысяч тенге;
6) на расширение программ молодежной практики в сумме 2 880 тысяч тенге и на создание социальных рабочих мест в сумме 2 040 тысяч тенге в рамках реализации стратегии региональной занятости и переподготовки кадров;
7) на выплату единовременной материальной помощи участникам и инвалидам Великой Отечественной войны, а также лицам, приравненным к ним, военнослужащим, в том числе уволенным в запас (отставку), проходившим военную службу в период с 22 июня 1941 года по 3 сентября 1945 года в воинских частях, учреждениях, в военно-учебных заведениях, не входивших в состав действующей армии, награжденным медалью «За Победу над Германией в Великой Отечественной войне 1941-1945 г.» или медалью «За победу над Японией», лицам, проработавшим (прослужившим) не менее шести месяцев в тылу в годы Великой Отечественной войны в сумме 5 630 тысяч тенге;

8) Ұлы Отан соғысындағы Жеңістің 65 жылдығына орай Ұлы Отан соғысының қатысушылары мен мүгедектеріне Тәуелсіз Мемлекеттер Достастығы елдері бойынша, Қазақстан Республикасының аумағы бойынша жол жүруін, сондай-ақ оларға және олармен бірге жүретін адамдарға Мәскеу, Астана қалаларында мерекелік іс-шараларға қатысуы үшін тамақтануына, тұруына, жол жүруіне арналған шығыстарын төлеуді қамтамасыз етуге 242,6 мың теңге сомасында;
9) селолық елді мекендердің әлеуметтік сала мамандарын әлеуметтік қолдау шараларын іске асыру үшін 2 299,2 мың теңге сомасында;
10) аймақтық жұмыспен қамту және кадрларды қайта даярлау стратегиясын жүзеге асыру шеңберінде Жолымбет кентінің канализация желілерін күрделі жөндеуге 64 589 мың теңге сомасында;
11) аймақтық жұмыспен қамту және кадрларды қайта даярлау стратегиясын жүзеге асыру шеңберінде Дамса селосында су құбырлары желілерін күрделі жөндеуге 57 596 мың теңге сомасында;
12) аймақтық жұмыспен қамту және кадрларды қайта даярлау стратегиясын жүзеге асыру шеңберінде Научный кентінде су құбырлары желілерін күрделі жөндеуге 63 687,5 мың теңге сомасында;
13) аймақтық жұмыспен қамту және кадрларды қайта даярлау стратегиясын жүзеге асыру шеңберінде Степное селосында су құбырлары желілерін күрделі жөндеуге 26 015,1 мың теңге сомасында;
14) аймақтық жұмыспен қамту және кадрларды қайта даярлау стратегиясын жүзеге асыру шеңберінде Бектау селосының Казцик орта мектебінің жанындағы интернатты күрделі жөндеуге 32 224,5 мың теңге сомасында;
15) ветеринария саласындағы жергілікті атқарушы органдардың бөлімшелерін қамтамасыз етуге 12 676 мың теңге сомасында;
16) эпизоотияға қарсы іс-шаралар жүргізуге 6 791 мың теңге сомасында;
17) «Өзін-өзі тану» пәні бойынша мектепке дейінгі білім беру ұйымдарын, орта білім беру, техникалық және кәсіптік, орта білім беруден кейінгі білім беру ұйымдарын, біліктілікті арттыру институттарын оқу материалдарымен қамтамасыз етуге 3 050 мың теңге сомасында.
18) мектепке дейінгі білім беру ұйымдарында мемлекеттік білім беру тапсырысын іске асыруға 9 590 мың теңге сомасында;
Ескерту. 6-тармаққа өзгерту енгізілді - Ақмола облысы Шортанды аудандық мәслихатының 2010.04.14 № С-25/2 (қолданысқа енгізу тәртібін 3-тармақтан қараңыз) 2010.07.23 № С-29/3 (қолданысқа енгізу тәртібін 3-тармақтан қараңыз) 2010.10.14 № С-31/3 (қолданысқа енгізу тәртібін 3-тармақтан қараңыз); 2010.11.03 № С-32/2 (2010 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгізіледі) шешімдерімен
7. 2010 жылға арналған аудан бюджетінде республикалық бюджеттен нысаналы даму трансферттері есепке алынсын:

8) на обеспечение проезда участникам и инвалидам Великой Отечественной войны по странам Содружества Независимых Государств, по территории Республики Казахстан, а также оплаты им и сопровождающим их лицам расходов на питание, проживание, проезд для участия в праздничных мероприятиях в городах Москве, Астане к 65-летию Победы в Великой Отечественной войне в сумме 242,6 тысяч тенге;
9) для реализации мер социальной поддержки специалистов социальной сферы сельских населенных пунктов в сумме 2 299,2 тысяч тенге;
10) на капитальный ремонт канализационных сетей поселка Жолымбет в рамках реализации стратегии региональной занятости и переподготовки кадров в сумме 64 589 тысяч тенге;
11) на капитальный ремонт водопроводных сетей в селе Дамса в рамках реализации стратегии региональной занятости и переподготовки кадров в сумме 57 596 тысяч тенге;
12) на капитальный ремонт водопроводных сетей в поселке Научный в рамках реализации стратегии региональной занятости и переподготовки кадров в сумме 63 687,5 тысячи тенге;
13) на капитальный ремонт водопроводных сетей в селе Степное в рамках реализации стратегии региональной занятости и переподготовки кадров в сумме 26 015,1 тысяч тенге;
14) на капитальный ремонт интерната при Казциковской средней школе, села Бектау в рамках реализации стратегии региональной занятости и переподготовки кадров в сумме 32 224,5 тысяч тенге;
15) на содержание подразделений местных исполнительных органов в области ветеринарии в сумме 12 676 тысяч тенге;
16) на проведение противоэпизоотических мероприятий в сумме 6 791 тысяч тенге;
17) на обеспечение учебными материалами дошкольных организаций, организаций среднего, технического и профессионального, после среднего образования, институтов повышения квалификации по предмету «Самопознание» в сумме 3 050 тысяч тенге.
18) на реализацию государственного образовательного заказа в дошкольных организациях образования в сумме 9 590 тысяч тенге;
Сноска. Пункт 6 с изменениями, внесенными решениями Шортандинского районного маслихата Акмолинской области от 14.04.2010 № С-25/2 (порядок введения в действие см. п. 2); от 07.07.2010  № С-29/3(порядок введения в действие см. п. 2); от 14.10.2010 № С-31/3(порядок введения в действие см. п. 2); от 03.11.2010 № С-32/2 (вводится в действие с 1 января 2010 года)
7. Учесть в бюджете района на 2010 год целевые трансферты на развитие из республиканского бюджета:

1) Бектау селосының су құбырлары желілерін және құрылыстарын қайта жаңартуға 61 555 мың теңге сомасында;
2) Андреевка селосында және Октябрьское селосында су құбырлары желілерін және құрылыстарын қайта құруға 60 000 мың теңге сомасында;
3) Шортанды кентінің (1 кезек) су құбырлары желілерін және құрылыстарын қайта жаңарту және су тартуға 69 765 мың теңге сомасыда;
4) Дамса селосының, Степное селосының, Научный кентінің бас тоған құрылысы алаңын және сүзбе станциясын қайта жаңартуға 224 671 мың теңге сомасында;
5) Қазақстан Республикасында 2008-2010 жылдарға арналған тұрғын үй құрылысы Мемлекеттік бағдарламасына сәйкес мемлекеттік коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үй құрылысына 110 097 мың теңге сомасында;
6) Қазақстан Республикасында 2008-2010 жылдарға арналған тұрғын үй құрылысы Мемлекеттік бағдарламасына сәйкес инженерлік - коммуникациялық инфрақұрылымды жайластыру және дамытуға 51 813 мың теңге сомасында;
7) «Ақмола облысы Шортанды ауданының Шортанды кентінде су құбырлары желілерін және құрылыстарын қайта жаңарту және су тарту» объектісі бойынша жобалық-сметалық құжаттама әзірлеуге 4 605 мың теңге сомасында;
8) «Ақмола облысы Шортанды ауданының Бектау селосының су құбыры желілерін және құрылыстарын қайта құру» объектісі бойынша жобалық-сметалық құжаттама әзірлеуге 4 605 мың теңге сомасында;
9) «Ақмола облысы Шортанды ауданының Дамса селосының, Степное селосының, Научный кентінің бас тоған құрылысы алаңын және сүзбе станциясын қайта жаңарту» объектісі бойынша жобалық-сметалық құжаттама әзірлеуге 4 605 мың теңге сомасында;
10) «Ақмола облысы Шортанды ауданының Андреевка селосында және Октябрьское селосында су құбыры желілерін және құрылыстарын қайта құру» объектісі бойынша жобалық-сметалық құжаттама әзірлеуге 4 605 мың теңге сомасында».
Ескерту. 7-тармаққа өзгерту енгізілді - Ақмола облысы Шортанды аудандық мәслихатының 2010.04.14 № С-25/2 (қолданысқа енгізу тәртібін 3-тармақтан қараңыз) 2010.07.07 № С-28/2 (қолданысқа енгізу тәртібін 3-тармақтан қараңыз); 2010.11.03 № С-32/2 (2010 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгізіледі) шешімдерімен
8. 2010 жылға арналған аудан бюджетінде ауылдық елді мекендердің әлеуметтік саласының мамандарын әлеуметтік қолдау шараларын іске асыру үшін республикалық бюджеттен берілген 10 683 мың теңге сомасында бюджеттік кредиттер еске алынсын.
9. 2010 жылға арналған аудан бюджетінде бюджеттік салада еңбекақы қорының өзгеруіне байланысты жоғарыдағы тұрған бюджетке 44 640 мың теңге сомасында ағымдағы нысаналы трансферттер еске алынсын.
Ескерту. 9-тармаққа өзгерту енгізілді - Ақмола облысы Шортанды аудандық мәслихатының 2010.04.14 № С-25/2 (қолданысқа енгізу тәртібін 3-тармақтан қараңыз) шешімімен

1) на реконструкцию водопроводных сетей и сооружений села Бектау в сумме 61 555 тысяч тенге;
2) на реконструкцию водопроводных сетей и сооружений в селе Андреевка и в селе Октябрьское в сумме 60 000 тысяч тенге;
3) на реконструкцию водопроводных сетей и сооружений и водоотведения поселка Шортанды (1 очередь) в сумме 69 765 тысяч тенге;
4) на реконструкцию площадки водозаборных сооружений и фильтровальной станции села Дамса, села Степное, поселка Научный в сумме 224 671 тысяч тенге;
5) на строительство жилья государственного коммунального жилищного фонда в соответствии с Государственной программой жилищного строительства в Республике Казахстан на 2008-2010 годы в сумме 110 097 тысяч тенге;
6) на развитие и обустройство инженерно-коммуникационной инфраструктуры в соответствии с Государственной программой жилищного строительства в Республике Казахстан на 2008-2010 годы в сумме 51 813 тысяч тенге;
7) на разработку проектно-сметной документации по объекту «Реконструкция водопроводных сетей и сооружений и водоотведения поселка Шортанды Шортандинского района Акмолинской области» в сумме 4 605 тысяч тенге;
8) на разработку проектно-сметной документации по объекту «Реконструкция водопроводных сетей и сооружений села Бектау Шортандинского района Акмолинской области» в сумме 4 605 тысяч тенге;
9) на разработку проектно-сметной документации по объекту «Реконструкция площадки водозаборных сооружений и фильтровальной станции села Дамса, селе Степное, поселка Научный Шортандинского района Акмолинской области» в сумме 4 605 тысяч тенге;
10) на разработку проектно-сметной документации по объекту «Реконструкция водопроводных сетей и сооружений в селе Андреевка и в селе Октябрьское Шортандинского района Акмолинской области» в сумме 4 605 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 7 с изменениями, внесенными решением Шортандинского районного маслихата Акмолинской области от 07.07.2010  № С-28/2(порядок введения в действие см. п. 2); от 03.11.2010 № С-32/2 (вводится в действие с 1 января 2010 года)
8. Учесть в бюджете района на 2010 год бюджетные кредиты из республиканского бюджета для реализации мер социальной поддержки специалистов социальной сферы сельских населенных пунктов в сумме 10 683 тысяч тенге.
9. Учесть в бюджете района на 2010 год целевые текущие трансферты в вышестоящий бюджет в сумме 44 640 тысяч тенге, в связи с изменением фонда оплаты труда в бюджетной сфере.
Сноска. Пункт 9 с изменениями, внесенными решением Шортандинского районного маслихата Акмолинской области от 14.04.2010 № С-25/2 (порядок введения в действие см. п. 2)

10. Аудандық мәслихатпен келісілген тізбеге сәйкес ауылдық (селолық) жерлерде жұмыс істейтін білім беру, әлеуметтік қамсыздандыру, мәдениет салаларындағы мамандарының лауазымдық жалақылары мен тарифтік ставкалары, осы қызмет түрлерімен қалалық жағдайда айналысатын мамандардың лауазымдық ақылары және ставкаларымен салыстырғанда жиырма бес пайызға жоғарлатып белгіленсін.
11. Ауданның жергілікті атқарушы органының 2010 жылға арналған резерві 0 мың теңге сомасында бекітілсін.
Ескерту. 11-тармаққа өзгерту енгізілді - Ақмола облысы Шортанды аудандық мәслихатының 2010.04.14 № С-25/2 (қолданысқа енгізу тәртібін 3-тармақтан қараңыз) 2010.05.05 № С-26/2 (қолданысқа енгізу тәртібін 3-тармақтан қараңыз); 2010.11.03 № С-32/2 (2010 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгізіледі) шешімдерімен
12. 2010 жылға арналған аудан бюджетін орындау үдерісінде секвестрлеуге жатпайтын жергілікті бюджеттік бағдарламалардың тізбесі осы шешімнің 4 қосымшасына сәйкес бекітілсін.
13. 2010-2012 жылдарға арналған аудан бюджетінің қаладағы аудандық, аудандық маңызы бар қаланың, кенттің, ауылдың (селоның), ауылдық (селолық) округтің бюджеттік бағдарламалары бойынша шығыстар осы шешімнің 5, 6, 7 қосымшаларына сәйкес бекітілсін.
13-1. 2010 жылдың 1 қаңтарына пайда болған 17 900 мың теңге сомасында бюджеттік қаражаттардың бос қалдықтары келесі мақсаттарға бағытталсын:
1) «Петровка селосының су құбырлар желілерін қайта жаңарту» жобасы бойынша жобалық сметалық құжаттамалар әзірлеуге 12 000 мың теңге;
2) Шортанды кентінде жерасты суларын іздестіру-бағалау жұмыстарын жүргізу үшін геологиялық барлау жұмыстарына 4 500 мың теңге сомасында;
3) мәдениет үйлерінің экологиялық төлқұжаттарын әзірлеуге 450 мың теңге сомасында;
4) жер учаскелерін сату бойынша аукциондар және конкурстар өткізуге 200 мың теңге сомасында;
5) Дамса селосының канализациялық желілерінің ағымдағы жөнделуіне 750 мың теңге сомасында.
6) пайдаланылмаған (толық пайдаланылмаған) нысаналы трансферттерді қайтаруға 8 546,7 мың теңге сомасында, оның ішінде республикалық бюджетке 8 522,4 мың теңге, облыстық бюджетке 24,3 мың теңге.
Ескерту. 13-1-тармағымен толықтырылды - Ақмола облысы Шортанды аудандық мәслихатының 2010.02.26 № С-24/2 (қолданысқа енгізу тәртібін 3-тармақтан қараңыз) 13-1-тармаққа өзгерту енгізілді - Ақмола облысы Шортанды аудандық мәслихатының 2010.04.14 № С-25/2 (қолданысқа енгізу тәртібін 3-тармақтан қараңыз) шешімдерімен
14. Осы шешім Ақмола облысының Шортанды ауданының әділет басқармасында мемлекеттік тіркеуден өткен күннен бастап күшіне енеді және 2010 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгізіледі.
Шортанды аудандық
мәслихат сессиясының
төрағасы                                   С. Сыздықов
Шортанды аудандық
мәслихаттың хатшысы                        Г.Скирда
КЕЛІСІЛДІ:
Шортанды ауданың әкім                      С. Қамзебаев
«Қазақстан Республикасы қаржы
Министрі Салық комитетінің
Ақмола облысы бойынша
Салық департаментінің Шортанды
ауданы бойынша Салық басқармасы»
мемлекеттік мекемесінің
бастығының орынбасары                      А. Шейкин
Шортанды ауданының «Экономика және
бюджеттік жоспарлау бөлімі»
мемлекеттік мекемесінің бастығы            О. Мут
Шортанды ауданының «Қаржы бөлімі»
мемлекеттік мекемесінің бастығы            Л. Жевлакова
Шортанды ауданының «Білім беру
бөлімі» мемлекеттік мекемесінің
бастығы                                    М. Атабаев
Шортанды ауданының «Ішкі саясат
бөлімі» мемлекеттік мекемесінің
бастығы                                    С. Қасенова
Шортанды ауданының «Жұмыспен қамту
және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі»
мемлекеттік мекемесінің бастығы            Ж. Мұнтаева
Шортанды ауданының «Құрылыс бөлімі»
мемлекеттік мекемесі бастығының м.а.       Л. Хохлова
Шортанды ауданының «Тұрғын-үй
коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар
көлігі және автомобиль жолдары бөлімі»
мемлекеттік мекемесінің бастығы            Д. Петько
Шортанды ауданының «Мәдениет және
тілдерді дамыту бөлімі»
мемлекеттік мекемесінің бастығы            Т. Бартош
Шортанды ауданының «Ауыл шаруашылығы
бөлімі» мемлекеттік мекемесінің
бастығы                                    Т. Едігенов
Шортанды ауданының «Жер қатынастары
бөлімі» мемлекеттік мекемесінің
бастығы                                    Е. Оразов
Шортанды ауданының «Сәулет және
қала құрылысы бөлімі»
мемлекеттік мекемесінің бастығы            Е. Байтоқанов
Шортанды ауданының «Дене шынықтыру
және спорт бөлімі» мемлекеттік
мекемесінің бастығы                        В. Дьяченко
Шортанды ауданының «Кәсіпкерлік бөлімі»
мемлекеттік мекемесінің бастығы            Қ. Уатаев
Шортанды аудандық мәслихатының

10. Установить специалистам образования, социального обеспечения, культуры, работающим в аульной (сельской) местности повышенные на двадцать пять процентов должностные оклады и тарифные ставки, по сравнению с окладами и ставками специалистов, занимающихся этими видами деятельности в городских условиях, согласно перечню согласованного с районным маслихатом.
11. Утвердить резерв местного исполнительного органа района на 2010 год в сумме 0 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 11 с изменениями, внесенными решением Шортандинского районного маслихата Акмолинской области от 14.04.2010 № С-25/2 (порядок введения в действие см. п. 2); от 05.05.2010  № С-26/2 (порядок введения в действие см. п. 2); от 03.11.2010 № С-32/2 (вводится в действие с 1 января 2010 года)
12. Утвердить перечень местных бюджетных программ, не подлежащих секвестру в процессе исполнения бюджета района на 2010 год, согласно приложению 4 к настоящему решению.
13. Утвердить расходы по бюджетным программам бюджета района на 2010-2012 годы в городе, города районного значения, поселка, аула (села), аульного (сельского) округа, согласно приложениям 5, 6, 7 к настоящему решению.
13-1. Направить свободные остатки бюджетных средств в сумме 17 900 тысяч тенге, образовавшиеся по состоянию на 1 января 2010 года на следующие цели:
1) на разработку проектно - сметной документации по проекту «Реконструкция водопроводных сетей села Петровка» 12 000 тысяч тенге;
2) на геологоразведочные работы для проведения поисково-оценочных работ на подземные воды в поселке Шортанды в сумме 4 500 тысяч тенге;
3) на изготовление экологических паспортов домов культуры в сумме 450 тысяч тенге;
4) на проведение аукционов и конкурсов по продаже земельных участков в сумме 200 тысяч тенге;
5) на текущий ремонт канализационных сетей села Дамса в сумме 750 тысяч тенге.
6) на возврат неиспользованных (недоиспользованных) целевых трансфертов в сумме 8 546,7 тысяч тенге, в том числе в республиканский бюджет 8 522,4 тысяч тенге, в областной бюджет 24,3 тысяч тенге.
Сноска. Дополнен пунктом 13-1 решением Шортандинского районного маслихата Акмолинской области от 26.02.2010 № С-24/2 (порядок введения в действие см. п. 2) Пункт 11 с изменениями, внесенными решением Шортандинского районного маслихата Акмолинской области от 14.04.2010 № С-25/2 (порядок введения в действие см. п. 2)
14. Настоящее решение вступает в силу со дня государственной регистрации в управлении юстиции Шортандинского района Акмолинской области и вводится в действие с 1 января 2010 года.
Председатель сессии
Шортандинского районного
маслихата                                  С. Сыздыков
Секретарь Шортандинского
районного маслихата                        Г. Скирда
СОГЛАСОВАНО:
Аким Шортандинского района                 С. Камзебаев
И.о. начальника государственного
учреждения «Налоговое управление
по Шортандинскому району Налогового
департамента по Акмолинской области»
Налогового комитета Министерства
финансов Республики Казахстан»             А. Шейкин
Начальник государственного учреждения
«Отдел экономики и бюджетного
планирования» Шортандинского районат       О. Мут
Начальник государственного учреждения
«Отдел финансов» Шортандинского района     Л. Жевлакова
Начальник государственного учреждения
«Отдел образования» Шортандинского
района                                     М. Атабаев
Начальник государственного учреждения
«Отдел внутренней политики»
Шортандинского района                      С. Касенова
Начальник государственного учреждения
«Отдел занятости и социальных
программ» Шортандинского района            Ж. Мунтаева
И.о. начальника государственного
учреждения «Отдел строительства»
Шортандинского района                      Л. Хохлова
Начальник государственного учреждения
«Отдел жилищно-коммунального хозяйства,
пассажирского транспорта и автомобильных
дорог» Шортандинского района               Д. Петько
Начальник государственного учреждения
«Отдел культуры и развития языков»
Шортандинского района                      Т. Бартош
Начальник государственного учреждения
«Отдел сельского хозяйства»
Шортандинского района                      Т. Едигенов
Начальник государственного учреждения
«Отдел земельных отношений»
Шортандинского района                      Е. Уразов
Начальник государственного учреждения
«Отдел архитектуры и градостроительства»
Шортандинского района                      Е. Байтоканов
Начальник государственного учреждения
«Отдел физической культуры и спорта»
Шортандинского района                      В. Дьяченко
Начальник государственного учреждения
«Отдел предпринимательства»
Шортандинского района                      К. Уатаев
Приложение № 1 УТВЕРЖДЕНО
решением Шортандинского районного маслихата

2009 жылдың 22 желтоқсандағы № С - 22/2
"2010 - 2012 жылдарға арналған аудан бюджеті туралы"
шешімімен БЕКІТІЛГЕН № 1 қосымша
Ескерту. 1 қосымша жаңа редакцияда - Ақмола облысы Шортанды аудандық мәслихатының 2010.11.03 № С-32/2 (2010 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгізіледі); 2010.11.29 № С-34/2 (2010 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгізіледі) шешімдерімен
2010 жылға арналған аудан бюджеті
Функционалдық топ
Сома
Санат
Функционалдық топша
Сынып
Бюджеттік бағдарламалар әкімшісі
Сыныпша
Бағдарлама
I. Кiрiстер

от 22 декабря 2009 года № С - 22/2
"О бюджете района на 2010 - 2012 годы"
Сноска. Приложение 1 в редакции решения Шортандинского районного маслихата Акмолинской области от 03.11.2010 № С-32/2(вводится в действие с 1 января 2010 года); от 29.11.2010 № С-34/2 (вводится в действие с 1 января 2010 года).
Бюджет района на 2010 год
Функциональная группа
Сумма
Категория
Функциональная подгруппа
Класс
Администратор бюджетных программ
Подкласс
Программа
I. Доходы

32224,5
013
Мемлекеттік органдарды материалдық-техникалық жарақтандыру
1540
06
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамсыздандыру
63265,6
2
Әлеуметтiк көмек
51343,6
123
Қаладағы аудан, аудандық маңызы бар қала, кент, ауыл (село), ауылдық (селолық) округ әкімінің аппараты
3103
003
Мұқтаж азаматтарға үйінде әлеуметтік көмек көрсету
3103
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
48240,6
002
Еңбекпен қамту бағдарламасы
16243
004
Қазақстан Республикасының заңдарына сәйкес ауылдық жерлердегі денсаулық сақтау, білім беру, әлеуметтік қамтамасыз ету, мәдениет және спорт мамандарына отын сатып алуға әлеуметтік көмек көрсету
4384
005
Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек
1153
007
Жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтік көмек
6241
010
Үйден тәрбиеленіп оқытылатын мүгедек балаларды материалдық қамтамасыз ету
404
016
18 жасқа дейінгі балаларға мемлекеттік жәрдемақылар
6246
017
Мүгдектерді оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес мұқтаж мүгедектерді міндетті гигиеналық құралдарымен қамтамасыз етуге және ымдау тілі мамандарының, жеке көмекшілердің қызмет көрсетуі
3695
019
Ұлы Отан соғысындағы Жеңістің 65 жылдығына орай Ұлы Отан соғысының қатысушылары мен мүгедектеріне Тәуелсіз Мемлекеттер Достастығы елдері бойынша, Қазақстан Республикасының аумағы бойынша жол жүруін, сондай-ақ оларға және олармен бірге жүретін адамдарға Мәскеу, Астана қалаларында мерекелік іс-шараларға қатысуы үшін тамақтануына, тұруына, жол жүруіне арналған шығыстарын төлеуді қамтамасыз ету
242,6
020
Ұлы Отан соғысындағы Жеңістің 65 жылдығына орай Ұлы Отан соғысының қатысушылары мен мүгедектеріне, сондай-ақ оларға теңестірілген, оның ішінде майдандағы армия құрамына кірмеген, 1941 жылғы 22 маусымнан бастап 1945 жылғы 3 қыркүйек аралығындағы кезеңде әскери бөлімшелерде, мекемелерде, әскери-оқу орындарында әскери қызметтен өткен, запасқа босатылған (отставка), «1941-1945 жж. Ұлы Отан соғысында Германияны жеңгенi үшiн» медалімен немесе «Жапонияны жеңгені үшін»  медалімен марапатталған әскери қызметшілерге, Ұлы Отан соғысы жылдарында тылда кемінде алты ай жұмыс істеген (қызметте болған) адамдарға біржолғы материалдық көмек төлеу
9632
9
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамтамасыз ету салаларындағы өзге де қызметтер
11922
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
11922
001
Жергілікті деңгейде халық үшін әлеуметтік бағдарламаларды іске асыру және жұмыспен қамту саласында  мемлекеттік саясатты іске асыру бойынша қызметтер

32224,5
013
Материально-техническое оснащение государственных органов
1540
06
Социальная помощь и социальное обеспечение
63265,6
2
Социальная помощь
51343,6
123
Аппарат акима района в городе, города районного значения, поселка, аула (села), аульного (сельского) округа
3103
003
Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому
3103
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
48240,6
002
Программа занятости
16243
004
Оказание социальной помощи на приобретение топлива специалистам здравоохранения, образования, социального обеспечения, культуры и спорта в сельской местности в соответствии с законодательством Республики Казахстан
4384
005
Государственная адресная социальная помощь
1153
007
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
6241
010
Материальное обеспечение детей-инвалидов, воспитывающихся и обучающихся на дому
404
016
Государственные пособия на детей до 18 лет
6246
017
Обеспечение нуждающихся инвалидов обязательными гигиеническими средствами и предоставление услуг специалистами жестового языка, индивидуальными помощниками в соответствии с индивидуальной программой реабилитации инвалида
3695
019
Обеспечение проезда участникам и инвалидам Великой Отечественной войны по странам Содружества Независимых Государств, по территории Республики Казахстан, а также оплаты им и сопровождающим их лицам расходов на питание, проживание, проезд для участия в праздничных мероприятиях в городах Москва, Астана к 65-летию Победы в Великой Отечественной войне
242,6
020
Выплата единовременной материальной помощи участникам и инвалидам Великой Отечественной войны, а также лицам, приравненным к ним, военнослужащим, в том числе уволенным в запас (отставку), проходившим военную службу в период с 22 июня 1941 года по 3 сентября 1945 года в воинских частях, учреждениях, в военно-учебных заведениях, не входивших в состав действующей армии, награжденным медалью «За победу над Германией в Великой Отечественной войне 1941-1945 гг.» или медалью «За победу над Японией», проработавшим (прослужившим) не менее шести месяцев в тылу в годы Великой Отечественной войны к 65-летию Победы в Великой Отечественной войне
9632
9
Прочие услуги в области социальной помощи и социального обеспечения
11922
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
11922
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области обеспечения занятости и реализации социальных программ для населения

013
Аудандық маңызы бар қалаларда, кенттерде, ауылдарда (селоларда), ауылдық (селолық) округтерде автомобиль жолдарының жұмыс істеуін қамтамасыз ету
6664
9
Көлiк және коммуникациялар саласындағы өзге де қызметтер
10000
123
Қаладағы аудан, аудандық маңызы бар қала, кент, ауыл (село), ауылдық (селолық) округ әкімінің аппараты
10000
020
Өңірлік жұмыспен қамту және кадрларды қайта даярлау стратегиясын іске асыру шеңберінде елді мекендердің автомобиль жолдарын жөндеу және ұстау

013
Обеспечение функционирования автомобильных дорог в городах районного значения, поселках, аулах (селах), аульных (сельских) округах
6664
9
Прочие услуги в сфере транспорта и коммуникаций
10000
123
Аппарат акима района в городе, города районного значения, поселка, аула (села), аульного (сельского) округа
10000
020
Ремонт и содержание автомобильных дорог населенных пунктов в рамках реализации стратегии региональной занятости и переподготовки кадров