2008 жылғы 19 желтоқсандағы аудандық мәслихаттың N 79 "2009 жылға арналған аудандық бюджеті туралы" шешіміне өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Ақтөбе облысы Мұғалжар аудандық мәслихатының 2009 жылғы 23 сәуірдегі N 113 шешімі. Ақтөбе облысының Мұғалжар аудандық әділет басқармасында 2009 жылдың 28 сәуірде N 3-9-96 тіркелді. Күші жойылды - Ақтөбе облысы Мұғалжар аудандық мәслихатының 2010 жылғы 16 ақпандағы N 176 шешімімен
Ескерту. Күші жойылды - Ақтөбе облысы Мұғалжар аудандық мәслихатының 2010.02.16 N 176 шешімімен.
Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы N 148 "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Заңының 6 бабына және Қазақстан Республикасының 2008 жылғы 4 желтоқсандағы N 95 Бюджеттік Кодексінің 106 бабының 2 тармағының 4 тармақшасына және 4 тармағына сәйкес және облыстық мәслихаттың 2009 жылғы 18 сәуірдегі кезекті он бесінші сессиясының N 181 шешіміне сәйкес аудандық мәслихат ШЕШІМ ЕТЕДІ:
1. Аудандық мәслихаттың Мұғалжар әділет басқармасында 2009 жылғы 5 қаңтарда N 3-9-86 санымен тіркелген, 2009 жылғы 21 қаңтарда N 3 және 28 қаңтарда N 4 "Мұғалжар" газеттерінде жарияланған 2008 жылғы 19 желтоқсандағы N 79 "2009 жылға арналған аудандық бюджет туралы" шешіміне (Мұғалжар әділет басқармасында 2009 жылғы 23 ақпанда N 3-9-94 тіркелген, 2009 жылы 11 наурызда "Мұғалжар" газетінің N 12-13 жарияланған 2009 жылғы 9 ақпандағы N 94 шешімімен енгізілген өзгерістер мен толықтыруларды еске ала отырып) мынадай өзгерістер мен толықтырулар енгізілсін:
1) 1 тармақта
1) тармақшасында:
кірістер
"5 002 096" деген цифрлар "6 472 463" деген цифрлармен ауыстырылсын;
оның ішінде:
салықтық түсімдері бойынша
"4 581 693" деген цифрлар "5 729 329" деген цифрлармен ауыстырылсын;
трансферттер түсімдері бойынша "383 169" деген цифрлар "705 900" деген цифрлармен ауыстырылсын;
2) тармақшасында:
шығындар "5 884 904,4" деген цифрлар "7 345 271,4" деген цифрлармен ауыстырылсын;
3) қаржы активтерімен жасалынатын операциялар бойынша сальдо "24 000" деген цифрлар "34 000" деген цифрлармен ауыстырылсын;
оның ішінде:
қаржы активтерін сатып алу "24 000" деген цифрлар "34 000" деген цифрлармен ауыстырылсын;
2) 4 тармақта:
"сәйкес" деген сөзден кейін "2009 жылғы 1 қаңтардан" деген сөздермен толықтырылсын;
және мынадай мазмұндағы абзацтармен толықтырылсын:
"2009 жылғы 1 шілдеден:
1) жалақының ең төменгі мөлшері – 13 717 теңге;
2) Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес жәрдемақыларды және өзге де әлеуметтік төлемдерді есептеу үшін, сондай-ақ айыппұл санкцияларын, салықтар мен басқа да төлемдерді қолдану үшін айлық есептік көрсеткіш – 1 296 теңге;

О внесении изменений и дополнений в решение районного маслихата от 19 декабря 2008 года N 79 "О бюджете района на 2009 год"
Решение маслихата Мугалжарского района Актюбинской области от 23 апреля 2009 года N 113. Зарегистрировано Управлением юстиции Мугалжарского района Актюбинской области 28 апреля 2009 года N 3-9-96. Утратило силу решением маслихата Мугалжарского района Актюбинской области от 10 февраля 2010 года N 176
Сноска. Утратило силу решением маслихата Мугалжарского района Актюбинской области от 16.02.2010 N 176.
В соответствии со статьей 6 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года N 148 "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", подпункта 4 пункта 2 и  пункта 4 статьи 106 Бюджетного кодекса Республики Казахстан от 4 декабря 2008 года N 95, решением очередной пятнадцатой сессии областного маслихата от 18 апреля 2009 года N 181 районный маслихат РЕШАЕТ:
1. Внести в решение Мугалжарского районного маслихата от 19 декабря 2008 года N 79 "О бюджете района на 2009 год", зарегистрированное в управлении юстиции Мугалжарского района от 05 января 2009 года N 3-9-86, опубликованное в газете "Мугалжар" 21 января 2009 N 3 (с учетом, внесенных в него изменений и дополнений решением районного маслихата от 9 февраля 2009 года N 94, зарегистрированное в управлении юстиции Мугалжарского района 23 февраля 2009 года N 3-9-94, опубликованное в газете "Мугалжар" от 11 марта 2009 года N 12-13) следующие изменения и дополнения:
1) в пункте 1:
в подпункте 1):
доходы
цифры "5 002 096" заменить цифрами "6 472 463",
в том числе по:
налоговым поступлениям
цифры "4 581 693" заменить цифрами "5 729 329";
поступлениям трансфертов
цифры "383 169" заменить цифрами "705 900";
в подпункте 2):
затраты
цифры "5 884 904,4" заменить цифрами "7 345 271,4";
в подпункте 3):
сальдо по операциям с финансовыми активами
цифры "24 000" заменить цифрами "34 000";
в том числе:
приобретение финансовых активов
цифры "24 000" заменить цифрами "34 000".
2) в пункте 4:
после слов "установлено" дополнить словами "с 1 января 2009 года";
и дополнить абзацами следующего содержания:
"с 1 июля 2009 года:
1) минимальный размер заработной платы - 13 717 тенге;
2) месячный расчетный показатель для исчисления пособий и иных социальных выплат, а также, для применения штрафных санкций, налогов и других платежей в соответствии с законодательством Республики Казахстан - 1 296 тенге;

3) базалық әлеуметтік төлемдердің мөлшерін есептеу үшін ең төменгі күнкөріс деңгейінің шамасы – 13 717 теңге мөлшерінде белгіленсін".
3) 6 тармақта:
"2 247 176" деген цифрлар "3 204 274" деген цифрлармен ауыстырылсын;
4) мынадай мазмұндағы 7-1 тармағымен толықтырылсын:
"2009 жылға арналған республикалық бюджеттен өңірлік жұмыспен қамту және кадрларды қайта даярлау стратегиясын іске асыруға сомасы 136 068 мың теңге нысаналы трансферттер түскені ескерілсін, оның ішінде:
тұрғындарды жұмыспен қамтамасыз етуге – 112704 мың теңге;
әлеуметтік жұмыс орындарын және жастар практикасы бағдарламасын кеңейтуге – 23 364 мың теңге;
Аталған соманы бөлу облыс әкімдігінің қаулысы негізінде жүзеге асырылады".
5) 9 тармақта
1 абзацтың бөлігінде:
"277 597" деген цифрлар "262 597" деген цифрлармен ауыстырылсын;
2 абзацтың бөлігінде:
"277 597" деген цифрлар "262 597" деген цифрлармен ауыстырылсын.
6) 10 тармақта
1 абзацтың бөлігінде:
"53 737" деген цифрлар "250 594" деген цифрлармен ауыстырылсын;
2 абзацтың бөлігінде "салуға" деген сөзден кейін "және (немесе) сатып алуға" деген сөздермен толықтырылсын;
және мынадай мазмұндағы абзацпен толықтырылсын:
"инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымды дамыту, жайластыру және (немесе) сатып алуға – 196 857 мың теңге.
7) мынадай мазмұндағы 10-1 тармағымен толықтырылсын:
"2009 жылға арналған облыстық бюджетте өңірлік жұмыспен қамту және кадрларды қайта даярлау стратегиясын іске асыруға сомасы 2 400 мың теңге қаражат қарастырылғаны ескерілсін, оның ішінде:
тұрғындарды жұмыспен қамтамасыз етуге – 2 400 мың теңге;
Аталған соманы бөлу облыс әкімдігінің қаулысы негізінде жүзеге асырылады".
8) 11 тармақта жылғы
1 абзацтың бөлігінде:
"2 050" деген цифрлар "4 456" деген цифрлармен ауыстырылсын;
9) 12 тармақта
"15 090" деген цифрлар "11 090" деген цифрлармен ауыстырылсын.
10) көрсетілген шешімдегі 1, 2 және 4 қосымшалары осы шешімдегі 1, 2 және 4 қосымшаларына сәйкес редакцияда жазылсын.
2. Осы шешім Мұғалжар аудандық әділет басқармасында мемлекеттік тіркеуден өткен күннен бастап күшіне енеді 2009 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледі.
Аудандық мәслихаттың       Аудандық мәслихаттың
кезектен тыс он бесінші             хатшысы
сессиясының төрайымы
М.Ж.Тыныштықұлова            С.С.Салықбаев
Аудандық мәслихаттың

3) величина прожиточного минимума для исчисления размеров базовых социальных выплат – 13 717 тенге".
3) в пункте 6:
цифры "2 247 176" заменить цифрами "3 204 274".
4) дополнить пунктом 7-1 следующего содержания:
"Учесть в районном бюджете на 2009 год поступление целевых трансфертов из республиканского бюджета на реализацию стратегии региональной занятости и переподготовки кадров в сумме 136 068 тысяч тенге, в том числе:
на обеспечение занятости населения – 112 704 тысяч тенге;
на расширение программы социальных рабочих мест и молодежной практики – 23 364тысяч тенге.
Распределение указанных трансфертов осуществляется на основании постановления акимата области".
5) в пункте 9:
в части абзаца 1
цифры "277 597" заменить цифрами "262 597";
в части абзаца 2
цифры "277 597" заменить цифрами "262 597".
6) в пункте 10:
в части абзаца 1:
цифры "53 737" заменить цифрами "250 594";
в части абзаца 2 после слов "на строительство" дополнить словами "и (или) приобретение";
в части абзаца 3 слова "развитие и обустройство" заменить словами "развитие, обустройство и (или) приобретение";
и дополнить абзацем следующего содержания:
"на строительство инженерно-коммуникационной инфраструктуры - 196 857 тысяч тенге".
7) дополнить пунктом 10-1 следующего содержания:
"Учесть в районном бюджете на 2009 год поступление целевых трансфертов из областного бюджета на реализацию стратегии региональной занятости и переподготовки кадров в сумме 2 400 тысяч тенге, в том числе:
на обеспечение занятости населения – 2 400 тысяч тенге;
Распределение указанных трансфертов осуществляется на основании постановления акимата области".
8) в пункте 11:
в части абзаца 1
цифры "2 050" заменить цифрами "4 456";
9) в пункте 12:
цифры "15 090" заменить цифрами "11 090"
10) приложение 1, 2 и 4 к указанному решению изложить в редакции согласно приложения 1, 2 и 4 к настоящему решению.
2. Настоящее решение вступает в силу со дня государственной регистрации в управлении юстиции Мугалжарского района и вводится в действие с 1 января 2009 года.
Председатель внеочередной        Секретарь
пятнадцатой сессии районного       маслихата
районного маслихата
М.Ж. Тыныштыкулова           С.С.Салыкбаев
Приложение N 1
к решению районного маслихата