Мұқтаж азаматтардың жекелеген санаттарына әлеуметтік көмек беру туралы
Қарағанды облысы Жезқазған қалалық мәслихатының 2009 жылғы 14 сәуірдегі N 13/167 шешімі. Қарағанды облысы Жезқазған қаласы Әділет басқармасында 2009 жылғы 22 мамырда N 8-2-86 тіркелді. Күші жойылды - Қарағанды облысы Жезқазған қалалық мәслихатының 2014 жылғы 14 сәуірдегі N 23/198 шешімімен
Ескерту. Күші жойылды - Қарағанды облысы Жезқазған қалалық мәслихатының 14.04.2014 N 23/198 (алғашқы ресми жарияланғаннан күннен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы", 2005 жылғы 13 сәуірдегі "Қазақстан Республикасында мүгедектерді әлеуметтік қорғау туралы", 1999 жылғы 7 сәуірдегі "Қазақстан Республикасының азаматтардың жекелеген санаттарына жеңілдіктер беру мәселелері бойынша кейбір заң актілеріне өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы", 1994 жылғы 21 қыркүйектегі "Қазақстан Республикасындағы көлік туралы", 1995 жылғы 28 сәуірдегі "Ұлы Отан соғысының қатысушылары мен мүгедектеріне және соларға теңестірілген адамдарға берілетін жеңілдіктер мен оларды әлеуметтік қорғау туралы" Заңдарының негізінде, Жезқазған қалалық мәслихаты ШЕШТІ:
1. "Жезқазған қаласының жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі" мемлекеттік мекемесі алушының таңдауы бойынша, олар таңдаған екінші деңгейдегі банктер немесе тиісті банктік операциялар жасауға Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкінің лицензиясы бар ұйымдар арқылы жергілікті өкілді органдардың шешімі бойынша әлеуметтік төлемдердің тиісті сомасын қала азаматтарының төменгі санаттарына тағайындасын және аударсын:
Ұлы Отан соғысының Жеңіс мерекесіне:
1) соғысқа қатысушылар мен мүгедектерге;
2) әскери қызметкерлерге және ерікті әскери құрамдағы тұлғаларға;
3) Ұлы Отан соғысы кезінде фашистер мен олардың одақтастары құрған концлагерлерде кәмелетке жасы толмай тұтқында болған және басқа жерлерде мәжбүрлеп ұсталғандарға;
4) Ленинград қаласындағы қоршау кезеңінде қаладағы өндірістерде, мекемелер мен ұйымдарда жұмыс істеген және "Ленинградты қорғағаны үшін" медалімен, "Қоршаудағы Ленинград тұрғыны" белгісімен марапатталған азаматтарға;
5) Ұлы Отан соғысы жылдарында мінсіз әскери қызметі және батыл еңбегі үшін, бұрыңғы КСР одағының ордендері және медальдарымен марапатталған адамдарға;
6) Ұлы Отан соғысы жылдарында қаза болған жауынгерлердің (қайтыс болғандардың, хабарсыз кеткендердің) қайтадан некеге отырмаған зайыптарына;

О предоставлении социальной помощи отдельным категориям нуждающихся граждан
Решение Жезказганского городского маслихата Карагандинской области от 14 апреля 2009 года N 13/167. Зарегистрировано Управлением юстиции города Жезказган Карагандинской области 22 мая 2009 года N 8-2-86. Утратило силу решением Жезказганского городского маслихата Карагандинской области от 14 апреля 2014 года N 23/198
Сноска. Утратило силу решением Жезказганского городского маслихата Карагандинской области от 14.04.2014 N 23/198 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
На основании Законов Республики Казахстан "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан" от 23 января 2001 года, "О социальной защите инвалидов в Республике Казахстан" от 13 апреля 2005 года, "О внесении изменений и дополнений в некоторые законодательные акты Республики Казахстан по вопросам предоставления льгот отдельным категориям граждан" от 7 апреля 1999 года, "О транспорте в Республике Казахстан" от 21 сентября 1994 года, "О льготах и социальной защите участников, инвалидов Великой Отечественной войны и лиц, приравненных к ним" от 28 апреля 1995 года, Жезказганский городской маслихат РЕШИЛ:
1. Государственному учреждению "Отдел занятости и социальных программ города Жезказгана" назначать и перечислять через банки второго уровня по выбору получателя, в выбранном им банке второго уровня или организации, имеющей лицензию Национального Банка Республики Казахстан на соответствующие виды банковских операций, соответствующие суммы социальных выплат, предусмотренные по решению местных представительных органов, нижеследующим категориям граждан города:
К празднику Победы в Великой Отечественной войне:
1) участникам и инвалидам войны;
2) военнослужащим и лицам вольнонаемного состава;
3) бывшим несовершеннолетним узникам концлагерей и других мест принудительного содержания, созданных фашистами и их союзниками в период Великой Отечественной войны;
4) гражданам, работавшим в период блокады в городе Ленинграде на предприятиях, в учреждениях и организациях города и награжденных медалью "За оборону Ленинграда" и знаком "Житель блокадного Ленинграда";
5) лицам, награжденным орденами и медалями бывшего Союза ССР за самоотверженный труд и безупречную воинскую службу в годы Великой Отечественной войны;
6) не вступившим в повторный брак вдовам воинов, погибших (умерших, пропавших без вести) в годы Великой Отечественной войны;

7) қайтыс болған соғыс мүгедектерінің және соларға теңестірілген мүгедектердің әйелдеріне (күйеулеріне);
8) Ұлы Отан соғысы жылдарында кемінде алты ай еңбек еткен азаматтарға;
9) басқа мемлекеттер аумағында жауынгерлік әрекеттерге қатысушыларға, Чернобыль атом электр станциясында апат салдарынан кейінгі зиянды заттарды жоюға қатысқан тұлғаларға;
Әлеуметтік көмек төлемдері Жезқазған қаласының зейнетақы төлеу мемлекеттік орталығы ұсынған тізімдері негізінде жүргізілсін.
Коммуналдық қызметтерді төлеуге:
10) Ұлы Отан соғысына қатысушылар мен мүгедектеріне, Ауғанстан соғысына қатысушылар мен мүгедектеріне;
Әлеуметтік көмек төлемдері жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімінде есепте тұрған жеке істері негізінде жүргізілсін.
Бағаның өсуіне байланысты әлеуметтік көмек:
11) мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек алатын аз қамтылған азаматтарға;
Төлем мемлекеттік атаулы көмек алушылар тізімі негізінде ай сайын жүргізілсін.
12) амбулаториялық емделу мерзімінде туберкулезбен ауыратын азаматтарғ;
Төлем денсаулық сақтау органының (тубдиспансер) тізімі негізінде жүргізілсін.
13) омыртқасына зақым келген – 1 және 2 топтағы мүгедектерге.
Әлеуметтік көмек жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімінде есепте тұрған азаматтардың жеке істері негізінде  жүргізілсін.
2. Әр түрлі негіздер бойынша қосымша әлеуметтік көмекке құқығы бар болған кезде, төлем бір ғана негіз бойынша жүргізіледі.
3. Әлеуметтік жәрдемақы құқығын жоғалтуына немесе алушының қайтыс болуына байланысты жәрдемақы келесі айдан бастап тоқтатылады.
4. Қалалық қаржы бөлімі (А.А. Байқасынов) 007 "Жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша азаматтардың жекелеген санаттарына әлеуметтік көмек көрсету" бағдарламасы бойынша осы мақсаттарға қала бюджетінде қарастырылған қаржы шегінде мұқтаж азаматтардың жекелеген санаттарына әлеуметтік көмек көрсету жөнінде шараларды уақытында қаржыландыру қамтамасыз етілсін.
5. Осы шешімнің орындалуын бақылау қалалық мәслихаттың тұрақты комиссияларына жүктелсін.
6. Осы шешім алғашқы ресми жарияланған күннен кейін күнтізбелік  он күн өткен соң қолданысқа енеді және 2009 жылғы 1 қаңтарда туындаған қатынастарға қолданылады.
Қалалық маслихаттың
сессия төрағасы                            Н. Дүйсембеков
Қалалық мәслихаттың
хатшысы                                    Қ. Әбдіров
Келісілген:
"Жезқазған қалалық жұмыспен қамту
және әлеуметтік бағдарламалар              Бағлан Мырзаханұлы
бөлімі" ММ бастығы                         Мырзаханов
14 сәуір 2009 жылы

7) женам (мужьям) умерших инвалидов войны и приравненных к ним инвалидам;
8) гражданам, проработавшим в годы Великой Отечественной войны не менее шести месяцев;
9) участникам боевых действий на территории других государств, лицам, принимавшим участие в ликвидации последствий катастрофы на Чернобыльской атомной электростанции;
Выплату социальной помощи производить на основании списков, предоставленных Государственным центром по выплате пенсий города Жезказгана;
На оплату коммунальных услуг:
10) участникам и инвалидам Великой Отечественной войны, участникам и инвалидам воинов в Афганистане;
Выплату социальной помощи производить на основании личных дел формированных в отделе занятости и социальных программ.
Социальная помощь в связи с ростом цен:
11) малообеспеченным гражданам получающим государственную адресную социальную помощь;
Выплату производить ежемесячно на основании списка получателей государственной адресной социальной помощи.
12) гражданам, больным туберкулезом, в период амбулаторного лечения.
Выплату произвести на основании списка органов здравоохранения (тубдиспансер).
13) спинальным больным – инвалидам 1 и 2 группы.
Выплату социальной помощи производить на основании личных дел формированных в отделе занятости и социальных программ.
2. При наличии права на дополнительную социальную помощь по различным основаниям выплата должна производиться только по одному основанию.
3. Выплата социальной помощи прекращается с последующего месяца утраты права на пособие или смерти получателя.
4. Городскому финансовому отделу – Байкасинову А.А. обеспечить своевременность финансирования мероприятий по оказанию социальной помощи отдельным категориям нуждающихся граждан по решению местных представительных органов в пределах средств, предусмотренных на эти цели в бюджете города по программе 007 "Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решению местных представительных органов".
5. Контроль за исполнением настоящего решения возложить на постоянные комиссий городского маслихата.
6. Настоящее решение вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его официального опубликования и распространяется на отношения, возникшие с 1 января 2009 года.
Председатель сессии
городского маслихата                       Н. Дюсембеков
Секретарь
городского маслихата                       К. Абдиров
Согласовано:
Начальник ГУ "Отдел занятости и
социальных программ                        Мырзаханов Баглан
города Жезказган                           Мырзаханович
14 апреля 2009 год