Саран қалалық мәслихатының 2008 жылғы 27 мамырдағы 5 сессиясының N 114 "Абаттандыру, санитарлық жабдықтау, жинау жұмыстары ұйымдастыру және Саран қаласы мен Актас кенті аумағында тазалықты қамтамасыз ету қағидаларын бекіту туралы" шешіміне өзгертулер енгізу туралы
Қарағанды облысы Саран қаласы мәслихатының 20 сессиясының 2009 жылғы 20 қарашадағы N 341 шешімі. Қарағанды облысы Саран қаласы Әділет басқармасында 2009 жылғы 15 желтоқсанда N 8-7-95 тіркелді. Күші жойылды - Қарағанды облысы Cаран қалалық мәслихатының 13 сессиясының 2012 жылғы 6 желтоқсандағы N 139 шешімімен
Ескерту. Күші жойылды - Қарағанды облысы Cаран қаласы мәслихатының 13 сессиясының 2012.12.06 N 139 шешімімен.
Қазақстан Республикасының 2008 жылғы 10 желтоқсандағы "Салық және бюджетке төленетін басқа да міндетті төлемдер туралы" (Салық кодексі) Кодексіне, Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін - өзі басқару туралы" Заңына сәйкес, Саран қалалық мәслихаты ШЕШТІ:
1. Саран қалалық мәслихатының 2008 жылғы 27 мамырдағы 5 сессиясының N 114 "Абаттандыру, санитарлық жабдықтау, жинау жұмыстары ұйымдастыру және Саран қаласы мен Актас кенті аумағында тазалықты қамтамасыз ету қағидаларын бекіту туралы" шешіміне (нормативтік құқықтық актілер Реестрінде мемлекеттік тіркеу нөмірі 8–7-66, "Ваша газета" газетінде 2008 жылы 12 шілдеде N 28 жарияланған) келесі өзгертулер енгізілсін:
1) "тыйым салынады" сөзі "жол берілмейді" сөзімен ауыстырылсын;
2) 4 тармақтағы сөйлем "Келісілген сәттен бастап бекітілген аумақтың санитарлық тазалығы жөніндегі міндеттер субъектіге жүктеледі." "Бекітілген аумақтары бар субъектілер, келісімге отырған сәттен бастап олардың санитарлық жағдайын сақтауы қажет." сөйлемімен ауыстырылсын;
3) 29 тармақ жаңа редакцияда мазмұндалсын "Толассыз технологиялық тазалықты қамтамасыз ету үшін жол төсемін қоқыстан, қардан, ластан бұқаралық көпшілік объектілеріне тікелей жақын орналасқан жерлерде, қаладағы магистральді көшелердің жиегінде күнделікті 23.00 ден 7.00 ге дейін автокөліктердің тұруына жол берілмейді, тұрақ орны қажетті жол белгісімен белгіленеді.";
4) 97 тармақтағы сөйлем "Іргелес жатқан абаттандыру объектілеріне, жасыл желектерге, гүлзарларға және тағы басқалар зиян келтірген сауда нүктелерінің иелері, абаттандыру объектілерін өз қаражаты есебінен алғашқы қалпына келтіруі қажет." "Сауда нүктелерінің иелері іргелес жатқан абаттандыру объектілеріне, жасыл желектерге, газондарға және тағы басқаларға зиян келтірсе, өзінің жеке қаржысынан абаттандыру объектілерін алғашқы қалпына келтіруі қажет." сөйлемімен ауыстырылсын;

О внесении изменений в решение 5 сессии Саранского городского маслихата от 27 мая 2008 года N 114 "Об утверждении Правил благоустройства, санитарного содержания, организации уборки и обеспечения чистоты на территории города Сарани и поселка Актас"
Решение 20 сессии Саранского городского маслихата Карагандинской области от 20 ноября 2009 года N 341. Зарегистрировано Управлением юстиции города Сарани Карагандинской области 15 декабря 2009 года N 8-7-95. Утратило силу - решением 13 сессии Саранского городского маслихата Карагандинской области от 6 декабря 2012 года N 139
Сноска. Утратило силу - решением 13 сессии Саранского городского маслихата Карагандинской области от 06.12.2012 N 139.
В соответствии с Кодексом Республики Казахстан "О налогах и других обязательных платежах в бюджет" (Налоговый кодекс) от 10 декабря 2008 года, Законом Республики Казахстан "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан" от 23 января 2001 года, Саранский городской маслихат РЕШИЛ:
1. Внести в решение 5 сессии Саранского городского маслихата от 27 мая 2008 года (регистрационный номер в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов – 8-7-66, опубликовано в газете "Ваша газета" N 28 от 12 июля 2008 года) N 114 "Об утверждении Правил благоустройства, санитарного содержания, организации уборки и обеспечения чистоты на территории города Сарани и поселка Актас" следующие изменения:
1) слово "запрещается" по тексту заменить на слово "не допускается";
2) в пункте 4 предложение "Обязанности по санитарному содержанию закрепленных территорий возникают у субъектов закрепления с момента согласования." заменить на предложение "Субъектам, за которыми закреплены территории, необходимо содержать их в санитарном состоянии с момента согласования закрепления.";
3) пункт 29 изложить в новой редакции "Для обеспечения бесперебойной технологической уборки дорожного полотна от мусора, грязи, снега вдоль магистральных улиц города в местах непосредственной близости объектов массового посещения, не допускается стоянка автотранспортных средств ежедневно с 23.00 до 7.00; место стоянки обозначается установкой необходимых дорожных знаков.";
4) в пункте 97 предложение "Владельцы торговых точек, нанесшие ущерб прилегающим объектам благоустройства, зеленым насаждениям, газонам и так далее, обязаны восстановить объекты благоустройства в первоначальном виде за счет собственных средств." заменить на предложение "Владельцам торговых точек, нанесшим ущерб прилегающим объектам благоустройства, зеленым насаждениям, газонам и так далее, необходимо восстановить объекты благоустройства в первоначальном виде за счет собственных средств.";

5) 115 тармақ жаңа редакцияда мазмұндалсын "Шағын архитектуралық формалардың иелері – заңды және жеке тұлғаларға өз есептерінен жөндеу, сырлау, ауыстыру жұмыстарын жүргізулері қажет.";
6) 126 тармақтағы сөйлем "Шаруашылығында инженерлік коммуникациялары бар заңды және жеке тұлғалар, қаланың көркін бұзуға әкеліп соғатын инженерлік желілер мен орын-жайлардың техникалық жағдайын әрдайым қарап отыруы қажет," "Жер және басқа жұмыстарды жүргізуші барлық заңды және жеке тұлғалар үшін, жол қабатын, тротуарлар мен басқа объектілерді бұзуға байланысты, қала аумағында қалалық шаруашылықтардың элементтерін, қала әкімдігінің қаулысымен анықталған тиісті қалалық қызметке жұмыстарды жүргізуге рұқсат алулары қажет." сөйлемімен ауыстырылсын;
7) 134 тармақтағы сөйлем "Апат туындаған жағдайда инженерлік коммуникациялар мен құрылғылардың иесі, пайдаланушы ұйым апатты және оның салдарын жоюдың жедел шараларын жасауға міндетті." "Апат туындаған жағдайда инженерлік коммуникациялар мен құрылымдардың иесіне, пайдаланушы ұйымдарға, апатты және оның зардабын жою бойынша дереу іс-шаралар қабылдауы қажет." сөйлемімен ауыстырылсын;
8) 137 тармақ жаңа редакцияда мазмұндалсын "Материалдарды және басқа құндылықтарды сақтайтын қойма иелеріне, апаттық жұмыстар басшысының бірінші талабы бойынша тез арада участокты босатуы қажет.";
9) 157 тармақтағы сөйлем "Пайдаланушы ұйымдар бұрақтарды сөндірген кезде де тазалығын сақтауға міндетті." "Бұрқақты пайдаланушы ұйым, ол тоқтағанша оны тазалықта ұстауы қажет." сөйлемімен ауыстырылсын.
2. Осы шешім Әділет органында мемлекеттік тіркеуден өткеннен соң, ресми жарияланғаннан кейін, күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Сессия төрағасы                            К. Сатова
Мәслихат хатшысы                           Р. Бекбанов

5) пункт 115 изложить в новой редакции "Юридическим и физическим лицам – владельцам малых архитектурных форм необходимо за свой счет осуществлять их замену, ремонт и покраску.";
6) в пункте 126 предложение "Все юридические и физические лица, производящие земляные и прочие работы, связанные с разрушением дорожных покрытий, тротуаров, газонов и других объектов, элементов городского хозяйства на территории города, обязаны получить разрешение на производство работ в соответствующей городской службе, определенной постановлением акимата города." заменить на предложение "Всем юридическим и физическим лицам, производящим земляные и прочие работы, связанные с разрушением дорожных покрытий, тротуаров, газонов и других объектов, элементов городского хозяйства на территории города, необходимо получить разрешение на производство работ в соответствующей городской службе, определенной постановлением акимата города.";
7) в пункте 134 предложение "При возникновении аварии владелец инженерных коммуникаций и сооружений, эксплуатационная организация обязаны незамедлительно принять меры по ликвидации аварии и устранению последствий." заменить на предложение "При возникновении аварии владельцу инженерных коммуникаций и сооружений, эксплутационной организации необходимо незамедлительно принять меры по ликвидации аварии и устранению последствий.";
8) пункт 137 изложить в новой редакции "Владельцам, складирующим материалы или другие ценности вблизи места аварии, необходимо по первому требованию руководителя аварийных работ немедленно освободить участок.";
9) в пункте 157 предложение "Эксплуатирующая организация обязана содержать фонтаны в чистоте и в период их отключения." заменить на предложение "Эксплуатирующей организации необходимо содержать фонтаны в чистоте и в период их отключения.".
2. Настоящее решение вступает в силу после государственной регистрации в органах юстиции и вводится в действие по истечении десяти календарных дней после его официального опубликования.
Председатель сессии                        К. Сатова
Секретарь маслихата                        Р. Бекбанов