2010-2012 жылдарға арналған аудан бюджеті туралы
Ақмола облысы Бурабай аудандық мәслихатының 2009 жылғы 21 желтоқсандағы № С-21/1 шешімі. Ақмола облысы Бурабай ауданының Әділет басқармасында 2010 жылғы 13 қаңтарда № 1-19-170 тіркелді. Күші жойылды - Ақмола облысы Бурабай аудандық мәслихатының 2011 жылғы 10 ақпандағы № С-30/5 шешімімен
Ескерту. Күші жойылды - Ақмола облысы Бурабай аудандық мәслихатының 2011.02.10 № С-30/5 шешімімен
Қазақстан Республикасының 2008 жылғы 4 желтоқсандағы Бюджет Кодексінің 9 бабының 2 тармағына, «Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы» Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы Заңының 6 бабының 1 тармағының 1 тармақшасына сәйкес Бурабай аудандық мәслихаты ШЕШІМ ЕТТI:
1. 2010-2012 жылдарға арналған аудандық бюджет 1, 2 және 3 қосымшаларға сәйкес, соның ішінде 2010 жылға келесі көлемінде бекітілсін:
1) кірістер – 5 405 199,6 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер бойынша – 1 365 409,0 мың теңге;
салықтық емес түсімдер бойынша – 60 386,2 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер бойынша – 335 708,8 мың теңге;
трансферттерден түсетін түсімдер бойынша – 3 643 695,6 мың теңге.
2) шығындар – 5 113 285,4 мың теңге.
3) таза бюджеттік несиелендіру – - 33881,7 мың теңге:
бюджеттік несиелер – 6232,0 мың теңге;
бюджеттік несиелерді өтеу – 40 113,7 мың теңге.
4) қаржылық активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0,0 мың теңге:
қаржылық активтерді сатып алу – 0,0 мың теңге;
мемлекеттік қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0,0 мың теңге.
5) бюджет тапшылығы (профицит) – 325 795,9 мың теңге.
6) бюджет тапшылығын (профицитті пайдалануды) қаржыландыру – -325718,3 мың теңге:
қарыздар түсімдері – 6232,0 мың теңге;
қарыздар өтеуі – 345100,0 мың теңге;
бюджеттік қалдықтар қаражатын пайдалану – 13185,8 мың теңге.
Ескерту. 1-тармаққа өзгертулер енгізілді - Ақмола облысы Бурабай аудандық мәслихатының 2010.01.21 № С-22/9 (қолданысқа енгізу тәртібін 3-тармақтан қараңыз) 2010.03.19 № С-24/1 (қолданысқа енгізу тәртібін 3-тармақтан қараңыз) 2010.04.16 № С-25/3 (қолданысқа енгізу тәртібін 3-тармақтан қараңыз) 2010.07.30 № С-26/3 (қолданысқа енгізу тәртібін 3-тармақтан қараңыз) 2010.11.05 № С-28/10 (қолданысқа енгізу тәртібін 3-тармақтан қараңыз); 2010.12.14 № С-29/3 (2010 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгізіледі) шешімдерімен
2. Келесі көздер есебінен аудандық бюджеттің кірістері бекiтiлсiн:
1) салық түсiмдері:
төлем көздеріне салық салынбайтын, табыстан алынатын жеке табыс салығынан;
біржолғы талондар бойынша қызметті жүзеге асыратын жеке тұлғалардан алынатын жеке табыс салығы;
әлеуметтік салық;
заңды тұлғалардың, жеке тұлғалардың және жеке кәсіпкерлердің мүлкіне салынатын салық;
жеке тұлғалардың мүлкіне салынатын салық;
жер салығы;
заңды және жеке тұлғалардың көлік құралдарына салынатын салық;
бірыңғай жер салығы;
акциздер: бензин, дизель отын;
жер учаскелерін пайдаланған үшін төлем;
кәсіпкерлік және кәсіптік қызмет жүргізу үшін жинақ;
бекітілген салық;
мемлекеттік мекемелерге сотқа берілетін талап арыздарынан алынатын мемлекеттік бажды қоспағанда, мемлекеттік баж сотқа берілетін талап арыздардан, ерекше талап ету істері арыздарынан, ерекше жүргізілетін істер бойынша арыздардан (шағымдардан), сот бұйрығын шығару туралы өтініштерден, атқару парағының дубликатын беру туралы шағымдардан, аралық (төрелік) соттардың және шетелдік соттардың шешімдерін мәжбүрлеп орындауға атқару парағын беру туралы шағымдардың, сот актілерінің атқару парағының және өзге де құжаттардың көшірмелерін қайта беру туралы шағымдардан алынатын мемлекеттік баж салығы;
азаматтық хал актiлерiн тiркегенi үшiн, сондай-ақ азаматтарға азаматтық хал актiлерiн тiркеу туралы куәлiктердi және азаматтық хал актiлерi жазбаларын өзгертуге, толықтыруға және қалпына келтiруге байланысты куәлiктердi қайтадан бергенi үшiн мемлекеттік баж салығы;
шетелге баруға және Қазақстан Республикасына басқа мемлекеттерден адамдарды шақыруға құқық беретін құжаттарды рәсімдегені үшін, сондай-ақ осы құжаттарға өзгерістер енгізгені үшін алынатын мемлекеттік баж салығы;
Қазақстан Республикасының азаматтығын алу, Қазақстан Республикасының азаматтығын қалпына келтіру және Қазақстан Республикасының азаматтығын тоқтату туралы құжаттарды рәсімдегені үшін алынатын мемлекеттік баж салығы;
мекенжайын тіркеу үшін мемлекеттік баж салығы;
аңшы куәлігін бергені үшін және оны жыл сайын тіркегені үшін мемлекеттік баж салығы;

О районном бюджете на 2010-2012 годы
Решение Бурабайского районного маслихата Акмолинской области от 21 декабря 2009 года № С-21/1. Зарегистрировано Управлением юстиции Бурабайского района Акмолинской области 13 января 2010 года № 1-19-170. Утратило силу - решением Бурабайского районного маслихата Акмолинской области от 10 февраля 2011 года № С-30/5
Сноска. Утратило силу - решением Бурабайского районнного маслихата Акмолинской области от 10.02.2011 № С-30/5
В соответствии с пунктом 2 статьи 9 Бюджетного кодекса Республики Казахстан от 4 декабря 2008 года, подпунктом 1 пункта 1 статьи 6 Закона Республики Казахстан «О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан» от 23 января 2001 года Бурабайский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить районный бюджет на 2010-2012 годы, согласно приложениям 1, 2 и 3 соответственно, в том числе на 2010 год в следующих объемах:
1) доходы - 5 405 199,6 тысяч тенге в том числе:
налоговым поступлениям – 1 365 409,0 тысяч тенге;
неналоговым поступлениям – 60 386,2 тысяч тенге;
поступлениям от продажи основного капитала – 335 708,8 тысяч тенге;
поступлениям трансфертов – 3 643 695,6 тысяч тенге.
2) затраты – 5 113 285,4 тысяч тенге.
3) чистое бюджетное кредитование – -33881,7 тысяч тенге:
бюджетные кредиты – 6232,0 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 40 113,7 тысяч тенге.
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0,0 тысяч тенге:
приобретение финансовых активов – 0,0 тысяч тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0,0 тысяч тенге.
5) дефицит (профицит) бюджета – 325795,9 тысяч тенге.
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета - -325795,9 тысяч тенге:
поступление займов – 6232,0 тысяч тенге;
погашение займов – 345213,7 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 13185,8 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 1 с изменениями внесенными, решениями Бурабайского районного маслихата Акмолинской области от 21.01.2010 № С-22/9 (порядок введения в действие см. п. 3); 19.03.2010 № С-24/1 (порядок введения в действие см. п. 3); 16.04.2010 № С-25/3 (порядок введения в действие см. п. 3); 30.07.2010 № С-26/3 (порядок введения в действие см. п. 3); 05.11.2010 № С-28/10 (порядок введения в действие см. п. 3); 14.12.2010 № С-29/3 (вводится в действие с 1 января 2010 года)
2. Утвердить доходы бюджета района за счет следующих источников:
1) налоговых поступлений:
индивидуальный подоходный налог с доходов, не облагаемых у источника выплаты;
индивидуальный подоходный налог с физических лиц, осуществляющих деятельность по разовым талонам;
социальный налог;
налог на имущество юридических лиц и индивидуальных предпринимателей;
налог на имущество физических лиц;
земельный налог;
налог на транспортные средства с физических лиц и юридических лиц;
единый земельный налог;
акцизы на: бензин; дизельное топливо;
плата за пользование земельными участками;
сборы за ведение предпринимательской и профессиональной деятельности фиксированный налог;
государственная пошлина, взимаемая с подаваемых в суд исковых заявлений, заявлений особого искового производства, заявлений (жалоб) по делам особого производства, заявлений о вынесении судебного приказа, заявлений о выдаче дубликата исполнительного листа, заявлений о выдаче исполнительных листов на принудительное исполнение решений третейских (арбитражных) судов и иностранных судов, заявлений о повторной выдаче копий судебных актов, исполнительных листов и иных документов, за исключением государственной пошлины с подаваемых в суд исковых заявлений к государственным учреждениям;
государственная пошлина, взимаемая за регистрацию акта гражданского состояния, а также за выдачу гражданам справок и повторных свидетельств о регистрации акта гражданского состояния и свидетельств в связи с изменением, дополнением и восстановлением записей актов гражданского состояния;
государственная пошлина, взимаемая за оформление документов на право выезда за границу и приглашение в Республику Казахстан лиц из других государств, а также за внесение изменений в эти документы;
государственная пошлина, взимаемая за оформление документов о приобретении гражданства Республики Казахстан, восстановлении в гражданстве Республики Казахстан и прекращении гражданства Республики Казахстан;
государственная пошлина за регистрацию места жительства;
государственная пошлина, взимаемая за выдачу удостоверения охотника и его ежегодную регистрацию;

жеке және заңды тұлғалардың азаматтық, қызметтік қаруының (аңшылық суық қаруды, белгі беретін қаруды, ұңғысыз атыс қаруын, механикалық шашыратқыштарды, көзден жас ағызатын немесе тітіркендіретін заттар толтырылған аэрозольді және басқа құрылғыларды, үрлемелі қуаты 7,5 Джоульдан аспайтын пневматикалық қаруды қоспағанда және калібрі 4,5 миллиметрге дейінгілерін қоспағанда) әрбір бірлігін тіркегені және қайта тіркегені үшін алынатын мемлекеттік баж салығы;
қаруды және оның оқтарын сақтауға немесе сақтау мен алып жүруге тасымалдауға, Қазақстан Республикасының аумағына әкелуге және Қазақстан Республикасынан шығаруға рұқсат бергені үшін мемлекеттік баж салығы.
2) салықтық емес түсiмдер:
коммуналдық мемлекеттік кәсіпорындардың таза кірісінің бөлігінің түсімдері;
коммуналдық меншіктегі мүлікті жалдаудан түсетін кірістер;
жергілікті бюджеттен қаржыландырылатын мемлекеттік мекемелерге ұсынылатын қызметтерді іске асырудан түсетін түсім;
жергілікті бюджеттен қаржыландырылатын мемлекеттік мекемелермен ұйымдастырылатын мемлекеттік сатып алуды өткізуден түсетін ақша;
жергілікті мемлекеттік органдармен салынатын әкімшілік айыппұлдар, өсімақылар, санкциялар, өндіріп алулар;
жергілікті бюджетке түсетін басқа салықтық емес түсімдер.
3) негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер:
азаматтарға пәтерлер сатудан түсетін түсімдер;
жер учаскелерін сатудан түсетін түсімдер.
4) трансферттерден түсетін түсімдер.
3. Аудандық бюджет шығыстарында есептелген:
1) республика бюджетінен ағымдағы мақсатты трансферттер:
негізгі орта және жалпы орта бiлiм беретiн мемлекеттiк мекемелердiң физика, химия, биология кабинеттерiн оқу жабдықтарымен жабдықтауға 8190,4 мың теңге сомасында;
бастауыш, негізгі орта және жалпы орта білім беретін мемлекеттік мекемелерде лингафондық және мультимедиалық кабинеттер құруға 11074,0 мың теңге сомасында;
«Өзін-өзі тану» пәнін енгізу үшін 6645,0 мың теңге сомасында;
мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек көрсетуге 2350,0 мың теңге сомасында;
18 жасқа дейінгі балаларға айсайынғы мемлекеттік жәрдемақы төлеу үшін 5500,0 мың теңге сомасында;
селолық елді мекендердегі әлеуметтік сала мамандарын әлеуметтік қолдау шараларын жүзеге асыру үшін 3056,0 мың теңге сомасында;
29580,0 мың теңге сомасында - Ұлы Отан соғысындағы Жеңістің 65 жылдығына орай Ұлы Отан соғысының қатысушылары мен мүгедектеріне, сондай-ақ оларға теңестірілген, оның ішінде майдандағы армия құрамына кірмеген, 1941 жылғы 22 маусымнан бастап 1945 жылғы 3 қыркүйек аралығындағы кезеңде әскери бөлімшелерде, мекемелерде, әскери-оқу орындарында әскери қызметтен өткен, запасқа босатылған (отставка), «1941-1945 жж. Ұлы Отан соғысында Германияны жеңгенi үшiн» медалімен немесе «Жапонияны жеңгені үшін» медалімен марапатталған әскери қызметшілерге, Ұлы Отан соғысы жылдарында тылда кемінде алты ай жұмыс істеген (қызметте болған) адамдарға біржолғы материалдық көмек төлеуге, Ұлы Отан соғысының қатысушылары мен мүгедектеріне Тәуелсіз Мемлекеттер Достастығы елдері, Қазақстан Республикасының аумағы бойынша жол жүруін, сондай-ақ оларға және олармен бірге жүретін адамдарға Мәскеу, Астана қалаларында мерекелік іс-шараларға қатысуы үшін тамақтануына, тұруына, жол жүруіне арналған шығыстарын төлеуді қамтамасыз етуге;

государственная пошлина, взимаемая за регистрацию и перерегистрацию каждой единицы гражданского, служебного оружия физических и юридических лиц (за исключением холодного охотничьего, сигнального, огнестрельного бесствольного, механических распылителей, аэрозольных и других устройств, снаряженных слезоточивыми или раздражающими веществами, пневматического оружия с дульной энергией не более 7,5 Джоуль и калибра до 4,5 миллиметра включительно);
государственная пошлина за выдачу разрешений на хранение или хранение и ношение, транспортировку, ввоз на территорию Республики Казахстан и вывоз из Республики Казахстан оружия и патронов к нему.
2) неналоговых поступлений:
поступления части чистого дохода коммунальных государственных предприятий;
доходы от аренды имущества, находящегося в коммунальной собственности;
поступления от реализации услуг, предоставляемых государственными учреждениями, финансируемыми из местного бюджета;
поступление денег от проведения государственных закупок, организуемых государственными учреждениями, финансируемыми из местного бюджета;
административные штрафы, пени, санкции, взыскания, налагаемые местными государственными органами;
другие неналоговые поступления в местный бюджет.
3) поступления от продажи основного капитала:
поступления от продажи гражданам квартир;
поступления от продажи земельных участков.
4) поступления трансфертов.
3. В затратах бюджета района учтены:
1) целевые текущие трансферты из республиканского бюджета:
на оснащение учебным оборудованием кабинетов физики, химии, биологии в государственных учреждениях основного среднего и общего среднего образования в сумме 8190,4 тысяч тенге;
на создание лингафонных и мультимедийных кабинетов в государственных учреждениях начального, основного среднего и общего среднего образования в сумме 11074,0 тысяч тенге;
для внедрения предмета "Самопознание" в сумме 6645,0 тысяч тенге;
на выплату государственной адресной социальной помощи в сумме 2350,0 тысяч тенге;
на выплату ежемесячного государственного пособия на детей до 18 лет в сумме 5500,0 тысяч тенге;
для реализации мер социальной поддержки специалистов социальной сферы сельских населенных пунктов в сумме 3056,0 тысяч тенге;
на выплату единовременной материальной помощи участникам и инвалидам Великой Отечественной войны, а также лицам, приравненным к ним, военнослужащим, в том числе уволенным в запас (отставку), проходившим военную службу в период с 22 июня 1941 года по 3 сентября 1945 года в воинских частях, учреждениях, в военно-учебных заведениях, не входивших в состав действующей армии, награжденным медалью «За Победу над Германией в Великой Отечественной войне 1941-1945 гг.» или медалью «За победу над Японией», лицам, проработавшим (прослужившим) не менее шести месяцев в тылу в годы Великой Отечественной войны и на обеспечение проезда участникам и инвалидам Великой Отечественной войны по странам Содружества Независимых Государств, по территории Республики Казахстан, а также оплаты им и сопровождающим их лицам расходов на питание, проживание, проезд для участия в праздничных мероприятиях в городах Москве, Астане к 65-летию Победы в Великой Отечественной войне в сумме 29580,0 тысяч тенге;

1540,3 мың теңге сомасында-Ұлы Отан соғысындағы Жеңістің 65 жылдығына орай Ұлы Отан соғысының қатысушылары мен мүгедектеріне Тәуелсіз Мемлекеттер Достастығы елдері, Қазақстан Республикасының аумағы бойынша жол жүруін, сондай-ақ оларға және олармен бірге жүретін адамдарға Мәскеу, Астана қалаларында мерекелік іс-шараларға қатысуы үшін тамақтануына, тұруына, жол жүруіне арналған шығыстарын төлеуді қамтамасыз етуге;
ветеринария саласында жергілікті атқарушы органдардың бөлімшелерін ұстауға 13552,0 мың теңге сомасында;
эпизоотияға қарсы ісшараларды жүргізуге 10760,0 мың теңге сомасында;
селолық елді мекендердегі әлеуметтік сала мамандарын әлеуметтік қолдау шараларын жүзеге асыру үшін бюджеттік несие 6232,0 мың теңге сомасында;
аумақтық еңбекпен қамту стратегиясын жүзеге асыруға және кадрларды қайта дайындауға 39720,0 мың теңге сомасында, соның ішінде Зеленый Бор селосындағы Зеленобор мектеп-гимназиясының күрделі жөндеуіне 28593,5 мың теңге сомасында, жастар тәжірибесі бағдарламасын кеңейтуге 5400,0 мың теңге сомасында, әлеуметтік жұмыс орындарын ашуға 4320,0 мың теңге сомасында.
29568,0 мың теңге мектепке дейінгі білім беру ұйымында мемлекеттік білім беру тапсырысын жүзеге асыруға, соның ішінде 9000,0 мың теңге шағын-орталықтарға, 10393,0 мың теңге жеке балабақшаларға, 10175,0 мың теңге қайтарылған балабақшаларға;
2009 жыл ішінде нысаналы пайдаланылмаған мақсатты трансферттер сомасы 2010 жылда қолдануға рұқсат етілгендіктен олардың мақсаттарға белгіленгендігін ескере отырып, 3900,0 мың теңге сомасы Зеленый Бор селосында қазандық үшін суды химиялық тазартудан өткізетін жүйені сатып алуға және 6278,1 мың теңге шаруашылық жүргізу құқығындағы «Термо-Транзит» мемлекеттік қазыналық кәсіпорынның қазандықтарын 2010-2011 жылдарда жылу беру мерзіміне дайындауға;
2) дамуға арналған облыстық бюджеттен мақсатты трансферттер:
Қазақстан Республикасында тұрғын үй құрылысын дамытудың 2008-2010 жылдарға арналған мемлекеттік бағдарламасына сәйкес инженерлі-коммуникациялық инфрақұрылымды жайластыру және дамыту үшін 24747,0 мың теңге сомасында;
Щучье-Бурабай курорттық аймағының электр жүйесін қайта жаңартуға және салуға 1915000,0 мың теңге сомасында;
Щучинск қаласында ішкі кварталдық су құбыр жүйесін қайта жаңартуға 100000,0 мың теңге сомасында;
Щучинск қаласында (3 кезектегі) су құбыр жүйесін қайта жаңартуға 269671,0 мың теңге сомасында.
«100000,0 мың теңге сомасында Ақмола облысының Бурабай ауданының Бурабай кентінің сумен жабдықтау желілерін қайта құруға»;
«4605,0 мың теңге сомасында “Ақмола облысының Щучинск қаласында кварталішілік су құбыры желілерін қайта құру” объектісі бойынша жобалы-сметалық құжаттаманы әзірлеуге»;
«4605,0 мың теңге сомасында “Ақмола облысының Бурабай ауданының Бурабай кентінің сумен жабдықтау желілерін екінші кезекте қайта құру” объектісі бойынша жобалы-сметалық құжаттаманы әзірлеуге».

обеспечение проезда участникам и инвалидам Великой Отечественной войны по странам Содружества Независимых Государств, по территории Республики Казахстан, а также оплаты им и сопровождающим их лицам расходов на питание, проживание, проезд для участия в праздничных мероприятиях в городах Москва, Астана к 65-летию Победы в Великой Отечественной войне в сумме 1540,3 тысяч тенге.
на содержание подразделений местных исполнительных органов в области ветеринарии в сумме 13 552,0 тысяч тенге;
на проведение противоэпизоотических мероприятий в сумме 10760,0 тысяч тенге;
бюджетные кредиты для реализации мер социальной поддержки специалистов социальной сферы сельских населенных пунктов в сумме 6232,0 тысяч тенге;
на реализацию стратегии региональной занятости и переподготовки кадров в сумме 39720,0 тысяч тенге, в том числе на капитальный ремонт Зеленоборской школы-гимназии, село Зеленый Бор в сумме 28 593,5 тысяч тенге, на расширение программ молодежной практики в сумме 5400,0 тысяч тенге, на создание социальных рабочих мест в сумме 4320,0 тысяч тенге.
на реализацию государственного образовательного заказа в дошкольных организациях образования на 29568,0 тысяч тенге, в том числе на мини-центры 9000,0 тысяч тенге, на частные детские сады 10393,0 тысяч тенге, на возвращенные детские сады 10175,0 тысяч тенге;
неиспользованные в течении 2009 года суммы целевых трансфертов разрешенные к использованию в 2010 году с соблюдением их целевого назначения на приобретение системы химической очистки воды для котельной в селе Зеленый Бор в сумме 3900,0 тысяч тенге и 6278,1 тысяч тенге на подготовку котельной государственного казенного предприятия на праве хозяйственного ведения "Термо-Транзит" к отопительному сезону 2010-2011 годов.
2) целевые трансферты на развитие из республиканского бюджета:
на развитие и обустройство инженерно-коммуникационной инфраструктуры в соответствии с государственной программой жилищного строительства в Республике Казахстан на 2008-2010 годы в сумме 24747,0 тысяч тенге;
строительство и реконструкция электрических сетей Щучинско-Боровской курортной зоны в сумме 1915000,0 тысяч тенге;
реконструкцию внутриквартальных водопроводных сетей в городе Щучинске в сумме 100000,0 тысяч тенге;
реконструкцию водопроводных сетей в городе Щучинске (3 очередь) в сумме 269671,0 тысяч тенге.
«на реконструкцию сетей водоснабжения поселка Бурабай Бурабайского района Акмолинской области в сумме 100000,0 тысяч тенге»;
«на разработку проектно-сметной документации по объекту «Реконструкция внутриквартальных водопроводных сетей в городе Щучинске Акмолинской области» в сумме 4605,0 тысяч тенге»;
«на разработку проектно-сметной документации по объекту «Реконструкция сетей водоснабжения поселка Бурабай Бурабайского района Акмолинской области вторая очередь» в сумме 4605,0 тысяч тенге».

3) облыс бюджетінен ағымдағы мақсатты трансферттер:
Ұлы Отан соғысына қатысқандар мен мүгедектерге коммуналдық шығындарды өтеу үшін әлеуметтік көмек көрсетуге 4051,0 мың теңге сомасында;
19969,0 мың теңге - Ұлы Отан соғысындағы Жеңістің 65 жылдығына орай Ұлы Отан соғысының қатысушылары мен мүгедектеріне, сондай-ақ оларға теңестірілген, оның ішінде майдандағы армия құрамына кірмеген, 1941 жылғы 22 маусымнан бастап 1945 жылғы 3 қыркүйек аралығындағы кезеңде әскери бөлімшелерде, мекемелерде, әскери-оқу орындарында әскери қызметтен өткен, запасқа босатылған (отставка), «1941-1945 жж. Ұлы Отан соғысында Германияны жеңгенi үшiн» медалімен немесе «Жапонияны жеңгені үшін» медалімен марапатталған әскери қызметшілерге, Ұлы Отан соғысы жылдарында тылда кемінде алты ай жұмыс істеген (қызметте болған) адамдарға біржолғы материалдық көмек төлеуге, Ұлы Отан соғысының қатысушылары мен мүгедектеріне Тәуелсіз Мемлекеттер Достастығы елдері, Қазақстан Республикасының аумағы бойынша жол жүруін, сондай-ақ оларға және олармен бірге жүретін адамдарға Мәскеу, Астана қалаларында мерекелік іс-шараларға қатысуы үшін тамақтануына, тұруына, жол жүруіне арналған шығыстарын төлеуді қамтамасыз етуге;
тұрмыстық деңгейі төмен отбасылардың студенттердің коллежде оқу ақысын өтеуге 1395,7 мың теңге сомасында;
жылумен қамтамасыз ететін өнеркәсіптердің тұрақты жұмысын қамтамасыз етуге 141200,0 мың теңге сомасында;
Кенесары және оған жалғаса орналасқан Бурабай ауданы Бурабай кенті көшелерін бөлшектей жоспарлаудың жобасына 14964,0 мың теңге сомасында;
26900,0 мың теңге сомасында (2 кезекте) Зеленый Бор селосындағы жылу беру желілеріне және су құбырына күрделі жөндеу жүргізуге;
224000,0 мың теңге сомасында бюджеттік саладағы қызметкерлердің еңбек ақысын төлеуге.
аумақтық еңбекпен қамту және кадрларды қайта даярлау стратегиясының іске асыруға 30000,0 мың теңге, соның ішінде Бурабай ауданының аудандық мәніндегі жолдарға ағымдағы жөндеу жүргізуге 10000,0 мың теңге, қала ішіндегі жолдарға ағымдағы жөндеу жүргізуге 20000,0 мың теңге.
85589,0 мың теңге сомасында бюджеттік саладағы еңбекақы қорының өзгеруіне байланысты.
4) «Ақмола облысының білім мекемелері мен нысандарын 2007-2010 жылдарға арналған күрделі жөндеу мен материалдық-техникалық қамтамасыз етілуі» аймақтық бағдарлама бойынша аудандық бюджеттің қаржысы есебінен шығындар:
оқулықтарды сатып алуға және жеткізуге 8627,0 мың теңге сомасында;
орта білім беру жүйесін ақпараттандыруға 5225,0 мың теңге сомасында.
5) тұрғын үй құрылысына несиесінің қайтарылуы 345100,0 мың теңге сомасында.

3) целевые текущие трансферты из областного бюджета: на оказание социальной помощи участникам и инвалидам Великой Отечественной войны на расходы за коммунальные услуги в сумме 4051,0 тысяч тенге;
на выплату единовременной материальной помощи участникам и инвалидам Великой Отечественной войны, а также лицам, приравненным к ним, военнослужащим, в том числе уволенным в запас (отставку), проходившим военную службу в период с 22 июня 1941 года по 3 сентября 1945 года в воинских частях, учреждениях, в военно-учебных заведениях, не входивших в состав действующей армии, награжденным медалью «За Победу над Германией в Великой Отечественной войне 1941-1945 гг.» или медалью «За победу над Японией», лицам, проработавшим (прослужившим) не менее шести месяцев в тылу в годы Великой Отечественной войны и на обеспечение проезда участникам и инвалидам Великой Отечественной войны по странам Содружества Независимых Государств, по территории Республики Казахстан, а также оплаты им и сопровождающим их лицам расходов на питание, проживание, проезд для участия в праздничных мероприятиях в городах Москве, Астане к 65-летию Победы в Великой Отечественной войне 19969,0 тысяч тенге.
на оплату за учебу в колледжах студентам из малообеспеченных семей в сумме 1395,7 тысяч тенге;
на обеспечение стабильной работы теплоснабжающих предприятий в сумме 141200,0 тысяч тенге;
на проект детальной планировки улицы Кенесары и прилегающей к ней территории поселка Бурабай Бурабайского района в сумме 14964,0 тысяч тенге;
на капитальный ремонт тепловых сетей и водопровода в селе Зеленый Бор (2-я очередь) в сумме 26900,0 тысяч тенге»;
на выплату заработной платы работникам бюджетной сферы в сумме 224000,0 тысяч тенге.
на реализацию стратегии региональной занятости и переподготовки кадров в сумме 30000,0 тысяч тенге, в том числе на текущий ремонт дорог районного значения Бурабайского района 10000,0 тысяч тенге, на текущий ремонт внутригородских дорог 20000,0 тысяч тенге.
в связи с изменением фонда оплаты труда в бюджетной сфере в сумме 85589,0 тысяч тенге.
4) затраты за счет средств районного бюджета по региональной программе «Капитальный ремонт и материально-техническое обеспечение учреждений и объектов образования Акмолинской области на 2007-2010 годы»:
на приобретение и доставку учебников в сумме 8627,0 тысяч тенге;
на информатизацию системы среднего образования в сумме 5225,0 тысяч тенге.
5) возврат кредита на строительство жилья в сумме 345100,0 тысяч тенге.

6) Республикалық және облыстық бюджеттен 1089,9 мың теңге сомасындағы мақсатты трансферттердің қайтарылуын аудандық бюджетте есепке алу.
Ескерту. 3-тармаққа өзгерту енгізілді - Ақмола облысы Бурабай аудандық мәслихатының 2010.01.21 № С-22/9 (қолданысқа енгізу тәртібін 3-тармақтан қараңыз) 2010.03.19 № С-24/1 (қолданысқа енгізу тәртібін 3-тармақтан қараңыз) 2010.04.16 № С-25/3 (қолданысқа енгізу тәртібін 3-тармақтан қараңыз) 2010.07.30 № С-26/3 (қолданысқа енгізу тәртібін 3-тармақтан қараңыз) 2010.11.05 № С-28/10 (қолданысқа енгізу тәртібін 3-тармақтан қараңыз); 2010.12.14 № С-29/3 (2010 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгізіледі) шешімдерімен
4. Ұлы Отан соғысындағы Жеңістің 65-жылдығына орай Ұлы Отан соғысының қатысушылары мен мүгедектеріне 20 мың теңге сомасында, Ұлы Отан соғысына қатысқандар мен мүгедектерге теңелген тұлғаларға 15 мың теңге сомасында, Ұлы Отан соғысына қатысқандардың жеңілдіктері мен кепілдіктерімен теңестірілген басқа да санаттағы тұлғаларға 10 мың теңге сомасында, Ұлы Отан соғысы жылдарындағы тыл еңбеккерлеріне (соның ішінде марапатталған тыл еңбеккерлеріне) 7 мың теңге сомасында біржолғы әлеуметтік көмек белгіленсін.
5. Ауылдық (селолық) жерлерде тұрып жұмыс істейтін әлеуметтік қамсыздандыру, білім беру, мәдениет және спорт мамандардың еңбекақыларынан және бағамдық ставкаларынан қала жағдайында осы қызмет түрлерімен айналысатын мамандардың бағамдық ставкалары және еңбекақыларымен салыстырғанда аудандық бюджет қаражаты есебінен қосымша жиырма бес пайыз көлемінде белгіленсін.
6. 2010 жылға арналған жергілікті бюджеттің орындалуы барысында секвестерге жатпайтын жергілікті бағдарламалардың тізбесі 4 қосымшаға сәйкес бекітілсін.
7. Аудандық мәндегі қала, кент, ауылдық (селолық) округтердің 2010 жылға арналған бюджеттік бағдарламалары 5 қосымшаға сәйкес бекітілсін.
8. Осы шешiм Ақмола облысының Бурабай аудандық әдiлет басқармасында мемлекеттiк тiркелген күннен бастап күшіне енедi және 2010 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгізіледі.
Аудандық мәслихаттың
ХХI сессиясының төрағасы                   Р.Махаев
Аудандық мәслихаттың
хатшысы                                    Г.Марченко
КЕЛІСІЛДІ:
Бурабай ауданының әкімі                    В. Балахонцев
«Бурабай ауданының
экономика және бюджеттік
жоспарлау бөлімі»
мемлекеттік мекемесінің бастығы            Г. Тінәлинова
Бурабай аудандық мәслихаттың

6) учесть в районном бюджете возврат целевых трансфертов из республиканского и областного бюджетов в сумме 1089,9 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 3 с изменениями внесенными, решением Бурабайского районного маслихата Акмолинской области от 21.01.2010 № С-22/9 (порядок введения в действие см. п. 3); 19.03.2010 № С-24/1 (порядок введения в действие см. п. 3); 16.04.2010 № С-25/3 (порядок введения в действие см. п. 3); 30.07.2010 № С-26/3 (порядок введения в действие см. п. 3) 05.11.2010 № С-28/10 (порядок введения в действие см. п. 3); 14.12.2010 № С-29/3 (вводится в действие с 1 января 2010 года)
4. Установить размер единовременной выплаты в честь празднования 65-ой годовщины Победы в Великой Отечественной войне участникам и инвалидам Великой Отечественной войны в сумме 20 тысяч тенге, лицам, приравненным к участникам и инвалидам Великой Отечественной войны в сумме 15 тысяч тенге, другим категориям лиц, приравненных по льготам и гарантиям к участникам Великой Отечественной войны в сумме 10 тысяч тенге и труженикам тыла (в том числе награжденным труженикам тыла) в годы Великой Отечественной войны в сумме 7 тысяч тенге.
5. Установить специалистам социального обеспечения, образования, культуры и спорта, проживающим и работающим в аульной (сельской) местности повышенные на двадцать пять процентов должностных окладов и тарифных ставок, по сравнению с окладами и ставками специалистов, занимающимися этими видами деятельности в городских условиях, за счет средств районного бюджета.
6. Утвердить перечень местных программ не подлежащих секвестру в процессе исполнения районного бюджета на 2010 год, согласно приложению 4.
7. Утвердить бюджетные программы города районного значения, поселка, аульных (сельских) округов на 2010 год, согласно приложению 5.
8. Решение вступает в силу со дня государственной регистрации в Управлении юстиции Бурабайского района Акмолинской области и вводится в действие с 1 января 2010 года.
Председатель XXI сессии
районного маслихата                        Р. Махаев
Секретарь районного
маслихата                                  Г.Марченко
СОГЛАСОВАНО:
Аким Бурабайского района                   В.Балахонцев
Начальник государственного
учреждения «Отдел экономики
и бюджетного планирования
Бурабайского района»                       Г.Тналинова
Приложение 1 к решению
Бурабайского районного маслихата

9879,0
019
Ұлы Отан соғысындағы Жеңістің 65 жылдығына орай Ұлы Отан соғысының қатысушылары мен мүгедектеріне Тәуелсіз Мемлекеттер Достастығы елдері бойынша, Қазақстан Республикасының аумағы бойынша жол жүруін, сондай-ақ оларға және олармен бірге жүретін адамдарға Мәскеу, Астана қалаларында мерекелік іс-шараларға қатысуы үшін тамақтануына, тұруына, жол жүруіне арналған шығыстарын төлеуді қамтамасыз ету
1540,3
020
Ұлы Отан соғысындағы Жеңістің 65 жылдығына орай Ұлы Отан соғысының қатысушылары мен мүгедектеріне, сондай-ақ оларға теңестірілген,  оның ішінде майдандағы армия құрамына кірмеген, 1941 жылғы 22 маусымнан бастап 1945 жылғы 3 қыркүйек аралығындағы кезеңде әскери бөлімшелерде, мекемелерде, әскери-оқу орындарында әскери қызметтен өткен, запасқа босатылған (отставка), «1941-1945 жж. Ұлы Отан соғысында Германияны жеңгенi үшiн» медалімен немесе «Жапонияны жеңгені үшін»  медалімен марапатталған әскери қызметшілерге, Ұлы Отан соғысы жылдарында тылда кемінде алты ай жұмыс істеген (қызметте болған) адамдарға біржолғы материалдық көмек төлеу
49549,0
09
Әлеуметтік көмек және әлеуметтік қамсыздандыру саласында басқа да қызметтер
20864,0
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
20864,0
001
Жергілікті деңгейде халық үшін әлеуметтік бағдарламаларды жұмыспен қамтуды қамтамасыз етуді іске асыру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
20610,0
011
Жәрдемақылар мен басқа да әлеуметтік төлемдерді есептеу, төлеу және жеткізу жөніндегі қызмет көрсетулерге төлем жүргізу
254,0
7
Тұрғын-үй коммуналдық шаруашылығы
338523,1
01
Тұрғын-үй шаруашылығы
90407,0
467
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) құрылыс бөлімі
90407,0
003
Тұрғын үй құрылысы
0,0
004
Инженерлік коммуникациялық инфрақұрылымды дамыту және жайластыру және (немесе) сатып алуға несие беру
24747,0
019
Тұрғын үй салу және сатып алу
65660,0
02
Коммуналдық шаруашылық
213530,1
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
213530,1
012
Сумен жабдықтау және су бөлу жүйесінің қызмет етуі
11552,0
026
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) коммуналдық меншігіндегі жылу жүйелерін пайдалануды ұйымдастыру
164900,0
030
Өңірлік жұмыспен қамту және кадрларды қайта даярлау стратегиясын іске асыру шеңберінде инженерлік коммуникациялық инфрақұрылымды жөндеу және елді мекендерді көркейту
37078,1
03
Елді мекендерді көркейту
34586,0
123
Қаладағы аудан аудандық маңызы бар қала, кент, аул  (село), ауылдық (селолық) округ әкімдерінің аппараттары

9879,0
019
Обеспечение проезда участникам и инвалидам Великой Отечественной войны по странам Содружества Независимых Государств, по территории Республики Казахстан, а также оплаты им и сопровождающим их лицам расходов на питание, проживание, проезд для участия в праздничных мероприятиях в городах Москва, Астана к 65-летию Победы в Великой Отечественной войне
1540,3
020
Выплата единовременной материальной помощи участникам и инвалидам Великой Отечественной войны, а также лицам, приравненным к ним, военнослужащим, в том числе уволенным в запас (отставку), проходившим военную службу в период с 22 июня 1941 года по 3 сентября 1945 года в воинских частях, учреждениях, в военно-учебных заведениях, не входивших в состав действующей армии, награжденным медалью «За победу над Германией в Великой Отечественной войне 1941-1945 гг.» или медалью «За победу над Японией», проработавшим (прослужившим) не менее шести месяцев в тылу в годы Великой Отечественной войны к 65-летию Победы в Великой Отечественной войне
49549,0
09
Прочие услуги в области социальной помощи и социального обеспечения
20864,0
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
20864,0
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области обеспечения занятости и реализации социальных программ для населения
20610,0
011
Оплата услуг по зачислению, выплате и доставке пособий и других социальных выплат
254,0
7
Жилищно-коммунальное хозяйство
338523,1
01
Жилищное хозяйство
90407,0
467
Отдел строительства района (города областного значения)
90407,0
003
Строительство жилья
0,0
004
Развитие, обустройство и (или) приобретение инженерно-коммуникационной инфраструктуры
24747,0
019
Строительство жилья
65660,0
02
Коммунальное хозяйство
213530,1
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
213530,1
012
Функционирование системы водоснабжения и водоотведения
11552,0
026
Организация эксплуатации тепловых сетей, находящихся в коммунальной собственности районов (городов областного значения)
164900,0
030
Ремонт инженерно-коммуникационной инфраструктуры и благоустройство населенных пунктов в рамках реализации cтратегии региональной занятости и переподготовки кадров
37078,1
03
Благоустройство населенных пунктов
34586,0
123
Аппарат акима района в городе, города районного значения, поселка, аула (села), аульного( сельского) округа