2010-2012 жылдарға арналған аудандық бюджет туралы
Қарағанды облысы Нұра аудандық мәслихатының 22 сессиясының 2009 жылғы 22 желтоқсандағы N 231 шешімі. Қарағанды облысы Нұра ауданының Әділет басқармасында 2009 жылғы 25 желтоқсанда N 8-14-108 тіркелді
РҚАО ескертпесі.
Мәтінде авторлық орфография және пунктуация сақталған.
Қазақстан Республикасының 2008 жылғы 4 желтоқсандағы Бюджет кодексіне, Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Заңына сәйкес, аудандық мәслихат ШЕШІМ ЕТТІ:
1. 1, 2 және 3 қосымшаларға сәйкес, 2010-2012 жылдарға арналған аудан бюджетін бекіту, соның ішінде, 2010 жылға арналған аудандық бюджет 1 қосымшаға сәйкес келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 2116193 мың теңге, оның ішінде:
салық түсімдері – 249452 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 4031 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 6299 мың теңге;
трансферттердің түсімдері – 1856411 мың теңге;
2) шығындар – 2121285 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 15667 мың теңге; оның ішінде;
бюджеттік кредиттер – 16023 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 356 мың теңге;
4) қаржылық активтермен операция бойынша сальдо – 0 мың теңге,
оның ішінде:
қаржы активтерін сатып алу – 0 мың теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0 мың теңге;
5) бюджеттің дефициті (профициті) – алу 20759 мың теңге;
6) бюджет дефицитін (профицитін пайдалану) қаржыландыру – 16023 мың теңге, оның ішінде:
қарыздар түсімдері – 16023 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 356 мың теңге;
бюджет қаражаттарының пайдаланылған қалдықтары – 5092 мың теңге.
Ескерту. 1 тармаққа өзгерту енгізілді - Қарағанды облысы Нұра аудандық мәслихатының 2010.04.14 N 263 (2010.01.01 бастап қолданысқа енеді); 2010.09.14 N 283 (2010.01.01 бастап қолданысқа енеді); 2010.11.05 N 301 (2010.01.01 бастап қолданысқа енеді) шешімдерімен.
2. 2010 жылға арналған аудандық бюджет шығыстарының құрамында республикалық бюджеттен ағымдағы нысаналы трансферттер 384009 мың теңге көлемінде қарастырылғаны ескерілсін, оның ішінде:
1) бастауыш, негізгі орта және жалпы орта білім беретін мемлекеттік мекемелерде лингафондық және мультимедиалық кабинеттер құруға - 16611 мың теңге;
2) негізгі орта және жалпы орта білім беретін мемлекеттік мекемелердегі физика, химия, биология кабинеттерін оқу жабдығымен жарақтандыруға 12285 мың теңге;
3) Білім берудің мектепке дейінгі ұйымдарын, орта, техникалық және кәсіби, орта білім алудан кейінгі оқытуға біліктілігін көтеру институттарын "Өзін-өзі тану" пәні бойынша оқу материалдарымен қамтамасыз етуге - 3245 мың теңге;

О районном бюджете на 2010-2012 годы
Решение 22 сессии Нуринского районного маслихата Карагандинской области от 22 декабря 2009 года N 231. Зарегистрировано Управлением юстиции Нуринского района Карагандинской области 25 декабря 2009 года N 8-14-108
Примечание РЦПИ:
В тексте сохранена авторская орфография и пунктуация.
В соответствии с Бюджетным кодексом Республики Казахстан от 4 декабря 2008 года, Законом Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан" районный маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить районный бюджет на 2010-2012 годы согласно приложениям 12 и 3 соответственно, в том числе на 2010 год в следующих объемах:
1) Доходы – 2116193 тыс. тенге, в том числе по:
налоговым поступлениям - 249452 тыс. тенге;
неналоговым поступлениям - 4031 тыс. тенге;
поступлениям от продажи основного капитала- 6299 тыс. тенге;
поступлениям трансфертов - 1856411 тыс. тенге:
2) Затраты - 2121285 тыс. тенге;
3) чистое бюджетное кредитование - 15667 тыс. тенге, в том числе:
бюджетные кредиты - 16023 тыс.тенге;
погашение бюджетных кредитов - 356 тыс.тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами - 0 тыс.тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов- 0 тыс. тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства - 0 тыс.тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – минус 20759 тыс. тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 16023 тыс.тенге, в том числе:
поступления займов -16023 тыс. тенге;
погашение займов - 356 тыс. тенге;
используемые остатки бюджетных средств - 5092 тыс. тенге.
Сноска. Пункт 1 с изменениями, внесенными решениями Нуринского районного маслихата Карагандинской области от 14.04.2010 N 263 (вводится в действие с 01.01.2010); от 14.09.2010 N 283 (вводится в действие с 01.01.2010); от 05.11.2010 N 301 (вводится в действие с 01.01.2010).
2. Учесть, что в составе расходов районного бюджета на 2010 год предусмотрены целевые текущие трансферты из республиканского бюджета в сумме 384009 тыс. тенге, в том числе:
1) на создание лингафонных и мультимедийных кабинетов в государственных учреждениях начального, основного, среднего и общего образования – 16611 тыс. тенге;
2) на оснащение учебным оборудованием кабинетов физики, химии, биологии в государственных учреждениях основного среднего и общего образования – 12285 тыс. тенге;
3) на обеспечение учебными материалами дошкольных организаций образования, организаций среднего, технического и профессионального, послесреднего образования, институтов повышения квалификации по предмету "Самопознание" - 3245 тыс. тенге;

4) мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмекті төлеуге-1958 мың теңге;
5) 18 жасқа дейінгі балаларға ай сайын берілетін мемлекеттік жәрдемақыны төлеуге-12174 мың теңге;
6) әлеуметтік жұмыс орны және жастар саясаты бағдарламасын кеңейтуге - 7800 мың теңге;
7) Ұлы Отан соғысы Жеңісінің 65 жылдығына Ұлы Отан соғысының мүгедектері мен қатысушыларының жолақыларын қамтамасыз етуге - 0 мың теңге;
8) Ұлы Отан соғысы Жеңісінің 65 жылдығына Ұлы Отан соғысының мүгедектері мен қатысушыларына бір жолғы материалдық көмекті төлеуге – 5711 мың теңге;
9) сумен жабдықтау жүйесін дамытуға -183616 мың теңге;
10) Қазақстан Республикасының 2008-2010 жылдарға арналған тұрғын үй құрылысы Мемлекеттік бағдарламасына сәйкес инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымды дамытуға және жайластыруға - 4000 мың теңге;
11) Ветеринар саласындағы жергілікті атқарушы органдардың бөлімшелерін ұстауға - 24575 мың теңге;
12) Эпизоотияға қарсы іс-шаралар – 19420 мың теңге;
13) ауылдық елді мекендердің әлеуметтік сала мамандарын әлеуметтік қолдайтын шараларды іске асыруға - 2489 мың теңге;
14) Қазақстан Республикасының 2008-2010 жылдарға арналған тұрғын үй құрылысы Мемлекеттік бағдарламасына сәйкес мемлекеттік коммуналдық тұрғын үй қорынан тұрғын үй салуға - 10982 мың теңге;
15) аймақтық жұмыспен қамту және кадрларды қайта даярлау стратегиясын іске асыру төңірегінде білім беру объектілерін күрделі және ағымдағы жөндеуге - 31961 мың теңге;
16) өңірлік жұмыспен қамту стратегиясын іске асыру төңірегінде кенттердің, ауылдардың (селолар), ауылдық (селолық) округтардың басымдылықты жобаларын қаржыландыруға – 47774 мың теңге;
Ескерту. 2 тармаққа өзгерту енгізілді - Қарағанды облысы Нұра аудандық мәслихатының 2010.04.14 N 263 (2010.01.01 бастап қолданысқа енеді); 2010.09.14 N 283 (2010.01.01 бастап қолданысқа енеді); 2010.11.05 N 301 (2010.01.01 бастап қолданысқа енеді) шешімдерімен.
3. 2010 жылға арналған аудандық бюджет шығыстарының құрамында жергілікті атқарушы органдарға бюджеттік кредиттер ауылдық елді мекендердің әлеуметтік сала мамандарын әлеуметтік қолдау шараларын іске асыруға – 16023 мың теңге қарастырылғаны ескерілсін;
4. 2010 жылға арналған аудандық бюджет шығыстарының құрамында облыстық бюджеттен ағымдағы нысаналы трансферттер 61914 мың теңге көлемінде қарастырылғаны ескерілсін, оның ішінде:
1) Қарағанды облысының 2006-2012 жылдарға арналған автомобиль жолдарын дамыту аймақтық бағдарламасын іске асыруға – 19582 мың теңге;
2) мемлекеттік коммуналдық тұрғын үй қорынан тұрғын үй салуға - 32282 мың теңге;

4) на выплату государственной адресной социальной помощи - 1958 тыс.тенге;
5) на выплату государственной пособий на детей до 18 лет из малообеспеченных семей – 12174 тыс. тенге;
6) на расширение программы социальных рабочих мест и молодежной практики – 7800 тыс. тенге;
7) на обеспечение проезда участникам и инвалидам Великой Отечественной войны к 65–летию Победы в Великой Отечественной войне -  0 тыс. тенге;
8) на выплату единовременной материальной помощи участникам и инвалидам Великой Отечественной войны к 65–летию Победы в Великой Отечественной войне - 5711 тыс. тенге;
9) на развитие систем водоснабжения - 183616 тыс. тенге;
10) на развитие и обустройство инженерно-коммуникационной инфраструктуры в соответствии с Государственной программой жилищного строительства в Республике Казахстан на 2008-2010 годы - 4000 тыс. тенге;
11) на содержание подразделений местных исполнительных органов в области ветеринарии - 24575 тыс. тенге;
12) на проведение противоэпизоотических мероприятий - 19420 тыс. тенге;
13) для реализации мер социальной поддержки специалистов социальной сферы сельских населенных пунктов – 2489 тыс. тенге;
14) на строительство жилья государственного коммунального жилищного фонда в соответствии с Государственной программой жилищного строительства в Республике Казахстан на 2008-2010 годы - 10982 тыс. тенге;
15) на капитальный и текущий ремонт объектов образования в рамках реализации стратегии региональной занятости и переподготовки кадров - 31961 тыс. тенге;
16) финансирование социальных проектов в поселках, аулах (селах) аульных (сельских) округах в рамках реализации стратегии региональной занятости и переподготовки кадров - 47774 тыс. тенге;
Сноска. Пункт 2 с изменениями, внесенными решениями Нуринского районного маслихата Карагандинской области от 14.04.2010 N 263 (вводится в действие с 01.01.2010); от 14.09.2010 N 283 (вводится в действие с 01.01.2010); от 05.11.2010 N 301 (вводится в действие с 01.01.2010).
3. Учесть, что в составе расходов районного бюджета на 2010 год предусмотрены бюджетные кредиты местным исполнительным органам для реализации мер социальной поддержки социальной сферы сельских населенных пунктов - 16023 тыс. тенге;
4. Учесть, что в составе расходов районного бюджета на 2010 год предусмотрены целевые текущие трансферты из областного бюджета в сумме 61914 тыс. тенге, в том числе:
1) на реализацию региональной программы развития автомобильных дорог Карагандинской области на 2006-2012 годы - 19582 тыс. тенге;
2) на реконструкцию жилья государственного коммунального жилищного фонда - 32282 тыс. тенге;

3) өңірлік жұмыспен қамту және кадрларды қайта даярлау стратегиясын іске асыру шеңберінде ауылдарда (селоларда), ауылдық (селолық) округтерде әлеуметтік жобаларды қаржыландыруға 10050 мың теңге.
Ескерту. 4 тармаққа өзгерту енгізілді - Қарағанды облысы Нұра аудандық мәслихатының 2010.09.14 N 283 (2010.01.01 бастап қолданысқа енеді) шешімімен.
5. 2010 жылға арналған аудандық бюджеттен қаржыландырылатын білім беру, мәдениет және ауылдық (селолық) жерлерде жұмыс істейтін азаматтық қызметшілерінің лауазымдық жалақылары жиырма бес пайызға ұлғайту белгіленсін (аудан әкімдігінің қаулысымен анықталған лауазымдардың тізбелеріне сәйкес).
6. Аудан әкімдігінің резерві 0 мың теңге сомасында бекітілсін.
Ескерту. 6 тармаққа өзгерту енгізілді - Қарағанды облысы Нұра аудандық мәслихатының 2010.09.14 N 283 (2010.01.01 бастап қолданысқа енеді); 2010.11.05 N 301 (2010.01.01 бастап қолданысқа енеді) шешімдерімен.
7. 2010 жылға арналған аудандық бюджеттік даму бағдарламаларының тізбесі 4 қосымшаға сәйкес бекітілсін.
8. 2010 жылға арналған аудандық бюджетті атқару барысында секвестрлеуге жатпайтын аудандық бюджеттік бағдарламалар тізбесі 5 қосымшаға сәйкес бекітілсін.
9. Аудандық бюджет шығыстарының құрамында "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Заңын іске асырудағы қаражаты 6-30 қосымшаға сәйкес қарастырылсын.
10. Осы шешім 2010 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енеді.
Сессия төрағасы,
аудандық мәслихаттың хатшысы               Е. Тұранов
Келісілді:
Нұра ауданының экономика және
бюджеттік жоспарлау бөлімінің бастығы      М.С. Мухамеджанова
Нұра аудандық мәслихаттың
2009 жылғы 22 желтоқсандағы
22 сессиясының N 231 шешіміне
1 қосымшасы
2010 жылға арналған аудандық бюджет

3) на финансирование социальных проектов в поселках, аулах (селах), аульных (сельских) округах в рамках реализации стратегии региональной занятости и переподготовки в сумме 10050 тыс.тенге.
Сноска. Пункт 4 с изменениями, внесенными решением Нуринского районного маслихата Карагандинской области от 14.09.2010 N 283 (вводится в действие с 01.01.2010).
5. Установить на 2010 год специалистам образования, культуры и социального обеспечения работающим в аульной (сельской) местности, финансируемым из районного бюджета, повышенные на двадцать пять процентов должностные оклады (согласно перечня должностей определенного постановлением акимата района).
6. Утвердить резерв местного исполнительного органа района в сумме 0 тыс. тенге.
Сноска. Пункт 6 с изменениями, внесенными решениями Нуринского районного маслихата Карагандинской области от 14.09.2010 N 283 (вводится в действие с 01.01.2010); от 05.11.2010 N 301 (вводится в действие с 01.01.2010).
7. Утвердить перечень бюджетных программ развития района на 2010 год согласно приложению 4.
8. Утвердить перечень районных бюджетных программ,не подлежащих секвестру в процессе исполнения районного бюджета на 2010 год, согласно приложению 5.
9. Предусмотреть в составе расходов районного бюджета средства на реализацию Закона "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан" согласно приложениям 6-30.
10. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2010 года.
Председатель сессии,
секретарь районного маслихата              Е. Туранов
Согласовано:
Начальник отдела экономики
и бюджетного планирования
Нуринского района                          М.С. Мухамеджанова
Приложение N 1
к решению 22 сессии районного маслихата
от 22 декабря 2009 года N 231
О районном бюджете на 2010 год

1893
20
Жергілікті маңызы бар және елді мекендердегі жалпы пайдаланудағы автомобиль жолдарының бөлу жолағында сыртқы (көрнекі) жарнамаларды орналастырғаны үшін алынатын төлем
11
08
Заңдық мәнді іс-әрекеттерді жасағаны және (немесе) оған уәкілеттігі бар мемлекеттік органдар немесе лауазымды адамдар құжаттар бергені үшін алынатын міндетті төлемдер
2078
1
Мемлекеттік баж
2078
02
Мемлекеттік мекемелерге сотқа берілетін талап арыздарынан алынатын мемлекеттік бажды қоспағанда, мемлекеттік баж сотқа берілетін талап арыздардан, ерекше талап ету істері арыздарынан, ерекше жүргізілетін істер бойынша арыздардан (шағымдардан), сот бұйрығын шығару туралы өтініштерден, атқару парағының дубликатын беру туралы шағымдардан, аралық (төрелік) соттардың және шетелдік соттардың шешімдерін мәжбүрлеп орындауға атқару парағын беру туралы шағымдардың, сот актлерінің атқару парағының және өзге де құжаттардың көшірмелерін қайта беру туралы шағымдардан алынады
676
04
Азаматтық хал актiлерiн тiркегенi үшiн, сондай-ақ азаматтарға азаматтық хал актiлерiн тiркеу туралы куәлiктердi және азаматтық хал актiлерi жазбаларын өзгертуге, толықтыруға және қалпына келтiруге байланысты куәлiктердi қайтадан бергенi үшiн мемлекеттік баж
1000
05
Шетелге баруға және Қазақстан Республикасына басқа мемлекеттерден адамдарды шақыруға құқық беретiн құжаттарды ресiмдегенi үшiн, сондай-ақ осы құжаттарға өзгерiстер енгiзгенi үшiн мемлекеттік баж
10
06
Шетелдiктердiң паспорттарына немесе оларды ауыстыратын құжаттарына Қазақстан Республикасынан кету және Қазақстан Республикасына келу құқығына виза бергенi үшiн мемлекеттік баж
1
07
Қазақстан Республикасының азаматтығын алу, Қазақстан Республикасының азаматтығын қалпына келтiру және Қазақстан Республикасының азаматтығын тоқтату туралы құжаттарды ресiмдегенi үшін мемлекеттік баж
5
08
Тұрғылықты жерiн тiркегенi үшiн мемлекеттік баж
252
10
Жеке және заңды тұлғалардың азаматтық, қызметтік қаруының (аңшылық суық қаруды, белгі беретін қаруды, ұңғысыз атыс қаруын, механикалық шашыратқыштарды, көзден жас ағызатын немесе тітіркендіретін заттар толтырылған аэрозольді және басқа құрылғыларды, үрлемелі қуаты 7,5 Дж-дан аспайтын пневматикалық қаруды қоспағанда және калибрі 4,5 мм-ге дейінгілерін қоспағанда) әрбір бірлігін тіркегені және қайта тіркегені үшін алынатын мемлекеттік баж
33
12
Қаруды және оның оқтарын сақтауға немесе сақтау мен алып жүруге, тасымалдауға, Қазақстан Республикасының аумағына әкелуге және Қазақстан Республикасынан әкетуге рұқсат бергені үшін алынатын мемлекеттік баж
43
21
Тракторшы-машинистің куәлігі берілгені үшін алынатын мемлекеттік баж
58
2
Салықтық емес түсiмдер

1893
20
Плата за размещение наружной (визуальной) рекламы в полосе отвода автомобильных дорог общего пользования местного значения и в населенных пунктах
11
08
Обязательные платежи, взимаемые за совершение юридически значимых действий и (или) выдачу документов уполномоченными на то государственными органами или должностными лицами
2078
1
Государственная пошлина
2078
02
Государственная пошлина, взимаемая с подаваемых в суд исковых заявлений, заявлений особого искового производства, заявлений (жалоб) по делам особого производства, заявлений о вынесении судебного приказа, заявлений о выдаче дубликата исполнительного листа, заявлений о выдаче исполнительных листов на принудительное исполнение решений третейских (арбитражных) судов и иностранных судов, заявлений о повторной выдаче копий судебных актов, исполнительных листов и иных документов, за исключением государственной пошлины с подаваемых в суд исковых заявлений к государственным учреждениям
676
04
Государственная пошлина, взимаемая за регистрацию актов гражданского состояния, а также за выдачу гражданам справок и повторных свидетельств о регистрации актов гражданского состояния и свидетельств в связи с изменением, дополнением и восстановлением записей актов гражданского состояния
1000
05
Государственная пошлина, взимаемая за оформление документов на право выезда за границу на постоянное место жительства и приглашение в Республику Казахстан лиц из других государств, а также за внесение изменений в эти документы
10
06
Государственная пошлина, взимаемая за выдачу на территории Республики Казахстан визы к паспортам иностранцев и лиц без гражданства или заменяющим их документам на право выезда из Республики Казахстан и въезда в Республику Казахстан
1
07
Государственная пошлина, взимаемая за оформление документов о приобретении гражданства Республики Казахстан, восстановлении гражданства Республики Казахстан и прекращении гражданства Республики Казахстан
5
08
Государственная пошлина, взимаемая за регистрацию места жительства
252
10
Государственная пошлина, взимаемая за регистрацию и перерегистрацию каждой единицы гражданского, служебного оружия физических и юридических лиц (за исключением холодного охотничьего, сигнального, огнестрельного бесствольного, механических распылителей, аэрозольных и других устройств, снаряженных слезоточивыми или раздражающими веществами, пневматического оружия с дульной энергией не более 7,5 Дж и калибра до 4,5 мм включительно)
33
12
Государственная пошлина за выдачу разрешений на хранение или хранение и ношение, транспортировку, ввоз на территорию Республики Казахстан и вывоз из Республики Казахстан оружия и патронов к нему
43
21
Государственная пошлина, взимаемая за выдачу удостоверений тракториста - машиниста
58
2
Неналоговые поступления

7245
016
Өңірлік жұмыспен қамту және кадрларды қайта даярлау стратегиясын іске асыру шеңберінде білім беру объектілерін күрделі, ағымды жөндеу
31961
06
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамсыздандыру
84655
2
Әлеуметтiк көмек
73366
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
73366
002
Еңбекпен қамту бағдарламасы
15542
004
Ауылдық жерлерде тұратын денсаулық сақтау, білім беру, әлеуметтік қамтамасыз ету, мәдениет және спорт мамандарына отын сатып алуға Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес әлеуметтік көмек көрсету
2800
005
Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек
6477
006
Тұрғын үй көмегі
6506
007
Жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтік көмек
3240
010
Үйден тәрбиеленіп оқытылатын мүгедек балаларды материалдық қамтамасыз ету
350
014
Мұқтаж азаматтарға үйде әлеуметтiк көмек көрсету
10579
016
18 жасқа дейін балаларға мемлекеттік жәрдемақылар
16761
017
Мүгедектерді оңалту жеке бағдарламасына сәйкес, мұқтаж мүгедектерді міндетті гигиеналық құралдармен қамтамасыз етуге, және ымдау тілі мамандарының, жеке көмекшілердің қызмет көрсету
5400
019
Ұлы Отан соғысындағы Жеңістің 65 жылдығына орай Ұлы Отан соғысының қатысушылары мен мүгедектеріне Тәуелсіз Мемлекеттер Достастығы елдері бойынша, Қазақстан Республикасының аумағы бойынша жол жүруін, сондай-ақ оларға және олармен бірге жүретін адамдарға Мәскеу, Астана қалаларында мерекелік іс-шараларға қатысу үшін тамақтануына, тұруына, жол жүруіне арналған шығыстарын төлеуді қамтамасыз ету
0
020
Ұлы Отан соғысындағы Жеңістің 65 жылдығына орай Ұлы Отан соғысының қатысушылары мен мүгедектеріне, сондай-ақ оларға теңестірілген,оның ішінде майдандағы армия құрамына кірмеген, 1941 жылғы 22 маусымнан бастап 1945 жылғы 3 қыркүйек аралығындағы кезенде әскери бөлімшелерде, мекемелерде, әскери-оқу орындарында әскери қызметтен өткен, запасқа босатылған (отставка), " 1941-1945 жж. Ұлы Отан соғысында Германияны жеңгені үшін" медалімен немесе "Жапонияны жеңгені үшін" медалімен марапатталған әскери қызметшілерге, Ұлы Отан соғысы жылдарында тылда кемінде алты ай жұмыс істеген( қызметте болған) адамдарға біржолғы материалдық көмек төлеу
5711
9
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамтамасыз ету салаларындағы өзге де қызметтер
11289
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
11289
001
Жергілікті деңгейде халық үшін әлеуметтік бағдарламаларды жұмыспен қамтуды қамтамасыз етуді іске асыру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер

7245
016
Капитальный, текущий ремонт объектов образования в рамках реализации стратегии региональной занятости и переподготовки кадров
31961
06
Социальная помощь и социальное обеспечение
84655
2
Социальная помощь
73366
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
73366
002
Программа занятости
15542
004
Оказание социальной помощи на приобретение топлива специалистам здравоохранения, образования, социального обеспечения, культуры и спорта в сельской местности в соответствии с законодательством Республики Казахстан
2800
005
Государственная адресная социальная помощь
6477
006
Жилищная помощь
6506
007
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
3240
010
Материальное обеспечение детей-инвалидов, воспитывающихся и обучающихся на дому
350
014
Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому
10579
016
Государственные пособия на детей до 18 лет
16761
017
Обеспечение нуждающихся инвалидов обязательными гигиеническими средствами и предоставление услуг специалистами жестового языка, индивидуальными помощниками в соответствии с индивидуальной программой реабилитации инвалида
5400
019
Обеспечение проезда участникам и инвалидам Великой Отечественной войны по странам Содружества Независимых Государств, по территории Республики Казахстан, а также оплаты им и сопровождающим их лицам расходов на питание, проживание, проезд для участия в праздничных мероприятиях в городах Москва, Астана к 65-летию Победы в Великой Отечественной войне
0
020
Выплата единовременной материальной помощи участникам и инвалидам Великой Отечественной войны, а также лицам, приравненным к ним, военнослужащим, в том числе уволенным в запас (отставку), проходившим военную службу в период с 22 июня 1941 года по 3 сентября 1945 года в воинских частях, учреждениях, в военно-учебных заведениях, не входивших в состав действующей армии, награжденным медалью "За победу над Германией в Великой Отечественной войне 1941-1945 гг." или медалью "За победу над Японией", проработавшим (прослужившим) не менее шести месяцев в тылу в годы Великой Отечественной войны к 65-летию Победы в Великой Отечественной войне
5711
9
Прочие услуги в области социальной помощи и социального обеспечения
11289
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
11289
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области обеспечения занятости и реализации социальных программ для населения

4689
001
Жергілікті деңгейде ақпарат, мемлекеттілікті нығайту және азаматтардың әлеуметтік сенімділігін қалыптастыру саласында мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
4389
003
Жастар саясаты саласындағы өңірлік бағдарламаларды iске асыру
300
10
Ауыл, су, орман, балық шаруашылығы, ерекше қорғалатын табиғи аумақтар, қоршаған ортаны және жануарлар дүниесін қорғау, жер қатынастары
131008
1
Ауыл шаруашылығы
19333
453
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономика және бюджеттік жоспарлау бөлімі
2489
099
Республикалық бюджеттен берілетін нысаналы трансферттер есебінен ауылдық елді мекендер саласының мамандарын әлеуметтік қолдау шараларын іске асыру
2489
474
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) ауыл шаруашылығы және ветеринария бөлімі
16844
001
Жергілікті деңгейде ауыл шаруашылығы және ветеринария саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
12888
004
Мемлекеттік органдарды материалдық – техникалық жарақтандыру
3956
6
Жер қатынастары
4875
463
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жер қатынастары бөлімі
4875
001
Аудан (облыстық маңызы бар қала) аумағында жер қатынастарын реттеу саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
4875
9
Ауыл, су, орман, балық шаруашылығы және қоршаған ортаны қорғау мен жер қатынастары саласындағы өзге де қызметтер
106800
123
Қаладағы аудан, аудандық маңызы бар қала, кент, ауыл (село), ауылдық (селолық) округ әкімінің аппараты
43984
019
Өңірлік жұмыспен қамту және кадрларды қайта даярлау стратегиясын іске асыру шеңберінде ауылдарда (селоларда), ауылдық (селолық) округтерде әлеуметтік жобаларды қаржыландыру
43984
455
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) мәдениет және тілдерді дамыту бөлімі
43396
008
Өңірлік жұмыспен қамту және кадрларды қайта даярлау стратегиясын іске асыру шеңберінде ауылдарда (селоларда), ауылдық (селолық) округтерде әлеуметтік жобаларды қаржыландыру
43396
474
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) ауыл шаруашылығы және ветеринария бөлімі
19420
013
Эпизоотияға қарсы іс-шаралар жүргізу
19420
11
Өнеркәсіп, сәулет, қала құрылысы және құрылыс қызметі
5985
2
Сәулет, қала құрылысы және құрылыс қызметі
5985
472
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) құрылыс, сәулет және қала құрылысы бөлімі
5985
001
Жергілікті деңгейде құрылыс, сәулет және қала құрылысы саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
5985
12
Көлiк және коммуникация
19582
1
Автомобиль көлiгi
19582
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі

4689
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области информации, укрепления государственности и формирования социального оптимизма граждан
4389
003
Реализация региональных программ в сфере молодежной политики
300
10
Сельское, водное, лесное, рыбное хозяйство, особо охраняемые природные территории, охрана окружающей среды и животного мира, земельные отношения
131008
1
Сельское хозяйство
19333
453
Отдел экономики и бюджетного планирования района (города областного значения)
2489
099
Реализация мер социальной поддержки специалистов социальной сферы сельских населенных пунктов за счет целевого трансферта из республиканского бюджета
2489
474
Отдел сельского хозяйства и ветеринарии района (города областного значения)
16844
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в сфере сельского хозяйства и ветеринарии
12888
004
Материальное – техническое оснащение государственных органов
3956
6
Земельные отношения
4875
463
Отдел земельных отношений района (города областного значения)
4875
001
Услуги по реализации государственной политики в области регулирования земельных отношений на территории района (города областного значения)
4875
9
Прочие услуги в области сельского, водного, лесного, рыбного хозяйства, охраны окружающей среды и земельных отношений
106800
123
Аппарат акима района в городе, города районного значения, поселка, аула (села), аульного (сельского) округа
43984
019
Финансирование социальных проектов в поселках, аулах (селах), аульных (сельских) округах в рамках реализации стратегии региональной занятости и переподготовки кадров
43984
455
Отдел культуры и развития языков района (города областного значения)
43396
008
Финансирование социальных проектов в поселках, аулах (селах), аульных (сельских) округах в рамках реализации стратегии региональной занятости и переподготовки кадров
43396
474
Отдел сельского хозяйства и ветеринарии района (города областного значения)
19420
013
Проведение противоэпизоотических мероприятий
19420
11
Промышленность, архитектурная, градостроительная и строительная деятельность
5985
2
Архитектурная, градостроительная и строительная деятельность
5985
472
Отдел строительства, архитектуры и градостроительства района (города областного значения)
5985
001
Услуги по реализации государственной политики в области строительства, архитектуры и градостроительства на местном уровне
5985
12
Транспорт и коммуникации
19582
1
Автомобильный транспорт
19582
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)

231
07
Ауыл шаруашылығы мақсатындағы жерлерге заңды тұлғалардан, жеке кәсіпкерлерден, жеке нотариустар мен адвокаттардан алынатын жер салығы
125
08
Елді мекендер жерлеріне заңды тұлғалардан, жеке кәсіпкерлерден, жеке нотариустар мен адвокаттардан алынатын жер салығы
760
4
Көлiк құралдарына салынатын салық
13353
01
Заңды тұлғалардан көлiк құралдарына салынатын салық
2075
02
Жеке тұлғалардан көлiк құралдарына салынатын салық
11278
5
Бірыңғай жер салығы
4500
01
Бірыңғай жер салығы
4500
05
Тауарларға, жұмыстарға және қызметтерге салынатын iшкi салықтар
10862
2
Акциздер
1400
96
Заңды және жеке тұлғалар бөлшек саудада өткізетін, сондай-ақ өзінің өндірістік мұқтаждарына пайдаланылатын бензин (авиациялықты қоспағанда)
1330
97
Заңды және жеке тұлғаларға бөлшек саудада өткізетін, сондай-ақ өз өндірістік мұқтаждарына пайдаланылатын дизель отыны
70
3
Табиғи және басқа да ресурстарды пайдаланғаны үшiн түсетiн түсiмдер
5725
15
Жер учаскелерін пайдаланғаны үшін төлем
5725
4
Кәсiпкерлiк және кәсiби қызметтi жүргiзгенi үшiн алынатын алымдар
3737
01
Жеке кәсіпкерлерді мемлекеттік тіркегені үшін алынатын алым
293
02
Жекелеген қызмет түрлерiмен айналысу құқығы үшiн алынатын лицензиялық алым
1200
03
Заңды тұлғаларды мемлекеттік тіркегені және филиалдар мен өкілдіктерді есептік тіркегені, сондай-ақ оларды қайта тіркегені үшін алым
89
05
Жылжымалы мүлікті кепілдікке салуды мемлекеттік тіркегені және кеменiң немесе жасалып жатқан кеменiң ипотекасы үшін алынатын алым
122
14
Көлік құралдарын мемлекеттік тіркегені, сондай-ақ оларды қайта тіркегені үшін алым
63
18
Жылжымайтын мүлікке және олармен мәміле жасау құқығын мемлекеттік тіркегені үшін алынатын алым
1970
08
Заңдық мәнді іс-әрекеттерді жасағаны және (немесе) оған уәкілеттігі бар мемлекеттік органдар немесе лауазымды адамдар құжаттар бергені үшін алынатын міндетті төлемдер
2544
1
Мемлекеттік баж
2544
02
Мемлекеттік мекемелерге сотқа берілетін талап арыздарынан алынатын мемлекеттік бажды қоспағанда, мемлекеттік баж сотқа берілетін талап арыздардан, ерекше талап ету істері арыздарынан, ерекше жүргізілетін істер бойынша арыздардан (шағымдардан), сот бұйрығын шығару туралы өтініштерден, атқару парағының дубликатын беру туралы шағымдардан, аралық (төрелік) соттардың және шетелдік соттардың шешімдерін мәжбүрлеп орындауға атқару парағын беру туралы шағымдардың, сот актілерінің атқару парағының және өзге де құжаттардың көшірмелерін қайта беру туралы шағымдардан алынады
938
04
Азаматтық хал актiлерiн тiркегенi үшiн, сондай-ақ азаматтарға азаматтық хал актiлерiн тiркеу туралы куәлiктердi және азаматтық хал актiлерi жазбаларын өзгертуге, толықтыруға және қалпына келтiруге байланысты куәлiктердi қайтадан бергенi үшiн мемлекеттік баж

231
07
Земельный налог с юридических лиц и индивидуальных предпринимателей, частных нотариусов и адвокатов на земли сельскохозяйственного назначения
125
08
Земельный налог с юридических лиц, индивидуальных предпринимателей, частных нотариусов и адвокатов на земли населенных пунктов
760
4
Hалог на транспортные средства
13353
01
Hалог на транспортные средства с юридических лиц
2075
02
Hалог на транспортные средства с физических лиц
11278
5
Единый земельный налог
4500
01
Единый земельный налог
4500
05
Внутренние налоги на товары, работы и услуги
10862
2
Акцизы
1400
96
Бензин (за исключением авиационного), реализуемый юридическими и физическими лицами в розницу, а также используемый на собственные производственные нужды
1330
97
Дизельное топливо, реализуемое юридическими и физическими лицами в розницу, а также используемое на собственные производственные нужды
70
3
Поступления за использование природных и других ресурсов
5725
15
Плата за пользование земельными участками
5725
4
Сборы за ведение предпринимательской и профессиональной деятельности
3737
01
Сбор за государственную регистрацию индивидуальных предпринимателей
293
02
Лицензионный сбор за право занятия отдельными видами деятельности
1200
03
Сбор за государственную регистрацию юридических лиц и учетную регистрацию филиалов и представительств, а также их перерегистрацию
89
05
Сбор за государственную регистрацию залога движимого имущества и ипотеки судна или строящегося судна
122
14
Сбор за государственную регистрацию транспортных средств, а также их перерегистрацию
63
18
Сбор за государственную регистрацию прав на недвижимое имущество и сделок с ним
1970
08
Обязательные платежи, взимаемые за совершение юридически значимых действий и (или) выдачу документов уполномоченными на то государственными органами или должностными лицами
2544
1
Государственная пошлина
2544
02
Государственная пошлина, взимаемая с подаваемых в суд исковых заявлений, заявлений особого искового производства, заявлений (жалоб) по делам особого производства, заявлений о вынесении судебного приказа, заявлений о выдаче дубликата исполнительного листа, заявлений о выдаче исполнительных листов на принудительное исполнение решений третейских (арбитражных) судов и иностранных судов, заявлений о повторной выдаче копий судебных актов, исполнительных листов и иных документов, за исключением государственной пошлины с подаваемых в суд исковых заявлений к государственным учреждениям
938
04
Государственная пошлина, взимаемая за регистрацию актов гражданского состояния, а также за выдачу гражданам справок и повторных свидетельств о регистрации актов гражданского состояния и свидетельств в связи с изменением, дополнением и восстановлением записей актов гражданского состояния

123
Қаладағы аудан, аудандық маңызы бар қала, кент, ауыл (село), ауылдық (селолық) округ әкімінің аппараты
400
019
Өңірлік жұмыспен қамту және кадрларды қайта даярлау стратегиясын іске асыру шеңберінде ауылдарда (селоларда), ауылдық (селолық) округтерде әлеуметтік жобаларды қаржыландыру
400
Нұра аудандық мәслихаттың
2009 жылғы 22 желтоқсандағы
22 сессиясының N 231 шешіміне
8 қосымша
Пржевал селолық әкімі аппаратының 2010 жылғы бюджеті
Ескерту. 8-қосымша жаңа редакцияда - Қарағанды облысы Нұра аудандық мәслихатының 2010.11.05 N 301 (2010.01.01 бастап қолданысқа енеді) шешімімен.
Функционалдық топ
Сома (мың теңге)
Кіші функция
Бюджеттік бағдарламалардың әкімшісі
Бағдарлама
Атауы
II. Шығыстар

123
Аппарат акима района в городе, города районного значения, поселка, аула (села), аульного (сельского) округа
400
019
Финансирование социальных проектов в поселках, аулах (селах), аульных (сельских) округах в рамках реализации стратегии региональной занятости и переподготовки кадров
400
Приложение 8
к решению 22 сессии районного маслихата
от 22 декабря 2009 года N 231
Бюджет на 2010 год
аппарата акима села Пржевальское
Сноска. Приложение 8 в редакции решения Нуринского районного маслихата Карагандинской области от 05.11.2010 N 301 (вводится в действие с 01.01.2010).
Функциональная группа
сумма (тыс. тенге)
Функциональная подгруппа
Администратор бюджетных программ
Программа
Наименование
II. Затраты

142
009
Елді мекендердің санитариясын қамтамасыз ету
1046
10
Ауыл, су, орман, балық шаруашылығы, ерекше қорғалатын табиғи аумақтар, қоршаған ортаны және жануарлар дүниесін қорғау, жер қатынастары
500
9
Ауыл, су, орман, балық шаруашылығы және қоршаған ортаны қорғау мен жер қатынастары саласындағы өзге де қызметтер
500
123
Қаладағы аудан, аудандық маңызы бар қала, кент, ауыл (село), ауылдық (селолық) округ әкімінің аппараты
500
019
Өңірлік жұмыспен қамту және кадрларды қайта даярлау стратегиясын іске асыру шеңберінде ауылдарда (селоларда), ауылдық (селолық) округтерде әлеуметтік жобаларды қаржыландыру
500
Нұра аудандық мәслихаттың
2009 жылғы 22 желтоқсандағы
22 сессиясының N 231 шешіміне
15 қосымша
Жараспай селолық әкімі аппаратының 2010 жылғы бюджеті
Ескерту. 15-қосымша жаңа редакцияда - Қарағанды облысы Нұра аудандық мәслихатының 2010.11.05 N 301 (2010.01.01 бастап қолданысқа енеді) шешімімен.
Функционалдық топ
Сома (мың теңге)
Кіші функция
Бюджеттік бағдарламалардың әкімшісі
Бағдарлама
Атауы
II. Шығыстар
6893
01
Жалпы сипаттағы мемлекеттiк қызметтер
5155
1
Мемлекеттiк басқарудың жалпы функцияларын орындайтын өкiлдi, атқарушы және басқа органдар
5155
123
Қаладағы аудан, аудандық маңызы бар қала, кент, ауыл (село), ауылдық (селолық) округ әкімінің аппараты
5155
001
Қаладағы аудан, аудандық маңызы бар қаланың, кент, ауыл (село), ауылдық (селолық) округ әкімінің қызметін қамтамасыз ету жөніндегі қызметтер
5155
07
Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық
1738
3
Елді-мекендерді көркейту
1738
123
Қаладағы аудан, аудандық маңызы бар қала, кент, ауыл (село), ауылдық (селолық) округ әкімінің аппараты
1738
008
Елді мекендерде көшелерді жарықтандыру
238
009
Елді мекендердің санитариясын қамтамасыз ету
1500
Нұра аудандық мәслихаттың
2009 жылғы 22 желтоқсандағы
22 сессиясының N 231 шешіміне
16 қосымша
Көбетей селолық әкімі аппаратының 2010 жылғы бюджеті
Ескерту. 16-қосымша жаңа редакцияда - Қарағанды облысы Нұра аудандық мәслихатының 2010.11.05 N 301 (2010.01.01 бастап қолданысқа енеді) шешімімен.
Функционалдық топ
Сома (мың теңге)
Кіші функция
Бюджеттік бағдарламалардың әкімшісі
Бағдарлама
Атауы
II. Шығыстар
5870
01
Жалпы сипаттағы мемлекеттiк қызметтер
5477
1
Мемлекеттiк басқарудың жалпы функцияларын орындайтын өкiлдi, атқарушы және басқа органдар
5477
123
Қаладағы аудан, аудандық маңызы бар қала, кент, ауыл (село), ауылдық (селолық) округ әкімінің аппараты
5477
001
Қаладағы аудан, аудандық маңызы бар қаланың, кент, ауыл (село), ауылдық (селолық) округ әкімінің қызметін қамтамасыз ету жөніндегі қызметтер

142
009
Обеспечение санитарии населенных пунктов
1046
10
Сельское, водное, лесное, рыбное хозяйство, особо охраняемые природные территории, охрана окружающей среды и животного мира, земельные отношения
500
9
Прочие услуги в области сельского, водного, лесного, рыбного хозяйства, охраны окружающей среды и земельных отношений
500
123
Аппарат акима района в городе, города районного значения, поселка, аула (села), аульного (сельского) округа
500
019
Финансирование социальных проектов в поселках, аулах (селах), аульных (сельских) округах в рамках реализации стратегии региональной занятости и переподготовки кадров
500
Приложение 15
к решению 22 сессии районного маслихата
от 22 декабря 2009 года N 231
Бюджет на 2010 год
аппарата акима села Жараспай
Сноска. Приложение 15 в редакции решения Нуринского районного маслихата Карагандинской области от 05.11.2010 N 301 (вводится в действие с 01.01.2010).
Функциональная группа
сумма (тыс. тенге)
Функциональная подгруппа
Администратор бюджетных программ
Программа
Наименование
II. Затраты
6893
01
Государственные услуги общего характера
5155
1
Представительные, исполнительные и другие органы, выполняющие общие функции государственного управления
5155
123
Аппарат акима района в городе, города районного значения, поселка, аула (села), аульного (сельского) округа
5155
001
Услуги по обеспечению деятельности акима района в городе, города районного значения, поселка, аула (села), аульного (сельского) округа
5155
07
Жилищно-коммунальное хозяйство
1738
3
Благоустройство населенных пунктов
1738
123
Аппарат акима района в городе, города районного значения, поселка, аула (села), аульного (сельского) округа
1738
008
Освещение улиц населенных пунктов
238
009
Обеспечение санитарии населенных пунктов
1500
Приложение 16
к решению 22 сессии районного маслихата
от 22 декабря 2009 года N 231
Бюджет на 2010 год
аппарата акима села Кобетей
Сноска. Приложение 16 в редакции решения Нуринского районного маслихата Карагандинской области от 05.11.2010 N 301 (вводится в действие с 01.01.2010).
Функциональная группа
сумма (тыс. тенге)
Функциональная подгруппа
Администратор бюджетных программ
Программа
Наименование
II. Затраты
5870
01
Государственные услуги общего характера
5477
1
Представительные, исполнительные и другие органы, выполняющие общие функции государственного управления
5477
123
Аппарат акима района в городе, города районного значения, поселка, аула (села), аульного (сельского) округа
5477
001
Услуги по обеспечению деятельности акима района в городе, города районного значения, поселка, аула (села), аульного (сельского) округа