Облыстық мәслихаттың 2008 жылғы 10 желтоқсандағы N 125 "2009 жылға арналған облыстық бюджет туралы" шешіміне өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Ақтөбе облыстық мәслихатының 2009 жылғы 18 сәуірдегі N 181 шешімі. Ақтөбе облысының Әділет департаментінде 2009 жылғы 28 сәуірде N 3288 тіркелді. Күші жойылды - Ақтөбе облыстық мәслихатының 2010 жылғы 14 шілдедегі № 321 шешімімен
Ескерту. Күші жойылды - Ақтөбе облыстық мәслихатының 2010.07.14 № 321 шешімімен.
Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы N 148 "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Заңының 6 бабына және Қазақстан Республикасының 2008 жылғы 4 желтоқсандағы N 95 Бюджеттік Кодексінің 106 бабының 2 тармағының 4 тармақшасына және 4 тармағына және Қазақстан Республикасының 2009 жылғы 9 сәуірдегі N 150 "2009-2011 жылдарға арналған республикалық бюджет туралы" Қазақстан Республикасының Заңына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы" Заңына сәйкес облыстық мәслихат ШЕШІМ ЕТЕДІ:
1. Облыстық мәслихаттың Ақтөбе облысының әділет департаментінде 2009 жылғы 12 қаңтарда N 3279 тіркелген, 2009 жылғы 15 қаңтарда "Ақтөбе" және "Актюбинский вестник" газеттерінің N 6-7 жарияланған 2008 жылғы 10 желтоқсандағы N 125 "2009 жылға арналған облыстық бюджет туралы" шешіміне (Ақтөбе облысының әділет департаментінде 2009 жылғы 23 ақпанда N 3280 тіркелген, 2009 жылғы 7 наурыздағы "Ақтөбе" және "Актюбинский вестник" газеттерінің N 31-32 жарияланған 2009 жылғы 6 ақпандағы N 153 шешімімен енгізілген өзгерістер мен толықтыруларды еске ала отырып) мынадай өзгерістер мен толықтырулар енгізілсін:
1) 1 тармақта:
1) тармақшасында:
кірістер
"63 017 481,2" деген цифрлар "78 899 236,2" деген цифрлармен ауыстырылсын;
оның ішінде:
салықтық түсімдері бойынша
"23 311 233" деген цифрлар "26 841 584" деген цифрлармен ауыстырылсын;
салықтық емес түсімдер бойынша
"333 037" деген цифрлар "375 037" деген цифрлармен ауыстырылсын;
трансферттер түсімдері бойынша
"39 373 211,2" деген цифрлар "51 682 615,2" деген цифрлармен ауыстырылсын;
2) тармақшасында:
шығындар
"62 706 616,7" деген цифрлар "78 165 371,7" деген цифрлармен ауыстырылсын;
3) тармақшасында:
таза бюджеттік кредит беру
"230 209,4" деген цифрлар "-69 790,6" деген цифрлармен ауыстырылсын;
оның ішінде:
бюджеттік кредиттер
"1 488 000" деген цифрлар "1 188 000" деген цифрлармен ауыстырылсын;
4) тармақшасында:
қаржы активтерiмен жасалатын операциялар бойынша сальдо
"250 000" деген цифрлар "973 000" деген цифрлармен ауыстырылсын;
оның ішінде:
қаржы активтерiн сатып алу
"250 000" деген цифрлар "973 000" деген цифрлармен ауыстырылсын;

о внесении изменений и дополнений в решение областного маслихата от 10 декабря 2008 года N 125 "Об областном бюджете на 2009 год"
Решение маслихата Актюбинской области от 18 апреля 2009 года N 181. Зарегистрировано Департаментом юстиции Актюбинской области 28 апреля 2009 года N 3288. Утратило силу решением маслихата Актюбинской области от 14 июля 2010 года № 321
Сноска. Утратило силу решением маслихата Актюбинской области от  14.07.2010 № 321.
В соответствии со статьей 6 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года N 148 "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", подпункта 4 пункта 2 и   пункта 4 статьи 106 Бюджетного кодекса Республики Казахстан от 4 декабря 2008 года N 95 и Закона Республики Казахстан от 9 апреля 2009  года N 150 "О внесении изменений и дополнений в Закон Республики Казахстан "О республиканском бюджете на 2009-2011 годы" областной маслихат РЕШАЕТ:
1. Внести в решение областного маслихата от 10 декабря 2008 года N 125 "Об областном бюджете на 2009 год", зарегистрированное в департаменте юстиции Актюбинской области 12 января 2009 года N 3279, опубликованные в газетах "Актобе" и "Актюбинский вестник" от 15 января 2009 года N 6-7 (с учетом, внесенных в него изменений и дополнений решением областного маслихата от 6 февраля 2009 года N 153, зарегистрированное в департаменте юстиции Актюбинской области 23 февраля 2009 года N 3280, опубликованные в газетах "Актобе" и "Актюбинский вестник" от 7 марта 2009 года N 31-32) следующие изменения и дополнения:
1) в пункте 1:
в подпункте 1):
доходы
цифры "63 017 481,2" заменить цифрами "78 899 236,2",
в том числе по:
налоговым поступлениям
цифры "23 311 233" заменить цифрами "26 841 584";
неналоговым поступлениям
цифры "333 037" заменить цифрами "375 037";
поступлениям трансфертов
цифры "39 373 211,2" заменить цифрами "51 682 615,2";
в подпункте 2):
затраты
цифры "62 706 616,7" заменить цифрами "78 165 371,7";
в подпункте 3):
чистое бюджетное кредитование
цифры "230 209,4" заменить цифрами "-69 790,6",
в том числе:
бюджетные кредиты
цифры "1 488 000" заменить цифрами "1 188 000";
в подпункте 4):
сальдо по операциям с финансовыми активами
цифры "250 000" заменить цифрами "973 000";
в том числе:
приобретение финансовых активов
цифры "250 000" заменить цифрами "973 000".

2) 5 тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"2009 жылға арналған облыстық бюджетте Ақтөбе қаласының және аудандардың бюджеттерінен облыстық бюджетке бюджеттік алулардың көлемі 4 807 384 мың теңге сомасында көзделсін, оның ішінде:
Ақтөбе қаласынан 1 354 279 мың теңге;
Мұғалжардан 3 204 274 мың теңге;
Хромтаудан 248 831 мың теңге".
3) 6 тармақта:
"сәйкес" деген сөзден кейін "2009 жылғы 1 қаңтардан" деген сөздермен толықтырылсын;
6 тармақ мынадай мазмұндағы екінші бөлігімен толықтырылсын:
"2009 жылғы 1 шілдеден:
1) жалақының ең төменгі мөлшері - 13 717 теңге;
2) Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес жәрдемақыларды және өзге де әлеуметтік төлемдерді есептеу үшін, сондай-ақ айыппұл санкцияларын, салықтар мен басқа да төлемдерді қолдану үшін айлық есептік көрсеткіш - 1 296 теңге;
3) базалық әлеуметтік төлемдердің мөлшерін есептеу үшін ең төменгі күнкөріс деңгейінің шамасы - 13 717 теңге мөлшерінде белгіленсін".
4) 9 тармақта:
"11 475 901" деген цифрлар "11 262 911" деген цифрлармен ауыстырылсын;
оның ішінде:
"1 097 218" деген цифрлар "1 104 501" деген цифрлармен ауыстырылсын;
"1 023 335" деген цифрлар "1 022 077" деген цифрлармен ауыстырылсын;
"1 043 590" деген цифрлар "958 699" деген цифрлармен ауыстырылсын;
"1 172 199" деген цифрлар "1 173 500" деген цифрлармен ауыстырылсын;
"883 125" деген цифрлар "897 522" деген цифрлармен ауыстырылсын;
"1 427 106" деген цифрлар "1 460 938" деген цифрлармен ауыстырылсын;
"1 375 737" деген цифрлар "1 361 345" деген цифрлармен ауыстырылсын;
"380 654" деген цифрлар "139 015" деген цифрлармен ауыстырылсын;
"1 215 091" деген цифрлар "1 283 032" деген цифрлармен ауыстырылсын;
"1 857 846" деген цифрлар "1 862 282" деген цифрлармен ауыстырылсын.
5) 15 тармақта:
1 абзацтың бөлігінде:
"102 678" деген цифрлар "104 087" деген цифрлармен ауыстырылсын;
2 абзацтың бөлігінде:
"43 908" деген цифрлар "44 786" деген цифрлармен ауыстырылсын;
3 абзацтың бөлігінде:
"58 770" деген цифрлар "59 301" деген цифрлармен ауыстырылсын.
6) мынадай мазмұндағы 15-1 тармағымен толықтырылсын:
"2009 жылға арналған облыстық бюджетте республикалық бюджеттен өңірлік жұмыспен қамту және кадрларды қайта даярлау стратегиясын іске асыруға сомасы 10 573 922 мың теңге нысаналы трансферттер түскені ескерілсін, оның ішінде:
тұрғындарды жұмыспен қамтамасыз етуге - 9 593 500 мың теңге;
әлеуметтік жұмыс орындарын және жастар практикасы бағдарламасын кеңейтуге - 475 700 мың теңге;
кадрларды даярлау және қайта даярлауға - 504 722 мың теңге.
Аталған соманы бөлу облыс әкімдігінің қаулысы негізінде жүзеге асырылады".

2) пункт 5 изложить в новой редакции:
"Предусмотреть в областном бюджете на 2009 год объемы бюджетных изъятий из бюджетов районов и города Актобе в областной бюджет в сумме 4 807 384 тысяч тенге, в том числе:
городу Актобе 1 354 279 тысяч тенге;
Мугалжарскому 3 204 274 тысяч тенге;
Хромтаускому    248 831 тысяч тенге".
3) в пункте 6:
после слов "установлено" дополнить словами "с 1 января 2009 года";
пункт 6 дополнить частью второй следующего содержания:
"с 1 июля 2009 года:
1) минимальный размер заработной платы - 13 717 тенге;
2) месячный расчетный показатель для исчисления пособий и иных социальных выплат, а также, для применения штрафных санкций, налогов и других платежей в соответствии с законодательством Республики Казахстан - 1 296 тенге;
3) величина прожиточного минимума для исчисления размеров базовых социальных выплат – 13 717 тенге".
4) в пункте 9:
цифры "11 475 901" заменить цифрами "11 262 911",
в том числе:
цифры "1 097 218" заменить цифрами "1 104 501";
цифры "1 023 335" заменить цифрами "1 022 077";
цифры "1 043 590" заменить цифрами "958 699";
цифры "1 172 199" заменить цифрами "1 173 500";
цифры "883 125"   заменить цифрами "897 522";
цифры "1 427 106" заменить цифрами "1 460 938";
цифры "1 375 737" заменить цифрами "1 361 345";
цифры "380 654"   заменить цифрами "139 015";
цифры "1 215 091" заменить цифрами " 1 283 032";
цифры "1 857 846" заменить цифрами " 1 862 282".
5) в пункте 15:
в части абзаца 1:
цифры "102 678" заменить цифрами "104 087";
в части абзаца 2:
цифры "43 908" заменить цифрами "44 786";
в части абзаца 3:
цифры "58 770 " заменить цифрами "59 301".
6) дополнить пунктом 15-1 следующего содержания:
"Учесть в областном бюджете на 2009 год поступление целевых трансфертов из республиканского бюджета на реализацию стратегии региональной занятости и переподготовки кадров в сумме 10 573 922 тысяч тенге, в том числе:
на обеспечение занятости населения - 9 593 500 тысяч тенге;
на расширение программы социальных рабочих мест и молодежной практики - 475 700 тысяч тенге;
на подготовку и переподготовку кадров - 504 722 тысяч тенге.
Распределение указанных трансфертов осуществляется на основании постановления акимата области".