Азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтік көмек көрсету туралы
Қарағанды облысы Балқаш қаласының әкімдігінің 2009 жылғы 29 қаңтардағы N 05/01 қаулысы. Қарағанды облысы Балқаш қаласы Әділет басқармасында 2009 жылғы 11 наурызда N 8-4-135 тіркелді. Күші жойылды - Қарағанды облысы Балқаш қаласының әкімдігінің 2010 жылғы 04 ақпандағы N 04/01 қаулысымен
Ескерту. Күші жойылды - Қарағанды облысы Балқаш қаласының әкімдігінің 2010.02.04 N 04/01 қаулысымен.
Қазақстан Республикасының 2008 жылғы 4 желтоқсандағы Бюджеттік кодексіне, "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару туралы" Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы, "Ұлы Отан соғысының қатысушылары мен мүгедектеріне және соларға теңестірілген адамдарға берілетін жеңілдіктер мен оларды әлеуметтік қорғау туралы" Қазақстан Республикасының 1995 жылғы 28 сәуірдегі Заңдарына және Балқаш қалалық мәслихатының 2008 жылғы 22 желтоқсандағы N 14/118 "2009 жылға арналған қалалық бюджет туралы" (тіркеу нөмірі 8-4-126 2009 жылғы 5 қаңтардағы) шешіміне сәйкес, Балқаш қаласының әкімдігі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. "Жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтік көмек" бюджеттік бағдарламасын жүзеге асыру мақсатында жергілікті бюджеттен бөлінген әлеуметтік төлемдердің келесі түрлері мен көлемдері бекітілсін:
1) 4 044 теңге көлемінде, Ұлы Отан соғысының қатысушылары мен мүгедектеріне "Орталық Қазақстан" және "Индустриальная Караганда" басылымдарына жазылуға біржолғы әлеуметтік көмек көрсету;
2) Азық-түлік тағамдарына бағаның көтерілуіне байланысты, мемлекеттік жәрдемақы алатын көпбалалы отбасылар балаларына, адрестік әлеуметтік көмек алатындарға, ай сайын бір айлық есептік көрсеткіш көлемінде әлеуметтік көмек көрсету;
3) 3 000 теңге көлемінде, ата-аналары өмірлік қиын жағдайда жүрген аз қамтылған отбасылар балаларына жаңа оқу жылына біржолғы әлеуметтік көмек көрсету;
4) 5 000 теңге көлемінде, орта мектеп пен орта арнаулы оқу орындарының түлектерінің қатарынан, жетім балалар мен ата-анасының қамқорлығынан айырылған балаларға біржолғы әлеуметтік көмек көрсету;
5) 10 000 теңге көлемінде Балқаш қаласында тұрғылықты тұратын Ауғаныстандағы соғыс қимылдарына қатысқандарға біржолғы материалдық көмек беру.
2. Әлеуметтік көмек көрсету және төлеуде уәкілетті орган ретінде "Балқаш қаласының жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі" мемлекеттік мекемесі анықталсын.
3. Әлеуметтік көмекті төлеу, уәкілетті органның ұсынған тізімі негізінде, әлеуметтік көмекті алушының жеке шотына Қазақстан Республикасы Ұлттық банкісінің банкілік операциялар түрлеріне сәйкес лицензиясы бар екінші деңгейдегі банкілер және ұйымдарға, қаржы аудару арқылы жасалсын.

О социальной помощи отдельным категориям нуждающихся граждан
Постановление акимата города Балхаша Карагандинской области от 29 января 2009 года N 05/01. Зарегистрировано Управлением юстиции города Балхаша Карагандинской области 11 марта 2009 года N 8-4-135. Утратило силу - постановлением акимата города Балхаша Карагандинской области от 04 февраля 2010 года N 04/01
Сноска. Утратило силу постановлением акимата города Балхаша Карагандинской области от 04.02.2010 N 04/01.
В соответствии с Бюджетным кодексом Республики Казахстан от 4 декабря 2008 года, с Законами Республики Казахстан "О местном государственном управлении в Республике Казахстан" от 23 января 2001 года, "О льготах и социальной защите участников, инвалидов Великой Отечественной войны и лиц, приравненных к ним" от 28 апреля 1995 года, решением Балхашского городского маслихата N 14/118 "О городском бюджете на 2009 год" от 22 декабря 2008 года, (регистрационный номер 8-4-126 от 5 января 2009 года) акимат города Балхаш ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. В целях реализации бюджетных программ "Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов" утвердить следующие виды и размеры социальных выплат из местного бюджета:
1) оказание единовременной помощи на подписку газет "Орталық Қазақстан" и "Индустриальная Караганда" участникам и инвалидам Великой Отечественной войны, в размере 4044 тенге;
2) оказание социальной помощи в связи с повышением цен на продукты питания получателям государственных пособий на детей, многодетным семьям, получателям адресной социальной помощи, ежемесячно в размере одного месячного расчетного показателя;
3) оказание единовременной социальной помощи к новому учебному году детям из малообеспеченных семей, родители которых находятся в трудных жизненных ситуациях, в размере 3000 тенге;
4) оказание единовременной социальной помощи выпускникам общеобразовательных школ и средних специальных учебных заведений, из числа детей-сирот и детей, оставшихся без попечения родителей, размере 5000 тенге;
5) оказание единовременной материальной помощи участникам боевых действий в Афганистане, постоянно проживающим в городе Балхаш, в размере 10000 тенге.
2. Определить уполномоченным органом по назначению и выплате социальной помощи государственное учреждение "Отдел занятости и социальных программ города Балхаш" (далее - уполномоченный орган).
3. Выплата социальной помощи осуществляется путем перечисления денежных средств на лицевой счет получателя социальной помощи через банки второго уровня или организации, имеющие лицензии Национального банка Республики Казахстан на соответствующие виды банковских операций, согласно спискам, предоставленным уполномоченным органом.

4. Осы қаулының орындалуын бақылау Балқаш қаласы әкімінің орынбасары Людмила Мырзахметқызы Түкбаеваға жүктелсін.
5. Осы қаулы алғаш ресми жарияланғаннан кейін қолданысқа енеді.
Балқаш қаласының әкімі                     Қ. Тейлянов

4. Контроль за исполнением постановления возложить на заместителя акима города Балхаш Тукбаеву Людмилу Мурзахметовну
5. Настоящее постановление вводится в действие после его первого официального опубликования.
Аким города Балхаш                         К. ТЕЙЛЯНОВ